انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

فقط تعداد انگشت شماري از نوابغ وجود دارند كه كارهاي زيبايي خلق ميكنند و الباقي انسانهاي معمولي هستند.
چون آن انـــسانهاي مـــعمولي مي توانند پس حتـــما تـــو نيز مي تواني…
فقط به اين شرط كه آن را خــــواسته باشي و راه آنــــرا پـــيدا كني .
‹‹وودي آلن››

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه شصت و هشتم  (دفعات بازدید: 1534 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

در بعضی موارد ما به بهانه اعصاب خراب ، خشم ، اضطراب ، افسردگی یا حسادت عمدا مست می کردیم و تصور داشتیم که دلائل بجا و درستی داریم اما باید اقرار کنیم که حتی در آن شرایط هم ، هیچگونه دلیل موجهی برای مشروب خوردن وجود داشت . ما حالا متوجه می شویم که وقتی با قصد قبلی ، مشروبخواری را شروع می کردیم ، برای در نظر گرفتن عاقبت کار ، افکار چندان جدی و موثری در ما وجود نداشت . رفتار ما در مورد اولین گیلاس مشروب بسیار جیب و غیر قابل فهم است و درست مانند داستان عابر پیاده ایست که گذر کردن از مناطق عبور ممنوع عرض خیابان را دوست دارد و از جا خالی دادن در مقابل اتومبیل هائیکه با سرعت در حال حرکت هستند لذت می برد و برخلاف هشدارهائیکه در این مورد به او داده شده است سالها به این تفریح ادامه می دهد . تا اینجا شما ممکن است او را فرد سبک سری بنامید که ایده احمقانه ای برای تفریح دارد اما پس از مدتی بخت از او بر می گردد و چندین بار پشت سر هم تصادف می کند و زخم های مختصری بر می دارد . بنظر می رسد که اگر حتی فقط یک جو عقل در او باشد باعث شود که دست از این تفریح احمقانه خود بردارد ، لیکن دوباره این عمل را تکرار می کند و این بار جمجمه اش می شکند . پس از چند هفته از بیمارستان مرخص شده و در بین راه تصادف دیگری باعث شکسته شدن دست او می شود . می گوید تصمیم گرفته است که برای همیشه این عمل را به کناری بگذارد اما ظرف چند هفته دوپای خود را نیز به همین ترتیب می شکند و او در طول سالهائیکه به این عمل ادامه می دهد بارها عهد و پیمان می بندد که آنرا متوقف کند و یا بطور کلی دیگر پایش را به خیابان نگذارد اما موفق نمی شود و بالاخره شغل و همسر خود را از دست می دهد و زندگیش به افتضاح کشیده می شود . او تمام کوشش خود را بکار می گیرد که فکر این تفریح خانمان برانداز را از مغز خود بیرون کند و مدتی نیز خود را در یک آسایشگاه روانی بستری می کند تا بلکه باعث دگرگونیش شود اما در همان روزی که از آسایشگاه مرخص می شود به جلو ماشین آتش نشانی می پرد و این بار کمر خود را می شکند . آیا چنین فردی دیوانه نیست ؟
.
.(68)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def904
Pakistan God arrived in Liverpool medical! Signed
« پاسخ #1 : 06 مه 2016، 10:01:52 am »

,nike tn pas cher
< p > and bar of God to join Liverpool are expected to reach 16 million pounds transfer fee,goyard pas cher, AC Milan and Liverpool has a transfer fee to reach a consensus, in terms of the personal bar of God accept 80000 pounds a week contract, only he half in AC Milan's revenues, and on the basis of performance he could get bonus of 200 million pounds per year. "The guardian" also revealed that the length of the contract: Pakistan God will get a contract for 3 years,golden goose saldi, according to the performance can be automatically renewed for one year.
< p > this summer,golden goose saldi, Liverpool in the transfer market in the harvest quite abundantly, has signed a Lambert,air max pas cher, EmrE - Zhan, lallana, Malkovich,ugg pas cher, lovren,sac goyard pas cher, Mann radical,hogan outlet online, Moreno, Ao Liji (loaned back to Lille).
Pakistan God arrived in Liverpool medical! Signed 3+1 contract salary drop half of the Liverpool Eto'O

Fall in love on Friday to broadcast three on the l

Mourinho never give up the purchase of Rooney Brit

The Blues will keep the team offensive and defensi

Yesterday, Van Gaal and his family returned briefly to Holland to discuss future, but according to the British media reports, Van Gaal has been United's high-level commitment, before the end of the season, he will not class. "The net" report says the Reds this season revenue shrink is serious, need to pay a hefty penalty of firing Louis van Gaal, the Manchester United top don't want to do so.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Celebrity in my hometown
« پاسخ #2 : 15 مه 2016، 09:21:04 pm »

one of his old suit, an old-fashioned peaked cap, a dark face and have experienced years of wind and frost.
     a clay man in my hometown, he is Grandpa zhang.
 article two: Hometown celebrity
< p > & nbsp & nbsp,air max 95 france; & nbsp; Zhou kid can be diligent, one day, Premier Zhou with Chen mother to a journey is distant relatives, back when it was already midnight. Tired the dust along the way, young Premier Zhou has been exhausted, yawns, upper and lower eyelids straight fight, he still have to adhere to the practice 100>
< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; as I watched the thrush that just a few minutes in, a "pig" semi finished products has been demonstrated in front of my eyes. Zhang grandpa hand holding the pig eight quit,nike tn pas cher, one hand holding the chin, it seems to think of something. After a while, the old man took some red mud and some black mud left rub the right pinch,tn pas cher, it becomes a flap "watermelon", he from the box removed some black mud, careful to "watermelon" installed on seeds,golden goose, don't you, just like. Then the old man to carefully design a flap "watermelon" in the hands of "pig", ha, "the pig to eat watermelon" was finally completed, you see "pig eight quit" that greedy greedy like children showed the shower drain induced. The crowd issued Tut praise.
; my hometown celebrities can be more, there are Li Yuanchao, Zhou Enlai,tn homme pas cher, Zheng Zhaocai, Jiang Zhiping,golden goose scarpe donna, Wu Qiang...... But the most famous one is Zhou Enlai,hogan outlet online. He was a prime minister, his grey hair, thick black eyebrows, kind eyes, warm smile, so I feel very intimate.

one: my hometown celebrity
;
< p > & nbsp & nbsp; & nbsp; Zhang grandpa often sit in the village of Daliushu, in front of him stood a large wooden boxes, on which stood a variety of clay figurine, what the "Monkey King" and "Doraemon" Chibi Maruko chan... " The vivid and true to life. That day at noon, I harbored a curious mood came to the old man's kiosk, I saw the old man is looking at just completed "thrush" ecstasy, joy really is palpable. After a while, he put the "thrush" dressed in dark brown evening wear, exquisite face, with a long mouth. Although the mud pinch with the eyes, but I find it with light, revealing the charm.
;
; he was not a "back door" to the prime minister, but also hard to come by hard work.
< p > & nbsp & nbsp,hogan outlet; & nbsp; "Bao Jianfeng from ink grind out, Mei Huaxiang from bitter cold" and many people know the story of the clay figurine back behind it? 

Celebrity in my hometown

;
Related Articles:

A beautiful spray 700

Special ed

27, you don't even have a view of the world, where

Another little monkey cried, he sat in the tree thinking of the other three little monkeys will have any way. A little monkey, think of a way. His name is sitting in the branches of small monkeys breaking a root long branches down and think of a way out of the little monkey picked up branches play pool, fishing, fishing balls back. Finally, they from the far from the pond place happily continue to play ball.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
I am proud of my motherland.
« پاسخ #3 : 24 مه 2016، 09:43:15 am »

63 years of glorious years between the command, 63 years of vicissitudes,tn pas cher. Watch the CCTV broadcast, the 63 anniversary of the national day of the news. The morning of October 1st, I sat in front of the TV, and began to live. When the pointer stopped at 10 o'clock then, when the rising sun of the moment, the square in front of the Municipal People's Congress,chaussure air jordan soldes, flags flying, hot air balloon in the breeze dance cheerful dance: sometimes, rocking back and forth; sometimes, swing...... XX many people gathered in the square, waiting for the solemn moment. Although I did not look at the site, but I can feel the warmth,goyard prix, then a proud! For a while, military instrument team leader, his hands with the bright red five-star red flag, walked with the vigorous pace to the flagpole out. In the solemn national anthem, flag rising. In the solemn moment, I think, our country go to today has experienced many hardships! In order to wipe out national humiliation, in order to save the nation,scarpe hogan outlet, the Communist Party of China has experienced 80 years of groundless talk from birth. Today,scarpe hogan outlet, he is still firm driving &quot,air max homme pas cher;South Lake boat, wind pump wave, toward the goal of social modernization and courageously forge ahead! During the 3 hour parade, I really felt the power of our country's national defense, and felt the sense of national pride as a Chinese. Our great republic's sixty birthday. Sixty years ago, five thousand years of splendid civilization of the ancient state has gained new vitality,tn requin pas cher. Sixty years of wind and rain, the rising of the Chinese dragon, created a miracle, economic construction has made remarkable achievements.
 I am proud of my motherland
< p > Dear friends, we are the flowers of the country in the 21st century,louboutin soldes, our motherland a dazzling star is the hope of the motherland, is the pride of the nation, to the motherland tomorrow will be better, we should strive, to the motherland in the future to pay greater contribution!
I am proud of the motherland
Related Articles:

I can't forget the stream.

I cried _2

I vacation (holiday my) _0

Lunch is really delicious, let the human mouth open, usually eats very little I ate the meal breath. I wipe the mouth, holding a lunch box, and put into the small box inside scallywag. Just when I was ready to go back to seat on the homework, the teacher in charge teacher Lu to called me to her side, her bright eyes blink blink ground to looking at me.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
Crystal King against Moutai small bulk counter att
« پاسخ #4 : 29 مه 2016، 03:12:42 am »

< p > but after November 30 to December 2nd, coincides with the weekend,air max pas cher, no more media and capital market active with v people on the matter of sustained attention, micro Bo on the matter, only a few scattered article, few forwarding and comment. And crystal Emperor himself, the past few days is in his personal blog, continuous release several blogs, test report, posted pictures of Maotai 53 degrees Feitian wine purchased, and for the first time on the behavior caused discussion declared: this thing is personal behavior, has nothing to do with any institution.
"Crystal King" against Moutai: small bulk counter attack or trader conspiracy
< p > although Maotai and announcement is suspended and investor conference and will meet the media, and official reports and billions of holdings,hogan sito ufficiale, a set of combination of punching a seems to have chapter law, at least than Jiugui Liquor do neater; however, suspicions of plasticizer has been reluctant to disperse. And as the protagonist of the story on the other side,occhiali ray ban outlet, the initial inspection "Crystal Palace" identity, still fog cloud cover to cover, rare patchy.
 what is the "crystal emperor" is the sacred? Can not be seen from the whole event of public opinion on the chain to see some clues? According to the Chinese listed company public opinion center observation, although the "Crystal Palace" is the protagonist,air max pas cher, microblogging and other mass media is the main path of propagation events,hogan outlet, but in the story of the development of all the key nodes,nike tn pas cher, but dimly is full of the media and the capital market with v people, and "Crystal Palace" I didn't even twitter accounts.
12 July 4, in the wake of the day before yesterday liquor plate crashed the market panic, natural slow take a traditional media into the ranks of the reports, the day the number reached 579. Several articles were the major online media outlets, such as "securities.
< p > and the media after the weekend days of silence, resorted to the third report: "Maotai inspection storm caused by liquor stocks fell 6.6% Fen and 5 shares limit", the old AI: folks submission Maotai plasticizer storm whether continue to ferment ", the users from dig down Hong Kong buy Maotai submission will be exposed plasticizer whether exceeded the truth" (Phoenix Finance). This is still in the network media,hogan outlet online, published in their portal.
< p > the first said to the Maotai send to detect, "Crystal Palace" on November 28 in the middle of the night to write in the Sina blog entry: "Maotai send me to personally test in the end you have" plasticizer "! ". This diary that night by netizens posted on the micro-blog, but until the second day, was caused by "securities market weekly" media people's attention. The next night, "securities market weekly" official microblogging will regard this as the source, be editedreleased again,scarpe hogan outlet, some capital market active with v people such as Liu Shengjun then joined forwarding ranks. Some people would judge this for short: "short gameplay more interesting"
12 on Monday 3 March, the liquor sector fell, 9 stocks fell more than 9%, 5 limit. While Kweichow Moutai fell below 200 yuan mark, about 10000000000 market value evaporated. Users at the stock market plunged liquor plate with "Crystal Palace" submission link, although there are friends laugh to disagree.
Related Articls:

1 billion of its capital Niuchang regulators - its

-ST Yin in

-ST ultra

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Perfect HTML5 support Maxthon 3.0.17.1100 release
« پاسخ #5 : 01 ژوئن 2016، 01:56:51 am »

- to solve the problem of using mouse gestures forward / backward in the new tag will be displayed as a loading state
Performance and interface performance of
- drag and drop with the address of the space, will automatically filter out the space to direct access to
- solution from the external program to drag and drop the keyword to the compatible mode of the page, will be open as the Chinese domain name
- address in the address bar using Ctrl + Enter, the content will be changed to select the state and then return to normal
The
- address bar to address the input keyword search,christian louboutin pas cher, the address bar shows the problem
- optimized advertising interception performance,scarpe hogan outlet, to solve some of the problems of not interception and false interception
- to solve the problem of adding filter rules to click the application button, the mouse moved to the page range roller can not scroll the page
- to solve the label switching speed and compatibility mode button can not be clicked on the issue of
< p > as a leader in the domestic browser, Maxthon to its good compatibility,hogan outlet, good interface design, powerful auxiliary functions received the majority of users love, we suggest that you download to try this great browser.
- to solve the collection Manager in the collection can not adjust the collection directory
- restart after the browser favorites icon may be missing
- address the address bar history highlighted after the site icon display
- address bar address bar to enter the URL directly after the enter or point Go button,goyard pas cher, switch mode button can not click on the issue of
- to solve the problem of the drop-down list of the drop-down list of the address bar in the English language interface to display the problem
- optimization rules writing tools
 version update: 3,hogan roma outlet.0.17.1100
- solution to add Filter >
- supports HTML5 video audio
Perfect HTML5 support Maxthon 3,hogan outlet online.0.17.1100 release
< p > Maxthon browser each time you release the new version will offer new features, even if it is a small version of the update is no exception,hogan outlet, the latest version of Maxthon browser support the HTML5 video sound play, allowing users to browse the HTML5 content of multimedia web better.
- search engine to modify the search string immediately after the entry into force of
- optimization of the thunder download support
- compatible mode to resolve the ActiveX control after the installation, the password input box can not pop the question
- solve some of the problems derived from the collection
< p > from on the other hand,air max femme pas cher, Maxthon, to update the still in the improvement of the process itself, after all, Maxthon 3 was officially released soon, too many contents to be completed, we can through the following the long bug fix list see Maxthon efforts.
Related Articls:

Micro-blog

Electricity price war to upgrade the price of electricity suppliers Tmall direct

Defense ministry refuted the so-called false accusations of cyber attacks the United States

In the 20 years of the 20th century, the world is not so much of Alice, this equipment is useless Wu to, otherwise some popular. Jansen ·, a New Zealand man, decided to make such a route navigator. He put two brass modeling pipe welded together, and cuts a microscope slide door, and put the text portion of Google Maps Navigation Service make the catalog printing to a piece of tissue.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Shaanxi 3 town cadres because of ineffective prote
« پاسخ #6 : 12 ژوئن 2016، 12:58:10 pm »

< p > Ziyang will cadres in environmental protection work in an ambiguous attitude, careless work,louboutin soldes, measures caused by inadequate seriously affect to the punch, at the same time to carry out comprehensive environmental regulation and law enforcement and inspection efforts, an effective solution to the outstanding problems of environmental impact.
< p > Ziyang County as "South North Water Diversion Middle Route Project of important water conservation and to strengthen the protection of water quality,cheap mac makeup, the county implemented mayor River package,hogan sito ufficiale, cadres package residents along the river, along the river household" four packs "responsibility system,hogan sito ufficiale, the implementation of the accountability system for environmental protection and the Hanjiang River to protect water quality and supporting columns for the relevant departments and along the Yangtze River in the town of" top leaders "project,sac goyard pas cher, the implementation of" one vote veto ".
< p > since last year, Ziyang County town,hogan outlet, chairman of the National People's Congress and two mayor due to negligence, measures caused by poor Hanjiang River the area garbage pollution, by dangzhengji disposition.
Shaanxi 3 town cadres for protection of Hanjiang River water system was | Hanjiang
 cadres disciplinary sanctions
< p > Xinhua Xi'an,adidas yeezy boost 350, March 21 News (reporter liangaiping) reporter 21 from Shaanxi Ziyang County Commission for discipline inspection was informed that the county town cadres because of negligence,pandora outlet, measures ineffective, resulting in the Hanjiang River, the area of waste pollution by dangzhengji disposition.
 (Editor: SN095)
Related Articls:

Michel this afternoon to visi

The Taiyuan municipal government stipulates that t

Heilongjiang dawn of the prison warden checked the

I look forward to meeting with President Obama in Hague, Holland in two days, and welcoming him to Beijing in November to attend the APEC informal leadership meeting. I believe that with the joint efforts of both sides, China and the United States will continue to develop towards the goal of building a new type of relationship between major powers.
خارج شده است

این صفحه در 0.125 ثانیه 19 نمایش داده شد.