انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

امروز  :
.
دیروز در حال حاضر یک روئیاست ، و فردا فقط تصور باطل - اما امروز با زندگی درس ، دیروزت را یک روئیا و هر فردایت را با یک رویا و امید خواهی داشت
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه پنجاه و یکم  (دفعات بازدید: 2098 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

در صورتی که ما ، کار با الکلی ها را همچنانکه مشغول هستیم ادامه دهیم ، شکی نیست که نتایج مثبت فراوانی حاصل خواهد شد اما در واقع این فقط خراشی است که به جدار مشکل اصلی وارد می شود . بعضی از ما که در شهر های بزرگ زندگی می کنیم ، شاهدیم که چگونه هر روز صدها الکلی خود را به دست فراموشی می سپارندو شاید اگر این شانسی که به ما داده شده است به آنها نیز عرضا شود ، بسیاری از آنان بهبود یابند . حال چگونه این موهبتی را که بطور رایگان به ما ارزانی شده است به دیگران تحویل دهیم ؟
            ما به این نتیجه رسیدیم که کتابی با عنوان گمنام منتشر کنیم و مشکل را به صورتی که ما می بینیم مطرح نمائیم . در اینکتاب تجربیات و اطلاعات ما تواما عرضه شده است و می باید برنامه مفیدی را به افرادیکه مشکل مشروبخواری دارند ارائه دهند .
            در این کتاب لزوما راجع به مسائل پزشکی ، روانپزشکی ، اجتماعی و مذهبی صحبت خواهد شد . ما می دانیم که این مسائل بنا به طبیعت خود بحث بر انگیز هستند . هیچ چیز ما را آنقدر خوشحال نخواهد کرد که بتوانیم کتاب را خالی از هر گونه پایه ای برای بحث و جدل بنویسیم . ما بیشترین سعی خود را بکار بردیم تا به این مهم نائل شویم . اکثر ما احساس می کنیم که احترام به عقاید مردم و تحمل نقاط ضعف دیگران ، به ما این قابلیت را خواهد داد که در کمک به آنها مفیدتر باشیم .
            زندگی ما بعنوان مشروبخواران سابق مستقیما به این بستگی دارد که همیشه در فکر دیگران و راهی برای کمک و رفع احتیاج آنها پیدا کنیم . ممکن است این سوال برای شما پیش آممدهباشد که چرا در اثر مشروب خوردن ، تا این حد بیمار می شویم ؟ بدون شک اشتیاق دارید که چون و چرای آنرا کشف کنید و همچنین بدانید که چگونه برخلاف عقیده متخصصین ، ما از این درد بی درمان جسم و روح بهبود یافته ایم و حال اگر شما یک الکلی هستید و تمایل به ترک آن دارید ، احتمالا خواهید پرسید : "چه باید کرد ؟"
            هدف این کتاب پاسخگویی دقیق به یک چنین سوالاتی است و ما به شماخواهیم گفت این مهم را چگونه به انجام رسانده ایم.
.
.(51)
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def904
The call of a dream
« پاسخ #1 : 10 آوریل 2016، 03:49:17 pm »

< p > crossed Xiongguan road yesterday, ushered in the world of today, believe that dreams will eventually wake up, dreams will brave the wind and waves. Sons and daughters of the Chinese nation, if you have love, I am willing to transfer the dream, Sanhua ten Qinhuai ten, if you are willing, I would like to dream give,hogan outlet online, Fang Liu Yin shore coloured glaze.
< p > Datong dream,air max pas cher, dream Taoyuan, dream revival, haunting, difficult to fall asleep, I would like to borrow my words, passing dream the essence, I will to me, body force this dream,hogan scarpe outlet, I want to call aloud,hogan outlet online, looking for the proper Chinese people dream.

HTML template dream call
 this is the oath of youth, is the self talk, it is a witness to the Chinese dream.
< p > when the dream is pleased to stroll in the poetic lotus pool, traveling in the in the ancient capital of vivid cloud, beautiful dream is living the wind knocked out, the dream along with it only in a dream meet, overlooking the river Pentium, sigh dreams fade sad.
< p > the aftertaste once simple human, sentimental now apathy, listen to the passage of natural sounds,golden goose outlet, tears with today's river. Cry out the echo of the dream, looking forward to the heart can sink to regain the sacred dream.
 luohuayouyi,hogan outlet, dream and spend Spring Fang, song end, dream is the eternal. Five thousand years of dream, sixty years of children, such as flowing water lost tasteless, dream like mannitol wine more light fragrance. The dream has been put on the color,air max pas cher, the dream has understood the love.
< p > dream blue green water of the ecological harmony, dreaming of love in atrial man love arms,golden goose saldi, dream of life to live and work in static interest and dream of the rejuvenation of the Chinese nation proudly style... Numerous dreams in the past pure heart surging, messy busy, urgent skill but bury bud dream, forever just black and white color. The enthusiasm of youth should ignite the call to the dream, it is in the wake of every sleepy heart, it is in the wake of the Chinese nation's dream, this is my youth, my dream.
Related Articls:

Secret mystery figure 7 Amazing Truth

Body of the world _358

hogan sito ufficiale

Almost at the same time, the cold also withdrew sand trap, Lina also used a fireball to thaw wells. Unfortunately, Kaba's mother, this time is hard to struggle, suddenly the consequence is loose, she hadn't stopped, plunged into the water...... "Lina, give me a bamboo."
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Dream with me
« پاسخ #2 : 20 آوریل 2016، 06:05:14 pm »

no one can not be separated from who,hogan outlet online, only who do not cherish who, who had to look back, I finally see or do you care about me.
 is not wrong and right,hogan outlet, only to miss or not miss,louboutin soldes, two hearts talk through time and space,golden goose saldi, you can know in my heart you how heavy.
 let me accompany you to move, this world there is a truth,mont blanc porte mine, no matter how the future will be changing,mont blanc pas cher, heart commitment will not become empty.
< p > please you and I have a dream together,scarpe hogan outlet, not reality will see Taiqing,hogan outlet, pain who can give you comfort, who would go to care once once.
The HTML template and I dream together
Related Articles:

Shoes like

The meanin

Find this world from the past

Review horse when the original, I just for the first time is carefully read the relevant content of the Marxism and the opportunity to learn Marxist philosophy, in terms of my knowledge level, I think his philosophy is in line with the objective law. This has aroused my interest in Marxism.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
The Orangemen last warm-up 32 Iraq Hao Junmin Deng Zhuoxiang in scoring
« پاسخ #3 : 21 آوریل 2016، 04:31:48 am »

The bear family outing

Save our springs of life

FIFA will be the birth of a n

Because of the many clubs involved, how to punish the wisdom of the Chinese Football Association will be punished. The responsible person said: "through this two years of governance, professional league has improved markedly, and and many of the club body changed greatly, let the couple bear the blame for a number of years ago is not appropriate."
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Development and Reform Commission approved 57 billion yuan wind power project
« پاسخ #4 : 27 آوریل 2016، 09:53:09 am »

Development and Reform Commission approved 57 billion yuan wind power project
< p > the development and Reform Commission on the 20th announced four approved wind power projects, projects are located in Jiuquan, Gansu,hogan outlet, Baotou Damao, Datang Chifeng and Hami, Xinjiang, a total investment of about 570 billion yuan, with a total installed capacity of 680 million kilowatts.
< p > the National Energy Bureau recently issued "on the" Twelfth Five Year Plan "wind power supplement part of the province, autonomous region approved project plan notice" and Xinjiang,air max 95 soldes, Yunnan, "1025" wind power the second batch of projects approved plan multiple files. These documents approved by the 16 provinces wind power projects installed capacity of more than 8 million 520 thousand kilowatts. Autonomy since the start of 12th Five-Year,golden goose scarpe, the total installed capacity of wind power projects approved more than 53 million kilowatts. In addition, the NDRC also announced the four have been approved by the Chinese enterprises foreign investment and acquisition projects,scarpe hogan outlet, respectively is the Tata region of Pakistan China Three Gorges Corporation to invest in the construction of wind power project, Ningbo joyson Investment Group Co., Ltd. acquired German Bridgelux company 100% stake in the project investment plan adjustment, Jiangsu shaped silicon industry Co.,tn homme pas cher, Ltd. in Greece to invest 1.159 MW photovoltaic power plant project and oil acquisition of Canadian energy company part of the assets of the rights and interests of the project.
< p >,golden goose mid star, the largest project is 10 million kW in Jiuquan wind power base phase II the first batch of projects, the total size to 300 million kilowatts,air max pas cher, a total of eight wind farm, by Guodian Gansu Power Company Limited and other eight enterprises to invest in the construction,hogan outlet, the amount of investment about 241 billion yuan.
Related Articles:

Changjiang

Gem delist

Then a reporter asked his secret to get along with his predecessor, Jiang Xin said: we are two of our own good friends, get along with the feeling is not suitable to separate, so still friends." She also said that dealing with the relationship between the former does not require special wisdom, or personality issues, look at their own.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412

three major stock markets, the British Fu 100 index fell 0.4%, to close at 5762.71 points; Germany's DAX 30 index fell 0.5%, to close at 6780.97 points; France's CAC 40 index fell 0.3%, to close at 3892.71 points; 3
 European stock markets fell slightly after three with positive
Two cities were mixed Shanghai index closed down 0.12 points at 2919 points
< p > Phoenix Financial News in early trading in Shanghai two city mixed each other now,goyard paris, Shanghai refers to the newspaper opened 2919.02,nike tn pas cher, down 0.12 points, 0.00% decline, turnover of 480 million yuan; Shen Chengzhi opened daily 12670.3, rose 3 points, or 0.02%, turnover 3.1 billion yuan;,Stock < br / >, * ST Shanghai Branch,hogan sito ufficiale, *ST East carbon trading,hogan olympia outlet, wide steam Changfeng rose more than 6%; decline in the standings, * ST blackening and St Polaroid two st unit limit.
 industry sector performance is the worst, the telecommunications sector is the best performance.
 Korea composite index closed at 2016.73 points,chaussure air jordan soldes, up 3.07 points, or 0.15%.
 in addition, Portugal's PSI 20 index fell 1.5%. Because the country's main opposition party said it would not support the government in the implementation of additional austerity measures.
 peripheral market:
 Asia Pacific stock markets rose most of the early days of the stock market fell 0,bottes ugg france.52%
 today intraday Dow had the minimum fell to 12002.85 points. On Monday,hogan outlet, the Dow Jones industrial average realized since September 3, 2010, the largest increase in the triple Yang, rose a cumulative 3.5% and since March 11 first harvest above 12000.
 European Storck 600 index fell 0.2%, to close at 271.83 points.
Fell 0.36%, or < p > as of the close, the Dow Jones Industrial Average Index fell 1.79 points, to close at 12018.63, decline of 0.15%. The Nasdaq composite index fell 8.22 points, to close at 2683.87, 0.31% decline. The standard & Poor's 500 index fell 461 points,golden goose deluxe brand, to close at 12293.77.
On Tuesday, U.S. stocks edged down
. Events in Japan and Libya to promote oil prices closed above $104 a barrel, so that the U.S. stocks ended the previous three consecutive days of rising momentum.
 both air pressure closing down 0.15%
 European stock market fell slightly on Tuesday, ending three consecutive trading days of rising trend, engineering, automobile manufacturing and retail stocks were sold.
 Asia Pacific major stock markets rose in March 23rd most of the initial disk. As of Beijing time 8:09, the Nikkei 225 index reported 9558.59 points, down 49.73 points, or 0.52%.
Related Articles:

Inter win 3-1 in Serie A - Bo

is really big fame ring civilian fashion Choi

Arnautovic has been considered as a potential star, he reached the height of 1 meter 92, but at the foot of the flexible technology, characteristics and Ibrahimovic somewhat similar. 2009/10 season, Arnautovic had a brief playing for Inter for a season, but he did not succeed in Italy stadium.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
I and music resonate with each other, too wonderfu
« پاسخ #6 : 22 مه 2016، 04:39:56 pm »

frustrated with the exciting song of the ebb and flow of the mood to let themselves optimistic.
< p > music is graceful, is noble, she can not only give me indescribable pleasure, can also cleanse my soul,chaussure air jordan pas cher, put >
 only the familiar music melody can release the pain in the heart long.
< p > just received a friend sent a song "who cares about the tears I shed" of singing, harp and soothing, smooth melody, turning Kai Cheng does not reveal hate trace,goyard pas cher, surprisingly calm euphemism, sounds sweet. Crisp piano beautiful music and this quiet night into one, more and more people feel the melody of this song! Seems to let me more than a lot of imagination of space, the thoughts are also with the music gently flying. At the moment feel immersed in music like fish swimming in the water,air max pas cher, birds flying in the air! This beautiful music washes my soul, not only makes me cheerful and lively, but also enriches my spiritual world. I seem to forget myself, completely into the music of the river. You are filled with a sense of comfort.
< p > remember or in the 1980s in the forest when, conference room gate installed large speakers in addition to news programs broadcast, the Central People's broadcasting station, is playing some classic songs, to friends of the forest and I provide some mental nourishment. I often hear is Li Guyi "spring on the frontier Qing and pure" "young friend to meet" Zheng Xulan singing "shepherdess",golden goose saldi, "Sun Island" songs are very beautiful,hogan outlet, especially inadvertently caught so few librettos, tactful and elegant, and instantly can the human soul with floating up to the beautiful lofty sky.
 if reading is my way of heating, the music can heal.
< p > everyone has a first two songs close to your heart, whenever the song echoed in the ears or mind, heart will be emerged a lovely happy or a painful sad scene, let people taste.
< br / > the moisture of music, life would be infinitely better, I woke up every morning with a ear to play some full of passionate music, with the melody of the ups and downs, misty soul will unconsciously passion leaps up, dark clouds poke sleepy, opened the curtains, in the fresh air feeling fresh vitality, sunny dawn, as if with melodic coherence, mood caper unceasingly,hogan sito ufficiale, after putting in the study or work to will get twice the result with half the effort.
 music is the life of the spring,tn requin pas cher, is a melting pot of the yardsticks,hogan outlet online, even is a kind of special language.
 in this world there are two things that have been my favorite, that is, words and music. There is a kind of pain in life is the language can not tell.
I and music resonate with each other, too wonderful for words
< p > I sometimes like a shell of a rigid and fragile heart, sometimes I feel myself as if walking in the wilderness four lonely very depressed very suffocation. That is the most parched life in the days of
 at the moment the music is like a cool spring water flowing into my heart to give me a quiet and brilliant sky.
Related Articles:

You are a shepherd.

Life is a disease

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
I focus on financial performance Jiuzhitang Yongji
« پاسخ #7 : 27 مه 2016، 07:08:39 pm »

financial products yields fell steadily, but still can not stop the Jiuzhitang (000989.SZ) have added to their favor.
< p > money behind a lot of spare cash, but Jiuzhitang in recent years embarrassing reality stagnant performance, the company in 2010 after four years, revenue has been hovering around 11 billion yuan,ray ban outlet, 2 billion yuan in net profit fluctuated, and most of the pharmaceutical performance of listed companies of the successive increase scene is different.
I focus on financial performance Jiuzhitang Yongjin retreat Huarun intends to offer
Although
 and Jiuzhitang equity investment projects is also a mess. The company in 2003 to raise additional 510 million yuan, until 2012 was completely exhausted. While the majority of the initial equity investment project is changed or terminated by the end of 2012, 13 projects have 1 production, 4 termination, 2 under construction,air max pas cher, 1 transfer, only 3 of the expected benefits.
2002 years Yongjin group entered the Jiuzhitang. Thereafter, Jiuzhitang become Yongjin important capital operation platform, in the capital market scene temporarily invincible. However, with the 2008 Wei Dong good times don't last long, died, also no longer jiuzhitang.
 performance problems to be solved
< p > recently, Jiuzhitang announcement, the company will once again use 1 billion yuan of its own idle funds to buy Beijing guaranteed bank financial products, and circulation of more than two years,air max homme pas cher, we use to buy financial products of spare cash amounting to a total of 600 million yuan.
< p > earnings report shows that from 2010 to 2012, revenue and net profit of Jiuzhitang respectively 1.122 billion yuan, 11.49 billion yuan, 1.042 billion yuan and 1.63 billion yuan, 2.02 billion, 1.12 billion yuan, compared to the majority of the medical listed company and its performance can be described as piaffe.
< p > in addition, the lack of exclusive core products, lack of marketing genius, high frequent shocks are also important causes of performance Jiuzhitang piaffe.
< p > business mismanagement,veste barbour pas cher, Jiuzhitang executives layer but in recent years, the frequent change of: August 2009. Jiuzhitang, only 55 years old, chairman Yu Kejian resignation. Raw general manager Guan Jifeng chairman of a successor, assistant general manager Liu Zhitao took over total >
< p > however,air max pas cher, the 21st Century Business Herald reporter recently from the insider learned exclusively, Jiuzhitang big club may owners: Yongjin is consider to retreat, and pharmaceutical resources intends to disk access.
< p > Jiuzhitang is Yongjin's first listed company, Wei Dong during his lifetime for the quite emotional, enough to control the force, but his widow Chen Jinxia is different, she has no experience in the industrial operation,scarpe hogan outlet, regardless of the level or the ability to control and their husband far,chaussure air jordan pas cher, how can hold onto existing stall? " Hunan capital industry such as comments.
 Jiuzhitang product line length, the lack of exclusive core products,cheap pandora jewelry outlet, marketing positioning is not clear and the fatigue is the main short board." Hunan Pharmaceutical Industry said Jiuzhitang mainly products for Liuwei Dihuang pills and donkey lvjiaobuxue granule, although the two product sales over 2 billion yuan, but not exclusive products, market competition very intense.
Related Articls:

Ten years after the listing of heaven and earth so

Wang Dongm

Two barrel

New energy saving and environmental protection industry, the semiconductor lighting industry belongs to the national key support. But at the same time, enterprises in order to compete for market share, competition between various enterprises increasingly intense, in addition to the traditional price war, in the brand, channels and other aspects of competition has gradually staged.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
The value of lead at Bauma China MAC Shantui bulld
« پاسخ #8 : 28 مه 2016، 05:45:06 pm »

mountain "diversity" Tour debut
11 month 27 days to 30 days, the global construction machinery industry Festival Shanghai BMW Exhibition (Bauma China) 2012, held in Shanghai. Shantui shares (680) carrying earthmoving machinery, concrete machinery, building maintenance machinery, public works and special vehicles such as host equipment and drive, crawler, structural parts, casting parts and other accessories, strong debut 2012 BMW Shanghai Exhibition. It is worth noting that the country's largest horsepower bulldozer SD90 - 5 new bulldozer debut, became the focus of this exhibition.
< p > in addition, Shantui SD42-3 crawler bulldozers, SL80W loaders, SR12-5 full hydraulic vibration pressure machine, HJC5410THB concrete pump truck, SHF series of concrete mixing host host products such as "Eighteen martial arts" Qi Shanghai dance, "Jianji spear Tomahawk" key parts gathered in the exhibition. At present,occhiali ray ban outlet, Shantui company has formed a series of concrete machinery, push the rake machine series, fire truck series,hogan outlet, sanitation machinery series, series of fire engines, high >
< p > as a high-tech, intelligent detection equipment, Shantui SQL20/60YH bridge inspection vehicle also debut, the equipment is widely used in all types of large and medium-sized bridge bridge (side) detection, maintenance and maintenance work. Has the convenient transition, automatic and rapid erection and work surface, bearing capacity, operation occupies only one lane and the influence to normal traffic. This series of bridge inspection can be used as following disease maintenance and preventive test for all kinds of large and medium-sized bridges: the bottom of bridge inspection of the structure,tn homme pas cher, maintenance and repair (rust, reinforcement, painting, sandblasting, etc.); bridge girder bottom beam crack detection; bearing of bridge inspection and maintenance; bridge (side) surface conduit and cable installation and maintenance; bridge lighting engineering construction.
< p > ace of Shantui bulldozer tool industry ranked first, in terms of bulldozer industry,bottes ugg france, Shantui working in a more professional, more attention, more high-end. Domestic maximum horsepower, the highest efficiency, the most intelligent of the " open God push SD90 - 5 this exhibition launched a heavy, to create independent research and development since the founding of the country to achieve independent supporting the first set of.
SD90-5 crawler bulldozer in the whole matching, thermal management system,air max pas cher, modular design, intelligent control,hogan outlet online, noise control, man-machine engineering, big horsepower engineering machinery manufacturing, and other has made a number of technical breakthroughs, product performance reached the international advanced level break the blockade of foreign company's technology,chaussure tn pas cher, forming a China bulldozer machine technology standard and bulldozers high-powered transmission system of key components of the technical standards. The product is suitable for use in mines, water conservancy and other large engineering earthwork operations, the device can adapt to more bad working environment, can complete the work can not be replaced by other small and medium-sized equipment,scarpe golden goose, mine construction and water conservancy construction indispensable machinery and equipment.
The value of lead at Bauma China MAC Shantui bulldozer
 Chinese capital card? Zhao Binbin Huang Lu red
Related Articles:

ABC net profit of 145 billion 100 million last yea

Yunnan Baiyao to the proposed

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
J K Rowling pseudonym returned literary snobbery
« پاسخ #9 : 30 مه 2016، 07:50:56 pm »

the two publishers rejection letter, undoubtedly show great irony. It is Rowling's novel entertain an angel unawares, not commercial success, who will sell the novel? Rowling said in social media, announced the two letters of refusal is not in retaliation, she hopes to encourage more people to write by this example. In fact, before the "Harry Potter" became popular, has repeatedly rejected.
< p > the truth said in the original Yu Hua, Su Tong's era, magazine editor also more responsible, at least also to the author to write letter of rejection, or manuscript to return, some editing will be serious advice, let the author how much benefit. To this day? Most of the literary magazine didn't bother to Dali, where will write a rejection letter to you. The new contribution in the past, basically no echo.
J&middot; K&middot; Rowling pseudonym returned literary snobbery?
JK Rowling is one of the world's richest writers, "Potter Harry" series of novels to bring her a steady stream of wealth. However, the best-selling author of the previous two years has also experienced a publisher's relentless blow. Recently,scarpe hogan outlet, she in the social media announced the two letters of the publisher's letter, originally, fame after her under the pseudonym Robert Galbraith & amp; his novels have been the two publishers refused. The publishing house in the letter said,bottes ugg france, "the call of the cuckoo": not a commercial success, and therefore can not be published, the authors suggest we should take part in the writing course.
< p > magazine or publishing from a commercial point of view to consider. However,hogan outlet online, fame is from,scarpe hogan outlet, as long as it is the works of famous writers, regardless of good or bad, are guaranteed first appeared,tn pas cher, and the contribution to the unknown author, heart will neglect third, tend to make hasty judgments. About Chinese and foreign literature both snobbish and Luo Linyin real name is being refused to release, and when the call of the cuckoo is exposed as the new immediately topped the bestseller list. The two publishers must regret the intestines are green.
 has repeatedly rejected before fame, many writers have experienced similar. Like Yu Hua, Su Tong, Mak in the creation and early have so, even a manuscript voted ten times, was a magazine or publishing returned. Mak's famous novel "decryption" was rejected 17 times, it is generally difficult to imagine. Is the quality of their work? Obviously not. Literature magazine is full of a large number of mediocre boring work,golden goose saldi, but the editors of these great potential of the seeds of the players to look at, is certainly a judge of the vision and attitude.
 submission now than in the past is convenient, author also can keep the original paper. But did not receive any reply,air max pas cher, even if it is a rejection letter, the author is undoubtedly a blow and hurt the creation of them confidence and enthusiasm. Literary magazines are too lazy to write a letter of rejection, virtually also form a vicious circle,scarpe hogan outlet, often over reliance on some old writer has long been famous and within a small circle of writers, and the majority of creative young people turn a blind eye. After the young author was despised, but also more and more rejection of the traditional magazine, published in the online media work, no longer accompany you to play
Related Articls:

Entertainment to death the last king Hu Hai's diss

Leather sh

. Exit key counties, submit an application to the county, city (the ground) trial, provincial approval and submitted to the State Council for the leading group for poverty alleviation and development record. After the exit of key counties, in tackling the country's original poverty alleviation policy remains unchanged, pay close attention to the development of national policies to tackle tough.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Father's day marketing unknown
« پاسخ #10 : 30 مه 2016، 11:50:23 pm »

Father's day marketing &quot,hogan outlet;unknown""
< p > of report from our correspondent (reporter Ren Chong) may be because of the love of the father have been relatively low-key heavy,hogan sito ufficiale, so even this Sunday is the annual father's day. The mall marketing is not hot. But from some of the details,air max pas cher, still can feel the traces of father's day.
 in contrast, the father's day on the network than the real mall lively. Taobao data show that as of June 12, to the father's Day gift for keyword search index is 7 times of 10 days ago, shavers, ties, belts,nike tn pas cher, clothing etc. men's products started selling,zapatillas new balance baratas, father's day with hot sales of health products.
 most popular when the number of men's supplies counter. Reporter visited a number of shopping malls have found that the two days of men's products have more than men's products have more than the momentum of the woman. Razor, watches, mobile phones and other merchandise sales are very popular, and in terms of clothing,air max pas cher, linen,scarpe hogan outlet, cotton category in the elderly T shirt, shirt sales are very good. Some of the salesperson told reporters that mother's Day gift is the choice of many fancy, because most of the mother love is beautiful, love of the young; but goods of a "father's Day" in a low-key, practical and comfortable as the theme, "many consumers to practical roll call,hogan sito ufficiale, said dad doesn't like fancy goods."
Related Articls:

Zhang Quanling investment in the first half of this year secretly cried more tha

Office of

According to his introduction, Mcglaughlin to clothing as the main commodity, 80% of revenue from online sales, and another 20% from the line under the store. Expansion of the line under the store led to a decline in gross profit Mcglaughlin, while relying entirely on online sales Dangdang does not exist this problem.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Russian media said the world's cheapest Liaoning ship almost no ability to prote
« پاسخ #11 : 08 ژوئن 2016، 02:40:21 am »

[global network reported] according to the Russian "military messenger" reported in August 21st, the article analyzes the specific composition of the Chinese Navy forces, the combat of a variety of ships were discussed.
Russian media said the world's cheapest Liaoning ship almost no ability to protect themselves | China
 aircraft carrier Liaoning ship _ Sina military
 in China's new surface ships, the first should be mentioned is the aircraft carrier Liaoning ship". Its list of equipment marks the beginning of the establishment of China's aircraft carrier power. "Liaoning ship" is the world's cheapest carriers. Its predecessor is $20 million from Ukraine to buy the Varyag aircraft carrier. In the process of rebuilding,hogan outlet online, the main technology and equipment are developed by China itself. Theory of "Liaoning ship can carry about 60 aircraft,ugg pas cher, including 40 J-15 fighter contract 20 aircraft made in Russia card - 28 helicopter based on the development of various types of helicopters.
< p > the article said that the Chinese Navy about 25 million people,hogan sito ufficiale, has a ship and medium-sized aircraft carrier Liaoning ship,goyard pas cher, three deployed ballistic missile submarines, five ships nuclear powered attack submarine, about 60 diesel electric submarines,cheap mac makeup outlet, about 60 ships and destroyers and escort ships, 160 ships, minesweepers and landing ship, about 300 ships the speedboat.
 Power Co.
The USS Liaoning
 China may build a ship aircraft carrier will genuine goods at a fair price in ten or twenty years,hogan outlet online.
, including the United States experts,goyard paris, foreign analysts believe that the "Liaoning ship" is not significant. First of all, J -15 in the main performance of electronic systems and weaponry is significantly less than the F/A-18E/F of the United states. Secondly, the Liaoning ship is not equipped with a radar navigation system and all kinds of combat and reconnaissance weapons fighter and helicopter,air max pas cher, resulting in its combat is greatly weakened. Finally, the "Liaoning ship" almost no ability to protect themselves, only against low flying air targets.

Related Articls:

National Commission for the d

Yiyang Hun

Local officials across the 30

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

این صفحه در 0.146 ثانیه 19 نمایش داده شد.