انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی در زندگی کردن است. زندگی یک شیئی نیست، یک روند است. بجز زیستن، راهی برای دستیابی به زندگی نیست: جریان داشتن و جاری شدن به همراه آن. اگر در یک  فلسفه، دریک عقیده ی جزمی و در الهیات به دنبال معنی زندگی میگردی، راهی مطمئن برای ازدست دادن زندگی و معنای آن یافته ای. زندگی چیزی نیست که به انتظارت نشسته باشد، در درونت اتفاق می افتد. زندگی چیزی نیست که همچون یک هدف در آینده باشد که به آن برسی، در همین لحظه و در اینک‌اینجاست در تنفس هایت، در گردش خونت و در تپش قلبت. هرآنچه که هستی زندگی تو است و اگر شروع کنی که معنی آن را درجایی دیگر بیابی، آن را از کف می دهی.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه هشتاد و پنجم  (دفعات بازدید: 2705 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

هیچ و پوچی در حرکت و چرخش است ؟ مساما نه ، حتی خود الکترونها هم بقول دانشمندان از آنها باهوش تر به نظر می رشند .
            از این جهت بود که بالاخره متوجه شدیم منطق و استدلال همه چیز هم نیست و حتی اگر از تراوشات بهترین مغزها هم که باشد ، آنطور که ما از آن انتظار داریم ، چندان قابل اعتماد نیست . مگر نبودند مغز هایی که ثابت کردند انسان هرگز قادر به پرواز نخواهد بود ؟
            ما اکنون شاهد نوعی دیگر از پرواز هستیم ، پروازی روحانی که آزاد شدن از دنیا ارمغان آن است . آنها که بر فراز مشکلات خود به پرواز در آمده بودند به ما می گفتند که این لطف خدا است ، اما ما فقط لبخند می زدیم و با آنکه رهایی روحانی آنها را از نزدیک می دیدیم ، حقیقت را انکار می کردیم .
            ما در واقع فقط خود را گول می زدیم ، زیرا در ته وجود هر زن ، مرد و یا کودکی ، یک ایده بنیادی از خداوند وجود دارد . اگر چه ممکن است این احساس در اثر مصائب ، غرور و یا پرستش چیز های دیگر مبهم و تاریک شده باشد اما به هر حال به یک شکلی وجود دارد . ایمان به یک نیروی مافوق و نمایش معجزات این نیرو در زندگی انسانها ، حقایقی است به قدمت خود انسانها .
            ما بالاخره متوجه شدیم درست به همان اندازه که احساسمان نسبت به یک رفیق ، جزئی از وجود ما می باشد و با آنکه او همیشه حی و حاظر است اما گاه لازم است بی باکانه به جستجویش برخیزیم . وجود او همانقدر حقیقت دارد که وجود خود ما دارد و ما این واقعیت با شکوه را در عمق وجود خودپیدا کردیم . از نظر ما این فقط آنجاست که می توان او را یافت ، برای ما آنگونه بوده است .
            ما ممکن است بتوانیم این راه را کمی برایتان هموار کنیم و اگر شهادت ما کمک کند که تعصب کنار رود و زمینه صادقانه فکر کردن در شما پیدی آید و ترغیب شوید که با صداقت به درون خود نگاه کنید ، در آن صورت اگر مایلید می توانید در این مسیر پهناور ، به ما بپیوندید . با یک چنین فلسفه ای امکان شکست برایتان وجود ندارد و ایمان، بطور حتم در شما پدید خواهد آمد.
            در این کتاب تجربیات مردی را که خود تصور می کرد کافر است خواهید خواند ، آنقدر داستان جالبی دارد که قسمتهایی از
.
.(85)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • bcd204
Wukong, cut him, I drop a go
« پاسخ #1 : 12 آوریل 2016، 02:49:53 pm »

Wukong, cut him, I drop a go
 1 Wukong, the carp fine or let eight quit the water to catch it. Your water is not good, in case of drowning, the teacher how to afford the salvage fee! Oh, no, no, no,mont blanc plume pas cher, no, he's going to float. Tang's monk: Amitabha, the Wu is empty, don't blame for the teacher, monk compassion, for the teacher just see who the donor is very painful, just let the Wujing will help him to ride a horse, a teacher again how to know he was here the Yamen fishing fish hold - Method of bait? Well, soon a stealth law will Zijin alms bowl and a cassock get back from the government. The monkey bastard! Don't do it! The donor is not a monster, how can you judge freely incorrigible, and kill?!...... Oh? They buy land to build the business? Amitabha, Wu Jing, help teacher to take the five Buddha crown; Wukong, to his teacher for a loan! No,sac goyard pas cher, you give me the pig, the rake! Your mother...... The Guanyin Bodhisattva,hogan outlet, you put the black monster, blue lion strange and yellow browed witch these accounts are cancelled it. We can't afford to play by. You sent us to the Tang master. But you put them level so high, how to play? Especially Sun Wukong, equipment attribute good high point, and summon skills, the most exasperating is invalid physical attack, fire department immune attack, magic immune attack... We don't single, the team also beat ah! Don't say,converse blanche, next, 88. The monkey, when you take this ring with the celestial marriage? You're so funny! Half carat diamond is not, for no one bird you! The first is so Sao I say: don't tell me you love not love, look at how large a diamond ring! Alas,louboutin pas cher soldes, now fairy more realistic ah, ah, I tell you, this ticket daughter, Sally,tn pas cher, you have to take a diamond tile to beat her to death, she did not cry for help! The Oh, here the market is really busy, not for a long time through a lot so bustling. Oh Wukong you see that a few have been with us from the Western parent, curly hair and big eyes, very cute! Really simple and lovely, ha ha ha...... Ah? Pig, you are? Hey Wujing, our luggage? Ah! My white horse?! The monkey, pig, Wujing, in front of the teacher. Alas...... The teacher is no blame, but I do not have you forgotten? You are my master Buddhist people avoid many ring. That do not steal, do not lie, do not slander, not greedy, not anger, not stupid,hogan outlet, you should always keep in mind! Not only Buddha,scarpe hogan outlet, if not self-taught, how could a way? Well, I ask you, what is his mother who! The teacher last night while sleeping, landing quietly stole my food?! The sand teacher younger brother you see, catch a cockroach fine, as the fairy monkey are invited? Say really hey so many times, you have seen this monkey himself caught the demon? Every time the hoopla with fairy shouting: "you don't go! If you don't go! I will whistle to call someone to hacked you!" Cut a fart ah, he had! Hey you look at the sky to how many gods, there are a few yo riding a broom, the sanitation of heaven, called. To you! To be rude! Oh man, I but I Datang 1Related Articls:

Can not re

I was born blind. Let me see you again, let me lov

goyard prix

After returning home from school, I found a note in my pencil box: Guo Peixin, I'm sorry, I just like you feel wronged and act rashly, nothing else really, I know you put me as a friend, but I also like ah, you and I have been best friends, the pen sooner or later is to be returned to you, in your pencil case.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Working conference of the central city the eastern and Western cultivation of ur
« پاسخ #2 : 20 آوریل 2016، 03:54:46 am »

< p > conference call, city arduous task, and a bright future. We want to innovation, do solid work, and constantly open up new prospects for the development of the city, in order to achieve the completion of a comprehensive well-off society goal, to achieve the great rejuvenation of the Chinese nation and the Chinese dream and make new and greater contributions.
< p > provinces, autonomous regions, municipalities directly under the central government and cities specifically designated in the state plan,golden goose saldi, Xinjiang production and construction corps Party is mainly responsible for comrades and city responsible comrades, the central and state departments responsible comrades, the central management of enterprises and financial institutions responsible comrades, the army and the armed police force of the relevant responsible comrades attended the meeting.
< p > member of the Political Bureau of CPC Central Committee, Secretary of the Central Committee of the Secretariat, leading comrades of the relevant Standing Committee of the National People's Congress, state councilor,hogan sito ufficiale, President of the Supreme People's court, the procurator general of the Supreme People's Procuratorate long, leading comrades of the relevant national Committee of the Chinese people's Political Consultative Conference and the Central Military Commission members attended the meeting.
. To fully implement the principle of governing the country according to law, planning, construction and management of the city, and promote the modernization of urban governance system and governance capacity. To improve the legal system of decision-making mechanism, the public participation,scarpe hogan outlet, expert evaluation, risk assessment and other legal procedures identified as the city's major decisions. To further promote the urban management and law enforcement system reform, to ensure strict norms of civilized law enforcement.
 for the work of the Central City Council, vice chairman of the National People's Political Consultative Conference, the National People's Committee Party Secretary, director Wang Zhengwei pointed out that the central urban work conference held after a lapse of 37 years. Meeting by the "National City work conference" upgraded to "central city work conference",jordan pas cher, reflects the central government attaches great importance to the city to work. The meeting from the central level for the city to build top-level design,hogan outlet, urban planning, housing policy, population size, infrastructure construction, public affairs management and other major issues for the future.
< p > conference pointed out that the city is the variety of resources and economic and social activities is the most concentrated place, completed a comprehensive well-off society and accelerating modernization must do a good job in the city "the train head, grasp the law of development, promote the human as the core of the new urbanization,nike tn pas cher, play the expanding domestic demand, the greatest potential, effectively resolve the" city disease ". To enhance the level of planning, enhance the scientific and authoritative urban planning, and promote the multi regulatory one, the overall development of urban design, improve the construction policy in the new period, the scientific planning of urban growth". To enhance the construction level, < strong > strengthen infrastructure construction in urban underground and ground, sponge city construction, accelerate the shanty towns and reconstruction, in order to promote the comprehensive improvement of the old residential area, and strive to 2020, the basic completion of the existing shanty towns, villages and reconstruction,hogan sito ufficiale, to promote the development of urban green, improve the standard and quality of construction projects, attaches great importance to do a good job in building energy-saving. < / strong > to enhance the management level, and strive to create a smart city, to < strong > implementation of the residence permit system as the starting point to promote the urban resident population of basic public service equalization < / strong >, strengthen urban public management,louboutin pas cher, improve the overall quality of the citizens. Promote reform and innovation, to provide a strong institutional mechanisms for the development of the city.
Related Articles:

Love story of cups and water

Beautiful

Mushroom _2

Explore the negative list of market access system, to carry out the relevant reform pilot. Docking international high standard economic and trade rules, to explore the financial services industry to implement access to foreign national treatment plus a negative list management model.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
In the world of mortals, who defiled sincere
« پاسخ #3 : 20 آوریل 2016، 11:09:03 pm »

in the evening,sca goyard pas cher, the rain is still under the next, after a meal bored me, then go to the rain. This is the love I have been walking in the rain'. < br / > < br / > color screen shower under the neon light irradiation is more attractive in the pedestrian, I saw a begging rain also beg to pedestrians, I moved with pity, intended to help the beggars to faint. For an instant, the mind has been cheated of memories. < br / > < br / > it was a few years ago, I via Guangzhou stolen, penniless suffered, indifference and ridicule of others as much as possible. Finally arrived in Shenzhen to work and earn money and get a job. On the first day of the work day lunch break to buy toothpaste encountered. < br / > < br / > I out of the company, in the gate of the East Lake Park shopping malls to buy toothpaste, went to the shopping plaza, face to the one to look a eight year old girl. She looked at me over to shout: uncle,golden goose sneakers, uncle, have mercy on me. My father and I came here, and I don't even have to steal the bag. I have not eaten anything for two days. Can you give me some money to eat,golden goose outlet, please. Looked at the little girl and chapped lips,tn homme pas cher, to his own experience. The eyes are wet. I asked the little girl, her father,air max femme pas cher, the little girl at the middle-aged man sitting under the tree, it looks like a sick. He looked at me and the little girl,golden goose saldi, seemed more self rustic up. Look at the situation, I don't hestitate of the only tens of dollars to the little girl, also told her she and her father to buy something to eat, take the money to her dad to buy some medicine to eat, to her dad at least a good Haozhaogongzuo so as to solve their current situation. Then I went back to the company.  < br / > sincerely, derived from the soul of the most pure soul, however, is worldly dirty dust blinded with,scarpe golden goose, is exceptionally small and weak.  blue dream
The HTML template in the world of mortals,goyard soldes, who defiled sincere
Related Articles:

Nagging lo

The cake m

Review horse when the original, I just for the first time is carefully read the relevant content of the Marxism and the opportunity to learn Marxist philosophy, in terms of my knowledge level, I think his philosophy is in line with the objective law. This has aroused my interest in Marxism.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Will not change is the friendship
« پاسخ #4 : 13 مه 2016، 09:31:36 am »

;     more than 40 students,hogan roma online, more than 40 copies of friendship, along with further studies and scattered to the quartet.
;   primary school life is beautiful, but it is short, only a moment, but this moment but contains the life of hundreds of flavor, is the most beautiful moment in life. Because it is innocent and free.
;   students ah! Bye bye! To strive for our future! I believe that we will meet again together. Because, we are a class body, we still have their own friendship, a constant,hogan sito ufficiale, eternal friendship.
;   friendship,hogan sito ufficiale, is one of the most precious feelings of life. Don't know at all times and in all over the world there are many celebrities with many beautiful poems to sing and praise friendship, spokesman of the friends is a friendship, they never abandon anyone and give up anyone,saldi golden goose, and generous with their hearts that to accommodate and accept others, so that others can in their body upper respiratory tract infection by friendship warm, caring. Please believe that will never change is the friendship.
Will not change is the friendship

in prosperity our friends know us; in adversity,tn pas cher, we know our friends.

,hogan scarpe outlet; &nbsp,air max pas cher;  >
 A: not change is friendship composition 400 word

;   primary school is happy. At that time, we are carefree; then, our innocence, fooling around with, laugh, weep, propped up a piece of primary school friendship sky. Then, we together; then, we go to school together, with outstanding achievements to show our style.
< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; I stand in front of the building, staring off into the distance, a seat of the hill total blocking the my line of sight, can't see in the distance, and also hope not see distant students, leaving only the hearts of the missing and once friendship.

;   after grade six, I left Guangzhou, returned to the hometown of Hunan to read the junior high school, students are also scattered to the various schools. Six (4) the class of the collective people will be dispersed,hogan outlet, and the only thing that does not go away is our friendship, a permanent, unchanging friendship.
< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; I am convinced that as long as our hearts of friendship is still, even to the ends of the earth, we still a class body, a exist in our hearts of the class body.
Related Articles:

About 300 of the forest

Growing ta

Take care of the lawn 300

For fear of the dog scared away birds, immediately expelled ten feet outside. A sieve with Valley busy, breath pull string. The birds were round, lift the screen to catch birds birds escape. You overtake the foot, but its wings are flying. Today, although no harvest, I am waiting for the moment the most happy.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174

< p > and outside for lynx name doubts layer not poor,scarpe golden goose, even speculated that cat cost 300 million naming Taobao Mall, Ma therefore change the name lynx response, this really injury can not afford to,nike tn pas cher, changed its name to coax of Taobao action turned out to be a placement, and ridicule as the history of the most expensive placement comparable to CCTV.
 Tmall will be because of these questions will be changed, Ma Yun said the name has been taken, called the call will shun, will like the... McCain and secondment of Jingdong and Dangdang table determination, we do not change,nike tn pas cher, than what base village and those who and when the East >
 Tmall President Zhang Yong has said in an interview in 11 days, the name is other people after a dispute to seek his opinion,spaccio golden goose, he is a very agree.
Ma Yun's first talk about Tmall brand: the toilet to come up with a vulgar and 2 good name
Ma network
 in addition, Ma Yun himself also revealed the details of the initiation of the brand Tmall, said some people say that Ma Yun is to come out with the name of the ass,hogan rebel outlet, ha ha ha,golden goose sneakers, I really do sit on the toilet to come out. And for the name lynx, Ma is also very satisfied is to ten days from dozens of name to pick out so vulgar and good name, and and a lot of people quietly argue a lot of talent.. Ma also ridicule estimated that someone should write an article from the toilet names see Alibaba the ass culture and bureaucratic hey hey hey.
 it is reported that Wang Shuai once wrote an e-mail in the press conference, said the image of the cat to thank Ma Yun, which led to the outside of the Alibaba on the bureaucratic discussion. In this regard, Ma yesterday in the network to respond to the post on the post said.. Quite admire Wang Shuai's two words can be able to write a large section of the company involved in the serious bureaucracy of the people.
 Wang Shuai basking in the micro-blog post screenshots (ifeng.com technology plan)
 today, Wang Shuai has further revealed the details on his micro-blog, said the plot has been a long time, I told Ma: I am looking for a free and unfettered son. If the name happy child after hearing, eyes do not fall out, may be a problem. As a result, I am happy to say that the free and unfettered child should be of great interest to me. I am anxious: Tmall, you sure? He's really interested in me. Sense of achievement greatly reduced... And then Tmall was born.
11 day, Taobao Mall held a press conference officially announced the renaming of lynx, when Alibaba group chief strategy officer Shuai revealed that had a mind to the name eventually do brains, burned, ma call him asked how the cat? Wang Shuai said it was too good.
< p > the order of the Phoenix Network Science and technology news January 17, 2012, has been since 11, Taobao Mall was renamed lynx, industry of the new brand of the various arguments is mixed loss Zambia. In this regard, Alibaba Group chairman of the board of directors of Ma first in internal online posting about his views on the lynx brand,sac goyard pas cher, said the brand is he on the toilet to, is so vulgar and good name, and that is no longer changed its name,hogan outlet, everyone crying will shun.
Related Articls:

1 billion 400 million shares

dividends are not mandatory requirements

Beijing first promotion race after the primary application of the network, there are nearly 30 contestants to participate in the qualifying game, despite Beijing summer people dislike the sauna weather, but players still show the extremely enthusiastic, shortage of a good voice, and conducting registration site in the active site is more a lot of players, they will enter the network division, part of the players after the vote to enter through the two Beijing qualifier.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Moved _1
« پاسخ #6 : 26 مه 2016، 11:12:16 pm »

be moved
< p > today, I on TV saw a and I almost big boy,nmd runner femme pas cher, he in the streets pulling the moving violin,nike tn, is his dying friend presented themselves to a love, his violin kept emission the touching love symphony.
 moved
< p > people is this little boy deep sense of seven with, the old, the youth, children, happened to coincide to the full of love donation box cast that is full of loving one vote.
< p > people beside sarcasm,golden goose deluxe brand, but the strong willed boy didn't care,air max femme pas cher, and is still in the scorching sun drop his has baked like the violin, ah! That is how strong will! The violin -- like a talking board! I was deeply moved by his firm and indomitable will and other urgent needs thoughtful spirit.
 when watching the TV, my eyes have been unconsciously filled with tears.
 sick of the students finally admitted to the hospital,hogan outlet, and get treatment and rehabilitation.
< p > he under the scorching sun heat stroke, but heat stroke, he still harbored the Yongjiu students psychological in front of everyone pulled the voice is hoarse violin, an hour,scarpe hogan outlet, two hours, three hours... Shop boss let him go in for a drink of water,yeezy 350 pas cher, have a rest for a while, the little boy bow mused. After that,scarpe golden goose, he took up the he that has been sun red hanging face full of sweat, resolutely and pull up the piano.
Related Articles:

Two goldfi

A sense of

See mother

As you know, information plays an important role in our modern society. Someone ~ys that ours is a society of information. I agree with him. In fact, the information is expanding at an increasing rate. As a member of modern society, I am fully aware of the significance of information to my life. It affects nearly every aspect of my life. Then how to obtain and deal with information seems to be of utmost importance.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Sanmao's most sad classic sayings
« پاسخ #7 : 27 مه 2016، 09:17:33 am »

Sanmao's most sad classic sayings
, with a turn left, a lifetime to forget.
,nike tn pas cher, some people can not go back, so wait and hesitation is the world's most ruthless killer!
, promise "promise" and vowed to "Shi" words are youkouwuxin.What are you doing,scarpe hogan outlet,
,chaussure tn pas cher, miss a quiet,hogan outlet, serious efforts quixotic unrequited love......
, people can not be affiliated lifetime, the only physical isolation and the exchange of money. So, please wait for someone who has a special meaning for your life.
,scarpe hogan outlet, in my world, you are still pure, this is just a dirty world...
, later you will inadvertently think of me,goyard prix, please don't forget that I have loved you so deeply......
, the sun dried the tears I miss you......
, on tiptoe, we can be closer to happiness?< br / > 2, my life is so much warmth, all I gave you, but you leave me,hogan roma outlet, you call me later how to smile to others.< br / >, some people will always be engraved in the memory, even forgot his voice, forgot his smile, to forget his face, but think of him every kind of feeling is never changed.
 , absence of grief and despair,nike air max pas cher, has no sound came.
Related Articles:

Let yourse

Sanmao cla

Years you don't push, I don't push

I would like this perched on his castle, watching the time time quietly, flow like water. I do not know whether the traces of the years, has been hanging on my face, whether it has been engraved in my heart. I know that one day, my eyes no longer like snowflakes clear. A heavy snow over the years, will remember the snow behind the woman, once in the past, such as snow.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
The activists of learning ten 7 thought report (17)
« پاسخ #8 : 06 ژوئن 2016، 04:32:29 pm »

The activists of learning ten 7 thought report (17)
 Comrade Hu Jintao's report on the scientific judgment of the firm to promote reform and opening to the outside world reveals the historical status, the tremendous role and the great significance of the reform and opening up in the cause of socialism with Chinese characteristics. It is to our country for 29 years of reform and opening to the outside world made brilliant achievements fully affirmed and highly appraised and of our party in the new era, a new stage of higher political requirements and solemn declaration.
< p > in recent years, investment in economic and social life in the expansion, redundant construction serious, slow growth of the income of the farmers, lack of employment and other issues in the implementation of the macro-control, adopted by the party and the government will continue to deepen reform and achieved certain results. However, these contradictions and problems have plagued our economic and social life. Long term concern about China's reform and development process of Wang Yongchang representatives believe that the reason is often not resolved,hogan outlet, or a temporary solution and often rebound, the key lies in the institutional mechanisms have failed to rationalize.
 thought report
 to raise the level of opening to the outside world, we must deepen the reform and opening up. Delegates believe that in the face of economic globalization, we must further advance the system.
 7 ten big (17) thought report: to establish a perfect socialist market economic system,hogan sito ufficiale, we must unswervingly adhere to the reform and opening up. Shanghai Municipal State owned assets supervision and Administration Commission Director Anthony Yeung Kwok Hung said that in accordance with established goals, in the next five years,hogan outlet, we should establish a perfect socialist market economic system; the next 15 years, we have to establish and perfect the system of socialist market economy. Time is pressing, the task is arduous, only insist the reform direction of the socialist market economy, seize the key institutional aspects of focus, to achieve the desired goal.
< p > activists in learning the 17th National Congress of the Communist Party of China (17) thought report: advance to improve the livelihood of the people as the focus of social construction, must deepen the reform and open wider to the outside world. In recent years, the masses are more concentrated in the school to reflect the expensive, difficult to go to school, expensive,montblanc plume pas cher, difficult to see a doctor, housing prices rose too much, and so on,sac goyard pas cher, all have a profound institutional roots. Increase investment, increase the supply at the same time,hogan outlet online, we must deepen the reform and opening up, in order to solve the problems of these people's livelihood. Nonvoting delegates, blesses the Kang group chairman Dai Tianrong, improve the livelihood of the people of a key is to break business monopolies, expanding the transfer payment, to rectify the order of distribution gradually reversing the income distribution gap widening. "All this, and deepening the reform and opening up closely linked." Dai Tianrong said.
 activists learning ten 7 (17)
 he said that after 29 years of efforts,pandora outlet online, we have initially established a socialist market economic system,air jordan homme, but there is a big gap between the goal of reform. Not to deepen the reform, economic and social life in the deep-seated contradictions and problems will be difficult to fundamentally solve. Market economy is not efficient and orderly operation; not to deepen the reform, economic structure, it is difficult to get an effective adjustment and continuous optimization, the mode of economic growth is unable to realize the fundamental change, scientific development view can not really implement.
 party activists (17) the learning thought report
Related Articles:

A summary of the new curriculum reform in summer

Interior d

Report wri

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Wuwei County Anhui detention center 1 suspects escaped attempted
« پاسخ #9 : 06 ژوئن 2016، 07:34:55 pm »

Wuwei County Anhui detention center 1 suspects escaped attempted

Hebei to s

Authorities say Huiyuan is discussing plans to sel

Beijing issued a yellow fog w

Hebei regulations prohibited to report the material transferred to report unit or informants, without consent of the informants, is strictly prohibited in verification, investigation, publicity, leakage in reward processes, open informants situation, otherwise it will be severely dealt with according to discipline.
خارج شده است

این صفحه در 0.139 ثانیه 19 نمایش داده شد.