مشاركت اعضاي اين انجمن DA

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مشاركت اعضاي اين انجمن DA  (دفعات بازدید: 8487 بار)

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • abc659
And you Me and a dog named Boo me, you and a littl
« پاسخ #30 : 08 مه 2016، 10:23:41 am »

,hogan outlet
&nbsp,hogan sito ufficiale;
And you Me and a dog named Boo me,nike tn soldes, you and a little cloth called puppy
;

Me and you and a dog named Boo Lobo
I remember to this day
The bright red Georgia clay
And how it stuck to the tires
After the summer rain
Will power made that old car go
A woman's mind told me that so
Oh how I wish
We were back on the road again
Me and you and a dog named boo
Traveling and living off the land
Me and you and a dog named boo
How I love being a free man
I can still recall
The wheat fields of St,goyard paris. Paul&lt,goyard soldes; br /&gt,hogan outlet online;And the morning we got caught
Robbing from an old hen
Old McDonald he made us work
But then he paid us for what it was worth
Another tank of gas
And back on the road again
I'll never forget the Da /&gt,hogan outlet online;We yThe lights of the city put settling down in my brain
Though it's only been a month or so
That bugging&gt,hogan outlet; old car's
Related Articles:

Interesting English see the word head is not big

- set Basi

Of Troy And Other Poems Helen (46)

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
I grew up _111112
« پاسخ #31 : 08 مه 2016، 03:44:46 pm »

I grew up< br / > & quot; to the winter migratory birds fly back again the, the grass on the Bank of the river once again put on the green & quot; this scene, as we see in the kindergarten, like a picture. I raised his head, looked up at the sky childhood for me already more and more far.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; &amp,hogan outlet; nbsp; I with a surprise to leave their parents arms. I know. He is no longer the at the outset that hold the doll. Girl who cry to shout mom, when I grow up. I myself grew up and surprise. I shrugged, parting the hair, in one day in the past day alone to find after growing up, I.< br />  & nbsp; & nbsp; &amp,golden goose; nbsp,hogan sito ufficiale; & nbsp; & nbsp,hogan outlet; indeed, I grew up the. Can grow up I is what kind of?? in the eyes of their parents, and I am forever is long not big child. In the eyes of the children, I am aunt trust them. I know; I am grown up me.< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; indeed, I grew up. More and more deep memory of something. Secret heart savings of more and more. All the joys and sorrows, only in the light, in the diary alone to taste slowly. Whether acid, or sweet. Before the innocent and happy, don't know when and I left without saying good-bye to him; to enter high school, learning pressure,chaussure air jordan pas cher, also do not know when to climb on my shoulder. I in the loss and hesitation in fear of the world wandering with.&lt,chaussure tn pas cher; br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; indeed, I grew up the. Parents nagging, I Sidongfeidong, want and do not want to hear; sometimes sensitive and sometimes numb. See mom and dad growing wrinkles, I think they understand me, and don't seem to understand me. I always have a kind of negligence. The lonely feeling.< br /&gt,hogan outlet online;  & nbsp; & nbsp; & nbsp; &amp,hogan sito ufficiale; nbsp; & nbsp; indeed, I grew up the. Become a sentimental girl. Don't grow up really have so little, so much is lost?? no, I'm in a Book seen such a word: the road of life, although long, but important are often only a few steps, especially when people young. And I had just entered the life journey, a better future waving to me. I want to put aside all the troubles, looking for my past the naive, in pursuit of the distance by a ray of light and hope.Related Articles:

My sister

World Tour

Be touched

To save the drowning child and the sacrifice of college students like a magnificent beautiful poem, and those who do not blink of an eye criminals, can only be counted as the next three pirated books. The book has its own content, people have their own life. Content is full of suspense, the plot ups and downs of the book, will be a best-selling book, the general light of the book is not willing to see the book.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
Simon Yam PK Li Canchen, "I've had the blood of the police all my life"
« پاسخ #32 : 09 مه 2016، 08:56:16 am »

"
 Simon Yam PK Li Canchen, "I've had the blood of the police all my life"
  it is reported the film with Hong Kong release schedule is expected to, in front of and behind the scenes in Hong Kong lineup also let the film become 2013 the most anticipated "pure films".
 with the Hongkong spirit
 Simon Yam: "the only Hong Kong in November completed the film&quot,hogan outlet online;
&quot,air jordan pas cher;X-Men" charge set file 11.1 exposure double showdown Poster
  in early November, romance and thriller get together occupy the schedule and the charge X-Men "is the schedule only a pure Hong Kong Gangster movie," customers "and" cops and robbers "has been the mainland market is very sought after type,nike tn pas cher, previously also has many high box office video case," emergency X-Men "desire by virtue of the advantages of the type for the autumn schedule injected a tonic. In recent years,hogan sito ufficiale, the two co productions popular, pure films rare, Simon yam as a witness to the development of Hong Kong cinema twenty years of veteran actor, who said: "Hong Kong Film charm is come true, come most of the actors to the dangerous action to do their own, this is rare. Said Hong Kong gangster films, he said: "traditional Hong Kong gangster movies make people all over the world shocked, because our actors have a substitute,scarpe hogan outlet, all personally battle." It is understood, in the shooting during the assault X-Men ", Rendahua have many dangerous scene" injured countless, sprain countless ", he said with a smile:" only enough Hong Kong's fighting spirit, risked his life to complete the play the movie. "
  and Li canchen and Simon yam in the film also brisk performance, he learned that in the film interpretation, a shop boy,air max femme pas cher, accident to join local Mafia, in a bank robbery fighting and Simon yam launched positive duel between life and death, and in addition to this Li canchen also to Simon, played the role of a "overturned the vinegar jar" deep hostility.
 other uniforms< p > directed by Hong Kong Gangster Film veteran director Luo Shouyao, Simon yam, Linxue, Maggie, Sam Lee and other Hong Kong drama of bone lineup played gangster action movie "emergency X-Men", is currently locked on 1 November release, seize the autumn file, which is the production schedule only a pure Hong Kong movies, recently, film side exposed a Rendahua PK Li canchen "duel Edition Poster again put uniform Rendahua said with a smile" all my life I have a flow of the blood of the police ".
  a few days ago, film exposure a poster for a Rendahua PK Li canchen showdown,spaccio hogan outlet, dressed in police uniforms, Simon yam and ruffian gas full Li canchen to form a strong contrast, and the two men are the majority of our fans are very familiar with the faces. In many Hong Kong Gangster Film has outstanding performance Simon Yam said with a smile: "I this life flow with the blood of the police, don't ask me this life festival many times the police. I hope take more of fifty on the police drama."
&quot,hogan sito ufficiale; assault X-Men Poster
   Simon Yam
Related Articls:

suddenly fall from the sky a sister

Joe Ma blame the media for false

She commenced a series of props innovation, emotional feeder and operatic scenes around, no is satisfied, but is more puzzling. Which is the most fun to the number of wheelchair. Western science fiction movies is not suitable for Chinese ancient rivers and lakes character, film should be emphasized in the world of martial arts atmosphere and tone, for hardware inventions. Why insist?
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Eat chili 600
« پاسخ #33 : 11 مه 2016، 04:00:06 am »

"I'm going to get to know the nature of things and then do things." Be hot enough to cook in soy, I have come to such a truth. My mother was pleased to praise me.
This
 thing to eat chili, have been printed in my mind,goyard pas cher, it is my bright and colorful childhood in a small spray. It gave me a good memory.
 every time I recall the childhood memories, think of "Pepper incident" I always can not help but laugh out loud.
 2 eat chili
 that happened when I was four or five years old, when I was small, I do not know what is called pepper. Just know that my mother would not let me eat this,chaussure jordan pas cher, because it caused my curiosity, I thought: not taste this thing is what the taste is not. One day, my mother bought a lot of hot pepper and put it on the table on the table. Wash peppers are more beautiful, a watery, exquisitely carved, very cute. Together with the red "evening dress", the big green hat,chaussure jordan pas cher, with a really just right. Look at the table of fresh pepper, I greedy DC slobber. But my mother told me not to eat this. Just excited mood plummeted.
 "chili, pepper,hogan outlet, I can get you. Today I want to have a good taste of you!" I put pepper on the table. I can't wait to pick up the chili and bite. After a while I was hot tears "". It's not because for the first time to eat hot pepper too excited, but pepper too pungent, choking my tears can't help ticking, ticking down, Wah Wah cry,air jordan pas cher, adults came Wensheng, see table pepper, understand the all reason. While laughing, while comforting me.
 I see red and juicy chili, heart anxious to taste, but mom said don't let me eat this. Will it be poison? I think. But saw the red is not like a poison, in the heart to dispel this idea. Will not be a very good thing? Looking at the pepper in the light was shining bright, also denied the idea. Suddenly. I think this is not a very good thing to eat? My mother didn't let me eat this,scarpe hogan outlet, is not to be exclusive after this thing. I'm more sure of this idea,nike tn pas cher, then took a few pepper out.
Eat chili 600
 1 eat chili
 first mountain climbing,hogan interactive outlet, the first time to do the train, the first time to cook, the first time to take a plane...... No matter what you do for the first time, and every first time there will be a different feeling. The first time I had a hot pepper was ridiculous and pathetic.
 the dinner, my mother made her signature dishes, but also let dad put a dish of fried peppers. The main ingredients of this dish is the hot pepper. The chili red, oil, looks very attractive, a greedy my saliva to flow out, straight in the eye straight staring at the plate of chili. "Mom, I want to eat it, too." I looked at the chili, and said to my mother. "Ah? No, this chili.
Related Articles:

Set sail with dreams

Anecdotes

Love educa

As in society of good performance and show themselves as, a city also need to foreign propaganda and show themselves, continue to build, improve the image of Chongqing this for the development of a city is of great benefit, because it would drive to the city side of the aspects of the development, we provide a better life.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451

Raul celebrates scoring
Raul scored the Bundesliga goalkeeper wrecker Schalke 1-0 Borussia rose to second place
< p > the Phoenix sports news Beijing time on the evening of August 29,nike tn pas cher, the Bundesliga 4 final round match between Schalke 04 with Borussia Moenchengladbach,golden goose sneakers, the first three rounds of the Borussia ranked, and Schalke 04 ranked No.4. The two teams clash in the history of the 92, Schalke 30 wins and 28 draws and 34 losses a little underdogs. First half, Royce line block Klaas Jan Huntelaar's header; half,hogan roma online, Klaas Jan Huntelaar header ferry, Raul continuous shot break the deadlock,nike tn pas cher, Shaerke goalkeeper Fellman continuous rescue, and Lord of the rings to help Schalke 04 made three league wins, ranking behind Bayern ranked second.
 twenty-sixth minutes, huoertebi cross from the left, Raul after a volley was blocked by a defender. Twenty-ninth minutes, Yangcike violated drachsler booked. Thirty-ninth minutes, Lois right pass, nordveit long-range matip denied the bottom line. Forty-fourth minutes, Fuchs nordveit booked barrier. The first half both sides had no contribution, at 0-0.
 easy side battles the second half, both sides had no change. The 50th minute, pass in the right-sided Farfan,hogan sito ufficiale, Raul road volley, hit the ball pops up in the arms of Yangcike not open, but the referee did not sentenced to penalties. 1 minutes later, drachsler restricted left side Akira Kaiyangcike stegen volley, the ball. Fifty-sixth minutes, Arango header was Felman. Sixtieth minutes, Hoewedes to eat a yellow card.
 seventy-first minutes,hogan interactive outlet, Royce left corner hanging in the box, before Hank header was flying Felman asked the beam. With Borussia Australian striker for Hank lequi. Seventy-ninth minutes, Borussia.
 fifteenth minutes, Fuchs cross from the left, Huntelaar shot missed the left corner of the box. Nineteenth minutes' right corner kick into the box, Papadopoulos grabbed at high to put before the goalkeeper header rub beam. Twentieth minutes, Royce restricted area before the cross, Hank restricted Youlei shot, Felman once again made a great save.
< br / > the opening is only 20 seconds, the main floor combat Schalke 04 the first attack, Drax, left the breakthrough to a small area was Borussia goalkeeper special application roots confiscated. 8 minutes, Borussia get an opportunity, Royce arc top right to get the ball the sweptback biography, Arango forbidden area left rib to the ball low shot, Fellman with their feet to block the ball out, then the corner Borussia Zhongwei daems top side. The 10 minute Schalke also with color,air max femme pas cher, Farfan right corner into the box, Klaas Jan Huntelaar road header Gongmen was blocked off by the line of Royce.
 64 minutes, pass in the right-sided Farfan, Papadopoulos header is transmitted to the road, Klaas Jan Huntelaar ferry heading to the right, Raul continuous shot two feet were especially Shi roots sealed,nike tn pas cher, the Lord of the rings of the three foot shot finally broke the deadlock, 1-0.  this is Raul's second goal in the league this season. Borussia took the lead in substitution, replacing de Camargo Bobadilla.
Related Articls:

inter win ahead of Shangjie f

Sneijder public statement left the Nerazzurri inter announced Fran arrived in this examination

Hiddink decided to jiliuyongtui at the end of the season will end his career

Datang Telecom said the company intends to introduce the development of the strength of the joint development of Tianjin Industrial Park, in order to ensure the smooth completion of the development of the industrial park by means of equity transfer. If successful transfer, the company is expected to bring a certain investment income.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Shanghai free trade zone concept strong trade logistics limit
« پاسخ #35 : 12 مه 2016، 12:46:02 am »

< p > the personage inside course of study points out,hogan sito ufficiale, in this year,louboutin soldes, Sino US strategic and economic dialogue, "negative list first appeared in the U.S. - China bilateral investment treaty negotiations, the government will in Shanghai Free Trade Zone pilot" negative list management mode, reflecting the new trends of the reform,nike tn soldes, will also test area formed "can be copied, can promote experience" to lay a foundation. This also with the deepening of the reform of government institutions, this decentralization and reduce the reform direction of the examination and approval.
Shanghai free trade zone concept strong trade logistics limit
 Phoenix Financial News Monday morning, the relevant good news to stimulate the Shanghai Free Trade Zone stocks rose again,golden goose saldi, which, China trade logistics opened the word limit, at 6.27 yuan,hogan sito ufficiale, or 10%. Oriental venture,louboutin pas cher, Shanghai material trading, Pudong Jinqiao,scarpe hogan outlet, Yangtze River investment rose in front.
< p > the news, the State Council executive meeting held on Friday in Shanghai Free Trade Zone experiment make the deployment of new, the transformation of government functions, to explore the negative list management "in the first place,scarpe hogan outlet, showing institutional innovation is the focus of the test area.
Related Articles:

Securities Regulatory Commiss

Aviation concept welcome oppo

Commission

This is Kewaxiqiben season for the first time assists. With the high optical performance and Heikki Milicic can finally breathe a sigh of relief, in fact this is not the game he all performance, in 30 minutes of time, Heikki Milicic has also completed the five steals, three successful per capita reflects that he is a complete player.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
In the three quarter Shipping trends recommend CSC
« پاسخ #36 : 13 مه 2016، 09:27:21 pm »

In the three quarter: Shipping trends recommend CSCL
 report warned that in the short term, BDI slightly adjusted as well as semi annual results will bring pressure on the short-term trend of the shipping sector, prompting investors to pay attention to the results before and after the announcement of the risk. (Panorama network / Intern Jiang Lili)
 panorama network August 6th news gold company released a report that,hogan outlet online, based on the industry trends to improve and three quarter results to improve the expectations of the three quarter,bottes ugg france, the trend of the shipping sector expressed optimism. The proposed investment low valuation of CSCL, raised the target price to HK $4 h.
 they also mentioned that in the low-end CSCL shipping sector, investment advice. And because of A shares and H shares relative to the historical high of about 70% discount, that China COSCO and China Shipping Development in the industry to the good trend,air max homme pas cher, there are still trading opportunities.
 gold analyst Yang Xin pointed out in the report on the basis of optimism: first,hogan sito ufficiale, dry bulk, is expected due to the acceleration of real estate investment, China's second half of the decline in imports of iron ore is not. BDI continue to rebound in the power of the three quarter,scarpe hogan outlet, the price will be higher than the two quarter. Second, consolidation,hogan sito ufficiale, China Containerized Freight Index for 5 consecutive weeks continued to rise,chaussure air jordan soldes, three quarter tariffs to enhance capacity will make the performance exceeded market expectations. Three is a tanker,hogan outlet, the tanker freight rates have bottomed out, the recovery is expected to occur before 2010.
Related Articls:

The audience shot 17-7 overwhelming Madman we are

German media the German team

Yatai grou

In fact, the banking will be the concept of prudential supervision, classification regulation, capital adequacy rate reached more than 10% of the bank is likely to get more policy support, including the establishment of branches, comprehensive management, industry mergers and acquisitions, overseas business development and innovation business access, etc.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
The serie a defender and blue eagle escape penalty
« پاسخ #37 : 14 مه 2016، 11:08:34 am »

in particular, the text round of the game postponed, AC Milan have the opportunity to board the top. Sarave into the first episode, Robinho pulled back an attacking midfielder, replacing Seedorf. Maxi Lopez on the bench. Ambrosini replaces Emmanuel Sen. Tiago Silva returned to replace Mexes. Mesbah 3 consecutive games starting. Lazio is the best scorer injured Keluoze, Brocchi, Kozac, Mao Li Zhu will not play. Just from the Cesena to join Candreva as a substitute.
 ROM base to the referee vent dissatisfaction,hogan outlet online, was a yellow card warning. Seventy-fifth minutes, El.
 the opening 7 minutes, Ibrahimovic right curve ball, nuoqielinuo before the distance gate 8 meters place header was closed out Marchetti. 11 minutes,scarpe hogan outlet, El shaarawy Matuzalem shovel down, by yellow card warning, Ibrahimovic in front of 38 meters free kicks direct bomb door hit the wall. Thirteenth minutes, Matuzalem 27 meters in front of a powerful low shot just wide of the left post. Seventeenth minutes,hogan sito ufficiale, lulic pass back Eder Luis Road, cross was 25 meters away from the door was shot Abbiati confiscated. Twentieth minutes, Hernanes 22 meters in front of left foot volley was Bommel von.
 Hernanes Abbiati was shot by the left periphery. The 32nd minute, El shaarawy and Ibrahimovic with the wall, Ibrahimovic road frontier closed area clever anti body pass, El shaarawy high-speed in on trips to the goalkeeper Federico Marchetti, but has lost the shooting angle, his bottom line in the hole,scarpe golden goose, shut out the bottom line. Thirty-eighth minutes, Hernanes free kick was a wall blocking. Then Ibrahimovic right-sided offside ball, assistant referee did not say Zlatan Ibrahimovic, penetrates the forbidden area right did not pass to outflanking the El shaarawy. Results by defender destroyed. Since then Nesta La Luo Luo, was a yellow card warning.
< p > to start the second half,adidas nmd runner pas cher, 50 seconds,chaussure tn pas cher, < strong > Ibrahimovic penalty area within the chest the ball, El shaarawy volley ball unloading in Diaz raised right hand, the referee D'Amato blow penalty, but the assistant referee said different views, D'Amato and discussion after the cancellation of the penalty < / strong >! Forty-ninth minutes,adidas yeezy boost 350, Robinho pass, will the right edge of the area shot slightly far corner.
 Dias has a thigh strain and Stan Covey Chus came off the bench. Sixtieth minutes, the right hole, pass like shooting was hanging in the door, Abbiati managed to tip over the bar. Sixty-fourth minutes, a left foot shot wide of the left post. Allegri replaced Massimo and chaaraoui, Emmanuel Sen and Seedorf came off the bench. Seventy-second minutes, Ibrahimovic battle back,hogan outlet online, nuoqielinuo 21 meters in front of left foot volley was blocked.
The serie a defender and blue eagle escape penalty Milan 0-2 is still 1 points from Juventus Lazio
< p > the Phoenix sports news Beijing time on February 2, 3 when 45 points (Italy local time 1 day 20 when 45 minutes), Serie A No. 21 began 5 race, AC Milan 2-0 negative Lazio, still lag behind less match Juventus 1 1. Dias handled in the area escaped penalty, and then Hernanes Rocchi the next city. Maxi Lopez bench debut.
Related Articls:

Friends of a shares to be the

Duofuduo 130 million raised funds to invest six fl

Tai Yuen s

With the previously published annual report of the Chinese life and peace Chinese compared to Chinese Taibao net profit growth significantly ahead. China Life annual report shows that last year, net profit of $95.47%, an increase of, China Ping An net profit of about 17 billion 400 million yuan, an increase of 126%.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094

, the crew are part of a local outdoor cafe shooting. After the lights and camera debugging is completed, a blonde, left eye painted three lightning He Jiong teacher officially debut. Later,hogan outlet online, He Jiong revealed that he was in the film in the shape of the full, but  a lot of shapes and He Jiong did not have a half dime ". Today, the "flash" shape was originally a "secret weapon", but unfortunately catch the goings was photographed.
 what the teacher's "big coffee variety show

< p > in this drama is a simple "pass", "never meant" play, he Jiong came to the coffee shop with a friend to meet and hold walking his dog and later taken Vivian drove past. Dog actor in the studio is a Labrador Retriever, although before filming had scared away a female light for, but dogs in front of what the teacher and Director Jeffrey Lau is very fit. The studio is equipped with a trainer, timely stop the dog too excited. Simple scene, the director repeated watching playback,goyard soldes, and then come out from the cafe to guide the modification, and finally took four or five times before finally completed.
When the reporter went to visit
 Jeffrey Lau rate Vivian Hsu, He Jiong, Wang Xuebing interviewed
< p >, unlike previous Wulitou Comedy, the director Jeff Lau will be the first attempt to "mystery comedy", adding some reasoning. Fake wife is in the film played the role of wife Vivian. She has two husbands,hogan outlet online, a is "Robbers" he Jiong, another is "wicked" Wang Xuebing. At the same time, around the four main characters and complex emotional entanglements, everyone is "rival". Interview each spoiler is directed to stop in time, where the teacher, finally only said "the only certainty is me and soldiers, not the relationship between husband and wife". In a word, the film comedy, suspense,spaccio golden goose, fusion of love, it is a mix of drama.
;
 first &quot,tn femme pas cher;comedy" Jeffrey Lau is confident
"Perfect&quot,scarpe hogan outlet; Shenzhen visit fake wife Jeffrey Lau: no Stephen Chow still take the "Westward Journey"
 time network Shenzhen hearing < / strong > directed by Jeffrey Lau, he Jiong,hogan outlet online, Vivian, Wang Xuebing and etc. starred in the movie the perfect wife fake 168 "recently in Shenzhen shooting in and on July 4, held media goings activities, followed by Liu Zhenwei rate he Jiong, Vivian Xu Xuan and Wang Xuebing interview, Jiang Mengjie is not appeared. "First-line high box office actor he Jiong will in the film staged the big coffee variety show,goyard pas cher," Dwyane "shape also in the studio formal exposure. First attempt "mystery comedy" Jeffrey Lau said the not spoof anyone, and the "Westward Journey 2" information would be July 10 to be released.
 He Jiong said that the film was originally looking for the first starring actor, but " director is only love me.
Related Articls:

golden goose outlet

hogan outlet

gas harmon

Wrote: "today is really experience the precious experience, almost 10 years do not take public transportation!" She also stressed, must give his seat to the elderly people. But this article in words but recruited the Korean netizens dislike, many people said "every day we go to work by bus, the bus has to be proud of what?"
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
Nobel prize writer's latest novel grandmother will
« پاسخ #39 : 16 مه 2016، 05:48:19 am »

< p > The Daily Mail said: "in the works of Lessing fully demonstrate the she for human experience, strong adaptability and flexibility, and like all great writers like, she can in individuals and lots of special time, carrying a large and rich sense of insight and sensitivity,air max femme pas cher, she let it all are alive."
Nobel prize writer's latest novel "grandmother" will be adapted into a film of the same name
Lessing Doris,hogan outlet online, winner of the Nobel prize in literature, "grandmother", the new novel collection "grandmother", recently launched the Chinese version of
2007. The book is made up of four short stories, which will be adapted into a film of the same name in the near future. Screenwriter is the "set off sin" screenwriter Hampton - Christopher,spaccio golden goose, by the French director Anne - Fang Ting,golden goose deluxe brand, is expected to debut in 2013,tn requin pas cher, "Cannes Film Festival"".
 in the four short stories, Lessing borrowed the sit on the sidelines of the narrative, vivid and cruel to show her life under the pen. The four novels theme utterly and subtle contrast: the novel, the two women each other to tempt each other in only ten year old son, between them is still keeping friendship indestructible; second novel,air max homme pas cher, a senior lawyer describes the a glossy appearance but stupid no monarch is how to make a mystery of the ancient cultural decay; three novels about is an impoverished black girl conceived a child of a middle-class white men,hogan outlet online, but was eventually accepted by the family man story. Lessing's fiction everywhere emerged the sharp and hard edged wisdom,hogan outlet, and this feature in the episode's last novel has been great to play: the story is a World War II during the British soldiers and a senior wife is having an affair, in the next few years, he went into the to do their own father a illusions, and the possibility of actually make his life again and again unexpectedly dramatic change occurred.
 Lessing Doris pushes the new novel "grandmother"
Related Articls:

brings tog

past lives

Zhao Wei 3

Wrote: "today is really experience the precious experience, almost 10 years do not take public transportation!" She also stressed, must give his seat to the elderly people. But this article in words but recruited the Korean netizens dislike, many people said "every day we go to work by bus, the bus has to be proud of what?"
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
Always a person
« پاسخ #40 : 18 مه 2016، 02:43:30 am »

I hate being too deep. So there is no need to understand, finally I don't want to leave. Because the habit of dependence. I long for love, but if love can't make it,nike tn pas cher, I don't want to look forward to it. So take advantage of not being loved, to stop. Even if the future is broken, it will not be self blame for a long time. Don't want to be hurt by others,nike tn pas cher, so love yourself. Self deception to deceive the broken heart.
 I kind of love others. But I didn't get anything. I always thought that as long as the good in a neglected corner of the serious life I will be happy. No, nothing. Always a person. Silently hurt, accept disdain. I don't like talking to others about myself,golden goose scarpe donna, maybe I'm afraid of trouble. Oneself is not happy, why want to interfere other people's happiness. A man is always worse than the two.
 I live in this world is not hindered by other people's happiness? Am I really proud to leave? I don't know if someone cares. I have cried a thousand times to ask myself if I was wrong. I'm just a mistake. Came to this world, I had a very unhappy. I always feel a person.
 a person who can never walk out of his mind, is happy. There will be no pain, no cursing, no abandonment. Don't worry about leaving, don't worry sad, don't worry about you. Am I a nasty person? How I want to be loved. I was so hard to care for life, do not affect others. Can I still be others despise. I really cried. I can't explain everything that happened, and no one would give me a chance to listen to me.
Always a person
 go to the beautiful boutique is a kind of pleasant enjoyment. I like to touch those lovely ornaments, warm and practical. Let me in the noisy world in a brief experience of peace. Not all of them can meet such a wonderful time. Only the hearts of the people who have despair, will step by step to go on, looking for may not
 I like to do a lot of dreams,hogan outlet online, about love, fate, wandering. I want a warm hug, I want someone who loves me, I want a good life. I was not too greedy, so much I do not know whether the realization of the dream. I am afraid that God will punish me, because I do not meet.
 I dry up the longing for someone else's love. Even if I know that love is just as valuable as the water in the desert, I still want to be. I am a strange person. I like sweet things, they let me feel the real existence, there is a feeling,hogan outlet, can smell the world taste, now in such a chaotic society can find a sustenance is to fill the void.
 and I like damp places. I feel like I'm a ghost of the sun,scarpe hogan outlet, and I love to live in my own world.
 I do not like the sun, it makes me feel that there is no place to hide, all the secrets will be exposed,golden goose outlet, the sun out of the taste of the sun. I know your fears,golden goose mid star, by penetrating the genuineness of the wound covered all over with cuts and bruises.
Related Articles:

Poetic rai

Focus on life and win in

Close to the jade belt bridge

I hear, the curved moonlight, in microwave beating heart; I saw, that Wang Bay autumn and moon across the empty eye contact, like a lover each other heart to heart affectionate look. That fresh and graceful like crescent moon, Xiumei Mimosa, and like she lovingly, autumn moon on the sky, worried about youthful bud, stream, ocean waves, the noble color.
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Very sensational, experience the sweetness of love.
« پاسخ #41 : 18 مه 2016، 04:36:49 am »

face of happiness, others see. Heart pain and who can feel.
 bother: don't forget to smile,hogan outlet online; then anxious: pay attention to the tone
!
 love is a feeling, even if the pain will feel happy; love is a kind of experience, even if the heart will feel sweet; love is an experience, even if broken will feel beautiful. Fall in love with you just a moment, forget you need a lifetime. Whether you still remember me, in your heart,hogan sito ufficiale, there will always be a drop of my love for you and shed the tears,tn requin pas cher, will always be there forever...

you go, with all my love gone, just a word and I do not say,hogan outlet online, I really want to see you in the end, I want to say to you once, "I love you"

love is broken, to not help, try to let it go, go and no go, leave and do not leave, I do not want to understand. < br />  < br / > you can use one minute to meet a person with an hour to understand a person with one day fall in love with a person but you have to use a lifetime to forget someone & nbsp;,
Very sensational, experience the sweetness of love.
!
 when a feeling does not belong to you, it does not have a little value for you, so you do not have to think that it is a loss.
 killed me, I can not think I want to kill in a number of people can not think of. Classic love quotes
 since love, why not say that the export, some things lost, you can not come back!
 go with your self-esteem,tn pas cher, your selfish and narcissistic you go, remember that at the next corner,scarpe hogan online, don't let me see you again
, always have a drop of I love you tears, there is always forever...
 write this, suddenly feel very open, I imagined myself to be strong than
 crossroads,hogan outlet, we walk. You take my tears, I hate you.   
 life is a container, with more happiness, worry less love.
 love is precious, many people do not know how to cherish. Only to lose to see, actually the most familiar is the most precious

love is a feeling, even pain will find happiness; love is an experience, even if the heart will feel sweet; love is an experience, even if broken will feel beautiful. Your love is just a moment, you need a lifetime to forget. Regardless of whether you still remember me in your heart
 time will slowly settling, some people will be in your heart gradually blurred. Learn to let go,goyard pas cher, you need to own happiness.
 half of the fate is in your hands, the other half in the hands of God
;..
.
 I still want to thank you, you make me stronger, but two days without a drop of tear, just see.
.
Related Articles:

Beloved of God

A famous s

Celebrity

Eyes against the street lights dim, there is full of confusion on the future road. Just like this dark night in how the bright lights are not separated from the fog around. Is forward or indulge in the moment, she did not dare not to decide. There is a breeze, but inadvertently the girl's eyes on the Pearl to the ground, out of the gorgeous flowers.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Royal Bank shares will continue to fund the game
« پاسخ #42 : 19 مه 2016، 09:37:54 am »

2011 company achieved revenue of 741 million yuan, an increase of 58.36%; net profit 179 million yuan,saldi golden goose, an increase of 90.13%. Complete the annual net profit growth of not less than 80% of the sales target.
 on the upper reaches of the future we will also consider using bills payable." Skin says, the future of the company intends to increase the suppliers to reduce procurement costs; improve the ability of research and development, use of common parts to reduce production costs; to expand the scale, reduce the costs of marketing and production of single equipment; through the integration of the supply chain, make full use of commercial credit, reduce the cost of capital; cost control period etc. ways to reduce costs. Reporter Wang Jinping
 yesterday, Royal Bank shares debut performance in line with market expectations. In the face of the bank customers, and growth firms, the efficiency of the use of funds is particularly test management wisdom.
Royal Bank shares will continue to fund the game:
< p > in addition,tn pas cher, annual report, kingteller last year notes receivable in the previous year for zero based on increased 40.4 million yuan, the company explained: to guarantee the payment of the timely recovery, requiring customers to the bank acceptance bills to pay due. Generally speaking, with the notes receivable rather than cash payment, can reduce the cost of capital, ease the financial pressure, but discounted bills to pay interest.
 however, the management has to deal with. Annual report shows that the company in 2011 to participate in the first phase of China Merchants Bank SME collection of medium-term notes,basket tn requin, to broaden the external financing channels,air max pas cher, the interest rate is also lower than the bank loan interest rates. In addition, the finance leasing business last year decline in gross profit, and cooperation operating profit increase, but the company will be business development focus by the cooperative operation turn as a financing lease,scarpe hogan outlet, skin static interpretation: "lease financing enable every month to have a fixed income security at the end, which is equivalent to disperse the market risk." Clearly, the company chose a more conservative strategy.
 is a high growth behind the expenditure of funds. Annual report shows that total liabilities increased by 56.85%, mainly due to the bank short-term borrowings in the previous year for zero based on the sharp increase of $, accounts receivable also increased by 71%, long-term receivables increased by 74%. As a result,hogan sito ufficiale, the company's financial costs inevitable growth of 1077%. Financial costs compared to last year, an increase of large, mainly because the company previously used to raise funds to temporarily add liquidity, bank loans less,hogan rebel outlet, and in 2011 to raise funds to raise investment projects have been put into." On behalf of the securities affairs, told the "public security"
 this strategy also allows the company to save costs. Compared to the annual report from the point of view, consolidated gross profit margin was 52.35%, drop compared to the same period 1.75 percentage points,nmd runner femme pas cher, but the expense ratio during the 6.68 percent to 22.96% decrease, mainly financing and leasing business and cooperation business, reduce renovation costs and equipment depreciation expenses.
Related Articles:

SST HuaSu

Daqin Railway maintenance to promote coal prices rise

Customers can eliminate prejudice against Chinese products." Liang Wengen stressed that Trinity products price is not cheap, in the China national machinery manufacturing field, Trinity products has always been known for its high-quality and high prices, and won the high recognition in the market, the Sany Heavy Industry has grown as the world's largest concrete machinery manufacturer.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Looking forward to a snow
« پاسخ #43 : 20 مه 2016، 12:26:31 am »

,hogan outlet online
 when the wind blows, I came to the big river.
,golden goose deluxe brand, I was walking alone along the river, wild geese; let some familiar with the rhythm of life,hogan sito ufficiale, become unfamiliar. Curled up life, listen to the wind in the Qianshan fingerprint outside, echo in her heart.
 is looking forward to snow,hogan sito ufficiale, let me by now "
, the cold air, so frozen piled up spectacular, reminds me of "Qianshan bird flew absolutely" of the poem. It turned out that life can be like this, it turns out, all the past time and not from the real disappeared. Seemingly, not exactly the same life course, in fact, can also be re?
 let me as then, in the mid season Temptress Moon,ugg pas cher, will be cold underfoot. If so, will you remember me? At that moment, there is a kind of association with now?
 no longer time, random students why not explore the skimming over the surface, no conclusion?
 transparent jade Dayanhe, emerge from your hidden waves in the poem, as if I go back to childhood. At the moment in high and vigorous spirits, please stay down, let me recall the beautiful time!
< p > so, now of I, even in the face when the poet's situation, I will not in the rush of years paused,hogan outlet, "boat and Li Weng", "fishing alone in the snow"?
 so no desire of mood, the original is that a soul I expect language.
 I a person along the pond lined trails, walking slowly. Is this time,scarpe hogan outlet, this time last year, the north wind begins to blow snow Hula to drop from the clouds all over the mountains and plains. The clear river, with mountains of snow moment......
Like
 only, this season this year,hogan sito ufficiale, not a sudden cooling, no snow look in the drop from the clouds. So what I learned from the years of things: it's like a classical poet, dressed sings the snowy river; and after a hundred years, the river disappeared, is even the glittering snow are in the years ablation was silent...
 yesterday I couldn't see the years vast and profound; today I cannot enjoy a snow romance...... I can not see the dim and obscure world, only looking to a snow from heaven will be where it covers, a vague feeling the contours of the winter, and ring the picture!
 snow, still hold a moment, our hearts tumbling snow, there will be many different voices to spread around. It is a secluded independent, we stepped out on the road, or deep or shallow footprints.
 all day, as was pure; all the past, as in the past so bold!
 approaching footsteps in winter, the river poured close at hand, light to cloud, have entrenched in my heart? Why do people have to prove that has changed the mood?
 years of ups and downs, each place has The path winds along mountain ridges., how dazzling beauty?
Related Articles:

Day, Readm

Yi Yi Xin

Not every encounter, will The

Cold rain falling, I do not know when it will stop, is in my sleep, or tomorrow morning? I can't be sure. The voice continued, my heart was beating in the rain fall; a non-stop, I cut a continuous yearning. Heart with the days of the rain, as the days of the wind, any of the wandering, I quietly feel. Lying in bed, listening to the rain outside, the aftertaste of trouble, like the time at the moment to stop.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
dating show preference for "matchmaker", is also the kind of happiness
« پاسخ #44 : 22 مه 2016، 01:23:29 am »

this phenomenon, just by chance, or there is a certain necessity?
 but the reporters found that the programs of choice for the majority of the male host. Although in the Chinese culture, the "matchmaker" and "matchmaker", but the screen dating show, seems to be more preference "matchmaker". "If You Are The One" host Meng Fei, "let's date" host He Jiong. The cream of the crop "host while taking a mix of men and women,golden goose outlet, but Cheng Lei (sometimes Luo Xin) is an absolute necessity, plays a leading role in the program.
 He Jiong
< p > in addition, friends and even ridicule GUI program viewing as Meng Fei, lost in Kyung ho marriage status is still unknown, and he has previously hosted the "happy camp", suddenly turn presided over the dating show, also seems to make people think this program with the taste of entertainment is dating. Even if there are friends suggested, "let's date" make a happy marriage Wang Han presided over, seems poised to reverse the situation.
] expert interpretation
 dating show preference for "matchmaker",hogan interactive outlet, is also the kind of happiness
< p > for example, three years before the comeback of dating shows,nmd runner pas cher, in the three years development like a raging fire,yeezy boost 350 pas cher, but also set off the dating of many of the topic; for example, the rise in 2000 interview class program,chaussure louboutin pas cher, after 10 years of development has already become screen on an emotional catharsis. And these two programs are also showing a more interesting characteristics,hogan outlet online, for example - blind date show host most of the male, and entertainment programs are mostly female host family".
 seems to be blind to this thing, the audience is more popular in the male host. And for the "matchmaker", it seems that the older the more popular, which the oldest Meng non since presided over the "non honest do not harass" since, all of a sudden is known and loved the audience, he also became the hearts of the audience is the most reliable dating show host.
 [
< p > today's television variety show, the fierce competition for ratings, the show is generally short-lived, but there are also many prosperous entertainment.
The screen shows generally choose the male host: the older the more popular
< p > a Jiangsu Satellite TV General Office Deputy Director Liu told reporters,golden goose outlet, after "the sincere not faze" project,hogan sito ufficiale, and for the selection of host is also considered. Meng Fei finalized, there are two main reasons, "Meng Fei rich experience in this industry, the news, from the most basic to >
 Yang Lan
 dating show preference for male host, s..e..x in this business really has so big effect?
 ten years ago, "Saturday" blind dating show once popular screen etc.. Since the beginning of 2009, the decline of the original dating show have a new form of packaging to return to the public eye. Today, "If You Are The One", "we meet it", "one" and other hit shows still popular.
Related Articls:

Mourinho will sign a 4 year contract with Real Mad

Holland announced a list of 22 National People's C

chat click

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

این صفحه در 0.113 ثانیه 21 نمایش داده شد.