کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه شصت و هفتم

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به خاطر بسپار :
همراهی خدا با انسان ، مثل نفس کشیدن است ،
.
آرام ؛ بی صدا ، همیشگی

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه شصت و هفتم  (دفعات بازدید: 1593 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

.
ساندویچ و لیوان شیر سفارش دادم . هنوز فکری از مشروبخواری در سرم نبود ، دوباره ساندویچ و شیر دیگری سفارش دادم . ناگهان این فکر چون برق از سرم گذشت که اگر یک استکان ویسکی را در لیوان شیر خود مخلوط کنم ، چونمعده ام خالی نیست ، در نتیجه اذیتم نخواهد کرد . یک استکان ویسکی سفارش دادم و آنرا در لیوان شیر خود ریختم ، مطمئن نبودم که مار درستی انجام داده ام اما همینطور که ویسکی را می خوردم فکر اینکه معده ام خالی نیست خیالم را راحت کرد . این آزمایش آنقدر خوب پیش رفت که ویسکی دوم را سفارش دادم و آنرا بداخل لیوان شیر سرازیر کردم و چون بنظر نمی رسید که ایرادی داشته باشد بار دیگر سفارش خود را تکرار کردم .
            بدین ترتیب یکبار دیگر دوست ما کارش به تیمارستان کشیده شد و او با آنکه رفتن به بیمارستان تهدیدش می کرد ، از دست دادن خانوهده و شغل برایش محرز بود ، زجرهای شدید جسمی و روحی حاصل از مشروبخواریهای پیشین را فراموش نکرده بود ، زجرهای شدید جسمی و روحی حاصل از مشروبخواریهای پیشین را فراموش نکرده بود و اطلاعات جامعی در مورد خود بعنوان یک الکلی داشت ، با این حال تمام دلایلش برای نخوردن براحتی به سویی رانده شدند و این فکر احمقانه که اگر ویسکی را با شیر مخلوط کند مشکلی پیش نمی آید ، پیروز شد .
            ما نمی دانیم توجیه و تعریف دقیق این رفتار چیست ، ما نام آنرا دیوانگی می گذاریم ، چطور می توان عدم توازن فکری تا بدین حد را چیز دیگری نامید ؟
            ممکن است فکر کنید این یک مورد افراطی و استثنایی است ما نه برای ما ! زیرا اینگونه افکار در یک یک ما وجود دارد و بعضی از ما در این مورد حتی از جیم هم پای فراتر گذارده اند . در ما همیشهبه موازات قوه عقلانی یک حالت فکری عجیب و غیر قابل تفسیری وجود داشته است که عاقبت بهانه ای من درآوردی و دیوانه وار برای نوشیدن گیلاس اول ، پیش پایمان گذارده است . در این خصوص قوه عقلانی ما همیشه در برابر ایده های دیوانه وار شکست خورده است و و روز بعد ، ما صادقانه و از همه جا بیخبر از خود می پرسیدیم چطور ممکن است این اتفاق افتاده باشد ؟
.
.(67)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop520
The central bank on Thursday to 80 billion yuan 7
« پاسخ #1 : 07 مه 2016، 10:27:25 am »

this week,goyard paris, the central bank for second consecutive weeks in the open market to achieve a net return, and the size of the net return of the previous week increased by 20 billion yuan. Prior to this,hogan outlet, the central bank has been in the open market for five consecutive weeks of net.
 central bank since last Wednesday to resume trading in the open market repurchase amount,hogan outlet online, but as of now, the repurchase has not yet "return" to the field of view. Uncertainty or the central bank to reverse the trend of the face of the issue of reverse repurchase, but it is the main reason for the repurchase of inquiry without hair.
The central bank on Thursday to 80 billion yuan 7 days reverse repurchase operations are still stopped
< p > Phoenix Financial News according to participate in the transaction, bank traders said on Thursday,hogan interactive outlet, as recently funds face gradually tightening, the people's Bank of China morning in the volume of open market carried out 7 days period reverse repurchase operations, the issue size compared to Tuesday to an increase of RMB 600 million yuan to 800 billion yuan. The amount of 91 days of the amount of the repurchase is still being asked to not send
< p > this week open market due to the inverse repurchase $205 billion yuan,hogan outlet online, and for the hedge maturity of central bank bills and repurchase only 450 billion yuan. The central bank on Tuesday carried out 7 yuan 20 billion days reverse repurchase operations,hogan sito ufficiale, according to this calculation, net return of funds 60 billion yuan this week.
 traders and revealed that the current 7 day reverse repurchase rate was 3.35%,air jordan pas cher, compared with the same period of 5 basis points on Tuesday.
 but this week there is a resurgence of liquidity tensions between banks.
< p > although commercial banks have access to the deposit reserve a refund, but facing the jillion reverse repurchase maturity scale,tn requin pas cher, and fiscal deposits paid and other factors impact, funds face remain under pressure.
Related Articles:

performance growth stimulatin

More than RQFII products are approved by the Hongk

The company issued the size of not more than 1 billion 800 million shares, the initial price range of 34.99 yuan to 36.99 yuan, according to the upper limit of the calculation, to raise funds will be expected to be more than 66 billion yuan. It is noteworthy that the participation of China Shenhua preliminary inquiry institutions amounted to 176, has exceeded 167 of the previous construction bank.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Loved the night more than the day
« پاسخ #2 : 12 مه 2016، 08:08:08 pm »

The
 why your eyes >
 since then you have rarely seen her, you just looked at her, looking at her happy every day,nike tn requin soldes, you are satisfied, the purpose of life is reached,sac goyard pas cher, the life of the effort is not in vain.
 since coming here, people did not see you and who said what, your exchange is only a smile, just a chance to make you know you are not mute,air max 95 pas cher. Only in the long night, you did that in the photo she said quietly, only you know.
 is a southern town, is your friend to find this place for you South flavor. With the original stove,hogan sito ufficiale, the stars of the fire so that you have a meal this evening,hogan outlet online.
< p > in your house, nothing can be called furniture furnishings, only in the bedside crystal photo. Because every day that you don't forget to wipe every day you are constantly looking at, just as students do homework so seriously.
 is this quiet,nike tn femme pas cher, you think of you in the grass lush lawn of the poem, in the lake cuxi. A touch of sadness in your heart arise, distant leisurely to guqin music, you looked at full moon night sky shed two lines of clear tears, this is not your here for the first time in tears.
 sometimes you sit in front of the photo, looked at her all night tireless.
 miss is beautiful, but also painful. You know why you choose this beautiful pain, it is because you are too deep love, make her bearing. You too many constraints to make her happy. You give her happiness, but you have to let happiness painful accomplice. When you know that you have to put up with your great pain and stress for your little effort, you are beginning to be ashamed to see her. When you know that your love no longer makes her feel good, you feel your cruelty. You know that you are the tyrant of the feelings, you are the dictator of love, you began to wander, began to melancholy. You start to want to get back the original pure. How much you want to go again with the feeling of first love to hug her from her body smell the beautiful pure.
 you remember when you left, you didn't say anything to anyone. You are just want to go back to a former places of residence in your childhood, to see the place where you love, that has no then laugh grass,golden goose deluxe brand, you do not know when comes back again, also do not know whether you can come back again, you quietly standing there again the aftertaste. You are from your acquaintance airport and got on to here flights,tn requin pas cher, boarding in the moment you in memories of meditation, you here again the experience of that time and time again parting sad aftertaste sweet together again and again.
 only your friends know that you are for what came here, also know that she is your miss.
< p > Miao Miao of smoke rises above the town, town is a town is in the busy time, street also only so few people. Compared with the bustling metropolis here has a different kind of beauty - the beauty of peace.
Related Articles:

My hero 60

Men have three kinds of situations most likely to

Amusement Park

I regret that I didn't hold you, I quietly told me yourself to gradually forget you, but you are closely reflected in my heart, now every time I meet you, you always like a stranger like quietly from the side of my past, when you are tired of my memories, when you learn of my memory.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
A quarter of the life.
« پاسخ #3 : 19 مه 2016، 04:51:49 am »

,air max pas cher
I hope
 come to an end, leaving only the messy past and clear. Lean years, each other. Sitting.
 time silhouette, warm a few love, and melancholy of the number of parting,hogan sito ufficiale, who is the feeling of wet who's corner of the eye, who remembered the warmth of who's missing,hogan outlet online, who is the silence of the crush of who hope? Stand in the sun,nmd runner pas cher, stretched out his hands, it seems that we can touch the past temperature, but you no longer lights.
 has safe, who made who had good quiet time, time flies, who made who The end of life? You said, Xiangruyimo, never forget themselves in the rivers and lakes; you said, hold hand of the child bliss; you said, if I do not abandon, life and death.
 many beautiful always inadvertently from our fingers between the flowers, too late to retain, too late to remember. Only in dream, to find a long lost feeling, to see the sunrise and sunset, flowers Xie flowers, see the appearance that memory is still?
 time silence time, twist a heart,hogan outlet, in the corner, at the time the wind blows gently. The wind lived dust fragrant done, Wushirenfei not years, can't again blossom is not sad sad, the deep-seated yearning, the end is unforgettable. The heart of despair, perched on the passage of time, stick to the stage No one shows any interest in counting the length of the missing.
 Jingxiaxinlai, finishing chaotic thoughts and see love things. Always cherish the feelings, love love with light and pull together through, walked on the loose, the field a miss, staged a vicissitudes of life, once the foreign, has become unbearable, origin, you stand in the crowd, extinguishes, you turn the horizon.
A quarter of the life.
< p > you don't understand, there is a meet, turn around, turn the forever; you do not understand, a heart, life, just as a man, you don't understand,nike tn soldes, a surgeon silence; you do not understand, a kind of Acacia, already deeply. I look back the past in our story, forget to return, forget the antecedents.
< p > maybe meet or discrete all by day set, once the fate already drifting further and further away,goyard pas cher, once don't lose don't forget all come to naught. Zengjingcanghai hard water, remove Wushan not cloud and dust in the world have much crowded, there are too many people but only destined to be passing, does not belong to you, just memories, so a person can warm the whole world.
 lonely breeze, leave a cold can not be wiped away, a tired heart trembling slightly. I've always liked the rain through the feeling, as I hope it extinguished the flame of my whole body pain, but I can't control my love, in the world of mortals stranger alone,goyard pas cher, waiting for our past.
 turned eastward, Ping flowers do not back.
< p > a man, hovering in the deserted street, a regretless love, bustling place, Ruoshui 3000 also deserted, leaving only cool in the heart of sincerity, fleeting whisper, who warms my season flowers. And now, is not the success or failure to become empty, Castle Peak is still in, a few degrees sunset red.
Related Articles:

What kind of article, is a good article

Inspirational mind, when you

My illness

I came to Shenzhen last year, this place, it is fully felt the great difference between Shenzhen and the mainland. Now I and many of my readers are referred to such a conclusion, that is really want to start a business, to Shenzhen bar! But today I do not want to say how good Shenzhen, anyone and things are two sides, north of Guangzhou and Shenzhen rich more than it? You are? no! Are you going up north? You are, but you are still poor.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Tianbao shares set by the completion of a limited
« پاسخ #4 : 20 مه 2016، 07:26:07 pm »

< p > Tianbao shares of the funds raised for the company added four aquatic products processing projects and added two ice cream processing workshop project. According to the forecast, product water projects up to a year postpartum can realize sales income of 4.05 billion yuan, increased profits of 3435 million yuan / year; ice cream processing project of postpartum can add sales income of about 750 million yuan / year, the new net profit 566.1 million yuan / year.
Tianbao shares set by the completion of a limited partnership subscription of nearly six
< p > according to the announcement,hogan outlet, Tianbao shares a total of nine investors to issue the 3636.36 million shares, issue price for 16.5 yuan / share, and the ratio of the pricing benchmark for the day (2010 July 28) before the 20 trading day average 90% (15.94 yuan / share) for 103.51%, and inquiry (5th July 2011 issue) 20 trading days before the fold (17.39 yuan / share) rate was 94.88%. The secondary market,golden goose outlet, Tianbao shares yesterday to 17.7 yuan opened, after falling slightly with gradually rise, closing price of 17.83 yuan, which means the new shareholders floating book profit has reached 8%.
 / reporter Liu Xianghua
 eventually won the match in Shaoxing are more taking eleven investment partnership (limited partnership), Beijing Fuzhou AXA Investment Center (limited partnership), business partnership Tianjin Silicon Valley paradise pengrui equity investment fund (limited partnership),montblanc plume pas cher, Shanghai investment management partnership with Keith enterprise (limited partnership), Hengtong Group Co., limited liability company, financial weapons of the number of Jun Bo Hong (Tianjin) equity investment fund partnership (limited partnership), Shaoxing runshine equity investment partnership (limited partnership) and Ding Minfang,hogan sito ufficiale, were allocated 4 million 200 thousand shares, 4 million shares, 4 million shares, 4 million shares, 6 million shares 4 million shares,tn requin pas cher, 4 million shares,scarpe golden goose, 1 million 63 thousand and 600 shares and 5 million 100 thousand shares. It is worth mentioning is that Shanghai Stock Exchange A-share companies prosper photoelectric controlling shareholder of Hengtong group be won with the largest amount of winner, successful 600 million shares, to spend money on 99 million yuan. As the won with an object in the only natural person shareholders Ding Minfang. Since the beginning of this year in the capital market is very active, the residence in Wuxi City, Jiangsu Province, the investors, had positive participation subscribe to fly integration, Jiang motor, Hefei Department store, Xinjiang Zhonghe, King Hing paper, East zirconium industry will increase the share of.
There are 8 persons and 1 natural persons 9 object
< p > Tianbao shares disclosed today will increase the results show,hogan sito ufficiale, the company to 16.5 yuan / share price issue 3636.36 million shares, the wish to raise 59999.94 million yuan of funds,hogan sito ufficiale, the new shares will be listed on July 25. In nine allocated object, there are six limited partnership enterprises in total wins with 58.47% shares; Hengtong photoelectric controlling shareholder of Hengtong group allocated 600 million shares, single family won with the number of most.
Related Articles:

Orient Gue

Prepare fo

China Eastern Airlines Corporation Service Director Dong Bo said, the China Eastern Airlines flight attendants recruitment has the characteristics of "low". "Polyhedral although recruiting examiners to increase the workload of several times, but around the recruitment of the crew after training, will try to distribution according to apanage posts, which will greatly reduce the staff of liquidity.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
College entrance examination is the tomb of youth
« پاسخ #5 : 21 مه 2016، 05:48:05 am »

some people hold, some people missed. I also missed. My memory is not so complicated. A lot of time, I think, if we can once again, what would I do? Whether it will be so persistent? Whether it is still reluctant to grow up? Is like a chump? These are no solution answer.
 every one of us actually know, youth in every high school students, have been buried deep in the years,yeezy boost 350 pas cher. But we cannot say, because we will be sad,ugg pas cher, will miss, will regret and regret. In fact, everyone has a chance to make up, once again to record their youth.
 eat together,hogan sito ufficiale, laugh together, together with the endorsement, truancy...... People close to where,scarpe hogan outlet? The world suddenly left her. Friends and classmates have gone, the wider world, there are footprints. This is the end of the world, is not a cape. We look forward to meeting, but this love miss. To each other, as in a river. We can't speak, but at the same time. Some people, even if I haven't met each other for a long time, do not chat, still in my heart. Time will only let this friendship more sweet, I still believe.
 wake up, youth no longer. Those days and nights complaining, suddenly become so precious, the memory of the fragments, like a movie, like, in the minds of the flow. You clearly remember every word you said, done every thing,hogan outlet online, all of this at the time of you, it is so important, so serious. Now I see, but only as a joke. Suddenly understand oneself, oneself is really silly. There is no ordinary memory bound to life, and the life of three years of high school are destined to occupy an indelible role in it.
 never seriously thinking about the college entrance examination, what is for what? My experience tells me that the only way to achieve the dream of college entrance examination is not, is not so required. We participate in the college entrance examination, adhering more on a generation of expectations. We hate reading, hate exams, but will still sit on the seat, like a set of established procedures for the robot to do all kinds of things. This is not what we want, but we can't escape.
College entrance examination is the tomb of youth
 youth.
 many people think that the bed is the tomb of youth. However,tn requin pas cher, for each of the three students, the college entrance examination is the tomb of youth. What does the college entrance examination mean? Every high school students are very clear. College entrance examination,tn femme pas cher, high school life is the same mark. Many people on that day heartily release their emotions, depression in the ten years of the innermost feelings suddenly burst out, like a scourge in general, can not be stopped.
 when you vent, you will be surprised to find that they have the other side of it. Maybe, that night, you could turn into another person. Say the same words, but no longer feel that you are the original. Overnight, a lot of people grow up,hogan scarpe outlet. Of course, some people still indulge in their own world, is not willing to step out of a step, because of fear of injury, it may be used to all this.
Related Articles:

Ling Zi

When the b

The wind, the rain, my messy

This June wear cotton padded jacket! So the local people compiled "the people's Liberation Army uncle, June wear cotton padded jacket, Liberation Army uncle bitter, June to wear trousers" doggerel to describe hard life of the people's Liberation Army. In those years, every month only enjoy living allowance for yuan, daily necessities, toothbrush and toothpaste, stationery, envelopes etc...
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Guanghui energy deduction net drop of nearly four
« پاسخ #6 : 28 مه 2016، 05:09:57 pm »

,adidas nmd runner pas cher
 as of March 28th this year, the Yiwu energy transfer issues still in coordination.
2012 early in November, Guanghui energy, a wholly owned subsidiary of Guazhou Guanghui Energy Logistics Co., Ltd. received 12 billion yuan equity transfer, change of business procedures in November 20, completed. But in February 27 this year, Xinjiang Uygur Autonomous Region Government Deputy Secretary long once again hosted the coordination meeting,goyard pas cher, Suntime International techno economic cooperation (Group) Co., Ltd. and Guazhou energy of Naomaohu coal geological exploration into the compensation funds still exist in the larger differences, both sides did not reach consensus.
< p > "if by the end of 2013 energy Mae Igo without mineral rights, Guanghui group shall be according to the commitment to repurchase price to Yihe holding stake in Yiwu energy, and to pay 10% of the original transfer price as compensation.
Guanghui energy of non deduction net profit down nearly four
< p > Guanghui energy on April 21 in the evening released 2012 annual report, 37.2 billion yuan in annual revenue,hogan olympia outlet, compared with the previous year drop 18.55%, attributable to shareholders of listed companies net profit was 9.6 billion yuan,tn requin pas cher, representing a slight decrease of 1.29%. But after deducting non current assets disposal proceeds, government subsidies and other non recurring items, its net profit of $, down 38.61%.
< p >, it is worth noting, Guanghui energy in the annual report released also said that to have questioned the long-term prepaid expenses the accounting change.
< p > and in the first quarter of this year, Guanghui energy revenues amounted to 15 billion yuan, grew 86.83%, attributable to shareholders of listed companies net profit of 5.3 billion yuan, an increase of 150.26%>
< p > in addition, as it relates to matters of Yiwu energy transfer equity, Guanghui energy of 1.2 billion equity transfer price not yet included in 2012 performance.
< p > before, Guanghui energy of opencast coal mine construction formed mining capacity of inputs (i.e.,chaussure air jordan soldes, peel off spending) has been used as long-term deferred expenses collection. As of the end of last year, the original book value of the long-term prepaid expenses 1 billion 190 million yuan. Investors believe that the company's move to exaggerate profits suspects.
< p > Guanghui energy released the annual report also once again stressed that it thinks Yiwu energy core assets have not yet obtained the mining right, and the level of the equity transfer price is completely dependent on the level of the value of mineral rights, so the equity transfer is the essence of the transfer of mineral rights. Although at the end of last year, Yiwu energy equity transfer procedures have been completed,cheap pandora charms, but Yiwu has not yet achieved energy mineral rights.
< p > due to the infrastructure project has not yet completed a whole,sac goyard pas cher, Guanghui energy the part originally included in the long-term prepaid expenses subject to deferred assets amount were converted to 10.8 billion yuan in the construction and 1.1 billion yuan "inventory",nike tn requin soldes,< p > Guanghui Energy said that this is "in order to more accurately reflect the value of the assets of the company, enhance the accuracy of the company's financial information, through the analysis on the attributes of the assets of the investment, and in the light of similar domestic enterprises processing mode" and the change of its gains and losses will not produced influence.
Related Articles:

ERON share

Baidu shar

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
The maximum temperature reached 30 degrees north o
« پاسخ #7 : 11 ژوئن 2016، 05:09:08 pm »

at the same time, north,hogan sito ufficiale, Huang Huai region has also continued to be in a state of continuous sunny, in which the Beijing Tianjin area today and tomorrow, the highest temperature will rise to about 30 degrees celsius. However, with the increase in the rainy weather, tomorrow, Huang Huai and other places warming process will be interrupted.
 with the cold air eastward and the strengthening of warm air, today the South will usher in a new round of a wide range of rainfall weather process. Today, the southeast of Shaanxi, Chongqing, Hubei, northern Guizhou,hogan outlet, northern Hunan and other places heavy rain, local moderate to heavy rain. Tomorrow the rain will continue eastward, in the south of Hubei, Guizhou and other places in the northern rainfall remains of the center of gravity, the region will have heavy rain, also many will also be accompanied by a thunderstorms and other severe convective weather, the need to strengthen prevention.
 Chinese weather network news today (5 days) is the twenty-four solar term in the "summer", the heat will be temporary, thunderstorms increased. Of area of northern greater part with little rain warming mainly,hogan outlet, the part of North China, the Huang Huai Region of the highest temperature will reach 30 DEG C, temperatures hit a new high this year, northeast area of early temperature is low, the situation will be reversed; the weather in south the same occasion,hogan sito ufficiale, today, a new round of rain will be accompanied by a strong convective swept most parts of southern China, pay attention to prevent lightning and continuous rainfall may lead to geological disasters.
< p > the January to March this year, the Northeast temperatures for nearly 35 years minimum period, until April,hogan outlet, continuous low temperature and weather, heavy snowfall remains entrenched in the northeast. Right now, this situation is changing.
< p > in addition, due to the less stable the southern trough, southeastern Tibet, Yunnan, Western and southern parts of the next few days still has in to heavy rain.
The maximum temperature reached 30 degrees north Huang Huai towards the south wide range of rainfall | Huang Huai | temperature | _ Sina weather in North China
 northeast will reverse the low temperature situation in North China Huang Huai fine and hot weather
 yesterday, the national rainfall area is still mainly concentrated in the West and the middle and lower reaches of the Yangtze River to the south. Yesterday 5 when 5, Southeast of Jiangxi, southwest of Fujian, Eastern Guangdong, Hainan and Xinjiang along the Tianshan Mountains and other places rainfall 20-40 mm, local 50-88 mm.
< p > continuing fine weather, let northeast area have the highest temperatures all the way rebound, according to 3 to 4 days 14 when temperature live show, in 3, temperature rise 4 to 8 DEG C based on, 4, at the same time, temperature and continue to rise 4 to 6 DEG C. After heating,hogan outlet, the temperature of Harbin and Shenyang hit a new high, the temperature reached 23.6 degrees Celsius and 24.2 degrees Celsius, both hit a new high this year. It is expected that this round of warming up process will continue until 7 days, the maximum temperature will be close to 28~29 degrees Celsius, the temperature will be reversed from the previous low to high.
Since
 South began a new round of rainfall with strong convective weather
 April 28th,golden goose sneakers, the eastern part of Yunnan,hogan outlet online, the southern part of the increase in rainfall to strengthen, a lot of places a total rainfall of 50 mm or even more than 100 mm of local, this year's rainy season in Yunnan is gradually kicked off. Yunnan provincial Climate Center Chief, research
Related Articls:

Nanjing bo

Xiamen bus

He also stressed that in the process of promoting the project, to highlight the resource saving and environmentally friendly green investment oriented. Adhere to the investment selection, green investment, advocate green investment, vigorously the introduction of high technology content, low energy and material consumption, low pollution emissions.
خارج شده است

این صفحه در 0.13 ثانیه 19 نمایش داده شد.