انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ماموريت شما در زندگي ، بي مشكل زيستن نيست ، بلكه با انگيزه زيستن است.
؛آندره ميتوس؛

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه سی و پنجم  (دفعات بازدید: 1304 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

مردم پول خود را در معاملات سهام به دلیل وارد نبودن به بازار از دست می دهند اما بعدا دلایل فراوان دیگری نیز کشف کردم .
            ما از کارهای خود استعفا دادیم و با یک موتور سیکلت راهی شدیم . بار ما یک چادر ، یک دست لباس کافی ، پتو و سه جلد کتاب قطور راهنمای اقتصادی بود .
            دوستان ما اعتقاد داشتند که یک کمیسیون رسیدگی به امور دیوانگان باید در مورد ما تشکیل می شد ! شاید هم درست فکر می کردند اما تا حدودی نتیجه گیری من موفقیت آمیز بود و بدین جهت مقداری پول عایدم شد و یکبار هم برای مدت یک ماه در یک مزرعه مشغول به کار شدیم تا بدین وسیله از سرمایه کوچکماان برداشت نکنیم . آن آخرین کار بدنی صادقانه ای بود که من در آن دوران انجام دادم . ما تمام شرق آمریکا را در عر یکسال پیمودیم و ثمره آن گزارش یکساله به بازار سهام بود که باعش شد شغل خوبی با خرج سفره ای چرب نصیبم شود و در یک معامله آزاد هم مقدار بیشتری پول بدست آوردم . خلاصه حاصل سود آن سال به هزاران دلار بالغ شد.
            تا چند سال بعد هم بخت با من یار بود و پول و تحسین فراوان بر سر و رویم فرو می ریخت و به همه چیز رسیده بودم . قضاوتها و ایده های مرا بسیاری از مردم دنبال می کردند و از طریق روزنامه میلیونها نفر از آن بهره مند می شدند . بازار پر رونق اواخر دهه 1920 در حال جوش و خروش بود . مشروب قسمت بزرگ و فرح بخشی از زندگی من شده بود . در کلوپها ی شبانه شمال شهر همه ولخرجی های هزار دلاری می کردند وحرفهای میلیونی میزدند . صحبت های فریاد گونه فا را پر کرده بود . مسخره گان می توانستند مسخره گی کنند و بهای آن را نیز بپردازند . من هم دوستان گرد شیرینی فراوانی پیدا کرده بودم.
            تمام روز و تقریبا هر شب مشروب می خوردم و این مساله جنبه جدی تری پیدا کرده بود . بالاخره سرزنشهای دوستان به دعوا و مرافعه ختم شد و من به گرگ تنهایی مبدل شدم . صحنه های غم انگیز زیادی در آپارتمان مجلل ما اتفاق می افتاد ، البته من هیچگاه به همسرم خیانت واقعی نکردم و وفاداری من که گاه مستی بیش از حد هم به آن کمک می کرد باعث می شد که از اینگونه گرفتاریها در امان باشم .
.
.(35)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx572
The hidden life of the legend of Jetje
« پاسخ #1 : 22 آوریل 2016، 11:30:50 am »

< p > a Ruo Jie to Luo cowardly bodies carefully put them into a gold coffin,hogan sito ufficiale, in his side put a lot of gold and silver jewelry, wearing a huge diamond gold ring on her hand. Ruo Luo Jie said: "coward,hogan sito ufficiale, rest. You save, you okay? Do you still hate Li jade? You worry, next year's today, I will carry the Li Yushi's head to give you the funeral. I will be a little bit of her flesh tribute! I want to pull her skin, pulling her ribs, dug her bowels eat wine!!!"
 the atmosphere is not active immediately. A table of dishes here, Li jade is ready to leave. The waiter in the cafe, Ruo Jie gentleman said: "please put salt in my coffee." The waiter shocked, shocked jade li.
 Ruo Jie chose a restaurant in the city's largest package, a. The authentic Manhanquanxi everywhere, table delicacies from land and sea. Li Yushi's defense was compromised. Ruo Jie previously talked about love, experience. Ask a profound question: "do you have a boyfriend?"" Li Yushi looked very embarrassed: "no." Ruo Jie also casually replied: "I have no." Li Yushi moved his chopsticks.
 second chapter &quot,golden goose mid star;" strange "boyfriend"
< p >, if you look carefully Jie Ruo body of the you will found that his fingernails and wear unlike any appearance, his whole body covered with mud, send irremediable, his eyes bloodshot, under the eyes of the local black,scarpe hogan outlet, pandas and didn't like. Moreover, this ten meters deep pit make him use his hands a little bit of digging. His brother told him with a shovel. Ruo Jie looking for an excuse to say: "with a shovel digging easily lead to landslides, also received unarmed dig more real."...
 Ruo - the early morning of the second day bid farewell to his comrades, embarked on a potential career. He knows the car and drove to the Thai enterprises. Because Zhang Yang has been crazy, Thai companies have taken over by Li Yushi. Ruo Jie called start sent a message to Li Yushi, said he wanted to invite beauty for dinner. Li Yushi received an invitation, because you don't know him, so preparedness, but out of politeness, or go to the.
 everyone is distraught, Ruo Jie offered one hundred marigold. Zhang Di,golden goose outlet, Luo Zhibin,air max 95 soldes, Ouyang,goyard prix, Yang ice they have also picked up a hand on the flowers on the grave. Ruo Jie said: "rest." My tears can not help but flow.
< p > Ruo Jie,air max 95 pas cher, tears wet eyes, Zhang Di said: "sister-in-law, although I did to you have a lot of misunderstanding, think you are a bitch. But, I want to say to you: "I'm sorry."."
 the morning of the second day, Ruo Jie Luo Nuo from Zhang corpse to the villa where km circle of seedling. Found last night to stay up all night to dig ten meters deep pit. Also teach people to create a pure gold for the one and only gold coffin, with his four brothers to pay homage to.
 the first chapter "rest in peace"
The hidden life of the legend of Jetje
 Li Yushi sat down and asked, "why do you want to be in the;
Related Articles:

Humility

The fox and the crow (Continued)

Funny thing _0

However, some industry insiders pointed out that the FTA is often used to promote the growth of exports, while China ROK FTA negotiations in the car is not included in the tariff reduction is unexpected. On the other hand, China and South Korea free trade agreement was signed, the Korean shipbuilding industry by the impact is expected to be very little.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Spring Festival reproduction "snow aunt is very busy" Xu Xian's West Lake
« پاسخ #2 : 03 مه 2016، 11:22:07 am »

,hogan outlet
 during the Spring Festival,hogan outlet, "the lady of the house",hogan outlet online, a few creative awfully busy. Not only tour for the audience to send New Year wishes, also have generously in the microblogging platform launched the "red envelopes", so that many netizens shouted Thanksgiving. Among them, the drama starring Wang Lin is by virtue of once the snow aunt this role once again led to snow aunt very busy phenomenon. In the face of the Spring Festival, "got married?" "Why not give birth to a child?" , "how much do you earn each month?" And so on a number of difficult to answer questions, there are users will be Wang Lin's "snow aunt" classic image, lines with these "golden sentence" to move to the Internet, entertainment
"The lady of the house" as "Jinfenshijia" temperament like Chen Kun Ma Tianyu
 Spring Festival reproduction "snow aunt is very busy" Xu Xian's West Lake
 "lady's house" PK "Jinfenshijia"   Han Xue: there will be similar to
< p > Zhejiang TV legend drama the Wu Mei Niang legend "will be on February 26,hogan outlet, ending, then file the big play the lady of the house" has officially entered the launch 3 days countdown. This by Han served as a producer and starring, Chenxiang, wma, Liu enyou, Wang Lin, Cecilia portrait of joining in the big suspense drama, broadcasting is not it has received widely attention. Due to similar in theme, the drama is many net friend brought with the classic TV series "family gold powder" for comparison, the more outspoken netizens: play wma temperament like very "Jinfenshijia" in the "golden Yanxi" Chen Kun,hogan interactive outlet, believe that will be very good.
 also in the Republic of China as the story background, for the sons of the rich and female character as the protagonist of the theme,nike tn pas cher, "the lady of the house" is a lot of friends compared to the classic TV series "Jinfenshijia". In this regard, Han Xue said: "although not all" Jinfenshijia ",tn pas cher, but I think there will be similar." At the same time, she stressed: "because of this drama is based on suspense novel, so set in the plot should be more clever." Critic Zhan Tai Fung is also the Han and the same point of view: "two drama is indeed similar, is" Jinfenshijia "pure love, the lady of the house,hogan outlet, pay more attention to family feud. And, the play wma temperament very like was the 'golden Yanxi' Chen Kun, and is longer than the play's drama "snow Yi 'Lin cheer, I believe that this drama will be very good."
Related Articls:

Rookie inc

In the pas

role favorite Lin Shen wind is expected to become a new male god

Wang Lan plays the old daughter Mei, Jiang Yan played Niu Zhiwen's daughter are positive characters in a play of caring for the elderly. Media scene is obviously well prepared, as the presence of only "unfilial son", Li Chongxiao became a central figure in the media interview, and he from the point of view of Niu Zhiwen interpretation of the "not to spoil the child" and "filial piety" and other hot topics.
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523

Guo Tao: it's really changed. On the one hand is the need to experience, on the other hand to find.  film in recent years, there is a "play soy sauce" is suspected, but I am very fond of the director or works. The  is now developing quickly Chinese film very quickly, we can not be confined to the small cost of comedy. I think, do not worry, to our age is not to seek the number, but the quality of the time,goyard pas cher, but you are willing to do things, this is the most important.  money is not money, this is not important,hogan sito ufficiale, I do not like a lot of people desire so strong , ha ha.
Guo Tao on the role of the blind detective: I'm proud to rob Andy Lau's girlfriend.
 new express: "Crazy Stone",hogan outlet online, Huang Bo is more focused on the development of this line of comedy, and then the audience will be more and more to accept that he is this type, known to come up.
< p > always feel pity for Guo Tao,hogan outlet online, then Comedy Festival, in the "Crazy Stone" that after the fire, but did not red. At the beginning of the year saw his performance in the "war on drugs", really commendable; recently, the blind exploration ", playing a Hong Kong Police in a Hong Kong Style comedy, unexpectedly also no violation and. So in the blind exploration "to Shenzhen propaganda, and Guo Tao had a lengthy conversation, began to understand his real thoughts: actually do not want to be red,hogan outlet online, but like to follow their own pace to go, walk a little slower doesn't matter, but every step to go sureness and interesting.
 Guo Tao in an interview with
 Guo Tao: This is not what I care about,scarpe hogan outlet.  Huang Bo is better than I am,tn pas cher, and I'm really happy for him. < / strong > I often in private with him said: "buddy must step up ah, in addition to the filming, also want to bring some good things to a house inside."  he is also a step by step, it is also very hard, An able man is always busy.. But as an actor, I am a person, I will not be entangled in what is now called the name and Lee these things.  we learn what to do in the process,scarpe hogan olympia, to show what, or what you want to be able to make what is the most important. In fact, I have more in the past two years, there are a number of breakthroughs in the field of television, in the past I have lost confidence in the television drama, but now I feel that the Chinese TV series
 click on the picture to enter the next page
< p > believes that "ink" and "pedantic" Guo Tao, in the second half of the year began to plan his directorial debut. He said he did not follow suit, but want to express something. Are said to see if anybody, the domestic film is need some not so impetuous, rhythm unhurried style, just like Guo Tao I like.
 about the director, I am not follow suit, just want to express the
 new express: Recently you do not like to take the show how much of the play.
Related Articls:

Bible film

tribute to

The most h

She commenced a series of props innovation, emotional feeder and operatic scenes around, no is satisfied, but is more puzzling. Which is the most fun to the number of wheelchair. Western science fiction movies is not suitable for Chinese ancient rivers and lakes character, film should be emphasized in the world of martial arts atmosphere and tone, for hardware inventions. Why insist?
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
Sunshine Action
« پاسخ #4 : 28 مه 2016، 05:21:45 pm »

Sunshine Action
 "what do you give?&quot,goyard prix;
Sunshine Action
 is a loving person, she once in the school bulletin board to see a notice:
 red home, the mother said: "Mom, the earthquake in Sichuan, I want to donate money.&quot,scarpe hogan outlet;
 due to the devastating earthquake in Sichuan, our school decided to hold the donation in July 8th, love can also be to the broadcasting room ahead of donation.
 returned to his house, for a long time, it pulls out eighteen yuan, &quot,air max pas cher;how to do,mont blanc pas cher? So little money can donate?" She thought, "if I comment on the three good student have the bonus! To three good student work!"
 "well!"
 last term, Alice got a scholarship through their own efforts, but also successfully donated money,golden goose mid star. When she put the money into the box at the moment of her incomparable happy,hogan outlet, because this is her heart,jordan pas cher......

"what? The earthquake in Sichuan? I must earlier donation!&quot,hogan outlet; Alice said firmly.
 June 15, 2008
 "money for money!"
 "red, I very much support the donation, but this is your donation, it is up to you! This is really your mind! You said right?" Mother sincere words and earnest wishes to say.
"The
Notice:
 group
 "then please give it to me."!"
...... Okay! I rely on their own donations."
Related Articles:

Ouran Univ

A kind policeman (Kind Policeman A)

To begin with, infrastructure construction should be the primary concern. Such infrastructures as communications and transportation system and facilities ought to draw our constant attention. First, traffic jam has been an age LD headache in Beijing. The Wan scene of long queues of vehicles worming their way inch by inch will surely cause great incontinence, and blemish the image of the city meanwhile.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Xi Jinping visited Fujian to achieve real speed without water - Xi Jinping - Xi
« پاسخ #5 : 07 ژوئن 2016، 01:51:30 am »

November 1st -2, Xi Jinping, Pingtan, Fujian, Fuzhou comprehensive experimentation area, the port, port, corporate,air max pas cher, community inspection. Self-made Fujian is my second hometown "Xi Jinping message Fujian: seize the opportunity, efforts to promote scientific development, leapfrog development, and strive to build a mechanism, industrial advantages, rich people, ecological beauty new Fujian.
< p > in recent years, Haixi strategy, Pingtan Comprehensive Experimental Zone, Quanzhou gold change,tn requin pas cher, comprehensive reform in Xiamen, Strait blue economy construction of the pilot area, ecological civilization first demonstration zone construction planning, a plan or idea have won the State Council approved the implementation, has brought the major historical opportunity for the development of Fujian.
 for the ecological advantages of Fujian, Xi Jinping is to understand. As early as 2000,hogan outlet, he served as governor of Fujian in China in the first proposed the construction of ecological province strategic idea. For more than 10 years, Fujian's forest coverage rate is the first in the whole country, and the quality of water, atmosphere and environment is maintained.
< p > to Taiwan as an example, as, only the Comprehensive Experimental Zone Pingtan Comprehensive Experimental Zone for Taiwan and design,scarpe golden goose, because Taiwan and Xing, is now the continent's largest special customs supervision area and the policy of "new special zone, Taiwanese investment substantial growth. As of the end of this year, the end of 9, Pingtan Taiwan funded enterprises 266, 1.11 times more than the same period last year.
 Fujian is the first province of China's reform and opening up. Reform and opening up over the past 30 years, GDP has jumped to 2 trillion yuan Club; continuous improvement of infrastructure, industrial projects to accelerate the gathering, the location advantage is becoming increasingly apparent, further enhance the development potential.
 "Fujian has unique advantages in natural resources, human resources and human resources, and the central government supports Fujian to further accelerate its development." Xi Jinping said.
 China News Agency, Fuzhou, November 3 (reporter Luo Qinwen), we have to accelerate the development of Fujian's expectations, is to achieve quality and efficiency of the speed, to achieve real no water speed." Has been working in Fujian for 17 and a half years, the general secretary of the CPC Central Committee, state president,pandora sito ufficiale, Xi Jinping, chairman of the Central Military Commission to the Fujian when the research.
< p > Xi Jinping in Pingtan survey pointed out that Pingtan comprehensive experimental zone is a window of the cooperation between Fujian and Taiwan, also the window of opening up to the outside world, be sure to deepen cross-strait economic and industrial cooperation, and truly build a construction of compatriots on both sides cooperate, first try and scientific development of the common home of the park. "Welcome more Taiwan enterprises to the mainland."
< p > were visible, superior geographical conditions, good environment and humanistic advantages of resources,hogan outlet online, unique to Taiwan cooperation advantage,hogan outlet online, take the lead in opening to the outside world in coastal areas, better foundation for economic and social development and so on, the advantage is gradually transformed into real competitiveness.
< p > today, Fujian is vigorously promoting the Fujian and Taiwan in the economic, cultural, social and other aspects of the depth of fusion, earnestly to Taiwan unique advantages into advantages to speed up the development of, the accumulation of positive energy to the great cause of peaceful reunification of the motherland.
Xi Jinping visited Fujian: to achieve real speed of the development of the water without water,occhiali ray ban wayfarer, Xi Jinping, Xi Jinping, the inspection
Related Articls:

Zhang Chun

Baoding mayor responded to the air quality of the country countdown to the first - indicat

The Imperi

China in a comprehensive way to promote the rule of law, the 5 women's rights and lawyers in the maintenance of their rights and interests, we believe that this thing should be handed over to the law to determine. Western powers in the relevant judicial process has not been fully launched, it is urgent to engage in public trial, which is not appropriate, will be to deal with this matter increased a lot of disturbing factors.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Roof advertising agreement
« پاسخ #6 : 12 ژوئن 2016، 02:50:34 pm »

Roof advertising agreement
< p > Party A is an old, in order to further expand its influence and make full use of its advantageous geographical position,hogan outlet, through negotiation by both parties reached agreement as follows: < p
5. media agent from the date of the signing of the agreement.
 Party A: __________________
6. in the process of Party B, whether there is no business,scarpe hogan outlet, Party A shall not be without authorization to transfer or lease the location of its advertising to other units or individuals. In default, Party A shall pay Party B in full according to the cost of the advertisement.
1. Party A agrees to store the roof (by to) meters long the location agent to Party B do advertising media use.
 representative (signature): _________
 on April
7,scarpe hogan outlet. Party B should strictly grasp the construction quality,hogan sito ufficiale.
4. advertising period, related to all the social factors related to advertising,hogan outlet, by Party B.
2. Party B shall be responsible for the advertising investment, management, production, maintenance and maintenance of the media.
 representative (signature): _________
 roof advertising agreement
8. in the use of the process,goyard pas cher, due to Party B causes damage to Party A, Party B to assume economic responsibility.
9. due to Party B, from the floor of the body fell off all the objects,yeezy boost 350 pas cher, to the pedestrians, the damage caused by the body, the second party to bear the economic responsibility.
 B (Gai Zhang): _________
_________ ____ ____
 Party B: __________________
10. this agreement is signed by both parties (Gai Zhang).
11. matters to be agreed,goyard pas cher.
3. media agency fees for _________ yuan / year. The agent fee shall be paid from the date of signing of the agreement, and Party B shall pay party a half a year in advance.
_________ ____ month ____
 Party A (Gai Zhang): _________
Related Articles:

Election m

Memorial 1

Coal mine workers certificate

With the reform of the administrative examination and approval system, and give prominence to the "on administrative licensing" learning, advocacy, through organizational learning and training, forestry system of cadres and workers to deeply understand the basic spirit of the three laws, to further strengthen the administrative law concept, improve the ability and level of agricultural management according to law.
خارج شده است

این صفحه در 0.067 ثانیه 21 نمایش داده شد.