انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

در پی رضایت گشتن در پی درد گشتن است . باشد که این نکته را درک کنم ...
.
ساداکو اجتیکا

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: آدرس جلسات در مشهد  (دفعات بازدید: 4356 بار)

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • abc094
Safe Ma Mingzhe 10 years 60% cash and credit cards will be replaced - Internet F
« پاسخ #15 : 03 ژوئن 2016، 04:58:52 am »

Internet will have any impact on finance? Ma Mingzhe cited three examples: first, within a decade, more than 60% of the cash credit card does not have the,air max pas cher, to be replaced; the second, ten to fifteen years,hogan outlet, the foreground and the majority of small and medium-sized financial institutions by Internet companies, non financial enterprises to replace, or replace; third, the foreground of network of financial institutions will to the four modernizations: miniaturization, community, intelligent,jordan pas cher, standardization.
 on the day of the conference, Ma Mingzhe, chairman of Ping An Group, said the financial Internet is improved, but the Internet is subversive. He believes that more than 60% of the cash,hogan outlet online, credit cards will be replaced within 10 years.
 original title: Ma Mingzhe: 10 years 60% cash, credit cards will be replaced by
Safe Ma Mingzhe: 10 years 60% cash and credit cards will be replaced by the Internet financial Ma Mingzhe
< p > for finance,timberland outlet, Mr Ma at the meeting from the point of view of a financial worker describes the understanding of his: a lot of theoretical workers will financial word speaks too complicated, I use a very popular method in terms of about I understand financial. Gold is money, finance, financial transactions is the word. The essence of finance is also an intermediary, so that people who have money to money, so that people need money to borrow money to make money, is such an intermediary. Whether you are insured, whether you are a bank, whether you are a securities, are doing such a thing.
 we can see, in Kenya,scarpe hogan uomo, Haiti and other rural areas, more than 50% are using mobile phones to replace the cash. We look to Sweden,scarpe hogan outlet, 95% of the cash is replaced, the because using a mobile phone to replace credit cards, than a credit card is more convenient, more convenient, and the scene of life more, credit card or through a medium to carry on the credit card, mobile phone more convenient, this non-contact payment to people's life brought not the same convenience. For one wallet from the beginning of January 16th, Ma Mingzhe hope one wallet in the future will be able to create a different life scenarios,ray ban outlet, and gradually replace the credit card with it, instead of cash. We believe 60% or 10 years. 5 years has changed a lot, in 10 years time to look back, this is not too much.
 second, ten to fifteen years, the small and medium-sized financial institutions of the front desk was replaced, why? Ma Mingzhe to bank spreads compared to do a detailed explanation, Taiwan area spreads is 0.97, spreads in Hong Kong is 1.53, the mainland bank spreads and 2 ~ 3, banking profits or from in spread and can support the cost of reception branches. After the liberalization of interest rates, especially the Internet came out.
< p > If 2013 was the first year of Internet banking, past half a month clearly show that, 2014 Internet banking has ushered in an explosive start: on-line treasure Suning change and balance scale breakthrough 2500 billion, micro channel CAITONG launch... Yesterday (January 16), Ma Mingzhe, led by its Internet banking of Wuhu, in Shanghai published the first safe Internet strategy.
 finance is too complicated to be talked about
Related Articls:

Wu Sheng,

Close mark

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Growing up in adversity
« پاسخ #16 : 05 ژوئن 2016، 08:52:00 am »

people are most afraid of death, as long as the heart does not die, all still have hope.
< p > Mr. Lu Xun's "Diary of a madman" to the mouth of the mad, the melt under the ancient and modern in a furnace,ray ban outlet, the thousands of years of Chinese history attributed to "eat man" 2 words, China's history of several thousand years and then the evils of society made a thorough critique of. And in today's "eat people" is still not uncommon, many people have to see more than everything else, in order to personal interests at the expense of other people's interests, to achieve the purpose of. These how to witness and reflect the so-called "fair" two words.
Growing up in adversity
< p > in this to society, fairness, may have only a paper Tian on the, in our daily life, in the society, even in school, many people are for self-interest and the lack of a man of principle, damage the interests of others, to meet the needs of its own.
< p > I have seen Napoleon & middot; Hill's positive attitude strength ", which has a word wrote:" life on the road, we will countless times by their own decision or encounter adversity down, or even grind to pieces. But, as long as we believe in ourselves, and constantly inspire ourselves in difficult times, we will never lose our value." Moreover, in this "eat people" society, full of unfair society,tn homme pas cher, showing their value will have much effect.
 life is full of unknown, we will inevitably encounter numerous setbacks, difficulties, troubles and failures. But all this is only temporary, the final outcome is not final winning or can not be changed. If you dare to face life, uphold the sincere belief that the future will be able to break through the tight encirclement, any problems will be smoothly done or easily solved. This applies to every individual, every occasion. Even if society is full of countless unfair. However, as long as it is "a good horse" is sure to be appreciated by the "Bole", just for the opportunity and beliefs,golden goose mid star, as long as you work hard, you can succeed.
< p > Fair for civilians may be just the amount of material demand, and the intellectual elite, more is the dignity of gain and loss.
 fairness and unfairness is an objective existence, it is mutually dependent and can be transformed into a pair of contradictions. But, is this objective existence, to the human lethality is extremely huge. People's self-esteem is the bottom line of a person's life, and the most able to hurt people's self-esteem is not fair.
 an unfair judgment is more than a number of unfair actions for the disaster is still strong,goyard paris, because these are not fair move but dirty water, and unfair judgment is the water corruption.
< p > during the "Cultural Revolution",pandora jewelry outlet, Fu Lei, Lao She,ray ban wayfarer outlet, Tian Jiaying, the intellectual elite of suicide,goyard paris, not because life is poor, not because the spirit damage, but to a kind of extreme social unfair have indignation, such grief and deeply hurt their self-esteem. So, we choose the way of life to self destruct. In ancient China,nike tn pas cher, the "scholar can kill the shame" is the reason.
Related Articles:

Happiness on your fingertips

Shenshang

True beaut

They are alive, is a kind of vitality, energetic, symbol, indicating people to freedom, unrestrained life yearning. Not only for human nature, and also for their own! They are left to fend for themselves, although little vitality, but their "glorious sacrifice is worth it, finally no vain world go for a walk, which will allow us to know more.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Reception work management approach _0
« پاسخ #17 : 07 ژوئن 2016، 08:20:12 pm »

eleventh daily reception work norms:
 ninth to receive the combination of office management and related departments. The office is responsible for the reception of the unified management of the work,golden goose outlet, for an important reception affairs; for the business involving a strong business, should be led by the relevant project department, the office of cooperation.
1, answering the phone, to use civilized language as & quot; Hello & quot;, & quot; may I ask your name & quot;, & quot; you find which & quot;, & quot; please wait & quot;, & quot; thank you & quot; and so on, such as politeness.
 fifth to assist in the work of public relations, to coordinate the company's external environment.
 second for the superior department,scarpe hogan outlet, units, departments and grassroots leaders to come to eat, for company personnel.
< p > Article 1 in order to further improve the management level of the reception, promote the reception work of standardization, to better reflect our company spirit, enhance the support and cooperation of leaders at all levels and fraternal units, to promote friendship, exchange of information, effectively improve the external environment for the enterprise, establish a good corporate image, formulated the management measures.
< p > Article 7 reception work should adhere to the standardization, standardization, with the ritual requirements, according to the systems and procedures, overcome the randomness; it is necessary to strictly enforce the provisions of the party and the country about building a clean government, but also increase the feelings between the brothers and units,tn homme pas cher, also want to complete the tasks assigned by the leadership.
Measures for the administration of reception work
 sixth adhere to the principles of improving enterprise development and economic efficiency services, strengthen public relations awareness, enhance the depth of reception work, promote corporate image,louboutin soldes, enhance corporate reputation, and extensive access to information.
The principle of
2, in before the call to prepare good recording paper,hogan outlet, pen or other required documents, data, and can not be connected to the telephone, to find the things and the other holding a phone to wait.
 tenth reception work should be self-respect, in line with the principle of respect for the guests, do a good job of service, do not allow the loss of my image of the incident.
 two,adidas nmd runner pas cher, the main task of reception
 three,hogan outlet online, reception work of the basic principles of
 four, reception work procedures and regulations:
3, when guests visit, should be warm welcome, the initiative to lead the guests to the office or the reception room to talk. Do not let the guests waiting in limbo. If I have to leave the office, the office should be
 reception work management approach
, general
 third important arrangements for the inspection, inspection, research and other activities of the guests.
 fourth for the company to assist the work of business conferences,hogan outlet.
< p > Article 8 the reception arrangements should be according to the guest's identity and mission, arrange different leadership reception and determine the corresponding personnel accompanied by; it is necessary to warm and thoughtful, also want to talk about saving, force, oppose extravagance and waste.
Related Articles:

Hotel Valentine's Day event planning program

Oral expre

How to write a job target in your resume

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Xi Jinping described the concept of Asian Security - to cooperate and seek peace
« پاسخ #18 : 10 ژوئن 2016، 11:06:00 pm »

talk about cooperation and security, is to establish a win-win cooperation and security concept. Mutual trust is the prerequisite for cooperation,golden goose saldi, mutual trust, cooperation is the enemy. The maintenance of security in Asia, must be totally from the idea. China is an active advocate of the concept of cooperative security. China successfully hosted the fourth summit of CICA, clearly put forward the concept of cooperative security, new contribution to the enrichment and development of the idea of the security in the world.
 in the face of development and revitalization of the historical task and the complex regional situation, there is no way out confrontation and strife. Who engage in beggar thy neighbour, who will be lifting a rock only to drop it on their own feet, may even destroy the today in Asia the hard-earned excellent situation. Today's Asia is a big family, its prosperity and decline, security and crisis, governance and chaos,golden goose outlet, the fate of all countries in the region, the well-being of the people of all countries. Only in cooperation to seek peace, to promote security cooperation in order to achieve long-term stability in asia.
 talk about cooperation and security, is to continue to expand the field of cooperation, innovation and cooperation, the safety and cooperation of the cake bigger. We all want to do the Asian Security addition, do not do the subtraction of Asian security. We must be alert to the behavior of individual political forces trying to reverse the history, and jointly safeguard the achievements of the world anti fascist war. Apart from the other people's Taiwan, will only loose their own frame. Builders of China's security and stability in Asia, and the joint efforts of all parties, and actively promote the six party talks support peace and reconstruction in Afghanistan, within the framework of the Shanghai Cooperation Organization to carry out positive and effective security cooperation, has played a crucial role for the maintenance of peace and stability in the region.
< p > however, the end of World War II almost 70 years the,yeezy 350 pas cher, ending more than 20 years of the cold war, the Korean Peninsula and legal sense is not the end of the war, Asia's maritime and historical Islands Sovereignty and maritime rights and interests dispute, East Asia also has a military alliance system. Asian security go from here,hogan outlet online, is at a crossroads of history and the future.
Xi Jinping described the Asian security concept: to cooperate to seek peace in order to promote security cooperation
 today's Asia, steadily on the development of the fast lane. In recent years,air max femme pas cher, Asia's contribution to world economic growth rate of more than 50%, becoming an important engine of world economic growth. The current good situation,pandora outlet online, thanks to the hard work and wisdom of the people of Asian countries,scarpe hogan outlet, but also benefited from the local area for decades has not been a big war and unrest. It can be said that security and stability, is the cornerstone of today's Asian Development and prosperity.
 talk about cooperation and security, is to open dialogue, in-depth communication, seeking assimilation differences, insist on a peaceful way to resolve the dispute. Asian countries are a big family,scarpe hogan outlet, it is inevitable bumps, a dispute to discuss the solution. China is a peaceful solution to the dispute the idea of practitioner, through friendly negotiation, with 14 of its neighbours in the 12 completely solve the land boundary issues. We firmly safeguard territorial sovereignty and maritime rights and interests, while arguing on fully respect based on the historical facts and the law, finding proper solution through dialogue and negotiations, with ASEAN countries in the implementation of the Declaration on the conduct of parties in the South China Sea frame start consultations on the code of conduct in the South China sea, with all parties to a working in Victoria >
Related Articls:

Wei Planni

NPC deputies - so that prosec

CCDI websi

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
To celebrate the seven one party day speech contes
« پاسخ #19 : 11 ژوئن 2016، 04:16:29 pm »

seven one party day speech contest to celebrate
 in this I chose the quality supervision work,hogan outlet online, and with the most pure true feelings to offer. I chose to be a dedication to his hometown, it is doomed to use my life to sway my true feelings!
< p > article introduction: children of mother said: somebody's mother are to accompany the child to do homework together,nike tn requin soldes, and you, but always in my sleep was not home, mom,nike tn pas cher, you don't love me?? What mother does not love their children? Mother guilty of tears streaming down Pang pang......
< p > measurement is one of the important sector of the US Bureau of quality and technical supervision, the comrades here heart filled with "a steelyard": a rod maintain the balance of interests of the masses of the people.
< p > in Yinan County Bureau of first-line, such a colleague, she is a woman, long-term fight in the inspection position, effectively combat counterfeiting molecular, regardless of the scorching heat,pandora outlet, or icy, she paid a price than gay men, even more. The child said to her mother: the mother of the family to accompany their children to do their homework, and you, but always in my sleep do not go home, my mother, you do not love me? What mother does not love their children? Mother guilty of tears streaming down the pang, the children, ah, you do not know, how much I love you! But mom also loves all the children! Mother is not willing to see the baby drink counterfeit milk grow to be a big baby, my mother was not willing to see children eat biscuits and shoddy, affects their growth and defiled their mind!
 "five one" golden week before, in order to ensure that the festival market does not appear ">
 I have such a colleague, 50 year old workers, but also struggle in the safety supervision department of the line on the job. He is to enforce the law,adidas yeezy pas cher, his disdain for the criminals not swayed by personal considerations,new balance outlet, from the temptation, he is cold to anonymous telephone threats. Spring Festival this year, just as the whole family immersed in a happy reunion, the telephone rang the bell suddenly broke the atmosphere of peace. Not pay New Year's call phone, but full of bloody threat: dare to check the boiler plate factory,veste barbour pas cher, watch your family's head! His wife cried and said: you do what kind of work? Love is no longer home to work! Yes ah! What can he say? With his wife for many years, can not enjoy much blessing to follow but feel alarmed. But he, can not ah! Cannot retreat. He loves justice, his righteousness, his eyes is not illegal! The Spring Festival has just passed, he decided to come to the factory, strictly according to the procedures required to deal with.
 as we all know,zapatillas new balance baratas, we are responsible for the quality supervision, the courage to be responsible, strict checks, where the most difficult, where there is the shadow of our party members. People will never forget: selfless donations poor old children 23 million yuan of Liang Bing Qiu; diligent and honest, uncorrupted, 30 years as one day lead cadres and workers out of a road of innovation Lin Xuemin; risked his life for the enterprise to exclude formaldehyde system safety valve failure Li Guocai. In the quality supervision line there are many many comrades with them, with a piece of party, the cause of the sincere truth unknown writing flash life.
To celebrate the seven one party day speech contest
Related Articles:

Certificat

Summary of city water conservancy informatization

Administra

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
China's first Internet personal information protec
« پاسخ #20 : 11 ژوئن 2016، 06:44:39 pm »

< p > "standard" will be "informed consent principle" as an Internet business processing the first premise of personal information,yeezy 350 pas cher, "except for the provisions of the law, Internet companies should fully informed of important matters relating to the handling of personal information users, and to inform the obtained based on user express or implied consent".
China's first Internet personal information protection standard introduction of personal information to protect the user's personal information
< p > according to the Legal Daily reported, March 15,golden goose saldi, the advent of the "Internet companies personal information protection assessment standards (hereinafter referred to as the" standard "), is currently the first issued by the academic institution of personal information protection assessment standards.
< p > Beijing University,cheap pandora charms, director of the center for Internet law professor Zhang Ping introduction, many websites did not explain exactly collect personal information of the specific contents, types and collecting ways and the concrete application,pandora outlet online, no published complaints mechanism, when the user's personal information in other users to read, the website does not have a public statement or notice the user's consent,goyard pas cher, which is obviously contrary to the user's right to know.
 Peking University law school dean Zhang Shouwen said,nmd running homme pas cher, there is no legal protection of personal information in our country,ray ban outlet, the hope that the introduction of the standard can accelerate the construction of personal information protection legal system.
 (original title: the introduction of the first personal information protection standard by the academic community to advocate the idea of the site to handle user information must be informed)
 at present, China's personal information leakage and theft, personal information is the sale of the incident,hogan rebel outlet, the legislation is imminent. Finishing / reporter Mei Shuang
Related Articls:

Ningbo, thousands of people refuse to refuse trans

The Central Political Committee Zhang Biao called

Ministry o

Recently, the identification of Xinyang City Intermediate People's Court of second instance, like Liang as national staff, used the convenience of duty on the embezzlement of public funds 46030 yuan, his behavior constituted a crime of corruption. After the incident, like Liang relatives of the stolen money refunded.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
The Ministry of public security - group purchase V
« پاسخ #21 : 11 ژوئن 2016، 11:33:25 pm »

Wang Ying has no specific figures are matchmaking agencies and dating sites suspected of kidnapping. But participating in Fujian Province Public Security Bureau of Criminal Investigation Corps officials to the Organizing Committee of the said that by the end of 2013, police in Fujian Province under the assistance of Guangdong, Guangxi, Jiangsu and other places of public security organs, cracked along the trafficking of Vietnamese women case,scarpe hogan outlet, rescue Vietnamese women 28, 62 suspects were arrested. The main suspects were engaged in illegal marriage intermediary personnel.
The Ministry of Public Security: "group purchase Vietnamese bride" most involve abduction | Vietnamese bride
< p > Beijing Times News China Ministry of Public Security Bureau of criminal investigation crackdown Office Deputy Director Wang Ying yesterday in Nanning said, recently China some dating services and dating sites launched the "buy Vietnamese brides" activities, on the surface is transnational marriage intermediary acts,hogan outlet online, but the most and kidnapping.
 (original title: &quot,hogan outlet online;group purchase Vietnamese bride" most involve abduction)
 the first China - ASEAN forum on the day of the police held in Nanning, Guangxi. Wang Ying made the remarks at the seminar on the same day.
< p > Wang Ying introduction, since last year, China some dating services and dating sites, a new way of dating -- buy Vietnamese brides ", it is to organization name of tourism will be the marriage of men's organizations exit Vietnam,hogan outlet, if blind date in Vietnam saw like girl" dating group "will supervise and urge both sides are going to get married things settle down,wholesale mac cosmetics, the money to pay tens of thousands of yuan for the relevant procedures, in Vietnam held after the wedding,pandora jewelry outlet, the man can take the bride home. Only in November 11,goyard prix, 2013 "singles day" on this day, there are tens of thousands of single men dating to Vietnam China.
< p > Wang Ying said that in order to curb the momentum of high incidence of crime of transnational trafficking in women, 7 to 8 months of last year, China Public Security Section don't and Vietnam,hogan sito ufficiale, Myanmar, Laos police carried out joint in border areas "crackdown" special action, timely exchange information, to carry out pragmatic cooperation in the investigation of the case, investigation of evidence, suspects arrested and repatriated victims, and achieved positive results. According to statistics, a total of 1244 special operations to rescue foreign women, arrested 781 suspects. (Zhong Xin)
Related Articls:

Corrupt officials in the Unit

Deputy dir

Guangzhou

According to the fire personnel who participated in the rescue, the scene is a mess, a car bridge a large truck rollover on the flames, the car is equipped with a large number of tobacco leaf strewn ground. And a mini car, a car and a car bus in the combustion, the scene of smoke rolling up tens of meters, scorching heat, a "crackling" sound not to stop.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
The teacher summer training program
« پاسخ #22 : 12 ژوئن 2016، 07:32:37 am »

five, main steps
 leader: Deputy Leader:
 school established the summer training work leading group:
4,pandora outlet, learning the City Board of education on earnestly to in autumn of the school moral education work opinions "," Zhijiang City "2341" moral construction projects implementation plan ", the Zhijiang City to years of education target evaluation implementation plan", "Zhijiang City Campus emergencies emergency disposal pre case", the City Board of Education Committee on Further Strengthening the education system of honest work opinions ", the city Bureau of education forwarding notice suggestion on solving the difficult problem of primary and secondary school to the Provincial Department of education and safety management of a series of documents, and further enhance the teachers' position and sense of responsibility,zapatillas new balance baratas, pays special attention to the school to work.
 training location: 21 day and 26 day centralized mobilization meeting concluded in Madian center primary school, the rest of the time in our school.
 first, the guiding ideology of
 three, organizational leadership
 training time: August 21st - August 26th
 this summer training is divided into three stages.
2, learning the Central Committee of the Communist Party of China, XX on strengthening not minors' Ideological and moral construction in the implementation of opinions "," Provincial People's government implement XX on to further strengthen the implementation of the views of the rural education decision ",scarpe hogan olympia, the Provincial Department of education about in the province to carry out" do the people's satisfaction of education theme activities to create a notice "and other documents and relevant laws and regulations of education widely to create" do the people satisfied with the teacher, a people satisfied with the schools, do the people's satisfaction of education "create an atmosphere, further enhance the service consciousness of Teachers and consciousness of administering education according to law,barbour pas cher, comprehensive and normative behavior of running a school.
 first stage: the general mobilization phase (August 21st AM)
< >
The teacher summer training program
1, learning "the Central Committee of the Communist Party of China on some issues concerning the improvement of the socialist market economic system resolution and XX,hogan outlet online, XX comrades discussion about the concept of scientific development, organizations of all Party members and teachers and to join the party activists in learning the Chinese Communist Party discipline regulations and the Chinese Communist party supervise byelaw within the Party (Trial)",hogan sito ufficiale, to further strengthen the teachers' awareness of the overall situation, and the development of awareness and comprehensively improve the quality of teachers of ideological.
3, learning theory of the new curriculum reform, a thorough understanding of the situation and tasks facing the current education reform, categorized teachers do a good job business training,hogan outlet, and further enhance the teacher's reform consciousness and the enterprising consciousness. Turn on
 teacher summer training program
 members: four, training time and place
< p > with the important thought of Deng Xiaoping Theory and the "XXXX" as guidance,golden goose mid star, through the organization of all the teachers to seriously study the party's education policy, the spirit of the province's national work conference on rural education and the new curriculum reform theory, fully implement the "City Board of education on strengthening teachers' summer training notice," the spirit of the document, further unify their thinking, raise awareness, promote the further development of the reform of school education and teaching.
 two, the main content of
Related Articles:

Simple tea

The practi

With the reform of the administrative examination and approval system, and give prominence to the "on administrative licensing" learning, advocacy, through organizational learning and training, forestry system of cadres and workers to deeply understand the basic spirit of the three laws, to further strengthen the administrative law concept, improve the ability and level of agricultural management according to law.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
Bague Pandora Pas Cher this type of body 16 ounce
« پاسخ #23 : 10 نوامبر 2017، 09:11:49 pm »

the real nutrition and calories Pulsera Pandora Outlet from food intake. Pandora Disney Prezzi Italia not only can increase the strength of the back,this type of body 16 ounce (about 16 ounces of water in Original Pandora Armband Sale the water. Do action,etc I think Charms Pandora Soldes 2017 60% to 70% of my success Charms Pandora Disney Pas Cher is due to nutrition, achieve weight loss and physical Pandora Schmuck Verkaufen effect. follow me well trained. and mutton soup, tomatoes or anything.

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?84426.last

http://www.linktanker.com/item/109911

http://okobi.org/forums/topic/10539/bijoux-pandora-soldes-glucose/view/post_id/10646

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?84425.last

http://www.linktanker.com/item/109910

http://www.linktanker.com/item/109909

http://www.no-debts.com/ads/index.php?item/437

http://i-quimica.com/index.php?item/57909

http://www.linktanker.com/item/109908

http://everafter.storymuseum.org.uk/2017/05/05/7-animaland/#comment-505

https://www.milesweb.com/blog/wordpress/top-ten-wordpress-theme-bbpress-forum-community/#comment-370410

http://blogs.lse.ac.uk/politicsandpolicy/the-referendum-and-social-policy/#comment-437763

http://dontaylorgenealogy.com/2016/11/ill-never-business-myheritage.html/#comment-3927

http://pattymacpsychic.ca/hello-world/#comment-12886

https://thecuriouscollection.com/2017/06/27/exploring-in-west-sweden/#comment-1281
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
Charms Pandora Pas Cher did not experience the uneven coating.
« پاسخ #24 : 14 نوامبر 2017، 06:46:43 am »

playing well, Doubles tennis front grip doubles, you can let the silver as long as new. because Bijoux Pandora Soldes once a large area of water Bracelet Pandora Charms En Remise will be very difficult to take care of, Even in doubles, so that the other party can not start in place. Charms Pandora France Soldes such as the 2016 autumn and winter BVLGARI Bvlgari latest package appreciation followed the classic and luxury of Rome.
   then use the number will be less otherwise easily lead to Pulsera Pandora Outlet gold fade.white spots but Pandora Outlet not careful maintenance,if it is a high-end package with a soft brush to Bijoux Pandora En Ligne wipe grease in the rinse with clean water, did not experience the uneven coating.

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1165.msg36374#msg36374

http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=5007

http://d-discount.com/forums/topic/14140/acheter-pandora-bracelet-pas-cher-ligament-have-been-tempered/view/post_id/14316

http://fblaw.co.il/fluxbb/viewtopic.php?pid=36732#p36732

http://okobi.org/forums/topic/11206/pandora-armband-verkaufen-fashion-decoration-sector/view/post_id/11313

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?86030.last

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=657160#p657160

http://kundungi.com/item/10889

http://www.oracleyyo.com/foro/profile/r7aw6bqbis

http://videos.tomhardybrasil.com/members/bahiau7mt4g

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=3988.msg36373#msg36373

http://d-discount.com/

http://oscarbernie.com/boards/profile.php?id=97559

http://drupal.growth-flexv.com/node/11#comment-194107

http://videos.tomhardybrasil.com/members/vaultleaf68
خارج شده است

این صفحه در 0.082 ثانیه 20 نمایش داده شد.