انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ما برنده ایم اگر لحظه های شیرین امروز را قربانی اتفاقات تلخ دیروز نکنیم ،
پس نهنه در حسرت دیروز ، نه در رویای فردا  ،
.
"فقط برای امروز!"

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: پاسخ : کاربرگرامی - قوانین انجمن ...  (دفعات بازدید: 5047 بار)

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • abc659
Happiness _119
« پاسخ #15 : 22 مه 2016، 08:33:03 am »

if you can't bear, so just want to belong to your happiness, just want to see
 you are there, you do not want to give too many restrictions,hogan outlet online, you do not want to give too much promise,ggdb outlet,
 does not need too many so-called sweet words,hogan sito ufficiale, just want to look at you so quietly!
 comfort! When you are tired, tired,golden goose outlet, I is best to talk, because I
happiness
 quietly watching you,goyard prix, is also a kind of happiness! Without too many words of concern,scarpe hogan uomo,
 you smiling!! You're going to bed one night gave me a sense of
 quietly looking at you behind your back,hogan sito ufficiale!
 miss so in your behind quietly watching you,tenis asics outlet!!
 just want to in my heart for you to save a part of your space, just in the heart of
 because, this is also a kind of happiness!!
Related Articles:

Hui students

Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Exchange of the OTC market to straighten out the O
« پاسخ #16 : 22 مه 2016، 12:52:16 pm »

in the unified regulatory standards, the realization of the OTC market, unified clearing and settlement is one of the regulatory layer and the period of the construction of the path envisaged. At present, the futures exchange the and the inter-bank market clearing Co., Ltd. (hereinafter referred to as the "Shanghai clearing) have settlement commodity trading market funds,adidas yeezy pas cher, just by who to do the business need to be clarified, a compete or expansion.
 "settlement" means the calculation of the transaction profit and loss, "liquidation" to complete the access to funds, liquidation and settlement of the two link is connected. In fact,golden goose scarpe donna, the above regulators want to achieve the OTC market, the OTC market,hogan outlet, the idea of a unified clearing settlement involves several domestic OTC market, China Unicom, China unicom.
1 9, the Commission announced on its official website, the country to clean up and rectify all types of trading venues have been basically completed. This time consuming more than a year to clean up the action is about to end, regulators are currently considering, through which path to regulate the new order of the domestic commodity market.
< p > at present, the domestic OTC market clearing and settlement areas has been the Shanghai clearing, it mainly for the inter - bank market provide to central counterparty clearing the net direct and indirect the foreign currency clearing services, and between China's banking market is typical of the OTC market. The OTC financial derivatives market in our country has already included the interest rate category (bond forward, forward rate agreement, >
< p > OTC market and exchange market difference is one of the OTC market without centralized bidding links,nike tn pas cher, can implement flexible a of a transaction, swap, swap belong to OTC, but because of its poor supervision,goyard pas cher, domestic regulators focus on exchange market construction,tn homme pas cher, the OTC market construction process is slow.
Exchange of the OTC market to straighten out the OTC market will be a unified settlement
< p > the newspaper from a commission was informed, the Commission and domestic several futures exchange are in speeding up the research to build multi-level commodity market ", one of its content relates to commodity market in the construction of the OTC market. The basic idea of the study is that domestic commodity market venue construction and off-site construction at the same time, the OTC market construction of key should put increased the transparency of the market "the study of basic, in the" unified regulatory standards and field
 coveted electronic commodities market clearing business, several major domestic futures exchange and the Shanghai clearing house are not taboo. Although there is no clear statistics this cake is big, who can remember only Tianjin precious metals exchange a gold trading volume had ranked the top three. The gold trading has been halted, but according to incomplete statistics, the country is retained under the trading places is still more than 150.
< p > and abroad OTC market clear connotation of different, in China, generalized the OTC market includes both equity trading market, and OTC commodity derivatives market, OTC market connotation of financial derivatives market and commodity electronics market. At present, there is no domestic OTC commodity derivatives market,hogan sito ufficiale, the OTC financial derivatives market development has been relatively mature, commodity markets and precious metals market,air max 90 pas cher, such as cleaning up the finishing stage.
 two "rival"
Related Articls:

Li Yuchun Guangzhou will meet fans fed biscuits re

Victor Hua

Nelli Will

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Shen coal to promote the restructuring of IPO or i
« پاسخ #17 : 22 مه 2016، 07:24:51 pm »

however, the assets into the red sun energy is still uncertain. July, Shen Jiao company will its 21.86% stake in the Shenyang Stock Exchange listing "
IPO or injection,ray ban sito ufficiale?
 in the supervision of pressure regulators, Shenyang Coal Group has finally given the commitment schedule within two years.
10 29, the red sun energy Securities Department official told reporters that the assets into the matter is mainly responsible for large shareholders.
 in fact, in July 2006, was called "Kinde construction" Hongyang energy ongoing reform. Shen coal group as a major shareholder of wound up made a promise that will be in the future for a period of time in a timely manner to Jindi construction injection of high-quality assets.
10 June 26, Shenyang Coking Coal Co., Ltd. (hereinafter referred to as the Shenyang coking coal) officially inaugurated, and the company by Shen coal group, CITIC Group and Xinda Asset jointly initiated was established.
 the Great Wall securities analyst Liu Fei said in a research report said, the red sun energy existing asset growth space is limited, it is difficult to support the current share price. Shenyang Coal Group in accordance with the terms of the quality of assets is coal, if the group assets into the coal assets most likely.
< p > six years, Shen Coal Group has not yet been fulfilled earlier commitments of stock reform, which also since tasted the bitter pill: its holdings of 9109.75 million shares of restricted shares sold so far have not yet been lifted; Shen coal group subordinate company repeatedly planning overseas listing plan over the issue of abortion.
 according to the "12th Five-Year" plan, the company's revenue exceeded 50 billion yuan, the coal industry production capacity reached 50 million tons of scale. According to this requirement, only the production of one or more than in 2010 increased by 2.5 times,hogan rebel outlet, making the listing and fund-raising to become the main financing options.
7 at the end of the Commission Liaoning authority under the supervision of, Shen coal group is given six years ago unfinished new schedule of the share reform commitments: Shen Coal Group will accelerate the integration of the corresponding assets, and strive to two years to complete the relevant commitments.
7 1, Yin Jingyou,hogan outlet online, general manager of Shen coal group, said at an internal meeting, to seriously improve the operation of the capital, to accelerate the listing of Shen Jiao company.
Shen coal and promote reform of IPO or injected into the red sun energy two,golden goose sneakers.
 high quality assets into commitments have been over the past 6 years, this time, the red sun energy (600758.SH) the major shareholder of Shenyang coal industry (Group) Co.,hogan outlet online, Ltd. (hereinafter referred to as the Shenyang Coal Group) can deliver?
< p > however,scarpe hogan outlet, a coal enterprises who but this remind, in Shenyang coal, coking coal assets is the core resources, the group always wanted to coking coal industry independent listed, it is not clear that the establishment of Shenyang coking coal, is for the IPO or into the red sun energy to prepare.
< p > Shenyang coking coal is on the basis of Shenyang coking coal limited liability company (hereinafter referred to as Shen Jiao companies) restructuring and, Shen Jiao companies,bottes ugg pas cher, the parent company of Shenyang Coal Group Department of Liaoning state owned assets supervision and Administration Commission's enterprise,hogan outlet, holding Hongyang energy 43.86% shares.
Related Articls:

Yonghui su

Shield an environment to be 500 million investment

Shareholde

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Can't go back home for the Mid Autumn Festival.
« پاسخ #18 : 22 مه 2016، 11:23:32 pm »

hogan outlet online;     perhaps, these represent the reunion of the food for the family to eat together, so that it is not afraid to eat the taste of the taste of the. Mid Autumn Festival is about to come, perhaps this festival is not suitable for us these people in the outside wandering?
;   two years ago, nearly fifteen of the time, the students have to buy a ticket home, I was only a person in the bedroom, I called home, I said to my mother: "Mom, I have no money."." She said: "you have to use the students that ah, my father and I are very busy these days, busy to give you a free fight ah." I said, &quot,sac goyard pas cher;okay."!" Finally, the phone hung up, my mother did not mention a mid autumn festival thing. At that time, I was very sad, but I think there is no reason to say! So the Mid Autumn Festival, I ate a few days of instant noodles, a person in the bedroom quiet sleep for several days until later, sister called and I said: "Dad asked you Mid Autumn Festival where to play? Why don't you make a phone call home?" I have many things to say, but in the end,hogan outlet, only to say: "you are at home all right, eat moon cake?""
< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; three years ago, just left the farm near, class organization up together for the holidays, I escape, not to eat moon cakes, but to the bakery to buy a place. Perhaps, from the bottom of my heart do not want to spend the holidays with the students! There is no sadness,adidas yeezy boost 350, no emotion, a person in the Internet bar played a night game, best friend chat, video... During that time total classmates crying, miss my family, but I was out of the quiet, my life seemed to calm water thrown into the rocks also do not strike out Yi Takizawa, calm, such as stagnant water. Only I know, and what do not want to miss home? Home of the Mid Autumn Festival has been a very grand, but the joy of the atmosphere this year will not belong to me. From the time of the door, dad said: "later, nothing to call home, only to allow you to go home during the new year!" With the failure of the college entrance examination,air max 95 soldes, I entered a school for parents to lose face,goyard soldes, and I began to live my life as a spectator.
< p > & nbsp & nbsp; &amp,golden goose outlet; nbsp; & nbsp; & nbsp; supermarket in a wide variety of moon cakes have been placed with, looking at the refrigerator in the glutinous rice balls, dumplings is to buy the home to eat, but always think that way, when the hand to go in and get the but found and do not want to eat.

Can't go back home for the Mid Autumn Festival.

< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; after leaving home, I still cry, that night, in a dream does not stop the sob, awake until it finally unable to control themselves, secretly clutching the quilt cry. Students said I was strong, in fact, is as vulnerable as them. Only this kind of mood does not show, not to say it!
;   I think more than once, I am very fragile,adidas yeezy pas cher, but in this I do not know
Related Articles:

And Then C

Butterfly

Equinox fl

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904

< p > Shanghai Kai Bao's Quarterly Bulletin shows that during the reporting period, the company realize operating income of 3.8 billion yuan and 14.46% growth over the same period last year; attributable to shareholders of listed companies net profit 79.9658 million yuan, 16.99% growth over the same period last year.
 however, the mountains and rivers intelligence also said that in 2014, the construction machinery industry is facing two major obstacles,goyard pas cher, one is the lack of market demand caused by excess capacity, the two is the formation of a large number of social ownership over the years. At the same time, central government repeatedly released "the reform should return to the nature of the market, signal in accordance with the requirements of the market to do", is not expected to re introduction of powerful economic stimulus policies, engineering machinery industry from "to inventory" order >
 - reporter Wang Zheng
Two city,tn requin pas cher, the first quarterly debut of the gem performance is better than small plates
 Shanghai Kaibao also revealed that the next phase of the company will use the main products selected "Tanreqing injection H7N9 avian flu infection (2014 Edition)", "people infected with H7N9 avian influenza medical treatment expert consensus (2014 Edition)" the opportunity to make new product of phlegm heat clearing capsule preparation before listing; at the same time, the three phase of the project put into operation as scheduled after the two quarter of this year the company will add Tanreqing production capacity 50 million, the company Tanreqing production capacity to 100 million, the next 3 years the company will no longer be subject to the capacity bottleneck; in addition, in order to enrich the company's products echelon, Shanghai Kaibao also acquired class six new traditional Chinese medicine "and new technology patent xanthostictus Anshen mixture" to 8 million 500 thousand yuan.
4 on the night of August, small and medium-sized panels Zhejiang rich holdings,yeezy 350 pas cher, sunward and gem Peng Ling shares, Shanghai Kai Bao released the first report in the first quarter of 2014. From the disclosure of the data,hogan sito ufficiale, the results show that the two companies are slightly better than the performance of small and medium enterprises in Zhejiang Fu shares and mountains and rivers intelligent.
 and small and medium plate company a quarterly show,tn requin pas cher, the reporting period,golden goose sneakers, the company achieved operating income of 7.13% yuan,guess pas cher, an increase of; net profit attributable to shareholders of listing Corporation of RMB yuan, an increase of 20.62%.
< p > in January just landing gem Peng Ling shares during the report period to achieve operating income of 2.72 billion yuan, than the same period last year increased 4718.07 million yuan, 21.01% growth; attributable to shareholders of ordinary shares of the company's net profit of 29.5235 million yuan,veste barbour pas cher, an increase of 22.18%.
 announced a quarterly at the same time, mountains and rivers intelligence also disclosed its 2013 annual report. According to the annual report shows that last year the company achieved operating income of about 9.06% yuan, an increase of; net profit attributable to the parent company of about 27 million 310 thousand yuan, an increase of 200.75%.
 in this regard, the company explained that the main German car sales continued steady growth, as the company's main customers, the north and south of the public's sales volume has led to the growth of the company's sales growth.
 first announced the first quarter of 4 companies are profitable, net profit of three liters a drop of
Related Articls:

Shanghai new masculine ban that was controlling shareholders to sell  public securities  Xinyang

Fuxingxiaocheng technology sh

-ST national drug was donated assets to protect the shell

It is understood that, in order to seize the initiative in the smart ship market, Japan, South Korea, China and many countries in Europe and the United States classification society, shipbuilding and ship machinery enterprises, are actively engaged in the development of intelligent ships. Among them, Japan's classification society, Hyundai Heavy Industries, man company, Caterpillar, ABB and so on in this area is more active.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Main points of Civil Affairs Bureau
« پاسخ #20 : 27 مه 2016، 07:08:28 pm »

2012 years, the basic thinking of our county civil affairs work is: to the Party Congress in the third Plenary Session of the 17th CPC Central Committee, guided by the spirit, with Scientific Outlook on Development as a whole, conscientiously implement the national and provincial and municipal civil affairs work conference spirit, adhere to the "people-oriented, people from difficulties, serving the public" purpose,hogan outlet, closely around the central task of keeping stable rapid economic development, in order to improve the "three group" (group,golden goose outlet, entitled groups, disabled orphans Gulao and other special groups), accelerate the living level of civil public service facilities, play a fundamental role in the construction of a harmonious society in the focal point, promote the protection and development of the people's livelihood and social stability to implement the requirements of civil affairs, to achieve new development in the overall situation in the service.
2, improve the rural five guarantee system. Continue to strengthen the nursing home construction, Songxian plans to build homes for a center, extension 2. Effectively improve the nursing home management and service level, organization five objects in full live in homes for the elderly, the County five objects of a comprehensive census,goyard soldes, to meet the five conditions of all included in the scope of beneficiaries and continuously improve five objects concentration dependent rate. Conscientiously implement the municipal Party committee, municipal government ensure our focus to support the standard not less than 1800 yuan,golden goose saldi, decentralized support standard not less than 1100 yuan,scarpe hogan outlet, security funds in place in full and on time,golden goose outlet, and effectively protect the living standards of the five objects.
< p > continue to improve with the minimum living security based, to support disaster relief, the beneficiaries, medical assistance, low income family finds, wandering begging rescue personnel as the main content, to temporary assistance to supplement, coverage of China's urban and rural social assistance system, security and improve the basic life of the difficulties of the masses.
3, consolidate and improve the urban and rural medical assistance system. Increase efforts to fight for medical assistance to the higher level. Improve the coverage rate of medical assistance.
 Civil Affairs Bureau of the work plan points
1, standardize and improve urban and rural subsistence allowances system, so that the dynamic management of the insurance should be guaranteed, according to the standard application. Gradually improve the economic development of our county, price increases and other factors to adapt to the low standard adjustment mechanism and urban and rural subsistence allowances, exit mechanism. Scientific calculation, the reasonable determination of subsistence allowances. This year, according to the provincial and municipal requirements, the object of rural residents to re review finds that, on this basis, will meet the conditions of the rural masses all the difficulties into rural areas, the basic realization of the insured. This year, plans to add 1000 people in rural areas, reaching about 21000 people. New urban minimum target of 1000 people, reaching about 8000 people. To consolidate the dynamic management of the insurance should be guaranteed, to meet the conditions of the new life difficult families in a timely manner into the urban subsistence allowances. The temporary difficulties in life of urban and rural minimum living standard marginal groups and migrant workers' families be temporary relief, to alleviate the family practical difficulties; of minimal assurance family illness severely disabled, elderly and children, and lack of labor family, zero employment families, single parent families, improve the level of subsidy.
Main points of Civil Affairs Bureau
 one,air jordan pas cher, to further improve the urban and rural social assistance system,goyard prix, and effectively protect and improve the basic living difficulties of the masses
Related Articles:

Xinjiang Education Institute

The first term (2014-2015 year) middle class work

Through carrying out a series of family life practice experience activities, strengthen the ideological education of students, train students hands-on practice, Thanksgiving elders thought, so as to achieve the purpose of practicing www.stu51.com education.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Beautiful mood sentence (that once tempted, once b
« پاسخ #21 : 28 مه 2016، 07:29:22 am »

when all the expectations are empty, what can I believe. Listen to the previous song, thinking of the past, to see a stranger come and go, the heart is particularly not the taste. Bitter sorrow and grief,hogan outlet, sadness, strength in the heart of rolling, I can.
 a lot of people,occhiali da sole ray ban outlet, because of loneliness and the indulgence of one, but more people, because one indulgence, and the lonely life. We can love each other,nike tn pas cher, but destined to be together. I don't love you enough, but I'm not sure, this love, is not the most correct.
 beautiful mood sentence (that once tempted, once beautiful)
 [realize love] the relationship between the deeper and longer, more and more concerned about the specific, from ya to vulgar, from the spirit to the physical. When she asked him, "you're in a bad mood?" and she asked him if he was married. "This fish is not expensive?" or "do you have a good hemorrhoids?"
 in addition to the lights, and what can you do? Whether it is the use of energy-saving appliances, take public transportation, or to save water, refuse the use of disposable tableware, tiny change in every life is for tomorrow's world Xifu!
< p > slowly just know a lot of things can be met without resort to,nike tn pas cher, many things can only have a, slowly just know the personality differences that can be so large, slowly just know two every day together is not always a friend, may what is not; slowly know a machine hand is something people find when you use, and not for exchange of feelings; slowly know happiness often come from memory, and often painful from the gap between memory and reality.
< p > a lot of brilliant, sculpture out of thousands of snowman; a lot of virginity, vaguely in the snow expanse shallow sing croon; many romantic,hogan outlet, in the memory in the swirling sink; a lot of warm, with the snow silent; a lot of scenery in snow barren; a lot of laughter, crying, turn around...,golden goose sneakers,
Beautiful mood sentence (that once tempted, once beautiful)
 don't look at me with pity. As we promised we are like children, like adults go back. Not in, feel the air is so meager. A person's world, sick, a person carry; tired, a person hide; pain, a person block. Why let this injury to continue, said it is not suitable but still insist on. Some words will make people repeated the pain for a long time. Mood phrase
 victory in wisdom,scarpe hogan outlet, victory by germany"! A person with incomplete knowledge can make up for it by virtue, but a person who is not full of morality is difficult to make up for it with knowledge! There is no virtue to delay, no German talent to bad. Enterprise principle: de talented exceptional reuse; talent without virtue, hiring restrictions; not only virtuous,tn requin pas cher, using cultured; non German, and resolutely not!
Related Articles:

A share in the classic lines

The great collection of classic quotes from micro-

People can

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
What is real happiness and what is real happiness
« پاسخ #22 : 03 ژوئن 2016، 02:48:16 am »

what is true happiness English for you to collect Happiness
If &gt,scarpe hogan outlet;
.Happiness is activity in
 True
" Life,hogan outlet online, liberty and the pursuit of happiness." The authors of the American; Declaration proclaimed happiness to be one of the essential rights that make life worth living. William James the first,hogan outlet online, American psychologist, echoed this emphasis on happiness: " If we were to ask; the question:'What is human life's chief concern One of the answers? We should receive would be:'It is happiness.'" Every philosophical and religious system; has offered its pathway to happiness for the individual and the group. Happiness has been related to pleasure, refuge from pain, intellectual contemplation,hogan outlet online, union with God, friendship, children,nmd running pas cher, wealth, honor, successful activity,adidas nmd pas cher, and even state burial with Today,hogan outlet online, statues! Scientists have joine The dialogue to D seek answers about what contributes to happiness or they call it as " subjective well-being"
 what is the real happiness,tn pas cher, what is the real happiness model
What is real happiness and what is real happiness
Related Articles:

Autumn _111111118

Listen to the rain season

Describe t

A drizzle, the wind with a fresh smell of the soil, rice, the aroma of ripe fruit, floating in the slightly dry in the air, let everyone feel refreshed. Ripe rice, like a shy girl, lower the head: like a drunken Tahan sorghum, from the face has been red to the neck; the white cotton piled into the seat of a cotton into the seat of a white snow capped mountains: red light cage like apple, golden oranges a vertical along three feet.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 105
    • mno039
The couple abandoned babies during 27 years due to
« پاسخ #23 : 05 ژوئن 2016، 03:52:51 am »

from the beginning of the beginning of this year, Heyang Hechuan street Lichuan village 6 Qiu Xiaojuan,hogan outlet, finally at home on the Internet, to see the outside world. Although born with disability, but she is optimistic and cheerful personality, love to raise their own parents. No, she is the adoptive parents Qiu Shilu and Li Yongqi 27 years ago from the toilet back to pick up abandoned.
 Li Yongqi, Qiu Shilu 27 years as one day, put her heart and soul, moved many people.
 when Qiu Xiaojuan was two years old, caudal parts started long bag, sons and daughters have been crawling,louboutin homme, always cannot walk. By Chongqing pediatric hospital diagnosed, sons and daughters had is congenital brain spinal cord swelling, resulting in lower limbs atrophy,wholesale mac makeup, incurable, next only to climb up.
< p > 27 years ago, Li Yongqi vegetables into the city, on the long street next to the cinema toilet after using the toilet and saw a young man holding a baby on the inside of the toilet, satuijiupao, his wife heard the baby crying,tenis asics feminino, on the abandoned this hold back, back to her a angel's name, Qiu Xiaojuan.
< p > 27 years, they teach the youngster laundry, cooking, do whatever it takes to make Xiaojuan read to grade 4 Xiaojuan still in training class learn how to use a computer. They love, let the disabled have abandoned a unremitting self-improvement heart,nmd runner femme pas cher, hardworking and optimistic attitude.
 (original title: families away flesh raising abandoned children with disabilities)
The couple abandoned babies during 27 years due to a large burden away flesh and blood | flesh | abandoned | adoption _ Sina News
< p > Qiu Shilu with "e", not too much to do heavy work; his wife Li Yongqi suffering from heart disease, stomach,air max pas cher, hyperosteogeny and rheumatoid arthritis and other diseases,hogan outlet, often take medicine. Family burden is heavy. In the relatives and friends of persuasion,timberland boots outlet, the couple took home 4 children sent a out. The unexpected is, the couple sent out is my own flesh and blood.
Related Articls:

- old - Re

[in] Di'an

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
2010 year first semester summary of the work of mo
« پاسخ #24 : 05 ژوئن 2016، 05:13:23 am »

2, improve the advanced class collective rating work, the establishment of a weekly mobile red flag recognition, and incorporate each teacher's annual work assessment. Organization civilization supervisors, assistant member, from "enters the etiquette, morning exercises queue, classroom discipline, civilization during the break, cleaning and other five aspects of the squadron in the school a daily routine for the evaluation of all-weather, through the issuance of routine examination notice single form urge the squadron strengthening of routine management and education.
2010 year first semester summary of the work of moral education of Young Pioneers
First semester of
3 carry out and deepen the China Youth Green Action ", combined with relevant departments of experts to carry out the forest fire prevention, prevention of infectious diseases,ray ban wayfarer outlet, such as traffic safety knowledge, and through vivid education popularize the safety knowledge. Around the school to create a "safe campus" activities, so that players experience the precious life,new balance outlet, learn to cherish life, protect themselves, to promote their healthy growth. While continuing to strengthen the linkage with the family education, school group and students, parents signed a minor bike ride safety responsibility".
1, continue to adhere to a week on a flag raising ceremony and the national flag speech system (except for bad weather), good morning lessons, to guide children from childhood to establish ambitious, cultivate love motherland, love people, love labor, love science of Ideological and moral.
 (a) continue to strengthen the routine management work, carry out the education of young pioneers
4, continue to ask a school counselor to the school counseling, held parents will strengthen links with family and society,scarpe hogan outlet, the formation of the educational system of school, family, society the three religions and the healthy growth of the children of common concern. December 23, invited "Family Education Project Sunshine report group expert lecturer Meng Changxue Professor School for first grade parents" weapon "-- as they make the grade one students' behavior and interest culture lectures. The meeting is divided into two parts, first of all, the president of the school to thank first grade parents for their children's growth and schools are closely linked, and the
 two, the main points and results of this semester
< p > A, guiding thought,timberland boots outlet, led to Deng Xiaoping Theory and "Three Represents" important thought, the prominent moral education position, conscientiously implement the "CPC Central Committee and the State Council on Further Strengthening and improvement minors' Ideological and moral construction of a number of opinions", adhere to establish a scientific outlook on Development, continue in accordance with the "team grassroots team efforts to implement" the work of thinking,hogan sito ufficiale, the full implementation of the "Young Pioneers counselors working compendium", service and guide our young pioneers study diligently, happy life, all-round development. To rich and colorful team activities as the carrier, adhere to the people-oriented, practical education, combined with the actual school, harmony and build effective moral education, the Young Pioneers work mechanism, and enhance the ability and level of the healthy growth of children's services,nike tn foot locker, to create a new brand of Longwan District No.2 primary school moral education, improve the comprehensive quality of our school the young pioneers,sac goyard pas cher, for building a socialist harmonious society,hogan outlet, the cultivation of Chinese characteristic socialism qualified builders and successors to make new contributions.
2010 school year moral Pioneers work summary
Related Articles:

Lantern Fe

2013 kinde

2012-2013 year first semester school Party branch

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
2011 two sessions of the CPPCC National Committee
« پاسخ #25 : 05 ژوئن 2016، 06:12:03 pm »

2011 NPC and CPPCC CPPCC National Committee of the eleven session of the four meeting of learning experience
On 12th Five-Year
 on people's livelihood issues. That is to improve the people's lives will always be placed in a very significant important position. Chinese people's Political Consultative Conference mentioned that to adhere to improve the people's life as a joint of correctly handle the relationship between reform, development and stability, the reform, development speed and community can afford them,nike tn pas cher, to reform and promote harmony and stability,ray ban wayfarer outlet, to ensure that the people live and work in peace,scarpe hogan outlet, social security Ning and orderly, and the country long-term peace and stability. A & quot; reform & quot; and & quot; Development & quot; and & quot; stable & quot; the relationship between the three have several new formulation, one is the & quot; to improve the people's livelihood & quot; as the relationship between the & quot; combination of & quot; and the second is stressed to three moderate but also to unite, and the third is & quot; reform & quot; is focal point and a breakthrough, to to the & quot; reform & quot; & quot; promote the & quot; and & quot; ensure that & quot; several other aspects.
2011 in March 3rd, the eleven session of the four National Political Consultative Conference held in Beijing.
 " " planning. The "report" in put forward: to comprehensively improve the people's life will be " adhere to the increase of employment as a priority target of " economic and social development, accelerate the formation of " " rational income distribution;. Then put forward the development goal of many very clear, very specific and digital. For example: 4500 million new jobs in the five towns; urban residents per capita disposable income of rural residents per capita net income of the average annual real growth of more than 7%; policy within the scope of the medical insurance fund payment level increased to more than 70%; national urban affordable housing coverage reached about 20%; the average life expectancy increased 1 year old. " ",air max 95 france, 12th Five-Year; the public could use these goals to make an assessment of the work of the government. "These indicators report" proposed, it seems very emboldened, and this confidence should not be blindly optimistic, is built.
2011 NPC and CPPCC CPPCC National Committee of the eleven session of the four meeting of learning experience
 last 2011 is China in the development process of extraordinary year. Chinese people's Political Consultative Conference (CPPCC) exalted patriotism, socialist banner,nike tn femme pas cher, grasp the two major themes of unity and democracy,pandora outlet online, science and the development of the "Twelfth Five Year Plan", to promote the peaceful development of cross straits relations,hogan sito ufficiale, compose the new chapter in the career development of the Chinese people's Political Consultative Conference. The future, 2011 is the 90 anniversary of the establishment of the Communist Party of Chinese, is "12th Five-Year" during the first year. The Chinese people's Political Consultative Conference (CPPCC) is to adhere to Deng Xiaoping Theory and the important thought of "Three Represents" as guidance,pandora charms outlet, thoroughly implement the scientific development view, to seize and make good use of the important period of strategic opportunities, to promote social harmony and stability as a bounden duty, for the realization of the "Twelfth Five Year" period got off to a good start, capture to build a well-off society in an all-round way new victory made a positive contribution.
Related Articles:

In 2015 the working meeting of deputy secretary of

2015 winter book _0

2015 League application 300 words

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
Tourism project planning _2
« پاسخ #26 : 10 ژوئن 2016، 11:50:50 pm »

package: red meat (an unknown body, like a cow like a pig like fried garlic). Fried dried radish with fat. Fried lotus lotus root.
6, noon 11 40 attend on time by Xiaguang canteen for tourists carefully prepared grab meals fun activities,hogan outlet online, and a new generation of young students to participate in joint,new balance baratas, long march of the Red Army, taste the Red Army to eat the roots of pain. The winner can be provided by the canteen Xiaguang 2 meat dish package free.
 tourism project planning program
Tourism project planning
 two, tourism project
8, visit the red area girls, experience is not the same as the visual impact.
 one, reception plan
 led by the president himself. Put on fire. Sing a song. Send off to the school to visit the visitors,hogan rebel outlet, personally escorted to the red area of the small door.
1, visit the sail square, and the grand building of our school photo.
2, 7 in the morning to visit the school study hall, experience the college entrance examination, the University's elite education. Love organized interaction, gift towels and food for the students did not wake up.
 three,hogan sito ufficiale, welcome guests
7,scarpe hogan online, after lunch, can walk in the red zone on pasture, Hongmei, cherry blossoms. Experience spring breath. Can also be involved in the game on the basketball court. With the qualification of science and engineering students a relatively high.
ps: must put the safety of tourists directly to the passenger car, can not let them sit on the fire three rounds. High risk factor. If there is a risk of tourists, you must put forward a warning.
5, visit the school teaching building, the concept of wall art, desk culture. If you are willing to sit in the classroom, experience the charm of teachers and students. A 100 yuan,cheap pandora jewelry outlet, no forced consumption. For the Chinese language and literature and tourism accounting teacher 50 yuan, two teachers have much effect in treating insomnia, dream.
3, visit the stadium, experience of plastic playground charm, Mercedes Benz playground of juvenile and young adolescent years. And to always send a number of shops to buy souvenirs, high quality and inexpensive,guess soldes, no forced consumption.
 in the blue area at the entrance to the reception of tourists,adidas yeezy soldes, the name of the registration of visitors. Determine the number of visitors.
4, visit the blue area boys bedroom, experience the light of college life, the pain of the boy's bedroom.
5, visit the red area stadium, feel the grandeur of the modern architecture and the atmosphere.
Related Articles:

Look at th

Summary of

Hotel wedd

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
The Ministry of personnel training.
« پاسخ #27 : 11 ژوئن 2016، 04:09:05 pm »

second: conscientious, hard-working.
 we'll wait and see,hogan outlet.
< p > I choose Han tee, because they need each other, I found my home, we Han also saw the my body matching points. Glad to have become a member of three Dahan, so we need to use the limited knowledge to solve the problem of infinite. Position although ordinary, but in the ordinary post to make extraordinary achievements,air max femme pas cher, this will be my short-term goal.
< p > high total of entrepreneurship in the video, referred to the company's development strategy and market positioning,hogan outlet, especially a two legged estimated in the future, we will always remember, and will also become the motto of the Han people and fighting direction.
< p > trainer appropriate dress, clear enunciation,hogan outlet, proper speed let my impression deep, full range reflects company for training and the importance of professional.
 personnel training
 third: an open mind to learn, pioneering and innovative
 before doing things, to learn how to behave, has always been such a requirement of their own. Since the choice, you'll have to go all out, although no man is perfect, but whether it has strong sense of responsibility and honor,hogan outlet, but also become the key to our success.
 my post, need to keep the passion, innovative awareness. Although past experience can provide some convenience, but inherent in the model is not a constant, we must to oneself constantly absorb new things,nike tn pas cher, learn new skills, to be a conscientious,goyard prix, combining the working life better. Therefore, I believe I will towards this goal ahead.
 although the training is over, but our work is just beginning. Training period, for the future how to better carry out the work, there are the following requirements:
: first identify the direction, dedication.
.< p > for a period of two and a half days of training is over,barbour paris, while during the same period, the training of students is not much, but after an absence of years long lost feeling incredibly clearly visible.
The Ministry of personnel training.
Related Articles:

Enterprise

To promote

]In applications, basic writin

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
cheap pandora rings uk while extending the exercise time
« پاسخ #28 : 29 اكتبر 2017، 01:31:38 pm »

خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
peppa pig toys video more healthy fruit cake. use the same bag every day
« پاسخ #29 : 01 نوامبر 2017، 07:31:15 pm »

palladium jewelry maintenance:
   more healthy fruit cake. use the same bag every day, the last step in the dress before wearing K gold jewelry but the best is 2-3 years as a polishing and finishing plating processing silver jewelry silver jewelry is to know what love maintenance maintenance maintenance that is not difficult to recognize even silver I take little Pandora Bracciali Prezzi Scontati thinking to try new silverware to wear silver jewelry with the metal free collision deformation or scratch to keep silver dry don't wear swimming water if not close to Wen Quanhai found the silver yellow black signs with silver Polish let the silver cloth to wipe the surface cheap pandora charm bracelets to restore the original white and bright that you: if yeti coolers you use rub silver cloth to restore about eight of silver in use wash silver water washed silver set corrosive temporarily let you restore light silver jewelry has wiping silver cloth containing silver plating gold old silver jewelry with silver wash water scrub with toothpaste or rub silver cloth this toothbrush answered by questioner recommended comment not only will make gold kanken mini jewelry damage In addition. then you have to wear silver products: water 10: alum 1 proportion boiled (water must be boiling); C. thousands of peppa pig dvd gold durability is higher Longines, 5 maintenance of ancient jade. playing the test method of leather: water, silver. its toughness is relatively good, corrosion or discoloration.
  bvlgari jewelry knock off  remove the rinse water,is the best day to wear

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1051&pid=179180&page=50&extra=page=1#pid179180

http://321we.com.tw/viewthread.php?tid=7467&pid=16624&page=1&extra=page%3D1#pid16624

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=2393.msg36284#msg36284

http://bbs25.zgyanshi1.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1966708&pid=2001278&page=1&extra=page=1#pid2001278

http://abc001.ga/forum.php?mod=viewthread&tid=4893132&pid=4943512&page=1&extra=page=1#pid4943512

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1454&pid=179178&page=364&extra=#pid179178

http://321we.com.tw/viewthread.php?tid=7402&pid=16623&page=1&extra=page%3D1#pid16623

http://www.aixinniwota.com/forum.php?mod=viewthread&tid=221895&pid=299265&page=157&extra=page=1#pid299265

http://sledderforums.com/showthread.php?162296-Im-happy-I-finally-registered&p=238529&posted=1#post238529

http://drupal.growth-flexv.com/node/13#comment-160681

http://www.syndec.fr#comment-24952

http://bbs25.zgyanshi1.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1922810&pid=2001244&page=1&extra=page=1#pid2001244

http://321we.com.tw/viewthread.php?tid=6932&pid=16622&page=2&extra=page%3D1#pid16622

http://www.aixinniwota.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2321&pid=299262&page=155&extra=page=1#pid299262

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=246.msg36283#msg36283
خارج شده است

این صفحه در 0.094 ثانیه 20 نمایش داده شد.