انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هزار آرزوی بشر در مقابل یک تقدیر الهی محکوم به فناست .
آرزو دارم خدا بهترین و قشنگ ترین تقدیر ها را در این موقعیت برایت رقم بزند ...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه هفتاد و هفتم  (دفعات بازدید: 2233 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

دنیا با افراد ستیزه جو و سیستم های مذهبی ستیزه گر و مسائل لاینحلش با شک و تردید عمیق نگاه می کردیم و کسانی را که دعوی خدا شناسی می کردند زیر نظر داشتیم و به آنها چپ چپ نگاه می کردیم . چگونه ممکن است که یک ذات والا درگیر چنین مسالی باشد ؟ اصلا چه کسی می تواند ایده یک ذات والا را هضم کند ؟ اما در لحظه های دیگر ، آن وقت که محو تماشای آسمان در شب پر ستاره بودیم ، از خود می پرسیدیم چه کسی این دنیا را آفریده است ؟ این فکر، احساس شگفتی و احترام ترس آلودی را در ما بوجود می آورد اما این فقط یک احساس بود و به زودی فراموش می شد . بلی ما بی اعتقادان اینگونه احساسات و تجربه ها را داشته باشیم و در اینجا بگذاریدبه شما اطمینان خاطر دهیم که ما به مجردی که تعصب را کنار گذاشتیم و فقط تمایل خود را در باور نیروئی برتر از نیروی خود ابراز داشتیم . با آن که هضم و تشریح کامل این نیرو که خداوند است برای هیچیک از ما میسر نبود اما حصول به نتایج از همان لحظه برای ما آغاز شد .
            ما کشف کردیم که لزومتی ندارد درکی را که دیگران از خدا دارند برای خود انتخاب کنیم و درک خود ما ، هر چقدر هم که ناقص باشد برای شروع برقراری رابطه کافی است . این برای ما تسکین بزرگی بود . به مجرد اقرار به امکان وجود یک آفریدگار دانا و اینکه روح لایزالش زیر بنای کل وجود است ، احساس داشتن قدرت و جهان در درون ما شکل گرفت ، البته لازم بود گامهای ساده دیگری نیز برداریم .
            ما متوجه شدیم که خداوند شرط و شروط چندان مشکلی را برای جویندگان خود نمی گذارند . از نظر ما قلمرو روحانی ، پهنه بی انتهایی است که هرگز انحصاری نبوده و برای هیچ جویای صادقی ممنوع نیست . ما ایمان داریم که همه را شامل می شود و در آن به روی همگان باز است . بنابر این منظور ما از خدا ، همان تصور و درکی است که شما شخصا از او دارید ودر مورد دیگر مطالب روحانی این کتاب نیز نظر همین است . اجازه ندهید اگر تعصبی علیه اصطلاحات روحانی در شما وجود دارد باعث آن شود که نتوانید صادقانه از خود سوال کنید که مفهوم آن برای خود شما چیست ؟ برای شروع رشد معنوی ، این تنها چیزی بود که ما بدان نیاز داشتیم تا بتوانیم اولین رابطه آگاهانه خود را با خدائی
.
.(77)
« آخرين ويرايش: 27 مه 2011، 10:11:13 am توسط افق »
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def180
Grandma _0
« پاسخ #1 : 26 آوریل 2016، 09:56:55 am »

to my friend's grandmother! Looking forward to her grandmother and adults may have been aware of. She is caring, can not use the money to buy, if you understand. She is an old woman, the body is not very good, to go to lots and lots of love,golden goose outlet, she shed no food and clothing,goyard paris, to deposit money to future generations, her faltering, she walks with a stick of wood,hogan outlet online, she sat alone in front of the door,louboutin soldes, all over the face of the helpless, you have heard,tn requin pas cher, her grandmother laughter,hogan outlet online, but also remember,hogan sito ufficiale, her grandmother appearance,goyard soldes,,
HTML template grandmother
Related Articles:

Look up at the stars and feet

In the dus

Don't know, what is love, do not know, what is love, do not know how, on the hand, do not know how, love your arms, has been quietly holding, Tianhuangdilao haikushilan. Love your arms, very warm, love your arms, faint smell of tobacco, love your arms, favored the moment the most stupid stupid, happiness. If you can hold your hand, I hope that we will always never abandon.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
He has changed _0
« پاسخ #2 : 05 مه 2016، 07:08:16 pm »

He has changed,goyard paris.
 in the blink of an eye, the past two years. He has grown from a young and ignorant child, into a juvenile elegance appearance. Who is he?&lt,golden goose scarpe; br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp,hogan sito ufficiale; & nbsp; & nbsp; a few years ago, is still to can not find a comic book, anxious straight stomp him; to fight over and others struggle to a level of him,hogan scarpe outlet; often snivel, tears, he, where to? Now he, the heart has long been a child of crazy dry. Gradually forgotten and his "stay together morning and night" comic book, lost his aggressive personality,goyard pas cher. He's starting to grow up,hogan sito ufficiale. When he was in the lower grades, he was always eating more than others. Hope is always like the legendary Prince jinyiyushi life. He always does not forget to talk in class, when others are talking,air max homme pas cher, but also do not forget to always insert a bar. He compared with ordinary people, or not to play, to play, to play to play. Play in the end how crazy, it is difficult to use language to describe ------- now, he always to uniforms as partners, not utopian hope that sheltered life. He knows the parents is not easy, he cherish and parents together every minute the. He becomes more mature,scarpe hogan outlet, sensible. He is always focused on one hundred and twenty percent of the spirit class, listening to lectures, a little careless lest. He became more polite, he always listen when others speak, turn to their speech, was published in their own views, he has become become more restrained himself. He had a clear goal of his own, he really has become an ideal and dedicated to the struggle of the juvenile./>   
            Sihong Yucai junior Luo QianRelated Articles:

Born good dog life

Emotion of

Life, I wi

But his character is too straightforward, and he happens to be a gas of the girl child, she thought as a man, why he can't let her? Why not speak in a mild tone to appease her? At that moment, she felt that he was not to be forgiven.she went to the 98 step, she knew gradually filled with guilt feeling, she wanted to, in the love, although he was too outspoken, but what a stroppy.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Qingming cherry rain, scared back to a thousand miles dream
« پاسخ #3 : 18 مه 2016، 02:39:28 am »

(shuyujingerfengbuzhi, grace and not reported to the public)
 in my most lonely time, he took me in and gave me great support and encouragement. He treats me as her own,louboutin pas cher soldes, I never felt such unease. He pulled me from one track to another very different track, and for me to guide the direction of the forward,nike tn pas cher, but quietly down. That night he incidence, said the last sentence is said to me, "this year, you must work hard (learning)!" At midnight, I just close the book soon aunt heard cries for help,hogan outlet online, a thunder broke the quiet little world. Uncle suffered a brain hemorrhage. Since then, he has no sorrow no delighted to lying on his deathbed acceptance illness devastated, and I like the dream is not a dream like waking up through the unforgettable high four career.
< p > Qingming, I only go to Wu3 Da4 Cherry Park to look for your footprints, where each of a strain of cherry blossoms are seen you forty years ago the eventful years. Maybe you are in this phase.
 remember the day the college entrance examination,nike tn pas cher, I want to leave the day, we have the last lunch is today's forever miss. In this half uncle onset, he always utter not a single word is not sad not happy, no one knows whether he is conscious. But that was an accident, since I told him I was leaving, he burst into tears. We both surprised and disappointed, tears is a symbol of thinking, he's conscious,air max pas cher, we tread on air. Then, he began to sob, sob,hogan outlet online, aunt and he cried, I again bring tears to the eyes depressed back quickly. After dinner I hastily hurried farewell, because my uncle can not lasting sad condition. There is a quiet town of chilling heave rain. I have forgotten the umbrella, rain enjoy spewing pent up lachrymal spring, let the rain enjoy irrigation heart gaunt's heart.
< p > the reason for writing this essay Qingming is to cherish the memory of a once had grace in my late elder, but also to comfort my abortive love, also wrote their own comfort.
 is a cherry blossoms,hogan outlet, coincides with the Qingming festival. Cherry trees bloom, white flowers everywhere, in the sad season, see cherry blossoms fall. I have you in early puberty, the future; you have to leave when I come on an impulse. This beautiful picture of exactly how much ice helpless? The vicissitudes of the world, and how much sorrow?
 the next day, I had to rush to the University report, failed to send uncle laid to rest is the biggest regret in my life. The disease, did not serve on the side of the bed; Xianyou, I did not know where to rest. The heaven, why this hate pole?!
 two months after I come back to visit his old town when he was dying, but there are no signs of life breath. Soon, on this day I want to go to university, I received the news of his uncle. I will luggage storage at the railway station and rushed to the funeral home county,yeezy 350 pas cher, the whole night I was alone kneeling in the uncle Lingqian recalled his earnest teachings and dribs and drabs, ask a cold coffin cover a person silently tears...
The cherry blossoms in the rain, scared to Trinidad dream
Related Articles:

In the life of pain (summer cup Literature)

Catch tadpoles

nike tn pas cher

I hear, the curved moonlight, in microwave beating heart; I saw, that Wang Bay autumn and moon across the empty eye contact, like a lover each other heart to heart affectionate look. That fresh and graceful like crescent moon, Xiumei Mimosa, and like she lovingly, autumn moon on the sky, worried about youthful bud, stream, ocean waves, the noble color.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Five one 2015 Labor Day Blessing SMS recommendation
« پاسخ #4 : 30 مه 2016، 06:15:29 pm »

05. holiday is coming, messages sent to care, do not travel too tired, clear to avoid exhaustion, drink,sac goyard pas cher, don't drive,hogan outlet, peace in mind heart and dishes Hunsu, body with more health than illness. May happiness happy!,
02. five one "mind sweep" mentality, move the table,chaussure tn pas cher, put the location field. Worry chair repair, four four square happiness prison. Happy backpack manager, physical and mental health happy happy. Friends, I wish you a happy five one!
04. there is always some things are hard to forget, there are always some people in the heart of the simplicity, there is always some days to put aside the troubles, in this may day is approaching, clockwork information wish you in a good mood, let the happiness to your harassment! I wish you a happy May Day!,
11. hard to get rich is difficult, sweat broke into eight petals, rush about overworked without end, harvest laugh Kaiyan, can't get rich bad conscience, rich or poor moral character, the middle of the night the most afraid of ghost knocks at the door. Happy five one labour day!
2015 five one Labor Day Blessing SMS recommended
12. five one section is to the ground force,yeezy 350 pas cher, I wish the most beautiful, five one before the arrival of the first to send you. First wish you a happy mood, career success; and then I wish you a smooth life, love sweet; finally I wish you success on the road is always the first.
1>
< P may
 please check it!
08. Labor Day arrival I specially has always been to: eat assault, Tama Ceng work; sleep in all day, sweep the room never; always late for work, work, go ahead,occhiali ray ban outlet, you issue: the lazy model worker award to encourage. Wish five one happy!
10. hold a spring, a spring breeze blowing, pick a bunch of flowers, seeking a new green. The festival is coming, wish you a heart like a spring, smile like spring breeze, if brilliant flowers, let Cui jing. Five one happy!
20XX five one Labor Day Blessing SMS recommended
01. five one is homophonic. No doubt you are happy to receive text messages, happiness is no doubt that happiness, happiness is undoubtedly a warm, warm is undoubtedly the love,zapatillas new balance baratas, love forever is undoubtedly the most happy. I wish you five one happy no doubt!
03. to may, there's nothing to send,adidas yeezy 350 pas cher, send you a happy express,montre guess pas cher, full of auspicious good luck, blessing God express special way, God of wealth the transfer, the destination: your heart on. Effective date: 5.1.
06. branch of the birds in the call, the flowers in the garden, the air in the clouds in the wind, the wind in the joy of jumping, five one is about to come, the blessings of the report in advance, to send greetings around, make you feel wonderful. May you five always call it good!
07. solar radiant light, may flowers fragrant, 51 days at ease, may feel happy, may wish sincerely, wish happy and happy Labor Day!On the occasion of the
Five one 2015 Labor Day Blessing SMS recommendation
09. may day to the, parents are satisfied with the praise you; love for you wholeheartedly; friends of you honestly; leadership of you care about; men to fill the respect to you; you would like to have happy "five meaning" Festival!,
Related Articles:

The autumn of 2015 the work of Young Pioneers

2015 sprin

Office of the office of the inaugural speech

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
2500 years ago bronze sword exhibition expert now
« پاسخ #5 : 04 ژوئن 2016، 12:08:08 pm »

(Gaochun Museum exhibition of artifacts   data)

the most attractive, to the number of 4 bronze sword, the 4 bronze swords from high to low,golden goose outlet, the two, a little rust, it looks like the new. They are very sharp, a piece of wood can be cut off with a flick. Gaochun museum curator Wang Xilin told reporters.
 source: China news network, author: Li Hong Liu Weijuan, the original title: "2500 years ago, the bronze sword exhibition expert: now can also be used to cut lead"
 6300 years ago, the people of Gaochun to fishing for a living
 showcase, a row of palm axes, these are life 6300 years ago, the original settlement. They live in the water, has been living a settled life, the house into a round, smooth and flat ground.
6300 years ago, how do people live in Gaochun? Experts said that the Nanjing Municipal Museum of archaeological experts have been in Xuecheng, Gaochun ten villages of the archaeological, through the archaeological, opened 6300 years ago, the original settlement of Gaochun people's lives.
 at the time of the archaeological experts also found that there are foci of housing, the four angle has a flue; while the house, there are pits, used to store fish and snails mussels. At the same time,hogan outlet, archaeologists also found a lot of rubbish pits, abandoned in the garbage pit fish,hogan sito ufficiale, such as turtle shell,hogan outlet, illustrate this, 6300 years ago, Gaochun mainly to fishing for a living, and eat fish probably a lot like, can be boiled to eat can also be baked. Leftover >
< p >, the exhibition hall, set up a series of scenes, trying to restore their lives: some people are cover cottage, some in hunting, and some fish beside a campfire, thatched house and dog. These are the Xuecheng people living scene restoration.
2500 years ago bronze sword exhibition expert: now can also be used to sharpen the Xuecheng bronze sword iron
< p > core tip: this sword once invited experts to identify too, the experts think is very precious, is the key, it is sharp, a length of wood, gently peel broke. It's like a good one. It's very sharp. Gaochun museum curator Wang Xilin said.
 food
 eat fish settle in the cottage
 Gaochun Museum of the two floor is a history exhibition, from 6300 years ago to start the Xuecheng settlement. Shell pottery jar, black jade bracelet, black pottery cup, snail...... These treasures are unearthed from the site of Xuecheng, Gaochun, and they are 6300 years old. These pottery,chaussure air jordan pas cher, elegant,ugg pas cher, especially pottery cup, cup shape called fashion, but also specifically set up the water groove.
6300 years ago, the Xuecheng site,nike tn pas cher, 2500 years ago,adidas yeezy pas cher, the bronze sword, the Han Dynasty portrait brick, the iron in the Tang dynasty...... Gaochun has a long history, dynasties left the baby naturally many, but no previous Museum, the baby can only be used in the storeroom. Recently, the Gaochun museum is built, and officially opened to the outside. Many pressure box baby finally to meet with you.
Related Articles:

Jiang Jieshi made a jurisprud

Zhang Yufeng Chairman Mao's you work I rest assure

41 years on behalf of the government of the Republ

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Foshan a monthly salary of 10000 Yuan Yang employe
« پاسخ #6 : 12 ژوئن 2016، 10:35:54 pm »

in addition, foreign employees to leave the country more convenient, do not need administrative permission, civil servants exit restrictions. International investment needs to go out often run, in the local government department,golden goose saldi, this position is suitable for foreign employees.
Foshan: a monthly salary of 10000 Yuan Yang employee does not talk about the project by the Guangdong Foshan | drinking | foreign employees | investment
< p > local government departments and several foreign employees to sign a contract, the name of a unified position called "international investment promotion specialist", mainly foreign investment information collection, communication and fortune 500 executives, with foreign countries to establish good relations, attracting business in Foshan. At present,spaccio woolrich outlet, Chris and Nicholas is also responsible for the design and maintenance of new English version of Foshan investment website.
 4 foreign employees in addition to Chris and Nicholas has been on duty for several months, the other two people to do a good job after the visa, you can officially posts. Foshan foreign economic and Trade Bureau is currently recruiting fifth foreign employees, is expected to be determined in six or seven months.
< p > Foshan Municipal Foreign Economic and Trade Bureau early recruitment of four foreign employees, is currently in succession mount guard, which comes from Uruguay Nicolas and from the United Kingdom, Chris (Chris) has been working for four months.
 although there are only two official posts,hogan outlet, has made Foshan foreign trade and Economic Cooperation Bureau of civil servants feel the change, local officials said, the arrival of foreign employees to the foreign trade and economic cooperation has brought a fresh wind."
>
< p > according to the introduction,tenis asics outlet, four people such as Nicholas contracts are a year a sign, salary and Foshan local civil servants of section chief is equivalent to a monthly salary of about ten thousand dollars. Social security and health insurance is also in accordance with the standards of Foshan to pay, but no housing fund. Yu Hongping,new balance 574 outlet, foreign employees will not stay here for a long time. "They're renting a house, but there's a housing subsidy."
 Yu Hongping told reporters that the appointment of foreign employees, the biggest feeling is that many foreigners are optimistic about China,hogan outlet, many of the people,pandora outlet, the competition is fierce, the enrollment ratio of 18:1. "The emergence of foreign employees indicates that our government has become more and more open."
Nicolas (Nicholas)
 recruitment and enrollment ratio of about 18 to 1
 work to talk about the project does not rely on eating and drinking
 why did you think of hiring a foreigner? Foshan Investment Promotion Bureau deputy director Yu Hongping told reporters that the investment is the focus of the work of Foshan,scarpe hogan outlet, but also the government's most difficult to do, the most challenging work. "The advantage of employing foreigners is that they visit foreign websites than domestic staff familiar with the search for reading fast, better communication with foreigners, the advantage is obvious."
 Foshan Municipal Bureau of foreign trade from the UK and colleagues are talking to employees Abbey. According to "new Express"
 foreigners and Chinese civil servants in government departments to work, what kind of cultural impact will encounter? Can smooth running? That's why people pay attention to foreign employees.
Related Articls:

Qingfeng baozi from Beijing b

Railway Co

I look forward to meeting with President Obama in Hague, Holland in two days, and welcoming him to Beijing in November to attend the APEC informal leadership meeting. I believe that with the joint efforts of both sides, China and the United States will continue to develop towards the goal of building a new type of relationship between major powers.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
bvlgari rings 3
« پاسخ #7 : 25 اكتبر 2017، 05:35:07 pm »

2 ncis season 14 dvd box set supplement enough carbohydrate bodybuilding training energy is mainly provided by glycogen, carbohydrate intake can supplement glycogen, potassium and other bvlgari necklaces replica trace elements of more than and 400 mg. zinc, the second is a technical training school to learn professional skills and fitness cartier bag replica coach, not only you can get a certificate, so stay in bed when what are the health care? You can go swimming.
  the vampire diaries season 1 dvd boxset  3,a lot kanken laptop of friends often ask how to eat and drink before and after the exercise a cup of milk, fitness meals must consider eating more kanken backpack review meals.

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=4378.msg36091#msg36091

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22608&pid=85610&page=1&extra=page=1#pid85610

http://bbs.aratp.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1289506&pid=1427319&page=1&extra=page=1#pid1427319

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21081&pid=85609&page=49&extra=page=1#pid85609

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1383.msg36090#msg36090

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22402&pid=85608&page=14&extra=page=1#pid85608

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=840.msg36089#msg36089

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22408&pid=85607&page=11&extra=page=1#pid85607

http://www.lucys-city.de/thread.php?sid=&postid=228633#post228633

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21850&pid=85606&page=41&extra=page=1#pid85606

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=181&pid=64212&page=30&extra=page=1#pid64212

http://www.lucys-city.de/thread.php?sid=&postid=228630#post228630

http://stuffaboutlondon.co.uk/#comment-112352

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=22047&pid=85605&page=27&extra=page=1#pid85605

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=183&pid=64211&page=33&extra=page=1#pid64211
خارج شده است

این صفحه در 0.108 ثانیه 19 نمایش داده شد.