انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

قدرت پشت سر تو عظيم تر از وظيفه مقابل تو است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: شما از چه چیزهایی شاکر هستید؟  (دفعات بازدید: 32449 بار)

محمد حسین

• گردانندگان انجمن
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 85
  • خدا گفت:همیشه در ملکوت من همیشه جایی برای تو هست،
پاسخ : شما از چه چیزهایی شاکر هستید؟
« پاسخ #30 : 06 نوامبر 2011، 05:36:44 pm »

سلام
من معمولا يه ليست سپاسگذاري دارم كه به حدود بيست مورد ميرسه .
اين ليست رو صبح ها ميخونم و به خواطر تك تكشون ا زخدا سپاسگزاري ميكنم .چند تاشون رو مثال ميزنم .اولين چيز زنده بودنم است كه بازم صبح بلند ميشم و ميبينم زنده ام من قراري كه با مواد گذاشتم اين نبود قرار نبود من زنده باشم .دومين چيز سلامتي و تندرستي منه كه فكر كنم قدرشون رو كمتر ميدونم .چهارم خانواده سالم همسر و فرزند.ودوستانم را س
خارج شده است
اگر خواهان بارش هستید ریزش داشته باشید

علی

• بازوی N.A
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 174
  • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
    • پشته
« پاسخ #31 : 06 نوامبر 2011، 10:12:18 pm »

سلام منم خدا رو به خاطر پاکیم خانواده خوب و زندگی ارام شکر میکنم
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

حمید شهسواری

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2
  • پشت دریاها شهریست قایقی باید ساخت....
« پاسخ #32 : 06 نوامبر 2011، 11:02:32 pm »

از زندگی امروزم وشناخت خدای امروزم
خارج شده است
بیاد تو .. جانم زفراغت رنج بسیار کشید با رفتن تو همیشه ازار کشید ما همسفر راه درازی بودیم بین من وتو زمانه دیوارکشید....

سبلانک

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
« پاسخ #33 : 07 نوامبر 2011، 10:08:04 am »

امروز بابت داشتن روحیه وحدت و شکر گزاری سپاسگزارم.
خارج شده است

سیدمحمد

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
« پاسخ #34 : 11 نوامبر 2011، 09:47:28 pm »

بابت پاكي امروزم.بابت آرامش امروزم.اينكه براي آرامش درون دبگه نياز به وام گرفتن از بيرون نيستم.گاهي فكر ميكردم خدا آنقدر دور است كه راز ونياز با اين خدا برام ملال آور وكسل كننده بود ،واغلب از ادامه راز ونياز منصرف ميشدم .فقط گهگاهي كه تو زندگيم اتفاقات شيريني ميفتاد مثه تولدم فرزندم كه زندگي مرا متحول كرد وباعث دوام زندگيم بود،شايد چند روزي شكرگزاري كردم،نماز شكر خواندم.اما تفكر ونگرش -درك وفهم امروز من از خدا طور ديگه ايست ديگه در دور دستها به دنبالش نميگردم،بلكه خداي من در درون منست.وآرامش امروزم از پيدايش اين ديدگاه در من اتفاق افتاده.امروز شمشير جنگ وستيز را غلاف كرده وپرچم صلح وآرامش را بر بالاي دستم گرفتم .حاضر به پائين آوردن آن نيستم.به خاطر همه اينها ويك كتابچه حرفها وتجارب نگفته كه شايد از حوصله خواننده خارج باشه از خدا ممنون وسپاسگذارم.به اميد پاكي روزافزون براي همدردان
خارج شده است

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
« پاسخ #35 : 12 نوامبر 2011، 12:59:36 am »

اول از همه خدارو شکر میکنم که منو با این تالار و دوستان بهبودی ام آشنا کرد.خدایا شکرت که بعد از دو ماه به خونه برگشتم و دوباره تونستم با شما دوستان خوبم در ارتباط باشم .خدا رو شکر میکنم به خاطر صبر زیادی که به من داده که در برابر مشکلات توانم رو از دست ندم ..خدارو شکر میکنم به خاطر پاکی همسرم و ازش ممنونم خدایا شکرت که یک دختر خوب و باهوش بهم دادی که با وجود سن کمش تموم مشکلات رو درک میکنه خدایا بابت خانواده  پدر و مادر خوبی که بهم دادی شکر ت که همیشه در زندگیم حمایتم کردم و خدایا بابت کارم شکر که تنوستم رو پای خودم بایستم و زندگی خودم و دخترم رو تامین کنم .
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

علی

• بازوی N.A
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 174
  • خدایا به خاطر نجات ورهایی شکرت
    • پشته
« پاسخ #36 : 04 ژانویه 2012، 10:24:15 pm »

سلام دوستان خدا  رو شکر به خاطر پاکی خدا روشکر به خاطر سلامتی خدایا ازت ممنونم که منو با برنامه انجمن معتادان گمنام آشنا کردی خدا را شکر به خاطر لذتی که دارم از زندگی میبرم و دیگه قرار نیست آرزوی مرگ کنم :rose:
« آخرين ويرايش: 04 ژانویه 2012، 10:27:12 pm توسط علی »
خارج شده است
به خدا گفتم بهم همه چیز بده تا از پاکی ام لذت ببرم
..گفت بهت پاکی دادم تا از همه چیز لذت ببری

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 783
« پاسخ #37 : 12 ژانویه 2012، 01:17:58 am »

خدا رو شكر ميكنم كه امروز بهم اين ديد رو داده كه بتونم بدون لجبازي و اينكه بخوام حرف خودم
رو تحميل كنم و ثابت كنم من درست ميگم 2 تا گوش شنوا بهم داده كه بشنوم نظر و راهكار هاي ديگران رو
خدا رو شكر كه ديگه اون خودخواهي و خود رو همه چيز دان دونستن درونم كمرنگ شده
خدا رو شكر ميكنم بخاطر راهنمايي كه هميشه باهام صادق بوده و حرفاش سنجيده و منطقي و از سر تجربه و عشق بوده.
خدا رو شكر ميكنم بخاطر پاكيم و بخاطر اينكه تويه اين راه قرار گرفتم...
خدا رو شكر ميكنم بخاطر زنده بودنم....
خدا رو شكر ميكنم بخاطر خصوصيات خوبي كه درونم هست....
خدا رو شكر ميكنم بخاطر شما دوستان خوبم و براتون بهترين ها رو ميخوام 

« آخرين ويرايش: 12 ژانویه 2012، 01:19:18 am توسط sara »
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام
« پاسخ #38 : 12 ژانویه 2012، 07:27:08 am »

امروز در انجمن دوازده قدمی معتادان گمنام به نام
روز شکر کزاری معروفه
.
.

22 دی بیداریهای روحانی

حاصل از کارکرد این قدمها...»

قدم دوازدهم

v

«از کجا بدانم که بیداری روحانی را تجربه کردهام؟» در مورد بسیاری از ما بیداری روحانی به تدریج حاصل میشود. شاید اولین آگاهی روحانی ما به سادگی قدرشناسی جدیدی از زندگی باشد. شاید روزی متوجه صدای پرندگان آوازخوان در صبحدم شویم. زیبایی ساده یک گل شاید به ما یادآوری کند که وجود نیرویی برتر از ما در زندگی مؤثر است.

اغلب اوقات بیداری روحانی با گذشت زمان تقویت میشود. صرفاً از طریق زندگی بر اساس عقاید شخصی میتوانیم برای دستیابی به بیداری روحانی بیشتر تلاش کنیم. میتوانیم تلاشهای خود را ادامه دهیم تا ارتباط آگاهانه خود را از طریق دعا و مراقبه روزانه بهبود بخشیم. میتوانیم راهنمایی مورد نیاز خود را از درون بشنویم. میتوانیم از معتادان دیگر درباره تجربیاتشان از روحانیت بپرسیم. میتوانیم وقت خود را به سپاسگزاری از دنیای اطرافمان اختصاص دهیم.

v

فقط برای امروز: درباره بیداریهای روحانی که تجربه کردهام، فکر میکنم. سعی میکنم از وجود خداوند آگاه باشم. در روز وقتی را به سپاسگزاری از آثار نیروی برتر در زندگی خود اختصاص میدهم.

.
مدتی را به شکر گزاری اختصاص دهیم (بصورت روزانه ) و به خاطر آن از پروردگارمان شاکر باشیم ...
.

خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

faranak_so

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 372
  • برای آغازی دوباره هرگز دیر نیست...!
شكر كذاري
« پاسخ #39 : 12 ژانویه 2012، 12:29:21 pm »

خدايا شكرت كه يك روز ديكه بر از نعمت و سلامتي بهم هديه كردي. خدا شكرت بابت اراده اي كه به بيمارم دادي كه بتونه به زندكي بركرده وخدايا ازت ميخوام كمكش كني به انجمن راه بيدا كنه تا با آرامش زندكي كنه.خدايا مرسي كه منو متوجه خطا ها و لغزش هاي بيمارم كردي كه ارزش خودمو بيشتر بدونم.خدايا  شكرت بابت جرأت شهامت صبوري و وفاداري و بذيرشي كه در زندكي به من دادي.خدايا ممنونم كه به من فرصت رشد دادي و كمك كردي بديرشمو بالا ببرم و رنجشهامو كنار بزارم.خدايا ممنونم بابت تموم لحظات خوبي كه با فرزندم دارم وقتيكه خنده قشنكشو ميبينم انكار كه دنيا به روم ميخنده.خداياازت ميخوام كه من و زندكيم و بيمارم رو تو آغوش كرمت بكيري
« آخرين ويرايش: 12 ژانویه 2012، 11:25:47 pm توسط faranak_so »
خارج شده است
یادمان باشد....هیچکس دلیل خوشبختی ما نیست مگر خود ما.....

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #40 : 13 آوریل 2012، 02:53:44 am »

1- خداي خوب و مهربوني كه همه كارهاش حكمت داره و با حساب كتابه فقط من يادم ميره فرمون رو بدم دست اون
هي با ترس از اينكه الان ميزنم به ديوار و نابود ميشم با لجاجت خودم رانندگي ميكنم و عذاب ميكشم باز خدا با تمام كرمش
ميگه برو اونور بذار خودم هدايتت كنم....مطمئن باش مسيري كه من ببرمت آخرش مقصده....
2-  بخاطر خانواده اي كه دركم ميكنن امروز و بهم اعتماد دارن نه اينكه ازم هراس داشته باشن بخاطر اينكه بهم ايمان دارن
3- بخاطر دوستان خوبي كه دارم چه اينجا چه مدرسه چه هرجاي ديگه و همچنين راهنمام كه بودن تك تكشون و حرفاشون بهم انگيزه و شوق براي زندگي كردن
و زنده بودن ميده و وجودشون سرشار از نعمت و بركت برام توي زندگيم و اينكه امروز ميتونم باهاشون ارتباط سالمي داشته باشم.... خدا رو شكر
4- بخاطر طرز نگرش خودم امروز كه اين ها رو ميبينم و حس ميكنم
5- بخاطر اون عجز و آرامش امروز ......
خدايا سپاس......دوستان سپاس.....   
« آخرين ويرايش: 13 آوریل 2012، 02:57:46 am توسط sara »
خارج شده است
براي بدست آوردن چيزي كه تاكنون بدست نياورده اي ، بايد كسي شوي كه تاكنون نبوده اي.
"گابريل گارسيا ماركز"

ممكن است كسي را اشتباه زنداني كنند ولي اشتباهي ازاد نمي كنند.به راستي كه حكمتي در ازادي ما بوده است و چه زيباست اين حس مقدس...

hana

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 7
« پاسخ #41 : 21 ژوئن 2012، 10:22:27 pm »

خدایا از تو به خاطر سلامتی تک تک اعضا خودم و عزیزانم سپاسگذارم به خاطر پاکی همسرم-ارامش توی زندگیم- داشتن خانواده خوبم-خانواده خوب همسرم وهمه داشته هایم تورا سپاس میگویم :-* :love:
خارج شده است

sara

• بازوی CODA
  • بابا حرفه ای
  • آفلاین آفلاین
« پاسخ #42 : 10 ژوئیه 2012، 03:10:37 am »

خدايا شكرت بخاطر تك تك روزها و لحظاتي كه من نبودم و گاهي الان هم نيستم ولي تو در تك تكش مراقب و همراهم بودي.
شكرت بخاطر اينكه هدايتت رو بهم نشون ميدي و ميذاري به عجز برسم ميذاري درد بكشم تا يادم نره كجا بودم شكرت كه همش اندازه داره
و جوري نيست كه من رو از پا بندازه. شكرت كه داري در راه رسيدن به يكي از آرزوهام كمكم ميكني كمكم كن با قدرت و جديت پيگيريش كنم
و يه عشق عظيم بهم بده واسه درست خدمت كردن و كمك كردن بدون غرور ترس و تعصب بيجا....
خدايا افرادي كه من رو به اون هدفي كه تو برام در نظر گرفتي هدايت ميكنن رو سر راهم قرار بده و دودلي و شك و ترديد رو از دلم ببر...
خداي خوبم نگذار يادم بره نگرش برنامه رو كه ما در مورد نيروي برتر هركس به اون تصوري رو تحميل نميكنيم...كمكم كن از حاشيه ها دور بشم و باقدرت برخورد كنم
دوستت دارم....حفظم كن....يه دنيا سپاس
« آخرين ويرايش: 10 ژوئیه 2012، 03:11:42 am توسط sara »
خارج شده است
"گابريل گارسيا ماركز"

sedighe

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
« پاسخ #43 : 21 ژوئیه 2012، 06:50:38 pm »

خدايا سپاسگزارتم و هزاران بار شكر ...كه پسرم را در جريان تصادف محافظت كردي .تا جان سالم بدر ببره ..حتما ميدوني كه من تحمل اين چيزها را ندارم حاظرم تيغ توي چشمم بره ولي كف پاي عزيزانم نره ...شكرت ...شكر . :pray: :pray:
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

نگین

• بازوی نارانان | آلانان
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 549
  • اصول را به شخصیتها ترجیح دهید...
« پاسخ #44 : 29 ژوئیه 2012، 02:35:18 pm »

خداوندا
شکرت می کنم به خاطر همه داشته هایم
و...
همه خواسته هایم را به تو که بهترینی میسپارم
خارج شده است
----نارانان سرای آرامش من است----

این صفحه در 0.062 ثانیه 20 نمایش داده شد.