انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

برنده و بازنده

یک برنده همیشه جزئی از جواب من است                                              یک بازنده همیشه جزئی از مشکل من است.
یک برنده همیشه برنامه ای دارد                                                           یک بازنده همیشه عذری دارد.
یک برنده همیشه می گوید اجازه بدهید کمک کنم                                     یک بازنده همیشه می گوید کار من نیست.
یک برنده همیشه جواب هر مشکلی را می بیند                                        یک بازنده همیشه مشکل هر جواب را می بیند.
یک برنده همیشه می گوید : ممکن است مشکل باسد اما امکانش هست     یک بازنده همیشه می گوید : ممکن است امکانش باشد اما خیلی دشوار است.
.
قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مشاركت اعضاي اين انجمن DA  (دفعات بازدید: 6312 بار)

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • qrs086
Hong Mingfu out of the negative full responsibilit
« پاسخ #45 : 23 مه 2016، 12:33:37 am »

(Ai Ma)
 Hong Mingfu went on to say: the other party was sent off, the operation is not smooth,hogan outlet online, we could have done better. It is difficult to give their own scoring, South Korean players are very hard to lose in my.
 Hong Mingfu said: the South Korean players have been trying their best, but I lack the effective tactical ideas,hogan rebel outlet, as a coach, I have to bear all the responsibility for failure.
 when it comes to the overall downturn in the Asian team,basket tn requin, Hong Mingfu said: each Asian team style is not the same,tenis asics brasil, this world cup performance is not good, want to play in the world cup is very difficult,scarpe hogan outlet, need to continue to work hard.
Hong Mingfu: out of the negative full responsibility to resign? Now I don't know | Hong Mingfu | Korea 0-1 Belgium

Kenix Kwok

director Chinese with "King Lear"

Gerrard 15 years old composition exposure 5 years

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Old cadre section 2013 party building work
« پاسخ #46 : 23 مه 2016، 09:24:45 pm »

1, combined with the company's "12345" party building project assessment content, the development of the assessment rules, do a good job of the monthly target assessment, filled with enthusiasm for the old cadre service.
 old cadre section 2013 party building work plan
 three,hogan outlet online, play a role in a typical
3, in the staff to carry out civilized polite language activities, so that the service is thoughtful, warm, standardized.
3, in a timely manner, the approval of the old cadres to change the treatment of various types of statements and procedures.
 one,scarpe hogan olympia, the implementation of policy mechanisms
 four, cultural and sports activities have innovation
 old cadre section 2013 party building work plan
1,air max pas cher, cooperate with the relevant departments to further improve the old cadre two fee protection mechanism.
3, around the company safety production,adidas yeezy 350 pas cher, the party's construction, management of young workers, cadres and production skills training, old cadres play a role to build a platform.
1, do a good job in the expansion of new areas of activities, the activities of the office into an old cadre of leisure and entertainment, to enhance the health of the place, to update the knowledge to accept the classroom, maintaining the advanced nature of Party members, play a role in the position. Efforts to improve the quality of the activity room,nike tn femme pas cher, play the comprehensive function of the activity room, making it become a major highlight of the new district.
4, to encourage the old comrade self management, self service, the activities of the community gradually.
4, do a good job in the work of the old cadres to promote the comprehensive implementation of the policy.
2, in the staff to carry out, help the poor old cadre activity, per person per month home visits, visit not less than 5 people, and feedback records.
2, the activities to maintain the original advantages of the project, open >
1, set up the "elderly association", "old art association organization, for the early start, play a role.
Old cadre section 2013 party building work
5, continue to do a good job young Chinese soul reading activities, do a good job of all kinds of typical propaganda work,goyard prix.
< p > cadre section 2013 the ideas guiding ideology: to "XXXX" important thought and the scientific development concept to guide the overall situation, conscientiously implement the party's XX 5 in plenary meeting spirit around overall of Hebi Coal Group Company Party deployed to carry out the work of veteran cadres. Efforts to achieve the implementation of the policy mechanism, management services have measures to play a role in the role of a typical, style activities are innovative, Party building work has a new idea, the petition is stable, the work of a new level". Our specific measures are:
2, continue to do a good job in the work of the organization building, the establishment of a working network,hogan outlet online.
5, carry out the activities of respecting and honoring all kinds of advanced typical.
4, organized by the old cadre staff training classes,hogan outlet, conduct business policies and regulations examination.
2, strengthen the old cadre policy research, in-depth grass-roots level to solve practical problems, the investigation is not stable factors.
 two, management services have initiatives
Related Articles:

I am a chi

I dream of the Youth Olympic Games in Nanjing

Application letter in English study in four cases

To provide satisfactory security service to patients, our department of gynaecology and obstetrics implementation of the management science, the system construction and implement the work firmly in the hands of, by day shift, make daily work methodically. I think obstetrics and gynecology is a dedicated team, manage the quality of the results, to the system of people, to mobilize the enthusiasm of the people, so that the department work smoothly, and get social recognition.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

,air max homme pas cherRelated Articls:

The ideal is not a result, but should be paid

60's Roman

In fact, the moment the oil from the opening price show, market dispute is very big. Set super energy stocks, the first heavyweight in the body of the oil, so high price is a trap or pie, where to locate a reasonable, these issues are expected to be difficult to find the answer in the short term.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Praise the the Great Wall
« پاسخ #48 : 24 مه 2016، 03:03:04 am »

Praise the the Great Wall
, the Great Wall is the symbol of the Chinese nation, it is ten thousand in 2000, is one of the most famous buildings in the world.
< br />2, the Great Wall is the treasure of Chinese civilization, and also the cultural heritage of the world,scarpe hogan outlet, on a par with the pyramids of Egypt, is a miracle in the world. In the distant two thousand years ago, the working people with flesh and blood built the Great Wall, easier said than done. The Great Wall is the crystallization of the wisdom of the Chinese ancient people, is a symbol of the Chinese nation.
< br / >,hogan rebel outlet, the Great Wall as a robust Ultrasaurus, the mountains, the cliffs, through grassland, cross the desert. Ups and downs in the top of the mountains,hogan outlet online, the other side of the Yellow River and the Bohai Sea coast. At all times and in all countries, where all who have been to the Great Wall at its majestic, grand scale and arduous work.
< br / >, the construction of the Great Wall has a long history, project grand vast is one of the new seven wonders of the world, and in the "new seven wonders of the world" selection activities ranked first. One who fails to reach the Great Wall is not a hero。 The Great Wall goes rolling on the four corners of the world, our great motherland vast land. It looks like a dragon, over mountains, through the vast prairie, across the vast desert, toward the vast sea. According to historical records, there are more than 2 countries and the feudal lords Dynasty had built the Great Wall.
< br / >, the hero, slope, which is a high to look inside and outside the Great Wall except the vast, up and down the river, is stilled from end to end. Everywhere in the foggy distance of Beacon Tower,goyard paris, precipitous rock faces and sheer cliffs, there seems to be someone in the. Yaoxiang year war wind fly in, brave warrior in order to protect their own people, in this bloody battles,scarpe hogan outlet, defeated the invading aggression is how admirable and said that a to the ancestors of admiration of love heart Chung and.
< br / >, today, at the wall, can not help but exclaim and its architectural art, more amazing in loyalty does not regret guarded the land for thousands of years of perseverance. The Great Wall, I believe he can do more than in the land stretching thousands of miles, can be in the history stretching thousands of miles, but also in the hearts of every Chinese children stretching thousands of miles!
< br / >, the Great Wall, the crystallization of the wisdom of the ancient, than the dream of eternal immortal,ray ban sito ufficiale, built the Great Wall, metrical, terracotta warriors and horses of the Yingzheng, whether many of the ordinary people not smart multi??
,louboutin pas cher, the Great Wall condensed thousands of working people's blood, is the crystallization of the wisdom and labor of Chinese people. The Great Wall like dragon circling in the mountains, the big rolling the Great Wall outline meandering mountains, full of artistic charm.
< br / >, the Great Wall is the product of the development of ethnic relations in ancient China,goyard paris, in the process of historical development, with the great wall of the ancient nation, some disappeared, a number of new national and integration of generation, they are today and distribution on the Great Wall with more than 20 people with close contact, the historical development of China made an important contribution.
, the Great Wall is a shining China history and history of the world.Related Articles:

Philosophy

Yoshitomo Nara Quotes

However, the head of the sudden passing whistles, people felt a hint of surprise, which is moved unexpectedly coming. Moved, as if cotton care of our body and mind, let us live in the enhanced level of happiness into their homes. For us to bear the fruit of happiness, regardless of whether it is surviving willow natural beauty, a child grow up the details of, or arouse poignant human conscience aid, are moved to open the flower of their branches.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Tender red Emily _2
« پاسخ #49 : 25 مه 2016، 05:52:22 pm »

and spread the earth,
 is, is that you, gave me distant Acacia, let me write a poem for you; is you, gave me a brilliant smile, let me proud of you; is you, gave me the sweet dreams,nike tn, let me sing for you; is you, gave me silently gentleness,ggdb outlet, let me for your tears flow; is you, gave me deep eyes,goyard soldes, let me crazy for you; is you,hogan roma online, gave me endless kiss, let me love you; is you, gave me life care, let me willingly without resentment for you waiting!< br / > though,goyard pas cher, there have always been some contradictions, always worried about learning, always love temper, always annoy her, but the heart, always firmly!
 &quot,scarpe hogan outlet;two"
 however,air max homme pas cher, happiness should always and against the people!
 Yes, I seem to have nothing to her too, even didn't invite her to dinner, didn't give her a decent gift,air jordan homme, without a trip, seemed to have seen her, did not give her a love girls should have the exclusive right to... Exclusive girl's romantic happiness......Related Articls:

203 of the reporting period set current executives per capita 16 million yuan _4 pocket

Personal s

There are two kinds of people, a wasted years, another kind of people live a meaningful life. In the eyes of the first kind of person, life is a sleep, if the sleep in his eyes, is to sleep in both soft and warm bed, he will be very satisfied. In the eyes of second people, it can be said that life is the establishment of merit. People in the achievement of this achievement to enjoy the happiness.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Yi Shu latest love classic quotes love is not enough, just a lot of excuses
« پاسخ #50 : 26 مه 2016، 12:23:00 pm »

no matter what you do, remember you do it for yourself, then you have nothing to "flow"
< p > if you want to live a happy life must take their first step into a piece of carpet, otherwise there will always be people to punish, frustrate your spirit, and to others begin, than his first play mouth, a word to itself against beans, other people's gas is calm, also don't envy: "my first half" < br / > human feelings of trouble is always not worth to forgive, love is luxury, some people a lifetime don't fall in love. Love and a vase of flowers, can not maintain a permanent life. - "city story"
< p > no matter how luxurious the wedding do not represent a happy marriage, two people live life harmony and not and feast on a few seats, how many jewelry devoid of association. "
 love is not enough, just a lot of excuses. - "
 do a woman to do like a painting,hogan outlet online, do not do a dress, the man tried out and try, but no one to buy, try the old, half off to sell and difficult. "Hi" -
" may the crape myrtle
 so love, cannot. Originally if you love a person, the heart sour, but will not say words, sweet, most said they listen to irrelevant. -- "her two or three things"
 two personal fitness is a kind of inner feeling, rather than a vision, do not because of the sense of satisfaction to meet the visual. >
 poor is a state of mind, if you insist on your own life is poor,scarpe hogan outlet, with a large amount of money can not save you. -- "the music of the adjacent room"
 can say the grievance,nike tn pas cher, will not be wronged; to take away the love, will not be considered a lover. "
" - bloomed
 marriage and love is no relationship,goyard paris, people always think love is ripe after the marriage, but I do not know that marriage is just a way of life, everyone can get married,hogan outlet, simple. Love...... It's quite another thing. -- "the first half of my life"
 no matter how, a person always fall excuse not worth forgiving, no more love, more to love yourself. - "the star of the debris"
Yi Shu latest love classic quotes love is not enough, just a lot of excuses
" - small Bauhinia
 life is like running water, these unpleasant things always in the past,scarpe hogan outlet, if it is destined to be a lifetime, it is no use to be happy. -- "woman thirty"
 if you love someone, don't live with him or get married. Maintain a vast distance, can encounter, pay tribute to the eyes of love,nmd runner pas cher, is gentle, irrelevant to Q: & quot; please? " once a year is enough. -- "absolutely is a dream"
 really have the temperament of a lady, never show off what she has, she does not tell people what she read, where to go, how many clothes,tenis asics feminino, buy what jewelry, because she has no sense of inferiority. "Waltz" -
 the best revenge is not hatred, but the heart of the cold, why spend the effort to hate an irrelevant person -- "my former life"
Related Articles:

Leslie Che

Sentimental love you for Than

Some classic sayings about love

A good result of a woman, often let others sacrifice. This world is like this, you feel that you have sacrificed everything, in fact, just a waste of time. Instead of waiting for someone else (Le Don Dead), it's better to hold on to what you want. To be a woman is not good, but to make their own good. No one will take care of you, can only rely on their own.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Twenty years later one day _3
« پاسخ #51 : 28 مه 2016، 08:27:19 am »

masterpiece!
 twenty years after the day
 "good morning, it's seven o'clock in the morning. Your robot Butler Gandalf if you want to know more detailed, is now on Erlingersi_nian_shiyue_sanshi_ri in October 30, breakfast is ready, the get up the. " I nodded, schematic back Gandalf, crumpled to rub eyes, said to himself: "it is really a good dream, I have new themes the!"
 after about ten minutes, I signaled to the ice to remove the converter, and asked her: "ice, what do you think of the big work?"" Ice replies: "Oh, you know? Last night I came up with a horror film, which is more dangerous than I used to be! I gave it a name,air max 90 baratas, a "doomsday"." "Well, the name is very appealing, really want to hurry to see!" I have finished,air max pas cher, just sent!" "Really, I wish you success! Well, go out and breathe!"
 I wear good clothes and come to the restaurant. My little helper agol slow longly dangling from the tray from the kitchen to climb over,yeezy 350 pas cher, "master, breakfast in this, hissing,occhiali ray ban wayfarer outlet, baby, this delicious fish ah!" J Miguel is an imitation of manufactured in the movie, still look so strange, or with a glib tongue. Since I was in the process of programming, in order to be safe, the elimination of his original bad idea, but ignored some of his habits. So, I guess what I had for breakfast, from the sound of the fish in the kitchen every morning.
Twenty years later one day
 I and the ice house in New Zealand's most beautiful mountains of the foot of the mountain, where one can look at the sea, the sea is my favorite animals and ice. I had to walk in the woods, I met Li Hemo! At that time, Li has become a famous cartoonist, Mo also in heavy competition, became the "lemon shoes" - the world's largest footwear company general manager. "Iron Cube" reunion, I >
 for breakfast, I came to the living room. My partner ice is already working there. She was wearing a cloud out of the thinking of "converter" sitting on the sofa with his eyes closed "". "Thinking converter" is a kind of machine that can convert your thoughts into a computer readable text. Its small size, powerful, to solve the problem of people's distress to write a long composition. When he is connected with the computer, the computer can quickly enter your thought and think,scarpe hogan online, if connected to the printer,scarpe hogan outlet, you can think side of the side of the print,goyard pas cher, very convenient and quick. From the ice that happy smile and next to the printer before stack of a stack of paper, I guess she has come up with what the
< p > I and after graduating from the University of ice, moved to New Zealand, opened a film company and Ying, Xiang, Yun, Bo, named as "Phantasy Star Film Factory". Ying in our recommended the company's president and general producer; Xiang made a director; my screenplay with ice; clouds and Bo formed our aerobatic team. We don't see the only 6 members of the film company, winning Oscar statuette that had a lot of oh!
 I sat next to the ice, put on another mind converter,scarpe hogan outlet, and started my new book, "turn back the clock.".
Related Articles:

Thanks _1

Plant observation

Advertising -Advertisements

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
Music as the box C1S packaging is now customized D
« پاسخ #52 : 28 مه 2016، 08:50:04 pm »

< p > Music Network co-founder, chairman and CEO Yueting has said that TV will create the "cp2c" mode ("to raise public marketing), let the music box and the future introduction of super TV the whole process directly to the user.
 music as the TV box of the road
C1S packaging box reflects the user values
 network communications industry communications industry by _ portal 2013-04-17 17:35 official micro-blog
C1S box on the advertising language, is no longer a traditional manufacturer on their own brand of SLOGAN, but with a new human being filled with personality,nike tn pas cher, simple interpretation of his life attitude. From the point of view of marketing, music boxes,occhiali ray ban wayfarer outlet, C1s is not only the physical product of a cold, box packaging show popular the is gradually interpretation of a new special consumption culture fermentation process.
 music box C1S micro-blog online shopping in March 26th officially began, the first day of the number of people on the reservation is more than 100 thousand. April 1 at noon 12 open microblogging buy to 12 point 58 minutes, less than 1 hour 5 million sets of products were sold out, the purchase of success and the fast drying of single Weibo user,nike tn pas cher, with only 33 seconds.
 he pointed out: with the advent of the era of social media and network video, the existing marketing model is outdated. TV "cp2c" mode, the realization of the product design, development, dissemination, distribution, sale and operation, a link for each closed loop recycling to product design can the whole process of direct user, and the user is able to deeply involved in every aspect of the whole process, truly realize the "millions of people dissatisfied, millions of people involved, using the development of millions of people, millions of people, thousands of people communication".
Music as the box C1S packaging is now customized DIY prototype
The first
< p > [communications industry network news] music boxes, C1s selling is becoming a topic network, from the feedback from the microblogging, letters and other fans, a music box packaging repeatedly the majority of fans is talked about. They have to show oneself to receive the box packaging: "it must be wonderful", "China box", "I love you", "love",scarpe hogan outlet, "my name is Hao Congming",nmd runner pas cher, "called the queen of my adult." At present, as a total of 6 kinds of music box packaging, the industry pointed out that music, as the box packaging has been showing the prototype of the marketing customized DIY.
 a few days ago, music as TV announced at the end of 4 to early 5,nike tn pas cher, through the music as the official website of the CP2C enabled TV mode,zapatillas air max baratas, open the second round of the purchase of C1S. Zhang Zhiwei, vice president of music as TV said,golden goose outlet, "first round"
 with the gradual deepening of the information age, people in the pursuit of personalized demand for industrial products, the conditions are ripe, a new marketing revolution quietly. As the music box C1s in product packaging implant users value of output is a simple step, but the following customized DIY marketing and layout of the social marketing has been exposed surface, this is worthy of marketing research attention.
Related Articls:

Tenth 2012 China Internet Economic Forum is about

China hand

Vanke vice president Yuan Boyin to Meikailong

But, in our country the market 3D printer is still in the initial stage, because there is no standardized sales environment, leading to the cottage products in the market. And the Jingdong first exclusive debut 3D systems of the cube 3D printer, not only the first time for Chinese users to bring global top, the latest 3D printer products, is to provide a safe and secure online shopping platform.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
QFII at the end of 3300 points?
« پاسخ #53 : 28 مه 2016، 11:44:07 pm »

< p > however, according to Topview statistics, QFII institutions gathered in the three business department,hogan outlet, Shenyin Wanguo Xinchang Road, Shanghai business department, Gao Hua Securities Beijing Financial Street business department, gold Lujiazui Ring Road business department in the day continued to show the overall capital net inflows into. And in addition to China Life Insurance, such as CITIC Securities for the blue chip showed a net inflow of funds abroad,cheap pandora jewelry, the remaining stocks are also net inflow.
 since April, the Shanghai index has several dropping 3300 points,pandora outlet online, and the QFII figure are frequent.
< p > at the same time, QFII had changed sing empty A-share attitude, this month, with the number of new QFII quota liberalized, foreign investors began to actively apply for QFII qualification,goyard prix, and HSBC, JPMorgan Chase and Goldman Sachs and other foreign investment banks have also said optimistic about the A-share market. The Swiss bank (UBS) head of wealth management research China Mr. Liang Zhong said: "compared with the international, A stock market valuation is not high."
< p > Topview of 15, flow of funds data show that in gold Lujiazui Ring Road business department on the same day transactions, China Ping An and China CITIC Securities, and two on the 14th has plunged 15 7% of blue chip market net buying data are more than 2.5 million, respectively, accounted for from 4 months to the total amount of net purchases of 22.6% and 21.9%.
 April 14th, the Shanghai Composite Index fell 196.22 points, closing at 3296 points, down to 5.5%. The blue chip market were sold,ray ban aviator outlet, the market Starving people fill the land.
The slump in the QFII was also in the 3300 strong hunters?
 QFII at the end of 3300 points,scarpe hogan outlet
 and a review of the business department in early 4 in the first peak of the net inflow of funds for the first time in April 2nd,scarpe hogan outlet. The Shanghai composite index opened at the time.
< p > and in the next day's statistics, although the Shanghai Composite Index 3282 opened,nike tn soldes, but with QFII institutions as the most concentrated gold Lujiazui Ring Road business department is representative of the QFII camp is ushered in the capital inflows since April the second peak (data display, the day the business department funds inflow totalling $9.3 billion, second only to April 2, 2.5 billion inflow).
 but the decline in A stock market did not appreciate. In April 18th, the Shanghai composite index plunged 128 points, hit a 3.97% decline to the lowest level since the current round of adjustment. Part of the stock has been optimistic about the QFII 18 day closing price are near its lowest level since April. This means that in April the brave into the A stock market QFII is likely to have suffered the fate of being locked.
 now, the smart QFII and consistent performance in the active. Topview statistics show that since April in the Shanghai composite index adjustment to near 3300, QFII and the continuous generous to buy, 3300 points seems to be recognized by the market.
Related Articls:

Last week, the number of new accounts two city hou

14 units pilot equity incentive reform

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Letter to the Secretary for environmental protecti
« پاسخ #54 : 29 مه 2016، 05:28:43 pm »

to the Environmental Protection Bureau of the letter
The letter addressed to the Environmental Protection Bureau
 maybe you see my letter,hogan outlet, I will think in "intentional trouble", interfere with your work,golden goose outlet, but do these little things you really shouldn't pay attention? Is the only large enterprises will be unbearable when you have harassed residents send someone to check it? In the environment did not bring disaster to the people when you ignore it? Besides the two pipes you lake bottom dare say is the residents of the doings? This is just a big enterprise in the freeloaders, and.
 hello!
 do they really thick skin? In fact, too much emphasis on environmental protection. They are busy in life,hogan outlet, often because of the lack of understanding of what is called "environmental protection", coupled with the environmental protection of their own indifference, that environmental protection and their own, so it caused such an embarrassing scene. You are busy with the management of large enterprises at the same time, you can not smoke a little time to do publicity in the public do? You might think that big business once the damage to the environment will make Yueyang destroyed,hogan olympia outlet, public awareness of environmental protection should also be strengthened, or they will make Yueyang environment worse.So of course, you probably can't afford the time to see these, can take a everyone is aware of the environmental problems, for example, Nanhu you always have been to it, I believe you witnessed the "environment" in there: the surface of the water "half River rustles half river black", the dark green water floating a few bags, red, flowers, printing, Jay Chou's...... Really varied. The more uncomfortable is the underwater two row sewage pipes, Everfount the dirt into the water. Didn't you see that? Even if you are busy, this time is the total? Besides, you can discharge the pipe dirt sure this is not a big business, but people in the play? Even if the public is dry, then why did you always go? Is this not an environmental protection bureau of the tube thing? Is this "picture", also can't let you go? You can be really busy.
 perhaps for the management of enterprises in the busy you, for those of us ordinary citizens would be ignored. But today I this "citizen" is to write a letter to you, put forward in the city environmental problems to you.
 maybe you a mind on environmental management of large enterprises, and small environmental planning of the city never mind, can be a real city to beautify, how can let go in a small corner of the environment? Take the street corner refuse it, inside and outside are empty, hill. Is it a sign hanging cleaner,hogan outlet online, can not throw rubbish into it? No,hogan sito ufficiale, because the public awareness of environmental protection is too poor. You see the streets of the young man, put a bag of garbage in the garbage mouth, and the other person to see, he will also throw it into the mouth. But behind the garbage man,golden goose outlet, have no one to clean up the garbage, are lost in the outside, in the course of time, on the formation of the situation. The wall with paint to write a line of words: littering is a bastard. Can still have garbage outside. Litterbugs really thick skinned,hogan sito ufficiale, not afraid to do "bastard".
Director of Environmental Protection Bureau:
 dear
Related Articles:

hogan outlet

Hospital committee work

Student li

The proportion of male and female students is more coordinated, so the overall discipline is easy to manage. But because this year just succession, and students from the village of a few, former students of the lazy, literally, not by constraint habits more serious, most parents are farmers with culture is not high, and some are dicker or long-term working outside, also has a small part in the care of grandma and grandpa and grandma.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
SF Wang Wei Ma refused to see a few years later Fa
« پاسخ #55 : 30 مه 2016، 05:45:21 am »

SF current sorting system, mainly is "automatic" and "semi automatic". Fully automatic sorting, the machine will automatically identify the destination code, the assembly line to the designated area,chaussure air jordan pas cher, this area is to the same place. The package express by automobiles and aircraft to the destination in the destination field transitions, subdivided under >
< p > close to send your completed order information input into the bar gun, and division of the region and the headquarters of Shenzhen system will be synchronized received on the order with information sender, recipient,occhiali da sole ray ban, send address, recipient address,zapatillas new balance outlet, recipient member and price of all the information, then system will produce a waybill, and automatically afferents express information system.
 in SF small field, equipped with dense camera, 360 degree surveillance. If found sorter sorting throw pieces over a distance of 30 cm, will be penalized involves assessment of each month,adidas yeezy 350 pas cher, referred to at the end of the year award and wages, a deduction is $50. This is the reason why the market recognized the destruction of a minimum of reason sf.
, your delivery will be brought to the point of sorting station. From 7 a.m. to 11 p.m., all over the country more than 1 Taiwan SF trucks,hogan roma outlet, in Pakistan for gun start instruction.
 when you order, SF call center customer service personnel will have your orders into the information system. This command will be sent by courier to the bar gun, within an hour, in a black coat of SF are sent would hand bar gun appear in front of you.
< p > when you the package to be delivered to the courier, you don't have to worry about your package is which courier to the possession of the, because the system has a strict internal control system. If the courier in the recipient does not scan the express waybill number, when it reaches the next station call center, it is unacceptable. If the next part of the courier found that the package is damaged, will be prepared in advance, the company will be held accountable for the responsibility of the person in charge of the first part of the ring are closely linked.
< p > this data service center,air jordan homme, SF headquarters in Shenzhen Wanji commerce building, located at the third floor, the whole building management to the strictly local, but also the SF centers in the brain.
 black and gray uniforms, black backpack, Pakistan gun is a sign of SF courier. In a sense, SF more willing to define himself as a technology company, rather than labor intensive express company.
 express after a single gun scan will form a bar code,scarpe hogan outlet, which will become the courier ID card. The personage inside course of study is introduced, this looks like POS machine is the first SF began using the, currently worth about in 2000 - 3000 yuan. Pakistan gun has three main functions: print the receipt, invoice, bill,scarpe hogan outlet, it became a standard SF courier. Each courier corresponds to its exclusive bar gun, you can say it is a personal ID with the operator's information portal.
 immediately after being packaged package will be sent to the sub center. Shenzhen, a total of four sub centers, the largest of which is the Baoan airport in the yellow field distribution center.
Related Articls:

Changjiang

Tender

hogan outlet

To 2008 March Hengda went to Hong Kong IPO crashed as a landmark event, the door to the capital market seems to housing prices suddenly closed and blocked in the outside the enterprise because excessive land reserve of negative tired and become a tiger by the tail. After more than a year no one talked about IPO, housing prices listed hope collapse.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904

New York Times said it was Chinese hackers to respond to the Chinese side: This is an arbitrary conclusion
,tn pas cher
< p > Phoenix Satellite Television reported,golden goose sneakers, Chinese Foreign Ministry spokesman Hong Lei said: according to some not really evidence of the findings, arbitrary proof, arbitrary,sac guess pas cher, we draw a conclusion that China's participation in the network attack, which is totally a kind of irresponsible practices. China is also a victim of cyber attacks,barbour paris, China's law clearly stipulates that the prohibition of cyber attacks.
,tn pas cher, the New York Times,scarpe hogan online, said in the past 4 months,adidas nmd runner pas cher, there has been a Chinese hacker to invade the company's computer, steal reporters and other employees of the password. Newspaper and computer security experts have been expelled from hackers, and to prevent the continued invasion. Chinese Foreign Ministry spokesman Hong Lei said there was no evidence of the report,scarpe hogan outlet, and that there was no evidence that the Chinese involved in hacking activities were completely irresponsible.
Related Articls:

Vice chair

Michel plot to enter Hollywood

Giant fourth quarter net profit down 66.4% investment 51.com minus 200 million

Yesterday morning, Sun Li Deng Chao issued a statement to the media, said the two people will be held in Shanghai next month, 7 wedding. For two people before the media reported that the media will be invited to live news, Sun Li's agent, Miss Guo denied, and revealed that the wedding will be a traditional, simple, happy wedding.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Gem delisting system was formally introduced
« پاسخ #57 : 31 مه 2016، 09:03:03 am »

according to the gem delisting requirements, the industry generally believe that the current GEM Listing Corporation is likely to trigger the cause of the delisting is still a continuing loss of performance, other standards in the real conditions are difficult to appear. On the day before the introduction of the gem delisting system, when l technology became the first annual report of the performance of the gem loss of the company, causing widespread concern in the market.
 number of companies approaching delisting warning line
Gem delisting system was formally introduced
 boots finally landed, the Shenzhen Stock Exchange issued the "Shenzhen stock exchange gem stock listing rules". Although gem add two delisting standards "continuous exchange public condemnation" and "stock prices continuously below par" previously are subject to market strongly questioned, think too vague and loose,air max homme pas cher, but still be the final implementation of the GEM Listing Company to terminate the listing of a.
 Information Times News (reporter Xu Lan) "time and again come out"! The Shenzhen Stock Exchange yesterday officially released the gem delisting rules,hogan outlet online, and will come into effect on May 1st this year. From the point of view of the delisting conditions, there are a number of loss companies may face delisting risk in the future.
< p > gem delisting system has not fresh topic, November 28 last year, the perfect gem delisting system plan "to seek the views of the public on the, released 11 delisting conditions; in March this year, the Shenzhen Stock Exchange person in charge said publicly that the gem delisting system plan amendments have been approved of the Commission,scarpe golden goose, the relevant departments of the Shenzhen stock exchange is actively amendments to the gem stock listing rules" relating to the delisting of chapters and articles; in mid April and news that more than 100 domestic brokerage received Shenzhen instructions and requirements to effectively guide the investors cautious and gem.
Now
5 1 from the implementation of the implementation, the analysis may be on the formation of a new round of gem impact
 after a continuous decline in the performance of the annual report,hogan outlet online, a quarterly bulletin also shows some of the company's financial situation has continued to deteriorate the tendency. According to statistics, the gem all 306 company a quarterly and notice a 89 performance decline,chaussure tn pas cher, the decline in the performance of the company accounted for nearly one-third,hogan olympia outlet, which more than 20 home fell more than 50 percent; another 15 companies losses, loss of up to 5%. Except when l science and technology, undoubtedly the most attention in the two companies of Kang Chi pharmaceutical and PowerLeader shares, Kang Chi pharmaceutical last year,hogan outlet, net profit reduced 97.98%, a quarterly this year is expected to down 76% to 99%, is the gem decline in the performance of the fastest company; shares PowerLeader 2010 net profit fell 51.53%, 2011 >
 delisting system in accordance with the gem,tn pas cher, the company for two consecutive years of losses on the face of delisting risk warning treatment, three years of loss is suspended, four years of the termination of the listing. Although when the rise of the "face" gem loss of signs just appeared, it would take time to reach the continued loss of delisting, but the industry generally believe that, do poineering work board company anti risk ability is weak, if the performance deterioration trend continue, delisting risk will be bigger and bigger.
 new two standard for the final implementation of the delisting of the final implementation
Related Articls:

Baidu acqu

Home industry network marketi

Among them, R & D and marketing system of salary levels significantly higher than production and customer service system. Just graduated from the undergraduate students in Huawei's starting salary standards for 6000 yuan / month or so, graduate for 8000 yuan / month or so, this distinction with the work longer years more and more small, mainly competition work performance and ability.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Zhang Ling on the era of labor pains chengshili can survive is female - pain - Z
« پاسخ #58 : 01 ژوئن 2016، 01:23:31 pm »

Zhang Ling on the era of &quot,hogan roma outlet;labor pains&quot,pandora jewelry outlet;: chengshili can survive is female | pains | Zhang Ling
< p > novel "labor pains" by the Writers Publishing House Publishing, described from 1942 to 2008,sac goyard pas cher, three generations of the identity and fate of different mother's experience,nike air max pas cher, which reflects the sinister storm of the vicissitudes of history, the world, the impermanence of life helpless, and sufficient perforated all suffering embarrassment of the female's perseverance. Zhang Ling said: I am as a listener, observer, witness to tell the story. This novel is not so much about experience as it is about hope. In troubled times, finally able to survive,stylo mont blanc pas cher, mostly women, because women will live for love, 'hope' forever in the heart throb.
[Tags: 1]
; &< p > Zhang Ling is Wenzhou,hogan outlet, Zhejiang, 1986 went to study in Canada and currently resides in Toronto,cheap pandora jewelry, because of its novel "Aftershock" was adapted into a movie "the Tangshan earthquake",air max 95 france, and known to the reader. (reporter Dang Yunfeng)
3 month 4, female writer Zhang Lingxie novel novel "labor pains" in Beijing and readers to meet.
Related Articls:

Antiques m

This word said, stand up is an ancient official and state

The art ap

In his view, social changes led to changes in the form of family, family perspective there is a certain risk and vulnerability. For example, all over the country to obtain subsistence allowances, the demolition and relocation of the group of divorce events occur, reflecting the family as a unit of policy design may instead undermine the family, or contrary to social justice.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
2014 annual assessment
« پاسخ #59 : 01 ژوئن 2016، 08:40:22 pm »

< p > a year, my self-discipline in thinking, always to the identity of a people's teacher to restrain themselves, motivate yourself, love the party, love the people,sac goyard pas cher, adhere to the education policy of the party, party loyalty to the cause of education. In the work for all students,goyard prix, imparting knowledge and educating people, teacher, pay attention to the personality development of students, pay attention to arouse the students' creative ability, all-round development of students in moral,hogan outlet, intellectual, physical, aesthetics and labor education. I also actively participate in a variety of business training to learn, and strive to improve their comprehensive quality. Obey the leadership arrangement, actively cooperate with the school work, finish the task of the school on time.
2014 annual assessment
2014 annual assessment of self identification
< p > in the school educational administration work arrangement, according to the curriculum standards requirements, carefully designed study materials, careful preparation, the curriculum, teaching in the organic combination of the actual operation ability, finish the teaching tasks of the provisions of,nike tn pas cher, and the establishment of "with students as main body,occhiali da sole ray ban, and the comprehensive high school students knowledge and skills, the practical implementation of training students' creative thinking and creative ability, so as to enable students to improve the ability in language,tn pas cher, mathematics basic knowledge, basic skills.
< p > in my spare time, I have continued to strengthen theoretical research,tenis asics feminino, education and teaching writing papers, also created a personal blog and online personal space, the usual work of education, teaching the pros and cons,adidas nmd runner pas cher, experience to attend a lecture, training, experience, teaching perplexity and life capriccio, upload content and online with shared and common progress, but also enrich the amateur life.
Related Articles:

2014 China

Speech at

In 2014 th

To be a party member is glorious, but it does not mean that it is glorious, but also that it is dedicated to the service, but also to withstand the test of the party organizations. A member of the Communist Party must always be set up for the cause of communism struggle life wholeheartedly serve the people, ready to sacrifice for the benefit of the party and the people all the ideals and beliefs and correct world outlook, outlook on life, value view.
خارج شده است

این صفحه در 0.086 ثانیه 19 نمایش داده شد.