انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

درسهای زندگی ...
.
بزرگترین معلولیت  <------------------------------>    ترس
بهترین روز            <------------------------------>  امروز
آسانترین کار        <------------------------------>   پیدا کردن گناه
بیهوده ترین دارایی <------------------------------> غرور
بزرگترین اشتباه     <------------------------------> تسلیم شدن
بزرگترین لغزش و مانع <--------------------------->خودپرستی
بزرگترین آرامش      <------------------------------>کارخوب کردن
بدترین انسان مخالف<-----------------------------> شاکی
بدترین ورشکستگی <------------------------------>کمبود غیرت
بیشترین نیاز           <------------------------------> حس مردمی
بدترین احساس       <------------------------------> تاسف برای پیشرفت دیگران
بهترین هدیه           <------------------------------> بخشش
بزرگترین و مهمترین لحظه<------------------------> مرگ
بزرگترین علم          <------------------------------>خدا
بهترین چیز در جهان  <----------------------------->عشق

قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 6 _ مفهوم يك الانان  (دفعات بازدید: 4359 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 6 _ مفهوم يك الانان
« : 24 فوریه 2014، 02:24:32 am »

آيا به جريان انجام  آن اعتماد دارم ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • lmn538
Yishouzhetian, a hand to _260
« پاسخ #1 : 10 آوریل 2016، 02:17:59 am »

OM in my brain and hands almost hold the quilt consciousness, "you are to say, the palace, but will die of poison mandala of forgetting the soul spread?" Zhou Wenyu hard nodded and looked up in disbelief, "on the same day, the princess and the young set a trap? The princess is clearly said to life without problems, and the Tianshan mandolin, how could......" I lifted the sleeve, it found that wrist meridian gradually is blue, I think recently several some abnormal syncope, fear chill evanescent such as tens of millions of tiny insects traveled every inch of skin. Prince Song Langsheng to forget the casual soul is indeed not let people forget the soul spread deadly. Although he pretended to poison, I also remember that I did not take this poison. But for so long, looking at Song Langsheng always reluctant to tell the truth,tn pas cher, I thought it was what happened later, he gave me to take the forget soul powder. So he will be heard in medicine is very worried when misfortune rush to the dark check your health pro. But Xiao Qitang,hogan outlet online, how could you forget, Han Fei was when he told you that Song Langsheng had been Diaobao your pills. The medicine he had in his hands was just an ordinary paste. Really do not forget the soul of the soul of the soul of the soul of the death of your bag? I suddenly saw on this morning when the ark in the pack study box. In spite of Block Wen Yu Zhou, opened bedding, bare feet, a step a reel moved to the study, found that half a foot square rosewood box. Open, a brown pill is lying quietly in the box. It looks like I'm in the middle of it,golden goose saldi, and it's only possible to take the poison of life. Zhou Wenyu picked up the pace with the back, I stared at the wooden pills, asked: "how long the house can live......" "The princess......" Said!" Zhou Wenyu hit me in the eyes, and quickly to avoid, at least a month...... Or...... Less than a month......" A month? I can't see the emperor died side? I tried to close my eyes, when the "poison...... What will be?" His voice say a desolate, "eight limbs skeletal pain,louboutin pas cher, ulceration of the viscera...... No,hogan sito ufficiale, but I will try to reduce the pain of the princess...... Can be applied to the needle, can be used, can be......" "You go out." I am indifferent to open my eyes, cover the box,hogan interactive outlet, "do not matter to tell anyone." Wen Yu Zhou did not dare to kiss me, once he goes,scarpe golden goose, my whole body strength as being hollowed out, the soft paralysis on the seat, hold back the tears for a long time or a little bit roll out, roll to the neck, roll into the chest. The night breeze from the window was blown into, I actually glad my throat dumb. So, sobbing sound to cover for the wind, do not have to disturb anyone. The thought that they are not so afraid of death. Can be abandoned after death,hogan outlet online, in the forest of the assassin to block arrows, fire in the sky can be resigned. But when the value of the moment, in that their deadline is approaching the occasion, the heart will fear so clear? Dim eyes, I found a letter with town to press the desk.Related Articles:

Actor _570

Forced life of the system _17

Chen helpless, hand holding the head shouted loudly: "I'm crazy, completely unable to communicate with you, sometimes doubt you are aliens, you say a word ah! You do not say that I know, you just want to talk with me on the bed is not? But you said I'm not beautiful, you should go to the white swan!
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Flower tree
« پاسخ #2 : 20 آوریل 2016، 04:33:49 pm »

taste of sunflower, is to make me stop. Bright yellow, round disk. They want to include with aloof,scarpe hogan outlet, elegant is far from enough. It makes me hope but deep joy. It seeks a glowing ball of gas,goyard pas cher, like flowers, honey and honey. Care is not the result, but the enjoyment of the process. Glare, all creatures have some fear,ugg pas cher, only it contented joy. The truth we seek, and so on.
< p > Huashu, its existence or disappearance of law and of corniculatum hi is also I searched for something, without results, they are my soul of another home.
Protea should belong to a special
" at
With the sun
 favorite flowers of what, is also the most common special.
 is a kind of dandelion, wild flowers,hogan outlet online, the Germans will be classified in the grass out, I can not accept. The existence of each species has its meaning, rather than the control and decision of the other species. Why do we deprive them of their fate?! At the beginning of summer, the wind of the seed,mont blanc pas cher, free, free and easy, this is not the pursuit of their own?! With a longing for the people to sow the seeds, but not to see the bud, to know that it is a complete freedom.
HTML template tree
&quot,hogan outlet online;
. It is longer than Africa,golden goose mid star, the reason for its love should be its special way of germination. Burning the dried seeds in the fire so that they can jump out of the green bud. Because the fire shower can enjoy life is not so? From time to time to survive in the storm, the storm is the new bud.
 on the thought of lifelong,converse all star.
Related Articles:

Camwood back, return not to dream

The tiny s

Happy wife

Review horse when the original, I just for the first time is carefully read the relevant content of the Marxism and the opportunity to learn Marxist philosophy, in terms of my knowledge level, I think his philosophy is in line with the objective law. This has aroused my interest in Marxism.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Motivational phrases 2015
« پاسخ #3 : 22 آوریل 2016، 03:29:16 pm »

6, every successful person has a beginning. The courage to start, to find a way to success.
, who can not afford to help the 7 spirit, strong strike does not fall,hogan sito ufficiale.
 16, what will happen in life, we can not choose, but at least, we can choose how to face. The so-called happiness is a fool meets a fool, attracted countless people envy and jealousy,hogan rebel outlet, ups and downs, flat faint.
 17, only to be thoroughly tempered, good steel.
 19, would rather slow, don't be too hasty and wrong; rather stupid, don't be too clever and blew it.
 21, your face is to present god given to mankind the most precious gift - smile, be sure to become the biggest asset of your work.
 3, the name of the spectator will never crawl on the score board.
 11, no matter how the mood, regardless of how today, no matter where you are, please remember... smile。 There is no rehearsal in life, only the live, so every effort to do the best!
Motivational phrases 2015
 20, do the skills from the process of doing.
 13,air max one pas cher, conquer the difficulties, is the glory.
 12, Chi does not stand, the world can not be a matter of. There is a lot of money to make money, but can not find the seeds of money, they can not become a career home. Since ancient times in the attempt to succeed.
 1, let us put forward the worry, to think and plan ahead of it!
 22, the goal of the firm is the most necessary strength of character
 2, life is not satisfactory, must learn to self warmth and comfort,chaussure supra pas cher, give yourself a little more appreciation and encouragement. Life is a fairy tale, as long as the good, the outcome will be a good.
 8, not to find an excuse to fail,hogan outlet, only to find a reason to succeed. (do not find a reason for failure, to find a way to succeed)
 15, your day of love may bring someone else's life to thank,hogan olympia outlet.
 5, as long as we can dream, we will be able to achieve.
 10, as long as the road is right, is not afraid of the road.
What the amount of
 9, last night more than a few minutes of preparation, fewer hours of trouble today.
 18, your mind is related with your future prospects. You want to hold on to eternity, then you have to control now.
 4, strong faith will win the strong people, and then make them stronger,louboutin soldes.
 14, do not give up a little bit of love because of a flaw, after all, in love, need is the truth, not perfect. Most of the time, we see the unforgettable memories, while others have long forgotten, and the tangled in the heart,chaussure nike tn, as bearish and disdain.
Related Articles:

Inspirational article how to

Philosophy

Basketball

This is the farewell to the winter and spring, is a break up in the cold. If you often remember the winter cold, then you will cherish the warmth of spring. In there is always a lot of people easily lost past experience, and indulge in some river of life seemingly brilliant fragments, but there is no such a season, there will be people in full bloom and sooner or later the withered life singing?? No matter whether I'm singing my life.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
I want to see you.
« پاسخ #4 : 22 آوریل 2016، 07:35:46 pm »

maybe we just pass by, maybe in this life we meet. I can only put the feelings that you deeply buried in my heart.
 may be generated from the effect of it, someone said that distance can produce beauty, and you encounter in the network,hogan sito ufficiale, is not deliberately casual encounters, that makes you my fate. Perhaps this is the past blessings; perhaps this is the repair to the edge. The vast crowd just met you,
 sky Siyu: if one day I suddenly disappear from this world, then you softly sing me a song I love. Singing in my forever, the best wishes for you!
I want to see you< br / > on the Internet have such a friend,air max pas cher, on the Internet always silently pay attention to me, in fact, in my mind, there have been a very simple desire that I really wanted to see you one more time.So I do not know why,nike tn pas cher, my heart to her is always full of care, recent good mood disorder, chaos was even I can say why, there is only one thought in non-stop flashing: I want to see you,nike tn pas cher, want to see real in your...
 since I put you, will never forget you. Although in reality I missed you, but the virtual network in the US is never separate. Even if you don't see on the side, as long as you see the editing articles. I know you are safe and happy. I am satisfied. Quietly watching you access to records,hogan sito ufficiale, who says it is not a kind of happiness, a kind of enjoyment?
 sky Siyu, really wants to see you.
 because of distance, so beautiful. If it is separated by a virtual network of numerous hills and streams, it can narrow the distance between each other. Because care, so attachment. The longitudinal is apart two heart the remotest corners of the globe, but relative to each other sincerely. The text and text communication has moved, the feeling and the feeling of perceived warmth,sac goyard pas cher, the heart and the heart of the understanding of pleasure. At both ends of the screen in time, this is how sincere emotion. Jumping text,supra pas cher, there will be the exchange of hearts and minds. Quietly together, silently aware, each have a beautiful imagination. Perseverance, loving care, have soul touched each other. Because there is love, so remember in the heart. On the heart and the heart, is a genuine; the heart and the heart of the company, is a kind of tacit understanding; heart and heart blend, is a kind of moving. Looking at each other, there will always be a kind of intimacy and practical sense, even if do not speak,tn homme pas cher, there will be a kind of spiritual comfort.
Related Articles:

Rubber ban

Look at the scenery of the people

"gourd sec

Our social thought and not to earn their own proud but with the rich, an official for Rong, regardless of your money from what ways, regardless of your officer is obtained by what kind of way. If our educators, parents and teachers, in itself is such a concept, our society, but also the concept of college students learned, it can only be such a concept.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Fireworks, raspberry edge
« پاسخ #5 : 27 آوریل 2016، 03:36:58 pm »

Fireworks, raspberry edge
 February 15th, I embarked on a road, with thousands of thoughts. Long bumpy makes my body lethargy, I kept vomiting, spit do all the water in the body, but the thought of you, I will still cross flow of tears.

, I wish, as well as all the worldly edge with sin, the afterlife, I who don't owe who, can Enron degree will be a lifetime!
   the dormitory door filled with the wind in the winter is deciduous, is very unsteady and add some anxiety.

I opened a silent holiday computer, open the music, or Liu Huan's "feelings of resentment",scarpe hogan outlet, repeatedly replaying. The room seemed to be alive, and the smell of happiness filled the room.

this song is melodious, long and melancholy songs, accompanied by the faint sad melody,hogan outlet, I wonder. When a bad mood can listen all day,air max homme pas cher, then tightly wrinkled brow, do not want to let the tears feel more junction. Good mood, I can also listen for a whole day, but never to hum half sentence, because it is not willing to insult the love in my heart. < br / > < br / > sit in a chair,scarpe hogan outlet, decadent and without any expression, stomach cramps, I choked back drink and then started cleaning the dust, every corner,golden goose uomo saldi, then dull sit......

sound of firecrackers awakened me, suddenly think of last night is the night of the Lantern Festival, Valentine's day. A special day:

I know, even if Miss, I can not to shout, not to find, do not even want to go around, because I know you won't appear, our margin of just pass by the edge, but a strange combination of circumstances edge. < br / > the sky on a handful of lanterns float slowly. A few fireworks lonely bright moon, I instantly thought of you of the poem: the fleeting time, dreams of Luoshui, watch the fireworks,hogan outlet online, EK full moon!

can see the mark you gone,scarpe hogan outlet, I think you look not tall,air max femme pas cher, still waving language >

Related Articles:

Say good forever

Wait for someone

Shed tears of sorrow, and shed a tear.

I thought I could just use this time for an interview. Think of here, in the heart of the United states. After class will be finishing the book to the direction of the bus station, although this city has been living for two years, but found the road to Chi this problem, or I can not overcome the fatal problem according to law. Holding the roadmap to advance a good check, find the 105 bus, GPS bus information platform show there are 2 minutes.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
The wedding of Gao Yuanyuan toured Europe sun shin
« پاسخ #6 : 01 مه 2016، 03:48:48 am »

< p > round to travel more than did not forget to hands-on sell their own brand, light in here false lightly armed match Roger Vivier, Michael kors and other brand handbags,hogan outlet, different styles of circle is lined with Yang styles of high-heeled shoes,hogan sito ufficiale, shoes, tip rounded buckle, elegant design, and round has always been elegant style almost exactly the same,scarpe hogan outlet, but buckle decoration design seems to be the classic side and Roger Vivier buckle is very similar,golden goose outlet, do any similarity is purely coincidental.
< p > according to Hong Kong media reports,scarpe hogan outlet, Gao Yuanyuan newlywed recently traveled to Europe, from time to time in micro Bo paste the upload videos, but photos did not have traces of her husband Chao,nike tn pas cher, but see round for their own brand of shoes round Yang,golden goose outlet, took a lot of "the yang to travel with a round" of European fashion street shot. Gao Yuanyuan photos leggy appearance,air max pas cher, attracted many users praise.
The wedding of Gao Yuanyuan toured Europe sun shine show legs (Figure)
 Gao Yuanyuan
 Gao Yuanyuan walks on the street
 Gao Yuanyuan Europe Tour
Related Articls:

Gloria Tang father and daughter love intimate phot

Hu Jing was pregnant again absent from the film co

Game development contract negotiation _6

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Japanese women let China into mourning feelings is
« پاسخ #7 : 01 مه 2016، 04:15:53 pm »

since the Japanese team defeated defending champion and host German team, part of Chinese into public opinion "Shangshi" feeling. Especially when the Japanese team reached the finals, people invariably mentioned 12 years ago won the world women's runner up China. The ancients said, for when we retreat webs, but more is in self pity, mournful air.
The rise of
 and China Chinese women's football logo is the soccer population from quantity to quality. However,goyard pas cher, real intrinsic motivation, but must is a revolution of the existing system of football,tn pas cher, is to get rid of the "official standard" "grade", get rid of "Championships" "view of achievements". Otherwise, China football will still be on the desert flowers, even occasionally erupt,nike tn pas cher, will flower briefly as the broad-leaved epiphyllum.
Japanese women let China into mourning feelings is the largest short board system
The
But this is not
< p > has repeatedly stressed "football registered population, said the Japanese women's soccer team, many a little makes a mickle, 3 million people and the Chinese women's football shrinking 400 people,hogan outlet online, is the root of the score was a world of difference between. This is only a superficial.
, shaking upset. The Japanese team is the world cup regulars, and had to advance to the quarterfinals. In recent years in Asia has got rid of the "small three" role to stand out from the crowd; 12 years ago, the Chinese women's football team had entered the championship finals; in the women's world championship, North and South Korea team has won. The World Cup women's Football Championship for 20 years, within the Asian women's football despite the ups and downs, reciprocal, but always adhere to in the camp at the forefront of the world's women's football movement. Today, the Japanese team to pierce the last layer of paper windows.
&middot; Wang Hui; &middot,hogan outlet online;
 system is the biggest short board that leads to the backward. China Football Association, it is parapodium yamen. Until now, in the end they concern or the results of the national team. As for youth talent training,nike tn pas cher, research, action,sca goyard pas cher, slogan less; and so on to much, much less active play, explain away. Football picked up from the doll, it is not enough to meet the school, parents know narrow.
 Japanese women's team won the world champion,scarpe hogan outlet, created the history of Asian football.
Related Articls:

Japan's foreign aid Hengda fans comparable to Baye

failed bac

PClady exclusive Zhuangao unauthorized reprint!

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Back Into Love Way
« پاسخ #8 : 04 مه 2016، 01:04:49 pm »

Have been setting aside time
,hogan roma outlet

In case I ever
Have been lonely for so
Somebody just to get
To space in the corners of my mind
I want to do
I the stars refuse to shine
Way,goyard pas cher;     &nbsp,scarpe hogan outlet;   Hugh Grant &amp,nike tn pas cher; by Drew,scarpe hogan outlet; Barrymore
I I just do not see the signs
There something for my soul somewhere
Have been searching but
I a cloud above my bed
I my hopes and dreams away
Back Into Love Way
Back Into Love&nbsp,tn requin pas cher; &nbsp,hogan outlet;
Know that it s' out there
Can t 'make it through without a way back into love
IClear a little
Could use some dir&gt,hogan outlet;
I long
In the past I, just can t 'seem to move on
Have been looking for
All is find a way back into love

Not me through the night
I
TrappedHave been hiding all
IIs got to be
Just need them again someday

I someone to shed some light
IHave been watching but

Have been living with a shadow overhead
IHave been sleeping with
Related Articles:

Listening and speaking is the weakness of learning English began from the soundtrack of the movie

The first accurate completion

Students paired into several groups, and then each other on the other side of the head, neck, shoulder and back simple massage for 10 minutes. It is said that in the event the children are more willing to learn at school, and they make more friends, work harder, more focus.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
In the most beautiful days, met with spring
« پاسخ #9 : 05 مه 2016، 11:14:48 pm »

if there is rain in the autumn wind, can you give me a little umbrella? You stand behind the tall body, let me look at the head to wait. Autumn cold, I walked through the green wall red tile, antique charm, because of the rain, as if Qinghe town of Jiangnan region of rivers and lakes, in the alley, spatio-temporal crisscross, I seemed to be wearing a girl's pigtails, supporting the small purple umbrella, wearing a white dress, the color shoes marching underground spray. Ah, I am a clove like girl, sadness with a hint of melancholy; beautiful mixed with little hazy; naughty revealed tenderness of innocence. You in the end of the alley, wear a trim black suit, neck hung a white scarf, wearing a black hat, thick eyebrows, soulful to me coming... Chilly rain makes me shudder, back to reality, I looked up according to your arms,hogan roma outlet, watching you tender smile found you my distance, just the height of an umbrella, so much the better, let me always looking up at you.
 if there is a wind in the warm,tn requin pas cher, can you give me a smile looking back? After rain the sky looks blue. a blue sky, clear blue, blue warm, lovely blue. White clouds floating, with the wind moving slow. Sunshine is the figure of your naughty, sometimes hiding in the clouds, I am worried yearn; sometimes stuck half a head, let me feel warmth; sometimes exposing your lovely face, let I like spring breeze. Sunshine, warm, slightly brilliant my eyes, stretched out his hands, sunshine from the fingers pouring into my black hair, eyes, skin. This is your warm bosom review, smiled and said to me: you are my eternal sunshine. So real, so warm, so comfortable, so the unable to restrain the emotions of love smile......
 if there is cool in the autumn wind, could you give me a warm embrace? Gently caress my soft skin, allowing heat to spread throughout the body and in the desolate feeling hurt fall under a margin, do not have to shock the world,golden goose, without tenderness, do not have to pledge of eternal love, just my sadness gently picked up, put in the chest, with sincere dialogue, to placate the meaning, the sweet honey melts in the heart, the secular show, a smile, a glance,hogan sito ufficiale, a palm grip, a song L1 whisper. Don't need long-term care, don't need sansei stone will edge continued,ugg soldes, does not need the pledge zaozao Xiangshou, as long as I cry when handed a piece of paper towel; in the cold of the winter I pass a bosom warm cereal; when I smile, with warm eyes looking at me,hogan outlet online, this is the only.
 if the autumn leaves, whether to inject fresh blood in life? Campus was a row of platoon evergreen banyan, like as straight a thick round physique, branches to the sky in all directions and willfully extended, leaves thick, roots strips hanging on the branches, until one day,scarpe hogan outlet, they grow to the ground, President of the new banyan >
< p > autumn,nike tn pas cher, always have countless sentiment in the heart, dribs and drabs of years past, the wind drift in the heart of the dead, sunshine shine into the heart, flowing past actually lighted up is who in my heart the seed, so that circular causality roots, let sunshine wear breathable wet soil, seemed to be waiting for a miracle.
Related Articles:

In the life of strain

How much is a friend worth

Past memories of the past

Night gradually deep, listening to the sound of rain and action, flowing over, at the moment I do not know, whether you like me to sit in the window? In the south of the Yangtze River, branches, as early as Acacia root. I across the misty rain, see Mo autumn bloom again, annihilation of the not Millennium affectionate, back and forth between, every inch of time were put in the collection of the bottom of my heart.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Garnier pioneered the first plant BB eye ball - eye -BB
« پاسخ #10 : 10 مه 2016، 08:59:00 pm »

innovative and unique ball light texture 0 burden of
 first experience only in Watsons: April 14th -5 4,
 long lasting instant attention to 10 the perfect efficacy of
 pure lemon skin care cream: moisturizing eye skin, brighten the skin around your eyes shine, get rid of bags under the eyes and black
 Garnier pioneered the first plant BB eye ball
Garnier pioneered the first plant BB |BB | eye eye ball
BB, Germany initially was born in the 1960s,hogan outlet online, for medical beauty, designed supply to accept and use the laser treatment, pertaining to scar and promote skin regeneration. Now the BB cream because of its instant modification and long-term maintenance of efficacy has become the new darling of the cosmetics industry, and agitation from South Korea swept across Asia.
 innovative unique ball design, safe and convenient use, massage can promote blood circulation of skin.
 Garnier natural flawless BB eye ball Concealer Watsons first stage (April 14th -5 4)
.The abbreviation of blemish balm is
< p > long-term care eye skin: compact eye skin, moisturizing eye skin, shine the skin around the eyes,nike tn pas cher, relieve eye fatigue, eye more bright,

select three major natural ingredients first plant BB
 Garnier as a century of experience in Europe's natural skin care brand, the plant skin care concept into the BB series of product development, carefully extracted 3 major natural ingredients -
 pure mineral essence: effectively invisible eye defects, restore eye skin natural shine
 light and thin,nike tn pas cher, no fragrance is not greasy formula, do not plug the pores, sensitive skin can also be at ease to use!
 instant contact eye defects: reduce bags under the eyes, invisible to cover the dark circles,hogan outlet, covering the eyes of the dark spots, hidden eye week fine lines, correction of eye skin color!
 caffeine essence: activate energy, eliminate eye edema, dilute the black eye, relieve eye fatigue
2 models with different colors of the color of the eye, the perfect 10 effects, set long-term skin care and real time to cover the defect in a
BB wave blowing flawless natural muscle
 want to improve the eye skin,goyard paris, really get rid of eye problems, but also instantly invisible dark circles, bags under the eyes,hogan sito ufficiale, fine lines and other eye defects,louboutin pas cher soldes, restore the natural state of the eye skin health? In April 2011, Garnier's first natural Concealer BB eye ball cover Concealer liquid dazzling listed, carefully in caffeine extraction and pure citric skin care essence, pure mineral essence, set long-term care and instant concealer to, perfect 10 efficacy, texture, light and thin and transparent, no flavor non greasy formula, does not clog pores,scarpe hogan outlet, reduction of Les Yeux natural, relaxed 0 burden!
Related Articles:

high potas

Maicon's comeback Ranieri sai

At the moment, the negative impact of all luxury goods will in the night of the elite erosion exhausted, into people's rational thinking, so harmonious. To open the door for luxury goods, like a light source, both shining on the way, but also to guide the students in the future direction.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Han Han is not involved in the guest performances
« پاسخ #11 : 12 مه 2016، 12:07:17 am »

< p > "a city" is the Han in the 2006 novel writing, the sun Bohan said of the novel adapted space is very large, and the atmosphere of movie you want to do well. However, he said,hogan outlet online, Han is not a cameo appearance in the movie show, is not involved in the adaptation of the play,chaussure jordan pas cher, "the original, not the relationship between the two protagonists change, but the character will change. And there's no end to the original,tn homme pas cher, but there's one in the movie."
 movie, the house will be the name of the star as "I (Albert)", and "chopsticks brothers" in Wang Taili will play "health uncle", two people in the film is only one year difference. And the film is also invited to the famous performing artists Zhang Lianwen and Xie Fang starred.
 Han Han is not involved in the guest performances
 Phoenix Entertainment News < / strong > on August 9, according to Han of the same name novel adaptation of the film "a city" in Beijing held a boot conference, screenwriter and director Sun Bohan carrying two actor Jaycee Chan, Wang Taili debut. The director said, Han Han will not participate in the film adaptation and guest.
 highlights: Jaycee Chan exposes didn't earn enough money not married
 Jaycee Chan to play for the first time to see the script
< p > for Dragon Prince "Jaycee's emotional problems, some of the media is particularly concerned about, Jaycee said with a smile as a matter of fact, my parents are very busy,scarpe hogan outlet, not tube your hand in a girlfriend," but I have yet to earn enough money to,hogan outlet online, not married. "
"A city&quot,sac goyard pas cher; the film version of the original author Han Han guest does not boot
< p > Wang Taili says this is a both commercial comedy and universal value of a good script, "I inside played a the appearance of a man, the heart is very weak will eventually grow."
< p > starring Jaycee claiming filming never read the script, "I've always thought a good director, actor will play well, the script does not have too big effect. Before shooting, "the sun also rises", my favorite Jiang Wen director will not let me read the script, let me experience life." But two days ago saw the script of "a city",ugg soldes, he was deeply attracted, "my mother (Joan) is our home watching plays the most people, she took one look at the the play, laugh splinters, tell me this is a good play. I found the story very funny but very meaningful."
 "a city&quot,hogan outlet; movie version of boot
Related Articls:

Wang Zhong

But now three films were not released, we are unable to evaluate his performance, had to focus on his favorite topic of which one of them to ask questions, this let him quite a headache, "can not be said," ask again began to play Tai Chi, "Chen Kaige shot a costume drama, Jiang Wenpai was one of the age play, Feng Xiaogang pats the a modern drama..."
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
-ST is a stumbling block restructuring Tianmu excl
« پاسخ #12 : 22 مه 2016، 09:03:10 am »

*ST is a "stumbling block" restructuring Tianmu exclusive agreement or obstacle
 said after the signing of the agreement, in April 2, 2009, *ST Tianmu re suspension. But in April 9th it was declared a miscarriage. The reason is that Zhongwang investment plans to inject the assets of real estate, subject to national restrictions on real estate listed companies influence to end the reorganization of the work.
2011 in June 7th, *ST re start the restructuring, more than a month after the termination. At that time, this newspaper to the Cheng Hui investment placards * ST Tianmu "usurper" or make money "as the title of a series of reports,golden goose sito ufficiale, a reference to which a hidden information, namely Zhongwang investment and modern joint had on the restructuring signed an exclusivity clause. Today's announcement that the "letter of intent" exposure, let the facts get reduction. However, in combination with modern believes that the expectations of investment does not enjoy any recombinant priority "and other exclusive rights, the" letter of intent "for in line with the agreement of the immediate termination of the condition has in April 2010 terminate automatically. So there is no need to actively" letter of intent "informed of the contents of the listed company. At present, modern joint is still in active consultation with expectations of investment,tn femme pas cher, to properly resolve the "letter of intent".
>
< p > according to the announcement, on April 21, 2009, the controlling shareholder of St Tianmu modern joint investment Co., Ltd. in Hangzhou and Shenzhen Zhongwang Investment Group signed a "on Hangzhou Tianmu Mountain Pharmaceutical Co., Ltd. the reorganization of assets and transfer of shares and letter of intent". The agreement, the two sides to restructure the Tianmu Pharmaceutical Co., mainly composed of the restructuring plan includes: to solve modern joint occupation of Tianmu pharmaceutical money problems, the expectations of investment through its designated company agreed to provide 40 million yuan of loans to the modern United, for modern joint return occupation of Tianmu pharmaceutical money; modern joint intends to hold Tianmu pharmaceutical company 15 million shares transfer agreement or letter of intent to unaffiliated third parties; popular investment intends to overall net asset valuation of not less than 800 million yuan of real estate assets and assets of Tianmu pharmaceutical replacement, replacement of assets price of the price of the popular investment Tianmu pharmaceutical through to the way of private placement of new shares to pay; holding the right to Tianmu the pharmaceutical investment expectations. Modern joint accreditation Zhongwang investment as the Tianmu pharmaceutical recombinant first partner,nike tn pas cher, before the termination of this letter of intent, combined with the modern prior choice of partners must be the Zhongwang investment agree.
< p > "letter of intent" said that the premise and interrelation mutual intent relates to borrowing, the transfer of shares,scarpe hogan outlet, a major asset restructuring matters, if because any matters which appear not to obtain the required government departments of examination and approval or approval,hogan outlet online, or failed to Tianmu pharmaceutical industry adopted by the general meeting of shareholders,hogan outlet, the letter of intent for immediate termination of the, both sides shall not bear liability for breach of contract.
*ST 2009, 2011 Tianmu two start restructuring,hogan outlet, two failed. * ST Tianmu announcement today unveiled its deep-seated reason: because and major shareholders of the company of modern joint re signed an exclusive agreement,nike tn pas cher, Zhongwang investment in Tianmu reorganization * ST plays an important role. However, the modern joint does not recognize this popular investment status.
Related Articles:

BOE A the

The recombinant ST, Dr. Peng reach correct stronge

Small shar

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Never forget the love sentence to leave, please, don't ever come back.
« پاسخ #13 : 23 مه 2016، 11:54:15 pm »

, after leaving, don't say I wish you happiness, you have any qualifications to wish me happiness?

;  < p >, the world has Yuanming chrysanthemum without regret; world has Whitehead, plum without regret; world Ji Kang, the strings without regret; world superabundant pure CIS, badlands without regret; Wu Ru, no regrets.
, I like to present myself, I miss our past.
,hogan outlet online, I see you, I am afraid of electric shock; I do not see you, I need to charge. Without you, I think I would cut off.
, how to be strong,adidas nmd runner pas cher, dare not forget.
, happiness, is to find a warm person for a lifetime.
Never forget the love sentence to leave, please,scarpe hogan olympia, don't ever come back.

, looking at other people's stories, with tears in their eyes.
, don't depend on others,golden goose sneakers, are you still can rely on when it is said to have come out.

2, born wrong, can not afford to die.
,golden goose saldi
,bottes ugg pas cher, nothing can not be too, just can not go back.
 "&quot,saldi golden goose;. Responsible for
2, to leave, please, never to come back.

, initially did not know,scarpe hogan outlet, and ultimately do not recognize.
, don't cheat me, you know even if you lie, I will believe.
, may go too far, the price is lonely.

Related Articles:

On persona

Lovelorn 33 days classic line

Okuribito classic lines

However, the head of the sudden passing whistles, people felt a hint of surprise, which is moved unexpectedly coming. Moved, as if cotton care of our body and mind, let us live in the enhanced level of happiness into their homes. For us to bear the fruit of happiness, regardless of whether it is surviving willow natural beauty, a child grow up the details of, or arouse poignant human conscience aid, are moved to open the flower of their branches.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
_115 campus in the morning
« پاسخ #14 : 25 مه 2016، 02:16:43 am »

at this time, I was completely fascinated by the sight. I saw the beautiful scenery of the campus. There are two cypress trees stand straight in front of the school gate, like two with Zhu qingtian. On the playground, the flowers in the flower bed are raised again, they hear the call of the spring girl. They put on a set of a riot of colours. Tea was wearing a green dress, the spring breeze blows, it seemed to beckon to us. Rose beautiful leaves and grow up,hogan outlet, there are green, there is a coffee color...... Each leaf is large and small,air jordan pas cher, the shape is different, beautiful. In the inside, the big flower bed in the sweet scented osmanthus not convinced, it seems in said: "letting a hundred flowers bloom in spring, why I am the autumn to open? If I were to open in the spring, the other people's limelight is not my strong light." The playground is surrounded by rows of trees,sac guess pas cher, they are big and tall, like a row of Shi Wei to protect the campus.
 "I come to hear this voice," I came to the ladder. I saw some students are rushing to sweep the floor. Carefully listen to the students' sweeping sounds like a wonderful music.
 in the morning, the cock,adidas yeezy pas cher, the cove, my back schoolbag happily went to school. A school, a spring breeze on blowing.
 not for a while the students are here. You see,air max femme pas cher, the playground there are a few students in the early running,golden goose saldi, the referee said that beginning,hogan sito ufficiale, all students like a Zhizhi left string arrows as fast. Every classroom from time to time came a burst of the sound of the sound.
 campus in the morning is beautiful, the campus of the morning is lively,hogan outlet, the campus of the morning is clean, I really love my campus.
 campus in the morning
School morning
Related Articles:

2014-2015

My motherl

The first

According to my area of older people account for a large proportion, the health check of high demand, our community neighborhood committee has informed the district over the age of 60 elderly to community hospitals establish personal health records, and file in the elderly months within the jurisdiction of the organization of the elderly free check, guarantee every senior citizen's health.
خارج شده است

این صفحه در 0.093 ثانیه 27 نمایش داده شد.