انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

گاهی اوقات داشتن کوله باری عاجزی و دانش برنامه ، نمی تواند سد لغزش شوند .
آنجاست که خداوند حضور پیدا می کند و ایمانمان کامل می شود .
.
بیل . دبلیو

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 3 قدم ششم الانان  (دفعات بازدید: 1202 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 3 قدم ششم الانان
« : 17 ژوئیه 2015، 11:44:01 pm »

در پی کارکردن قدم پنجم آیا مایلم قدم ششم را کار کنم ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 3 قدم ششم الانان
« پاسخ #1 : 17 ژوئیه 2015، 11:51:58 pm »

قدمها به ترتیب برداشته میشود و هر کدام عملکرد و میزان نقص های من را اشکار و روشن میکند .قدم پنجم با نواقصم آشنا شدم و پی بردم که نواقص چقدر به من و دیگران خسارت زده . در قدم ششم روشن بین میشوم .
    اگر نقصی از من سر بزنه حالم بد میشود. به این معناست که تمایل به کارکرد قدم ششم دارم. و تمایل استفاده از نواقصم را ندارم. 
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • mno779
For open quietly
« پاسخ #2 : 08 آوریل 2016، 03:43:30 am »

HTML quietly opened the template for< br / > Park Lake hibiscus flowers bloom is colourful, lower branches kissed visitors, sunshine in Lotus standing in front of, waterfront autumn flower getting thin. GUI Xiang came than in previous years later, blowing Hulusi pieces of yellow flower strewn path, crushed the sun shook in a man playing,mont blanc porte mine, that is a silhouette Bambusa multiplex. At first thought it was autumn,goyard pas cher, the sweet scented osmanthus, in the heart is still wondering: How did not smell the fragrance? A few days ago to Haining,tn femme pas cher, Zhejiang, just turn Shanghai Ning Road, I saw the trees are hanging red lanterns, Shashi spectacular, the trees around the top of the clusters, a heap of burning sun and like many Ruby hanging together,spaccio hogan outlet, the wind shake,hogan outlet online, listen carefully set will hear the jingle when the sound. And it is obvious that the rosy clouds in the western sky inlaid in the canopy,golden goose scarpe, I couldn't help softly whisper: very quietly I take my leave, as quietly as I came here, his wife went on to say: silently I go, do not take away a piece of clouds. Yes, for initial open thin yellow,hogan scarpe outlet, but such colorful fruit is stained with the clouds in the sky! For early autumn fruit blossom every year, clouds, seen the world of love and warm, the same only the zaibiekangqiao. I'll go back to the park, to see the Yellow trail, flowers have been into the mud,nike air max pas cher, sweet scented osmanthus fragrance is clear, and laurel, Zhetianbiri the Koelreuteria paniculata.Related Articles:

http://media.stgs.tc.edu.tw/CB/view_channel.php?user=stgsc3

http://www.schuchmacher.com/shaina_guestbook/

http://www.sclcdc.com/guestbook11.asp

I'm surprised to hear Belik talk a lot of nonsense for slum, West Second in command Belik, Manny had wanted to begin. However, due to the slums of the rules, plus other reasons, Manny has been patient, I think Belik was not afraid of death today, really knocked down his hands.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
small king Bibb was traced to do adulterous whore party drug toilet queue
« پاسخ #3 : 27 آوریل 2016، 12:27:40 pm »

< p > in fact, the birds cool 28 appear in court for trial. Admitted from the beginning of 1994 is in the UK using ecstasy, since 2010, in succession to the vermin to buy drugs, but insisted that his girlfriend did drugs, did not join the drugs in drinks at each other,scarpe hogan olympia, hope to his girlfriend also innocent,scarpe hogan outlet, and finally he was sentenced to 3 years in prison rice to eat.
 bird cool admits drug
 click on the picture to enter:
 small king Bibb was traced to do adulterous whore party drug toilet queue
< p >, according to Taiwan media reports, the Japanese rock group "chage and Aska" (Chage& Aska singer birds cool before streak in his girlfriend's house drug, seized a large number of amphetamine was arrested by the police, admitted poison age for up to 20 years,tn homme pas cher, he said in every time after the drug become over excited, and his girlfriend sexual behavior,hogan sito ufficiale, the media broke the news of drugs,goyard pas cher, more let him "exuberant",goyard paris, a night almost to have s..e..x four to five times, once for up to 30 minutes above power is appalling.
Daily male self exposure of drug use: after the end of a night to do 4-5 times
56 at the age of birds cool were arrested,hogan outlet online, police in the home the trash found soiled with semen of toilet paper, he also admits that often "to help drug addicts", and sometimes even shoot used s..e..x in the film, according to Japan's "truth weekly" reports, he after taking the drug can transform into a "night time Lang", each time of intercourse can also be more than 30 minutes,hogan outlet, horrifying.
Related Articls:

Pride and

Click to enter: Li Yongshai university graduation friends: the handsome face is

Zang Tianshuo: after the end of the parole period to continue to do music

In fact, it is the person coming out, which still needed after observing how true or false. But again, Cecilia Cheung and Nicholas Tse even feelings no matter how cold, after all, there are son in the middle that completely cut off contacts or disassociate themselves is not possible. No wonder Xiao Yan opened his mouth, "I do not know, I do not know, I can not represent what they say. Go ask the weekly magazine!" Clean too hard chores!
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Tourism English Mount Emei and Leshan Giant Buddha
« پاسخ #4 : 04 مه 2016، 12:58:13 pm »

Tourism English: Mount Emei and Leshan Giant Buddha
,scarpe hogan olympia
Emei Mountain lies seven kilometers southwest of Emeishan City and is one of the four mountain ranges in China that Buddhists consider sacred. It was included in the UNESCO World Heritage list in mountain stretches more 1996 The than 200 kilometers from south to north. Its main peak,hogan outlet, Wanfo Top, is above sea level. Since 3099 meters ancient times Emei Mountain has been described as " Beauty Under Heaven" Temples built as early. Were as the Eastern Han Dynasty (25--220) and Buddhism was introduced to the mountain during the Jin Dynasty. In the Ming and Qing dynasties there were more than 150 temples.   
 &nbsp,jordan pas cher;
A legend claims that the mountain was where Samantabhadra gave lectures on Buddhism and most temples A statue of house Samantabhadra. The main scenic spots on the mountain include the Baoguo Temple Wannian, Temple Fohu, temple,goyard soldes, Pavilion Qingyin,hogan interactive outlet, Tunnel Heilongjiang,goyard prix, Platform Hongchun, X>,
&nbsp,hogan outlet;
,scarpe hogan outlet;
Related Articles:

louboutin soldes

Hot summer weather 3 kinds of plastic surgery do not do

Lang Xianp

Students paired into several groups, and then each other on the other side of the head, neck, shoulder and back simple massage for 10 minutes. It is said that in the event the children are more willing to learn at school, and they make more friends, work harder, more focus.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
British barber with Kim Jeong-eun's head to do posters were warned
« پاسخ #5 : 04 مه 2016، 11:00:36 pm »

Barber We
Two to be officials from the North Korean embassy visited the salon and demanded to meet the manager Mo Nabbach.
&amp,hogan outlet;nbspPoster in M& M,goyard prix; Hair Academy in South Ealing had
,nike tn pas cher;
;
,scarpe hogan outlet;

;
,sac goyard pas cher;
;
The the words " Bad Hair Day " below the leader's picture.
&nbspKorean
British barber with Kim Jeong-eun's head to do posters were warned
< p > British a barber shop Sunday posted a poster of printed with North Korea's leader,hogan outlet online, Kim Jong Un unique points short hair style,scarpe hogan outlet, and accompanied by the slogan: "a bad haircut? April all men's hair style 15% off discount! "Two North Korean officials from the nearby embassy took a picture of the barber's shop and asked him to take off his" no respect "posters.
&nbspKarim Nabbach said: " put up posters for an offer for men's hair cuts >,
&nbspPolice said: &quot,tn requin pas cher; We have spoken to all parties involved and no offence has been disclosed."
 a poster
North officials paid a visit to a London hair salon to question why it had used their leader Kim Jong-un's picture in offering haircuts.
Met.
Barber said embassy officials were shown the door and the salon's manager spoke to the police.
&nbspMen claiming
&nbspKarim Nabbach
Related Articles:

Flat-share young couple let m

Safe driving is very important is Important to Drive Safely It

The easter

Students paired into several groups, and then each other on the other side of the head, neck, shoulder and back simple massage for 10 minutes. It is said that in the event the children are more willing to learn at school, and they make more friends, work harder, more focus.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427

< p > rumors in order to retain the captain and the Premier League Golden boot, Robin van Persie Arsenal break salary cap restrictions to 13 million pounds a week,chaussure tn pas cher, plus 500 million pound signing on fee,air jordan pas cher, but the newspaper disclosure,air max pas cher, Robin van Persie has in the negotiations told Arsenal. If the club could not get him to believe they can win the champion, no amount of money can keep Robin van Persie. Therefore, van Persie won't even let Arsenal took out that a new contract for himself.
 "mirror": Van Persie refused to look at Arsenal's new contract
Van Persie refused to renew the Gunners insider exposure 200 thousand a week to leave Robin
< p > and Robin van Persie's agent, Voss has been seen at Manchester City, but he stressed that he never had, and the city's leaders talked about Robin van Persie, and from the point of view of the present situation and Arsenal wanted to retain their captain,chaussure tn pas cher, must put Girod,scarpe hogan outlet, Goetze, m'vila and strong foreign aid as far as possible to buy back. "Mirror" pointed out that, in addition to the city to open a & pound; 20 million price tag outside, Real Madrid, Barcelona, Juventus, Anzhi even Manchester United are in the fight for the list.
< p > "mirror" also pointed out that if Arsenal want to keep Robin van Persie, it must be in the European Cup stepped up to buy, after all a Podolski is far from enough, otherwise, Robin van Persie will at the end of the European Cup to the showdown with the club, if Arsenal do not have enough signings efforts, even if Arsenal open like Manchester City of 20 million pounds a week, Robin van Persie or not to renew.
 a club insider said: Arsenal know it's not about the money, even if they give Van Persie and Manchester as money,hogan sito ufficiale, if he does not believe the club can challenge for the championship, it is of no use. "Mirror", finally, it is pointed out that if van Persie made it clear that he wants to leave Arsenal must decide really want him to remain after playing the last year and he is now the sell him.
< p > Robin van Persie was not renewed flew back to Holland for the European Cup, yesterday the British media disclosure, Arsenal didn't even to Robin van Persie offered a new contract,hogan outlet, however,air jordan homme, published in today's "mirror" disclosure, in fact, is their van Persie not to Arsenal's new contract, because Robin van Persie is concerned only with the champion, rather than money!
Related Articls:

Romero

Italy Cup - Jones winner Juve

Italy match-fixing rampant or

But it must be the members that the sixth session of the board will what people about what the relevant announcement are clearly stated. The sixth session of the board of directors in the name of the subject to the announcement is not allowed, because the sixth board of directors of the main body itself is legitimate and effective is still in doubt, it can only be in the name of the member to notice.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451

< p > Ozil and Mourinho hostility is not news,hogan sito ufficiale, from the early season Ozil nightclub door being Mourinho criticism, to madman unexpectedly on the sidelines crazy scold German international,hogan outlet online, to Ramos for Ozil early challenges Mourinho, Ozil until today in the city before the 'treason' being refrigerated Mourinho, all the signs are that, Bonawu seems to have been very difficult to let Ozil with Jose Mourinho at the same time exist, although on the pitch, ZIL or Mourinho is heavily dependent on the number 10, but madman is now pondering Luka Modric and Kaka can replace the Germany international the.
< p > in the Spanish media doubts finally today by the Germans give the answer, "Bild" in the said before match of Real Madrid and Manchester City, Manchester City sent a representative with the Ozil I made contact, the two sides discussed the Ozil joins the possibilities of Manchester City,hogan outlet, although this is a secret meeting, but Mourinho knows, Real Madrid coach of Ozil's behavior is quite angry, he will therefore be Ozil mercilessly on the bench and let Modric instead of 10.
< p > Ozil is Jose Mourinho is rely on the core of the organization,scarpe hogan outlet, before this season in La Liga with 12 rounds, Ozil all debut,louboutin pas cher, although only four times played the full, but enough to showed Mourinho for the Germany international esteem. In addition in before 4 rounds of the UEFA Champions League, Ozil 2 starts 2 field for supplement also got the opportunity to and in the home game against Dortmund into the save the fate of the team's goal, and in the Super Cup before the season, Ozil also two first help the team win over Barcelona won.
< p > after summer's European Cup, this season, Ozil somewhat slow, until recently performance is getting better and better, especially after entering in November, Ozil first played 3 league to help Real Madrid victory, his contribution to the ball 1 and 2 assists. In the Champions League against Borussia Dortmund is 1 goal 1 assists to help the team draw the Bundesliga overlord. Have such excellent state,hogan sito ufficiale, Mesut Ozil was against Manchester City failed to start,nike tn pas cher, not even the chance of coming off the bench, which after the game caused by the Spanish media attention, it is obvious that Mourinho and Ozil the question, but what is it?
Mesut Ozil abandoned the Champions League with the truth exposed private representatives angered Mourinho Manchester
Though the < p > Real Madrid and Manchester City's Champions League contest has ended,hogan outlet, but the topic actually after the game endless, such as Jose Mourinho and Maicon before the game at Benitez, such as "Marca" invited lip reading expert madman in field edge of a whisper, such as Ozil in the end why not won the opportunity, the German "Bild" in today gives the answer, Mesut Ozil in before the 'treason' behavior, he is considering to join the Premier League Manchester City, this thoroughly angered Jose Mourinho.
Related Articls:

wonderful flower! Tottenham will laugh self defeat in 2 matches. Ha ha ha (Figure) - Adebayor - ekot

Inzaghi br

Juventus o

Xinhua net Beijing on November 21, China National Petroleum Corporation Deputy General Manager Liao ever introduced, at present in oil has established the special energy-saving emission reduction input mechanism, arrangement of 126 million yuan of special funds for key energy-saving emission reduction project implementation, and funds to the advanced equipment developed and high-tech innovation tilt.
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028

10 31 days, Dr. Peng (600804, SH) released OTT (through the Internet directly to the user to provide services) products barley very clear box. This is Dr. Peng and music network cooperation, the launch of the first set of its own set-top box,hogan outlet, grab the intention of the living room eye is very obvious.
 Internet TV battle and new admission,chaussure tn pas cher.
 but the industry believes that, due to broadband costs much higher than the cost of cable TV, barley box can really enter the living room has yet to be tested. In addition, the current field of Internet TV is no clear profit model, Dr. Peng investment in the short-term profit will also face a test.
 cooperation with the Internet content provider for Dr. Peng is not the first time. Peng official website shows that since November last year, Dr. Peng's the Great Wall broadband will launch a large bandwidth, send OTT set-top boxes, the user can receive music as set-top boxes. However,tn pas cher, according to the China Securities Journal reported that since June this year, Dr. Peng has suspended sales of the package business.
< p > Peng,scarpe hogan outlet, deputy general manager Ren Chun Xiao told the "daily economic news" reporter, launched the "box", the main purpose, to promote the development of broadband users, the users, is deep into the Internet TV business is also ripe to things.
 reporter on the status of cooperation with the music, Dr. Peng Peng, but as of press time did not receive a reply.
 every reporter Yang Jun from the bottom of Chengdu

for Dr. Peng investment in the field of Internet TV, senior telecom marketing and strategic consulting expert Wang Yuquan believes that Dr. Peng entered the field of advantage in the Internet resources. It is understood that,adidas yeezy pas cher, as of now, Dr. Peng has been on the TOP2000 Internet enterprise data center is open free,hogan sito ufficiale, free broadband traffic.
< p > network communications industry in October said Dr. Peng Telecom & Media Group Executive Vice President Wu Shaoyan statement quoted, "from the end, if you want to achieve a whole family of intelligent, we hope provide 'box' as a smart home control center, this has been far beyond the set-top box in,ugg pas cher, it has more powerful ability. This is our understanding as the end."
Dr. Peng pushed its own set-top box broadband providers to join the fight in the living room
01:23
< p > "buy hundreds of broadband users can get our complimentary barley box, costs the same as before, in addition to the content provider service fee, we will not charge other costs." Ren Chunxiao told the "daily economic news" reporter, the company launched its own box, the first objective is to promote the development of broadband users, "of course also want to enter the field of Internet TV, in certain user base, we may source of advertising revenue, but there is no clear pattern".
.cn2013-11-04
 to join the battle of the living room
 in the field of Internet TV,golden goose scarpe donna, broadband operators have not only to do the channel, but began to attack the terminal area. In October 31st, Dr. Peng held a cloud Broadband Application Conference in Beijing, released a very clear box of barley.
Related Articls:

Hikvision teller machine Chongqing project progress is slow

Shareholde

Haitong Se

Last April 30, Yunnan Tourism (Expo shares) announcement said the company under the controlled subsidiaries Yunnan Expo Xingyun Real Estate Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Expo Xinyun real) related to land to be developed about 596.38 acres are classified as suspected of idle land, face the risk that the government free of charge to recover the right to use.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Deep color faint clouds
« پاسخ #9 : 19 مه 2016، 02:34:59 pm »

but people's clothes and shoes are mostly black and blue. Village in older women, always black lined with sallow face, coupled with the head wrapped in brown headband, like moldy walnut and black Wuwu. Very good, relatively young women, such as wearing a little color clothes, in the eyes of many people,tn requin pas cher, not enough.
 color is popular this year, entered the mall, so many beautiful color, dizzy eyes. My friend asked me the love, what color it,goyard prix, thought carefully, for some really difficult to answer.
 he is the youngest of the martyrs, one year old has been held in the darkest secret prison "Cinder Cave", only nine years old when sacrifice......" A villain to concentrate, to listen attentively,hogan sito ufficiale, tears in the eyes turn,chaussure tn pas cher, colorful above the blackboard the five-star red flag, "you must remember, red symbolizes countless heroic devotion to revolutionary martyrs, symbolizing the firm and resolute spirit fought..." The red color of justice become great, engraved in the childish mind and pure heart.
Deep color faint clouds

if the color is known as the river,sac goyard pas cher, it is a wide and deep, never is not single and simple, and the billowing river. How great the magic of nature! From one color to another, rich and vast everywhere, whether it is able to speak of red, orange,hogan outlet online, yellow, green, blue, purple, or unspeakable complex complicated. It and the nature of the lush abundance, pure Mingyan earth and life complex about,nike tn requin soldes, is the most important, who are unable to ignore like impossible to ignore the pursuit of the soul and hope.
 went to school, and on both sides of the classroom there was a picture of a red bottom. Uncle Lei Feng head wear Mianmao, rifles in hand, eyes bright, looking at the front, next to Chairman Mao personally wrote an inscription of "learn from Comrade Lei Feng" vertical line of the word. Every day in class, we have a very reverence to look at, and then bow to read. Big gold teeth teacher's love to tell the story of Song Zhenzhong - xiaoluobutou.
< p > I know, different color will give people a different feeling, cold and warm, light and heavy, soft and hard, gorgeous and plain, expansion and contraction, excitement and quiet, and so on, for each person to grow to maturity and experience completely different, life in may vary over time, like the perspective and focus is also different.
 each mother wore red corduroy jacket, black pants, wearing a bright red scarf, looked over in front of the mirror.
 some people say that color is a visual sense of taste hearing; it is also said that the color should be a verb, or that it is a dynamic process. In my life, put yourself on the color of the tiny spots arranged integration, surprised to find that it is a history of growth.
< p > remember hours at home never ending hanging Chairman Mao like, was nailed to the wall of the size of the badge; files, newspapers, awards, posters, exercise book, notebook; enamel pots,goyard paris, enamel basin edge color, bed sheets, quilt cover, wall paper, chest scarf, red. Even the women wore silk flowers, is mostly red.
 red, was once the main color of my childhood and youth.
Related Articles:

Do not env

In the rai

fish

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Teaching work of mathematics teaching and research group of grade five
« پاسخ #10 : 25 مه 2016، 07:19:07 pm »

4, strive to do a good job training excellent makeup work.
< p > to carry out "science research about change" series of activities, according to the arrangement of the activity, has the task of the teacher to according to the content of the early preparations, carefully good each demonstration lesson. Around the topic prepare every Mini lectures and other members with actual classroom. Around the issue, actively participate in class evaluation,tenis asics outlet, guarantee the time of teaching and researching activities, and strive to improve the teachers' teaching quality and teaching level.
5, to carry out the activities of interest groups in mathematics.
1, with various teaching and research activities as an opportunity to strengthen classroom teaching practice;
6, careful organization of the monthly test and the formation of sexual testing.
1, seriously study the new curriculum standards, and further understand the spirit of the new curriculum, change their teaching ideas; carefully prepare lessons,hogan scarpe, improve the ability to control the new teaching materials.
Teaching work of mathematics teaching and research group of grade five
2, strengthen the theoretical study, change the teaching concept of teachers, regulate teaching behavior, enhance the ability of teaching and learning, to adapt to the requirements of the curriculum reform;
3, careful organization to carry out collective lesson preparation and teaching and research activities.
3,air max pas cher, pay attention to students' learning behavior, change students' learning style, improve teaching effect and quality, comprehensive development and improve the quality of students;
Personality differences for students,hogan sito ufficiale,
< p > I group in the term organization to carry out mathematical interest group activities, to make full use of the "pupil maths newspaper" and other magazines, carry out rich and colorful of primary school extracurricular activities of mathematics; weekly fixed time counseling, careful organization and training and actively, and mathematics competition, to further develop the students' interest, develop their potential, develop students' thinking, broaden their horizons.
 five grade mathematics teaching and research group teaching plan
 two, work goal:
2, strict implementation of teaching "five serious" work,sac guess pas cher, and strive to improve the quality of classroom teaching. Prepare lessons carefully, carefully study the new teaching materials, improve the quality of preparing lessons, strengthen the teaching of basic knowledge, strengthen the teaching of basic knowledge, so that students grasp the basic knowledge. The diversification of the form of classroom training, attention to a number of solutions, from different angles to solve the problem. Each class to have time to complete some of the children to complete the homework.
>
 first, guiding ideology:
 conscientiously implement the central school education department work plan, in order to fully implement the quality of education as the focus,hogan outlet online, to promote the quality of education. To pay attention to the students, pay attention to the classroom as the main line, update the teaching concept,hogan sito ufficiale, change the teaching behavior of teachers and students learning methods,hogan outlet, strengthen the service consciousness of teachers. Deepen classroom teaching research, improve the requirements and quality of teaching and research activities, and strive to make my group work and new achievements, and then on a new level.
< p > to grasp the transformation of backward students, to insist not to give up every underachiever, tolerant attitude to accept them, to give them more care and love, I believe that every student can learn their math.
 three, the focus of the work and the specific measures:
Related Articles:

Arrangement of educational research and education

2009-2010 school year moral education work

2013 group company Party comm

Then I'm going to tell you, you're wrong. If you in the street litter on the ground, just be is China's tourism foreigners saw, will give them leave what kind of impact? What will they think we Chinese people? Is, readily lost garbage man many, you a is not much, but less of you a lot ah! You make garbage points to the cleaners are not?? listening to my speech, I hope everyone think! We are not should set an example, do not readily littering the floor.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
Tianjin luxury villas in violation of the proliferation of unauthorized construc
« پاسخ #11 : 09 ژوئن 2016، 08:17:42 am »

occupies the private greenbelt into their own yard
 whimsy
 this situation is located in the east area of the Datong garden more common, one resident told reporters that the district where there are 3 into the villa owners have been sealed, built up a very different style of the small house.
 small yard was "built" into a big house
 villa DIY
 villa area to build a private building can not be built,air max homme pas cher?
 property has no law enforcement power
 two layer outside the window was long out of a house, this new thing happened in the days of Xi Park district. In front of a villa saw the courtyard villas is sealed up and become a house, roof reinforcement thickened, and then in the above and then stamped with a house villa is so frustrating, more two rooms, with an area of more nearly 40 square meters. And this situation in more than one day Xi yuan.
 terrace "seal" up one more floor
 [question]
 [status]
Tianjin luxury villas in violation of the proliferation of unauthorized construction of property law enforcement
< p > 4 months of this year promulgated the "Tianjin urban management regulations", "private ride luangai" acts prohibited, and clearly the strict standards of punishment, at present this city district residential area of illegal phenomenon has gradually clear,guess pas cher, and reduce or even disappear, recently, however, the investigative journalist hair, in the whole society to vigorously defend the city appearance and environment at the same time, castle in the upmarket villas has become illegal buildings "disaster", despite repeated prohibitions, even "crimes against the wind."
 according to the property industry insiders said that the City villa set up illegal >
< p > in Meijiang day Xi Yuan Xiao Qu, the deepest,louboutin pas cher, a river quietly flowing, a very pleasant environment, some wooden shed hall and bridges in around the river, has become a good place for residents to relax. A row of villa backyard near small river, along the river on the edge of the lawn can be through a small wooden bridge a river,new balance baratas, but the trail has suddenly been cut in the middle. Turns out to be three villas in the middle of a home owners will backyard sealed yard directly extending outward from the half a meter, encroach on the public green space does not say, also blocked up the path.
 a piece of wood,saldi golden goose, a delicate wooden hut,guess soldes, sunset shines in the window...... The beauty of this common fairy tale, has become the most common nowadays many high-grade villas in the illegal way. Yesterday, reporters in Meijiang residential area day Xi Park interview, just have a group of workers gathered in a villa, the yard to the top. It is understood, many villa owners will own small yard is boarded up, coupled with a roof,sac goyard saint louis, surrounded by open window glass, become a big house closed.
< p > yesterday, reporters visited found in the City West, East,hogan outlet, Nankai District, several pieces of the villa area, the phenomenon of illegal construction not only did not decrease, unexpectedly have many villa owners are "massive". Many property responsible person helplessly said, these people because "pocket" rolling in money, often ignore from complaints from neighbors and property warning, and the conception of illegally built too strange.
Related Articles:

Chengdu Shuangliu Airport suf

Jiangsu Yancheng large area of dead fish on water

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Hair salon business activities program
« پاسخ #12 : 12 ژوئن 2016، 02:59:43 pm »

,charm pandora outlet;
5, Milan Hyun low temperature biochemical hot once,golden goose scarpe donna, to send the value of 68 yuan a bottle of spring element;
 Awards British enpir Vitoria 380 yuan worth of a film, the film is limited to the store (1)
4, opened 7 days of pool discount for: 150 yuan (15) a card, only 100 yuan (15 times),
 store activities are divided into two parts store activities and old activities to tell this problem:
2,tn requin pas cher, into the store consumption Jisong Yingpaier travel set a (male: shampoo a, hair conditioner a; female: shampoo, hair care elements a,asics outlet, elastic (a);,
< p > from more and more information, telephone, e-mail, QQ message, and my assistant stores consulting classification problem that a large number of business managers ask questions about store promotions. I briefly explain the contents of the store activities, in return for my trust.
 3 days before and after the opening of the 3 major promotional events sponsored by my shop to provide
 bar must publicize the lottery shop in public place, name and date of opening, opening preferential policy
1, opened 7 days to buy VDS or you are enjoying 1 yuan rampell shampoo or perm 1 yuan Hair Coloring service;
 [example] ---------
 prize: two bonus VDS olive oil 160 yuan Care Set (2)
7, opened 7 days of 380 yuan to buy the Vitoria film, you can enjoy 7 free service;
I put the
< p > store opening content design, first decided to run the store's overall positioning, such as: customer grade positioning, team level positioning,chaussuren louboutin pas cher, store decoration style positioning,hogan outlet, store management mode positioning. What is the purpose of the
 two depending on the design of this activity? Is to increase the performance,hogan sito ufficiale, in order to promote the store visibility, or to show the team strength? The purpose of activities is not the same, the design of the activities of the content there is a big difference. So the activity is not the same. But we see a lot of store opening activities are very similar, so the results are very similar to the failure of the. Therefore, a new store opening live >
 hair salon business activities program
Hair salon business activities program
 four and other awards: the bar consumer vouchers to enjoy the project during the opening of the project 50 percent off (10)
 note: publicity leaflets production and printing 3000, publicity leaflets pay attention to the issue of the group
6,nmd runner pas cher, with the opening of leaflets attached, electric hair, straighten hair 10 yuan relief;
3, opening 7 days consumption Jisong prepaid membership card and deposit 100 to send 20, deposit 300 to send 80, deposit 500 sent 130. At the same time, after the project to enjoy member discount 6.8%, products enjoy member discount 7.5%.,
 three and other awards: reward 3 times a wash card (5)
First prize:
Related Articles:

Secretary personnel ability a

Poor students in the national

With the reform of the administrative examination and approval system, and give prominence to the "on administrative licensing" learning, advocacy, through organizational learning and training, forestry system of cadres and workers to deeply understand the basic spirit of the three laws, to further strengthen the administrative law concept, improve the ability and level of agricultural management according to law.
خارج شده است

این صفحه در 0.088 ثانیه 22 نمایش داده شد.