پمفلت "DA "افسردگان گمنام .

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خداوندا :
دستانم خالیند و دلم غرق در آمال
یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان
یا دلم ا از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: پمفلت "DA "افسردگان گمنام .  (دفعات بازدید: 7409 بار)

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • abc659
Elegant, in my life is the most beautiful scenery
« پاسخ #30 : 12 مه 2016، 07:56:01 pm »

< p > I in the sunshine smile, Chan if flower; I in the breeze lifted long hair, indifferent to the wind; I in the moonlit night staring at the sky,hogan outlet online, elegant as water. Elegant, in my life the most beautiful scenery.
 any woman, in fact, is the most beautiful scenery. Many times we are not beautiful, but we forget that we are born with beauty. All the breath of life tells us that only those who know how to smile can be the most beautiful scenery. Elegant and indifferent, not every woman is born,chaussure air jordan soldes, only in the years smoked pottery in, know indifferent look at life in various, so we will live more beautiful. In this way, can we show more outstanding.
 set elegance and style of life, this is every woman's expectations. However, life will not give us every woman born elegant and amorous feelings, a lot of time is our elegant and amorous feelings of the best polish. Of course, the years will not be free of the grace and style we have a body, we each woman must learn to use their own self to feed back their own
< p > when I walk in the crowd live zebra crossing, in exchange for the review of a lot of, the elderly also young people, both men and women. Once, I thought I was wearing heels look very uncomfortable,nike tn soldes, so looking back from curiosity. When one day, there is a car in my passing zebra stopped, revealing a handsome face, he smiled and told me that my clothes are very beautiful, my smile is very charming, I am also very beautiful. That time I was in an instant,scarpe hogan outlet, and then gracefully waved his hand to him, and said thank you. Watched him leave the car, I finally understand all my smile is back to life the most beautiful scenery.
< p > once, don't like to smile at strangers, and always put the is the most cool posture, give a person with a from the bones of the aloof and indifferent in alienation sense. Do not know when to get used to all the people who know and do not know how to smile, like to bring their own friendship and brilliant life of all the people and do not know the people. In many times, with their own smile in exchange for the most beautiful smile, slowly understand, in fact,goyard paris, the distance between people is in a smile.
< p > once many times, like to own the most lovely aspect of the show, like wearing shoes and denim overalls, run in the sun. Don't know when, like for vibrant shoes,hogan outlet online, put on my skirt and high heels, leisurely elegant walking in the crowd, the crowd watching Renlairenwang, like sipping mouth indifferent smile, would like to give back to life the most sincere and pure and fresh.
< p > years along the way, I had faded the body all sentimental, reminding one of the smile in every morning,nike tn pas cher, every day facing the sun, I am elegant, such as water, cool wind. Most of the time, do not understand yourself childish and publicize what time is fading. I always thought that to make yourself proud defiant, finally in every sunrise and sunset slowly faded,mont blanc porte mine, the alternative with the passage of time is elegant and indifferent.
Related Articles:

Autumn _11

Then he confidently put food down! When the afternoon, our beloved headmaster " " us! We put the training results to the president, the president is naturally Gebulongzui! Then, the principal is a person all know the words for a long time, when we have fast dying, the president finally scattered! Thank God! The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
The purchase of one hundred million euro exposure
« پاسخ #31 : 13 مه 2016، 05:35:27 pm »

< p > bogeba liquidated damages reached 50 million euros,tn femme pas cher, if Florentino,hogan outlet, you really want to complete the transaction,hogan scarpe outlet, in addition to the liquidated damages for breach of contract,hogan outlet online, wages and other costs,goyard paris, Real Madrid to a total of spend 100 million euros.
< p > according to the Italian media Tuttosport claimed that Real Madrid president Florentino Perez to Juventus midfielder Pogba 100 million euros,goyard prix, the young French midfielder with Juventus contract until 2018 will end,nmd runner homme pas cher, but the player wants to go to bigger clubs seeking new challenges.
The purchase of one hundred million euro exposure Real Madrid Juventus general France black and hard landing for Bernabeu | Florentino Berg |

Exposure t

Ministry o

second step

Niu Er new personal articles for newly weds brand Naruko Naruko d 'lux, innovation and R & D out of the latest generation of "good night jelly mask series", excellence from the texture, degree of repair, the absorption degree, stability of active components of the details of the improved, during sleep can layers of penetration, play a high efficient function and maintenance.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
The refinancing plan suspected leak jiangte motor
« پاسخ #32 : 15 مه 2016، 02:51:31 pm »

unusual fluctuations in the price of the river today, the disclosure of self disclosure, the company is planning to start within the next 3 months to start refinancing. Company's stock market two eye-catching performance, suspected leak due to, or limit the sale of shares lifted cash to pave the way.
 River special motor disclosed today self disclosure shows that no recent media reports did not disclose significant information,mont blanc pas cher, the first three quarters of the company is expected to grow by 50% to 80% of the results notice,scarpe hogan outlet, but also in the semi annual report released. But the announcement, the company is planning to start again in the next 3 months and then financing matters. Refinancing project is intended for electric vehicle drive motor and control system industrialization projects, wind turbine technology projects, high voltage frequency conversion motor and lithium ion battery cathode material expansion project. The project, electric vehicle drive motor and control system belongs to the company to develop new products, there is no large-scale production, there is a certain technical and market risk; wind generator and high-voltage frequency conversion motor product technology is mature,goyard paris, has small batch production, the investment is to expand capacity to meet market demand; lithium ion battery cathode material product technology is mature technology,hogan outlet, there are some marketing risk.
 Jiang special motor,hogan outlet, said the refinancing issues are still in the early stage of internal planning, to be considered by the board after the adoption of the general meeting of shareholders, and submitted to the Commission for review. Re financing projects,hogan outlet, the amount of financing and the board of directors held a time and the results are uncertain.
< p >, it is worth noting that jiangte motor during the stock transaction, and its main similar Kaidi Electric Power, Kang lift force, Huaguang shares the company's share price fell, Jiang motor shares spared inevitably suspect and refinancing plan related to the project. Another coincidence of the point is that in October 13th, Jiang special motor total shares of the sale of shares of restricted shares lifted, Jiang special motor stock at this time to go high, shareholders just holdings of cash.
 / reporter Wu Zhengyi, editor Qiu Hailiang
10 May 13, Jiang motor lowest price decline more than 4%, after a strong surge once daily limit to close rose 9.32%; 14, the company's share price once again staged a reversal,golden goose sneakers, by 4% decline quickly turned red; 15, company's share price rose 7.27%. Because of the company's 3 consecutive trading days closing price deviation from the value of 20%, according to the relevant rules are abnormal fluctuations in the stock price.
< p > from the 13 and 15 of the billboard information, Galaxy Securities Ningbo Cuibai Road business department,hogan roma outlet, securities Aijian Shenzhen Shennan Road business department continuously appeared jiangte motor buy seated front row, two days together were buying 4071 million yuan and 38.56 million yuan, for the main parties.
The refinancing plan suspected leak jiangte motor stock transaction or reason
Related Articls:

Inner Mongolia Huadian three suspended due to majo

With the previously published annual report of the Chinese life and peace Chinese compared to Chinese Taibao net profit growth significantly ahead. China Life annual report shows that last year, net profit of $95.47%, an increase of, China Ping An net profit of about 17 billion 400 million yuan, an increase of 126%.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
A cloud had missed the
« پاسخ #33 : 15 مه 2016، 11:40:38 pm »

A cloud had missed the< br / > the early autumn, the air is full of hot, the expanse of the sky, the cloud is warm wind gently pushed forward, and after a little while, just clouds has become a traveler......Without warning,golden goose deluxe brand, everywhere flutter;; < br />  & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; the same is you, just in different seasons, you have to jump to let I was just kidding,sca goyard pas cher, no longer when I open the door of that a moment, happy to shake tail, I down a squat, you gesticulate to my bosom, these images as a cloud, a blow on the loose, leaving only a faint trace strands of a suspended in the air,hogan outlet online, which less than the crystal, even if broken residue will also leave a little mark, you appear in my sight, but let me start not expected and hear you leave... Protracted see Dad, you are my colleagues a baby, your name is Doudou, because your "former father" a week back to Hanzhong house, so you naturally weekly "live" in my house, just remember that day, I was back with a lot to write the homework, and his mouth was muttering: Weekend arrangement so much homework, do not let people live, while complaining of side opened the door, just open the door,hogan interactive outlet, a group of white fluffy things keep making a pounce upon me, I am one Leng, to shout, that is a little white puppy, I was very surprised, I thought: Dad,tn requin pas cher, mom is not always does not raise animals? I asked the reason, it is very happy,hogan rebel outlet, who let me on the dog is so crazy! Thought every week if you will accompany me, I will take you gently in her arms,tn requin pas cher, fortunately, you are not afraid of life, in my arm also Ceng few, very comfortable lying on the my arms, expect future happy life. I looked you giggle, you open your Mo eyes, a face of vacant looked at me, I play big heart, with his finger on your nose, you actually use your little meat palm patting my fingers, hum, stingy, not to touch don't touch, anyway, the next day is long. I reckoned in the heart...... The next few months, I really love you and helpless ah, sure enough to keep you have to raise from a small time,nike tn pas cher, every time you in the room to solve your temporary emergency, you are comfortable, but it is bad for me ah! Every day after school, I would have to pull a large piece of toilet paper, and then in every corner to find your footprints left behind, yesterday is in the air conditioning, the day before yesterday is in the corner of the sofa, and today will be where? I am looking to keep you smell, but you look interesting with behind me, I just open the door of my, heart couldn't help a surprised, not... I did not go so back, I looked down, I stepped on the "mark" you do, I look back and found that you are not behind me, I do not know to hide in the corner to steal a smile, but! Who told you my baby?/>   Related Articles:

Next life and I

drift

The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless. Sunlight scattered into the window, we each feel like sunshine, but the teacher must give this piece of sunshine and some shadow - announced the results of the examination, our good although the mood has been hit, but immediately perk up!
خارج شده است

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • pqr156
Rouse stork
« پاسخ #34 : 16 مه 2016، 02:55:52 am »

< p > father's illness is good or bad,adidas yeezy pas cher, but the spirit of the slowly up, he as long as the father to be at ease, so don't go explain at the beginning of his career have done what, also don't say where is to buy the drug expense money.
 he brandished a chopstick, a sweet color on the face,sca goyard pas cher, excitedly asked: "do you come to know what is that feeling? Is the book says the near death experience the feeling of soul! You know what? No one is free,golden goose outlet, money no money, in fact,hogan outlet, is a tolerance, but as long as there is such a look, it is enough."
< p > in the stability of the unit, a thousand years and a day almost, and Mr. woman / is in the majority, the office is full of gossip, everyone on the floor hit walnut,air max pas cher, mask, take time off to travel with a companion to go shopping... Because there is no demand, he was very low-key, do not dispute the title position, also never mention the previous thing, by chance, only to say that the work of the Private Companies. Boss asked him to take a document repeatedly modified to go, he will do it, ought to be entertained; they mask, he waiting in the doorway, he complied.
Rouse stork
 that is in the autumn of 2001, in a restaurant when he met him, take the words, we simply put together a table two tables, while talking about the market, such as chicken. As usual, my young colleagues complain their perennial in to do the project, there is no freedom: "unlike your business to go where." When he heard it, he quickly raised his eyes and said, "no one is free."."
 and let him die also can not forget the scene, appeared in Xinjiang. That day,yeezy 350 pas cher, they were running around in the hot desert in August, suddenly saw a reed swing, it was proposed to go there to see, everyone is very tired,hogan outlet, but it is strange to tacit approval. Through the reeds, a vast lake show in front of them. Their sudden arrival, startled the birds perched there. Tens of thousands of white birds, suddenly took to the wings to fly.
 9 years later, his father died peacefully. He calmly resigned after a funeral. As to the 9 years forbear to release all, he found a few partners, driving a car, began to go west, desert,hogan sito ufficiale, mountains, lakes, grasslands, a road go in the past. The scenery let his blood boiling again, so that he gradually pale soul and plump up. He will never forget. Heavy rain is coming on the plateau, a large wheat to a group of wearing a red scarf woman waving sickle, clean beside the lake, golden yellow poplar the shadow on the lake...
  received that year, father ill news, MAG 28 years old, is in the field of business name has 3 companies. Day and night he arrived home, father because the rescue in time and not leave them, however, since then, never get out of bed, exactly nine years. Bedridden father, most worried about is that he doesn't have a steady job, also not married. So, he turned the company out, back home, looking for a so-called stable work, to accompany his father.
Related Articles:

How glad t

A leap of the story - Primary School

The boundless thought

Her ex boyfriend is her brother in college students was good, excellent grades, poor family. The headmaster saw this boy looking for daochamen son-in-law. The boy was in a dilemma for her sake. Hi! Who ties unties, then plum personally for his decisions, advised him to choose the best, be at ease go, she will always bless him.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
Steve Wong era Overture pick list cold rainy night fans sing cry
« پاسخ #35 : 16 مه 2016، 11:56:04 pm »

< p > distance "era Overture" Beijing station concert only a month,hogan sito ufficiale, huanggujiang already started active preparations, in addition to select a song, and the band rehearsal,nike air max pas cher, he also worked tirelessly to improve physical fitness, only to will will best show has been supporting to his fans in the concert. As for music, "the era of Overture and the cold rainy night" believe from nine times out of ten, the plot of surprise, certainly will not let you down. So there are feelings of both contemporary singer, will certainly cry a large number of fans, we take it to
< p > in addition to launch the new song,hogan sito ufficiale, huanggujiang this year opened more "prelude to era," the mainland tour concert,scarpe hogan outlet, and will be the first station is scheduled for September 27 in the MasterCard center of Beijing Huiyuan space (formerly m space) concert. In October will be arrived at Shanghai and Guangzhou. Recently held in the capital of Beijing station concert conference, huanggujiang site sing the song "era Overture" and "cold night", so many fans red eyes, deeply touched. Fans said, not only because the cold rainy night "is beyond period, is impressed by huanggujiang slightly sad scene interpretation,air jordan pas cher, previously only thought huanggujiang is a good singer, now can not hesitate, Wong Ka Keung is a both sense of the times, and feelings of good singer, listen to his songs have the impulse to tears, the strong appeal and not all singers can do.
< p > Hong Kong Chanticleer rock band beyond bassist,nmd runner femme pas cher, beyond Band Classic Songs "on a cold night in the rain, singing,scarpe hogan outlet, famous musicians huanggujiang 2014 new personal language single" time overture from end of July after the launch,chaussure tn pas cher, due to the sheer rock genre, positive inspirational positive energy and of social concern, the fans and the industry alike. In the CCTV music channel and billboard music to create a joint "global Chinese music charts on the list", Wong Ka Keung "era Overture" gains success in August the first 4 weeks of champion, really gratifying. At present, the "time" list "Overture" again this week's TOP40 list, is expected to continue the brilliant last week.
"Steve Wong era Overture" pick list "cold rainy night" fans sing cry

British me

The Golden Globe Award invited Ricci Gervais presided over a disagreement infigh

Huang Xuan

Last month, the French media exposed the former France international Cisse together with 3 other people use s..e..x video blackmail Valbuena. But the former Liverpool striker has not been involved in the case of a French prosecutor's investigation. But in the end, Cisse racketeering was released, I do not know whether it is affected by this, Cisse shortly after tearfully announced his retirement.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Stone.
« پاسخ #36 : 19 مه 2016، 10:32:32 am »

"Stone".
 lover back from Shandong , sent me a "stone". The brown, sleek and smooth,goyard paris, after tea fragrance. For a long time. The name "stone" bamboo cup. < br / > < br / > "Muyu stone", is a very rare hollow stone, the scientific name of "too much of a surplus, surplus Yu", "Shi Huang Zi", commonly known as "the resurrection stone", "phoenix egg", a symbol of good luck, foli,hogan outlet, said Taishan wooden fish stone can bless all living creatures, evil spirits misfortunes.  the old saying "have seen the mountain cave,hogan outlet online, rare stone hollow bead jade, not in a class, can be in". The use of air as the ancient men of literature and writing inkstone Yu Sheng, enduring ink color taste. Modern scientific identification, the stone containing Se, Zn, Fe, Co, Sr, Mn, beryllium, lithium, potassium, phosphorus and other 20 kinds, according to the records of "compendium of Materia Medica", "Muyu stone" rare medicinal herbs, their sexual gamping non-toxic, have "Yipi, dirty gas,nike tn pas cher, organs, five internal organs of the town" effect,scarpe hogan outlet. The long-term use of "stone" cup of water can slow aging and prolong life. < br / > < br / > long-term use Muyu stone tea tea, regulate the body's metabolism, softening blood vessels to prevent hardening of the arteries. The long clothing has magical effect, strong resistance to cold and heat, not hunger,scarpe hogan outlet, sickness, Qingshenjianfei not old.  this precious gift Trinidad brings, is my love. The tea will be inundated with pleasant fragrance, sipping a mouthful, Dunjue mouthful fragrance, diffusion through the body of every nerve, the feeling is so cozy and comfortable. Even in the heat of the season , a few days of tea can still drink will not deteriorate. This is not an ordinary object, it is heavy, hot hot love heart!  "stone" sexual gamping non-toxic, has a magical effect of sickness is not old. This is the bad words of love, for my love and hope. "A stone edge, no false blessing" said. More shows that I and the love of the combination, is the edge of the results, a symbol of happiness.  I won the "stone" cup, close eyes  . Gently caress this sleek, slightly with temperature, such as skin texture, let me dancing like his thoughts; the smiling faces of love. Will such as skin cup trudge to my face, just like I kissed her cheek, the cup cover trembling issued crisp sound,golden goose outlet, like lover bell like laughter. I hold on to her soft body, her head pillowed my muscular arms and lover innocent girl like in my arms snuggle, so for a long time for a long time. < br / > < br / > I gently picked up "wooden fish stone cup handle, like touching live love slender hands, this rain, hands pass touched my body, each to a place I will have a boiling passion, very excited. Slowly moist smooth cup, put in my mouth, like lover's lips, soft, sweet, she sent gently, happiness &quot,hogan outlet;groan", I
Related Articles:

Each walk away, not goodbye

-

The eternal love of reincarna

Around the pear garden put up lookout.

pear Village on the road, has entered the outside the car, Liyuan highway has dancing in the dust, many buyers, their comings and goings want to snapped up the first batch of pears. This village has brought a lot of trouble. Sometimes serious work to pear. The captain immediately called the whole village mobilization meeting.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
ST Shi Da large shareholder loans notice a loss of
« پاسخ #37 : 22 مه 2016، 01:23:10 am »

< p > strange,bottes ugg pas cher, began to "save" St Shi Da Nang,ggdb outlet, St Shi Da Nang controlling shareholders but on December 19, 2008 reduced to st Shi Da Nang 4486 million shares, representing 1.09% of the total share capital of the company, which it holds shares of St Shi Da Nang further decreased to 30.68%. >
< p > today, St Shi Da Nang announcement. Due to the 2008 by the fourth quarter of the global financial crisis impact, resulting in paper industry boom decline,nike tn pas cher, company product sales volume, price fall, accounts receivable should be increased and digestive pre high raw materials inventory and quasi partial disposal of assets, the company 2008 annual loss.
 Washington in 2007 through the huge debt restructuring profit ST Shixian (600462) will fall into a loss. At the same time, the controlling shareholder of Jilin Shi Da Nang paper limited liability company will to st Shi Da Nang provides 3.9 billion yuan loans,spaccio golden goose, mainly for the return of Yanbian State Investment Management Co., Ltd., Yanbian state owned Assets Management Corporation and Yanbian Finance Bureau of part of the loan. Borrowing rate is 5.31%, the loan period is from December 30, 2008 to December 29, 2009.
< p > from the point of view of the semi annual report 2008, St Shi Da Nang paper business has been in deficit condition,scarpe hogan olympia, its gross interest rates are negative, in the first half to rely on financial subsidies only to maintain the meager profits.
< p > according to today's announcement,air max pas cher, St Shi Da Nang intends to the disposal of assets mainly has two, but due to in 2008 completed and therefore cannot be changed outcome of losses in 2008. St Shi Da Nang in 1991 introduced a second-hand news paper machine production line,hogan outlet online, currently produced by the production line of products can not meet the needs of users, for the holding of the equipment, the original value of 1.37 billion yuan, with a net worth of $8737.05 million yuan; ST Shi Da Nang intends to the equipment and relevant spare parts and other materials, and evaluated on November 30, 2008 as the base date after the transfer, is now being evaluated in.
 Securities Times reporter Li Kun
ST Shi Da large shareholder loans notice a loss of blood transfusion
< p > transfer of assets at the same time, St Shi Da Nang is ready for acquisition of the controlling shareholder of Jilin Shi Da Nang Paper Co., Ltd. power centers, instrument, machine repair plant, transportation company, papermaking factory and chemical factory and St Shi Da Nang production related assets management. The original value of the assets 141 million yuan (not evaluated), net 55 million 137 thousand and 700 yuan (not evaluated). Assets are currently being evaluated. Data show that the chemical business is only ST Shixian maintain positive operating profit business.
< p > another intends to dispose of assets for St Shi Da Nang in 1985 self raised funds to build self reservoir and the reservoir use supplement production and water shortage and local residents living water. ST Shi Da intends to reservoir overall transfer to the relevant government units, the relevant procedures are for. The value of 24 million 533 thousand and 100 yuan,hogan outlet online, net 17 million 161 thousand and 400 yuan. Allegedly, after the transfer can reduce ST Shi Da Nang on the reservoir of daily maintenance, maintenance costs and flood risk.
Related Articles:

A shares o

Cimic intends to raise additional liquidity

Huaying ag

According to the huge group and Star car yesterday signed the "letter of intent cooperation", the large group intends to Hebei, Shandong, Shanxi and Inner Mongolia in 12 cities to invest in the construction of 12 Mercedes Benz brand stores, and leased to the use of the joint venture, the lease term for 15 years, 15 years after the expiration of the joint venture company has the right to renew 5 years, rent according to the local market level consultations identified.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Gold Group trading platform premium turnover _0
« پاسخ #38 : 22 مه 2016، 08:26:31 am »

/ reporter Wang Xiaoyu, editor Li Jianfeng
 belongs to the group's real estate sector recently was stabilized to stabilize the situation. Data show that the real estate index since mid March hit bottom after the shock rebound.
The group bulk trading platform premium turnover
There was a big deal
 Haitong Securities report pointed out that the structure of the product in 2013 there is a clear adjustment, which accounted for 144 square meters of small and medium sized units accounted for 70%. Product structure adjustment will be beneficial to the company to adapt to the current just need to give priority to the market, and will bring a steady increase in sales. Expected company 2013,scarpe hogan outlet, 2014 earnings per share were 0.82 and 1.02 yuan.
 the group yesterday, the number of shares involved 35 million 815 thousand and 500 shares, the amount of nearly 243 million yuan,nike tn pas cher, the price of 6.79 yuan / share,adidas yeezy boost 350, compared with the day's closing price premium of 3.34%. Sell seats from Changchun Hengtai Changcai securities business department of Zhujianglu Road,hogan sito ufficiale, then set side of Haitong Securities Business Department of Shijiazhuang normal street.
The
 the transaction is not an accident on the block trading platform. Golden Group yesterday, the two day market turnover of about a day, the amount of about $. This means that if the above shares directly to the market, the gold group's stock price will be under greater pressure.
 is worth mentioning is that the group in mid March has seen a large sum transaction, the number of shares traded more than 200 million shares,hogan outlet online, the amount of more than 1 billion 240 million yuan,hogan outlet, while both buyers and sellers from institutions dedicated seats. But the price is relatively low, 6 yuan / share,air jordan pas cher, compared with the day's closing price discount slightly.
25, Shanghai and Shenzhen two cities a total of 27 pen large transactions, involving 20 stocks,hogan outlet, the total turnover of 670 million yuan, compared with the previous trading day. Among them, the group of a premium trading block trading market has become the biggest attraction.
Related Articls:

Star Cable deputy chief Yuying falls dead

A culture

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Sly fox _1
« پاسخ #39 : 24 مه 2016، 04:40:16 am »

the two stupid guys are even playing with a careless fall into the pond. Wait until they are exhausted to climb the shore, the wolf said to the bear: "how can you eat my chicken, please you not to eat?" "I eat your chicken?" The bear asked to stare at. "How is it not? This is the fox." Fox!" At this time, the two stupid guy looked at each other,nike air max pas cher, understand the truth as if wakening from a dream.
< p > Fox and folded back to a wolf,montre guess pas cher, wolf knocking the door, to the wolf said: "you know not to know bear to eat the chicken you home. I saw with my own eyes." The wolf then saw the bear on the road, said: "this guy, I asked him to eat chicken, he stole my chicken." Finished and then chased up......
 at this time, the wolf found a small chicken, very angry. Thought to be a while, bear to be a guest, there is also a, also had to do. Bear home see the message of the wolf, is on his way to the wolf home when a fox greeted him: "oooh, brother bear you don't come to a wolf, you see my ears." The fox pointed at his ear and said, "I was so kind as to ask me to eat chicken soup...... Oh, you must not go." Bear is still not quite sure, so he climbed on the wolf's back of the backpack on a found wolf is the yard sharpening, sound of the reclassification reclassification. A good knife, the wolf took up the knife,golden goose mid star, looked at, said: "ready, will bear! Ha ha!" When the bear's scared from rolling down the hill,hogan outlet online, the head also don't return to rush.
 one day to get two chickens, home stew pot of delicious soup, to bear to eat. Unfortunately,goyard pas cher, the fox was found after playing the chicken abacus.
 sly fox
Sly fox
 what about the pot of chicken soup? Of course, is the fox to eat clean, and even the point of the chicken bones are not left.
< p > wolf see the soup is good, they intend to go please bear to share the delicious, to the bear's home but found bear, had no choice but to leave a note, above wrote: noon please my soup. Wolf message. At this time,ggdb outlet, the fox has slipped into the wolf's are chicken meal. After a while,air max pas cher, the wolf came back, and the fox slipped away. The fox, who wanted to be an observer, did not drink the chicken soup, and he said to himself,hogan sito ufficiale, "this is a way to get it."
Related Articles:

Going to t

Borrow mat

golden goose outlet

Finally, the Chinese players out, he is not a bit like high jumpers, while scratching their heads, while jumping left and right jump, like a quick boxer, I really like the high jump of material. Suddenly, he quickly ran up and jumped into the cloud nine, after a long time before the fall. The foolish eye, do not know how to write the score, had to write "cannot be measured".
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Time is like a net, where you are, and where you are.
« پاسخ #40 : 26 مه 2016، 01:12:52 pm »

; &nbsp,ugg pas cher;
 20 Anyone can become vicious, as long as you tried envy.
            1 have the courage, the rise should be emboldened.  5 do not see a loved one,air max homme pas cher, love too much, your love will depreciate.  8 others when we remove the stumbling block to the next frame,hogan sito ufficiale, perhaps it is paving the way for their.  10 not every word "sorry",nike tn pas cher, can buy "never mind".  12 the earth is a movement,nmd runner homme pas cher, a person will not always be in a bad position. The most urgent is  < br / > 18. If I can see his figure,golden goose outlet, I want to it must be very sad,scarpe hogan outlet, because I have a happy stay in front.  19 always a gap between ideal and reality,ugg soldes, but fortunately there are gaps, and who also rare ideal?
Time: 16:15 2012-07-08 source: network editor: network reprint Click: Second
Related Articles:

If I were Sun Wukong _1110

Geng Le Tong root _1

Wind four

As you know, information plays an important role in our modern society. Someone ~ys that ours is a society of information. I agree with him. In fact, the information is expanding at an increasing rate. As a member of modern society, I am fully aware of the significance of information to my life. It affects nearly every aspect of my life. Then how to obtain and deal with information seems to be of utmost importance.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Topic composition by tree
« پاسخ #41 : 26 مه 2016، 02:43:22 pm »

at the end of the trail, in a piece of green, I found it, it was not the old disabled.
< p > the plant with oval shaped leaves of shoots in the wind swinging, the tree half old jitter with broken branches, seems to have agreed, for its new and cheerful singing,air max 90 pas cher. I believe that the old tree with indomitable faith, indomitable struggle, will be the new! With the expansion of a new green day, green symbolizes life will be re covered with its branches!
 I stood gazing at the tree green bud, the hearts of infinite admiration rising steeply.
 in a very cold winter, a hundred trees withered. As I walked along thinking about a very old question: what is life.
 with a feeling of pity, I slowly approached it,goyard pas cher...... But I soon discovered that in the incomplete tree, but a little into the spring green.
< p > that's a tree by lightning stripped of most of the fracture of the trunk, uneven and broken branches scattered toward the sky; coal black like the trunk has many white spots; atrophy of the bark from the trunk of a tree, shivering in the cold wind.
< p > I looked at it and see its the mutilated body also left many people scars: bark is grilled to some, the trunk engraved many, many words... , I was in the heart of mercy.
 it is still standing there, still very ugly. That image is not in harmony with everything around it.
Topic composition by tree
 see, it's alive!
 when I approached, only very surprised to see that the stump of the trunk, pulled out a small green bud. In the warm is not the spring wind, in around a piece of green, it is so weak, yet so firmly quite where. This is not the same as the life around it, it is a kind of tenacious, a kind of integration into the indomitable tenacity of life.
 &quot,tn requin pas cher;it was completely abandoned by life." I quietly took pity then automatic speaking, the mood turned away from it.
 to the topic of the topic of the composition of the tree
 in a blink of an eye, spring is here,hogan sito ufficiale. One day, I was walking along the path. Along the way, sunny, look look, is a piece of green, let me deeply feel the surrounding vibrant vitality.
 it stands alone, I stand in the distance,ray ban outlet, really can't distinguish what exactly is. In many tall, tall trees, it was ugly. When I walked in front of it, I suddenly recognized it. However,hogan rebel outlet, I couldn't bear to watch it, it is really too bad,tn femme pas cher.
 at the same time, I also solved the problems that have been bothering me: never give up in the face of adversity, and strive to obtain the life of hope is the most precious. Never give up, this is us.
 inadvertently looked up,scarpe hogan outlet, I found a very loud.
Related Articles:

Stars know my heart

I had _1

An unforgettable cattle

Advocate teachers make full use of network resource access to teaching materials, making use of courseware, give full play to the effective role of multimedia, to improve the effectiveness of classroom teaching, enhance the interest of classroom teaching, the habit and culture., and make students learn knowledge is more solid, more rich.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Refining Market overcapacity of Sinopec's refined
« پاسخ #42 : 28 مه 2016، 11:11:02 pm »

,yeezy 350 pas cher
< p > anxunsi provided supply the "daily economic news" data display, integrated a variety of different oil density, 26 million barrels / the number of days, approximately equivalent to the annual 12 million tons of refined oil. Insiders revealed that in 2014 the export of refined oil products should not exceed 10 million tons, Sinopec to complete the export quota, the export growth will be at least more than 20%.
 according to IEA released the news that the Chinese government to improve the export quota of Sinopec in 2015, will increase by more than a year from the previous year to barrels / day, up to 260 thousand barrels / day.
 Sinopec also recently announced the 2014 production and business performance prompted notice". Data show that 2014 Sinopec crude oil processing volume of 235 million tons,adidas yeezy 350 pas cher, of which gasoline yield is 51 million tons, an increase of 12.42%; diesel yield of 74 million tons,nike tn pas cher, representing a decrease of 4.06%; kerosene production for 20.75 million tons, an increase of 19.05%,nmd runner femme pas cher, but the domestic refined oil retail sales increase only 3.61%.
 every reporter Shi Yedong from the bottom of Beijing
 Li Li believes that Sinopec refined oil export quotas increased significantly,nike tn pas cher, indicating that it is not optimistic about the domestic refined oil market demand, but also have a strong desire to inventory.
< p > Ann C1 Energy Research Center Director Li Li that, under relatively weak market demand, Sinopec move is more to digest inventory. Industry analysts believe that the removal of market demand factors, refining capacity surplus which has also become a cause of increased exports of refined oil, China's future oil product exports or will become the norm.
Zhuochuang information >
< p > at the same time, oil 2015 first refined oil export quotas data has been determined, oil export still using gasoline as the main, and the amount of 480 million tons, compared to 2014 first quota compared increased by 20%.
Refining Market overcapacity of Sinopec's refined oil export quota increase of two to
 refinery of Sinopec
< p > "although customs statistics of the final results have not come out, but so far, Sinopec 2014 exports of refined oil should less than 10 million tons,nike tn pas cher, export quotas for the 2015 if completed, refined oil exports will increase by more than 200 million tons,hogan outlet, an increase of over 20%." Industry analyst told the "daily economic news" reporter.
< p > Acciona analysts think she said, Sinopec 2015 annual refined oil export provisional quota increased to around 12 million tons, but the proportion of gasoline,goyard prix, diesel oil and aviation kerosene has not been finalized. "Sinopec south of a main refinery in 2015 oil export quotas in 178 million tons, compared with 151 million tons of the refinery 2014 oil exports increase of 18%.
 recently, IEA (International Energy Agency) issued a message that Sinopec 2015 oil export quota will be increased by more than a year from the previous year to reach barrels / day, up to 260 thousand barrels per day.
 to the inventory will be strong
Related Articles:

Ping an in

ST super d

The reason

Yesterday evening, Haisheng, released 2012 annual report, subject to the shipping market remains in the doldrums, lower rates, the company last year operating income 10.17 billion yuan, down 15.47%, attributable to to shareholders of listed companies net profit loss of 3.71 billion yuan, glide compared to the same period of 3026%.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
PEP eight grade five unit composition Ancient Poetry words art for example
« پاسخ #43 : 30 مه 2016، 12:50:15 pm »

6, with music lining sorrow. Such as "flu flower splash tears, hate the other birds startling." (Du Fu's springwatch) charactizing a fine spring day, this is a delightful scenery, flowers, birds and the entertainment of the people,ray ban outlet, but because of the sense of the other, but the poet see but tear drop center surprised. In this way, with the music scene, it makes the grief feel more sad.
3, static and dynamic. As "the spring breeze and green river south bank, when the moon as I also." (Wang Anshi berth the boat Guazhou ") the" green "word write the spring breeze of vehemence, strength and function,hogan outlet online, the state open, bright color,goyard paris, give a person with spring, vibrant beauty.
2, in order to move the static. "According to the moon between pine, clear spring stone upper." (Wang Wei living in the hills autumn dusk ") before a poet see: moon shining brightly,golden goose deluxe brand, through the pines seemed so like filter, exceptionally bright, cast a light hued realm is more quiet. After a sentence poet heard: Spring exceptionally clear and bright and clean, it in the rocks on the flowing, but it seems to hear the Ding Dong sound of water. By contrast "the mountain spring is flowing quiet".
< p > ancient poems, is very exquisite diction, often is "an Yin a word, twist off a few stems to be", "two to three years, singing a pair of tears to flow." The following poem "words" art for a brief introduction.
 PEP grade eight unit five composition: Poetry in "Lian" art example
5, with real significant deficiency. In visible and invisible. Such as "green smoke light Yang Xiao Han, spring awakens apricot branches." (Song Qi "Magnolia") "spring" is only perceived, can not be heard. Spring,golden goose saldi, red apricot blossom filled with branches, poets in this spring scene is drawing on a "downtown" character, personification, write it live. The "downtown" word is painted scenery, and feeling, it not only depicts the blossoms in full bloom the gorgeous scenery, also wrote in the spring breeze, apricot branches swaying and flowers fretting look lively.
PEP eight grade five unit composition: Ancient Poetry "words" art for example
1, a teaser. The expression of the rich meaning with concise text. "I do not know where to blow reed,golden goose mid star, all night long as sandakan." (Li Yi "night on surrender City Wen Di") as. A "best" word,hogan sito ufficiale, wrote a number of homesickness, look forward to the long standing.
4, in order to move and write static. Such as "sand and bird Ikegami, breaks through the clouds to flower Lane shadow." (Zhang Xian the day fairy ") this month is relatively static, but because of the floating clouds,hogan outlet, the" month "also wrote to move up. A "break" the word, write the moon break through the dynamic. "Flower" is also relatively static, but with a "get" the word, it will be written in swaying. "Get" word intended to illuminate: from cloud seam in stuck his head out to the moon, the moonlight in the charming flowers, like to cast a delicate flowers on a layer of soft white gauze, breeze gently teasing with shame spend Jiao. Flowers in the moonlight with charming soft shadows. "Broken", "lane" two words, the cloud, the month, the flower has three kinds of scenery to have the personality to change, has the rich life feeling.
7, the one word. Such as "warm wind the visitors.
Related Articles:

That momen

Radish - cheap ginseng

A twelve year old girl naughty, stubborn, white and ruddy face inlaid with a delicate nose, and usually love to sip a small mouth, very cute -- this is who I am. In a corner of a bookstore, you will meet a is there holding the book with relish looking at her for a moment with a smile on his face, seemed to hear the cheers of the winner, while they frown on his face, as if encountered problems in deep thought. She, that's me, a small frequent visitor to the bookstore.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Do a healthy network of juvenile
« پاسخ #44 : 02 ژوئن 2016، 01:32:25 am »

,hogan outlet online
 teacher assigned us to watch a movie during the National Day "network of teenagers",hogan outlet, because to return home, so did not see. My mother helped me search the Internet to understand the content of the "network of juvenile". "Network boy" is about a group of students addicted to the network, the teacher in charge and the parents of the correct guidance and education,golden goose saldi, out of the network error story.
 to do a healthy network of juvenile
Do a healthy network of juvenile
 network has become a very important part of our life,hogan outlet, I also like the Internet, as long as the homework finished,zapatillas new balance mujer, my mother will only allow me to play the puzzle game. Some of my friends and I have a lot of friends, because I've heard a lot about being addicted to online games and running away from home. So,hogan outlet online, we must correctly use the network,hogan outlet, do a healthy network of teenagers,goyard pas cher, so that they do not lose themselves in the network.
Related Articles:

The moon i

Shinobi

1 and seriously practice the "Three Representatives Important Thought" and strive to build a good socialism new pastoral areas important year and further adjust the industrial structure, vigorously carry out the "than, learn, catch up, help, super" activities, improve the masses living quality, the key, a year to work now is summed up as follows, inappropriate, please leaders and comrades to criticism.
خارج شده است

این صفحه در 0.112 ثانیه 19 نمایش داده شد.