انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

بگذارید خشمتان فروکش کند .
.
کسی که مرا ناراحت می کند ،
در آن لحظه بر من قدرت دارد و مرا کنترل می کند .
"راه حل "
من خودم زندگیم را انتخاب می کننم
و زندگیم را در دست هیچ نادانی نمی سپارم
تا مرا عصبانی کند.

قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مشاركت اعضاي اين انجمن DA  (دفعات بازدید: 7913 بار)

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • uvw144
Third edition paper coins collection price table 2016 the latest third sets of R
« پاسخ #15 : 25 آوریل 2016، 05:50:39 pm »

latest coin collection price list 2016, to provide you with the latest third sets of RMB price table 2016. Attached with the first set of RMB price list second, 2016 sets of RMB price list fourth, 2016 sets of RMB price list 2016, fourth sets of RMB currency price table 2016 and fifth sets of RMB price table 2016. For reference only.
, third set of RMB price list 2016
 name value market reference price purchase price 0.01 yuan note oil a 0.35-0.4 0.20-0.28 full pack oil free one 0.01 yuan 0.7-0,hogan outlet online.8 0,scarpe hogan outlet.45-0.56 full pack 18K paper gold one 0.01 yuan 1.25-1.4 0.7-1.0 full pack two number 0.02 yuan 1.25--1,goyard pas cher.5 0.89-1.12 full pack of five no small crown the number of 0.05 yuan 7.5-8.5 5,tn requin pas cher.2-6,golden goose outlet.1 full pack large crown of five number 0,ugg soldes.05 yuan 6.5-7.5 4.5-5.6 full pack Blue 2 Rome one corner 0.1 yuan 18-20 10.2-16.5 full whole bunch of blue 3 Rome one corner 0.1 yuan 18-20 10.2-16.5 full whole bunch of red two flat one horn 0.1 yuan 22-23 13-18 full whole bundle red three one horn 0,hogan sito ufficiale.1 yuan 55-57 34.5-45 full whole bunch of red two convex one horn 0.1 yuan 48-50 28-38 full whole bunch of red convex watermark one corner 0.1 yuan 170-200 100-165 full whole bundle back green one corner 0.1 yuan 1500-3000 1800-2 400 all product leaflets back green watermark cents 0.1 yuan 13000-35000 13000-33000 all product leaflets Bordeaux one corner 0.1 yuan 2300-6500 2500-4800 all product leaflets 2 Rome two horn 0.2 yuan 33-37 13.7-30.1 full pack 3 Rome two horn 0.2 yuan 40-45 25-33 full pack new bag relief two horn 0.2 yuan 160-175 120-140 products (the whole bundle 1000) Laobao relief two horn 0.2 yuan 120-130 73-104 full whole bundle (1000) offset Wu Jiao 0,goyard pas cher.5 yuan 38-42 20-28 full whole bundle (1000) offset watermark Wu Jiao 0.5 yuan 470-560 340-445 full whole knife (100) a watermark Wu Jiao 0.5 yuan 95-100 60-80 products (the whole bundle 1000) 2 Rome dollar 1 yuan 100-110 65-86 full whole bundle (1000) No. 3
 Bordeaux
The third set of RMB
Related Articls:

Net exposu

Dongguan P

The woman

Wang Haitao identity to the Zhejiang Province military region deputy party secretary, commander of the delivered a speech, this is Wang Haitao in publicly reported for the first time in Zhejiang Province military region commander identity debut. At this point, the current round of adjustment of the provincial people's Liberation Army and armed police officers have been involved in ten provinces.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Lost feather
« پاسخ #16 : 28 آوریل 2016، 08:48:28 am »

I, is under the firmament of lost souls elves, imprisoned in the body of death on the cross,hogan outlet online, unable to break free, also cannot see the distance blurred.
 snow when struck? Buried in my life remains blurred? Long gone the blue sky,goyard paris, when will I have a dancing room?
 I was a butterfly,hogan sito ufficiale, and watch the butterfly catcher once, now shaking the damaged feather to break this chilly night.
 I am a butterfly,hogan outlet, fluttering in the wind in the cold winter alone,scarpe hogan outlet, ah,hogan outlet online, my feather condensation, curled up hiding in the dark world.
 I am a butterfly, lonely and leaves each butterfly, overlooking the endless night,hogan rebel outlet, I do not know when the tears and the blood red fusion,hogan sito ufficiale, the pale leaves.
The HTML template lost feather
Related Articles:

How I wish

Lantern an

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
The exposure has been signed only Guoan Oristano announced in December the term
« پاسخ #17 : 28 آوریل 2016، 01:23:46 pm »

< p > this season, stanoevici halfway over Super Xinjun shore's team and eventually had deep in relegation team brought to the 5th position,air jordan pas cher, the poor little won the AFC Champions League qualification.
< p > although stanoevici only 39 years old, but he has 10 years of coaching experience, coached ofk Belgrade team,scarpe hogan outlet, Partizan Belgrade, Serbia national team, Olympic team and the national youth team. Stagno Ossip had two times the rate of the guerrillas won the Champions League, also led the Serbia national youth team to win the European green season army.
The exposure has been signed only Guoan Oristano announced in December the term limit for more than 1 years
< p > of report from our correspondent (reporter Gao Wei) reporter learned yesterday, Dalian Coast's team coach this season the Serbian marshal stanoevici,hogan roma online, will serve as Beijing Guoan coach. Club General Manager Stagno Ossip climax and after the completion of the contract will be officially announced on the news.
 it is understood that Stagno Ossip had great interest in coaching the national security, very much hope that once again proved their ability in Beijing. He said the country's top national security, treatment is not the first issue,air max homme pas cher, Beijing's influence and the club's full support is the biggest driving force for his work.
 Super League this season,hogan outlet, Stagno Ossip resigned from the post of coach albin. After the broker recommended him to the national security. Through the contact,,hogan outlet online, Tanuoye Albion's coaching philosophy and tactics was recognized by the National Security Council senior club and the club hired experts group,basket tn requin, which also made him become a popular candidate in a few candidates.
The end of the
 at present, climax and deputy general manager of the club Wei Kexing was in Serbia to meet with Stagno Ossip. Previously, Stagno Ossip and Guoan has initialed the agreement. If accidents do not occur,nike tn pas cher, the two sides will soon sign the contract period, and more than one year. Stagno Ossip is expected to be 12 at the end of the month came to beijing.
Related Articls:

lead

[url=http://www.mengguzhen.net/E_GuestBook.asp]12 June 13

Decimating

Whether it is from the squad beat or from Perspective of stroke gimmick, ambition white cross Years War of Hubei TV seems to not let "poaching" Wu Mo sorrow, finish the combination of teachers and students love with Taiwan across the years. When the "voice" of commercial speech may be due to the combination of price and then break the ceiling.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Inspection work to focus on building a clean government
« پاسخ #18 : 28 آوریل 2016، 11:34:11 pm »

The CPC Central Committee Political Bureau, June 26, held a meeting for consideration by the Communist Chinese patrol work regulations (Revised Draft) "," on the promote leadership cadres of a number of provisions (for Trial Implementation) ". The CPC Central Committee General Secretary Xi Jinping presided over the meeting. (June 26 Xinhua) the meeting pointed out, Party's eighteen years, with Xi Jinping as general secretary of the CPC Central Committee attaches great importance to the inspections, visits to strengthen and improve the work made series of major decisions and deployment, formed the central inspection approach,tn pas cher. Inspection work focus on clean government and anti-corruption struggle, around the "four focus, found the problem, the formation of shock and awe, to achieve full coverage, a national chess. Patrol work intensity, strength, the effect is significantly improved, the construction of a clean and honest government and become an important platform for the fight against corruption is combination of inner-party supervision and supervision by the masses,chaussure louboutin pas cher, is by the party organization at the next higher level of the supervision of Party organizations at a lower level an important starting point, comprehensive strictly provided for the strong support. Under the new situation, the inspection work must be closely around the party's honest and clean government and anti-corruption work,hogan roma outlet, to find the problem, the formation of shock and awe as the main task,louboutin pas cher. The work should focus on the widely collect and deep investigation of fine dug, accurately reflect the problems, to effectively solve the problem of efforts, and resolutely overcome found problems in superficial, superficial, and measures, the effect not beautiful. The majority of Party members and cadres to leading to comply with the Constitution and the law,golden goose mid star, and constantly improve the consciousness of rule of law and administration according to law,golden goose saldi, rule of law and build a strong fence, to curb the power of &quot,hogan outlet;the line". To serve the people internalization is a kind of attitude, a kind of consciousness, a kind of habit, the heart of the masses, Aimin PFP, the moment the look in the eyes, keep in mind the needs of the masses. Should always remember his first identity was a member of the Communist Party, the first priority is to make profit for the people, the first criterion is clean and honest, and whenever where must be loyal to the party's faith without wavering, strictly observe Party discipline not deviant, facing temptation unmoved,golden goose outlet, test and challenge does not change color, to "for the people, pragmatic, honest style won the applause of the masses of the people. (text / Wei Lu)Related Articles:

Half a banana

Confession of pain

And this feeling together, th

From 1979 began literary creation, in the national and provincial literary journals published more than 100 million words of fiction, essays, reportage and script that works by income in various literary anthologies and middle school students in extra-curricular reading. Published works of fiction, essays, essays, dramas and operas.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Tens of thousands of people in Malaysia, the impact of the Chinatown scene pictu
« پاسخ #19 : 29 آوریل 2016، 04:49:01 am »

< p > earlier reported that Najib in Malaysian sovereign wealth fund set up private accounts to $700 million,nike tn pas cher, a huge sum of money being questioned Najib are suspected of embezzlement. Naguib argued that this is a political donation, but he did not further explain.
 Malaysia has a long history of strained relations. The Malays occupied the country's population of 2/3, and has been playing a leading role in politics and society. The proportion of Chinese population accounted for 1/4, but has significantly more than the proportion of the wealth of its population. Malaysia in 1964 and 1969 have had Anti China riots,tn requin pas cher, Singapore is the 1964 riots broke out after independence from Malaysia.
 police confrontation with the demonstrators
 police set up road blocks in the vicinity of the Chinatown, and deployed police stationed. There were demonstrators in an attempt to hit the police to stop the riot, there were reports that several demonstrators were arrested.
< p > on September 16, Kuala Lumpur, Malaysia today held a parade, about 30000 Malays in the center of the support by the misappropriation of public funds scandal plagued Prime Minister Najib and condemned ethnic party last month launched anti Najib large demonstrations. Malaysia's internal political struggle to expand to the public, the media said that Malaysia may then lift the Anti China wave, exacerbated by ethnic conflicts in Malaysia.
< p > because red is Malaysia's ruling party UMNO (UMNO) representative color, so the protesters is common,hogan interactive outlet, all dressed in red. UMNO officials said they want to safeguard the dignity of the Malay,golden goose, and claimed that after the anti-government demonstrators mostly Chinese. BBC analysis of this view, the March may further exacerbate ethnic conflicts in Malaysia.
 extended reading: Malaysia appeared in a row of Chinese Rally posters tens of thousands of people demonstration (Figure)
< p > according to Malaysian media reports said hundreds of wearing red demonstrators several tried to break into the Chinatown Kuala Lumpur,hogan outlet online, claiming to ferret out the stampede Najib portraits of people, but by the police to stop,goyard paris, demonstrators unwilling to give up and occupy London Road,hogan outlet, Tan Cheng lock, the atmosphere was tense.
 Malaysia tens of thousands of people demonstrated the impact of the Chinatown scene pictures,tn pas cher, some media said Malaysia may be another wave of Anti China, exacerbated by ethnic conflicts in Malaysia.
Related Articls:

Anhui Chao

Southern C

Changchun people together for five to get money people pay group fell into the trap

It is worth noting that the current railway sector requires all 12306 users in December 3 to complete a two-way verification of the phone, not in the specified time to complete the verification of the user may not be able to purchase through the network. But for the specific remedy to miss the user's verification, the railway sector is still in the study.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
The night is
« پاسخ #20 : 29 آوریل 2016، 05:16:17 am »

Hao Wan 1000 that get the harp,scarpe hogan outlet, the Millennium sent no worries, for the sound wave? Yamay into deep sorrow,air max pas cher, heavy lock weakness,hogan outlet, leisurely Zaibu pages, many thoughts of many feelings......
 night is always from the Huyou black, under the window curtain mantle low green bamboo, and grey mushroom cloud. A melancholy woman crossing the ancient stone trails, Ling Feng Daiyue drift Ling ying......
< p > the murmur of the heart, blood trickling out of the earnest, women's development and life raft,christian louboutin pas cher, dipped in blood writing, most really the most pure the young mind, with the clear rain rinsing,nike air max pas cher, clear holy is thousand eyes scared straight sigh.At the end of the white
 black yarn, bamboo is still standing. Smart woman spread long Shu, glad no solution, which measures not only turning slender thin shadow, leaving a faint roundabout......
 red dust has past, the future road......
 last night and the wind light rain is dense,scarpe hogan outlet, woman xianchou many flowers, flowers rich indifferent. To look up the peony hanging empty, sad new branches. Green manure red thin, energy-saving, woman singing serenade, no one can listen to no one can understand. Good night curtain in the breeze,sac goyard pas cher, thinner than yellow. Let the rain fall out day, women's writing thoughts dense,basket tn requin, rustling, quiet, covered with grass trees, sad yesterday, today is......
Related Articles:

I think I love you

I know there is a place where there is no one ther

I think, write down these years, our story. _7

There are many kinds of edge, to be able to know who is a cherished and memorable edge. But love more is crowds in the pass, sometimes, rub shoulders in a hurry; sometimes, affectionate leisurely to you came. Under the eaves of it rains and shelter pedestrians, the faint light of the street waiting for the same road vehicles yeguiren. They are also a chance. Even under two birds, to meet in the air, but also because of the margin.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Talking about love
« پاسخ #21 : 30 آوریل 2016، 06:30:37 am »

love always imagine than reality. People in the absence of love longing for love. In advance in the hearts of their own imagination to love the outline, and in true love, hard to imagine yourself in love is closer to her now have love. At the beginning, the imagination of love and the reality of love is not a big difference. Just, the more specific, the details of things to move closer, only to find that the original imagination and the reality of the love gap between so big, and even the gap may be more and more. At this time,goyard pas cher, the two sides had to calm down, carefully think about how to continue this love. If you think of a way out, love can go on, people say: "this is the power of love." If you can not think of a way out, there is no result,hogan outlet online, love can not continue, and finally only to break up. People say: "this is the reality is too cruel." Whether it is "the power of love" or "cruel reality",scarpe hogan outlet, these two kinds of claims have reached a consensus,hogan outlet, namely: love is always beautiful.
 sometimes I think love is mysterious, brought about by the mysterious is sweet. When I want to see more clearly the way of love, but found no mystery, love will let me pain. I was wrong, I should not reveal the mysterious veil of love, even in love, let love should also maintain a certain mystique. But the pain is real, the past can not come again. Then think, how can not pain? May, only understanding and tolerance,nike tn pas cher, this should be the best way to get out of here.
 love is also like a double-edged sword? A sweet, also have pain? Sweet, like honey moistens; pain, like a knife in the heart stroke. In the end is greater than the sweet pain, or pain than sweet? No conclusion. People say that "marriage is the need for" management "". I think, love is the need to "management", and even love more than marriages need "business". Because no matter how to say, love is a necessary prerequisite for marriage. Everyone wants more than sweet pain, even no pain. But there is no pain, it seems very difficult to.
< p > love said: "as a matter of fact, I from the start with the two kind of things,scarpe hogan outlet, understanding and tolerance, and people at the beginning of the also know and well with these two kind things' business' with me -- 'business' with love. "Operate" fairly well. But later,hogan sito ufficiale, in a quarrel, I understand the people who lost and inclusive. Now, I just let people take them back, let them come back to me again. Only this.
The HTML template of love
 if love continues, with the results,hogan sito ufficiale, the result is marriage. Someone said: "marriage is the tomb of love." That love into marriage will become a family. Some people say: "if there is no marriage, so love is not dead without burial?" That love is the need for marriage as a continuation of the. Two times a woman is most beautiful and happy, one is to put on a wedding dress to be a bride; one is when a woman is pregnant. The two time, all cannot do without marriage as its guarantee.
Related Articles:

Love is always in my mind

Let the world is full of love _2

When this winter is especially cold

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
"I am short and not handsome, Hongkong has a lot of talented people"
« پاسخ #22 : 30 آوریل 2016، 06:21:35 pm »

interview with the beginning, the ancestral blue and reporters together memories of his popular history". From the "Pearl of the East" for Roger singing began, the audience suddenly noticed that he was and TVB gave Wong Cho Lam many opportunities, let him play the colleagues in the three points kiss ", let he chaired, and Eric Tsang presided over together the trio", then presided over the "Quan adds Fu Lushou". "Every opportunity is very good, this year all of a sudden go so fast. I often think that would not have taken the "leap forward", next year to take 'leap backwards'?"
< p > the day before evening meetings until three in the morning came home, yesterday morning got up travelling to Guangzhou to meet with fans, but the afternoon nonstop to Foshan evening rush back to Hong Kong. The next is Huizhou,sac goyard pas cher, next is Shenzhen...... Even people who could not help distressed from Wong Cho Lam: "he was so tired that I can hardly keep my eyes open." But at noon yesterday, when interviewed by a reporter for the "emerald and Pearl" to come to do propaganda Wong Cho Lam, but he seems in high spirits. Reporter asked him, whether to feel "red" price, ancestral blue have little sarcastically said: "in my heart, only Leslie Cheung that star is red." Interview, the reporter found that,goyard pas cher, although progenitor blue optimistic by nature, but since his father died of cancer, he is experienced a pressure, the salary is very low hard days, rely on "faith" to let him "of laughter".
 Wong Cho Lam (source: new network)
 his  hard years
 now because the popularity is too fast and annoyance, when the ancestral blue just debut also experienced a difficult time. The father had cancer, had left a family of four. At that time the ancestral blue acting school did not graduate,scarpe hogan outlet, can only rely on radio to part-time to help home. Fortunately, the TVB's first year is to make children's programs,tn pas cher, every day will be broadcast, salary is relatively stable, but only a base salary of HK $5000 a month, only to help voice,hogan outlet online, thus the income only just enough to eating with family.
>
Wong Cho Lam red not arrogant belief support through hard times
In addition to
 Wong Cho Lam (source: new network)
 "I am short and not handsome, Hongkong has a lot of talented people"
 Wong Cho Lam     (source: new network)
 joke joke,goyard soldes, Zu blue said in fact, "red" so fast, they have a lot of pressure. Worried about their role too much,air max pas cher, later will be "jianglangcaijin". Later,hogan sito ufficiale, he found that if they do with this fear to do the program, then he would not be happy, if they are not happy, and how to bring fun to the audience? From then on, he slowly adjust their mentality. "I often in the show and the audience said, let them know artists also have a lot of pressure. I hope I can laugh with them, not boring at."
Related Articls:

[url=http://www.schuchmacher.com/shaina_guestbook/]

light sweater

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Taste loneliness
« پاسخ #23 : 30 آوریل 2016، 09:44:39 pm »

The taste of loneliness< br / > remember a celebrity said a word "loneliness is not terrible, terrible is to bear the loneliness", often see around a lot of people talk about loneliness for a companion, but this time I finally clearly see unveiled after the lonely and the whole world will see it, is all smoke and mirrors, just emptiness fills,hogan outlet, and are looking for is just blindly spiritual sustenance, disease must medicine for the heart and your heart.
 < br / > If only this habit. Loneliness is the best partner, lonely also come with me the lamp, a person's time,bottes ugg france, quite good. So, I will find my dream in the life of the line, there is my heaven, my soul refuge. With the words and music for friends, friends,golden goose scarpe donna, my life is full of poetic, colorful. I finally realized this lonely moving, lonely beautiful,hogan outlet, learn to enjoy the solitude, in the quiet time to think, maybe life really becomes meaningful. Learn how to taste loneliness, imagine in ordinary days, those who miss the words is also transformed into notes, floating in my heart, so my heart is full of is love, there is love in the heart, I am not lonely.

< br / > maybe really wait until the mountain without edges, heaven and earth, the sea dry,hogan sito ufficiale, stone also rotten,scarpe hogan outlet, hill is so quiet, water is also cease,hogan outlet, wind drift, rain is also lonely,tn requin pas cher, and I will not stop my steps forward, to enjoy the solitude, I is the life of the walker, the taste of loneliness, I was a song of life, and cherish, and listen to and sing.
Related Articles:

Write to myself, the dream should wake up!

Meet the world's most beautiful encounter

International tax planning is the domestic tax planning within the scope of the extension and development, its behavior not only across the tax environment, but also related to the tax policy of more than two countries. Therefore, international tax planning than those of the domestic tax planning is more complex.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Micro-blog hot AFC Champions League super powers,
« پاسخ #24 : 30 آوریل 2016، 10:07:35 pm »

< p > today 15:30 is about to usher in the Shandong Luneng home game against Gamba Osaka and Shanghai Shenhua away challenge Samsung Bluewings game, on the two focal point of competition, but also attracted microblogging concern of many users and of Shandong and the Shenhua blessing. And this one, the former striker Xu micro-blog the most interesting "I televised three AFC Champions League,hogan sito ufficiale, three matches. Not for their own commentary last year's AFC Champions League and South Korea against numerous records were broken, and happy, but I hope the Chinese team can go on and win and keep on winning... Although Greentown today has lost, but please play tomorrow in the Luneng,bottes ugg pas cher, Shenhua must refuel! Tomorrow afternoon I will be waiting for you in front of the TV, please for refueling, as Chinese football Luneng cry! Please please Luneng,nike tn femme pas cher, Shenhua, will win in the end." Here,tn pas cher, I hope Xu Yang can bring luck to keep going, and bring good luck to the Shenhua luneng. (ASO Le all)
Micro-blog hot AFC Champions League: super powers, TEDA Teng Kun Shang vent
< p > yesterday evening at the end of the 2011 AFC Champions League group game of the second round of the two games, the super team made wins and a negative result. The home of the Tianjin TEDA team 2-1 Lectra J-League team Gamba Osaka, AFC two game winning streak,goyard paris, leading the championship. Brought infinite joy to the super fans. Hangzhou Greentown at FC Seoul Games, slightly regret, in the first half of the green city team due to a defensive mistake to give the opponent a very easy goal. In the second half is the opponent scored 2 goals, the good state failed to extend round. At present, to win a negative 3 points record ranked second.
< p > to Hangzhou Greentown,tn pas cher, and lost the game is a very depressing thing, and the most depressing, nothing is better than in the game is opponent three ripped through the door keeper. Teng Shangkun through his Sohu said micro-blog left the home. Good depressed last night...... Immediately drew the comfort of friends, users have said that this is just a defeat, do not look too heavy, there is a chance.
 for the results of the two games,air max pas cher, micro-blog also caused heated debate. Famous sports commentator Tong Jianqiang in the Sohu micro-blog said "Tianjin two game winning streak, the old man. I hope they can strive for further improvement,golden goose mid star, after all, was the China Tianjin football school." Not only is the media expressed congratulations to Tianjin TEDA, many super team official microblogging is also the first time to Tianjin TEDA congratulated in Qingdao can the official micro Bo: congratulations to Tianjin TEDA AFC to reach new heights, super tree model, for the Chinese football glory!!! Henan Jianye micro-blog official: congratulations to Tianjin TEDA again to get three points! Expect, people in disaster areas to overcome the difficulties and rebuild their homes. From the Liaoning team abroad Zhanglu is from a professional point of view to evaluate the Tianjin TEDA: Tianjin this year's staffing and age structure are good, offensive and defensive ends slightly less a bit and look forward to a breakthrough in the AFC Champions League. Du Wenhui also said simply: congratulations on TEDA made AFC Champions League two wins, again!
Related Articls:

Li Weifeng left behind with the club made the move

Hsu Chi pl

Yang Xu: sainty is the pursuit of short interest

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
no clubbing together with Ng Cheuk Hai
« پاسخ #25 : 01 مه 2016، 10:58:22 pm »

reported that the club opening in June last year, that only "demo", welcome star celebrity attracted many stars to patronize. Personage of know the inside story broke the news that a mid year, Ron with Guo Zhenghong visited together, "demo" a few waves colourful female, the whole night to sing K drinking, has been playing at 4 o'clock in the morning, and then go to the snack. Weekly, referring to and mainland outsiders married and have two daughters Guo Zhenghong actually is "private nest", a lot of tight security for the private club he has opportunities, as long as the Xinchang opened, he first time brothers Bangdai road.
< p > wireless niche wuzhuoxi, Bosco and Raymond Lam recently caught the peach scandal, has been dubbed "the lust of the three brothers", according to the latest report by the Hong Kong magazine, which Ron loves,tn requin pas cher, in addition to Edison Chen with the same photo collection of addiction,goyard paris, often linger colourful female night, this year many times with filming became good brothers Guo Zhenghong together in a nightclub in central carnival. It is known to protect three popular niche future, top music Yiling wireless will recruit, first processing wuzhuoxi, execute execute one as a warning to others.
 Le Yiling consider the &quot,hogan outlet online;frozen" Ng Cheuk Hai
 Guo Zhenghong
 no clubbing together with Ng Cheuk Hai
 asked whether Guo Zhenghong and Ng Cheuk Hai are very familiar, he said two people have never been together at night, his two daughters are still small, he is very busy. For Ng Cheuk Hai recently provoked peach news, he believed that many reports are not true, when entertainment gossip, also believe that someone can handle these storm.
 said: is false!
< p > to the deadline date, Ron didn't answer the phone, recently he responded erotic SMS only said the response of responded, not been senior lecture, will soon be put into heavy drama "chongshangyunxiao 2" of the shooting. Reporter to call Guo Zhenghong, he thinks reported very funny, content is purely fictitious without the slightest credentials, also said his wife would be that random hard breaking,hogan outlet online, he reported very helpless, had to thank to the face that he made a return to "cover character", and that means not being tall summoned.
 at the beginning of 2007, Ng Cheuk Hai with Raymond Lam brothers together at night,scarpe hogan outlet, from half past two in the morning to play until 11 in the morning, even playing nearly 10 hours.
 in 2008,hogan sito ufficiale, before he moved to the mainland development with friends Guo Zhenghong Joe Ma often together at night.
< p > wuzhuoxi and Bosco is Yiling love music, Bosco and HuXingEr after things, music Yiling first time in front of the media everywhere Bosco maintenance, in contrast,hogan outlet online, wuzhuoxi accident so far,goyard prix, she has no Xiangbang export. According to Le Yiling of Ng Cheuk Hai the lust of the tape was excited about, is considering a "frozen" Ng Cheuk Hai.
Ng Cheuk Hai Guo Zhenghong frequented colourful female night will be "frozen by Le Yiling"
Related Articls:

Lawrence N

The most effective way to fin

Dayang - G

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
"sun burning heart" premiered police doubts identity a mystery
« پاسخ #26 : 02 مه 2016، 12:34:56 pm »

"Sun burning heart&quot,nike tn pas cher; set file 827 Deng Chao depression Mystery Challenge three limit
"
< p > the sun burning heart "in the limelight, recently announced - released August 27 this year, fixed gear, the preview after zero bad review of the film by Deng Chao starring, ups and downs finally with the audience meet. In the current exposure of the trailer,scarpe hogan outlet, Deng Chao was involved in a wide variety of emergencies,hogan sito ufficiale, the police? Fugitive? Also, mystery. It is worth mentioning is that Deng Chao in the challenge spanned three limit -- the most complex of the identity of the figure, the most difficult drama story setting, the most difficult shooting environment, and with extremely exquisite skill will plot to a climax,air max femme pas cher, until detonated.
 "sun burning heart" won the film festival
Deng Chao and Guo Tao on
Deng Chao
" sun burning heart set file 827 Deng Chao three movie challenge limit
 from the Shanghai International Film Festival won the film, "sun burning heart" has finally announced the scheduled August 27th sharp release. Deng Chao in the film played "Xin on the" caught in the heavy mystery, swimming in cruel and warm boundary go struggle,golden goose outlet, and a love to kill the child heart brotherhood. He has three big challenges to the limit in the film, the plot development fully detonated with consummate skill.
 "sun burning heart" premiered police doubts identity a mystery
< p > in the movie "the sun burning heart", Deng Chao first played the police, although in the face of evil when the bull by the horns, upright amazing, but has a period of unknown past: ship sailed towards the distant horizon,hogan roma online, whole body is the blood of fellow, weakness of the little girl,scarpe hogan outlet, the fierce quarrel... Under such heavy doubts, how his identity, his fate decide on what path to follow a huge mystery,hogan scarpe outlet, his body was carried out. Deng Chao will be in what way showing the relationship between characters and characters are so complex, has also become a major part of the film.
Related Articles:

had a chat

The prince

show of af

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
"strange" of China Merchants Bank
« پاسخ #27 : 03 مه 2016، 11:28:47 am »

2 July 25, in the market gradually incompetent afternoon after 1:30 p.m.,hogan outlet online, a group of mysterious funds into China Merchants Bank, first picking up girder. Open the day the stock 5 minutes K line chart can be seen,golden goose saldi, in the 13:50~14:05 just 15 minutes of time, the China Merchants Bank shares from 13.68 yuan was pulled up to $14.66, range rose to 7.16%, clinch a deal amount is as high as 647 million yuan. To 14:30,golden goose saldi, flocked to the big foot the bill again dispatched,hogan outlet, China Merchants Bank shares is pulled up to the highest day 15.18 yuan, 10 minutes turnover reached 8.73 billion yuan.
 is the first start from the China Merchants bank. First, China Merchants Bank Monday last 4 billion 799 million shares of restricted shares listed, China Merchants Bank will enter the era of full circulation. When China Merchants Bank will replace the CITIC Securities (600030) appeared on the market capitalization of the first throne,hogan outlet online, so recently the trend of China Merchants Bank were particularly noticeable. Second, in the ample liquidity environment, the size of the non - harm reduced, and plus performances of Haitong Securities, Jinfeng technology in the size of the non lifting of the ban after continue to rise, next week a China Merchants Bank share of the lifting of the ban is not only the risk and opportunity >
 Bank fell 4.36%, turnover reached 5 billion 751 million yuan. In addition to the Shanghai Pudong Development Bank bank shares rose 0.7%,hogan olympia outlet, the remaining 13 full with "green"
< p > day, the stock closed at 14.92 yuan, rose 8.12%, volume 46.59 million yuan compared with the previous trading day amplification nearly 2 times, hit a record since 2006. In China Merchants Bank led bank stocks fought back, all banking stocks across the board, or over 3%. In the banking stocks led the market eventually closed at 2200 points.
 first bank shares to prop up the market, after February 26th,nike tn pas cher, bank shares become the last straw Market fell. Two bank stocks a huge difference, make the market feel strange.
The
 securities strategist Zhang Xiang believes that such a large turnover is not small funds as much as the action of mechanism.
 when February 26th, the Shanghai index fell 85.32 points (or 3.87%). But the observation bank shares the two days of disk performance, analysts believe that institutions to China Merchants Bank (600036) as a representative of the bank shares set under the luring more traps, and then pulled high shipment is February 26, accelerate the market fell an important reason.
 Jiangnan securities strategist Zhao Xia believes that the organic structure may boost shipments. XinDa securities Strategy Analyst Huang Xiangbin also believes that the agency does not rule out the key". If it is induced,hogan outlet, institutions set up a series of clever things.
 "strange" of China Merchants Bank
In February 25th
Country
2 April 26 in the morning, banking stocks are still strong, but from 14:00 PM and is under the leadership of China Merchants Bank Industry and the market are now late in diving.
Late 3.87%: who is the mechanism induced decline in play?
Related Articles:

2 hope the

Market wea

Real Madri

Sun Mingchun, senior economist at Lehman brothers China, predicts that in the next few weeks to several months, the government may take up to 12 policy options. First or the government will further relax price control, including relaxation of the retail price of fuel and power, which will not only by an increase in the price limited impact on corporate profitability, but also improve the economy long-term operational efficiency.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
readers love marriage marriage exposure heart laughter filling
« پاسخ #28 : 06 مه 2016، 03:42:02 am »

another sweet "uniform" funny posters, the "Qi joy" play style highlights. Li Nian Li Dongxue, dressed in uniforms, first love playing "revolutionary emotion hongsihuo". The two close girlfriends, boyfriends is directly combined aggregation form to battle, Gao Yalin, Roan antelope this to mum and dad Meng tide is hiding in the nook with his nonsense "pressure",scarpe hogan outlet, "participate" a daughter and son-in-law marriage life.
< p > on the exposure of the poster, screenwriter Shuxin said: "marriage is like a magician, the cold house into a warm home, can also turn romantic into leading a poor Youyanjiangcu tea. Through that period was that we laugh,sca goyard pas cher, pain, confusion, feeling marriage 'run' we did: marriage is not the best, only the most suitable.
 Li Nian Li Dongxue with &quot,nike tn pas cher;you are my
 readers love marriage marriage exposure heart laughter filling
 Li Nian Li Dongxue staged sweet funny "uniform"
< p >, it's worth mentioning is that two posters in the background as a fold curl, corner crack of the paper,hogan outlet online, image interpretation of the 80 small husband and wife first years as general paper crackers, easily hurt the marriage life, and red "double happiness" are two posters in eye-catching location, implicit marriage early friction although,golden goose outlet, but joy is still the true meaning of a happy marriage.
."< p > in the first exposure of the "flirt" double poster center position, Li Nian dressed in wedding slanting recruit palm dragged his first marriage husband Li Dongxue chin, Wulitou funny staged. Li Dongxue stretched his eyes, eyebrows,air max pas cher, mouth up tall and enjoy this offbeat "appeal" molested two people as a pleasurable occupation. The two sides into the posters are not regarded, and twisted face stare at the same direction. Producer Dong Jun revealed that the poster shooting,tn requin pas cher, Li Nian is happy with Li Dongxue: "you are my food".
< p > by "seaweed" Li Nian,tn pas cher, "because the Prince" Li Dongxue together interpretation of the topic of urban drama "marriage" is currently in Shenzhen intense shooting. The drama will focus on the emotional "run in period" of the group of 80 after 80. Recently, sheet is convenient for exposure of the two Li Nian and Li Dongxue very humorous edition marriage posters -- the sweet, funny uniform version and funny "flirt", posters, full of fun and relaxed style.
"Marriage" hot shot Li Nian Li Dongxue uniform version of marriage poster exposure
Related Articls:

league ran

first appeared, this turns into a fish?

32 of the world cup lottery tonight announced the

At the same time, the energy and dedication of Chen Xiaoqi "is also infected with yourself, make yourself more efforts to give the audience a better film. it is reported that "ah PI Secretary" tells the story of stories in the 1970s and 1980s, reproduces the chenpixian in Hubei served as secretary during the period of time.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Simple and practical -- the family consumption Eng
« پاسخ #29 : 06 مه 2016، 04:08:30 pm »

A: a new suit.
 - Let's go window-shopping,hogan outlet! We go shopping!
 - We haven't got many potatoes. soon after eating our potatoes.
Simple and practical -- the family consumption English Encyclopedia
We urge
 shopping
 - The next item on the list should be some toilet tissue. we need to buy some toilet paper. < >
 list the items you want to buy on the shopping list.
 home tea and coffee is not much, right? We short of tea and coffee
 - She went to the shop with the shopping list.
Let's go to Onshow Store.
 II want to get
B:
 - List all the items you need from the store.
 - We shop around before buying.
 first cargo than three to take the idea.
=Shall
? Are
 I'm making a shopping list. Making a shopping list.
 - Do shop around before making up your mind.
 prices are not the same,hogan rebel outlet, so no matter how the first goods than three.
 goods than three is absolutely necessary. Around is really a must,chaussure louboutin pas cher. Shopping
 before the purchase, we'll shop around.
 we're going to the mall,hogan sito ufficiale.
 we go shopping is not installed,hogan sito ufficiale. Don't we go window-shopping?
 - Prices are different, so shop around by all means.
,tn pas cher?
 she went shopping with a shopping list.
 I want to buy a new suit.
 I'm
? WhyWe go window-shopping
 I want to buy a new suit,tn femme pas cher. Want to get a new suit,hogan sito ufficiale.
Related Articles:

Zhou Yangjie do the Chinese shoes to the Royal cob

Arno the spirit and the body of the contest

How to use

Athletes apparently the prone. 20 percent of students who played a university sport admitted to cheating on an exam compared to 9 percent of students who did not. The survey also revealed that men were not only more likely to cheat but were also more likely to admit to it.
خارج شده است

این صفحه در 0.091 ثانیه 21 نمایش داده شد.