انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

چنان انسان باش و چنان زندگي كن كه هر انساني چون تو باشد و همچون تو زندگي كند ، اين زمين به بهشت خدا ماند.
؛فيليپس بروكز؛

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: رعایت حدود و قوانین جاری  (دفعات بازدید: 3476 بار)

فرید

• منشی(مدیر)انجمن
  • کاربر فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 603
  • زندگي سعادتمند تنها در عشق حقيقي خلاصه مي شود
رعایت حدود و قوانین جاری
« : 24 اكتبر 2010، 12:53:22 pm »

قابل توجه کاربران گرامی
.
اینجا فضائی است برای در اختیار گذاشتن تجربه بهبودی و رهائی از دام وابستگی های گوناگون. در کنار ارائه تجاربمان طرح مسائلی برای آموختن بیشتر و گاه انبساط خاطر ناگزیر است اما نباید فراموش کرد که بر ماست به عنوان افرادی که بزرگترین دغدغه شان کمک به انسانهای وامانده دیگر است به قوانین حاکم بر فعالیتهای فرهنگی احترام گذارده و حدود موجود را رعایت کنیم تا این فضای امن باقی بماند و شاید روزی دوستی به واسطه یک کلیک از مرگ نجات پیدا کند.
.
در پناه حق باشید- کوچکترین همراه شما - فرید
خارج شده است
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار، پشتكار و بيان روشن عشق و محبت ژرف قلبي است.((آنتوني رابينز)) .

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • tuv752
Sister meters
« پاسخ #1 : 11 آوریل 2016، 10:25:00 pm »

when more than a meter sitting there eating, rice on her said: "you ah,converse blanche, is a useless little things. It won't work, and short-sighted. Ah you want. Why do we have to live in the hollow tree, and so many mice huddled together, and moved to the village, to do a mice? " "Mice?" More than once lifted her head, black bean like eyes blink. Rice: "yes, rat,scarpe hogan outlet, mouse is in someone else's house."
 more than a meter has been moved, the rice is so smart, great, and what all know. So the next day in the morning, in the brilliant sunshine, under the watchful eyes of the people, meters air Diao rice tail, twist to the dream of happiness walk.
 mouse mother gave birth to two daughters. My sister's name is rice, my sister's name is rice.
 we all don't like meters, she called "useless little things". Because she could not help carrying things, and she could not find food. The mother mouse will let her stay. M good,scarpe hogan outlet, never steal things. Rice even suspect that she didn't even eat the strength, so the most soft the most delicious thing left over.
< p > rice is a very robust little mouse, she opened her dark eyes from the beginning. There is no quiet,goyard prix, barking and bright and crisp,tn pas cher, "creak" very cute. Meters but very weak, curled up together, like a Tuanfen toot small meatball, eyes open, that sounds is not pleasant to the ear emits only weak "chirp" sound, do not listen carefully, you don't hear. She is not easy to quivering when standing up, carrying the Steamed Buns block can rice have been everywhere. Meters in the hair sparse, and velvet and short, didn't seem to like is simply a pink little mouse, and rice already is a very beautiful small chinchilla the.
Sister meters
< p > and rice mouth spit spittle star of meters will play the benefits of home: people living in the big house, a lot of delicious food, they could not finish eating,jordan pas cher, are thrown into a bucket,scarpe hogan outlet, as long as the pick to eat on the line; the house was big and bright,tn femme pas cher, cool in the summer and warm in the winter, do not windy no leaks. Night lights. What is the light know? Is a round and bright things, much brighter than the stars.
Related Articles:

Read the kite man

She said s

Djibouti came only to find out that they should look back up, walked to the edge of the forest. Here is a lone bamboo, compared with other bamboo, he is short and a little bent, and leaves are sparse. In the middle part of the bamboo, with a small nest.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
On Cao Liu
« پاسخ #2 : 08 مه 2016، 08:47:53 am »

On Cao Liu
,tn pas cher
 in the Three Kingdoms era of frequent wars,hogan outlet, people can not sleep,nike tn pas cher, can not sleep as early as soldiers. Lack of things,scarpe hogan outlet, lack of capital,tn requin pas cher, but not missing, is the ambition. Cao Cao has,sac goyard pas cher, Liu Bei has,hogan sito ufficiale, Sun Quan also have./>   
&nbsp,stylo mont blanc pas cher;Related Articles:

Summer Sec

Inspirational story there is

The secret

Time and time again hurt the people who love you, but forced to protect people who do not love themselves. Until the people who love you leave, you will understand, you should go to the protection of the people, the love of the people, is the love you. So began to sad, began to shed tears. Try to find the traces of the people who love you, but can not find, really can not find.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
global artists have jienang
« پاسخ #3 : 08 مه 2016، 03:38:22 pm »

his move by the actress Norika Fujiwara, singer Maki Ohguro and other celebrities support,hogan outlet, there are a lot of companies also said to participate. Norika Fujiwara wrote on his web site: "little power together can be a great force. This time is the time when we hand in hand. One of your strength is important to us. All the people in the disaster area, please do not give up hope...... Please, must All is well." According to Taiwan media reports, artist fan fan said she and Blackie Chen received fundraising invitation, and Wang and other Chinese artists will be in response to the event.
Gackt (right) had in 2003 Wang Taipei concert as a guest, now friends called on disaster relief fund-raising, Wang natural duty bound (photograph: information),hogan sito ufficiale,< p > the newspaper news 9.0 Earthquake Occurred in northeastern Japan on March 11,christian louboutin pas cher, the Japanese entertainment industry also continue to lay, will focus on disaster relief fundraising work. Japanese artist Chie Tanaka in Taipei, said in an exclusive interview with this reporter, said: these days the news found that the disaster is getting more and more serious,sac goyard pas cher, the heart is very sad, I plan to join the medical charity home to help. In addition, Yingjiang, Yunnan earthquake is also a friend to be strong." Japanese artist GACKT 13 through the website to raise money, the activities not only get Japanese artists to support, Wang Lee Hom, fan fan, Blackie Chen and other Chinese artists response.
 global artists have jienang
Global star Chie Tanaka wants to return to Japan for the earthquake (Figure)
3 13 singer GACKT northeastern Japan earthquake affected people created a "show your heart" (meaning "show your mind", editor's note) fund, donations collected through the site will by the Japanese Red Cross will be donated to the affected. The 2007 Niigata earthquake, Gackt had to raise money. The earthquake occurred the day on the 11th night play,hogan outlet, he began to set up a fund, he on the website wrote: "please give us the strength and courage to tell us, world people similarly to our care, never will set us to ignore. Everyone's love, is what we need."
 according to Japanese media reports after the earthquake, in the Japanese performing arts sector has also caused a violent shock. Tokyo mainly entertainment activities continue to call a halt,air max pas cher, Ayumi Hamasaki et al in the network appealed to fans pay attention to earthquake information, and to prevent secondary disasters. In addition Europe and the United States star Mariah Carey,scarpe hogan outlet, black eyed peas,goyard soldes, Jennifer Lopez et al also through various channels to the Japanese victims send blessings. Among them, LadyGaga was informed of the strong earthquake in Japan in the afternoon of March 11th, immediately set out to produce for charity
Gackt raised money in response to be
 Chie Tanaka said he is now the most wanted to return to Japan to participate in the rescue (picture source: data)
Related Articls:

Pace Wu admits the feelings turned pale and her bo

Beijing Shanghai opened last night performances Fe

3, the values are strikingly similar

Need to clean key parts including: the mouth and teeth, before s..e..x to brushing mouthwash, breath; axillary, some people under your armpit sweat gland secretion is more, the smell is heavy to use soap or bath careful cleaning, after the bath also can be sprayed some perfume; genital, men's focus on clean the dirt inside wrapping, and women to wash the vulva secretion.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Growing landscape
« پاسخ #4 : 10 مه 2016، 07:36:17 am »

Growing landscape
&nbsp,hogan outlet;     &nbsp,hogan outlet;     the leisurely erratic memory time; then shake off the dust covered up.
            - Preface< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; people always calm lonely only familiar with their own, like only a placid lake to complete glowed with a blue sky and white clouds.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; once again swept over time and space of the bridge, back to the picturesque childhood, my heart is immersed in the rich warm, the threads of a plume of memory woven out a paragraph as a memory of Jin -/>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; when the bell rang, become a primary school, I like a swallow like flying out of classroom, run on the playground, as if he really fly. Sitting on the grass,tn pas cher, look up to the sky,nike tn pas cher, everything is so pure ofy Baiyun leisurely float to float,hogan outlet online, the grass is so green,air max 95 soldes, the sky is so blue, everything is so peaceful. Under the sun, there is always one of the shadows boys poly together, play is happy, the girl in the corner to tell his fun together jump rubber band.... The purple bells like laughter reverberated in the campus.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; childhood is so carefree, innocent childhood so colorful,hogan outlet online, picturesque./>         
  &nbsp,scarpe hogan outlet;
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; and at the age of 8, I like reading, like letter such as power and wealth of knowledge./>           Related Articles:

Comparisons kill people!

Growing pa

The emperor's new clothes writing _4

Because at that time the Changqing in the road, so whenever go to that part of the road is simply all over the sky yellow sand, sitting in the window will invariably put all the car windows closed on the. Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
deep night
« پاسخ #5 : 22 مه 2016، 11:08:14 pm »

,hogan outlet
 old Cao know, the factory rules, the longer the time, the more the deduction of wages. And the old Cao family just rely on the old Cao this little poor wages to maintain life. Cao old wife, perennial in bed, sometimes even life can not take care of themselves. Old Cao to the factory,adidas nmd runner pas cher, has been tired of not. But the flow of the production line can not stop because of him. Moreover, the boss has be furious because of his being late. So, Lao Cao with exhausted body to the pipeline. Finally, the relentless machine still rolled to the old cao.
 summer night breeze blowing, Cao old wrinkled face, sweat dried up. A rare five minute break. Old Cao he that rough four fingers of the right hand, shake unsteadily stretches into, seam full pudding clothes pocket, slowly took a black and white family. That is more than ten years ago, the old Cao dragged out of the work of the friends out of the.
< p > this is pretty good, if a little do not pay attention, the machine would like to open a big tiger, all of a sudden the your hand to bite. Every time I recall that as a knife,saldi golden goose, Cao Haixin old haunt. Remember that winter is cold and windy. Old Cao touched his forehead hot wife, look at the watch hanging on the bed. Old Cao reckoned less than half an hour of time away from work and his wife back to the hospital at least an hour. Old Cao look shaky in the wind and the grass and decisively picked up his wife, flew to the direction of the hospital.
 where he lived in his life.
 Street north wind blowing merciless,air max pas cher, scantily clad Tsao, like countless arrows to the old cao. I do not know how long run, when old Cao saw the words of the hospital,air max pas cher, and finally the whole person lying on the floor to the hospital. After the door on duty nurse saw, immediately notify the doctor,chaussure jordan pas cher, the old Cao's wife carried to the emergency room. When the hospital staff to raise the whole body frozen old Cao, but the old Cao refused. Old Cao saw his wife was safely sent to the emergency room, regardless of the stiffness of the body,hogan rebel outlet, quickly ran to the factory.
 eyes look at the photo of the family full of smiling face, old Cao feel that all the hard work is worth it. With the flow shop start signal sounded, old Cao had to leave, family portrait carefully to his pocket. The machine is running, it is like a road that will never end, and you can only follow the rhythm of it. Conditions in the factory workers to wear a mask, old Cao to save to buy a mask of money, son beefs up the homework to the every day can only work in flying dust in the workshop.
 Laocao middle finger has been cut off by the machine a day,hogan outlet, suddenly the blood flow to the pipeline crashed. We sweat to Laocao pale face. In the end, the old Cao, with the other hand holding the bleeding fingers, curled up on the floor of the workshop. Second day old Cao opened his eyes and saw the white ceiling. Find out with the home is not the same. Then, old Cao slowly turned his head to the right, saw the hospital bed, and then unable to raise their right hand, white gauze wrapped in a less harmonious middle finger. Lao Cao finally understand that he was in the hospital.
Related Articles:

If you are a horse, so please

Thank you

Young can not go back

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Shang Rong medical orders continue to reentry revenue 200 million yuan
« پاسخ #6 : 26 مه 2016، 08:17:04 pm »

but it is worth noting that the successful bidder for the company's 2013 operating results have no effect,goyard soldes, but the performance of the contract to produce a positive impact on the company's performance in the next few years. The company achieved operating income of $3 in the first quarters of this year, if the contract landing,scarpe hogan online, the amount of the successful bidder has been close to half of the first three quarters of this year's business income.
< p > is on November 6th, the company has just and Xuchang City, the second people's Hospital (hereinafter referred to as "Xuchang hospital") signed expansion project financing and construction contract of migration to the Xuchang City Second People's Hospital, the contract amount of 250 million yuan, accounting for company 2012 annual audit of the business income of 29.67%. In fact, this year, the company has repeatedly won the bid around the hospital as a whole project, show that the hospital's overall construction projects in large scale. In the first half of the company to achieve the total contract management fee of $yuan, general construction engineering, the corresponding company's overall construction project in the construction of the construction of the income of about a billion,hogan outlet online, an increase of 425%. And with the start of the construction of various projects,scarpe hogan outlet, the hospital's overall construction project will also enter a period of rapid settlement.
 announcement said, is still in the recently received the tender of medical units in Heilongjiang Province, the tender limited liability company issued the "tender notice". Notice to determine the bidding company "of Shuangyashan City People's hospital procurement of goods" project won the bid, the bid amount to one billion yuan Jiuqian Jiubaiqi pick up thousand Qibaisan Lu Wanjiu picked up eight yuan three angle II points RMB:199769738.32, specific to the final amount of the signing of the contract shall prevail.
 industry sources,hogan outlet online, China's hospital construction market space is large, the first cut into the hospital's overall construction of the hospital as a construction contractor, competitive advantage gradually emerged, the market share is also rising fast. For the single contract also let the company is very optimistic about the future performance of. Shang Rong medical disclosure in November 8th, investor relations activities record table, said that in accordance with the current market demand, expected next year's orders will be steady growth. And the company since October has begun to by Guoxin Securities, securities, investment funds and other institutions of intensive field investigation, shows that the company began to have attracted the attention of many institutional investors. At present, the company's top ten tradable shareholders have 8 for the fund, the trust and other institutional shareholders, stakeholders is expected, the broad market prospects and robust performance or to attract more institutional investors to intervene.
Shang Rong medical orders continue to reentry revenue 200 million yuan
< p > card network following the November 6,barbour paris, just and Xuchang City Second People's Hospital signed a 2.5 billion yuan of large single contract,scarpe hogan outlet, Shang Rong medical 25 evening re issued notice,nike tn pas cher, company won the bid in Heilongjiang Province, China Jin bidding limited liability company "on the Shuangyashan City People's hospital procurement of goods" project, the standard amount again reach 2 billion yuan.
Related Articles:

Huge group

Three comp

UF software layout enterprise mobile Internet - UFIDA Software - Enterprise Communication

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
Hubei energy billion of assets Redemption out of _2
« پاسخ #7 : 27 مه 2016، 04:31:15 am »

< p > this time, Hubei energy from the shadow of the single ownership came out, become a diversification of Hubei Provincial State owned assets supervision and Administration Commission, Yangtze Power and Guodian three shareholders joint-stock enterprises and their respective shareholdings respectively for 50.96%, 41.69% and 7.35%. And the registered capital of the company increased to 4 billion 800 million yuan.
The
 Hubei energy billions of assets "Redemption" out of
 contrast at this management difficulties, shortage of funds is a cross in the new company head Damour Damocles sword.
 the two sides hit it off. However, the premise of cooperation is that the requirements of Hubei province must ensure that the holding rights of state-owned assets. "And at this time the Three Gorges group is looking for a financial investment opportunities, not demanding control of equity." Xiao Hongjiang said that the Three Gorges group, the only clear requirement is that the new company must be in accordance with the construction of modern enterprise management system, and must start the overall listing.
 has such a consensus after the introduction of the 3 billion 100 million yuan strategic investment in Hubei energy into the Yangtze River in April 2007. The money can be cast in the Qingjiang Shuibuya Hydropower Station,hogan outlet online, the two phase project of Ezhou power plant is tantamount to timely assistance. "The long funds in place,air max pas cher, we will be most voted for Qingjiang company,golden goose saldi, to continue the construction of Shuibuya Hydropower station." And the remaining part, there are 700 million -8 billion investment to the company's real estate companies.
< p > "through a few years ago the bank loans and bond investments,hogan outlet, we basically completed the construction of Geheyan and Gaobazhou, but the funds for the construction of Shuibuya basically no money can be cast." Xiao Hongjiang memories, this time, although there is still a bank credit support, but the company's asset liability ratio has been as high as 90% or more. "State-owned assets to maintain and increase the value, the task must be completed.
< p > in addition,scarpe hogan outlet, Changdian diversified investment idea seems to have been referring to the Hubei energy, in addition to the previous business. It is also involved in wind power, > days
 and long cooperation, is regarded as the starting point of Hubei new energy. "In fact, in addition to the financial support, Hubei energy also won the long management experience and other benefits." The analysts pointed out that Qingjiang and the Yangtze River is not far apart, the two sides can adjust water, flood control and power generation, etc., to play a synergistic effect of industry.
< p > "in a city, from the emotional card, both sides have cooperation, and the main industry is basically the same,barbour pas cher, cooperation among companies have business base." Xiao Hongjiang active contact with the Three Gorges group, and at this time is busy in the country looking for a variety of financial investment plans of the Three Gorges group is also looking for a suitable investment targets.
< p > in order to further straighten out the property company, the end of the year, the new group will be holding China Guodian Hubei Qingjiang Hydropower Development Company of 37.5% stake, moved to Hubei energy group to become shareholders of the new group,tn requin pas cher, and all of its subsidiaries are wholly owned subsidiaries.
 at this time,hogan scarpe, the country began to encourage the integration of central enterprises and local enterprises, contact, to encourage mutual participation and even holding. This let Xiao Hongjiang see a glimmer of hope, he first chose to be in Yichang with the Three Gorges group to throw an olive branch.
Related Articles:

Market rum

Participat

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
If he looks back, I will hug him.
« پاسخ #8 : 29 مه 2016، 04:17:06 am »

2, don't cry because it is over, smile because it happened.
, love is like two people in bands, the injured is always reluctant to let go of that.
!
The affection is
 2, you know me, I do not know you, you like me, I know you,hogan outlet online, when you fall in love with me, I like you, you leave me, I fall in love with you.
,hogan outlet online, can wear everything except tears of time. Feeling as time goes by,guess soldes, the longer the feelings of the more light, as if constantly diluted tea
, I would like a sad container, will receive from your various damage.
, do you know the ferris wheel happiness? Sit at the top, looked up, I put out my hand to touch, think of happiness, but the other side of the ferris wheel without you. When the ferris wheel collapse, happiness has gone with the wind.
, salt. Doomed to melt, perhaps by way of tears.
 cannot find the end that the two world is a circle.
 2,scarpe golden goose, when love is not perfect,golden goose saldi, I
 2, I looked at the meteor across the sky, so the United States, the United States only a moment, but still Fanghua Yao people.
, this is life, I need much, a bowl of rice a cup of tea, but I hope you do rice, tea is your bubble.
A word of classic quotations: if he come back, I will embrace him.
, the oath just the shackles of love is never the key to be opened.
, if you can't forget him, don't forget. Really forget, do not need to work hard.
, the greatest happiness in life, is to find that the person you love is just love yourself.
,hogan sito ufficiale, memory is a form of meeting, forget is a form of freedom.
 22, as long as you can remember me,scarpe hogan outlet, even with hate the way.
< p >, time does not wait for me, you forgot to take me away. I have left is the photographic firefly, the right hand is ten years a long meditation.
, do not have no choice, just do not want to.
, if I can choose will let you appear in my life, if you still can choose to choose not to go back to my world
< p >, why happiness will leave tears, irrigate my wilderness, full of roses. I'm not tired I don't sleep I don't rest I don't sleep, I don't want to waste, every second, in this, your world.
 2, will this kind of words, as if never appeared.
, I gave you also give up myself, without you my heart is dead.
,air max femme pas cher, can not afford the burden, if only occasionally.
Related Articles:

Write form

Let people

However, losing the integrity of the shadow is like a ghost in general with me, make me depressed. At this time, I accidentally read a quote from Tagore: "if you shed tears when you miss the sun, you also miss the stars." Suddenly, I understand such a truth: miss the sun can enjoy the stars, green is the harvest to lose, lost without sorrow, childish, we entered the mature.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Xingwen, Sichuan coal and gas outburst accident 3 people died
« پاسخ #9 : 10 ژوئن 2016، 07:56:53 am »

Xingwen,hogan outlet, Sichuan coal and gas outburst accident 3 people died
< p > in Chengdu on August 12, the reporter on the 12th from Xingwen County,hogan outlet online, Yibin City,hogan outlet online, Sichuan Province was informed that the 23 11 13 points,scarpe hogan outlet, Xingwen County dam Miao Zu Xiang rang Shui Tan coal mine coal and gas outburst accident occurred, the on duty miners into the well 12 people, 6 people security out of the well. Three people were killed,cheap mac makeup outlet, 3 injured.
< p > currently, three injured miners has successively sent to the mines of Xingwen County Hospital of traditional Chinese medicine and Yibin city emergency hospital treatment, temporary not life-threatening. The rehabilitation work is being conducted in an orderly manner. (end)
 informed of the accident, the Sichuan provincial government, vice governor Li Chengyun made important instructions: please Yibin city to rescue the wounded, to do a good job in the aftermath of the victims, to identify the cause of the accident,spaccio golden goose, according to the law. Security risk remediation more to do safety. To do a good job in security risk remediation plan, can not be in safety hazards remediation out of the safety accident!" Yibin municipal Party committee secretary, municipal people's Congress Standing Committee Director Yang Dongsheng, Mayor Wu Guanglei immediately issued a directive: to rescue the injured, appropriately deal with the aftermath, quickly identify the cause of the accident, clearly define the responsibilities, in place to deal with, at the same time from the surface of the implementation of the investigation and remediation of risks, to prevent such incidents from happening again.
< p > accident, Yibin city deputy mayor of Liaoyuan Ge rate of Sichuan coal Supervision Bureau, City Safety Supervision Bureau and other relevant departments responsible person rushed to the scene,guess pas cher, organizing and commanding the accident disposal, arrange deployment with the aftermath. Xingwen county Party Secretary Guo Zhaohui, Xingwen County,golden goose saldi, the relevant departments in charge of the first time rushed to the scene, quickly launched the emergency plan, set up an accident disposal leading group, orderly organization to carry out accident disposal.
Related Articles:

Shangqiu,

Find out the reason of hazardous chemicals deflagration accident in Shandong of Linyi

Guangdong to withdraw all 34 government owing on the loan two road toll stations

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

این صفحه در 0.108 ثانیه 20 نمایش داده شد.