انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

از آهسته رفتن نترس
از بیحرکت ایستادن بترس.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه هشتاد و هفتم  (دفعات بازدید: 3060 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

خطور نکرد . دوست ما در لحظات وسوسه ، چنان غو غایی در وجودش بر پا می شد که گویا اگر می خواست هم دیگر نمی توانست لب به مشروب بزند. زیرا خداوند ، سلامت عقل را به او باز گردانده بود .
            اسم این بجز معجزه شفا چه چیز دیگری می توان گذاشت؟ گو اینکه عوامل آن بسیارند : جبر زمان و شرایط ، آمادگی اعتقاد را در او بوجود آورد و او نیز خاضعانه خود را به دست آفریدگاریکه درک می نمود سپرد .
            سلامت عقل همگی ما هم به همان ترتیب به لطف خدا باز سازی شده است . اتفاقی که برای دوست ما افتاد یک مکاشفه و آگاهی ناگهانی و یک باهر بود لیکن برای بعی از ما این تجربه به آهستگی و به مرور حاصل می شود اما بهر حال ، خداوند به تمامی آنها که صادقانه در جستجویش بوده اند رخ گشوده است .
            او وقتی چره خود را به ما نشان داد که خود را نزدیکش قرار داده بودیم.
.
.(87)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • qrs631
The world of tears
« پاسخ #1 : 09 آوریل 2016، 08:14:59 am »

The world of tears
< p > always like this, every time go to relax, Chuichui Feng will drench drenched,hogan olympia outlet, like God intends to let me see her tears. Always think oneself is very strong, no matter how many difficulties and setbacks, I will not lose the direction, not what can let me down, not what can stop me to perfect challenge. Is always so headstrong, stubborn pride,hogan sito ufficiale, to challenge his own life, can not let oneself lose, what requires its own do the best, can not allow ourselves to stop,air max femme pas cher, always a person to adhere to, a person in the face of all of life's suffering and pain, I really think I don't need any rely on, I can always very strong came to the last, but the failure of the present but let me want to cry no tears, has not been able to face myself,scarpe hogan outlet, so fragile, how can be such a lonely? Always tell myself to strong and carry on, can not give up, but in the face of illness I was so weak, no matter how hard I will end up in failure, even a chance to begin again, do not know how to start, from where it can begin, efforts to stand up but will fall, once again not perceived fallen.. How much of the frustration and pain, choking in the heart blood into the river, but I don't let anyone see my fragile, do not want to let others know my real life, stubborn will not let who see their wounds. In front of people, no matter how fragile are hard to support,scarpe hogan outlet, just want to put their best to stay, tears will also smile. Perhaps, one day at a time with the eyes of some people, I rely on someone's shoulder is like attachment for a long time, has been on the left,hogan interactive outlet, and who knows, I just feel I almost fainted asphyxia, I don't want to let anyone see his faint in the streets, do not want to in front of all these people so fragile,nike tn pas cher, I do not want to face the look in the eyes of others feeling of pity, the kind that can kill me all adhere to the eye. I couldn't face that I fall in front of others. Is always a person to bear all things, regardless of severe will pretend to be relaxed, I don't want to make any people who care about my worry about me, that is fond of pain to my pain, see around people I am sorry, I will more sad, more can't forgive myself. I do not want to let people worry do not worry,tn femme pas cher, but I really very hard to bear so much of a person, do not know how to bear the pain, what time can go? Where is the end? Really tired, very tired! Give up his most loved people, persist for many years the agreement also let go. I can't face myself, to lose confidence in their own, the heart has much pain are choking in the spread of heart, a experienced countless ups and downs of the feelings, so indifferent over time, I don't know whether they can really face, just what all don't want to say, like his left so cruel no reason, all the bitter are hidden in the heart, that time can dilute the years, who are not wrong but let it go will be better off, a damage better than a lifetime of regret and pain. Reject all good.Related Articls:

In June, the lost heart

The last one you left me

A person in the lonely night automatic speaking.

Sorrow is brewing, the injury is release,love is life the most gorgeous of an illusion, too tea millet, sometimes, come to the end of the road to the horizon, also do not want to wake up. Love is a false need to continue to be proved, as fireworks lit to see the brilliant need.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
702 companies are expected to profit more than 100 billion
« پاسخ #2 : 23 مه 2016، 07:30:10 am »

< p > has released 2009 annual performance prediction of company. The trailer type is forecasted 314, Yuying 102, pre drop of 102, Yukui 117, performance is expected to turnaround (pre and Yuying) representing the company released results of 58.26% of the total number of the company's notice. According to the estimates of performance prediction, these companies in 2009 estimated net profit year-on-year increase of larger a dragon real estate, s GITI, Denghai seed industry, the black share, South Building, etc..
 / reporter Li
 machinery and other three industries
 analysts believe that China's economic recovery, the stock investment value will depend more on the profitability of enterprises. While some of the good performance, high dividend expectations of the company, it is the focus of attention.
702 the company expects earnings of more than 100 billion
< p > net profit total rose 97% machinery, real estate, chemicals and other industries, the performance of the Annunciation companies accounted for most of 2009 listed company performance will continue to get to the bottom. A number of policies to revitalize the benefit and rising prices of raw materials, machinery,scarpe hogan outlet, brokerage and other industries performance gains across the board. According to statistics, 702 companies have released results notice the total net profit of 113 billion 343 million yuan.
< p > in addition, TX investment data display, as of yesterday, a total of 714 listed companies issued a notice in 2009 the performance, according to results are expected to measure (obtained with the median method), excluding 2008 no attributable to owners of the parent company net profit of the company, 702,hogan sito ufficiale, 2009 implementation is expected to total net profit 1133.43 billion yuan, compared with 2008 annual Rose 97.51% over the same period, the 2009 fourth quarter net profit more than ring down 323.16%. Has released results notice and announcement of the 709 companies in 2008 net profit accounted for 11.67% of the net profit of all listing Corporation in 2008.
< p > TX investment that according to the third quarter statistics,hogan outlet online, excluding can be compared to the company, the chain losses or growth of a nonferrous metals, shipping,hogan scarpe outlet, park land development industry, but ring data may be affected by seasonal factors, and statistical results may has not fully reflect the industry - >
The
 pre hi company mostly
< p > according to the TX industry classification, mechanical, chemical, real estate development, industry performance expected turnaround companies accounted for the majority, and petroleum, railway transportation, daily necessities, such as industry performance is expected to bad companies accounted for the majority. Among them, the performance is expected turnaround (pre and Yuying) 416 companies, including machinery industry 35, accounting for than 8.41%,hogan sito ufficiale, real estate development 34, accounted for than 8.17%, including chemical, automobile and accessories, textile and garment, components,hogan sito ufficiale, electric power and other industries were more than 10, accounting for a total than 81.97%.
< p > Washington as of January 20, 2010, * St Francis,air max pas cher, Kaidi Electric Power,nike air max pas cher, the ship company, the Big Dipper, East Lake High Tech and other 12 companies released annual report, 12.08 million yuan net profit, compared with 2009 period rose 135.01%.
Related Articls:

220 stocks bottom of the lilies

3 shares s

RQFII domestic securities investment pilot approach is about to implement (this

In fact, the moment the oil from the opening price show, market dispute is very big. Set super energy stocks, the first heavyweight in the body of the oil, so high price is a trap or pie, where to locate a reasonable, these issues are expected to be difficult to find the answer in the short term.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019

China Securities Network (reporter Chen Tianyi) National Drug agreement in March 9th evening announcement,hogan outlet online, the company intends to the modern pharmaceutical companies set out the assets of the pharmaceutical companies. At the same time,ray ban outlet, the company intends to 5.38 yuan / share to Sinopharm shares issued to buy 100% stake in the country of large pharmacy, 100% stake in Foshan Nanhai, Guangdong new Teyao 100% equity; issue of shares to buy southern medical trade 51% stake to foreign trade; to the counterparty cash buy a stake in the southern medical trade 49%. The total valuation of the proposed injection of assets of 3 billion 500 million yuan.
 this transaction will help enhance the company's independence, and is conducive to expanding the scope and scope of business,nike tn pas cher, enhance core competitiveness,air max homme pas cher, enhance the profitability of listing Corporation.
State medicine consistent restructuring intends to acquire 3 billion 500 million asset distribution pharmaceutical retail business suspension
 at the same time,hogan outlet online, the company will use this to raise matching funds investment projects to actively promote the development of pharmaceutical distribution and pharmaceutical retail related business.
< p >,nike tn pas cher, the transaction is completed, the company set out the original pharmaceutical industry related assets, no longer holding pharmaceutical industry related assets,golden goose saldi, at the same time, the new development of national pharmaceutical retail business, and will further consolidate and enhance competitive advantage of Guangdong and Guangxi of China pharmaceutical distribution.
 in addition,adidas yeezy boost 350, in order to improve the performance of the restructuring, the company intends to invest in the management of the company, Ping an information management and National Pharmaceutical Holdings to 53.80 yuan / share issue of shares to raise matching funds not more than 700 million yuan.
 shares will continue to be suspended.
Related Articls:

Huatai Securities in Hongkong next month, the IPO price of HK $24.8 - the prospectus

Metro B co

-ST South Textile Listed on the transfer of South Thailand Exhibition

And in more than a month today, St Societe Generale disclosure of annual report, the company not only magical losses, to the SSE submitted the application application for revocation of delisting risk warning. St Societe Generale can in a very short period of time occurrence such a reversal of the results, the reason is that actual control person will own gifts of assets of listed companies, completed a "blood type rescue.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
The red chain are high agency sale - red chain -DQ
« پاسخ #4 : 25 مه 2016، 05:32:18 am »

however,golden goose outlet, after the public trading information shows that institutions began to sell high red chain. Yesterday, before the red chain buy five seats are seats in the business department, and selling seats before the fifth has two institutions dedicated seats, the amount sold were as high as $274.2 million yuan and 673 million yuan. Analysts said that every one after another in the mechanism of high reduction of red chain under the background of the new high probability will encounter greater volatility,hogan rebel outlet, investors should not be aggressive chase to buy.
< p > yesterday, Hongqi chain go high - opened, after the opening 3 minutes sealed trading board,hogan outlet, then though short-lived open trading board, but early 10 19 strong again sealed limit plate, closed at $9.14; the rehabilitation after the shares up 37.08 yuan, hit a record high.
 should be said that the red flag chain of nearly two consecutive daily limit, in addition to the upcoming release of the report and the report is about to be held, the opening of the WeChat credit card function also provides a certain boost for the line under the line. It is reported that WeChat in its "wallet" module to add a "credit card" function, it and "transfer" and "wallet" two functions,golden goose outlet, will be officially opened in September 15th. Has functions of the access card business has nearly 100, which higher visibility of nine including DQ ice queen, pharmacy, rainbow, EJE, Charoen Lotus (South China), a good neighbor, baby room, people's livelihood department and the high 365. Analysts said that in the occasion of a strong credit card swipe at WeChat, the company will rely on powerful and convenient supermarket outlets resources for its O2O strategy to lay a good channel foundation.
The red chain are high: agency sale | red chain |DQ
< p > this year,nike air max pas cher, business concept constantly fanned speculation boom,barbour pas cher, which e-commerce giant Alibaba, Tencent and other movements not only led to electricity supplier stocks soared,hogan sito ufficiale, connect the retailer also follow the "a cup of a thick soup". Entered in September,tn requin pas cher, the red chain LED line retailers set off a wave of soaring prices, the recent red chain is a series of trading, the stock hit a record high after the resumption.
Related Articles:

Carefully

BlueFocus announced 1 billion

The transf

According to the relevant provisions of the notice on strengthening the supervision of major asset restructuring related stocks of listing Corporation, the ninth provisions, such as to meet the relevant conditions, the company can resume the process of major asset restructuring.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
2010 Q1 Alibaba revenue reached a rapid growth of
« پاسخ #5 : 27 مه 2016، 05:19:01 pm »

according to Alibaba in 2010 first quarter earnings data show that the size of the Alibaba revenue reached 2010 yuan,hogan outlet online, an increase of 49.3%, growth of 10.4%, strong growth. A substantial increase over the same period the reason is that the rapid growth of paid members. Ai Rui thinks, procure Alibaba paid membership rapid growth are mainly as follows: first, macroeconomic warmer to the development of China's B2B industry provides a good background for development, and enhance the confidence of small and medium-sized enterprises; second, Alibaba investment clients see results, in Q1 increased marketing efforts, introduced a number of value-added services. Dual factors contributed to the rapid growth of paid members of Alibaba.
 according to the Alibaba in 2010 first quarter earnings data show that the size of the Alibaba 2010Q1 revenue reached 49.3% yuan, an increase of,ugg soldes, growth of 10.4%, an increase of fast. At the same time, the size of the pay user to reach the user, the proportion of paid subscribers accounted for the registered users continue to upgrade.
2010Q1 Alibaba's revenue reached a scale of RMB yuan, a strong growth of
2010 Q1 Alibaba revenue reached a rapid growth of the size of
< p > in addition, in the 09Q3, alibaba will original international credibility through product upgrade for the gold supplier products. After the upgrade of the products in the price were raised, resulting in the loss of a part of the user's international gold supplier membership number dropped to >
< p > from the perspective of the chain,jordan pas cher, due to the existence of Q1 seasonal effects. Therefore, the major contribution to growth of Q1 from value-added services and HiChina revenue incorporated. In addition, Alibaba in Q1 the successful launch of the online transaction platform to, although there is no charge to the user, but by a series of promotional activities greatly enhance the traffic to the website,zapatillas air max baratas, the platform launched through the Alibaba B2B and Taobao in the chain, more important is to help Alibaba B2B realized from information service to the transaction service the successful transformation.
 up to 2010Q1,hogan outlet online, the size of the Alibaba's registered membership of 50 million 250 thousand people,nike tn pas cher, paid membership to reach the people, the proportion of paid subscribers accounted for the registered users increased to 1.31%. Due to the continued investment of Alibaba and a number of marketing initiatives to increase the conversion rate of registered users to pay users. Alibaba has the product price adjustment, in April will be China TrustPass price to 1688 yuan, and as a result of the financial crisis and the introduction of & quot; gold supplier export version & quot; low-priced products, Ai Rui believes that Alibaba will be adjusted its revenue structure, through on the price of products to reduce SMEs by the threshold of the electronic commerce,hogan outlet, increase the proportion of its paying customers. In paid based on a large number of users increased,hogan outlet, the future will continue to improve its income in terms of value-added services.
 paid subscribers accounted for the proportion of registered users continued to upgrade
Related Articls:

360 statement the verdict is not fair will continu

barbour paris

October Ch

However, if the product quality is in line with the requirements, or can do more to do some of the. New Santana on the next half of the capacity also promised not to how many, but started smoothly and the quality of clearance, the capacity is increased. So this is why new Lavida can early to achieve sales of 3 million units.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
John CEO the next three years in the film business
« پاسخ #6 : 05 ژوئن 2016، 10:16:47 pm »

2013 issued in the film also includes director Jacob Cheung, producer Huang Jianxin, Huang Xiaoming,hogan outlet online, Fan Bingbing starring 3D martial arts film the bride with white hair,hogan roma online, the Pang brothers directed, starring Louis Koo,sac goyard saint louis, Lau Ching Wan, angelica, the first Chinese fire 3D movie "escape", directed by Mai Zhao Zhuang Hui Wen Qiang, Louis Koo, Daniel Wu, Lau Ching Wan and the same as the gangster extravaganza the overheard 3 "(expected start in May), directed by Dante Lam, an action film starring Nick,air max homme pas cher, Eddie, Mei Ting" fighting MMA,.
< p > this year announced boot program of the film include: director Derek Yee and producer Tsui Hark's 3D Wuxia film, the three young master of the sword ", is expected to start in September this year; directed by Dante Lam, Bona film and Fox International productions company's first co production film" Moscow mission ", is expected to start in November; director Tsui Hark, producer Huang Jianxin 3D movie" Linhaixueyuan ", is expected to start in November.
 Bona film group also with Andy Lau's focus film company signed 2 films; and Mr Zhao >
< p > in addition, 2013 filming movies and director Cao Baoping "sunspot", director Ma Liwen romantic comedy "a test", Cheng ears, director of the secret investigation division "and directed by Wong Jing, producer Andrew Lau, starring Chow Yun Fat" casino ".
John CEO: the next three years in the film business no small points
< p > summer profile and bona film have purchased American Summit Entertainment's summer blockbuster "red2" (Chinese name the ChiYan battlefield 2 ") issued in China in,hogan outlet, is expected to domestic release summer.
< p > in the second quarter, Bona film is expected to issue: directed by Charlie, starring Aaron Kwok, Kwai Lun magnesium, Xia Yu, Chang Chen court of suspense film "Christmas Rose"; directed by money Jianghan, bobel, rai starred in the horror comedy "hospice embarrassing thing", and the United States director Danny Gordon directed, romantic comedy starring Zhang Ziyi, Wang Lee Hom "very lucky".
 (I U.S. News) April 3rd Beijing time news, recently Bona announced four quarter and annual results 2012. Fourth quarter earnings, the quarter revenue of $53 million 200 thousand, an increase of 1.14%; gross profit margin was 19%, compared to 39.7%; net loss of $5 million 400 thousand, net profit of $5 million 600 thousand last year. High hopes for the fourth quarter of Bona "Shanghai" at the box office less than expected, the company of production costs accelerated amortization and impairment, a sharp rise in the cost of revenue,hogan outlet, gross margin to plummet and theater number increase in operating expenses rose, thus resulting in a loss.
2013 in the first quarter of 2009, Bona film released "the grand master", "happy home", "smile power shock martial arts" three films,air max pas cher, grossing more than RMB 5 million yuan. Company is expected in the first quarter of 2013 120-150 profit Non-GAAP million.
Winter Bona < p > CEO said,hogan sito ufficiale, "future three years Bona film main business no big Xiaonian, and John Boehner is expected to release movies in 2013 the company's total box office will hit a record high.
Related Articls:

Interpreta

Baidu two

Net sales of cheap crab coupons hidden mystery the

For some other types of calls will purchase group purchase website, returned directly to the user's Alipay or bank account. June 2nd, the company's Web site released third announcements, but the announcement did not disclose how many customers do not get prepaid recharge, a refund of the success of consumers and how much.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Liquor play wine crazy limit order into a display
« پاسخ #7 : 06 ژوئن 2016، 12:11:00 am »

in addition,ray ban sito ufficiale, the reporter was informed that, called a deposit system, the fees are generally exist in the distribution channels of high-end liquor. At present,tn homme pas cher, Moutai, Wuliangye, Luzhou.
 in fact, after entering the second half of 2010, the market began to frequent Moutai wine prices. Among them, 53 degrees flying Moutai in mid July last year to about 850 yuan per bottle, then all the way up to 1000 yuan. In January this year, manufacturers announced that Moutai wine factory price increase of 20%, also triggered a new round of liquor prices surge.
 so,nmd runner femme pas cher, in the end is what makes the high-end liquor collective playing with the wine crazy? A long-term management of liquor dealers revealed that at present a bottle of white wine into the final retail channels, at least after the four agents, is a regional distributors or the total generation, province on behalf of, on behalf of the city,adidas yeezy pas cher, finally arrives the retail terminal, and each level agents will at least 15% of the price of liquor extraction as a profit. Such as Maotai wine priced for 619 yuan,hogan sito ufficiale, after four level dealers, assuming each pumping Chengdu is 20%,hogan olympia outlet, then to the retail terminal Maotai prices reached the 1114 yuan,ray ban aviator outlet, "in addition, the holidays are the peak sales of alcoholic beverages, market demand, natural price rises."
 "human beings have been unable to prevent Moutai from rising prices......" In the face of the high end of the collective price of liquor, many consumers helpless sigh. Mid Autumn Festival on the eve of Wuliangye has also announced that the ex factory price rose 20% to 30%; followed by the Yanghe River to follow up, the ex factory price also increases from 5% to 10%. Since then, Moutai also revealed that the wind, the media reported that Moutai is ready to raise ex factory price in the national day,scarpe hogan outlet, the price increase of 30% - 20%, but this price is not implemented in the end.
2011 years has not yet completed, Maotai Wuliangye high-end liquor has been transformed into a "luxury", its price rose almost as fast as prices. Ex factory price of a few hundred dollars of liquor to the terminal market into thousands of yuan; development and Reform Commission frequently interviews instead to liquor prices and adequate power; and more second and third line brands of liquor is eager to the impact of the "thousand yuan club". Overwhelmed by all kinds of people can not help but ask, why the collective liquor launched a crazy?
 and in the actual circulation process, the high-end liquor distribution links are often not only four so simple. Because manufacturers often specify different wholesale price in different provinces, some dealers to earn price difference from other provinces to purchase, will result in different purchase price.
 reporter Wang Yipeng mapping Ren Ping
 question: who let the high-end liquor collective playing with wine crazy
< p > wound, Moutai distillery released at the same time limit order ", the provisions of 53 degrees Feitian Maotai in store price shall not be more than 959 yuan per bottle, supermarkets, shopping malls and not more than 1099 yuan. It is interesting to note that the "limit order" is obviously the empty talk, the wave of price hikes round and round. Reporter in the supermarket found that Maotai price per bottle is basic in more than 1800 yuan, more than the limit higher nearly 40%, "limit order" seems to be a display.
Liquor play wine crazy limit order into a display
Related Articls:

Amazon Wang Hanhua we and Jingdong are victims

Zuckerberg said Jobs had poin

One year later, Dangdang once again pushed its own clothing brand, Li Guoqing today given the reason is that Western clothing sales reached 6 billion, they can do its own brand. Dangdang has not reached the size of the sales this year, but in the preparation for next year. That, in the next year Dangdang clothing sales volume will reach 6 billion.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
The media said that India on Chinese Brahmaputra d
« پاسخ #8 : 12 ژوئن 2016، 03:38:55 am »

The media said that India on China Brahmaputra dam made tough | China rare | Brahmaputra | dam
,hogan outlet
< p > the global network reported reporter Nie Lubin] perennial worry by China from the water stuck the lifeblood of India,goyard paris, has recently been approved in China in the middle reaches of the Yarlung Zangbo River Construction of three new dam "news surprised out in a cold sweat. According to the times of India reported on February 1, India recently issued a rare sharp voice, saying "India of the Yarlung Zangbo River has right to use", also warned that China "may not be in the upstream of any damage to the interests of the downstream activities".
< p > is in the upper reaches of the Yarlung Zangbo River built a dam,tn pas cher, spokesman of Chinese Ministry of foreign affairs has repeatedly expressed, stressed China is a responsible country, will not do any harm to the interests of other countries; to implement the development and conservation simultaneously policy in the development of cross-border water resources,hogan outlet online, fully consider the impact on downstream.
 (original title: India Chinese in the Yarlung Zangbo River dam made rare tough)
 previously reported that the Indian media reported that China's State Council approved the construction of the three new dams in the recent development of a new energy development plan. At present, China has begun in the Yarlung Zangbo River Construction of a large-scale hydropower station, which is located in the Tibet Autonomous Region of the installed capacity of 510 MW of Zangmu Hydropower Station. The hydropower station was started in 2010. At the same time, China will be in is located 18 km of Tibetan wooden upstream of the ancient building a installed capacity of 640 MW hydropower station,adidas yeezy pas cher, located in GYACA construction used wood downstream of a seat installed capacity of 320 MW hydropower station.
< p >,air max homme pas cher, "the times of India," said China has always considered himself in the Yarlung Zangbo River without India necessary, the hardline position that the Indian policy clear change.
< p > in fact,hogan outlet, Indian media has repeatedly to China in the upper reaches of the Yarlung Zangbo River dam issued questioned the voice,hogan scarpe outlet, but this assumption concerns based on has never been confirmed. Instead, India had the aid of satellite images confirmed reports about Chinese dam lead away the Yarlung Zangbo River plan will affect downstream of India and Bangladesh and China dam did not lead the river.
 (Editor: SN026)
Related Articls:

Shanghai b

The Three

Guangzhou provident fund cent

He also stressed that in the process of promoting the project, to highlight the resource saving and environmentally friendly green investment oriented. Adhere to the investment selection, green investment, advocate green investment, vigorously the introduction of high technology content, low energy and material consumption, low pollution emissions.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
fjallraven backpack amazon solid
« پاسخ #9 : 25 اكتبر 2017، 11:00:27 pm »

need more protein pandora charms online clearance important help to enhance and repair tissue >Hebei news network reporter Zhou Li interviewed experts: Deputy Director of the Provincial Center for Disease Control and pandora jewelry clearance uk prevention of chronic disease Sun Jixin Institute of sports science researcher Chen Changgeng walking is a fitness star "every day to walk fitness lemon juice.
   about 40 minutes to run, Now I'll talk about a lot of people. preschool prep series collection because the metabolism is too high like morning exercise a lot of fruit can be squeezed together in the My fifth and sixth of the exercise I'm sure: effective February and hermes jewellery replica March you also need to take in the protein to maintain a continuous flow of amino acids in the blood, when you eat grains, after a while with the same method for the other hand. cartier love bracelet for sale tuna and beef sandwiches for him. speed and endurance are 30RM; exercise the muscle capillaries by improving endurance strength, solid, their replica cartier panthere physiological stage and exercise safety or lack of understanding.

http://mkulimabora.com/index.php?item/24496

http://d-discount.com/forums/topic/10389/juste-un-clou-knock-off-fish/view/post_id/10390

http://www.fight-or-die.fr/forum/index.php?tid=11766&tpg=1#p22489

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/24495

http://www.deathsvertigo.com/drupal/node/2297#comment-11110

http://www.linktanker.com/item/104879

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/24494

http://www.fight-or-die.fr/forum/index.php?tid=11767&tpg=1#p22488

http://okobi.org/forums/topic/7336/pandora-charms-cheap-every-other-day/view/post_id/7336

http://www.linktanker.com/item/104878

http://d-discount.com/forums/topic/10388/cartier-love-replica-alpine-cafe/view/post_id/10389

http://www.i-quimica.com/index.php?item/52227

http://i-quimica.com/index.php?item/52226

http://mkulimabora.com/index.php?item/24493

http://www.fight-or-die.fr/forum/index.php?tid=11768&tpg=1#p22486
خارج شده است

این صفحه در 0.107 ثانیه 19 نمایش داده شد.