انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

هر کجا هستی باش
آسمانت آبی
و تمام دلت از غصه دنیا خالی.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 6 _ مفهوم يك الانان  (دفعات بازدید: 3841 بار)

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • jkl202

technology upgrade: Yandex search engine using its proprietary parallel data array search technology. In 2000, Yandex introduced the news and shopping search capabilities, today its service has been expanded to the news, maps,hogan outlet online, goods, local addresses, blogs, pictures and other professional, parallel search. In early 2002,hogan sito ufficiale, the company and the PayCash group introduced a new digital currency system Yandex.Money, which provides a universal online payment environment for the Russian Internet. The end of the year, Yandex launched a virtual shopping service Yandex.Market.
 independent development: 1997, the company officially founded. Yandex took the lead in the introduction of the Internet related advertising in the Russian Internet, and in 1998 published the first Yandex.ru related ads. 2000 Yandex became a Independent Company, Holdings Ru-Net (Vostok Capital Partners Baring Affiliated Companies) invested $53 million.
 second quarter (2003 ~2005): total earnings for business expansion and geographical expansion
Analysis of the development situation of the Russian search engine giant Yandex company
< p > (I US stock news) Beijing time on May 15 news, the Russian search giant yandex quasi listed on May 24, IPO issue price range of $20.00-22.00,adidas yeezy pas cher, total expected 5217 million shares of class a common stock issued, calculated in accordance with the issue of the central parity price,air jordan pas cher, yandex IPO Financing about $1.1 billion,goyard prix, or created since 2004,nike tn pas cher, Google Internet companies, the largest scale of financing.
 the first phase (1997 ~2002): heavy technology continues to introduce new business
2002 by the end of the company for the first time to achieve profitability, in 2003 began a comprehensive profit. 2004 sales reached $18 million, an increase of 10 times in 2002; net profit reached $7 million, the search engine advertising revenue as the main source of revenue,mont blanc pas cher, accounting for the total revenue ratio of 75%.
2004 years the company's main focus is to carry out regionalization, Yandex.Goroda (Yandex.Cities) services to attract a considerable part of the partners. Yandex launched this year, "cleaning up the mailbox" business, the use of the user's mail from spam and virus invasion. At present, Yande>
 technology first: Yandex's history can be traced back to 1990, when Arcadia (later renamed CompTek) was the first to develop two kinds of information search system: international cargo classification and product service classifier. In 1993, CompTek, the founder of Yandex,golden goose outlet, was developed as a Russian search mechanism.
 the company's development process is divided into three stages, as follows:
Related Articls:

Twitter or to avoid the IPO when it is overestimated to suppress

Biography

1111 onlin

Whether the legitimacy of their rights, to explain the lack of relief system is necessary, so that the depth is inescapably involved. Whether it is the lifting of the heart of the tangle, or the reality of the interests of the problem, its expression should not be ignored, and its legitimate rights should be respected.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The abbreviation _5 to the little hero
« پاسخ #16 : 30 مه 2016، 04:54:45 pm »

abbreviation "small heroes to rain" Shanxi Chahar Hebei border area north of a huanxiang River, long river a lot of reed. The city village live a little hero in the rain, rain huanxiang River experienced back float skills. In autumn, it was sent to the school,hogan sito ufficiale, with teachers reading "we are Chinese,scarpe hogan outlet, we love our motherland." One day, the devil came to "mop up", when a person at home. Suddenly, the traffic policeman Li Dashu came in, when he hid underground hole in the cylinder. The ten sharp bayonet at the rain,scarpe hogan outlet, but the rain did not see that person. The enemy no way, the rain pulled out and shot. Gunshots,golden goose outlet, reed village people very hard,hogan sito ufficiale, but who also didn't expect,goyard prix, the rain did not die. In the original shot when the rain, while the ghost from the plunge into the river, swam to the distance from the bottom.
The abbreviation "little heroes rain&quot,chaussure louboutin pas cher;
 abbreviation "small heroes to rain&quot,nike tn pas cher;
Related Articles:

oath

Unforgettable one thing _11111111112

Pencil, er

A twelve year old girl naughty, stubborn, white and ruddy face inlaid with a delicate nose, and usually love to sip a small mouth, very cute -- this is who I am. In a corner of a bookstore, you will meet a is there holding the book with relish looking at her for a moment with a smile on his face, seemed to hear the cheers of the winner, while they frown on his face, as if encountered problems in deep thought. She, that's me, a small frequent visitor to the bookstore.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Electronic commerce service industry high profile
« پاسخ #17 : 30 مه 2016، 11:48:36 pm »

IDC and Ali research recently published in cooperation "for the economic information to build the base -- social and economic impact of e-commerce services and Alibaba business ecosystem" white paper pointed out that after the international financial crisis, a new round of global infrastructure construction is underway, e-commerce service industry is becoming the important infrastructure of the information economy in China. DC I study found that e-commerce services is a major highlight of e-commerce services in 2010.
 in the past 2010,hogan scarpe, e-commerce in the continued accumulation of more than 10 years later,tenis asics masculino, finally ushered in a large outbreak. Along with the capital of the Blitz, in addition to the integrated platform, integrated B2C mall, vertical B2C, network brand pure electronic business enterprise,hogan sito ufficiale, traditional retailers, traditional brands, logistics companies, third-party payment industry chain upstream and downstream enterprises, also have generous influx.
Electronic commerce service industry high profile
 e-commerce activities in the whole link to provide e-commerce, including the establishment of the station, marketing,nike air max pas cher, traffic conversion, payment and logistics services and after-sales service and other services, is the electronic commerce services.
 e-commerce and e-commerce services, can be described as a pair of mutual support, hand in hand with the intimate partner.
 e-commerce activities can be divided into the following aspects: to establish web site for goods and services of electronic commerce enterprises, with the search engine on the keywords, image ads and other web sites on promotion; conversion by means of online customer service and other specific means of communication to achieve web traffic,cheap pandora jewelry outlet, the website traffic into sales leads to achieve sales promotion; finally, with the help of network payment means such as online banking, Alipay and other ways to complete the transfer of the value of goods, at the same time, with the help of modern logistics products will be sent to the customer,tn requin pas cher, so as to complete the whole process of electronic business activities.
 relevant ministries to develop the electronic commerce "12th Five-Year" planning first draft shows that "12th Five-Year" period, e-commerce will be included in the important part of strategic emerging industries. It is expected that by 2015, e-commerce transactions will quadruple, a substantial increase in the contribution rate in GDP.
 e-commerce services industry prospects will be excellent in the previous platform for the exchange of communication as a feature of the business model. Its advantage is closer to the traditional business, open up e-commerce
 electricity suppliers
 e-commerce, it can not be separated from the e-commerce service industry to provide derivative services. In the industrial chain can not be missing has been low-key e-commerce service providers, finally in the outbreak of the electronic commerce from the behind the scenes to the fore become the new darling of the industry. Many analysts believe that the e-commerce service industry will become a new economic growth point after the e-commerce, will produce a similar Alibaba of new industry scale companies.
 intimate partner
Behind the rapid development of
< p > Analysys International,hogan outlet, a senior analyst Cao Fei thinks, the integration of B2B electronic commerce and online retail has become more and more obvious,hogan interactive outlet, the e-commerce process has by the first phase of the concept of sellers to the second stage offer services in order to obtain the proceeds in the direction of the development.
Related Articls:

Buy the market this year, up

Alipay spawned huge precipitation funds 19 billion 100 million yuan to Finance Bureau

Jebsen sha

According to his introduction, Mcglaughlin to clothing as the main commodity, 80% of revenue from online sales, and another 20% from the line under the store. Expansion of the line under the store led to a decline in gross profit Mcglaughlin, while relying entirely on online sales Dangdang does not exist this problem.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Luqiao, Sichuan in 2015 and strive to break 50 bil
« پاسخ #18 : 31 مه 2016، 12:49:31 am »

Luqiao Sichuan chairman Sun Yun revealed that by 2015, the company will strive to achieve operating income of over 50 billion yuan, and gradually build the main advantage of the strategic pattern of the relevant multi industry support.
 public information display, Luqiao, Sichuan, Renshou County, Sichuan City, the construction of the city complex project has lasted two years,hogan sito ufficiale, the total investment amount has exceeded about 1000000000 yuan. According to the Sichuan Luqiao planning, the project will become the company in the construction of Tianfu new town benchmark project. In addition,nike tn pas cher, Xichang Province, Sichuan City, Guangyuan city and Panzhihua City, also in contact with the Luqiao Sichuan, intends to introduce the new town of Luqiao Sichuan to participate in the construction of new projects.
< p > and in water, electricity and energy plate, Sichuan Road & bridge has in xiaojinhe, balang River Basin have more than 20 million kilowatts of hydropower installed capacity. According to the proximity of Sichuan Road & Bridge related sources, the company is still in the west of Sichuan Basin and the Tibetan regions approached strong profitability of the mature hydropower project, if the successful completion of the acquisition or asset injection, is expected in three to five years to have hydropower installed capacity reached 300 million kilowatts.
 after the formation of the mineral company in Sichuan, Luqiao Luqiao to enter the pace of development of mineral resources will be a substantial advance. At present, the company has reached a framework agreement on mineral resources development with the government of Eritrea, the two sides will jointly set up by the Luqiao mining holding 60% of the shares of the company. At the same time, the state of Eritrea,nmd runner pas cher, the mineral company will have its own free transfer of prospecting rights to the company.
< p > after consultation, the Eritrean government intends to the Bayside - Zara metallogenic belt in the middle, the area of about 1000 square kilometers of exploration area for new shares of the company to invest in the development. The cooperation between the two sides will be free of charge to obtain the regional prospecting rights owned by the state mineral company of eritrea. According to the Sichuan Road & Bridge in the early stage of investigation, is expected in the proposed development of prospecting the preselected area can send cash, silver,adidas yeezy 350 pas cher, copper, zinc,ray ban outlet, iron and other metal ores.
Luqiao, Sichuan in 2015 and strive to break 50 billion revenue
< p > recently, Sichuan Road and Bridge (600039), the announcement said the and major shareholder of Sichuan iron cast group and Sichuan Province Xin iron mining limited liability company is a joint venture invested Sichuan Road & Bridge mining investment and Development Co., Ltd., and invest in the development of the domestic and foreign mineral resources. Securities Times reporter noted that with the formation of Luqiao mining,hogan outlet, Luqiao, Sichuan has initially completed a diversified business layout, in addition to the main industry in Luqiao, but also including energy, mineral and new urbanization and other key business sector.
 addition, in addition to water and electricity projects,goyard prix, Luqiao, Xinjiang, Sichuan and other places to carry out the acquisition of coal resources to discuss.
 in fact, Luqiao, Luqiao, Sichuan, in the steady development of the main business of the project, in addition to the development of mineral resources, has been involved in water and electricity and energy projects,scarpe hogan outlet, new urban projects, and have further expansion plans.
Related Articles:

Yuntianhua

Music network video industry

Ying Tang ites the terminatio

Music through 2016 and 2017 the annual and year 2018 to achieve a net profit amount (net profit amount deducting non recurring gains and losses after belonging to all shareholders of the parent company net profit for quasi) were not less than 36 million yuan, 46.8 million yuan and 58.5 million yuan, according to the results of commitment.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
2014 shopping mall artist personal annual work summary
« پاسخ #19 : 31 مه 2016، 11:08:43 am »

2, web content:
< p > as a web designer in addition to the requirements of web page three musketeers,louboutin pas cher, PS,tn requin pas cher, these will be software, also called the HTML with skilled, to have a preliminary understanding of ASP or PHP and JSP, the details please see below market individual artists annual work summary.
 web design staff to beautify the page, increase the art of web design, web design is to the content of the service. Generally speaking,adidas yeezy 350 pas cher, a few basic content of the page: title,cheap pandora jewelry outlet, website logo, main content,scarpe hogan outlet, navigation, advertising, etc..
 express a certain artistic effect, especially the medical website, visual effect is very important. A successful web site should be designed to attract people,basket tn requin, but also to convey design ideas and emotions. As a media web page, it must have a certain artistic appeal, a bland, disorganized or no beauty in the page will be very difficult to have visitors like, not to mention to browse its contents the.
 in the network of this information on the highway,goyard pas cher, the main function of the web page is a means of transmission of information. Therefore, all of its content is to serve the purpose of this purpose. Must be designed around this center. Then, to achieve this function, the web page design and content must be targeted. The so-called targeted,hogan outlet, refers to the different types of web pages require different art and artistic effect.
1, to achieve different functions:
Related Articles:

2014 university campus dormitory building design c

Safety dis

In the process of recruiting departments strictly according to the school students will internal regulations, careful examination, focusing on the selection of, for students to bring the fresh blood. The successful completion of the work to become the future work of the smooth development of the original power. At the same time, it also produced a new session of the student union cadres through democratic elections.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
PEP nine grade six unit composition the story - ma
« پاسخ #20 : 05 ژوئن 2016، 09:19:15 am »

read the "Analects of Confucius" and "read" Mencius, feel very different. The former, motherhood, the inklings, such as rain fed, Shifeng is typical of the gentle elegant demeanor of; then eloquent,new balance outlet, surging gurgle, the irresistible, "the front not guilty" (Su Xun), eloquent without obstruction, blew out. Confucius more time is the education of their three thousand disciples, so calm,sac goyard, big words scorching, be tireless in teaching,hogan outlet online, in the eyes of the people is a "the sage", Airanrenzhe. Mencius more is to the mighty king shew himself for politics, so Er often brace one's heart, Yitai Kang ang, sometimes even with anger, sharp tongued, revealing great thinker full of outspoken, open and aboveboard grand personality, a look askance at King's personality style and the spirit of tolerance. Although in the disintegration of the spring and autumn and the Warring States era, princes hegemony in the world. Mo have taken the thinning of the utilitarian school that Mencius "benevolence" governing strategy of "impracticable and inapplicable in that, the effective too slow and refused to adopt, but powerful ideological offensive in the Mencius in categorical terms, not for a moment feel a heartfelt admiration. And Mencius not to let the king accept their politics and condescending AFU, he had no intention to Mei discuss Huan, get a yiguanbanzhi dry. He was not the slightest bowing and scraping, but often pierced the king of pain, depression these stupid guys in an embarrassing embarrassing situation, had to "about Wang Gu for him". Each reading to this end, he repeatedly lamented: Mencius Mencius unable to restrain the emotions, how brave! Confucius criticized his student Zi Lu too yong, and his kens disciple Mencius,occhiali da sole ray ban, the Yong compared to Zi Lu is superior. Confucianism advocates gentle, modest and courteous, Kiyoshi Reichinobu does not speak, but Yong, Yong, the man who really is!
< p > somehow,golden goose outlet, to initiate a scholar scholar is a pair of frail, shabby, circuity of timid, let a person "view", did not think much of. However, in their ancestors Mencius body to find out any useless shadow? If he knew the image by later scholars like this, certainly not bristle, cursed children. Mencius is set a model for the younger scholars and valiant. A man not only let her armed swordsman Ranger,zapatillas new balance baratas, scholar man. The Mencius "records, a, Mencius to appear before the king, king just sent to Mencius said:" we should go to visit you, but unfortunately cold, afraid of the wind, if you can come, I can interview you >
PEP nine grade six unit composition: the story - man Meng Ke truly great men
 truly great men
 PEP nine grade six unit composition: the story of man Meng Ke
 two thousand years ago, Si Maqian read "Mencius", to ask lianghuiwang "energy-saving",nike tn pas cher, then stop reading to sigh with feeling. The old man sighed,golden goose outlet, is that the beginning of the chaos is also. Two thousand years later, I read "Mencius", can not help but stop reading to sigh with feeling. I sigh, is the former sage who shares Mencius overbearing valiant gas and peiran dripping of masculinity. People say: great is Confucius! I want to say: Mencius hideya! Between heaven and earth a great husband, the man also.
Related Articles:

Natural beauty of life

The land o

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Four translation review and examination of the ess
« پاسخ #21 : 05 ژوئن 2016، 02:52:32 pm »

four translation of the review and examination of the essence of a
< p > in order to increase the question of difficulty, test designers tend to choose those complex grammatical structure parts, and this requires us in the review, to sentence translation exercises to careful analysis of their language structure, especially to >
< p > any thing has its inherent laws, translation is no exception, as a candidate, in the reference appendix should master often used in some of the translation from English to Chinese translation skills, attention to appreciate the difference between English and Chinese. At the same time, we should pay special attention to the examination often take an examination of some technical and skillful, and summarize the rules of translation.
3,nmd runner homme pas cher. underlined part of the understanding of the
 examination questions and the examinee examination situation analysis
2. has little knowledge of English translation techniques
Although
1. sentence is longer, including attributive clauses, adverbial clauses and other subordinate structure,nike tn soldes, resulting in complex sentence structure,hogan sito ufficiale, meaning is not easy to grasp.
 through the analysis of examination questions, we found that the English translation of Chinese sentences in English sentences generally have the following three characteristics:
Four translation review and examination of the essence of a
< p > as public English learners, due to the limitation of objective conditions, they in the process of English learning little or there is no translation training system, lack a basic understanding of something a little common sense translation requirements and the process of translation, so helpless in the exam review and exam process, not knowing where to start.
1,guess pas cher. lack of basic knowledge of translation
< p > master these rules for us to review the examination provides great convenience, the examinee can according to their actual situation, choose some and the content of the article, do some exercise, and combined with the characteristics of this kind of article, in the process of practice summarizes some rules of things. According to our experience, the candidates in this part of the main obstacles to the following aspects:
Mainly include: translation skills of
 translation is an art, and it is a kind of practice. It is the comprehensive ability of the English test, not a certain English basic skills, in order to get a high score in this part is not possible. However,hogan outlet, with a certain English foundation, does not mean that have a high translation ability. Therefore in the study and review of master some basic common sense and some commonly used methods, according to some linguistic phenomena often appear in the exam, careful analysis of some translation examples, summarizes some regular things, coupled with the necessary exercise, is very necessary for the candidates, and within a short time improve themselves entirely possible in this part of the score.
3. examines the translation of attributive clause (1),tn requin pas cher, (2) the passive voice; (3) long sentences of processing and so on.
2. sentence is not long, but it contains more difficult to understand the words,tn homme pas cher, phrases or phrases,hogan sito ufficiale, especially some of the abstract meaning of the word, in addition, the sentence often contains more complex grammatical phenomenon.
Related Articles:

Mother's eye _4

Three grad

Social Sur

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
    • uvw421
Carry on sales contract _0
« پاسخ #22 : 07 ژوئن 2016، 12:03:39 pm »

,scarpe hogan outlet
 B: _______ city _______ Computer Technology Co. Ltd. (hereinafter referred to as "_______")
1. Party A has the right to manage its users,nmd runner femme pas cher.
 phone:
 legal representative:
1. Party B in advance for the Party of the first part opening of the service, Party A within 3 days after the opening of the service, pay the corresponding amount and proof of payment fax copy to Party B,nike tn pas cher, such as overdue payment or not fax related proof of payment to Party B, Party B has the right to stop the service, and is not responsible for the retention of a related data.
5. is responsible for any content of Party A's service to Party A through Party B, and is responsible for any content in the form of transmission, transmission or other forms, and to its own account and password.
 zip code:
 address:
 two,goyard prix, contract period:
 three, cost and payment:
 Fax:
 company location:
 address:
 zip code:
Carry on sales contract
 legal representative:
4. in Party A needs to obtain B help,golden goose outlet, Party A shall provide detailed registration information, Party B due to unknown not to confirm the identity of Party A and its account, can not provide the corresponding help and all the consequences resulting by party a bear.
2. Party A should be responsible for the management of the mailbox, such as setting the phone number, the user password, etc.;
 four, Party A's rights and obligations:
3. if Party A requires Party B to increase the number of party by mail or provide other services, Party B shall pay the corresponding fee to Party B in accordance with other relevant provisions of this contract or Party A and Party B.
 Fax:
 phone:
 contract number:
 Party A:
 one,nike tn pas cher, the scope of services and prices:
2. will according to complete the Party of the first part of the order information, prior to the expiration of the service within a month by email or by telephone inform Party A to sign a new contract, such as B in service due not recently received a contract payment or payment proof, for the party not to renew, Party B is entitled to after the expiration of the contract stop service, and is not responsible for the retention of Party A's relevant data.
< p > to Party B for Party A provides a portable mail services, including email arrival notice message service fee for the yuan.
< p > this contract is valid for year, month and day to the year,hogan outlet online, month and day (hereinafter referred to as the period of service ").
3. Party A shall pay the cost of the telephone line to pay for Internet access,nmd running femme pas cher, Internet service fee or other fees related to the use and service of Internet access.
 carry on sales contract
Party B
Related Articles:

Four class activities in English

The young pioneers Association

Notice of

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
Beauty and health training school work summary
« پاسخ #23 : 07 ژوئن 2016، 05:21:31 pm »

one, continue to "clear the purpose of running a school" as the primary task of teaching
< p > in the founding of the school, we first established the purpose of running a school that comply with the state laws and regulations,chaussure air jordan soldes, adhere to the socialist orientation of running a school, implement the educational policy of the state, community oriented vocational training, and actively implement the national vocational qualification certificate system and employment admittance system.
 five,hogan sito ufficiale, South Korea famous teacher to visit the United States yuan
xx,hogan outlet online, the school continues to "adhere to the characteristics of running school" as the focus of the work of teaching. Specific performance in beauty education and medical education are closely linked, in the teaching of medical and health care is based, pay attention to integrate the efficacy of cosmetic and medical health knowledge in the teaching of beauty, in the training arranged certain hours of medical knowledge in class,air max 95 france, at the same time, the United States Court of health and beauty in the heart to treat freckles,barbour soldes, acne, chloasma, etc. beauty strengths into teaching,scarpe hogan outlet, so that students can learn skills and the employment can truly apply what they have learned. This is our school than the general beauty salon training schools are different.
 summed up the XX annual school situation, we mainly do the following aspects of the work:
 three, to continue to improve the training program
 two, continue to adhere to the characteristics of running school
< p > to improve students' actual level, XX years, school many students went to XX Yifu theater attended by XX City Beauty Salon Association organized the "beauty contest",wholesale mac makeup, and won many individual awards.
< p > Beautiful Garden School of beauty was the beauty industry called "the beautician Huangpu Military Academy", due to the unique excellent teaching idea and beautician working ability and good reputation, so in the international beauty industry caused great beauty garden hot, XX in April, Korea's first beauty school "the president of the Li Guixiu and British Geniya Dean attracted to beautiful garden visit, President Lee Dean and Geniya deeply for the United States Court of all over the world to delivery of a large number of sophisticated talent and feel admiration, immediately said is willing to make a series of cooperation with the school and co cultured excellent international beauty only, and recommend employment.
 six, invited the world teacher lectures
xx years, the school has increased the primary hair, senior beauty, intermediate and advanced make-up of the training. Teaching quality is the continuation of the United States Court of school life, the United States Court attaches great importance to these new teaching content arrangement, to focus on teaching contents of the utility, in class does not discount, arranged more practice in teaching.
xx City Beauty & health training school was established in 2003, six years, from the original square meters, and a,hogan sito ufficiale, become now square metres of teaching venues and square meters of teaching internship sites, for students provides an ideal environment for theoretical study and practical operation of professional, become the XX city the largest cosmetology training school. At present, the level of running school is the primary, middle and advanced training.
 four, often to improve the level of students' actual combat
 beauty and health training school work summary
Beauty and health training school work summary
Related Articles:

Six one children's Day progra

Liaoning p

Experience

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Give the patient a blessing.
« پاسخ #24 : 08 ژوئن 2016، 10:45:04 pm »

even if you have all the wealth in the world, it's not as healthy as it is.
 countless thoughts to do the hearts of the infinite blessing, silently for you to pray, I wish you a speedy recovery,cheap mac makeup outlet! We are looking forward to see you soon and figure and healthy body full of vigor and vitality!
 of human life the biggest threat on cars, instead of a traffic accident,wholesale mac makeup.
 according to a friend special law, sentenced you to be happy life imprisonment, deprived of the right to life, and confiscation of all the lonely trouble, you have no right to appeal, immediately executed!
 family and friends, always love you,pandora sito ufficiale, support you! Your life no longer belongs to you, it belongs to all the people who love you! Your recovery, is our happiness; your Ankang,nmd runner femme pas cher, is our peace!
!
 to the patient's blessing
 happiness is a healthy, happy mood is the best secret of longevity. I wish you happy every day!
Give the patient a blessing.
 take medicine injections suffer, should not go out and tasteless, I can understand the feeling,air max pas cher. Calmly only to wish you recover
 health is a kind of freedom ---- the second to none in all freedom.
 work is valuable, health price is higher! Have a good rest and get well soon! Although this is a late greeting, but it represents my best wishes. I wish you a speedy recovery, there is a good mood every day,adidas yeezy pas cher!
 to maintain a healthy life is the real way: always have a youthful heart.
 health is not the problem of physical condition,golden goose outlet, but the mental state of the problem.
The
 in the day you have a dream, the night has a dream to have you. You should take good care of yourself, do not have a cold runny nose; if you sneeze occasionally, it means I miss you!
 joy is the medicine of life, the cure of life's disease, and the struggle for life.
 I wish I had to worry about what the firstborn of white hair, to find gold.
 health is the first wealth in life.
 family, friends of your deep love will always defend you, you are our eternal theme! God bless you! Thousands and thousands of words into a blessing: wish you a speedy recovery! We will love you more than ever before!
 is a good cold? Should pay more attention to the body, drink plenty of water, as early as possible!
 joy is the medicine of life, the cure of life's disease, and the struggle for life.
 lively is mental health,hogan outlet.
 to maintain health, not only for their own lives, but also for their relatives, and even the obligations of society.
Related Articles:

Internatio

Working sample of basic level

Thanksgivi

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028
China antitrust enforcement embarrassment in the face of vice ministerial centra
« پاسخ #25 : 09 ژوئن 2016، 12:18:41 am »

< p > China Automobile Circulation Association Deputy Secretary-General luolei said this, since the beginning of last year, automobile circulation association had with development and Reform Commission of auto industry, the existence of monopoly problem are investigated, and the establishment of a special investigation group discussion,hogan outlet online, not regularly to the development and Reform Commission to submit the investigation stage report. So the judge, antitrust sledgehammer next is likely over the car industry.
 Luo Lei also said that the antitrust investigation is whether the car prices on the dealer provides a minimum retail price, rather than the problem of excessive profits of imported cars. Imported cars set high price is just a commercial behavior, does not constitute a monopoly.
 in fact, many investigations began last year. For example, there were informed sources told this newspaper that last year, the industry for foreign milk powder frequent price increases, the proposed development and Reform Commission to intervene in the market, this sound has been the government's attention. To the beginning of 7 this year, announced the antitrust investigation, in fact,pandora charms outlet, the development and Reform Commission has been carried out almost the same.
 >
< p > NDRC yesterday to accept the "First Financial Daily" interview,scarpe hogan outlet, said anti monopoly significance lies in the normal operation of the maintenance of market, the relevant departments for the supervision of enterprises will be strictly in accordance with the "anti-monopoly law," the relevant provisions of the executive, both central enterprises, foreign enterprises or private enterprises are unable to distinguish treat.
 car and pharmaceutical industry involved antitrust storm
< p > to four fields mentioned Xu Kunlin, close to the government who told this newspaper that, thoroughly of the automotive industry has been launched, banks will be closely monitored, telecom industry's most urgent,hogan outlet online, the oil industry is the most difficult.
< p > recently, the NDRC price supervision and inspection and Anti Monopoly Bureau Xu Kunlin when interviewed by the media said the NDRC anti monopoly investigation of a target will with people closely related, petroleum, telecommunications,hogan sito ufficiale, automotive, banks are in the investigation within the field of vision.
China antitrust enforcement embarrassment: in the face of vice ministerial central enterprises lack of confidence
 | NDRC monopoly investigation
< p > promulgated in the first few years did not play much effect of "anti monopoly law", from the beginning of last year, frequently angry and sanctions stick directed LCD panels, liquor,air max pas cher, gold, milk powder and other industries, now the automotive and medical industries and has been involved in, a "target" who cited widespread concern.
< p > at the same time, had ignited the GlaxoSmithKline event,scarpe hogan online, although seemingly simple industry commercial bribery, but it is such a commercial bribery will lead to monopoly.
 this year, the national development and Reform Commission for enterprises to increase the intensity of anti-monopoly law enforcement. LG LCD panel business price antitrust case, Wuliangye Maotai price antitrust case, Shanghai gold and platinum jewelry prices antitrust case, foreign milk powder, such as price fixing case a number of cases have been investigated, enterprises involved in the case or receive huge fines,hogan outlet online, or was sternly warned. This is the anti-monopoly law in China for five years, law enforcement is the most frequent period of time, by domestic and international attention.
 recently, there are media reports that the automotive and pharmaceutical industry will be the next target of the development and Reform Commission survey.
Related Articls:

Xinjiang d

Tianjin ci

My own des

All regions, departments and units should draw profound lessons, conscientiously carry out all sectors, particularly in the fire, coal, civil explosive, non coal mines, transportation, dangerous chemicals and other safety inspection, the hazard remediation is not in place to suspend rectification until the closure bans.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Jiangsu Education version of the ninth language te
« پاسخ #26 : 11 ژوئن 2016، 12:39:30 pm »

Jiangsu Education version of the ninth language teaching
There are 40
< p > each text behind the job title general arrangement of the contents are as follows: reading and reciting, reading and retelling routine training, intended to continue to let students conscientious reading, cultivate a sense of language, increase standardized language accumulation. Second is to ask the students with a pen Miaohong, continue to each class requirements will write the new vocabulary for the content, provide a pen to write the words, show solid practice writing basic skills. Three is to read and copy the common words, the consolidation of the students to review the new words,louboutin prix, increase the accumulation of words. Reading training, including contextual understanding of words and sentences; learning natural, logical segment analysis; text summarized the main contents of the study, understand the central idea of the article and so on, intended to continue to improve the students' reading ability. Fifth, according to the arrangement of the text features of camera "Apprentice", let the students from the sentences, paragraphs, conception, writing and so on local imitative writing practice.
 writing materials for each class were included, points of discussion and homework assignments over the three part. According to the general case excellent exercises pupils rewrite, very close to the real life. Writing points discussed include writing requirements, observation methods and key points in writing. Assignments include writing topics and requirements of students, some writing material also arranged in various forms.
 of the club,goyard pas cher, including 18 boys and 22 girls. The people around. From the point of view of the overall situation, the overall level of students is relatively weak, whether it is a behavior, or to learn the basis of better. This term mainly to expand their reading and in writing, comprehension,hogan outlet, reading ability should be strengthened: students should strengthen training of writing habits; et al to strengthen reading comprehension ability training; to help students they can as soon as possible to adapt to the learning environment here, can with other students unified action and progress at the same time.
 all the textbooks were arranged in a total of 7 units. The text is divided into two kinds of intensive reading, skimming. Right angle] for skimming,ray ban wayfarer outlet, intended to expand their reading, let the students under the guidance of the teacher to read independently, not included in the scope of the examination. Each unit arrangement "exercise" 1 articles, a total of 7. Each unit is scheduled to "practice" 1, a total of 7.
 textbooks focus on the development of children's comprehensive quality,hogan outlet, focus on strengthening the basic knowledge of primary and basic knowledge of the basic knowledge of the teaching and training, for their comprehensive quality development and lay a solid foundation. This book is mainly composed of "the cultivation of good learning habits (nine)", "text", "practice" and "practice".
 three, teaching materials analysis
 two,charm pandora outlet, learning situation analysis
< p > from "focus on the requirements of 21st century for the quality of talents, efforts to to promote primary language literacy is formed and improved, for the development of their comprehensive quality and lay a solid foundation for" the purpose of, this term in Chinese teaching to: < p
 first, the guiding ideology of
1,hogan outlet, cultivate habits, lay the foundation 2, stressed the accumulation,scarpe hogan outlet, focusing on penetration of 3, and strive for simplicity, step by step
 ninth edition of the Chinese language teaching plan
Related Articles:

Gymnasium management regulations

President of the association

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
To carry out civilized etiquette education activit
« پاسخ #27 : 11 ژوئن 2016، 01:06:40 pm »

March 10th to mid April
< p > (3) set up by the church and State Department, grade and students will form a coalition of & quot; civilized etiquette persuasion team & quot; in the campus patrol inspection, time to stop and correct uncivilized behavior. The class set up a team of students " etiquette persuasion, each class selected 4> "
< p > 2. Carry out & quot; get rid of the bad habits, do civilized Nanlu middle school & quot; as the theme of the activities in the great debate, each class in Monday, March 22 in the afternoon class discussions, through discussion, students clearly distinguish truth, goodness, beauty and falseness, clear what to do, what must not do,zapatillas new balance baratas, form a & quot; everyone is polite,scarpe hogan outlet, each etiquette, everywhere about etiquette & quot; campus culture. (specific requirements for another notice)
 one,hogan sito ufficiale, the activities of the target
1, learning etiquette: March 10 - 20 days, church and State Department organized school students to learn the "day-to-day code of conduct for students,hogan outlet,",hogan rebel outlet, "Nanlu middle school student etiquette".
To carry out civilized etiquette education activities planning program
 " for us to carry out; the ten civilized behavior and habits of " educational activities. Asked each student to carefully observe the abuse that may happen in the campus of civilization and behavior around and paper writing homework. On April 2 (Friday) before handed over to the head teacher, the class statistics, screened ten civilized behavior and habits,air max 90 baratas, fill out the form issued, grade group leader to unity and grade group leader in April 6, (2 weeks) before hand in politics. Through the activities, so that students with " speak civilized language, do civilization, when the civilized man " for the glory.
 three, activity content and requirements
2011
 will study etiquette,goyard paris, practice etiquette, etiquette and etiquette throughout the school etiquette education practice of the whole process of practice.
 two, activity time:
 etiquette education is a traditional virtue education for students to conduct moral norms, interpersonal relationships, is the foundation of moral education. In order to improve the cultural awareness of the students in our school, to cultivate civilized behavior, to create a civilized atmosphere for the students' life happiness foundation. After school study, decided to carry out a wide range of cultural etiquette education activities in the school students, the development of the implementation of the program.
2, practice Etiquette: let every student is widely involved in the practice of civilized etiquette education practice, participation and experience in the promotion of civilized etiquette, practice, demonstration.
 to carry out the program of civilized etiquette education program
< p > and teach the students to learn to coexistence, learn to behave, said civilization, civilization, civilization, do & quot; daily behavior about specification and interpersonal etiquette, social activities Civilization & quot; form a & quot; everyone is polite, each etiquette,occhiali ray ban wayfarer, everywhere about etiquette & quot; of & quot; people-oriented, harmonious development & quot; campus culture characteristics.
Related Articles:

Purchase agreement by the name of the book

Street Off

Along with the school transferred the management of the Ministry of education, and the establishment of composed of countries Power Grid Corporation, China Southern Power Grid Company and each Power Group Corporation of the Council, and the Ministry of education, has brought new opportunities and challenges to the development and construction of the school.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Yichun air crash in the captain's lawyer - illegal
« پاسخ #28 : 12 ژوئن 2016، 07:06:57 pm »

trial site
Yichun air crash accused the captain of the lawyer: illegal operations due to the plane has to be off to the passenger plane crash in Yichun

yesterday, the Yichun air disaster case trial,ray ban wayfarer outlet, the defendant Qi Quanjun believes he is not guilty, the lawyer for the crime to defend its light.
 defendant lawyer: the incident on the plane has to be guest
 State Council set up a joint investigation team to investigate the crash in Yichun and released a report. Investigation report that complete army as the accident duty captain, directly responsible for the accident should be held criminally responsible for the suspicion of the crime of major accident of flight.
 complete army of defense lawyers,sneakers golden goose, Beijing blue Peng law firm Zhang Qihuai, director of the trial in the court yesterday argued that part of the report of the accident and the evidence does not set up.
 Zhang Qihuai said the defendant also insisted that he was not guilty, they initially did not defend the defendant to do, but the prosecution's objective attitude to the court to reverse the scene.
< p > Beijing Youth Daily reporter learned that, due to the particularity of the case and in mainland China set a precedent. At the same time, in the international aviation community also is the first case. Therefore,scarpe golden goose, the International Civil Aviation Organization yesterday to attend the trial.
< p > prosecutors noted that if the defendant's concept of security again some, this accident will not happen; if the rules and regulations to some serious, also won't happen the accident; if the defendant's technology and excellent some, may avoid the accident occurred. Because according to the investigation,goyard pas cher, although Qi Quanjun is the captain, but repeatedly fell landing
 prosecutors accused the defendant in violation of the rules and regulations of the airline flight operations. Zhang Qihuai said that although Qi Quanjun violated the rules and regulations, but not for their own consideration. Lawyers met after complete army in that incident on the front of the plane to customers, including ministries and the leadership of the notch of the working group, Yichun city leaders also waiting at the airport to meet. Although the control officer on the ground to remind the weather conditions, but did not let the aircraft flying, the military also believes that the ground is the hope that the aircraft can land, which is one of the reasons to take a hard landing.
 prosecutors: if the defendant safety concepts and then strong or to avoid accidents
 Zhang Qihuai said, the accident factors involving multiple authorities and companies, exposed the problems of the civil aviation development process, to the rapid development of the civil aviation industry has sounded the alarm, more than the captain of a person's responsibility.
< p > Zhang Qi Huai said that the crash is a fruit, he investigated the "factors" reached 28, including Yichun area terrain,gioielli pandora outlet, climate and do not have the conditions for the construction of the airport; airport poorly equipped; Yichun airport not strictly in accordance with the approval,pandora sito ufficiale, does not meet the open conditions etc..
 Yichun Heilongjiang air crash flight captain Qi Quanjun suspected of a major flight accident crime case, the people's Court of Yichun District, Yichun City,air max femme pas cher, yesterday. This is China's first pilot was charged with major incidents of flight accident cases. August 24, 2010 Yichun plane crash,spaccio woolrich outlet, causing the death of 44 people on the plane.
Related Articls:

1 members of the Guangzhou ps

Zhang Dejiang for the first time to report the wor

Hubei SASA

I look forward to meeting with President Obama in Hague, Holland in two days, and welcoming him to Beijing in November to attend the APEC informal leadership meeting. I believe that with the joint efforts of both sides, China and the United States will continue to develop towards the goal of building a new type of relationship between major powers.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
    • uvw421
Toll station in 2015 to monitor the management of
« پاسخ #29 : 12 ژوئن 2016، 10:35:31 pm »

toll station in 2015 to monitor the management plan
Toll station in 2015 to monitor the management of work
 XX January
 4, to do a good job of all kinds of monitoring computer and other equipment maintenance and maintenance. Organize and monitor the staff to clean, maintain and maintain all kinds of equipment on a regular basis to ensure the normal and safe operation of all kinds of equipment.
< p > 3, strengthen management to the ideological quality of the staff room in monitoring, earnestly implement the "* * city highway traffic fee inspection management approach" to the compliance Shouji, be loyal to their duties, impartially, prevent various breaches of discipline of the phenomenon. The discipline must be severely punished, will not be tolerated.
< p > through professional training and learning, and constantly improve the control room personnel and toll of ideological quality and professional level,hogan outlet, so that it can master the operation rules,wholesale mac makeup, television monitors,goyard prix, computer charge system, troubleshooting, and exclusion.
 three, strictly strengthen the management of the monitoring room
< p > 1, strengthen management to the control room staff time, achieve the 24-hour toll collection of television monitoring, ensure the ten days of video monitoring data of clear and complete,woolrich outlet, control room 24 hours on duty.
< p > 2, through the management enable the control room personnel do each class carefully monitor, regular review, shall not be arbitrarily closed and mobilize the monitoring system,hogan outlet, system operation, vehicle operation and conductor operating specifications with a true record of the on duty trial found in violation of discipline situation to do a detailed record.
< p > according to the monitoring room part of the staff thought quality is poor, service level is not high,adidas yeezy uk, arrange good ideological quality,golden goose sito ufficiale, a high level of business personnel in the control room, a radical improvement in some of the problems that exist in the control room.
 two,hogan outlet, regular business training and study of the monitoring room staff and toll collectors
Related Articles:

Contents of tax accounting

Equipment

Our team has four members of the team, in the face of heavy production tasks, we know that "blacksmith must own hard truth, since the development of" four base "construction work, we in the party's guidance and help, actively fully serviced with a strong team members, establish and improve the work system, strengthen professional knowledge learning, to further enhance the team's cohesion and combat effectiveness.
خارج شده است

این صفحه در 0.101 ثانیه 19 نمایش داده شد.