انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اندکی دوست بدار ، اما طولانی
زیرا ارزش آن به مقدارش نیست ، به استمرار آن است .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه پنجاه و پنجم  (دفعات بازدید: 1435 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

به او می گوید ، شتری که در خانه اش خوابیده است دیگر هرگز بلند نخواهد شد .
            چقدر این مطلب واقعیت دارد . تعداد کمی متوجه آن می شوند . دوستان و اقوام اینگونه مشروب خواران بطور مبهمی احساس می کنند که عزیزشان یک مشروبخوار عادی نیست . اما همگی به امید آن نشسته اند که روزی بیمار سرگشته شان بپا خیزد و عنان اختیار زندگی خود را دوباره به دست آورد .
            واقعیت دردناک اینست که این شخص یک الکلی واقعی است و آن روز خوش ممکن است هرگز نیاید زیرا او دیگر از خود اختیاری ندارد .
            در نقطه بخصوصی از مشروبخواری ، هر یک از الکلی ها به مرحله ای می رسند که پس از آن حتی قویترین خواسته ترک الکل هم دیگر به هیچ وجه کاری از پیش نمی برد و این حالت غم انگیز مدتها قبل از آنکه روح الکلی از با خبر شود اتفاق می افتد .
            واقعیت اینست که بیشتر الکلی ها بنا به دلایلی که هنوز روشن نیست اختیار و قدرت انتخاب خود را در مورد مشروبخواری از دست می دهند و نیرویی که اراده نامیده می شود عملا از صحنه زندگی آنها خارج می شود . مابعضی اوقات حتی قادر نیستیم زجر ، شکنجه و سرشکستگی یک هفته و یا یک ماه قبل را بطور جدی در ذهن خود زنده و مجسم کنیم . ما در مقابل اولین گیلاس مشروب قدرت دفاع نداریم و فکر آن عواقب دردناک که پس از صرف حتی یک آبجو ، تقریبا بطور قطع در انتظار ما است ، اصلا به مغز ما راه پیدا نمی کند و اگر احیانا یک چنین افکاری هم در ما باشد ، افکاری است بسیار بی مایه و ما آنرا با یک فکر رنگ و رو رفته و قدیمی پس می زنیم و به خود می گوئیم که اینبار دیگر می توانیم مانند مردم عادی مشروب بخوریم . در اینجا به روشنی می بینیم که الکلی حتی قابلیت تشخیص اینکه روی یک اجاق داغ نباید دست گذاشت را از دست داده است و او ممکن است به سادگی به خود بگوید "ایندفعه دیگه دستمو نمی سوزه . نگاه کن اینجوری " و یا امکان دارد بطور کلی در این مورد فکر نکند . برای بعضی از ما ، بارها پیش آمده است که به همین صورت دوباره مشروب خوردن را شروع کرده ایم و پس از گیلاس چهارم ، پنجم مشت بر روی پیشخوان کوبیده و پرسیده ایم ؟ "خدایا چطور شد که دوباره شروع کردم " و بعد با
.
.(55)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx019
An empty bottle, I read!
« پاسخ #1 : 08 آوریل 2016، 05:55:32 pm »

,golden goose scarpe donna
 inside is filled with garbage.
HTML template is an empty bottle, I read!
 but let other people also feel warm,hogan outlet.
 will disappear in your mind.
 its results,
 in the heart of others,hogan outlet online,
.
 is an empty bottle, I read!
 was the first to hurt himself.
 you dump it in,
 will not cover your eye.
 in the end,
 heart filled with heaven and earth,
 heart filled with kindness, with tolerance, loaded with sincerity, filled with gratitude,
 all right and wrong,

you get more than you care about other people's pay.
 everything,golden goose,
 loaded >
 people are nothing,
,
 people are thinking about you,
 what is man?
 Henan Yude Wenwu training institutions
 you will always think about other people's feelings,
 learn from each other and develop together. Transmitting the cosmic positive energy. Internet intelligent thinking
 inside is filled with water;
 will be the first to find their own shortcomings to be corrected,
,nike air max pas cher.
 high official positions and riches
 feel the beauty of life.
 you to pour inside,
 hate to be their own hatred,
 regardless of any contradiction,
 contrast,hogan outlet online,
 you got what you got.
 you care about others,
 war battle fighting,goyard pas cher,
 lift honor or disgrace,
 all the others are not good,
 what did you do to the bottle,chaussure jordan pas cher,
 it will take root and blossom in your life,
 man is an empty bottle,
 is not a thing at first for his own plan,
 I
 your life is full of sunshine.
 you will be carefree and content,
 was filled with envy, wWw.wenzhangba.cOm
 an empty bottle
 was filled with the seeds of hatred,
Related Articls:

Three poin

Time dista

Dungeons a

I grew up the small village is in the mountain, the mountain, the mountain's elevation should at least have more than 1000 meters, because each reinstated to go to the market to go 30 in the downhill. There is a place where the mountains surround, and all around the mountain, high and short distance.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Interview with Wang Shi Zhu Shijian, why _6
« پاسخ #2 : 24 آوریل 2016، 06:39:13 am »

on the expression of Zhu Shijian and his wife Yu Heng and expression of respect, singer Chen Lin to create new styles. Yu Heng with a 300 year history of the violin playing the song "Pastoral", Chen Lin presented the erhu solo "horse race". The latter is melodious, happy, I looked up at the window, two young farmers are heard drunk.
 interview with Wang Shi Zhu Shijian, why?
 chicken will be young
 Ren Shuyi, Li Yaxin, although studying abroad for many years, but at any time to pay attention to the situation at home. They know that this kind of a few years Grandpa grandmother orange is sold, most are in the order of Grandpa Gujiao, sometimes.
< p > A,scarpe golden goose, founder of the social workers Tootoo Dong made 7 years of organic agriculture, very hard, she is was in tears after reading Chu orange case Huang Tieying to write the. Huang Tieying asked her to stand in the angle of Zhu Shijian to write an article to him, she was very careful to write. "Only to make things the most dignified, this is the only way to get the dignity of the Chinese entrepreneurs." Dong Min said.
 Wang Shi is more willing to hold a sympathetic understanding of history. "Before the cultural revolution, I was a soldier, when workers, cadres,tn requin pas cher, technicians, are not my choice. The era of Zhu Lao, is more than a businessman, everyone is being decided, by arrangement, this is the problem of the whole society. However, the old two mouth to the prison is a mountain of their own choice, not the organization of distribution, the ten years, he said the count,sac goyard pas cher, to achieve a real economic independence, which is not dignity? Chinese traditional craftsman spirit, to do something good, there is no industry and commerce as the most basic dignity at the inside?"
< p > at the end of 2007, Chu Shijian grandchild Ren Shuyi in Canada received grandmother Ma Jingfen call from Yunnan's phone, the grandmother let she and Li Yaxin come back to help them. At that time, Ren Shuyi, Li Yaxin just graduated, hoping to get a green card to come back again.
< p > this sentence implies Chu Shijian evaluation of their own: "I don't want others speak of my life has a lot of praise, I just hope people talking about me, will say a word:" Chu Shijian the people, or do something '. "
 Nitzsch said, a great personality,scarpe hogan olympia, can overcome this era in their own body. We may say, Zhu Shijian through the "things" to overcome this era, and for the Chinese entrepreneurs to win the dignity of the class.
 "then you come back, we are dead tired." Ma Jingfen said.
Visitors to
 "she is singing melodiously,goyard paris, and the friends of" deliberate, why in the wine? It is responding to the Chu Shijian reflected entrepreneur dignity,golden goose sneakers, Wang please Peking University Guanghua School of management Huang Tieying professor of the subject group to do the case study of Chu orange, Huang Tieying therefore write the a "Chu orange you also learn to be". Last visit to Chu Shijian, Wang decided to Chu to do a few things,nike tn requin soldes, including: a serious biography, shot a documentary, built a museum. Now,hogan olympia outlet, a week of "Chu" has been published, documentary and museum is also the preparation, preparation.
Related Articls:

was reused while being harassed

Tanzania life, simple life away

Tears, acr

I have here last year, the Chinese new year, the public is still a lot of people travel during the new year in Putian, the driver is also working overtime to protect travel." Master Lin told reporters that he will stay here this year to continue to drive, and his family will come to Putian and his new year.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Liu Huan Spring Festival evening singing slow down
« پاسخ #3 : 01 مه 2016، 09:28:04 pm »

,hogan sito ufficiale
 Spring Festival Gala group, has always been the mission mining practices and promote outstanding original songs, directors aired on CCTV platform "China good songs" programs are more understanding and love. But the Spring Festival this year,scarpe hogan outlet, the new "measuring link", the director can not only rely on their own tastes selection programs, but the choice to the people. "When you are old" and "slow" before two song is "songs in talent shows itself in the process of evaluation". The program group in the five, six representative cities, from the audience of different ages,hogan outlet, different industry of sampling survey,scarpe hogan outlet, just let them listen to songs, hide the background material, please audience sample after listen to scoring, the results "when you are old and once upon a time" slow "have gained a high test score. After the works selected, according to the program group songs and singing style, invite the right people to perform.
 but after receiving the invitation, Liu Huan's first reaction is tangled. "Know this thing should be last month 19. I remember the day when I was 24 hours of the team to the end of the proposition, I returned to the hotel in the afternoon, my wife told me. She seemed to notice the day received, I was kept in the dark room to accompany the students. I did not how to sleep 24 hours, exhausted, and heard the news of the first reaction is: This is wrong, should be sung by the students themselves, even if I need to show up,tn homme pas cher, I can sing with the students. I immediately and ha guide telephone communication, she promised and the Spring Festival evening dance group counsel once again, but in the end, they still insist on my solo, there are two world-class virtuoso accompaniment. To tell you the truth, I have a whole day of a tangle of promises, but also for the "China good song" this program it. Although the good works of the concert students is my pleasure,hogan outlet, I really like this song, but if the original author Liu Huyi I will be more happy."
According to the introduction of
< p > after Karen Mok will determine the stage sheep in Spring Festival Gala Concert in the first quarter the Chinese song "Zhao works the when you are old, original song once again received a gala favor the good news: mentor Liu Huan will be in the Spring Festival gala concert once upon a time" slow ". This is the season works" good song "students Liu Huyi, also has is included Liu Huan to the original album" blossoms ".
< p > as to why once upon a time "slow" will be favored, Liu Huan think "this season the song my group is the first few songs are very suitable for Spring Festival, like bare the flying horse", bid farewell to the year of the horse, how good! Liu Yutong's "wind", the lyrics, melody is very unique! And hang Gai, contemporary folk music very impactful! In fact, according to my standards, Ma a "fool", and Yang "Knight", can! Unfortunately, I say not,air max pas cher, ha ha. Reason once upon a time "slow" is selected, perhaps the main reason is the old Mr. heartwood of this poem, very quiet, very simple, great picture. Now the pace of work and life are fast,hogan outlet online, blundering, this song was able to hit the heart, look at your feet. With Liu Huyi's music is also spectrum very well, very stick >
Liu Huan Spring Festival sing once upon a time "slow" interpretation of Karen Mok "when you are old"

CITIC expo

Foreign media promising national football team's f

midfielder

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Bank of cashmere industry cash issuance of 2 billi
« پاسخ #4 : 31 مه 2016، 12:40:26 am »

Bank of cashmere industry cash issuance of 2 billion 300 million yuan of transition seasons clothing brand operators
< p > equity investment after the completion of the project will enhance the Bank of cashmere industry in high-grade cashmere products market possession rate and competitiveness, and to raise funds will further boost the company transferred to pull cash ability, and the layout of the whole industry chain cashmere perfected, thus driving the performance of the company's rapid growth.
< p > according to the announcement shows,barbour pas cher, the project to raise funds includes not only cashmere products,scarpe hogan outlet, will be the new wool and flax production line, industry researchers believe that bank of cashmere industry move means company is a major transformation in the development strategy, is from the current single cashmere products manufacturers to the four seasons clothing brand operators transformation,sac goyard pas cher, industrial upgrading and transformation of the intention is very clear.
< p > it is understood, the pace of adjustment of products structure and customer structure has started, have forged close trade relations with the United States, France, Britain, Japan, Hong Kong and other domestic and international well-known large department stores and brand retailers, many large department stores of global sourcing has been is not confined to the cashmere products. Years of cashmere industry, product mix and high-end customer structure for the strategic adjustment, the extension of the industrial chain to lay a solid foundation. The company's new development strategy will use existing high-end customer group as the basis of from the cashmere products manufacturer brand, the transition to cashmere, wool, linen and other high-end natural fiber textile products manufacturer brand stage, to promote high-end products,golden goose sneakers, improve the product line, get rid of the cashmere industry in single limitations, the ultimate realization of the vision of product diversification and the four seasons clothing brand operators.
< br / > the major shareholder of the Bank of China group to 20 million yuan in cash to subscribe for, not only reveals Zhongyin cashmere industry development strategy for the transformation, but also demonstrates the determination and confidence of the major shareholder of the,goyard pas cher, can even understand the major shareholders in disguised form the overall listing. The veteran brokerage,hogan scarpe outlet, CITIC Securities invested 300 million yuan in cash subscription, but also further evidence of the company's current share price and the prospect of recognition. To raise funds investment of the six projects if all is put into production will reach 45 billion yuan of sales income, total profit of close to 6.8 billion, equivalent to recycling of two current bank of cashmere industry.
1 on the evening of April 29,occhiali ray ban prezzi, has been suspended for five trading days of Zhongyin cashmere industry issued a public notice said company intends to non-public offering of 2.84 million shares, the price is 8.10 yuan / shares, plans to raise funds 23 billion yuan,nmd runner femme pas cher, of which a major shareholder in Cashmere Group cash subscription 20 billion yuan, citic securities subscription 3 billion yuan. Intends to raise funds for the construction of six projects 20 comb 20 cashmere yarn spinning project, "5 million pieces of cashmere sweater project", "210 million pieces of cashmere clothing project", "3 million spindles of worsted wool yarn project", "220 million meters of worsted fabrics project" and "30000 spindles flax worsted high count yarn, 13 million meters high grade linen fabrics project".
Related Articles:

Interpreta

Haixin foo

Music through 2016 and 2017 the annual and year 2018 to achieve a net profit amount (net profit amount deducting non recurring gains and losses after belonging to all shareholders of the parent company net profit for quasi) were not less than 36 million yuan, 46.8 million yuan and 58.5 million yuan, according to the results of commitment.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
Nanjing primary and middle school students' Readin
« پاسخ #5 : 03 ژوئن 2016، 05:15:32 pm »

Chinese is the mother of the people of the party. Without the Communist Party there would be no new China, without the Communist Party can not build a new china. We want to remember the great achievements of the Communist Party of China, but also to recall in under the leadership of the Communist Party of China to fight for national independence and national liberation in the process and heroic dedication of countless revolutionary martyrs, they let the glorious image of the Communist Party of China more vivid, let Chinese people more love. Huang Jiguang is an outstanding representative of them. Huang Jiguang was born in 1931 in Zhongjiang County, Sichuan Province, a poor peasant family,nike tn pas cher. In March 1951 the Communist Party and joined the China Huang glorious to become a volunteer soldier. In October 1952, Huang Jiguang's troops were ordered to take North Korea on the west side of the hill 597.9 Gan led. The enemy was strafed the bunker in the process of machine gun troops forward in army casualty, unable to move on. Huang Jiguang stepped forward to lead the two soldiers of the brave and brave to destroy several fire point, the troops charged again. However remaining machine guns still in the shooting spree, blocking the pace of the advancing troops, see offensive time upcoming, if do not wipe out in front of the enemy,hogan outlet online, will give a large force to cause greater casualties, at the critical moment, he rushed the leap into the trenches, with his chest blocked the enemy's guns, with his own life for the victorious army advance to pave the way,veste barbour pas cher, to write the song shaking, zzzzzzzzz heroic chapter. His story told me: many Communist Party members with their blood and lives in exchange for our happy life today, in the face of this hard good life we should cherish,tn pas cher, want to learn,new balance baratas, grow up for the construction of the motherland more prosperous and strive, to make our country more beautiful tomorrow brilliant.
 when the flag rising, I respectfully stand; when the flag was thrown to the sky, I was full of passion. Why would the flag red Sihuo,hogan sito ufficiale? Because it is stained with the blood of martyrs. Why would this golden star on the flag of shiny? I think, because they like the same party for the motherland tomorrow is full of hope. Our life is martyrs blood, we can not forget them.
 is a revolutionary martyr, our example
2011 Nanjing primary and middle school students' Reading Festival

Nanjing primary and middle school students' Reading Festival 2011
 is the ninetieth anniversary of the CPC founding who let Chinese from poverty to prosperity today? Who let the people live a stable life? Who is allowed to have devastated the earth take on an altogether new aspect? All of this is the Communist Party of China!
 do you remember Liu Hulan? She is a "great,gioielli pandora outlet, glorious death&quot,occhiali ray ban outlet; of the Communist Party of china. Liu Hulan 13 year old little age took part in the Chinese Communist Party, 13 age, or a day and.
 is China the ninetieth anniversary of the CPC founding anniversary of the Communist Party, this is a sacred and glorious day. China 50 people Communist Party from its inception, after ninety years of development and growth, the existing about seventy million members, all over the country on all fronts, to contribute to the construction of the motherland.The Communist Party of China
Related Articles:

Of the Internet History (Inte

About 800 words Goujian

Do not for

My room is on the fourth floor, leased to the three girls, after the event, in which a girl phoned me, said home on fire, glass balcony, air-conditioning outside the machine all burned out and home blackened. Me practicing at home, have never encountered this kind of thing, don't know what to do, know the community to give them arranged accommodation, continue to play the piano.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Media said Hunan Linwu watermelon death place legitimate stall area - - Hunan -
« پاسخ #6 : 08 ژوئن 2016، 02:46:00 am »

< p > on July 5, the network media reports that,new balance baratas, Linwu County, Chenzhou City urban management and law enforcement bureau change law enforcement way to get people from, the report data sources in Hunan Chenzhou Linwu County Urban Management Law Enforcement Bureau.
 for the first time in the mouth of the inspectors deducted 4 watermelon
Will be determined in accordance with the in accordance with regulations, open and fair deal with the matter, make every effort to properly arrange the aftermath, said, < p > Linwu county magistrate He Zunqing If the investigation found that the urban management team and the death of Deng Zhengjia, the existence of violence and other acts of law enforcement, will be held responsible for the relevant personnel in accordance with the law, will not be tolerated. At the same time, draw lessons,hogan outlet online, replicability, and resolutely rectify the problems existing in the work.
 involved in the management team has been on the Internet received
< p > 17 morning,pandora jewelry outlet, Hunan Linwu County Urban Management Bureau staff in the process of law enforcement, and Nan Qiang Zhen Lian Tang Cun village of Deng Zheng, Huang Xixi couples occur disputes, Deng Zheng fell to the ground dead.
 /
 link
< p > bulletin said Deng Zheng couple 17, 10 am in the county Liberation Road Construction Bureau sections illegal stall selling watermelons, county urban management Administrative Law Enforcement Bureau law enforcement brigade captain liaowei Chang et al came and told to leave. Because Mrs. Deng Zhengjia does not cooperate, the two sides altercation, county law enforcement officers will be withheld its 4 watermelons.
 informed that,nike tn pas cher, at present, Linwu county public security organs have taken control of the inspectors involved. Preliminary investigation shows that inspectors no such as outside called "with the weights to drop of Deng Zheng", but Deng specific death cause is subject to the final findings.
Media said Hunan Linwu watermelon death place legitimate stall area
 | Hunan Linwu watermelon
< p > for 17, a peddler in and chased conflict deaths, 18 on the afternoon of Linwu County of Hunan Province held a news briefing released the latest progress. It is reported that the police have been involved in the control of urban management personnel. The results of the preliminary investigation denied the "hit Deng Zhengjia with weights".
< p > reports said,hogan outlet, in 2013 July 3, early in the morning, Linwu County Urban Management Administrative Law Enforcement Bureau law enforcement of the third brigade as usual attendance of the road and regulate the market, to maintain the city appearance Shimao. In Wenchang Bridge bridgehead position, several watermelon to their self-produced agricultural products placed in the urban road,air max pas cher, serious traffic jam, affect the appearance of the city, and to this section of the traffic safety bring great risks. Law enforcement team immediately came to persuade the watermelon, Daniel,louboutin prix, abandoned the previous "scold, catch" the mode of law enforcement. Listen to the law enforcement team) the watermelon
 involved in the matter of urban management team was controlled by the police
< p > 18 afternoon, Linwu county held a news briefing, said the incident, Linwu county Party committee and government established investigation, rehabilitation of the team,scarpe hogan outlet, formed a task force, "7&middot; 17" incident involving the county urban management staff and events of the witnesses being public security. County Public Security Department of the surrounding masses and witnesses are also being investigated.
 by the deceased's relatives agree that Deng's body has been the forensic examination of Chenzhou City, the test results will be announced to the public in the first time.
Related Articls:

The next week, Heilongjiang s

18 suspect

Dongguan o

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Supermarket staff summer courage full training pro
« پاسخ #7 : 12 ژوئن 2016، 08:08:45 pm »

Supermarket staff "summer &middot,ray ban sito ufficiale; courage" full training program
Recent a military training for all employees scheduled for < p > "summer & middot; courage" staff training scheme ##. In order to improve the staff's working enthusiasm, enhance the spirit of hard-working, exercise full discipline style, in the supermarket formed a good atmosphere. In about about specific plan are as follows: first, military arrangements: the first phase to the third time: May 13, on May 21, divided into three group, each group of three teams, each team of 40 people, each group of three days) the fourth stage to the sixth time: June 6, June 14, divided into three group,hogan sito ufficiale, each group of three teams,golden goose outlet, each team of 40 people, each group of three days), training location: People's Square, during the period of military training shifts arrangement: the military training is divided into six phases, each for a period of three days, other working personnel from various departments to ensure the normal work of scheduling. Four, military training time arrangement: in the morning: 11:30 - 6:00 PM: 6:00 - 2:00; the rest of the time free control. Five, military projects and evaluation: 1, the project includes: station junzi, stand at attention at ease about transfer method,zapatillas new balance baratas, marching, running, walking, goose stepping, queues and other. 2, the implementation of the training instructors scoring system (perfect score is 100 points) 90---100 excellent 75---90 points good 65---75 passing below 65 points do not pass 3, for employees who fail will be implemented following a number of way to continue training. 4, the military training examination on record, and this year will be linked to all comments. Six, military discipline and requirements: 1, in the military training wearing uniform work installed, the lower part of the body with dark pants; 2,nike tn pas cher, to participate in military training employees daily morning 5:50 to supermarket backyard set, the monitor statistical personnel, and reported to the military instructor, ensure that the correct after waiting in line to the people's Square, in the afternoon and military training at the end of the same team travel. 3, military personnel bring cups,golden goose sito ufficiale, neat reasons,scarpe golden goose, are not allowed to take disposable cups. 4, military personnel are not allowed to smoke, do not drink. 5, during the military training, all actions are to follow the arrangements of the instructor and the leader, no one can act without permission. 7, military personnel to participate in military training period to close all communication tools. 8, military leave: (1) the principle of military training during the period of leave; the original (2) special leave shall be submitted to the instructor and general manager agreed; (3) per leave a (over 10 minutes) in total score of military training buckle 5.,
 supermarket staff "summer &middot; courage&quot,hogan outlet online; full training program
Related Articles:

Employment

College St

Junior high school students graduate parents comme

Department of the company in the engineering construction carried out to set off a big upsurge and promoting the construction of production" as the theme of technical contest activities, Download call project all young workers courseware [in one hundred days of the craze in Dagan, work with full enthusiasm into their respective production tasks for ahead of schedule to achieve the established objectives throughout the year.
خارج شده است

این صفحه در 0.138 ثانیه 21 نمایش داده شد.