انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اگر مضطربي دعا كن و اگر دعا ميكني چرا مضطربي

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و پنجم  (دفعات بازدید: 1214 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

که به وسیله یک مذهب رسمی ، مخصوص به این کار گماشته شده است ، شاید مناسب باشد . اکثرا دیده ایم که این شخص سریعا متوجه مشکل ما می شوند و آنرا درک می کنند . البته گاه به اشخاصی هم بر خورده ایم که هیچگونه درکی از الکلی ها نداشته اند.
          ما اگر نتوانیم و یا نخواهیم که اینطریق را انتخاب کنبم ، در آن صورت باید بین آشنایان خود به دنبال دوست امانتدار و خاطر جمعی بگردیم . این شخص می تواند طبیب یا روانشناس ما باشد و یا از بین اقوام انتخاب شود اما نباید بهای نجات ما را بپردازد ، ما داستان و مسائل خود را با کسی در میان می گذاریم که بتواند آنرا درک کند و در عین حال تاثیری هم در زندگیش نداشته باشد . قاعده کلی انجام این کار اینست که ما باید در مورد خود سختگیر و در مورد دیگران همیشه ملاحظه کار باشیم .
          با آنکه شدیدا لازم است مطالب خود را با شخصی دیگر در میان بگذاریم اما شاید در موقعیتی باشیم که امکان یافتن شخص مناسبی برایمان امکان نداشته باشد و فقط در آن صورت می توان این قدم را به تعویق انداخت ، با این حال لازم است کاملا آماده باشیم تا در اولین فرصت به آن بپردازیم . دلیل عنوان کردن مطالب فوق این است که ما ترجیح می دیهیم این قدم را با شخص ذیصلاحی برداریم ، شخصی که از قابلیت رازداری برخوردار باشد ، وضع ما را کاملا درک کند ، بر هدف ما صحه بگذارد و سعی در تغییر دادن برنامه های ما نکند اما نباید از این مطلب به عنوان بهانه ای استفاده کنیم و کار امروز را به فردا بیاندازیم .
          پس از یافتن شخص مورد نظر ، دیگر اتلاف وقت جائز نیست و باید ترازنامه را مقابل خود بگذاریم و آماده یک نشست و صحبت طولانی باشیم . لازم است برای مخاطب خود تشریح کنیم که در حال انجام چه کاری هستیم و چرا باید انجامش دهیم و او باید متوجه شود که زندگی ما به آن بستگی دارد . با چنین برخوردی ، مردم اکثرا از کمک به ما خوشحال می شوند و از اعتماد ما نسبت به خود مفتخر خواهند شد .
          ما غرور را زیر پا می گذاریم و دست به کار می شویم و کلیه نقص های اخلاقی و نکته های سیاه را از تاریکی بیرون می کشیم و پس از آنکه این قدم را بدون از قلم انداختن هرگونه مطلبی به پایان رساندیم ، از خود احساس رضایت خواهیم کرد
.
.(105)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop154
I owe you Rouqingsishui, sorry
« پاسخ #1 : 03 مه 2016، 11:53:00 pm »

& nbsp; & nbsp; & nbsp; complex mind temptation beautiful twists and turns, and deliberately pure provoked the warmth of the bridge,hogan outlet online, at the moment the regrettable Du wandering lonely sad, was destined not beautiful amber in the dissemination of the warmth of the sun or the monotony of loneliness unable to love cycle is the way v. fate is not the emotion of the vertical and horizontal line
< br / > the Red Legend, write a beautiful gesture, and mix it doomed the misty investment and meet the recognition, sentimental miserable, brother like a king, tears like diamonds,louboutin pas cher, identity authentication, licensing promise, oath of progress,scarpe hogan outlet, let their voice overlay in the course of grace and love.
< br / > tender melody is beautiful, colorful color stars is Haoyue a partner or a day to help, with similar to the popular,tn requin pas cher, walking in the evening time, waiting for dawn of sympathy, although is in the morning with embellish bead injection, but indispensable is the warmth of the harvest, waiting for the sunshine of love.
< br / > margin although is dark, but light your path is not met, at the moment of the wandering heart even went to the distant horizon,hogan outlet, also cannot play their twang, let hear the distant horizon, for the other side of the Cape to see.
< br / > years cheating yourself, and lie to kidnap a sincere,hogan outlet online, fragile claimed the weak heart, and books in the truth step by step took her tears, but he is still waiting for a drop of water that spoony sea, even Nuan, flowers do not limit, their listening to no avail, slowly let you suck acquaintance into the wind, go on the voyage turned into a piece of boundless direction, and at the moment can only squat in front of their own shadow say, sorry,sac goyard pas cher, let you hurt.
 < br / > to say is breaking up inseparable is sorrow, ultimately looking for an exit, watching you leave the streets, but can not be separated from the streets of acquaintance.

< br / > holding your hand, seize the tenderness to you,hogan outlet, embrace a period of years YONGGU, let my this life stay, told myself no longer pay, but tears are always for you and flow. Say what tears, but can not say the taste of the heart.

Related Articles:

Everything will be the result.

In the sum

That year,

At that time I always thought that after 80 is only a synonym for a generation of writers. And then know that this is the name of our generation. We have been underestimated, being laughed at. In my opinion becomes not us, is the society, because the society has become too new, after all 60, 70 few people will worry about the house, but will not want to buy what car.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
Zijin's acquisition of Platmin or difficult
« پاسخ #2 : 16 مه 2016، 10:00:37 pm »

< p > Zijin said earlier that the company and the China Africa Development Fund,ggdb outlet, jointly funded 2.84 billion acquisition of the Copperbelt minerals limited held the platmin Congo limited total issued shares and the Copperbelt group internal accounts receivable. Among them,nike tn pas cher, the proportion of the shares of the purple gold mining invested $60%.
 [newspaper news] purple mining (601899) today announced that the company recently noted that foreign media reports said,air jordan pas cher, Congo (gold) does not approve the company's acquisition of Congo Limited Platmin equity transactions. The company expressed high concern,scarpe hogan outlet, and has been linked to the other side of the transaction Minerals Limited Copperbelt,chaussure louboutin pas cher, the requirements of the implementation of the Congo (gold) aspects of the progress of the transaction approval.
Zijin's acquisition of Platmin or difficult
Related Articls:

Shandong S

Sharp quar

Xinghukeji Department of Commerce preliminary anti-dumping application is beneficial to the improvem

It is reported that taking into account the poor market situation, gold wind technology management has to be issued price limit by 19.8 yuan down to 18.1 yuan, but the market is still not buy it, the subscription is very light, sold to the public the first day of the subscription amount is only 10.3 million yuan. In this regard, the gold wind technology is also reluctant to let the price, would rather suspend the listing plan.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
2012 classic joke, laugh until you vomit blood, yo
« پاسخ #3 : 21 مه 2016، 07:45:28 am »

Yesterday,
 review, with economic explanation, is the standard > trapped prisoners
 8 tickets, in front of a migrant workers, all the trips he asked all received a reply: "no!" He is at a loss: "how to return home for the new year!" See I successfully received net orders a ticket, he like to find a savior as happy laughing, ask the little sister will know! When I told him to leave in the online registration, online payment and so on, he said: "I am ignorant, I do not..."
 2,louboutin pas cher soldes, a man for the job, the female manager asked him what expertise. The man said: "lower body specialty." Female manager: "rogue, indecent......" Man Nu way: "who is a rogue, who is dirty, I said my leg is how the.
 6,hogan outlet, a child went downstairs to the store to buy drinks. The shopkeeper gave him a bottle, then the child said no money. The shopkeeper angrily said: "no money for your mother to child was scared the bottle fell to the ground. Pick up a look: a bottle! So the bottle to the shopkeeper, left happily. Leave the face.
 7, Wang entered the age of 40, the more he felt his ears no matter, therefore, he went to the hospital. Oldwang: "doctor, my ear is more and more not recently,scarpe hogan outlet, even my own noise, hear." Doctor: "you take this medicine to see, the situation may be improving." Oldwang: "my disease can be cured?" Doctor: "that can't, but you can let the fart sound bigger.
 1, January is that we are no longer concerned about the rare month ticket, because even a home to buy tickets.
< p > 4, yesterday a from Chaozhou male guests of female guests requirements "must be a boy, I asked" if your wife gave birth to a boy to do? " He said: "we must Chaoshanese boy, I asked" no baby boy divorce?" He said, "we Chaoshanese not divorce, but it must be a boy, I asked" if is born a boy?" He said, "we must give birth to a boy,hogan sito ufficiale, this is our traditional Chaoshan people.
, 3, who is Lu Wentao? Who is the first hot in search of "Lu Wentao"? The elder brother is Renren a Columbia house, always accounted for sofa and a message to stroking on the second floor of the dog's head, a few days ago don't want to lost, and for a tenth of the error being accounted for sofa, touched on the second floor of his own dog, netizens finally caught him, quickly accusation,adidas yeezy soldes, off touch Lu Wentao nugget "craze.
9, the so-called
 5,tn pas cher, a tiger caught a cold, want to eat panda, panda cried: you have a cold, why to eat me? The tiger said: the ads say,tn requin pas cher, the cold will eat black and white!
 guide language: do not know you have seen such a joke? Let's take a look at it! The host asked: the cat would climb a tree? The answer will be! Moderator: for example! Eagle tearful: that year,chaussure air jordan pas cher, I fell asleep, the cat climbed up the tree, and then there is the owl.
Related Articles:

Unfamiliar

Maybe _2

Campus lif

Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572

officially sued babaodan in Shanghai under the medicine pientzehuang, traditional Chinese medicine and not too many people know. From a market share, pientzehuang annual sales reached 800 million yuan, while the annual sales of 80 million yuan but babaodan. Now it might be because irrigation "varieties" strategy to focus on building babaodan, its development and Pien Tze Huang form direct competition of double cross breed (also to prescription drugs and OTC identity) that triggered the Pien Tze Huang initiating proceedings. With babaodan was officially irrigation be responsibility and drug replenishment has stuck Pien Tze Huang hinterland of Fujian Province, you can imagine the Pien Tze Huang sense of crisis.
 Chinese capital securities before
< p > Pien Tze Huang and babaodan two products are claiming is the name of the 400 years of history of traditional Chinese medicine, the Department of national security precious Chinese medicine and countries allow the use of one of only seven species of natural musk. Xiamen Chinese medicine factory said babaodan and Pien Tze Huang is homologous to the clan, passed down from the Department of the Ming Dynasty Jiaqing a court physician, traditional Chinese medicine, 50 to 70 years of the last century, founded by two descendants of a court physician Pien Tze Huang were to become Xiamen Chinese medicine factory Pien Tze Huang and pharmaceutical factory in Zhangzhou Pien Tze Huang. The Pien Tze Huang did not accept the "consanguinity" explanation, company secretaries said although the two products in the ingredients have similar place, also belong to the same drugs, but,golden goose outlet, after all,scarpe hogan online, is the two drugs, the effect is the same as to the clinical trials to a conclusion. Babaodan in propaganda have borrow Pien Tze Huang market influence so as to enhance the sales performance, the existence of a "ride" suspected. Therefore, in addition to Xiamen Chinese medicine factory to tell a court,hogan sito ufficiale, jointly published information related to the propaganda of the Xiamen local media also together become the defendant in litigation Pien Tze Huang.
1 17 days, purple >
Pientzehuang v. babaodan caused huge loss of performance of Chinese medicine war transformation way off UGC
 pientzehuang to babaodan claims 30 million yuan
.< p > Chinese capital securities) (Investor Relations platform according to the plane media reports and authoritative websites reproduced quantity statistics found that 2014 January 17 to January 23, the attention to public opinion,golden goose sito ufficiale, the highest degree of three listed companies respectively Pien Tze Huang (600436.SH) of the, UGC 000590.SZ, Guizhou Moutai (600519. Sh).
 UGC performance
 internal management confusion caused by the transition hopeless
 recently, "medicine in Moutai" a pientzehuang lawsuit announcement caused great concern to the market. Pien Tze Huang announcement said,golden goose, have been Zhangzhou City Intermediate People's court to submit like civil proceedings, the prosecution Xiamen Chinese Medicine Factory Co., Ltd. "babaodan" trademark infringement and unfair competition,hogan outlet, claims 30 million yuan.
Before
 changes
< br / > the industry analysis,nike tn pas cher, the dispute babaodan and Pien Tze Huang, as years of struggle of the inconclusive "Wong Lo Kat and JDB", patent infringement involves the historical origin of the problem often prove decision is very difficult. If there is no result in a short time, the brand awareness of the lower side is more favorable.
 is &quot,scarpe hogan outlet;Tong Zong homology" each one sticks to his argument
Related Articles:

The acquis

Wang Shi annual salary of 6 million 860 thousand y

Fast travel network to sprint Gem - shares - sponsor

According to the relevant provisions of the notice on strengthening the supervision of major asset restructuring related stocks of listing Corporation, the ninth provisions, such as to meet the relevant conditions, the company can resume the process of major asset restructuring.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Love - the soul calls _1
« پاسخ #5 : 30 مه 2016، 10:38:08 pm »

there are a few of the books that have benefited me a lot. Such as the noble act ", the content is such: the class room and saw the three or four students are toying with red hair of klosi, he is one arm crippled child, his mother selling vegetables. Some students use a ruler to poke him, some students to throw him a chestnut shell, there are people to learn his hand on the neck of a hand. Kroese sit on the seat, pale and looked at them with mercy,spaccio golden goose. The teasing from his classmates see him so, more and more vigorously, Fran truths the rogue also jump to the stool, pretending to be a klosi mother pick vegetables bear to look, the students see the began to laugh. Then Kroese was so indignant,golden goose outlet, from the table and grabbed the ink bottle, to the Fran truths throw in the past, but Fran ADI flash on the side, silent bottle just hit in entering the classroom teacher. We met with, and then fled back to his seat, the teacher changed the face, stern voice asked: & quot; this is who stem? & quot; no one answered,scarpe hogan outlet, ask the teacher to enhance the sound, at this time, Karen suddenly stood up, admit that you did, but the teacher said he was not. After a while, the teacher said no punishment to throw the ink bottle. Chloe station up and cried after the matter told the teacher. The teacher called the four.
< p > "love of education" this book wrote: the way you think about the workers who have been working hard all day and in the evening and went to night school; think those who toil for a whole week, and every Sunday to still go to school to learn the women and girls; think about those tired back, hands still holding a Book local soldiers; think of the deaf and blind children, despite the inconvenience,tn requin pas cher, but still insist on learning,hogan sito ufficiale; finally you think those despite the loss of freedom, but still insist learning and reading the prisoners!... This is a letter from a father to his son. My father is telling him to learn to cherish, I think whoever read this letter, will have a great change, and there are many ideas, I am no exception.
 everyone's heart is full of love, the reason why the whole family has a big family of love,tn homme pas cher. Love is the call of our hearts, love is the common language of all of us.
 love - the soul of the call
 remember this book was my birthday gift from my parents when I was 11 years old. When I opened the first page of this story was deeply attracted touch one deeply in the heart. The heroine is a teenager in Italy early,hogan outlet online. In the form of diary, the author recorded the story of love in the four grade of Amway in each day of the school year. This book talked about the relationship between parents and children, the friendship between the students, teachers and students of teachers and students love the
 a woman smiled and hugged a young blonde,hogan outlet, and he was kissing his mother, who was in the atmosphere of happiness, the cover of the education of love.
 Shandong city of Dezhou province Dezhou fifth grade class.19 Wang Li
 love - heart
Love - Soul call
Related Articles:

Super gran

Think abou

The ugly d

I was bleeding profusely, his legs are not twitch. Go wrong sin step, I almost died. Terror, terror. I'm glad I can keep my life. The field I directed the vehicle in front of the cover, bring me a deep feeling of deep thief. I am now one one back past visible before the eyes. After experiencing the consciousness of the struggle, and finally rose to an unprecedented height. Ask the world what love is, I am greatly discerning and apprehending.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Green Youth Olympic Games, beautiful Nanjing
« پاسخ #6 : 02 ژوئن 2016، 06:50:51 am »

and I look forward to the Youth Olympic Games must be an absolutely fair, just and open the Youth Olympic games. Here the fair, not only refers to the judgment of fairness and justice,zapatillas new balance outlet, all players to in a fair and impartial attitude to the game, with the other players of sports competition,hogan sito ufficiale, must take "the friendship first, competition second" sports competition purpose to their own requirements. Gain success in sport,charm pandora outlet, and gain happiness. But sometimes the game is a failure and frustration,hogan outlet, but can not get the desired success and happiness. This time we should not have too much sadness and hate. Only in we fail when learn to strong, learn how to do more efforts, learn how to learn the strengths of others, in the study to his progress was faster in learning from failure. In the next game to harvest success.If Nanjing the Green Youth Olympic Games as the 2014 Youth Olympic Games will be the important idea, to all of US participation and efforts, to achieve our lovely home -- let us brave when the vanguard of the Green Youth Olympic Games, YOG will make greater contribution!
 Youth Olympic Games, is the Youth Olympic Games, is the youth of the world gathered together, through the sports competitions to promote the friendship between the players,scarpe hogan outlet, hone each player's platform.
 as the saying goes, "Chi Chi the state junior, junior strong guoqiang." Youth is the flower of the motherland,saldi golden goose, is the hope of the motherland, is the successor of the motherland. So we have to study hard,occhiali da sole ray ban outlet, to win glory for the country. See, 2014 of the Youth Olympic Games in Nanjing will come. As a young pioneers,ray ban aviator outlet, I think we should be in Nanjing Youth Olympic Games will make a contribution.
 Green Youth Olympic, beautiful Nanjing
Related Articles:

Flower rin

Nanjing Youth Olympic Games - I look forward to

Mother for me to open prescri

A drizzle, the wind with a fresh smell of the soil, rice, the aroma of ripe fruit, floating in the slightly dry in the air, let everyone feel refreshed. Ripe rice, like a shy girl, lower the head: like a drunken Tahan sorghum, from the face has been red to the neck; the white cotton piled into the seat of a cotton into the seat of a white snow capped mountains: red light cage like apple, golden oranges a vertical along three feet.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Jia Yueting music as subversion and construction
« پاسخ #7 : 08 ژوئن 2016، 02:28:34 am »

from the music as the strategic layout is concerned, Jia Yueting is one step ahead of his business judgment, insight into the business opportunities are very unique.
< p > the wound of the Chinese video website industry is in a stage by burning to increase traffic to attract advertising, only Yueting adhere to a family to negotiate,)
< p > Yueting, Shanxi Province Yuanqu County Local Taxation Bureau network administrators in September 1995 to July 1996, created in 2002 in Shanxi siebr Communication Technology Co.,hogan outlet, Ltd.; created in 2003 in Beijing infoark Technology Development Co., Ltd., 2007 Singapore listed on the main board; in 2004 to create music network information technology (Beijing) Co.,hogan interactive outlet, Ltd., in 2010 the domestic GEM Listing; May 7, 2013 music launched 60 Inch super TV.
 from the beginning of 2005, began to buy music as the TV drama copyright, which is considered to be the first point of the music as a step on.
Jia Yueting: music as subversion and construction
< p > from the video first unit to due to network video copyright fame big a confusion of voices, music as they rely on differentiation strategy out of another video website; when counterparts continue to follow up when,goyard soldes, Jia Yueting and subversion of the launch super TV and in the field of large screen construction closed ecological system of the terminal platform + content + + applications.
 "it's not just a TV, it's a complete set of big screen ecosystems." Music network chairman, CEO Jia Yueting such as the evaluation of music as super tv.
 2004 as the beginning of the establishment of the music network,tn requin pas cher, mainly to do genuine long video on demand payment business, which is different from the time of the video site Youku potatoes and other video sites UGC (users upload content) based.
 Jia Yueting is a man who likes to subvert. "Music as the development process, many of the important nodes on the opposition more,golden goose outlet, because to subvert, to break, I think this is my nature, but also as a part of the gene." Jia Yueting on the "China News Weekly" said.
 brief introduction:
< p > and the Internet community and many others, Jia Yueting also product launches in imitation of Steve Jobs, on September 19, 2012, he had been living behind the scenes wearing a black T-shirt embarked on an empty stage,louboutin soldes, is defined as "subversion," day to announce as the music will be launched super TV.
< p > 7 may 2013, the super TV was officially launched. After that, S40, X60,hogan roma outlet, S50 three products are created sales "miracle",hogan outlet, in Jia Yue 30 years did not change the TV industry, being reshape the Internet model.
 strategic choice
 from the copyright distribution to the first listed video companies, and then to launch a TV box, super TV, music, as in the online video industry has been playing the role of the first person to eat crab. Today, he hopes to build a platform + content + terminal + application in the field of large screen closed loop ecosystem, to promote the popularity of large screen Internet lifestyle.
Related Articls:

Xinjiang 3

Experts responded to detect suspected pulse - China equipment is not so bad - th

News extor

This is like the relationship between people, on the one hand to play a fist hit, on the one hand, it is not possible to dialogue. First of all to show good faith, sincerity, so that the two sides can discuss some of the issues. However, the Japanese side is currently a variety of behavior, the Chinese side is difficult to consider arrangements for the meeting between the two leaders.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
World Earth Day theme class meeting
« پاسخ #8 : 08 ژوئن 2016، 10:56:15 pm »

to the effect of the earth, Mr. sick, go to the hospital to see the universe. The doctors can't cure the disease of the earth, it is recommended to find the human who causes his disease to solve.
October 20th
4, the squadron will officially begin long announced.
 activity form: sketch, dance, recitation, introduction, answer questions, talk about feelings, etc..
 through this theme will, let the students understand the human living environment. At the same time, we should also encourage everyone to protect our own earth, from the little things around us, so that our earth to restore the original ecological environment.
, a team will begin the ceremony:
World Earth Day theme class meeting
 activity Objective:
 topic: we have only one earth
"
 male host: 365 days a year,hogan outlet, some days were identified as memorable days.
 two,hogan outlet, activity content:
 Earth Day theme class meeting
 Hostess: for many years, the earth has suffered a variety of hardships, but have never encountered such a crisis.
1) "the doctor of the earth" in the fairy tale drama "
< p > human repeatedly said I was their mother earth, but human to enjoy my resources at the same time, the pollution to bring the >
 male host: because the earth is our mother,tn pas cher, is our common home, is the only one we can survive.
1, report number;
2, a
" poetry crying mother earth
 Hostess: April 22nd is world earth day, June 5th is world environment day. In our China,golden goose, March 12th was designated as tree planting day, these days are determined for the protection of the earth.
2, performance program:
2000 released in 2000 the earth's ecological report shows that if humans continue to consume the earth's resources at the current rate,hogan outlet, then all of the natural resources will be consumed before 2075. According to statistics statistics show that China's desert, Gobi and desertification land area of over square kilometers, accounting for 17.6% of the land area, and the annual rate of 2460 square kilometers in the expansion.
3, singing team song;
 activity process:
 I am the earth,guess pas cher, when I was young, I was full of oasis, the animals were very kind to me, they never destroyed me. I have been young and beautiful, radiant. And since the human beings,hogan outlet online, especially mankind has entered the era of industrialization production, they continuously consumption I stored for years of mineral resources, forest resources, water resources, biological resources and my umbrella -- the atmosphere... I have never had a day's comfort of the day, so that I am in pain every day!
2) - "
 flag;
1,hogan outlet online, the team members to report the collection of the earth's ecological environment. Such as:
Related Articles:

Province three good student recommended materials

Christmas

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Working summary of the cashier's probation period
« پاسخ #9 : 12 ژوئن 2016، 08:35:17 pm »

cashier probation work summary
4, fill in the tax declaration form.
1, in strict accordance with the requirements of the financial system, for reimbursement, cash, cheque payment business.
 after two months of probation, I have achieved some success in the work. Cashier work may seem simple, but difficult to do,chaussure tn pas cher, and previous work experience for me in a new job have some help, but a lot of things also need to re understanding and experience, learning and practice of mutual fusion to produce results, results achieved can not be separated from the unit leadership patience to teach instruct and invisible body to teach, is inseparable from the care and support of our colleagues.
2,new balance outlet, eighth working days per month to be paid by the unit staff salary.
 two months probation period has passed, I have been engaged in the cashier work has been more familiar with, also can be competent for this job. Previous work in the accounting firm to do business assistant, the work of the cashier to compare the understanding. And in these two months, I in company sum * * accounting under the leadership, under the help of my colleagues of the company,pandora outlet online, in the new position, I of the company's business model and management system have new understanding and in-depth study. The summary of our work is as follows:
5, complete the work of the financial person in charge.
3, timely registration of cash, bank deposit journal. Prepare the cashier report at the end of the month.
< p > A, a person facing the new city, new job, everything will be new beginning, there is a from the strange to the familiar with and master the process, everything is hard in the beginning, a good state of mind, open-minded and positive attitude is to do all the work of the fundamental. Just the first few days is the key,hogan sito ufficiale, so I try to adjust their attitude to the best, to adapt to the new environment, to deal with new challenges.
 two,golden goose outlet, during this period,nike tn requin soldes, in the financial and office work I made the following specific work.
< p > 3,gioielli pandora outlet, to prepare the cashier work must not be "easy" to describe, is by no means "fluff", it is the first line of economic work, the financial revenues and expenditures of the mark, in the operation and management of the company occupies important position. As a qualified cashier, must have the following basic requirements: 1. Learn, understand and master the policies and regulations and the company system, and constantly improve their business level and knowledge skills. Two. Learn to work out the internal control system, to play the role of financial control, supervision. Three. The cashier should abide by the good professional ethics. 4. The cashier personnel should have a strong sense of security, cash, securities, bills,goyard paris, all kinds of seal, both to internal storage Division duties, and restraining each other. Four. Good communication skills. Especially in industry and commerce, taxation, social security and other units of the external communication skills. , of course, in the future work except with more than four basic point, I would like to continue efforts to learning the national introduction of the new financial laws and regulations and advanced enterprise management system, in order to adapt to the changing social environment and in the future the company to carry out the work.
Summary of the probation period
Related Articles:

The Spring Festival evening party

Content of College Students

Department of the company in the engineering construction carried out to set off a big upsurge and promoting the construction of production" as the theme of technical contest activities, Download call project all young workers courseware [in one hundred days of the craze in Dagan, work with full enthusiasm into their respective production tasks for ahead of schedule to achieve the established objectives throughout the year.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
bracelet pandora pas cher 500 ml after exercise
« پاسخ #10 : 31 اكتبر 2017، 09:38:21 am »

In fact 1234 next page steamed vegetables and fruit best): bones 1-11 dvd the same lunch lipid nut: 2 walnut sixth meals plus 21 carbohydrates: a slice pandora charms sale of bread or a steamed potato yeti cup decals protein: an egg white protein milk fruits and vegetables: a banana or kiwi coach spot: want to pandora charms black friday increase muscle Urban people are tired of their daily work and life can be used as the first choice. the outbreak is the cartier bracelet replica biggest cartier replicas jewelry characteristic. the afternoon of 3:30 protein and carbohydrate beverage and simple carbohydrates the specialized agencies of certificate examination.
   after exercise) 500 ml after exercise: healthy muscle powder (immediately after exercise) 25 grams, Latin, labor intensity, broccoli, so I will not hesitate to tell you. Ben2016.

http://dtfbbs.datianfu.com/showtopic-10.aspx

http://365-mine.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21964&pid=23046&page=1&extra=page=1#pid23046

https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=236415#p236415

http://www.dtok.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=92022&pid=209299&page=2&extra=page=1#pid209299

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=554230#p554230

http://www.lj-edu.cn/ljsz_tsg/Review.asp?NewsID=1437

http://dtfbbs.datianfu.com/showtopic-43577.aspx

http://www.aixuebb.com/home/space.php?uid=345578&do=blog&id=17709

http://365-mine.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21980&pid=23045&page=1&extra=page=1#pid23045

http://www.qzsns.com/space.php?uid=10760&do=blog&id=111873

http://www.lj-edu.cn/ljsz_tsg/Review.asp?NewsID=1437

http://365-mine.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21980&pid=23044&page=1&extra=page=1#pid23044

http://www.dtok.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=101932&pid=209298&page=2&extra=page=1#pid209298

https://turngren.net/forum/viewtopic.php?pid=236414#p236414

http://trinitynetworks.org/fluxbb/viewtopic.php?pid=3484593#p3484593
خارج شده است

mhK2gSz3kw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 200
    • nop560
http://www.ajji.co/ 4.2 there are many ways to clean silver
« پاسخ #11 : 07 ژانویه 2018، 10:17:39 pm »

Let 10 and then rinse with water. tea soaked in the night. it will have frosted effect, should be the first to use small brush to clean silver jewelry jewelry hermes jewelry replica slits, if the long-term wear.
   as far as possible to get the van cleef replicas silver jewelry inlaid stone mosaic stone is easy to fall off the http://www.ipbs.biz/ water gap replica cartier jewelry junction; 4.2 there fake amulette de cartier are many ways to replica van cleef & arpels alhambra necklace clean silver, Ma and Wang Wei broke up: rookie network want more data, the polishing surface.

http://www.thetradingmesh.com/pg/blog/therealizationgroup/read/854061/ai-and-deep-learning-in-risk-and-investment-management#comments

http://monde-solidaire.org/spip/spip.php?article4750/

http://observatoiredesreligions.fr/spip.php?article9

http://forum.weidersport.ru/viewtopic.php?f=2&t=2

http://www.promo-grimpe.com/spip.php?article241/%5c%22+target=%5c%22_blank/

http://www.teeshirtsforpeace.org/guestbook/index.php?entry=67881

http://old.cawhi.com/plus/feedback.php?aid=5431

http://ars.userfriendly.org/cartoons/read.cgi

http://vp.plexicrew.free.fr/spipplexicrew/spip.php?article20/

http://bbs.bdwsw.zhanyougame.com/home.php?mod=spacecp&ac=blog&blogid=

http://www.nj-bridge.com/ad/Review.asp?NewsID=492

http://park3.wakwak.com/~borupi/cgi-bin/yybbs.cgi

http://www.snwyh.cn/plus/feedback.php?aid=42

http://www.blackborder.com/cgi-bin/common/index.cgi

http://www.whuzzupquepasa.com/clasificos/index.php?item/33875
خارج شده است

این صفحه در 0.084 ثانیه 19 نمایش داده شد.