کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه چهل و ششم

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اکثر آشفتگی های انسان به خاطر دعاهای بی تاثیر است . دعا یعنی از خداوند راهنمایی بگیرم نه اینکه او را راهنمایی کنم که چه کار بکند .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه چهل و ششم  (دفعات بازدید: 1752 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

بود . ساده بود اما آسان نبود . بهایی باید پرداخت می شد و آن از میان رفتن خود کامگی و خود خواهی بود . می بایست همه چیز را به پدر روشنی ها که در ماورا قرار دارد واگذار می کردم.
            این افکار شدیدا انقلابی بود اما به مجرد آنکه آنها را بطور کامل پذیرفتم ، تاثیرشان برق اسا نمایان شد و یک احساس پیروزی در من شکل گرفت ، بعد احساس صلح و آرامشی در من پدید آمد که هرگز با آن آشنا نشده بودم . حسی از اعتماد مح در من بود . احساس کردم که در میان فا هستم ، مثل آن بود که بادهای پر ظمت و منزه کوهستانی بوزد و بوزد . خداوند در بیشتر مردم حلولی تدریجی دارد اما تاثیر در من بدون مقدمه و عمیق بود .
            برای یک لحظه نگران شدم ، دکتر بیمارستان را صدا کردم ، پرسیدم آیا عقل من هنوز سرجایش هست ؟ متعجبانه به حرفهایم گوش می کرد .
            بالاخره دکتر سر خود را تکان داد و گفت : " من نمی دانم چه اتفاقی برای تو افتاده است اما هر چه هست دو دستی به آن بچسب ، هر چیزی از آن حالتی که تو داشتی بهتر است ".
            این دکتر مهربان حال مردان بسیاری را می بیند که تجربیاتی نظیر من دارند و می داند که این حالات واقعی هستند .
            در حال که روی تخت بیمارستان دراز کشیده بودم فکر می کردم اگر این موهبتی که به من ارزانی شده است در اختیار الکلی های نا امید دیگر نیز قرار بگیرد ، باعث خوشحالی آنها خواهد شد . شاید بتوانم به بعی از آنها کمک کنم و آنها هم به نوبه خود ممکن است به دیگران کمک کنند.
            دوست من لزوم مطلق بکارگیری این اصول را در تمام موارد زندگی گوشزد کرد و مخصوصا کمک به دیگر الکلی را همچنان که او به من کمک کرده بود امری حیاتی خواند . او گفت ایمان بی عمل مرگ است . این مطلب کاملا در مورد الکلی ها صدق می کند زیرا اگر یک الکلی نتواند تکامل و بسط معنوی خود را از طریق فداکاری و کمک به دیگران دنبال کند ، نتیجتا قادر نخواهد بود از آزمایشات و پستی و بلندیهایی که در مقابل اوست جان سالم به در برد . اگر او به دیگران کمک نکند مسلما دوباره کارش به مشروب خواری کشیده خواهد شد و اگر مشروب بخورد یقینا
.
.(46)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop154
Your hand in my hands
« پاسخ #1 : 21 آوریل 2016، 02:04:22 pm »

thank you for that night, let me sleep, let me sleep. In fact, I have been very tired and sleepy until,hogan outlet, but I didn't dare to sleep, I'm afraid I'll be bound to a dream, -- or good or bad; I'm afraid I fell asleep, don't wake up -- or sleeping or leave.
< p > so I awake, awake every night, wake up in your fingertips, see the smile in your dream,hogan sito ufficiale, you are sleeping in a clenched fist, look at your mouth changing posture. I think, it must be God in talking to you, he told you to insist not to give up, and let you tell me, do not give up, we must adhere to.
 if so, all my pain and despair can not; if so, all my sadness and perseverance can not appear.
< p > so, you use your smile to drive away the life of the haze,hogan outlet, you use your words break days of silence, you with your love, infiltration of life per each >
 the fate of the total change, as long as the efforts. However, not all of the pay will be rewarded, to be rewarded, but must strive to pay. So, I am very grateful,sac goyard pas cher, thank those split hand see wind blood soaked days, thanks to those I see the sun out of the corner of my eye, tears dip, thank me even a random bending will be pain in this life.
< p > once around, how cold and unfeeling. In the day we want to cry without tears, indifferent look we forgot grief to flee, forgot to despair of toil and smile our insistence, chuckling our ignorance and put on a show, to see how we would one day change life, change the fate.
 forget the sorrow, forget the despair, forget the pain of the tear, today, and deeply miss.
 so, you wake up in the night. I close my eyes, the sun rises in the moment: Thank God, thank life! There is no tears in my eyes, there is no blood in my hand, I have, it is your warm and warm embrace; I have, is your pure and happy smile; we have, is a complete now and the future.
 every day of life, such as today's life,jordan pas cher, beyond the ordinary, beyond despair, beyond the imagination of the world can not be compared. You go beyond yourself,hogan outlet, you cleanse our lives; you have exceeded your life, you have made our souls; you have overturned the world's thinking.
 --,mont blanc pas cher.
 you know that my heart is a life, the good God of life can only be given once, is it?
 how much time, from the fingertips over the number of sadness and surprise, surprise off the corner of the eye or deep or shallow fold.
 you don't want to see my sad despair, don't want me to live, right?
< p > my beloved,hogan scarpe, you finally bright flower, - unbeaten beautiful, bright unbeaten, unbeaten flowers thrive in our lives every day.
< p > although in the past so incomplete, stumbling, triple step, but you still think of my love, thought I have delicate and beautiful, is it?
Related Articles:

Hold your

The old kid wanted to say to you

There is only one answer - love. The little prince in order to help the poor, he gave up his sword on the gem, gave the gold piece, also gave his eyes. But he has nothing to fear and to know what is real happiness! I not only to help those poor and happy, but also for my dedication of the prince and the little swallow and sad. I also understand a truth, there is love will be truly happy!
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Chu Chu, only for you and me in this life the most beautiful encounter!
« پاسخ #2 : 26 آوریل 2016، 04:50:31 am »

Chu Chu, only for you and me in this life the most beautiful encounter!
< p > inscription -- < br / > < br / > I don't believe it, do not believe in evil,scarpe hogan outlet, also do not believe that happiness, but alone you believe, when Hao early on, lonely to volume, just want to with you two dependent,hogan outlet online, not separation. The situation is difficult but a long, bright moon Acacia cavity,tn requin pas cher, tears like the empty flower thousand fall,scarpe hogan outlet, handle the horizon the vast snow!
< p > amidst the ignorance, the gaze of my unreasoning passion, can not finish telling the world of mortals Xiaoxiao, endless love hate leisurely, I wait senselessly watch, but sadly soul disappear, end the endless miss, you want to and you handle outing on both sides of the Jiangnan, Lane boat full moon, look at the flowers, listen to the Jiangnan minor, silk rain, such as depression.
 in devotion to dream, in endless lovesickness, aspiration of the world forever, only to wait for your arrival, you should not come, I can smile? Walk in a season without you, how can the music?
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; the world of mortals, ma'am, youth a fleeting can not recover, life several Xu degree of fleeting? Die water fleeting time seems to stay the fingertip sand, always inadvertently slip, slip is youth and young, but to slip away each other between landscape flow long tendered.
 remember thousand years ago hand frozen the heart is full of scars heart, it has now been you melt quietly, then filled with your appearance, Haoxianghaoxiang, tonight, you can through the snow and, parked in my trembling chest, temporary rest, sharing of flowers, to see the moon.
Red

< p > lovesickness,chaussure jordan pas cher, a meeting, a lifetime to wait. One heart surgeon, Maguire, only hope that moment of encounter, regardless of the horizon, regardless of the Cape, burning our hearts! With all the time to depend on each other, a lifetime of love to be together,hogan outlet online, let the stars and the bright moon, to witness this field decreed by fate.
, you I admire encountering,hogan outlet, non prosecution desolate, MO forget loss, the baptism of the past sadness, let a person know more cherish, then will your name engraved in the heart, any time a change,hogan outlet online, earth is vast and Nai I what? Those lingering thoughts, bittersweet, dance and song fingertips, melody, wistfully, tears clean clothes!
;
Related Articles:

Tears of l

tremble

Touch the the Great Wall bricks (Tu Wen)

At noon, the sun is violent, usually lively silence basketball abnormal, petals and sunlight scattered is not cleaned, on the floor of a desolate beauty. Watch, the pointer to rotate quickly. Basketball as a jumping wizard, did not have a little tired, but I was tired. But I still continue, I love this feeling, can be presumptuous to sweat, can find a free. A little boy walked into the basketball court with his mother, on the other hand, holding a basketball.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Societe Generale fund investment director Du Chang
« پاسخ #3 : 02 مه 2016، 03:27:58 pm »

< p > low-key Du Changyong said industrial fund nothing unique weapons, if to say management experience, may is reflected in two aspects: < p
< p > Du Changyong said, although the blue chip stock market valuation is at a relatively reasonable level, but after a year of after soaring, the chance of the industry relatively more and more difficult to grasp, which requires fund company's investment research team "intensive",air max pas cher, depth of search for higher margin of safety, determine the relative benefits of the stocks. In the long run,golden goose sneakers, industrial fund to optimistic about the banking, real estate stocks; are actively mining is listed as a whole is expected, relatively reasonable valuation of the central enterprises investment opportunities; consumer goods industry is long-term bullish, but short-term valuation has some high; some of the iron and steel industry leading shares in average valuation levels increased significantly after has become market valuation wa >
It is reported that
Societe Generale fund investment director Du Changyong: focus on the introduction of stock index futures
SGAM fund company 2007 half a year 's average net growth rate of 77.2 percent in all fund companies ranked third., according to data
Wind Societe Generale investment director Du Changyong, director of the market concerned recently accepted a reporter's interview, and pointed out that the next phase of the market to determine the market, the need to focus on the introduction of stock index futures.
< p > Du Changyong believes that the stock index futures in the future if the soon to launch, the market may be in the expected, the emergence of a round blue chip blue chip market; if the stock index futures is delayed until next year, this year second half of the market probably will maintain the pattern of shocks. Therefore, in the operation, the fund investment management to better cope with the market fluctuations. Industrial fund according to the fund contract, on the one hand, adjust the proportion of positions, but the strategic variety will be holding firm, on the other hand will continue to tap the stock investment income stability.
< p > for the afternoon, Du Changyong said industrial fund recognized in a long-term bull market consensus, that future market have a chance, but due to some adverse market factors exist, short-term market will experience shock the bull market adjustment period and amplitude of oscillation will be more and more.
 one is not blind pursuit of the maximization of the scale. In the arrangement of the fund product line, the industrial fund from a number of the pursuit of speed and quantity; second, once selected the right investment ideas,hogan outlet online, to overcome the difficulties persist. Du Changyong said industrial fund does not require fund managers to seize every opportunity to market,hogan outlet online, but to do a good job in every investment, decisive,bottes ugg pas cher, "as long as several key investment decision to do right, overall performance would not have too big deviation," Du Changyong stressed. Fermentation of the right investment strategy with time and interest, will make the long-term profits become very considerable. At the same time,air jordan pas cher, companies on the investment team performance appraisal nor to short-term performance or ranking as the basis, but the value of at least 1-2 years of investment performance, like this is advantageous to the fund managers adhere to the existing investment ideas and concepts and obtain a stable long-term investment returns.
,hogan roma outlet, from the company since its establishment, the industrial investment fund management team walked only three people,hogan sito ufficiale, three people are leaving the region, because family and other personal reasons, which is extremely rare in the industry.
Related Articles:

SASAC will continue to support scientific research

about feelings, Zhou Yu

Beauty CCTV anchor studio pla

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Life, friends, your life is like a different kind of
« پاسخ #4 : 05 مه 2016، 06:34:17 pm »

wants to say: life is the source of the gorgeous flowers million,goyard paris.  career said: a brick building is the history of life,nike tn requin soldes.  the cow said: life is hard work of nature,nike tn pas cher.  speculation: life is like a wisp of wind get in by every opening,hogan outlet online.  position said: life is the flash in the palace of the throne,hogan outlet online.
Related Articles:

Love has b

A little scared

Night gradually deep, listening to the sound of rain and action, flowing over, at the moment I do not know, whether you like me to sit in the window? In the south of the Yangtze River, branches, as early as Acacia root. I across the misty rain, see Mo autumn bloom again, annihilation of the not Millennium affectionate, back and forth between, every inch of time were put in the collection of the bottom of my heart.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Hing Sen Technology Holdings shareholders generous Holdings
« پاسخ #5 : 19 مه 2016، 06:25:09 pm »

Hing Sen Technology Holdings shareholders generous Holdings
,nike air max pas cher
< p > Xing Sen technology 2436 November 7, intraday have the transaction, stock once a pull up, might and major shareholders holdings. The company announced the evening of November 8,golden goose sneakers, said the controlling shareholder of the company and the actual controller Qiu Xingya on November 7,hogan sito ufficiale, bought 5.109 million shares of the company, the average price is $19.713,hogan sito ufficiale, 0.23% of the total share capital of the company accounted for. Complete the above holdings, Qiu Xingya holding company 57 million 867 thousand shares,sac goyard pas cher, accounting for 25.90% of the total shares of the company.
 check in November 7th, the share of the total turnover of 83 million 290 thousand shares, accounting for the high of the day of the 57.26%,air max femme pas cher, can be described as generous. The amount of shares yesterday fell 2.53%,nike tn pas cher, to close at 19.29 yuan, lower than the cost of buying Xingya qiu.
 announced that the holdings are based on the current situation of the capital market and the understanding of the company's long-term prospects for the future development of confidence,sac goyard pas cher, focusing on maintaining the stability of the company's two market share price.
Related Articles:

The Americ

The nation

Low cost expansion Hubei Yihua tray Inner Mongolia Wuda thermoelectric 27% stake

Customers can eliminate prejudice against Chinese products." Liang Wengen stressed that Trinity products price is not cheap, in the China national machinery manufacturing field, Trinity products has always been known for its high-quality and high prices, and won the high recognition in the market, the Sany Heavy Industry has grown as the world's largest concrete machinery manufacturer.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • cde661
The passing scenery
« پاسخ #6 : 21 مه 2016، 03:21:32 pm »

< p > I also once tried to own more perfect,golden goose outlet, let love my life for my promise, only to my heart, I dreamed of thousands of years later we still work together to see steady...... Can't love, finally gave me Xiao break the stranger!
< p > autumn sun mercilessly spilled on my body,golden goose outlet, baked my bloody heart scar, thought the sunlight will disperse the haze of my heart over and did not think me a visual front strode the first step, I was lingering in my eyes invisible figure jam packed! I can't walk, I'm not graceful enough! I still can not escape the fate of sadness! In the territory of love the heart is still filled with sigh verse to wander around, sad open boundless hands won my apex of weak. The bottom of the heart the seeds of despair, carrying the love of life, not in the light flickering white flowers!
's life pain gives me inspiration, full of melancholy thoughts sign off the meal,scarpe hogan outlet, before the tears begin to write to. So I had no packaging record with my little drops,guess pas cher, a lot of people in my heart love. Some people say: "I want to see your angel like smile,scarpe hogan outlet, to show you the happy side of you." I readily agreed, then, from this, I no longer dwell in pain, let the sun to disperse the haze of my heart, I will be visual front stride forward......
The
 I will keep the time in every inch of happy time, let life more happy memories.
 in fact, I want to be a bird, Jiao Jiao drops, is held in the palm of the woman to give care. But I don't have a beautiful face, no slender posture,hogan sito ufficiale, no innate sweet voice. Congenital conditions created me a pair of sharp arrogant self-confidence, stern manner, and to the same, capable man. I often bored doing some others will not approve the matter, I often for my favorite people nervous, I also often face expressionless daze, sleepless night wake up at midnight, I moody to describe I seem beautiful do not panic, but surging undercurrent not forming personality!
 The imprint is engraved on my heart.! The well ingrained! How can I gracefully turned into the sunshine step, you enjoy the happiness in full volume transparent blue! How can I let you out of my mind full thickness,hogan outlet online, no longer let myself full of excitement. no longer for you love.
 where can I find the source of happiness for me to have a bright sky! Where you can have a happy starting point for me to the best harbor!
 (a) let the sun dispel my gloom,hogan sito ufficiale, I will look forward to stride forward
Experience in
 (two) where you can have a happy starting point for me to the best harbor
< p > hidden in the text of the truth brewing, stemming the flow of fingers of thousands of minds, floating in the lonely hearts scarred, does not fall the mundane world and the common destiny of the belief... I am inconsolable screaming, I graceful Qichu sad, touched many accompany me disappointed sigh, dim soul disappear. Dive with me in the night, read the lonely and helpless, in the dark mind wandering Trent fly infatuation men and women!
Related Articles:

Fairy tale _1

A feast is

Do not kno

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113

"Three horse" on the same stage of selling insurance Ma Ma Huateng for the first time to respond to the dispute with WeChat
< p > yesterday, Zhong An insurance in Shanghai announced officially opened,air max femme pas cher, the collision of three horses on the same stage debut and relate to another topic of Internet banking into the opened yesterday, the scene of the main course,< p > Introduction: maybe there is no any insurance company opening can so ostentation and extravagance - yesterday afternoon, with the presence of Mr Ma, Ma and Ma three Internet community and finance chiefs,hogan sito ufficiale, known as a limited company in Shanghai has announced its official opening is the world's first Internet insurance company zhong an online property insurance. Zhong An insurance business seems to be the side dishes, three horses on the same stage debut and each other on the topic of Internet financial crash into the yesterday the opening scene of the main course. Even more surprising is that Ma first time to respond to and from the competition with WeChat, said, to act as the role of WeChat challenger, even if not large, but also to promote the innovation and development of WeChat.
< p > this interpretation, said Ma QQ and prosperous competition to analogy now dealings and micro channel competition, this implies that the exchange is a prosperous, fight, but micro channel.
 Ma Yun, Ma Mingzhe argued that all things are available on the Internet
 in zhong an online launch ceremony, Ma and Ma Huateng two Internet heavyweights appeared on the same stage caused a lot of lenovo. Earlier,hogan sito ufficiale, due to the high-profile launch of Ali group mobile social networking program, the industry is intended to challenge the status of Tencent WeChat,scarpe hogan outlet, so the relationship between the outside of the two people have speculated. Yesterday the two horses adjacent while sitting, director Guo Guangchang deliberately provoke micro letter and correspondence topic, field atmosphere immediately dignified.
 used to play Tai Chi Ma half joking way to ease the atmosphere, the scene drew bursts of laughter. He said: I would like to think, in the mobile communications field, why is WeChat? That Ma Huateng also think, in the electricity business field, why is Ali? A more and more contacts, even if the final can not become large, but also to promote the innovation and development of WeChat. Ma Yun believes that every subdivision of the Internet industry should not only have a giant, but need other rivals to compete with it, and that is to act as such a challenge role.
 in yesterday's discussion of Internet Finance
< p > however, when Ma stressed that there must be two similar products on the market, Ma immediately mianlicangzhen responded to the sentence: we welcome competition,hogan sito ufficiale, and we find different location, then in QQ and prosperous competition,hogan outlet, finally you find competition position.
 sat next to Ma Yun Ma Huateng immediately agreed, and Ma Yun talk about the competition. Pony Ma said that competition in the Internet industry is the norm, to hold the normal state of mind to look at this issue, including the micro channel itself is Tencent internal competition results. And the competition is a good thing,hogan outlet, can promote the user experience. He also said that the market is very large, will not be understood,goyard paris, or the media want to see the smoke filled the situation.
 Ma Yun, Ma Huateng for the first time to respond to WeChat, and from the dispute
Related Articls:

DCCI will release China Mobil

IDC analys

According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
2015 student union Department of propaganda work _0
« پاسخ #8 : 31 مه 2016، 02:20:51 pm »

.
 two,adidas yeezy pas cher, to strengthen foreign exchange
3,pandora outlet online. personnel exchanges
 activities in accordance with the development and change of each semester,pandora outlet online, highlighting the various stages of the fashion elements,scarpe hogan online, the various places of popular events for the subject matter.
2,scarpe hogan olympia. goods management
2. brand activities: for example,nike tn pas cher, the University of sailing,adidas nmd runner pas cher, Thanksgiving activities.
2015 students will work in the Propaganda Department
2015 student union propaganda department work plan
 the following is what I think we should do this term:
1. system specification
 three, to create a special event
 one, do a good job in the internal construction (only the internal construction to do a good job,barbour pas cher, to be able to successfully carry out activities)
1., like the University of the University before sailing, Thanksgiving activities to continue.
4. clear division of labor
3. big theme: warm campus, the messenger in action. A series of activities of
2. and neighbors to do a good job of communication and exchange, to achieve resource sharing
1. listen to the views of teachers and students, according to the different stages of their requirements for the next stage of the work of the deployment of
Related Articles:

Summary of the work of disabled persons in the business community in 2015

2011 two s

In 2011 th

In the process of recruiting departments strictly according to the school students will internal regulations, careful examination, focusing on the selection of, for students to bring the fresh blood. The successful completion of the work to become the future work of the smooth development of the original power. At the same time, it also produced a new session of the student union cadres through democratic elections.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • cde661
Provisions on the administration of the eight hour
« پاسخ #9 : 13 ژوئن 2016، 01:29:34 am »

in order to further strengthen the management of the behavior of cadres and workers outside the eight hours, improve the supervision and control mechanism of cadres and workers, to ensure that the purity and stability of our community, especially the development of the provisions of this.
 ten,golden goose deluxe brand, give full play to the supervision of the family members of the cadres and workers. The use of various forms to strengthen communication with the cadres and workers of the family, the family together "honest".
< p > A,wholesale mac cosmetics, our community of all cadres and workers should consciously abide by the rules and regulations of the party discipline and the rural credit cooperatives, abide by the civil code of ethics and professional ethics, we must always maintain the image of the rural credit cooperatives.
Provisions on the administration of the eight hours of rural credit cooperatives cadres and workers
 secretarial writing network
 nine, a serious discipline. Where in violation of the above situation, if the circumstances are relatively minor, giving criticism and education, admonishing conversation, shall be ordered to make inspections or other tissue processing; if the circumstances are relatively serious, give corresponding discipline Zhengji sanctions.
 rural credit cooperatives cadres and workers eight hours of behavior management regulations
 five, standard eight hours outside the business activities. Eight hours outside the business should strictly abide by the rules and regulations, warm service, do not take the principle of doing business with.
 eight,nike tn pas cher, advocate civilized and frugal fresh air. Take the initiative to coordinate the family and neighborhood relations. Strictly avoid extravagance and waste, and set up correctly,hogan sito ufficiale, healthy consumption concept, in case of weddings and funerals, and other matters not engage in competition, not pomp,golden goose, than the lavish, do thrift.
 rural credit cooperatives cadres and workers eight hours of behavior management regulations
 three,golden goose outlet, resolutely stop the abuse of power. Prohibited the use of authority to engage in bartering, engaging in business activities, accepting subordinate gifts (gold), reimbursement by himself and spouses, children pay personal expenses.
 seven, the implementation of the vehicle management system. Unauthorized use of the bus, illegal driving.
 six, the strict implementation of leave system. According to the provisions of leave to go out, leave back to post timely,pandora sito ufficiale, it is strictly prohibited to not leave out, absent over leave.
 eleven, the grassroots agencies, the Department of the main service leaders to be responsible for the unit cadres and workers eight hours outside the behavior of the specific management. To take advantage of the on-site inspectors, telephone inspectors, visits to the family and the masses, and other forms to strengthen the work
 four, the correct grasp of social principles. Very careful in making friends, not with the misdeeds of people traveling between and and loans to households lalacheche, beer and skittles,hogan outlet online, is strictly prohibited bang Dakuan, engage in improper relationship. Are not allowed to accept may have an impact on business banquets; are not allowed to participate in using public funds to pay for the business of entertainment activities; are not allowed to accept family loan arrangements private travel or vacation activities; are not allowed to accept a lending relationship between the units and individuals donated cash, securities, payment by card; are not allowed to accept loans to households provide all kinds of reward and sponsorship.
 two, advocating healthy and upward life. Prohibited involved in unhealthy places of entertainment, participate in sexual activities, participate in religious and superstitious activities, participate in gambling and gambling in disguise. The ownership of secretarial resource network, put the mouse according to the prompt to view more information
Related Articles:

Five five

The people

With the reform of the administrative examination and approval system, and give prominence to the "on administrative licensing" learning, advocacy, through organizational learning and training, forestry system of cadres and workers to deeply understand the basic spirit of the three laws, to further strengthen the administrative law concept, improve the ability and level of agricultural management according to law.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
replica cartier love bracelet seven minutes to eat".
« پاسخ #10 : 31 اكتبر 2017، 08:56:02 pm »

Report suggest with consulting professionals in related fake cartier jewelry fields.Login cartier earring replica Iqiyi instantly enjoy the exclusive service of all users.I like most children as well as pure aerobic series, seven minutes to eat".
   I believe we will get the ideal figure in the future. eat too hypocritical". may be replica van cleef & arpels jewelry a disease"... nervosa (Orthorexia) is a kind of mental illness which is anxious to eat "healthy food" or "clean food" and it is depressed and stressed when you eat the food which you think is unhealthy 1997 Dr Steven &middot; of the United States; cartier love bracelets knock off Dr Bratman defined the unofficial concept in Greek also known as the health food health food obsessive-compulsive disorder of course this is not an official disease but the disease is a kind Bijoux Pandora Pas Cher of people to convey a kind of behavior personally I think this cartier jewelry replicas wholesale seemingly healthy and scientific drink

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=561481&p=631472#post631472

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=165&pid=70117&page=11&extra=page=1#pid70117

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=725462&pid=856242&page=1&extra=page=1#pid856242

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1339&pid=178565&page=82&extra=page=1#pid178565

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=4895.msg36255#msg36255

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1596&pid=178564&page=44&extra=page=1#pid178564

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=563176&p=631471#post631471

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=231221&pid=270389&page=1&extra=page=1#pid270389

http://jiamei.im/forum.php?mod=viewthread&tid=892182&pid=1020383&page=1&extra=#pid1020383

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=181&pid=70114&page=34&extra=page=1#pid70114

http://toyotachr.com.tw/forum.php?mod=viewthread&tid=152642&pid=173290&page=1&extra=page=1#pid173290

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1339&pid=178563&page=82&extra=page=1#pid178563

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=5709.msg36254#msg36254

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=560515&p=631470#post631470

http://toyotachr.com.tw/forum.php?mod=viewthread&tid=152136&pid=173288&page=1&extra=page=1#pid173288
خارج شده است

این صفحه در 0.113 ثانیه 19 نمایش داده شد.