انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تو خواهان قدرتی تا آزار برسانی. و گرنه عشق کافیست، مهربانی کافیست

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 7 قدم ششم ...  (دفعات بازدید: 1949 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 7 قدم ششم ...
« : 24 ژوئیه 2015، 06:21:05 pm »

چه ترسهایی مرا از آمادگی کامل باز میدارد ؟
« آخرين ويرايش: 24 ژوئیه 2015، 06:22:56 pm توسط sedighe »
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 7 قدم ششم ...
« پاسخ #1 : 24 ژوئیه 2015، 06:30:34 pm »

چه ترسهایی مرا از آمادگی کامل باز میدارد ؟
    آمادگی کامل سخت است و برای من بوجود نمیاد . مثل قضیه سپردن و واگذاری است که با هم فرق میکند . من میتونم بسپارم ولی چون پس میگیرم نمیتونم واگذار کنم . ترسهایی که مانع از آمادگی میشود ترس از اینکه من بدون نواقص آسیب ببینم و این برایم یک باور شده . اعتماد ندارم .
    مثلا ترس از اینکه فروتن شوم و دیگر جایگاه خودم را از دست بدهم .....
       ولی برنامه با ارزشهای معنوی _ روحانیت و خدمت ها من را بزرگ میکند و به قدر لازم عزت نفسم را به من برمیگرداند .
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • klm448
Rainie Yang naked performances of micro film Show
« پاسخ #2 : 30 آوریل 2016، 07:37:55 pm »

< p > LUO in the play be mistaken for girls' girlfriends, and girls fight and quickly launched a a exotic love, and by endorsing the end of the advertisement. Scene Show Luo was asked, "when the last moment of the 2012 end of the day, in addition to mother's mother,hogan roma outlet, you will call which friends"? He preferred Jolin: "I would like to thank you first with Jolin said. Because I have a period of low tide period, when we have to cheer each other, meet later become king and queen to help each other,golden goose, later Jolin become days concert invited me as a guest, so to thank her. "
< p > the heart again, "the entire film is 50 minutes,hogan outlet online, 10 minutes per episode,scarpe hogan uomo, script to with the idol drama rhythm is completely different, first set the nude scenes, the second episode slap in the face to play, the third set kiss... Frequently resorted to hardcore drama. In the film Rainie Yang naked in front of Show Luo rub lotion, the audience is very curious, in front of what "Scene"? Luo was asked is a feast for the eyes, he unfortunately sighed: "no, before the shooting, I just want to Rainie will do what protective measures, thinking of the bath towel drop down inside should NU-BRA and other parts of the still have to see,golden goose saldi, she wear pink corset, on the whole. So I just don't know where to look." And Rainie Yang bold nude performances,golden goose outlet, also won the praise of pig heart: "because my back for girls quite studies, there is little girls who dare to back naked,tn requin pas cher, I read the, Rainie skin really good." This is a not only for Rainie Anshuang: "really? Is my waist is relatively fine ".
< p > Express News & nbsp; potato net in April launched love micro film "heart again", Luo Rainie after three years ago the idol drama "sweetheart" again. Luo said that the set aside "playboy, rich kids return to the role of the ordinary people,scarpe hogan outlet, and Rainie has bold nude performances of the play.
Rainie Yang "naked" performances of micro film Show Luo failed to lament the feast
 Rainie Yang and Show Luo
Related Articls:

net exposure Ling Xiaosu to accompany Yifei Tang to do pregnancy check

Salary all kinds of expression

Olympic scene dialogue answer the doctor questions

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Reading the Analects of Confucius experience a sense of Yu Dan
« پاسخ #3 : 10 مه 2016، 07:28:32 am »

Read "Yu Dan" the Analects of Confucius' ideas "feeling
 "Analects of Confucius", spread over 2500 years, affecting generations Chinese. The true meaning of the "Analects of Confucius", is to tell you how to live a happy heart we need that kind of life. Beijing Normal University Professor Yu Dan closely facing the 21st century human mind confused,hogan outlet online, combined with the profound knowledge of classical culture, using the feminine exquisite emotion, from the view of the Chinese people of the universe, concept of the mind, attitude and way of making friends, personality,air jordan pas cher, ideal and life view on seven aspects, from the unique perspective of interpretation of "the Analects of Confucius". Gray and Confucius must link the colorful world. The world is full of vitality, brilliant purples and reds, 000 free competition category Shuangtian in different poses and with different expressions. It is because of the colorful life, grey theory don't seem dead; also because with the idea that noble and pure, numerous and complicated world as not to vulgar. Gray enhance the taste, to ensure the vitality and colorful.
            Yu Dan tells us that Confucius,nike tn requin soldes, a link to the colorful world of grey Confucius. The link is wide, the four corners of the world at all times and in all countries. The theme is simple, simple to no color, no s..e..x, no time and space, only temperature. Her "the Analects of Confucius,sac goyard pas cher," the book by Bai language,chaussure jordan pas cher, with many simple story, generally difficult to understand "the Analects of Confucius", through the form of experience to explain, easy to understand, looks very simple language, but in principle reveals a number of alternative, more simple said: it tells us the principle of doing things. She leads us beyond time and space, a 2000 saint to the sight of the people, and people dialogue. Confucius did not sages posture,goyard pas cher, straightforward and simple and approachable, often convey a simple, warm attitude to life, her profound truth about easy to understand, really approached our hearts. "The Analects of Confucius,golden goose," the book taught to us many methods for communicating, the rules and principles of a person, in this changing and competitive society, untimely everywhere in real life, everyone will inevitably feel regret and unpleasant feeling, perhaps we unable to change the facts, through interpretation of the Analects of Confucius, can change the way we look at the attitude of these things, tell us to peace of mind to treat the pity thing in life and suffering, how to work to the deficiency of the power and the strength to do the work better and more real. People in this life will always encounter such a kind of unpleasant things. People must first be able to correct the face of life regret, in the shortest possible time to accept down. Don't dwell on the inside, again and again ask Tianwen, this can only aggravate your distress,hogan roma online, but also as far as possible to things you can do to make up for the regret. Whether Confucius's "the Analects of Confucius" or Yu Dan's experience, said that the realm of life, the gentleman is the ideal personality standard, the strength of the gentleman began in the personality and the heart. If a person in today's society to reflect on their behavior, and can not regret, not guilty, to make their own.Related Articles:

Love is a

..................

Because at that time the Changqing in the road, so whenever go to that part of the road is simply all over the sky yellow sand, sitting in the window will invariably put all the car windows closed on the. Then the bus only sleep trembling, as if they are in danger of tipping.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Growth journey 600
« پاسخ #4 : 12 مه 2016، 04:14:28 am »

Growth journey 600
 A: Journey of growth
< br / > the summer vacation,tn requin pas cher, many parents will take their children to travel outside, I have experienced different travel,hogan outlet, this is I a person go, that is a summer camp -- a journey of growth.
 in a day Gao Yundan day, I set foot on the bus to deqin. From the beginning of that a moment, I will no longer be home the little princess, can act like a spoiled brat,scarpe hogan outlet, temper, I now is an ordinary member. Think about it,hogan rebel outlet, this is not,goyard pas cher, to the destination.
< br / > in the seven days,goyard soldes, we carried out the broken bridge in the air, honorable person CS,hogan outlet, Thanksgiving, and so on, are very interesting, which impressed me most is picking corn and rock climbing.
 We were climbing

first by the father in the back,hogan outlet online.

Related Articles:

My dog Hua

Annoying p

Confucius lived to be 72 years old, 57 years of experience made him Rende both. Knowledgeable and become supreme University asked, great thinkers, it may be said is earthshaking, dare not say no latecomers, at least is unprecedented). In such a status, when his pupil asked him, his answer turned out to be "Wen Chao Xi may be dead Yi", how incredible!
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062

,spaccio golden goose
 is not sure is, Netflix will take the way how to make the film and the public to meet, is only to watch a form of online pay, or there may be at the same time theaters.

1905 film network < strong > < / strong > recently,hogan outlet online, Netflix at the Toronto Film Festival announced that is ready to shoot according to Kent Haruf fiction the night of soul "(our souls at night) adaptation of the movie of the same name, starring veteran actor Robert Redford and Jane Fonda.
< br / > the movie of the same name will by "and Shamo 500 days",adidas nmd runner pas cher, the Games in the wrong "screenwriter Scott - neustadter and Michael h. Webber penned the script, Robert Redford starred except,golden goose sneakers, will also film producer. Robert Redford and Jane Fonda had in 1967 and in 1979 co starred in a cold war "husband and wife" and the electric horseman two films,scarpe hogan outlet, is overwhelmed by two third collaboration.

The old version of &quot,tn pas cher;the bridges of Madison County" will take Jane Fonda and Redford starring

The film dancer Swan star stu

row qualifications: Aunt Uncl

On the Golden Globe Award for best animated film snow romance at the beginning of the six mainland

Yesterday afternoon, reporter several search, and finally in the vicinity of the Pujiang hotel is located in Sichuan Road Zhapu road to see a crew vehicle. Replaced by a "President" of the iconic suit, Takuya Kimura yesterday wearing a white T-shirt and white shirt, looks also a few years younger.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Winter _10
« پاسخ #6 : 14 مه 2016، 08:11:41 am »

winter< br / > now is the winter season,hogan sito ufficiale, but there is no snow,scarpe hogan outlet, and very warm,adidas nmd runner pas cher, very comfortable, like a spring like, so many trees in advance of the bud. It is an unusual winter.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; roadside, the magnolia tree leaves or like a summer like, green green, by the warm ocean sun, glossy, very, seems to have oil,goyard pas cher, more verdant. Then looked up at the tall paulownia trees, tree branch is brown and bare, occasionally stop only a few sparrow playing in the above, slapstick. It is an unusual winter.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; for a long walk to the edge of the pond and many nameless grass also quietly from the ground jump up, and in the usual winter, this phenomenon is impossible. This is really a freak winter.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; home balcony, pot of gardenia, also spit out the small buds, yellow green, the wind blows,hogan scarpe, a small Yaer swing up,hogan interactive outlet, like a little girl,air max femme pas cher, dancing, and as if new life trembling. This is really an unusual winter.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; in recent days,hogan scarpe outlet, always in the morning saw dad wearing shoes, sportswear in the downstairs circles running. This is commonplace, but in the usual winter. Such a phenomenon is not possible, because of the very low temperatures in the winter morning. I go to the father, he said: "you down and run a lap." I follow the words of my father to do, after a few minutes, who actually take up sweat, after coming home, also want to take a shower. This is really an unusual winter./>   Related Articles:

The taste

Love, bring me guilt

Junior high school, at the be

The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless. Sunlight scattered into the window, we each feel like sunshine, but the teacher must give this piece of sunshine and some shadow - announced the results of the examination, our good although the mood has been hit, but immediately perk up!
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Life is not the flower
« پاسخ #7 : 14 مه 2016، 11:35:19 pm »

< p > do a flower, in nature, lying in the soil, don't have to worry about the sun bath, also don't worry about no water irrigation; not for other people's praise, just at the moment you admire, leaving a smile. < p

;
< p > life is really not as good as a flower, living in a noisy world, arguing that years of disputes,hogan outlet online, robbing the high official positions and riches, how complicated customs.
 if there is a choice, I will resolutely choose a flower. As a flower, I would like to carefully taste, quietly listening, deep sigh......
 has said that the flower is beautiful, but easy to yao. Actually otherwise,golden goose outlet, mortal life, is the in a flash that Xie flowers; however forever is longing for the future, is passed down from the generation after generation, the immortal, the passion. Every flower brave open flowers, is a dead lips smile.
 yes, that's a fact that can never be changed. However,scarpe hogan outlet, who will have such a sigh?
< p > thereupon, I have a strange feeling -- our lives as a flower, it although I have to experience the flowers bloom, but it is so clear,tn requin pas cher, so beautiful that no one kind of cowardice, that kind of vulgar. Whenever I see the flowers, it always Dangqi heart the quiet; see the whispering, also really a "call Yan is not sad," feeling.
 it is noble and pure, still lotus,scarpe hogan outlet, "out of the silt but not stained"; such as lime, "leaving only the innocent in the world."". Only with the taste of the history of the indifferent, pure and flawless.
 actually,air max pas cher, to do a flower,hogan olympia outlet, is not it better?
 actually, do a flower, not better?
Life is not the flower
< p > maybe life is too cumbersome a, perhaps is the world is too complex, is perhaps the human is too difficult to read, sitting in a chair,air max femme pas cher, gently sipping tea, all of a sudden this feeling. People always have to run from fatigue, from young to old age, there is no discontinuity......
Related Articles:

The world is too much _100

Love home

Opening ce

So we choose from the university after the mountain path up the mountain. The mountain road started is not too good to go, not a few minutes I came out of the sweat of a body and farther on the road is steep, later it was on all fours, "climb". I accidentally feet also slightly wounded! Although very tired, I always stick to it, until the top of the mountain.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Promises Don't Come Easy
« پاسخ #8 : 18 مه 2016، 03:23:48 am »

commitment, probably with their own determination to let the other side of the rest assured that a! The ancients said: "true in word and resolute." A person if motionless was patting chest commitment, but often a lot of impassioned after would not be following, not to mention what actions and results. Such a person, who would believe him?
 The word once spoken can never be withdrawn. Promised to other people's things,golden goose saldi, we must work hard to help them achieve, otherwise it is not easy to promise. Who can not grasp things, or don't promise, as people will also tired and had mistakenly blamed.
 is not all like the promise of people do not speak good faith, but he may be over estimated their own, perhaps underestimated the complexity of the matter, so that practice is particularly difficult. For a person who is credit,golden goose mid star.
 bird feathers,air jordan homme, people love and fame. People who trample on their promises will never care about their image in other people's minds. If the image is not good, and which to the component?
Promises Don't Come Easy
 Xu one daughter, Mo shift,hogan sito ufficiale. Promised to other people's things, even if there are more precious, there are more, it is to count. Gold, with wisdom and efforts to fight for, but also can get together more, and still can win by good faith,chaussure air jordan soldes, and a person's prestige, but it is his one point one point set up.
 I hate those disloyal person, he always keeps promise but constantly broken promises. His so-called commitment actually is deceives oneself and others, he always thinks of others is a fool, in fact, he is a very clever liar. When a man is a liar, it is often a fool. Cheated people tend to "a fall into the pit, a gain in your wit, and deceptive, is undoubtedly deceiving the oneself cheat inside.
 a person's image is the result of his long term treatment of doing things. A man of credit is not easy to promise. He must be absolutely sure of the situation in order to promise, and once promised, will also be honored,air jordan pas cher. This kind of person, he may promise not much, but he has every commitment to have the result, this kind of person, who does not trust him?
 don't be easy to promise, especially for kids. Children's hearts are pure, and they don't know that the world is full of deceit. What is promised to the child, but also to achieve, otherwise, their young minds will cast a shadow of deception. The shadows will be with them all their lives. (Article Reading Network: www.wenxuefan.com)
But
 some people, said the ten thousand, people will not believe him; and some people, just say,hogan outlet, people believe it. Why? Because a person of bad faith, after a man say. If a person does not move on the promise, the promise of the matter has not been honored, then this person of course, there is no authority,air max 95 france. Taiwan, who is too easy to promise, is rarely a trustworthy person. He is not responsible for his words and actions, and talk about how to be responsible for others? He had no idea what it meant, and what was the meaning of his commitment to him?
Related Articles:

Charm Huashan

[green dre

Zaibiekang

This is the way we intermittently, not for lack of a better, but insisted the first only, time flies, Wushirenfei, who would remember love in ambiguous in the dim light to the to the air to leave a city, a lifetime love. However, when I really wake up, only when it is a dream, dream of you, I have, hometown, there is a bright moon, joy and happiness.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
The absence of Deng Chao running man movie film si
« پاسخ #9 : 22 مه 2016، 12:58:28 am »

yesterday,air max homme pas cher, by the popular TV variety show "run"! Brothers, the film adaptation of the same name, the official announcement will be released in January 30, 2015, and released the first set of "jungle adventure" posters. Angela Baby (Angelababy), Baoqiang Wang, Li Chen, Chen He,goyard paris, Zheng Kai,occhiali ray ban outlet, Wong Cho Lam and other former class star, collective cowboy outfit debut.
 in this set of posters did not appear in the original television program running male captain Deng Chao figure, which seems to confirm the news before the Internet Deng Chao ran out of the big movie. In this regard, the film side of the person in charge also formally responded to the media, said: "the film" run! Brothers, of course, hoping to gather together run male sibling group, but in the end because the film shooting time too nervous, its specific shooting date and Deng Chao's scheduling conflicts, Deng Chao failed to participate in the filming, this Deng Chao and the film side said very sorry. But I believe that now run six male appearance and a number of mysterious guests, still can bring laughter and surprise."
The absence of Deng Chao "running man&quot,scarpe hogan outlet; movie film side: schedule conflict
 variety show "run,hogan outlet! Brothers "
 film side, said the person in charge, "run"! Brothers "film selection next year on January 30, release,hogan outlet online, first of all, hope to make just watching TV run male in the first quarter of the audience, to the fastest time on the big screen review run Nantuan bring comedy happy. In fact, it is to just leave the students happy gift. At the same time, the film side also said that "in order to catch up with the release date,hogan outlet, filmmaking team is almost at the completion of an impossible task,hogan outlet, in addition to 'run Nantuan' original class brothers gathered Sanya, invited more than once appeared in the TV show mystery guest. Collective by 10 actors, and film in the game settings, braving the link, and classic tear brand link upgrades in the round, this is definitely a super big movie, five or six times in the team behind the rest of the movie, in the collective work to out of this big movie. "
Related Articls:

Eight year

Hao Junmin the German Cup full of the audience was

recent Premier League frequen

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
-ST gold in 2015 net profit losses for uncap - report period - Yan Zheng
« پاسخ #10 : 25 مه 2016، 04:50:45 am »

*ST gold in 2015 net profit losses for uncap | reporting period | Yan Zheng
,nike tn pas cher
< p > China Securities Network (reporter Yan Zheng) * ST Kim of January 28, night to disclose the annual report shows, the company for the year 2015 to achieve operating income of 600 million yuan,tn requin pas cher, down 57.38%; attributable to shareholders of listed companies net profit of 2.44 billion yuan, up to profitability; basic earnings per share 0.3593 yuan. The company has submitted to the stock exchange for the revocation of the company's stock delisting risk warning application.
< p > during the reporting period,air max femme pas cher, the company under the support of Jizhong energy implemented a major reorganization of assets,scarpe hogan outlet, the original PVC related assets,hogan outlet, liabilities and Cang Hua storage 100% equity sold to Jizhong energy,goyard soldes, after the sale of the company's main business from PVC and methanol production,air max 95 soldes, sales change for methanol production and sales. Notice that the company sold a loss of PVC business, effectively enhance the company's profitability and sustainable development capacity.
< p > also announced that, company control related regulations, the company for the year 2015 the audited net profit index relates to delisting risk warning situation has been eliminated, nor touch other delisting risk warning and other risk warning, the company is eligible to apply for revocation of the stock delisting risk warning. The company has made an application to the Shanghai stock exchange to withdraw the delisting risk warning to the company stock. Shanghai stock exchange in the future five days after receipt of the company's application,hogan sito ufficiale, according to the actual situation, determine whether to withdraw the delisting risk warning on the implementation of the company's stock.
Related Articls:

Holding less than half a year

Landocean

Huaxin sha

And in more than a month today, St Societe Generale disclosure of annual report, the company not only magical losses, to the SSE submitted the application application for revocation of delisting risk warning. St Societe Generale can in a very short period of time occurrence such a reversal of the results, the reason is that actual control person will own gifts of assets of listed companies, completed a "blood type rescue.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Why, to become one of the four big enemy in 1966
« پاسخ #11 : 29 مه 2016، 09:58:54 am »

< p > a party will make mistakes, even if it has no political experience, although dynamic mouth regardless of the hands of the opposition,scarpe hogan outlet, also said the wrong thing at the wrong time, wrong to recruit. But everything has an exception, this world there is a in after the founding of nearly 90 years of history hasn't made a big mistake of party,air max 95 france, it is the Japanese Communist Party.
Why, to become one of the "four big enemy" in 1966
< p > core tip: July 1966,cheap pandora jewelry outlet, Mao Zedong in a speech clearly put forward four enemy,nmd runner femme pas cher, the Soviet Union modern revisionism,goyard prix, U.S. imperialism, Kenji Miyamoto revisionist clique and Eisaku Sato reactionary cabinet. The reason behind is that 1966 March visit to the JCP speaker Kenji Miyamoto in Shanghai to Mao Zedong personally put forward the requirements of JCP in the Sino Soviet debate in the explicit support of the Communist Party of China.
< p > the JCP's general secretary kyuichi Tokuda is from the beginning of 1928 has been sitting for 18 years in prison, while another leaders no Saka ginseng can migrate. Most of the war era is spent in Yan'an cave, until MacArthur occupied by the Japanese after the JCP became the legal political party, and in 1946,golden goose sneakers, the first post-war election also received the five seats, the election of 1949, JCP seats increased to 35 seats.
, founded in July 1922, just a year younger than the Communist Party of China, but it is now the most senior political parties in japan. JCP from its start has been in efforts against that Japan's big landlords and big chaebol political, against Japanese militarism,hogan outlet, opposition to the war, and before the war has been the existence of illegal.
 Tokuda Nawachi later died in Beijing in October 14, 1953. Two years after the 1955 September 13 in Beijing held a 3 million people participated in a large memorial service, deacon of Liu Shaoqi, Mao Zedong personally inscription kyuichi Tokuda comrades immortal.
 the Japanese Communist Party used to be very active (source: data figure)
< p > the JCP restrictions until 1955 signed the Treaty of San Francisco in Japan after independence is resolved, JCP also once again gave up the Stalin imposed on their military policy, confirm the programme of action for the parliamentary struggle, so that the 195>
< p > but it has caused the conflict between the Republic Day Stalin, on January 6,hogan outlet online, 1950, Cominform suddenly: the paper "about Japan's situation,", began criticizing JCP leaders rightist surrender doctrine and parliamentary struggle between two lines. It never rains but it pours, June 25, the outbreak of the Korean War, MacArthur can regardless of the CPC's internal struggle, that since fought in the Korean War, JCP must be the fifth column, so and JCP over the face, the JCP leaders are deprived of the office, implement preventive arrest. It is said that although there is no conclusive evidence of the crime to catch you, but you in order to prevent crime, put you up again. The 1952 has simply made a "sabotage prevention law" to deal with a total. This is Shino Sakami and Tokuda Nawachi can go Chinese again.
Related Articls:

China intends to grant the qu

Hacker ind

16.76 time

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
My friend Wen Shiqiang
« پاسخ #12 : 29 مه 2016، 10:10:07 pm »

My friend Wen Shiqiang
,hogan outlet online
 we all have good friends! I have a good friend,goyard prix. His name is Wen Shiqiang. Now I'll introduce him to you.
 I also admire him, we are the sixth grade students who know the name of Wen Shiqiang, can be regarded as "household
 my good friend Wen Shiqiang
 Xiao,golden goose outlet, "known to all, in the fifth grade final exam to grade the highest score won the first. He is good at learning,goyard paris, no matter what the exam is always the first. I can envy! His hand is also very clever,pandora charms outlet, write a hand pretty hard pen words. Students study a problem,tn requin pas cher, or make a craft,goyard prix, and he likes to discuss. His exemplary deeds out of our class a good learning atmosphere,nike tn pas cher, so that our class has become a leading school of civilization.
 he has a pair of big eyes, black eyelashes and bright hair. He likes running. He likes to learn.
Related Articles:

College St

I've never been so sad.

Government

The proportion of male and female students is more coordinated, so the overall discipline is easy to manage. But because this year just succession, and students from the village of a few, former students of the lazy, literally, not by constraint habits more serious, most parents are farmers with culture is not high, and some are dicker or long-term working outside, also has a small part in the care of grandma and grandpa and grandma.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Deputy director of the office function change is t
« پاسخ #13 : 12 ژوئن 2016، 01:40:15 pm »

< p > about institutional reform of the government how to affect the livelihood of the people, said Wang Feng, reform will change the functions of the government, clarify the government and the market, society and citizens in community relations,wholesale mac cosmetics, strengthen service function and reduce the project approval,goyard soldes, the and the people's livelihood are closely related.
 in turning to whether the policy changes, Wang Feng said, China's population increase and the pressure of resources is still in conflict. First, the basic national policy of family planning will not change; second, the responsibility of Party and government leaders will not be changed; third, family planning one vote veto system does not. "Family planning work can only be strengthened and will not be weakened." Wang Feng said.
< p > yesterday, has attracted much attention of the institutional reform of the State Council and functional changes in the program "announced,woolrich outlet, responsible for drafting the reform program of central organization committee office -- the previous some low-key Department into the people's vision.
 how to affect people's livelihood?
< p > to the office of the central organization committee is a standing office of the central organization committee,sac guess pas cher, under the leadership of the central organization committee responsible for national administrative system and institutional reform and organization of the daily management work, is a mechanism of the CPC Central Committee and state department organization. As the special central government departments a cross party, it figure almost runs through every field of administrative system reform process.
Deputy director of the office of administrative system reform is: the transformation of the functions of the core
 | function change adjustment mechanism reform
< br / > the second session of the National People's Congress meeting news center held a press conference on the 11th,wholesale mac makeup, Wang Feng, deputy director of the central organization committee office on issues related to the institutional reform of the State Council and the functional transformation program "answered questions from Chinese and foreign press. He said that the transformation of functions is the core of the reform of the administrative system, if the function does not change,new balance outlet, only to adjust the organization, the effect of reform is not expected to reach.
 government agency reform
 &gt,golden goose outlet;
 he said that the reform has changed the food safety supervision system, the purpose is to integrate resources, reduce responsibilities cross, to provide institutional support for food safety. The two departments of health and family planning merger, in order to make full use of the resources of the two systems, to solve the problem of people to see a doctor is not convenient, medical institutions are not in place.
 "in the past referred to the reform of the administrative system, we think of the reform of government institutions, the integration of the Department, this is a mistake."
 "now there is a point of view, the social contradictions are attributed to institutional issues. In fact, the system only determines what the government management, who will manage, as to how the tube, but also by a series of policy formulation and implementation to achieve, and finally rely on the specific work of the organs to achieve. Together to solve the problem." Wang Feng said.
 Wang Feng said,tn requin pas cher, compared with the previous reform, the reform program of the State Council, the title of the program added a function to change four words. More prominent functions of the reform is the focus of this round of reform and highlights.
 link: the office of the Central Committee of the establishment of the Central Committee is a what kind of department?
Related Articls:

Nanjing residents sent to report posts in public o

The Wenchuan earthquake victims in Lushan, said th

To be able to grasp war, and win this should be a strong army, to strengthen the army officers and soldier war, troops in war, war thought training, firmly establish fighting the only fundamental standards, in accordance with the requirements of the war to engage in construction, grasping preparation.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Graduation internship newsletter 3 _0
« پاسخ #14 : 12 ژوئن 2016، 07:57:58 pm »

is looking for a job will sometimes make people feel a kind of invisible Fate, a secret driving force. Remember three months before the first time to Beijing Normal University, Zhuhai Campus interview scenario, to prepare a full two days of the wardrobe, and the interview was within twenty minutes on the end of the summary sentence is the content of the preparation did not ask, asked the contents are not prepared, when President Wang was happy to is this effect, the financial department of the school of the interview and all my honor to participate in other interviews are not the same, to inspect the project only a is the language expression ability. As a result, I wish to get the internship opportunities.
 also has a very deep understanding of the point is rigorous and careful. This but also led the, now think of get along with senior for three years before leaving for my fair evaluation: spiritual and superabundant, rigorous enough. Don't know everyone has a few heart, I feel is missing more than half. I tried ten times the newsletter will still be typos.
 graduation internship newsletter 3 articles
< p > want to talk about today is not the experience of to apply for a job, moreover the present situation can not leave to also not sure, but to date here practice has been for a whole month, in view of the good at summing up the people to make progress, today here from a special point of view of doing a simple summary of work ~ ~ ~ every night before going to bed I will review the day's work, I learned? What did I do wrong? What did I say? It is these days to constantly ask their own questions. Yan Yan said that I am very funny oneself always in the sitting sitting on "Puchi" a laugh out loud to,scarpe hogan outlet, I always say: today, I went on to do an embarrassment ~ ~ ~ ~ I really cannot stand the, until today, I believe such a truth, your flaws,hogan sito ufficiale, if you always thinks of neglected, it always in various forms of exposure in your work or life, until you've eaten enough loss,hogan outlet online, long enough chi, finally remembered mom said, but you didn't listen.
Graduation internship newsletter 3
< p > said I speak not of the brain or, or that my character is directly or, or take care of my face that I the person is really or, in short these days at work appeared a lot of mistakes made it hard for you to accept, the evening think simply can't sleep sleep ~ ~ distress ashamed to have sleep. Later,louboutin soldes, I discovered that people do, in a stress state may be more detrimental to the true level of play, says the wrong thing,hogan outlet, do something wrong, insincere, words do not take tone, attend, hurry scurry, these words is the summary of my work of keywords, is really sad. A thrill to meet and even have an unusual phenomenon, I really served myself. Just do not want too much to describe those dirty things myself,occhiali ray ban outlet, every one of them can be used as a classic joke to others. I like smelly said, if you want to open a discussion will decide my left,hogan outlet, I should pack up and leave the volume. Finally all but I told myself, or less talk do it, really not necessarily speak words must remember to make a god gifted my brain, not only the mouth,hogan outlet online, I swear.
Related Articles:

Junior hig

The graduation speech Thanksgiving

Department of the company in the engineering construction carried out to set off a big upsurge and promoting the construction of production" as the theme of technical contest activities, Download call project all young workers courseware [in one hundred days of the craze in Dagan, work with full enthusiasm into their respective production tasks for ahead of schedule to achieve the established objectives throughout the year.
خارج شده است

این صفحه در 0.107 ثانیه 20 نمایش داده شد.