اطلاعيه شماره 1

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي بدون كار ،مردن پيش از وقت است.
؛گوته؛

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: اطلاعيه شماره 1  (دفعات بازدید: 6035 بار)

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
اطلاعيه شماره 1
« : 03 ژانویه 2011، 09:38:14 am »

با سلام و آرزوي موفقيت براي تمامي كابران گرامي تالار بهبودي
.
همانگونه كه بسياري از دوستان آگاهي دارند بزرگترين هدف برنامه هاي 12 قدمي نجات افرادي است كه از مشكلات گوناگون رنج مي برند، در اين راه تجربه افراد و تكيه به خرد جمعي و راي وجدان گروه اهميت بسزائي دارد. به هر جهت و با ورود تازه واردان به جلسات، تجارب قديمي تر ها به آرامي در اختيار اين افراد قرار گرفته و اگر پاي صداقت در ميان باشد به احتمال زياد راه نجاتي مطمئن پيش پاي دوستان جديد قرار گرفته است. از طرفي ديگر شايد آنچه بيشتر از هميشه تا كنون به بقاي ما و رسيدن به اهدافمان ياري رسانده رعايت گمنامي شخصي افراد بوده، لكن رعايت اين اصل در محيط هاي مجازي كمي دشوارتر است، از اين رو كاربران گرامي ممكن است پس از ورود به تالارهاي مختلف در برخي قسمت ها با محدوديتهايي روبرو شوند و اجازه دسترسي نداشته باشند و در اولين مورد دسترسي به اكثر باجه هاي قدم چهارم انجمن معتادان گمنام براي افراد تازه وارد امكان پذير نيست و پس از ارسال حداقل 150 پست (ترجيحا در همان قسمت) دسترسي به اين قسمت ها امكان خواهد داشت. در پايان كاربران عزيز در خصوص اين مورد و يا موارد ديگري كه براي ايشان باعث ايجاد سوال و ابهام گريده مي توانند از همين طريق يا ارسال پيام براي مديران تالار مسائل خود را مطرح كنند.
.
در پناه حق
.
كوچكترين همراه شما - فريد
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

بهروزا

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
پاسخ : اطلاعيه شماره 1
« پاسخ #1 : 07 فوریه 2011، 08:05:28 pm »

فرید جان سلام
من ضمن اینکه عضو شدم ایمیلم رو هم واستون ارسال کردم نمیدونم رسید یا نه؟
اگر نرسیده بفرمایید تا مجددا ارسال نمایم
ممنون
خارج شده است

jafar_sh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 85
    • معتادان گمنام
« پاسخ #2 : 25 ژوئن 2012، 08:53:03 pm »

:bravo: :bravo:هیچ ایرادی نداره امیدوارم عضو خوبی باقی بمونم
خارج شده است

shadi45

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 37
« پاسخ #3 : 12 ژوئن 2013، 11:16:21 am »

سلام من براي هر بار ورود بايد رمز سازي كنم تازه بعد از رمز سازي معمولا بار اول هم نميتونم بوارد شم همش ميگه اين نام كاربري وجود نداره چكار كنم از اول ثبت نام كنم بخدا دلم خون شد اعصابم خورده اين سايت هم خورد ترش كرد
[/quote]
خارج شده است

مدیر فنی

• جواد آقا
  • مدیر سایت
  • تازه وارد
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 37
  • خودی باشم بهتره تا غریبه
    • بهبودی
« پاسخ #4 : 12 ژوئن 2013، 12:16:45 pm »

سلام من براي هر بار ورود بايد رمز سازي كنم تازه بعد از رمز سازي معمولا بار اول هم نميتونم بوارد شم همش ميگه اين نام كاربري وجود نداره چكار كنم از اول ثبت نام كنم بخدا دلم خون شد اعصابم خورده اين سايت هم خورد ترش كرد
.
.
کاربر محترم تالار
خانم شادی
لطفا اسم کاربری خودتونو از فارسی به انگلیسی تغییر بدین و ببینید آیا باز هم این اشکال پیش می آید ؟
منتظر جواب شما در همین قسمت تالار هستم
خارج شده است
ارادتمند شما - جواد

کاشکی قیمت انفاس بدانندی خلق
تادمی چند که مانده ست غنیمت شمرند

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Lijiang Inn heart
« پاسخ #5 : 09 آوریل 2016، 10:44:20 pm »

1
,golden goose uomo saldi
 the morning light, the haze.
 City as in the past to breathe in the still air, dust from the stone on the road quietly rising.
 and the road water,mont blanc pas cher, also as in the past do not urge from early in the morning wake up.< br / > go in suffused with moisture on the bridge, looking at a family has not opened the door of the shop, feel the unique noise before the quiet.< br / > sure enough, before Lijiang Inn at the corner of the third channel and residual several lanterns out of the lanterns; and sure enough, square street in the center of the ashes and heralds the last night of revelry; and sure enough,golden goose saldi, refused to frame shed vendor stalls and fall on the willow green; and sure enough... Behind or there is no light and no heavy footsteps.
 regardless of where she is, regardless of whether or not she noticed, regardless of whether or not she warned him with resentment eyes...... Hey! This man! The road water no longer N back. This time, she decided to angrily ran back to the inn!
 one step, two step, three step...... She walked slowly in front of him,chaussure nike tn, every step sonorous and forceful.< br / > the man in a shirt and dark, light colored jeans and wrist on a metal table, collar has do not meet his style leather strap. Enduring attire, road water already know by heart.
 "surname lu...... I am surnamed Lu: Yes,golden goose saldi, but you need to climb the full support of the villagers? Every day do you follow me in the end is what do you mean, you don't say you are to ask the way, or habit of with me also with morning exercises, difficult don't become was moved by my beauty? You can say, I will immediately refuse your kindness! In short you don't trouble all day I owe you millions of appearance in lingering behind me, now you give me honestly said, dare to beat around the Bush, don't blame me don't mention it! "
 call ~ ~ breath to say out. The water in the road to admire themselves in those deep eyes, arms inserted in the chest, looked back at him maliciously.
 can unexpectedly, eyes after listening to it over to...... There was a light not occasion.
 Road water helpless,supra pas cher, vent Bayan pushed the Yuan Road to,scarpe hogan outlet, at the moment as he leaned back run speed is in before the start of the stopped.
  &gt,chaussure supra pas cher;
Related Articls:

Time is ha

The night is not calm

A shield

Almost at the same time, the cold also withdrew sand trap, Lina also used a fireball to thaw wells. Unfortunately, Kaba's mother, this time is hard to struggle, suddenly the consequence is loose, she hadn't stopped, plunged into the water...... "Lina, give me a bamboo."
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
2011 China football white paper cloth handsome - Olympic is responsible for your
« پاسخ #6 : 18 آوریل 2016، 04:17:38 pm »

2011 Chinese football white paper cloth handsome: Olympic is responsible for your happiness
< p > Titan Chinese New Year always seems to be in Europe than the later. When in Rome,air max pas cher, do as the Romans do,goyard pas cher, I want to to Chinese fans say a "Happy New Year"! At the same time, I would also like to use this opportunity to thank the Chinese fans in the past for me and my team's support. In the new year,mont blanc porte mine, if you want to say what the wishes and expectations, I would like to be very simple, is to achieve good results. I know that I and my players are now under pressure because the outside world has a high expectation for me and my team. This has experience for people like me, but the pressure is greater, but also the responsibility is more significant, so I can not let the Chinese fans,supra pas cher, let the Chinese people disappointed. I want to say to the Chinese fans, I and my Olympic team to you is have the responsibility, our responsibility is to allow you to be happy!
2 21, I will return to China, back to my home in China, Shanghai,sca goyard pas cher, and my players to meet again. Olympic team will be in Shanghai for a period of a week of training, which is according to my temporary decided to increase the training period, in the six days of the time, I'm going to see my players still remember me in Egypt to teach them. I believe that my players will not forget, and I can not let them forget that this is the difference between me and the other coaches.
< p > frankly said that through the training for the first time, I still some new found, although say "surprise", but at least now with these players are very talented. Of course, most of the players still need to change the brain, to learn to accept the concept of modern football. The basic requirement of modern football is: "fast", "smart", "brave", and "confidence" ". Among them, the "confidence" is particularly important, the Chinese players are now the most missing is this, the lack of their own necessary and sufficient confidence.
 in Egypt time is short,hogan outlet online, the players have learned enough things. I think if they did not learn, Egypt during the five games warm-up match is not a do not lose, especially Mei team rake Hector finally a on the strength of the Sudan champion team, the team is quite the strength and level of the team, in the 0-2 situation can also pull back has already shown that players learned a lot of things. If there is no will, quality, if not a group
 brother
< p > our Olympic team for the first phase of the training respectively in two places in Kunming and Egypt, through more than 20 days of training camp,goyard paris, I think has reached me to organize this training. All the training in the program are carried out in accordance with the prior assumption, we have achieved good results, the player's atmosphere has been illustrated this point. In Egypt, we participated in the five warm-up match, did not lose, but you can not because there is no loss on the opponent is very weak. The most important is, I know all the players, to understand their situation, to Shanghai,chaussure supra pas cher, I will certainly try some new players. My purpose is to put the best player in China, talent all together.
Related Articls:

My campus _10

Zhou Haibin this field basically disappeared

golden goose

For a newly formed team, losing, losing the ball is a very normal thing. However, we can not only see the hope of victory, but in the process of losing the ball in a row in the process of suffering from the pain of failure, we can only say that the Chinese football is a big misfortune.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
This year, the listing Corporation has raised 958 billion 500 million yuan broke
« پاسخ #7 : 26 آوریل 2016، 08:12:07 pm »

Wind data show that after excluding the non comparable factors,hogan sito ufficiale, the first three quarters of this year, the cumulative operating income of 14 listed brokerage business income of yuan, down 12.72%. Among them, the Commission and the Commission of the net income of a total of yuan, down 16.16%, becoming the main factor affecting the results. In contrast, the securities underwriting business net income of a total of more than $,tn homme pas cher, an increase of 161.48%. Brokerage investment banking business accounted for the proportion of total revenue also increased from 4.30% in the first three quarters of 2009 to 12.89% in the same period in 2010.
 with the development of the market, the two cities by the number of listing Corporation placement fund-raising was significantly decreased before. This year, a total of 17 companies placement fund-raising,hogan sito ufficiale, and in 2005 before the allotment number of companies are in the more than 20, 1998 - 2001 allotment number in more than 100. However,scarpe hogan outlet, this year 17 companies allotment of funds raised a total of 143 billion 186 million yuan, still at the highest level in history. Compared with last year, only 10 companies were offering, to raise funds 10 billion 597 million yuan.
 due to the impact of the stock market changes in the brokerage business is larger, the results tend to have strong volatility, so to maintain the steady growth of investment banks underwriting business has become the most stable performance of the support broker.
 as of December 23rd, the two cities a total of 149 listing Corporation for additional, and in 2007 the stock market experienced a bull market, a total of 170 listing Corporation conducted additional. Although the number of additional home is lower than in 2007, but this year to raise funds to reach one billion yuan, higher than the level of 2007.
A shares of the size of the fund-raising scale of listing Corporation this year set a new record. Wind data show that as of December 23rd,goyard paris, this year, the Shanghai and Shenzhen securities issued a total of $two to raise funds, fund-raising scale has more than 2008 and 2009 two years sum. Among them, in 2008 the amount of the annual fund-raising amount of $. Affected by this,scarpe hogan outlet, the brokerage investment banking business continued to boom.
This year,hogan outlet online, the listing Corporation has raised 958 billion 500 million yuan brokerage investment banking business continues to boom
 this year, a total of 349 listing Corporation listed on the first,chaussure jordan pas cher, and in 2007 to 2009 three years a total of 310 companies listed on the first.
Data
 fund-raising amount of innovative high
 insiders said that in the interest rate cycle in the background, the indirect financing costs, financing
 brokerage underwriting business continued to boom
Wind show as of December 23, this year in Shanghai and Shenzhen together to raise funds has more than 950 billion yuan, the first IPO to raise funds 4777.62 billion yuan, to raise additional funds 3375.82 billion yuan and placement of shares to raise funds 1431.86 billion yuan of are a record high.
Related Articles:

44 year ol

Sichuan securities regulatory bureau advocate return investors equity culture

earlier, small-s microb

At the same time, by the fund, brokerage, insurance and other institutions to manage the enterprise annuity plan to become a net purchase of new shares a beautiful scenery line. China Construction Bank Co., Ltd. enterprise annuity plan, China Southern Power Grid Company enterprise annuity plan, China Petroleum and natural gas corporation enterprise annuity plan enterprise annuity plan, to 920 million shares the number of effective purchase impressively in the column.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Torso of Apollo Archaic
« پاسخ #8 : 06 مه 2016، 09:58:02 pm »

the translucent cascade of the shoulders
      not would, all the borders of itself from,
 with
      still suffused with brilliance from inside is,
&nbsp,nike tn requin soldes;     that dark center where procreation flared.
 beneath
 and
 the
 Otherwise
 a
    &nbsp,nike tn pas cher; would not glisten like a wild beast's fur:
 to
      curved breast could not dazzle you so nor, could
      eyes like ripening fruit. And yet his torso
    &nbsp,golden goose; smile run through the placid hips and thighs
    &nbsp,air max 95 soldes; cannot know his legendary head
  &nbsp,ugg pas cher; &nbsp,spaccio hogan outlet; in all its power. Otherwise
  &nbsp,hogan outlet;   like a star:for h> burst
      a lamp like, which his gaze now, turned to low in,
 gleams
Torso of Apollo ArchaicBy Rainer Maria (Rilke

Your fat f

Yi Xiaodi to leave as a matur

Language L

Athletes apparently the prone. 20 percent of students who played a university sport admitted to cheating on an exam compared to 9 percent of students who did not. The survey also revealed that men were not only more likely to cheat but were also more likely to admit to it.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
I became a bird 250
« پاسخ #9 : 09 مه 2016، 03:40:45 pm »

I turned into a beautiful bird, fly to the blue sky.
 do not finish the homework, I was depressed. At this time, a bird flew out of the window, I think: if I can become a bird.
 the next destination is grassland, grassland is a pastoral dome house. There is a flock of goats ran like a meteor. The prairie is many,hogan outlet! Dark green, light green,goyard pas cher, grass green, green. various。 And the herdsmen in dancing! And in horse racing, sheep, horse riding on horseback, I see is ecstatic, and they are holding a whip, and everybody is very imposing.
 I use my wings to fly to the blue sky, across the white clouds, to see our beautiful world, as if into heaven.
 I and small partners can play happily in the sky, but also can be found on the ground to eat, if there is a little friend to catch us, we will use the wings.
 I flew into the sky, looking down, oh! How do people? They have become the "ant", the original is too high, then fly forward, you guess what I saw? The sea is boundless, and the golden beach, the sea,christian louboutin pas cher, the scene is spectacular. The beach there is also in possession of every kind of shells,air max homme pas cher!
 I have a golden feather, beautiful wings.
 this journey is really wonderful, I want to become a bird, to other countries in the "guest"!
< p > I and small partners to stop in the branches, twittering in the branches singing wonderful songs, there are several children under the tree while listening to we sang and danced a beautiful dance.
 bow before I found that I was a bird,hogan outlet online, shake the wings, I flew out of the window, toward the sky. There are three birds to do my partner, I and they fly ah fly, fly to Leshan City, carefully appreciate the Leshan Giant Buddha, carefully listen to the guide's commentary. See enough, we found some insects to eat and flew to the Great Wall, in the air, we will clearly see the Great Wall, the Great Wall is really beautiful ah. We are extremely happy, and toward the beautiful Lushan fly and see the Lushan the ever-changing cloud, and looked at the peak of censer. Finally, we came to the beautiful Lushan waterfall, I shook his head, said: "well, it is poetic, Fei Liu Mashimo 3000 feet, suspected Galaxy nine days off,sac goyard pas cher?&quot,louboutin pas cher;.
 2 I became a bird
< p > I had become a lovely bird, wearing yellow feathers, a pointed mouth, have a pair of beautiful wings.
I became a bird 250
 1 I became a bird
 yo, what's going on,hogan outlet? I opened my eyes, I realized that I had a day dream not to say, that long saliva ah, but also really "fly straight down three thousand feet".
Related Articles:

Me and my

Lion 400

I love my

To work as an excuse, Zhu Geliang commissioned ten days to build the one hundred thousand arrow. Zhuge Liang not only promised, also made junlingzhuang, if three days of creation is not good, dare to military disposal, and please Zhou Yusan days to the river arrow. After Zhuge Liang, Zhou Yu ordered Lu Su, not to Zhuge Liang by Qi fletching material, want to embarrass him, also asked Lu Su to fishing for information.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Drug management quality management norms officiall
« پاسخ #10 : 13 مه 2016، 11:51:26 pm »

Drug management quality management norms officially released the rise of the pharmaceutical sector
< p > Phoenix Financial News medicine plate movements active today, were among the biggest gainers, up to now, Alexander Walter, Huarun Shuanghe limit,goyard soldes, ranking the modern pharmaceuticals, Livzon Group, Xianju pharmaceutical or before.
< p > Societe Generale Securities believes that the pharmaceutical sector a quarter of the policy is expected to stable and performance is expected to improve, better investment timing in the pharmaceutical sector in the first quarter,spaccio golden goose, although pre plate rose faster, the rapid completion of this year's valuation of switching, but the overall valuation level has not yet been bubble. Even if the plate does not rule out the possibility of a shock or even a short-term correction, but it is recommended to continue to hold a firm hold pharmaceutical stocks,hogan outlet online, but also in the future if the adjustment is still a buying opportunity. Stocks, following the January and early February Puzhang situation,scarpe hogan outlet, may show the trend of differentiation stocks, at present mainly optimistic about performance and stable growth underestimated the value of the company, and annual report and a quarterly expectations of upward growth stocks; in addition,adidas yeezy boost 350, part of the annual report or quarterly performance is poor, the high valuation of the company may face the risk.
 news side, the newly revised "drug management quality management standards" (hereinafter referred to as the new version of drug GSP) 19, the Ministry of health through and officially released,nike tn pas cher, and will be officially implemented in June 1st. The new version of SP G greatly improve the enterprise management quality management requirements,scarpe hogan online, to deal with the concentration of drug distribution industry is poor, the status quo is not transparent, such as the purchase and sale of a great help. With the official announcement of the new version of the S P G, as well as the upcoming pharmaceutical wholesale industry reshuffle, but also for large pharmaceutical wholesale enterprises,louboutin pas cher soldes, especially listed pharmaceutical wholesale enterprises to provide favorable conditions for mergers and acquisitions.
Related Articles:

Guo Shuqin

Du Gabbana

Niu Er new personal articles for newly weds brand Naruko Naruko d 'lux, innovation and R & D out of the latest generation of "good night jelly mask series", excellence from the texture, degree of repair, the absorption degree, stability of active components of the details of the improved, during sleep can layers of penetration, play a high efficient function and maintenance.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
[news] Tongji Science and technology by the contro
« پاسخ #11 : 22 مه 2016، 09:21:09 pm »

[news] Tongji Science and technology by the controlling shareholder holdings of shares sold 6 million 436 thousand and 200
,goyard paris
< p > panorama network February 29 hearing Tongji Science and Technology (600846) release controlling shareholder holdings of shares announcement,hogan outlet, announcement,hogan outlet online, Tongji Science and technology on February 29, 2008 received the controlling shareholder of Shanghai Tongji asset business Co.,air max femme pas cher, Ltd. (hereinafter referred to as: Tongji asset) on holdings of shares in a letter to inform, Tongji asset in 2007 September 25,nike tn pas cher, 2008 to February 28, during,golden goose outlet, through the trading system of Shanghai Stock Exchange total selling company sell unlimited terms of circulation shares 6436209 shares (accounting for 2.31% of the total share capital of the company). As of February 28, 2008 closing,tn requin pas cher, has been sold to sell the company's tradable shares 13904487 shares (representing 5% of the total share capital),hogan outlet, the company still holds limited sales of tradable shares 63684359 shares (representing 22.90% of total share capital).
Related Articles:

The price cut Chongqing Three Gorges set by the pl

North and South car financing

Eight corp

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
Politburo to consider the National People's Congress and the State Council, and
« پاسخ #12 : 01 ژوئن 2016، 02:49:45 am »

,adidas yeezy pas cher
 Wang Baoan's career is in a hurry to end?< p > from April 2015 was transferred to the National Bureau of statistics since,bottes ugg france, Wang Baoan in new positions,occhiali da sole ray ban outlet, any lack of a year,air jordan pas cher, this is the outside world that "reuse" and "promising" young ministerial level cadres hastily curtain call in this way, make many people caught off guard.
Political Bureau to consider the National People's Congress and the State Council and other party work report Xi Jinping, the Central Political Bureau of the Central Political Bureau of the State Council
< p > the CPC Central Committee Political Bureau on January 29, held a meeting to review the Central Committee Political Bureau Standing Committee heard and the Standing Committee of the National People's Congress, the State Council, the Chinese people's Political Consultative Conference (CPPCC), the Supreme People's court, the Supreme People's Procuratorate party work report and the Central Committee work report of the comprehensive report on the study. Xi Jinping, general secretary of the CPC Central Committee presided over the meeting.
 capital, you can't let a person so disappointed
 Jews and Arabs in three thousand years.< p > legend in "flowing with milk and honey" internal wave hill, near the border with Israel, for thousands of years before Moses mountain to the west, see the good place mostly in Israel and the Palestinian territories. However,scarpe hogan outlet, these two places of crisis and confrontation, but in the long river of history has repeatedly.
 where the two sessions, say good thrift?< p > a thrifty consciousness are not the grassroots deputies and CPPCC members will care about government spending and careful review of the budget? Members of the CPPCC National People's Congress on behalf of the local people's Congress is willing to hold the local two sessions of the cost of the budget to save some of it?
 this is Beijing. It's the capital! This is a slap in the face,air jordan pas cher, hit in Beijing, hit the capital in the face, but it is pain in the hearts of the people. Every window in Beijing, not only the governance window of the industry, but also the whole of Beijing,hogan outlet, the capital, and even the whole of China's governance window. This window is not bright,air max pas cher, Chinese people heart to light up?
Related Articls:

Xi Jinping during his visit to the United States f

What is the crime of life a family of the late Qing Dynasty and the Republic of China and the Republ

The women'

Is holding the child is do not pay attention to maintenance procedures, the roadside bag slipped. There are 300 thousand yuan in cash and bills, bank cards and other things, the total value of over one million yuan. At noon, she found the bag was gone, hurriedly walked along the road, did not expect to pick up unexpectedly on the side of her bag.
خارج شده است

hdf2p6dtr

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 42
    • stu931
Housing Authority in the first half of the work summary
« پاسخ #13 : 07 ژوئن 2016، 10:22:41 am »

2, implement the government's commitment to the masses, accelerate the resolution of standard rent private saving. In the first half, by my bureau to take the lead in the Xicheng District standard rent private saving move out of the progress of work has maintained good momentum of steady growth, vacate the proportion and the number of households are among the highest in the city, many times by the city government related to the leadership and city Guotufangguan Bureau leadership of affirmation and praise. According to statistics, XX month completed vacate XXXX households, accounting for XX%. Total standard rent private saving leases XXXX households, the region accounted for the total number of XXXX users of the standard rent private saving XX,goyard prix.XX%. The district government is directly responsible within the scope of XXXX, the region accounted for the number of households directly to vacate the responsibility XXXX XX.XX%. Cumulative use of housing fund loans X.X billion,hogan outlet online. Standard rent private saving leases work carried out completely solve the housing problems of the masses, to improve the living conditions of the part of the masses, obtained the widespread support and support of the mass, and achieved good social benefits. Masses sincerely appreciate the wise decision of the party and the government, affirmed all carry out the standard rent private saving policy staff of hard work. Up to now, falling office received the standard rent private saving households donated more than XX banner, hundreds of letters of commendation. With the continuous deepening of leases, is also greatly reduced the number of petitioners and number, Xicheng District didn't appear for the standard rent private saving large group to visit the event, did not appear because of leasing the two sides intensified contradictions caused by the malignant event. Leases work to alleviate social contradictions, maintain social stability and ensure that contribute NPC and CPPCC successfully held this year.
&lt,nike tn femme pas cher; p > in the first half of the year, bureau of the party and government leadership to unite and lead the global cadres and workers, under the leadership of the new session of the district leadership, administration according to law, conscientiously perform management functions, to achieve the goal of "three zone" in the work efforts, often working time more than half completed more than half of the task,louboutin soldes, focus of the work made a breakthrough and the level of administrative management were further improved.
3,tn femme pas cher, real estate transaction market management. To X month X, a total of deal with the sale and transfer of XXX sets of transactions, the construction area of XXXXX.XX square meters, the amount of XXXXXXXXX yuan,mont blanc pas cher, stamp duty XXXXXX yuan, the collection of taxes XXXXXXX yuan. Among them: the stock of housing XXX sets, construction area of XXXXX.X square meters, the transaction amount of XXXXXXXXX yuan (including the purchase of public houses by XXX sets, construction area of XXXXX.XX square meters, turnover of XXXXXXXXX yuan); New >
 one, the completion of the work of administrative management
1, demolition work,christian louboutin pas cher. Workload, XX item in the region of newly started the demolition project XX, 844000 residents XXXX households, the XXX households have signed agreements, accounted for XX% of the number of 844000 residents,golden goose mid star. XX often supervision, special inspection of the implementation of "ledger" system, X exists problem of demolition site the rectification to achieve the standard, inspection and acceptance of the demolition site overall dust control work through the city dust do, to be sure.
Related Articles:

A summary

Women's Day March women's Day

House leas

The essence of valves stone company's designers clearly understanding valves stone purpose, for theirdigging their own unique ideas and temperament, under the leadership of Mr. literature, will not hesitate to accumulate experience meeting together, and ultimately the formation of the marvel of the industry valves stone style;" after all, is the individualityand cooperation, they have a small, " cohesion; stone company is the customer.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Graduation message my life in a page
« پاسخ #14 : 10 ژوئن 2016، 12:10:03 am »

3, do you remember? Military training field on a red hat, the parade field resonant slogan, is, from then on, we jointly entered the world of this fascinating......
 graduates: I
 is small as we collect the graduates,
8, that struck a guitar you you, that indifference to raise hair, is like a dove like fly away. Many years later, but remember that, you and I have to study the table you this days?
 a page in your life
7, and looking back, it is full of ups and downs of a bunch of yesterday: yesterday, our arguments in the classroom; yesterday, we run on the pitch. Yesterday we struggle in the examination room,cheap mac makeup, yesterday, in the light of the candle in our singing. Yes ah, yesterday, how beautiful, how worthy of memory!
4, remember that day a souvenir photo?? my instant consciousness together with flash together bright: morn your stay in the film and deeply branded in my mind.
6,hogan outlet online, snow flying season, we have lost the confusion, feel lonely and bleak,charm pandora outlet, but we have come over.
Graduation message: my life in a page
1, pick a string of dreams, the school play, recall is so colorful; and the growth of the chase, actually has been jumped over. Hubbub of city life in the world, it seems quiet, let me re pick up Luoying memory.
>
11, we have been together to enjoy the beautiful flowers; we have dreamed of a beautiful season. Students ah, students, respectively, do not forget the days we had together. We have had the calm of water, there have been intense debate, there have been silent competition. We are close to the shoulders, hold hands, have a common ideal,hogan outlet, issued a common voice. Whether it is obtained, or lost, everything will remain in the depths of my memory.
5, Fenglin of leaves falling,hogan outlet, we have have a number of memories. Wave the maple leaf, will bring us a very beautiful state.

12, four desired spring, we planted four times; four golden autumn,hogan outlet, we harvested four times; once we received the test of four fire summer honed and four winter, please don't forget that grow has taste, impressive time.
2, we have 4 together in the spring and autumn, every game, every time,chaussure tn pas cher, every quarrel, will become my memory of a precious page.
The following
9, we were fighting side by side for two trees,adidas nmd runner pas cher, we used to be a duet of two voices, we have is a desk on the Xueyou. Today, we waved goodbye, please accept my affectionate blessing.
10, remember when we talked about in the starlight night scene? Talk about learning, and ideal...... The future even though we are apart, but the starry night I will always remember.
 for reference!
Related Articles:

Computer maintenance engineer

Do not let

Summer soc

City Animal Husbandry and Fishery Bureau under the guidance, set up on the market, circulation service under the Department of farming households, the service integration of production, supply and marketing to get all-round development, solve in aquaculture production is difficult to buy, selling difficult contradiction between supply and demand, enable breeding industrialization management to get considerable development.
خارج شده است

این صفحه در 0.135 ثانیه 19 نمایش داده شد.