انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

مردم ميگويند عشق كور است زيرا نميدانند عشق چيست .من به تو ميگويم كه فقط عشق چشم دارد به غير از عشق همه چيز نا بيناست

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: قدم 10 کتاب کارکرد قدم  (دفعات بازدید: 2130 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
قدم 10 کتاب کارکرد قدم
« : 06 مارس 2011، 10:17:32 am »

قدم 10 کتاب کارکرد قدم        قدم10-1-ا انجام قدم دهم یک ضرورت است ؟ زیرا   به واسطه اینکه بیماری ما غیر قابل علاج و پیشرونده و کشنده است و حتی در   دوران پرهیز هم رشد آن متوقف نشده و در اثر بیتوجهی به اصول روحانی نهفته   در قدمها و انجام ندادن برنامه براحتی عوارض بیماری قابل برگشت و حتی عود   مجدد میباشد ما از قدم چهارم با نوشتن ترازنامه اخلاقی خود شروع به بازیابی   شخصی کردیم در قدم 5با اقرارچگونگی دقیق خطاهایمانبه خود خداوند و یک   انسان دیگر کوله باری از رنجش ها ترسها و روابط ناسالم و حتی داشته های خود   را و مشکلات خود را در برابر خداوند قرار دادیم در قدم 6و7 آمادگی کامل   پیداکردیم که خداوند کلیه نواقص اخلاقی ما را برطرف کند و از او با فروتنی   خواستیم کمبودهای شخصیتی مارا برطرف کند د قدم 8و9 پس از تهیه لیست خسارات   برای جبران آن دعا و تمایل و آمادگی یافته و شروع به اقدام و عمل برای   جبران خسارت نمودیم مگر اینکه باعث بروز خسارت جدید شویم با طی این قدمها   وضعیت روحی و معنوی خود را رشد و توسعه دادیم حال برای مراقبت از اوضاع   جدید و حفظ و ارتقائ آن لازم است به نوشتن ترازنامه روزانه و شخصی خود   ادامه دهیم تا هرگاه در اشتباه بودیم و متوجه شدیم به آن اقرار نموده جلوی   پیشروی بیماری را و افتادن در چرخه بیماری اعتیاد را متوقف کنیم به نظرم   افکار بیمار گذشته ما هر زمان آماده بروز و برگشت هستند و این قدم بهترین   مانع محافظ هست
2هدف از ادامه ترازنامه شخصی چیست ؟ که   هرگاه در اشتباه بودیم سریعا به آن اقرار کنیم و خود را تصحیح و اصلاح کنیم   سیستم بیماری ما به کونه ای است که آماده بازگشت ما به همان سیستم بیمار و   مریض گذشته میباشد و اگر ما ترازنامه روزانه خود را تداوم ندهیم ناگاه و   یا هرگز متوجه نمیشویم که مشغول رفتار بر اساس الگوهای غلط گذشته و یا جدید   هستیم ترازنامه نویسی ما را معلوم میکند که با خود چند چندیم و در کجا   هستیم و وضعیت امروز مارا مشخص میکند و هرجا که پای خطا و اشتباه وجود دارد   را نمودار و امکان تصحیح آن بوجود میاید و ما را از سراشیبی سقوط به   اعتیاد فعال نجات میدهد باعث روشنایی وضعیتمان میشود و باعث اصلاح وضعیتمان   میشود به نظرم اجرای مو به مو اصول و زندگی به روال برنامه فقط برای امروز   میباشد تا ببینیم در کجای جاده بهبودی بوده و تسلط بیماری بر روی من چقدر   است و قبل از اینکه کار از کار بگذرد من از وضعیت خود آگاه شوم و برای   اصلاحات و بروز رسانی اوضاع کاری انجام دهم زیرا تنبلی و بی تفاوتی چیزی   است که به مرور بر روی کشتی بهبودی ما کارکرده و مارا به خلیج کشانده و اگر   غافل بمانیم از عمق گیری اقیانوس که چقدر وضعیت درام و خطرناک است یکباره   کشتی ما به گل نشسته و دیگر کاری از دست ما بر نخواهد آمد هدف از نوشتن   ترازنامه همین است که ببینیم فقط برای امروز زندگی ما  و بهبودی و بیماری   در چه وضعی پیش میرود
3-راهنمای من چگونه می تواند در این رابطه به من کمک کند ؟ با   توجه به اینکه او تجربه چگونگی انجام این قدم را داشته و احتمالا بارها با   سعی و خطا به اشتباهات خود پی برده و با نوشتن ترازنامه شخصی نتیجه مورد   نیاز خود را بدست آورده و در زندگی به کار برده به من نیز آموزش خواهد داد   که اینکار را چگونه انجام دهم و چطور میتوانم با ترازنامه نویسی روزانه اخت   شده و همیشه تراز رفتار و اعمال خود را چه خوب و چه بد داشته و هرگاه در   خطا بودم به آن اقرار نمایم با توجه به اینکه یک شاخه گردن کلفت بیماری من   خودمحوری است و برداشت شخصی است راهنمای من میتواند کمک کند که درست از این   قدم استفاده نموده و یاد بگیرم کی کجا و چگونه تراز روزانه تهیه کرده و از   آن چگونه بهره برداری نمایم و با توجه به اینکه او اینکار را بارها به کمک   راهنمایش انجام داده قطعا بیشتر از من در آن خبره شده و همینطور نتیجه آن و   چگونگی اجرای آن و یا عدم اجرای آن یا استفاده نادرست و یا نصفه و نیمه آن   را میداند به حر حال راهنمای من کاملا میتواند مرا از استفاده غلط برهذر   داشته و راه درست کارکردن این قدم را و اینکه همیشه من آنرا باید انجام دهم   را به من که هیچ انضباط شخصی و نظم و ترتیبی در زندگی ندارم آموزش دهد در   حقیقت تنها راهنماست که میتواند مرا آموزش پذیر و در شکل گیری درست من نقش   داشته باشد من به این نتیجه رسیده ام این قدم خیلی ارزشمند است
4-آیا مواقعی وجود دارد که من در تشخیص تفاوت بین احساسات و اعمال خود گیج شوم ؟ توضیح دهید . بله   گاهی اوقات سیستم تعادل روحی و روانی ام به هم ریخته قدرت تشخیص احساسات   بد خود را ندارم و آنرا به عملکرد و رفتارهایم مربوط میدانم حال بدی من به   هر دلیل سیستم رفتاری مرا بهم ریخته و دچار رنج و درد میشوم و افسردگی به   سراغم میاید و با اینکه رفتارهای مطابق اصول انجام میدهم اما احساس خوبی   ندارم و گاهی برعکس رفتارهایی خلاف اصول انجام میدهم و حال خوبی دارم به   هرترتیب من نمیتوانم بین احساس و رفتارم تشخیص دهم  اینها را به هم قاطی   نموده و ار تجربه احساس خوب و بدم فارغ هر نتیجه و موقعیتی باز میمانم با   خواندن این قسمت درک کردم بین احساس و اعمال فرق هست و باید آن را از هم   جدا نموده و بررسی کرد وگرنه دچار اشکال میشوم و یا به عبارتی بیشتر   زمانهایی که دچار افسردگی و گیجی بین احساسات و اعمالم میشوم دقیقا وقت است   که من قدرت درک و تمیز و تعادل بین عمل و احساسم بهم خورده است
5-آیا مواقعی در بهبودی من بوده که در اشتباه باشم ، اما در چند وقت بعد از آن آگاه نباشم ؟ آنها چه بودند ؟ بله   بطور مثال در مورد دیگر اعضا و سرعت بهبودی و بیماری آنها و همینطور عجله   ایی که خودم برای بهبودی داشتم و تصور میکردم زودی همچی را درست کنم و یا   بلعکس فکر میکردم باید باری به هر جهت باشم و هرچه پیش آید خوش آید مهم   نیست همینطور در مورد روابطم و انحرافات فکری که داشتم هم و یا قضاوتهایی   که کردم و بعدا به مرور فهمیدم که سخت در اشتباه بوده ام مرور زمان مشکل را   حل کرد و درک کردم که من هم اشتباه میکنم و هیچ چیز قطعی و ابدی وجود   ندارد و تغییر زمان درس های زیادی به من داد یک نمونه ضامن یک دوست شدم که   وام هایش را پرداخت نکرد و از حقوق من کم میشود با او صحبت کردم اما فقط   خشک و خالی گفت که حل میکنم
6-اشتباهات من چگونه بر زندگی خودم تأثیر گذاشت ؟ بر زندگی دیگران چطور ؟ باعث   شد از ذات زندگی دور شوم باعث احساس شکست و افسردگی ام شد و عقب افتادگی   در زندگی گردید باعث شد از راه راست دور شوم و به خاکی بیفتم و دردسرهای   زیادی برای من بوجود آورد در مورد روابطم نیز باعث ناراحتی و گرفتاری برای   آنها شد البته من هوشیار بودم که کمتر خسارت بزنم اما اشتباهات باعث ایجاد و   تاثیر زیادی بر روی دیگران میگردد و نقش من خیلی مهم است من دچار گرفتاری   کرد
7-هر گاه در اشتباه بودیم سریعاًبه آن اقرار کردیم . برای شما چه مفهومی دارد ؟ یعنی   اینکه بشر و من جایز و الخطا هستم و حتی ممکن است مدت زمانی طول بکشد که   من متوجه خطا و اشتباه خود بشوم اما مهم این است که به مجرد درک فهم خطا   سریعا به آن اقرار و اعتراف کنم و بپذیرم که من هم اشتباه نموده ام و بسیار   مواقع هست که من این فرصت را ندارم و درک نمیکنم که اشتباه کرده ام خود   فهم و درک خطا یک موهبت برای بهبودی است
8-آیا مواردی در بهبودی من بوده که بواسطه   صحبت کردن پیش از موعد با کسی و یا سرزنش دیگران بخاطر رفتارم ، باعث بدتر   شدن اوضاع شده باشم ؟ آنها چه بودند بله من بواسطه غرورم و قبول نکردن خطا و   اشتباهم مسئله را کشدار نموده و آنرا بیشتر به گند میکشم نمونه زیاد در   کار پیش آمده که یا قبول نکرده ام و یا هزاران توجیه بهانه شاخدار آورده ام   یا تقصیرش را به گردن این و آن انداخته ام تا خودم را از اشتباه و خطا   مصون بدانم من همیشه در چالش قبول خطاهایم هستم
9-چگونه اقرار سریع به اشتباهم به من کمک می کند تا رفتار خود را تغییر دهم ؟ باعث   قبول و پذیرش مسئولیت خطا و اشتباهم میشوم و درک میکنم باید الگو و رفتار   غلطم را تصحیح نمایم و برای بهبودی و اصلاح حرکتی کنم درصورتیکه اگر نپذیرم   بارها و بارها آن رفتار را عمل نموده و تکرار میکنم و باعث درد و ناراحتی   من میشود یعنی جلوی ضرر را از هرجا که بگیری منفعت است و باعث میشود آلودگی   بیشتر در روح و روانم پیشروی ننموده و اصلاحات آغاز شود
10-آیا شرایطی در بهبودی من وجود داشته که   از تشخیص اینکه کاری را بخوبی انجام داده ام احساس بدی و ناراحت کنم ؟ بله   من صادقانه به فکر کمک به دیگران هستم و اگر کاری از دستم بر آید برای آنها   انجام میدهم و وقتی میبینم در نتیجه باعث خسارت به خودم میشود و طرف قصد   سوئ استفاده داشته است احساس بد و منفی پیدا میکنم در واقع گاهی فکر میکنم   که کاری را درست انجام داده ام اما احساس خوبی ندارم و تنها به خاطر عدم   تناسب و تعادل من است
11-چرا لازم است که ما آنقدر به نوشتن ترازنامه شخصی ادامه دهیم تا برایمان به صورت یک غریزه در آید ؟ زیرا   برای من یک الگو به مرور و آهستگی با تکرار و تمرین و عادت ملکه ذهن شده و   یاد میگیرم و عادت میکنم همواره قدم 10 را در زندگی روزانه خود به حالت   اتوماتیک اجرا نمایم و مثل سابق باری به هرجهت و یلخی زندگی نکنم و انضباط   شخصی پیدا نمایم و اینکار جزوی از شخصیت و وجود من شود و بدلیل نواقص   اخلاقی ام آنرا پشت گوش نیندازم
12-آیا امروز برایمان خود به خداوند مهربان و بخشنده تأکید مجدد کرده ام ؟ بله   همیشه اینکار را اول صبح انجام میدهم علیرغم هرگونه احساسی که دارم سعی   میکنم خلائ خود را و افسردگی های خود را با پیوند مجدد با خداوند پرکنم   وگرنه بیماری به سرعت بر من مسلط میشود و تا خداوند را صدا میکنم سلامتی   عقل به من باز میگردد خداوند مهربانترین مهربانان است کافی است من توجهم را   به او بازگردانم و همیشه این را تکرار و تکرار کنم زیرا من همیشه نیازمند   اویم من عاجز و ناتوانم و نیروی خداوند نامحدود و لایتناهی است وقتی من   تنها به خودم نگاه میکنم ترس وجودم را فرامیگیرد وقتی به او میپیوندم امید و   عشق وجودم را فرامیگیرد
13-آیا امروز از نیروی برتر خود درخواست راهنمایی کرده ام ؟ چگونه ؟ بله   بوسیله دعا کردن و درخواست راهنمایی نمودن و اقرار به عجز و ناتوانی و بعد   در آرامش مراقبه و سکوت فرو رفته ام من سعی میکنم با خداوند صحبت کنم و یا   در نمازهایم زمینه پیوند خوردن با او را فراهم نمایم و توجهم به او باشد   از او میخواهم به گونه ممکن مرا راهنمایی و ارشاد کند تا از دست نفس خود و   افسردگی هایم و بیماری ام در امان باشم تنها راه نجات پیوند خوردن با خداو   اعتماد به اوست
14-چه کاری برای خدمت به خداوند و انسانها انجام داده ام ؟ شرکت   در جلسات بهبودی و خدمت کردن صحبت کردن با رهجو هایم سرکارم حاضر شدم و به   انجام امور محوله ام با شور اشتیاق شرکت کردم اگر توانستم به دیگران گوش   کردم و موجب تسلی خاطر آنها شدم صبح اول وقت یک خانم را تا مسیری رساندم
15-آیا امروز خداوند چیزی به من عطا کرده   که بخاطر آن شکرگزار باشم ؟ بله پاکی بردارم و اینکه او امروز به جریان   زندگی بازگشته است و خودم  را پیدا کرده ام اگر ناراحتی و افسردگی دارم   بوسیله ترازنامه نویسی روزانه میتوانم به ریشه و علت خطایم نواقص اخلاقی    پی برده و در راه اصلاح آن بکوشم تا حالم خوب شود مرورهم کنم
16-آیا باور دارم که نیروی برتر من می تواند به من نشان دهد که چگونه زندگی کنم و خود را بهتر در راستای اراده این نیرو قرار دهم ؟ بله   صددرصد اگر از خودمشغولی و افکار مخرب گذشته ام رها شوم و با روشن بینی   نگاه کنم و بگذارم به دریچه بسته افکارم نوری وارد شودکه خداوند کاری برای   من انجام داده که هرگز نمیتوانستم و هرگاه از عمق وجود نیاز به او را و   قدرت و توانایی او را درکمک به خود باور کنم روح و روانم از اینکه در مسیر   درستی هستم آرام میگیرد و بهبود میابم
17-آیا امروز هیچ یک از الگوهای رفتاری قدیم را در زندگی خود تجربه کرده ام ؟ اگر آری ، کدامین الگو؟ شک   و تردید به همه چیز که این دنیا کجاست و من کیستم و اینجا چه کار میکنم و   بهشت و جهنم دروغ است و مذاهب افسانه اند و برنامه هم همینطور که همه افکار   عوضی کله بیمار و افسرده من است الگوی افسردگی و خمودگی در اول صبح که با   ناامیدی روزی را شروع نموده و احساس ناجور و مرموزی را با خود حمل میکنم   البته روزه هم نیروی جسمی ام را تحلیل برده است
18-آیا خودخواه ، ناصادق ، ترسو یا رنجش داشتم ؟ بله خودخواه بوده ام کمی هم ناصادق و رنجشی ندارم البته کم و بیش بالا و پایین دارد از خودم در رنجم
19-ایا باعث سرخوردگی خود شدم ؟ بله   به حال خود و زندگی ام و آینده ام تاسف میخورم که این چه مدل رفتاری است   به خودم سرکوفت میزنم که آمدن به برنامه و انجام یکسری رفتارهای تکراری   بدون هیچ تنوعی و کی سر و سامان میگیرم و این بیماری تا ابد با من است همه و   همه مرا روان رنجور میکند کم طاقت شده ام
20-آیا نسبت به دیگران مهربان و بخشنده بودم ؟ بله نهایت سعی ام را میکنم اگر حال و حوصله اش را داشته باشم و سرحال و سر زنده باشم حتی به صورت
21-آیا در مورد دیروز یا فردا نگران بودم ؟ بله خودمشغول بودم که آینده زندگی من چه خواهد شد آیا سر و سامان میگیرم و تاکی ویلان و سیلانی و ....
22-آیا به خود اجازه دادم که در مورد چیزی وسوسه شوم ؟ آیا بخود اجازه دادم که خیلی گرسنه ، عصبانی ، تنها یا خسته شوم ؟ بله روزه ام ....
23-آیا در مورد هیچ چیزی خود را جدی گرفتم ؟ بله در مورد خودم همیشه خودم را جدی میگیرم و همیشه درد میکشم سخت میگیرم زیاد
24-آیا از هیچ مشکل جسمی ، روانی ، یا روحانی رنج بردم ؟ تنهایی و تنهایی به تصورمن نیاز به ازدواج و سر و سامان یافتن دارم وشاید این مرا رنج میدهد
25-آیا مسئله ای که باید با راهنمای خود مطرح می کردم درون خود نکه داشتم ؟ نه فکر نمیکنم مطلبی باشد البته نداشتن خانه و تشکیل خانواده و....
26-آیا امروز هیچ احساس شديدی داشتم ؟ آنها چه بودند و چرا به من دست دادند ؟چندروزاست صبح با افسردگی از خواب برخاستم و انرژی ام زیاد نبود
27-امروز در چه زمینه هایی در زندگی مشکل دارم ؟استقلال و تجربه ایجاد یک زندگی مشترک و یا پذیرش شرایط امروزم که یکنواخت و تکراری است
28-امروز کدامیک از نواقص من در زندگیم نقش پیدا کرد ؟ چگونه ؟ تاسف به حال خود کار امروز را به فردا افکندن و ترس از همه چیز امنیتهای مختلف
29-آیا امروز ترس در زندگی من جای داشت ؟ بله ترس از آینده و زندگی ام که بلاخره من هم میتوانم خوشبخت و سعادتمند گردم و زندگی کنم
30-امروز چه کاری کردم که آرزو می کنم ان را انجام نداده بودم ؟ نماز صبح نخواندم و تنبلی کردم فقط دعا خواندم حال و حوصله نداشتم
31-امروز چه کاری نکردم که آرزو می کنم آن را انجام داده بودم ؟ سحر خیزی  من همیشه دوست دارم سحر خیز و با نشاط سر کار  بروم
32-آیا تمایل دارم که تغییر کنم ؟ بله البته اگر بیماری بگذارد سعی میکنم لااقل شاد و خوشحال باشم خودمشغول نباشم و طبق اصول باعث رنج  مضاعف خود نشوم
33-آیا امروز در هیچ یک از روابط خود درگیر تنش شدم ؟ آنها چه بودند ؟ نه آرام بودم البته دیگران ناآرامترند و من سعی میکنم رفتار مناسبی داشته باشم
34-آیا درستی و راستی را در روابطم با دیگران رعایت و حفظ کردم ؟ بله نهایت سعی ام را بکار بردم که درستکار باشم دروغ نگویم و ....
35-آیا امروز به خود یا دیگران بطور مستقیم یا غیر مستقیم خسارت زدم ؟ چگونه ؟ نه خسارتی نزدم خسارت خوردم خدایشانور داستان هم آروم بودم
36-آیا معذرت خواهی یا جبران خسارت بدهکار هستم ؟ خیرسعی میکنم خسارت جدیدی ایجاد نکیم که بخواهیم جبرانش کنیم
37-در چه کاری اشتباه کردم ؟ آیا اگر می   توانستم آن کار را دوباره انجام دهم ، چگونه رفتار می کردم ؟ دفعه بعد   چگونه می توانم رفتار کنم ؟ در مورد دوستی که ضامنش شدم راحت به او   میگفتم نمیخواهم ضامنش شوم و بعدا هرکس خواست که ضمانتش کنم میگویم شرمنده   ام سرم درد نمیکند و دنبال شاخ نیستم
38-آیا امروز پاک ماندم ؟بله تا این لحظه به لطف خداوند روزی ده رهنمایی 22ماه و 20 روز بهترین هدیه ام منهای کمی افسردگی که پیدا نموده ام
39-آیا امروز با خود خوب بودم ؟ سعی میکنم بهتر باشم و با خودم خوب رفتار نمایم اولش با افسردگی بیدار میشوم ولی کم کم خوب میشوم و شب راضی ام
40-احساساتی که امروز داشتم چه بودند ؟ چگونه از آن احساسات برای انتخاب عملی که بر محور اصول باشد استفاده کردم ؟ احساس   بی تفاوتی به سراغم آمده بود با نوشتن ترازنامه اوضاعم خوب شد و فهمیدم   مشکل از کجا آب میخورد و نقصهای من بوده بی ایمانی من بوده و افکار بیمار   من بوده و کم کم احساسم بهتر شد
41-چگونه در خدمت دیگران بودم ؟ رهجو هایم و در محل کارم و انجام دادن کارهای دیگران عشق دادن از خود گذشتگی و شکستن مثلث خود مشغولی
42-امروز چه کاری انجام دادم که نسبت به آن احساس مثبتی دارم ؟ رساندن یک خانم صبح زود به جایی که میخواست برود مثبت بود نوشتن ترازنامه و کارکرد
43-چه چیزی امروز مرا ارضاء کرد ؟ دعا کردن   و رابطه با خداوند و شکر گذاری بابت الطاف بیکران خداوندی رها شدن از   افکار بیمارم و یادآوری آن
44-چه کاری امروز کردم که دوست دارم باز هم تکرار کنم ؟ نوشتن ترازنامه روزانه که کمک زیادی به من نمود و کارکرد همیشگی قدم دهم
45-آیا امروز به جلسه رفتم یا با یک معتاد در حال بهبودی دیگر صحبت کردم ؟ بله حتما همیشه در اولین فرصت در جلسات شرکت میکنم
46-امروز چه چیزی دارم که برای آن شکرگزار هستم ؟ خداوندی مهربان که به من پاکی خانواده کار ماشین راهنما اصول برنامه و ترازنامه روزانه نوشتن
46-چرا اصل روحانی انضباط شخصی را در این قدم لازم داریم ؟ زیزا   من بیماری خودمحوری و خودخواهی داشته و مستعد رفتار بر اساس الگوهای غلط   قدیمی را داشته و از زیر انجام وظایف و مسئولیتهایم شانه خالی کنم در   حالیکه گرفتن ترازنامه نیاز به کوشش مرتب روزانه و همیشگی و نظم و انظباط   فردی که من فاقد آن بوده و به مرور به آن دست پیدا میکنم نیاز دارد با   تکرار و تمرین و مراقبت و محافظتی که این قدم به من میدهد به مرور روح   بهبودی و نظم و ترتیب درونم بوجود مییاید وگرنه نخواهم توانست بهبودی مستمر   و با کیفیتی حاصل نمایم با تمرین اصل روحانی انضباط شخصی به مرور رشد کرده   و به انسان با برنامه و با ثباتی تبدیل میگردیم
47-چگونه تمرین اصل روحانی انضباط شخصی در این قدم بر روی کل بهبودی من تأثیر می گذارد ؟ با   توجه به تمرین انضباط شخصی و تمرین آن علی الخصوص در این قدم به نتایج   خوبی در کل قدمها میرسیم وقتی قدم ده را خوب و مرتب کار میکنیم در حقیقت از   قدم یک تا قدم ده را به صورت همزمان مرور و بررسی و در صورت نیاز بهبود   میبخشیم هرجا کم و کاستی باشد سریع به  تشخیص آن اقدام و نسبت به رفعو   اصلاح آن اقدام میکنیم ناگفته پیداست یک محافظ و فیلتر خوبی جهت کارکرد   کلیه قدمها و یک راهنمای زاپاس که میتواند هرزمان روحانیت مرا و همینطور   اشکالت ناشی از بیماری ام را معلوم و در موقعییت ترمیم و بهبودی قرار دهد
اصل روحانی صداقت در قدم یک پایه گذاری می شود و در قدم ده   به بار می نشیند . ما معمولاً وقتی که تا این حد به بهبودی می رسیم از   اندازه و عمق صداقت خود شگفت زده می شویم . قبلاً از لحاظ ادراک به صداقت   رسیده بودیم و قادر بودیم انگیزه واقعی خود را مدتی پس از اینکه جریانی   خاتمه می یافت درک کنیم . اما ا مروز قادر هستیم در حالیکه در حین عمل و   جریان می باشیم با خودمان و درباره خودمان صادق باشیم .
48-چگونه آگاه بودن از اشتباهاتم ( صداقت   با خود ) به من کمک می کند تا تغییر کنم ؟ وقتی صادقانه پی به خطا و   اشتباهی در خود میبرم و آنرا میپذیرم اصل خویشتن پذیری را تمرین میکنم   دروازه ورود به بهبودی صداقت است و تداوم آن نیز نیاز به اصل روحانی صداقت   با خود دارد نکته اصلی هوشیاری و بیداری و آگاهی نسبت به رفتار و عملکرد   پیدا نموده و ملتفط این میشوم که زندگی امروز نتیجه تصمیماتی است که تا   امروز گرفته ام بسیار اهمیت دارد در واقع وقتی من درک میکنم و میفهمم که   اشتباهی انجام داده ام میتوانم نسبت به رفع و اصلاح آن و مهمتر از همه   جلوگیری از تکرار آن بنمایم این  صداقت فهم موهبت بزرگی است 
49-چه شرایطی در طول بهبودی من پیش آمده است که   نیاز به تمرین اصل روحانی درستکاری داشت ؟ من چگونه عکس العمل نشان دادم ؟   چه مواقعی نسبت به عکس العمل خود احساس خوبی داشتم و چه مواقعی بد؟ وقتی   چند نفر از اعضای قدیمی در مورد موضوعی که نه اصلاع دقیقی داشتند و نه   متخصص آن بودند تجربه غلط میدادند و پافشاری هم میکردند و طوری وانمود   میکردند که تمام جوابهای دنیا را دارند من  سعی کردم با تذکر اینکه بنا به   این سند و  ماخذ موضوع درست کدام است و وقتی دیدم که هنوز روی موضع غلط خود   ایستادگی میکنند تنها متذکر شدم علیرغم اینکه به ایشان احترام گذاشته ولی   حقیقت و واقعیت این بوده و از بحث بیشتر که منجربه اثبات و محکوم شدن ایشان   در برابر رهجویانشان میشد صرفه نظر کردم گاهی هم در جلسات اداری از همین   قسم رویه های غلط که جا افتاده اند بر میخورم و تنها به تذکر و آگاه سازی   که به اعضای قدیمی هم بر میخورد که من دارم اشکال آنها را میگیرم که البته   من رک و راست حرف درست را با سند و مدرک میزنم و پافشاری نمیکنم و حتی به   وجدان غلط گروه احترام هم میگذارم با رعایت اصل درستکاری متوجه میشوم گاهی   باید چندین اصل روحانی را تلفیق کرد
50-قدم دهم چگونه به من کمک می کند تا در زمان حال زندگی کنم ؟ وقتی   با ترزنامه نویسی روزانه وضعیت روحی روانی جسمی و احساسی خود را در آورده و   مورد بازبینی قرار داده و خطاها و اشتباهاتم را در مورد عملکردم و نتایجی   که به بار آورده و علت آن پی میبرم سریعا به آنها صادقانه اقرار نموده شروع   به تغییرزاویه بهتری مینمایم این یعنی بهبودی یعنی فقط برای امروز زندگی   کردن فوق العاده است که من اختیار دارم فقط برای امروز پاک و خوب و با    برنامه در زمان حال باشم
 51-در نتیجه کارکرد قدم ده ، چه کارهایی را   متفاوت با گذشته انجام می دهم ؟ وقتی احساس بدی دارم یا احساس افسردگی   میکنم یا در روابطم به اشکال میخورم و هر داستانی برای من پیش میاید سریعا   با ترازنامه نویسی به عمق و ریشه ها و رفتارهایی که انجام داده ام نگاه   کرده و با تراز خود را در آوردن اشکالم را معلوم نموده و بازیابی و بهبودی   خود را در پیش میگیرم برای مثال رابطه راهنما و رهجویی و رابطه با دیگر   اعضائ در مورد جنس مخالف و اعتماد کردن در مورد خانواده و همکاران کلا   تغییرات بنیادی پیدا نموده ام که در نتیجه کارکرد این قدم است هرگاه به   دوگانگی بر میخورم بلافاصه با رجوع به خودم خطا را کشف نموده و اصلاح میکنم
« آخرين ويرايش: 06 مارس 2011، 10:18:13 am توسط رضا - بیل »
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • ghi910
Sina watch seven - Southwest drought in Guizhou re
« پاسخ #1 : 12 ژوئن 2016، 08:28:09 am »

Sina Watch: seven drought in southwest Guizhou recently to alleviate the drought rainfall
 Sina watch a Southwest drought: Stone Forest >
Kang Hui visited
 two days ago in the eastern and northern regions of Guizhou have been under the rain. In some areas to ease some of the drought, of course, more important is to ease the anxiety of the farmers. However, after the rain to see the ground will find that the ground is dry. Because the duration of the drought is too long, the rain is not enough, it may only be a little help to the forest fire. In order to alleviate the current drought in these areas, there must be a stage of large-scale precipitation, but the current situation from the meteorological department to understand the situation, in the near future this situation is almost impossible. Therefore, the local people can only hope to ease the drought in May after the rainy season.
 related reading:
 of sina said that at present people are in full drought, but drought also to waterlogging. A kind of folk saying "after a long time there will be a great flood". According to past experience, after the drought will usually appear the persistence of the heavy rain, so now these areas now in addition to the drought carry in the past, but also well in advance of flood prevention preparations.
 according to his understanding,hogan outlet, at present the basic protection of the people's drinking water is still there, but the continuous drought, water is becoming increasingly difficult. Some large industrial production units in cities and towns have been restricted to use water to ensure that residents live in the city. In the mountainous rural areas, people through various means for water. If a water source is found on the mountain, the villagers will use the pipe to bring water to the population. In particular,zapatillas new balance outlet, especially difficult areas of drinking water,hogan outlet, it can only rely on the government to send water.
 in arid areas, currently have access to a good farmer heart. The villagers are looking for ways to see how to minimize the loss of. At present, for the villagers, the winter crop wheat rape and other certainly can not be received,air max homme pas cher, and now can be done is to dispose of them and then some of the early drought resistant corn and vegetables to make up for the loss. The farmers are most worried about is, if the drought continues to five months, then rice does not go, so a year of loss will very big.
< p > CCTV anchor comfort of sina said that he used a week after Guizhou Qianxinan Prefecture,scarpe hogan online, in Liupanshui City, Anshun area, Qiannan Prefecture severe drought area.
< p > for the latest developments in the current drought,cheap pandora jewelry outlet, sina will continue to cooperative multi planar media reporter in front, attention to the five provinces in Southwest China drought, continuous for Sina netizen bring the latest drought and drought dynamic.
Kang Hui
 high temperature and less rain continued for several days, Yunnan, Guangxi, has led to increased Guizhou, Sichuan, Chongqing and other five provinces drought. The drought in parts of Yunnan,goyard paris, Guangxi has reached the level of severe drought,yeezy boost 350 pas cher, Guizhou winter drought, severe drought occurred once every hundred years. What impact does the local drought have on the lives of local people? Sina.com.cn together with several media reports in front of reporters live in front, to understand the details of the drought.
March 21st
Related Articles:

Department of Homeland the real estate market may

Heilongjiang county magistrate warned Dongning nai

Vice mayor of Tianjin and more than 500 world top

Such as Jiangsu compiled three years of housing planning, clear housing construction target, housing security, the corresponding land input, establish a system of transparent market information, under the framework of the main players in the market competition in the market the way into the real estate market, this is not a simple act of government, the government is the rule makers.
خارج شده است

xavi

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 5
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • یو پی اس
پاسخ : قدم 10 کتاب کارکرد قدم
« پاسخ #2 : 26 نوامبر 2017، 01:28:30 pm »

سلام...عالی بود

این صفحه در 0.112 ثانیه 20 نمایش داده شد.