انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگي نمي خواهد ما بهترين باشيم ، زندگي مي خواهد كه بيشترين تلاش را انجام دهيم.
؛ج.ب جونيور؛

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 6 _ قدم پنجم ال_انان  (دفعات بازدید: 2727 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 6 _ قدم پنجم ال_انان
« : 26 آوریل 2013، 06:52:54 pm »

6 _ انتظار دارم كه چه احساسي به من بعد از اعتراف دست بدهد .
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 6 _ قدم پنجم ال_انان
« پاسخ #1 : 26 آوریل 2013، 07:32:40 pm »

ابتدا انتظار  خشم و كينه و خود آزاري و سرزنش خودم را دارم  . ولي با آگاهي هايي كه در اين قدم بدست مي آورم از اين احساسات عبور ميكنم .  . انتظار ديگر اينكه از  تمامي احساسات منفي و نواقص رها بشوم .....پذبرش  همراه با آرامش داشته باشم ..كه من  در اين قدم تازه با احساسات و نواقصم آشنا شدم .و براي رهايي از آنها نياز به كاركردن قدم ششم و هفتم دارم ..
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • lmn538
You, quietly became my missing
« پاسخ #2 : 21 آوریل 2016، 02:12:45 am »

do you know that? Dream, sometimes you are very vague, your face is very hazy,hogan outlet, but this does not affect your mood. Do not want you, just in the happy time will think of you, you are the first one I want to share; not miss you, but not happy when will think of you, you are the first one I want to talk to. Do not want you, I do not know why, just in time to music will suddenly think of you; do not want you, I do not know why, just when shopping drinking will suddenly think of you; do not want you, I do not know why, but in reading and writing, you will suddenly think of you when the posts.
 friend is hard to find, difficult to collect lust. Simple love, simple love, simple party for a long time. Since the things you can not get the most beautiful, it is to maintain such a distance, so that the situation is permanent, so that the dream will always stay, let me think of you far away.
< p > like silently think you,louboutin pas cher, a section of elegant music, brew a cup of pale tea, open the computer, quietly wandering in the forum,hogan interactive outlet, between the lines of words relive your shadow emerge.
 you have the Zixu like soft hand, ten fingers slender. I am silent for this. I hope you are the ancients,hogan outlet online, or a fall red white woman. A pair of small hand piano and play, hands plucked, it sounds melodious euphemism in the sky, refined and profound in my ears. This is I to you have a pair of spotless hands the best interpretation. Your body is not very pretty and charming, but also a slim,hogan sito ufficiale, if cut into the shoulder, waist if about su. Maybe you should be an actor, hand twist the orchid, sleeves light rejection, light footed, you turn on parties on Taiwan, huanpei Ding Dong, the graceful dancing breezed into the poem. Although it is exaggerated, but it can be seen that you are not in general. For your hair, hair is three feet, a beam hanging on the back, yet simple elegance, yet elegant fragrance.
 is this, you also quietly into my mind in the wind. Then this, you so quietly become my missing.
 think of you,goyard paris, but just want to you and do not bother you. Think of you, but afraid to let you know, so dare not to disturb you. Only the information you hide, to you of them turned out slowly, carefully and goods, and then kept in titter. Think of you, but you are afraid to let you know, so do not want to disturb you, and will not disturb you.
 only in every day, every night, such as water, and so on, and so on, the heart is a sense of excitement. Want to let you know my mood, only depressed full of joy to send you a light greeting, a light joke, a touch of noise. No, only with a hint of melancholy in half awaken in sleep. Think of you, but you are afraid to let you know, so do not want to disturb you,air jordan homme, and will not disturb you.
 do you know? In this illusory dream, in my eyes you no Huer deciduous volume,hogan outlet, beautiful appearance, also do not have enchanting posture, gentle Xian accomplishment of the state. May I let my mind is that you hang on the cheeks and hair, uniform inch decent man posture, and that a pair of slender hands.
Related Articles:

Tonight, l

A person, a city _1

Moon night and how many people want to see and do not want to see the night, would like to see is because the moon is too pure, it is a beautiful yearning, a lot of good looking forward to. Don't want to see, because the moon quiet such as Yihong clear water, the wind gave birth to many mood ripples, acts add much without resistance to sorrow.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
More adjustments to fiscal policy steady growth re
« پاسخ #3 : 24 آوریل 2016، 04:41:27 am »

< p > in addition, Guizhou Province Development and Reform Commission issued "on the steady growth of investment promotion of six measures", to optimize the structure of fiscal expenditure, "all localities and departments to speed up the progress of issued capital, the central investment subsidy to do along with the switch,hogan sito ufficiale, the provincial departments of the principle of special funds sunshine and a half years issued more than 60%,air jordan pas cher, and strive to before the end of September, all completed issued, to ensure that all types of funds in place in time to promote the construction of the project."
< p > the Central University of Finance and economics, Financial Research Institute president Wang Yongjun told the "daily economic news" reporter said, financial steady growth is the conventional steady growth measures, "financial steady growth the most effective measures is expanding government purchase including investment and other measures is the transfer payment and tax cuts, which direct and effective is increase in government purchases of goods and services, this approach is only effective in the short term."
5 27,hogan sito ufficiale, deputy director of the Shaanxi Provincial Department of finance,hogan outlet, said in the report, on the basis of the budget in 2014,golden goose, the province's fiscal expenditure budget to be increased by 13 billion 700 million yuan, for people's livelihood projects.
< p > Guangdong Provincial Finance Bureau Director Li Xudong told the "daily economic news" reporter said, notify the Ministry of finance every year to strengthen the implementation of the budget expenditure, but this year will notice the time earlier, which and the economic deceleration, "did not take out place to spend the money, can not be shaped into purchasing power, will naturally affect economic growth, the policy is mainly to stable economic growth."
< p > under the pressure of the economic downturn, fiscal as the macroeconomic regulation and control of an important means, began to frequent from around the introduction of steady growth policy.
 Guangdong provincial finance department director Ceng Zhiquan said, according to the economic operation of the situation changes, timely and appropriate fiscal policy measures, is conducive to better play the role of the government, to maintain steady economic growth."
 local adjustment fiscal policy
< p > recently, Guangdong Province issued the about financial support for stable economic growth policies and measures "will arrange financial 647 million yuan to invest in infrastructure construction and other fields,hogan outlet, and the burden of about 380 million yuan for enterprises. At the same time, a number of provinces have also introduced a similar steady growth plan for fiscal policy adjustments. In addition,sac goyard pas cher, in May 28th, the Ministry of Finance issued a circular urging local governments to accelerate fiscal spending.
More adjustments to fiscal policy steady growth requirements for quick vote of the vote of the money"
< p > recently, Guangdong introduced the financial support 22 measures to stable economic growth, is called the local version of the micro stimulation, which in addition to the implementation of large-scale tax cuts, Guangdong provincial finance plan funding arrangements 647 million yuan around to support stable economic growth, including budget stock funds arrangements 43.5 billion yuan and 212 billion yuan of new funds.
 every reporter Kim from the bottom of Beijing
 Ministry of Finance announced the latest statistics show that 1~4 months of this year, the national fiscal revenue 47507 yuan, an increase of 9.3%,hogan sito ufficiale, the completion of the annual budget of 34%, while the financial expenditure is only 39842 yuan, only 26% of the progress of the project.
 Wang Yongjun said, >
Related Articles:

Plum bloss

The elimination of backward production capacity of

Central ba

He said that in the face of the current situation of economic development, but also to send hope to loose monetary and fiscal policies to boosting economic growth is impossible. The world economy, including China economic growth prospects, depends more on structural reform.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
From a nanny to a Millionaire (two)
« پاسخ #4 : 05 مه 2016، 11:07:53 pm »

From a nanny to a Millionaire (two)
hogan outlet
 from nanny to Millionaire (two) (Continued) "pet clothing" opened the door
< br / > Li Xin said: "did not make a small boss you will not appreciate the hard during the day, I want to personally go out to run some units, at night and have to pull an all nighter to design a variety of uniforms,nike tn, security uniforms and uniform. Sometimes a design is done, it is the second day in the morning, had to wash your face with cold water,scarpe hogan outlet, but also in a hurry to go out. Each design good style, but also to make a sample to the customer, the other satisfaction, in order to produce a large number of. Although the boss is very tired, but also very after all, working for themselves".
< br / > so,nike tn pas cher, Li Xin lead staff struggle to 2000, she finally had the belongs to own more than 30 Taiwan locomotive equipment and nearly 40, 000 employees, gradually, the clothing store expanded into a small factory.
< br / > is in Li Xin ambitious to work energetically, the apparel industry has become increasingly fierce, then Shenzhen coming out of the many Hong Kong and Taiwan owned clothing company, and they hands funds with solid strength, uniform processing prices to customers for the pressure is very low,air max femme pas cher, in order to "eat" Li Xin they these small plants, those peers rather don't have to find ways to order pull hand. They not only have a group of senior fashion designers, and production equipment is also very advanced, in the cruel, Li Xinbai was very miserable. Earn money is not enough to pay staff salaries, she gradually fell into the dilemma. At this time Li Xin know, want to gain a firm foothold in the fierce, only another way.
 fought in business a few years later, Li Xin has gradually developed more sensitive to the market of the mind.
 < br / > that day, Li Xin from the "Shenzhen Commercial Daily" saw an article said that with the growing affluence of people's life, a huge consumer market in pets are formed, such as pet hospital, pet stores, pet clothing, pet matchmaking center, pet beauty salon, pet photography and so on. The newspaper said that in some developed countries, the great benefits of pet industry,hogan sito ufficiale. The United States is the world's first big pet, pet service industry varied annually only pet insurance income as high as 40 billion in our country pet market although is still in the stage, but then Shanghai people every year on pet cost has been a whopping 6 billion yuan, Beijing is at least l0 million people in custody and dog, the annual consumption of pet has more than 2000 million yuan, Guangzhou also has nearly 10 million pet, annual raises the pet spending more than 30 million yuan in... This is a full of tempting market ah at the time to read this article, Li Xin's mind immediately think of his &quot,golden goose saldi;pet sitter" career, the mistress of his dog how cherish. She is clear, however: so Li Xin in the mind forms a "make money on pets" development ideas,hogan outlet online.

)
Related Articles:

The world

Warm sunsh

Essay _118

But his character is too straightforward, and he happens to be a gas of the girl child, she thought as a man, why he can't let her? Why not speak in a mild tone to appease her? At that moment, she felt that he was not to be forgiven.she went to the 98 step, she knew gradually filled with guilt feeling, she wanted to, in the love, although he was too outspoken, but what a stroppy.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Point, drop, and remember you.
« پاسخ #5 : 09 مه 2016، 07:21:48 pm »

/
  > windy we love,hogan sito ufficiale, Piaoyu we love, leaves when we love. To refuse attitude feel deep-seated adhesion < br / > < br / > sometimes you Amoy downtown very like naughty children, even babies in arms crying tenacious, the background gray scene I not to touch. Sometimes like a dove to poor,hogan outlet online, rushed toward the ground of Leng Leng break originally empty air, spelled a life to fly, in fact,stylo mont blanc pas cher, the ideological line is just place circling. Is it the only way to make the eyes more trained for love?  there will always be some things we gradually into memory. For example, a small greeting, or a great in strength and impetus emotion looted. Sometimes we would rather drunk,hogan outlet, and then the miss everything < br / > < br / > something less reflection disappeared without a trace. At this moment, some tall buildings block my missing for you. This is like the sky snow incapable of action to the wind. Some words of  the rest, I am not silent,hogan roma online, because you know. We are in with a complete circle, whether to ceiling,air max 95 pas cher, whether in spending, we all not deviating from too far < br / > < br / > you said hello like butterflies. The parable of this kind of image is often confused. The butterfly fly just dance. And eagle flying, but accurate flying < br / > < br / > listening to the night ", how many people will remember that night? This song only sentimental sensational fans more affliction. One night, the most fascinating and far beyond reach? A large number of people facing the noisy abandoned the memory. < br / > < br / > so I whispered to behind you,hogan outlet, pick up you throw away every bit of every drop, eventually merging your recognition memory...
Point, drop,air max pas cher, and remember you.
Related Articles:

An official wine culture

This sprin

Snow white

Give me half of the warmth, make your life elegant, looking at your signature, memory surge. It was my greatest lucky to have met you a year ago. Maybe it's love at first sight. When you walk into the classroom that moment, my eyes completely attracted by you, you are like an angel, holy and noble, if time can be cut, I hope to cut off the memory, in the heart, thin aftertaste.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Too many rich people - how do you see
« پاسخ #6 : 19 مه 2016، 04:55:36 am »

< p > woman always worship money the female said, for the money, and bigger than his father together, for the money to sacrifice their all, just for something which smearing, hand with things, however, man is like this woman is not it? Love to act in pettish, Xiaoniaoyiren, DIA, always into your heart that person is a young and beautiful woman,hogan interactive outlet, who do not like the guy? Who doesn't like handsome guy? You say you love a shiny forehead, belly bare old man? Although it does not start at the beginning, but your own choice of the road always go on, perhaps you have love! I am a child in the countryside, step by step to come over, planted,air max pas cher, played work, no people want to be born poor, a silk, all want to with a golden spoon, daily food, nanny. Reality: on their own, women are, youth never hedge, even if you is Natalie. Even if her husband is not in love oneself can have a good life, even good friends can also be atmospheric treat, even to buy food can not bargain to be able the atmosphere of throwing money away. In a word,yeezy 350 pas cher, money is good, but don't lose yourself.
Too many rich people - how do you see
< p > just on the way back to the company,hogan outlet online, the oncoming car red Lamborghini, hey, too bristly eyes, too high-profile back rate is too high, you are so rich Xi greatly to know? People who see not drooling ah, super coupe, insurance companies do not want to ignore you,ggdb outlet, gently rub to catch up with the US against all risks, insurance companies earn or those of US households have money,sac goyard pas cher, to hundreds of thousands of noisy badly beaten. Money is too good,goyard pas cher, can passion shopping, you can not blink of credit card, you can maintain a lot of lovers, you can go on a wayward travel, the name of the fly, willful want to go where to go. Men always for Pride alive, women always to vanity alive why what gentlewomen, sexy goddess like bags, watches, necklaces,tn homme pas cher, beautiful clothes, I don't like the?? Why do I like to sleep a big font, tie a pony tail, do not care about their image bit by bit it? Still...... Really have a female man say, I love, I am pursuing the highest quality...... I can not think of it. Yes, I live so wretched.
Related Articles:

Too late a

Flowers bloom for ten years

Missing yo

I is a like the trouble to write on the paper, will happily put in the side, home in the countryside, corn is the harvest season, watching all this let me think of the past, although now living conditions are good, but I yearn for the previous life, even for picking corn corn is also a fun, what kind of agrestic breath now how also can not find.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Childhood triangle
« پاسخ #7 : 20 مه 2016، 10:04:07 am »

this ordinary night, I miss no longer see the triangle Wang, it can only be permanently retained in my memory.
 eleven home in great nephew's wedding, the whole family Qi Ju, full mouth. Just to go, not to gather as Zhang Quanjiafu, it is regrettable. Changes in the home, and we, through decades of the sun and the moon, has no childhood memories like detail more don't have to get to the bottom. Big houses, material rich, life has become rich; the crops to grow small, former home behind the ditches have been shrinking flow to dry out,hogan outlet, rural living garbage is up. Road is smooth, cement road connected to the door of the house, less water, pollution, after the home that piece of memory in the big triangle Wang, basically be landfill into a loose bursts of stench of sludge pits.
 signature: where is my childhood paradise, three sides surrounded by trees, Wang Liyu kinds, on the southeast side of even a small wang. West even a paddy field (winter and spring seedling), long a few reeds and willows grow very irregular, slanting oblique extension hang out most of the branches, toward the water wide space growth. Shore around 10 nest orchid garden, three quarters of the year always open a good-looking dancing with the wind dancing butterfly orchid, occasionally is violet. And winter, Wang junction thick frozen, happy crazy we these children, quickly rushed go skating,goyard soldes, arbitrary Sahuan.
< p > here is clear flowing endless Luoma Lake, stretching hundreds of miles here Maling road plain and hilly, earthquake in Yuan Dynasty formed the Beijing Hangzhou Grand Canal Luoma Hukou in two yaowan ancient town. A mountain of water a long way home town,goyard prix, love.
Childhood triangle
< p > like movie plot, flashback lens forward to years ago, I was able to pick up the molding, clear memory in the background is my barren and beautiful natural home, thatched cottages, soil Ke, sulcus of sweet potato, sorghum fields, stone mortar,scarpe hogan outlet, lentils climb garden staff,air max pas cher, yellow dog with in behind me and several similar playmates,scarpe hogan outlet, Triangular Wang that lie in front of us, shady trees, the wind swaying, from time to time the water rippling fish ran by the playfulness of the ripple and ripple. I just stand in the sunset, the mother pulled nano rag shoes, rolled up trouser legs, looking at the front of the big water wang.
< p > this fall season, home of the poplar,goyard prix, move over the leaf Gai Lu caterpillar shop, eat the leaves, support falling to the ground, the car to drive to, crushed into the green and black liquid. Just like a hairy insect, but also shows that here is the green pollution-free agricultural. In fact, in many years outside, see the source of pollution, experienced people suffering from natural disasters, compared to my hometown, is really a rare natural garden.
< p > triangle Wang's story begins from here, in the poor material in, we do spirit of the child is very rich, not lack of playmates, not lack of parents, brothers and sisters,nmd runner femme pas cher, country big blue and lofty, green crops and boundless, we during the shuttle, willful, unscrupulous, no arrests without hanging, leisurely calm, hidden in >
Related Articles:

Things that are familiar to p

Farewell

If you leave, only a Luo Xiao to see you off.

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028
High cost of sales to boost the first quarter of t
« پاسخ #8 : 22 مه 2016، 11:09:00 am »

High cost of sales to boost the first quarter of the three quarter of agricultural machinery and agricultural machinery
< p > if terminal customers can not repay, Jifeng agricultural machinery for collection, otherwise Jifeng agricultural machinery to undertake repurchase (responsibility) and other risks. "In order to avoid bear the buy back, so the company's collection efforts increase, which produced the corresponding costs such as travel increased leads to an increase in the cost of sales."
< p > in the company released five customers, Zoomlion Finance Leasing (China) Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Zoomlion"), mountain re Financing Leasing Co., Ltd., Modern Financial Leasing Co., Ltd. (hereinafter referred to as "modern finance"), and financial leasing companies to the top five customers, operating income total 1.5 billion yuan.
 a few days ago, Ji Feng Agricultural Chain Limited by Share Ltd (300022.SZ; the "Ji Feng Machinery") announced the third quarter results report, a single quarter revenue of $40 million 240 thousand,hogan outlet, net profit of yuan loss. This is the first loss of the company.
< p > the insider, the current construction machinery users choose financing lease,nike tn pas cher, mortgage banks, installment credit purchase way, payment in full is relatively small. Construction machinery began to decline last year, reducing the mechanical project, the efficiency of the end user affected,hogan rebel outlet, we participate in the financing lease business, part of the (user) are not all models."
 however, the aforementioned insider said, in fact, the company's largest customer is modern financing. From the total amount of ZOOMLION's sales is relatively large,yeezy 350 pas cher, but the new incremental decrease.
 engineering machinery back there is a gradual process, such as some devices require a period of 1 years.
 sales costs increased,hogan outlet online, there are two main points, one of which is the construction machinery sector. Due to the cyclical decline in the industry to further deteriorate, and rigid wages, travel expenses, after sales service fees have increased, so the cost of sales increased.
 Ji Feng Agricultural machinery is how to do the financial leasing business,hogan rebel outlet?
 informed sources told the first Financial Daily reporters, Ji Feng agricultural sales expenses increased quickly. As of the third quarter, the company's sales expenses increased by 35.21% to $.
 the source told this reporter: first of all, the construction machinery factory equipment sold to Ji Feng machinery, the latter then the equipment to sell their own Finance Leasing Company (or recommended financing lease companies). Products are ultimately sold to the terminal customers by the Finance Leasing Company, and these terminal customers are recommended or developed Ji Feng customer. At present,nike tn pas cher, the main financing lease sales is installment.
 another main reason is due to the cost of the agricultural sector is also an increase in the cost of the plate. At present, the purchase of agricultural subsidy policy from the original purchase the difference variable to the full purchase,tn pas cher, but some farmers buying habits have not changed, so market competition is further exacerbated. Ji Feng, in order to maintain market share and growth in the size of the market, the corresponding market development and other costs also increased significantly.
Related Articls:

Xiangeqing fell 4.76% against the market trend

For the first time the successful completion of th

Hareon net

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Twenty years later hometown _3
« پاسخ #9 : 23 مه 2016، 08:52:14 am »

's hometown, is like a big city, and twenty years ago, home is really pale into insignificance by comparison. I hope after twenty years as I imagined as beautiful hometown.
 twenty years after the hometown of
 after a while, I flew back to my hometown, I looked down, ah! Home to Tano Kamami! Hands round a boundless expanse of golden sea one golden rice hand distraction, like to welcome me back home?, I can not help but sigh. "Oh, master, master, you can see that, really beautiful ah!" Happy robot said happily. I heard it looked that,hogan roma outlet, wow! My hometown is the water cube? I have a doubt,sac goyard pas cher, is happy to go there flying robot. Ah! Twenty years ago, Beijing Guangdong Women's Olympic swimming champion Lin song became my home swimming coach. I looked at the little friend Wu Jinkuang swim,nike tn pas cher, he swam very quickly to the end. I look at the top right of the blackboard electronic timing, wow! Really startled me, 400 meter swimming back and forth only 45 seconds, the record breaking Phelps. I asked Wu Jinkuang, said: "this record has broken Phelps,hogan outlet online, why continue to swim?" "For someone, someone outside the Knowledge is infinite. not proud of this achievement". Wu Jinkuang said without thinking.So and I am happy robot left the water cube, fly to mom and dad's house,scarpe hogan outlet, saw his father taught Heart school children in calligraphy, and then look at the mother, I saw my mother singing a song,golden goose outlet, happily in the cooking.
 then, I and mom and dad happy villa and looked at the robot leave home road,goyard prix, wow. The rugged country road disappeared into the road is wide and beautiful, have never seen a traffic jam event.Twenty years after
Twenty years back home
 twenty years later, the city has changed, the environment has changed...... Everything has changed, but after twenty years I have become a famous writer.
 twenty years later, one day, I was writing my essay in a beautiful office - "love", and the words were written, and suddenly a knock on the door came to me. I stopped writing, with a "d", I use a universal remote control to open the door. In the 117 year old man, is the honorary chairman of the association of literature - Ji Xianlin. Ji Xianlin smiled and said to me, "you have a baby! Every day to write a composition, do not go out to entertain". I said: "without thinking entertainment thing is minor,hogan outlet, but it is time to go to work, which can go to entertainment!" Ji Xianlin said, "you can ask for a leave to play!" At this time, I think, I particularly want to go back to my hometown for a walk!If nonsense not say, I can't wait to Ji leave and I and my good friend happy robot, set off right now, as I said a loud, happy robot immediately opened the injector, I jumped up, immediately set out.
Related Articles:

Thanks for

Together twenty years later

Thanks mom

Finally, the Chinese players out, he is not a bit like high jumpers, while scratching their heads, while jumping left and right jump, like a quick boxer, I really like the high jump of material. Suddenly, he quickly ran up and jumped into the cloud nine, after a long time before the fall. The foolish eye, do not know how to write the score, had to write "cannot be measured".
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Eileen Chang classic sayings, tie heart
« پاسخ #10 : 23 مه 2016، 01:04:46 pm »

. Women tend to like to be honest, men are just the opposite.
. Can say the grievance, it is not wronged. People to leave, it can not be love.
. Women,adidas yeezy boost 350, love, like, isolated.
. The man is the only proper course to take, should never let him meet.
. All the love, loved the people, are doing the same thing.
. Could be some time can not take the hint of sadness, is also a kind of happiness.
Eileen Chang quotes, cut to the heart
< p >. Even in front of the man, evil is good, very good, everywhere is the advantage,nike tn pas cher, he does not love you, this disadvantage. You can never change.
< p >. Sometimes don't care about men have a little carelessness, forget one thing, does not mean they don't love you, don't scare yourself.
 2 elegant,air max pas cher, face all be neither humble nor pushy.
. The biggest disadvantage of a person is not being selfish, brutal, self willed,tn pas cher, but a paranoid love do not love themselves.
. In the days in smooth water, leave some space for yourself, leave some space to each other, leaving little better to distance.
 2 broke up, don't cry. Of course, not to you don't cry. When the face, don't cry, secretly went to the dead cry.
 2 sometimes, learn to be disappointed when a harvest.
. To understand a truth, a man can easily like a person, but not easily fall in love with a person.
. Some things, can not explain. You feel the value, the value, you think it is not worth, others say value, you also feel unworthy.
. If we blame love hurt us, that is, the beginning is not your nod love,tn requin pas cher,
. People are lonely and self life. No matter how good your love, there are always cannot be understood.
. No matter you are, there is always someone to love you. No matter you are good, there is always a person does not love you.
. Wear dress more beautiful,scarpe hogan outlet, more expensive, it is just a pretext,hogan sito ufficiale, with good do coat is really beautiful.
. A person, if not,nmd runner pas cher, it is because he didn't want to be free, a person, if away, that is because they do not want to go away, a person too much for your excuse, that is because they do not want to care about.
Related Articles:

Sunflower

No matter

However, the head of the sudden passing whistles, people felt a hint of surprise, which is moved unexpectedly coming. Moved, as if cotton care of our body and mind, let us live in the enhanced level of happiness into their homes. For us to bear the fruit of happiness, regardless of whether it is surviving willow natural beauty, a child grow up the details of, or arouse poignant human conscience aid, are moved to open the flower of their branches.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238

,ugg soldes, I can not guarantee, can not promise you anything, but I will do: if one day you have the feeling of hunger, then you will see, I have a smile starved to death in your arms.
, such as day light, the vast Ag cream; the Qixi Festival bridge will lingering sentiments. Xian rich multicolored decorations, beautiful blend; cents magpie bridge together, so happy!
, my dear, today is the Chinese Valentine's day. Far away,hogan sito ufficiale, send you a Valentine's day kiss! Chinese style. ^v^
, the Qixi Festival night stars Ma Ma, look at both water fish. Think of your heart an acid, only thinking about the situation?
< p >, thank you gave me the happiest in his life time, today is the Chinese Valentine's day, I wish both of us love each other forever bliss! Deep kiss you!!
, God gave me an excuse about you, people who love children, and you ride every day is Valentine's day.
, the cowherd meet Bridge, on the bridge about a group of idiots. Ask: is it tonight? Answer: China Valentine's day!
< p >, gentle, a dream wedding day, July 7, Cowboy Weaver, Queqiao meet, Chinese lover,nike tn pas cher, said for the festival, Tanabata tide, everlasting and unchanging.
2, the foreign Valentine's day to send roses,tenis asics brasil, China's seventh day moon cake.
, love and love is equal to the love, love love love is equal to the starting point of love, love is equal to the infinite love love, love, love is equal to the only. Perhaps for you, my appearance is only in your life. But for me, you appear in my life is + = formula.
, love forever, accompanied by the seventh lunar month, the seventh lunar month is the proof of our love!
2, the Qixi Festival do so for now, the fragrance of the leaves can eliminate residual resentment. Every morning and evening figure permanent, lingering around cotton v.anxious.
 Double Seventh Festival classic sayings, Chinese traditional Valentine's Day is the Valentine's day, the day you have about your mind of the male (female) God? Below is about the Double Seventh Festival classic sayings, welcome to the reference!
The
, I'm waiting for our night of the seventh night. Will you come? I will wait!!!
,hogan sito ufficiale, I kiss you,hogan sito ufficiale, keep private Pavilion, Yongding bridge night life!
 Double Seventh Festival classic sayings:
., Weaver crescent do not have convergence, and this ex cowboy back. Bridge point finishing up my eyes, good morning beautiful not returning.
., Weaver cattle days, on the Jintongyunv, but I and seoul.
Only the Qixi Festival classic kiss you and I, private Shou tower,hogan outlet online, Yongding bridge night life
, >
< p >, magpies witness our love came to bypass; grape witness our love busy to rumors, the galaxy has witnessed our love do the meteor take Vega wish: Niulang,hogan outlet, bridge today meet to be punctual Oh,
< p >, we do not Cowboy Weaver, because they are geographically too far and too short to meet again; we have to do our own, because you are in me take my heart firmly honked!
Related Articles:

Sad quotes

Love sayin

For great

The reason is that the society made man. The feudal era is the era of feudal stubborn, landlord rule the roost, warlordism, Weizhuang is feudal poison village, ah q is a coward, he received the despotic landlord oppression, ah q's "false foreign devil" and "men and women protection" thought is the vast of Ah Q is not unique.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479

coal group is one of the major coal enterprises in Henan province government management, the main coal mining, coal chemical industry, aluminum smelting and other services. Mining area across Qinghai, Henan, Xinjiang, Shanxi,tn requin pas cher, Inner Mongolia five provinces (autonomous regions),hogan roma online, has 22 production mines, and in 2011 to enter the Australian coal resources development.
< p > "2012 China top 100 coal enterprises in the rankings, Henan coal chemical industry group to coal production to 8483 million tons among the three, righteousness Coal Group coal output 33.62 million tons ranks 21st to,yeezy 350 pas cher, after the merger of the two, coal output will exceed 100 million tons. In addition,goyard soldes, after the merger of the two, the intermediate link will reduce the cost of coal sales, finance,scarpe hogan outlet, management and other three costs,golden goose scarpe donna, so that financial costs, sales costs." Zhang Zhibin said.
 announcement also said that the new group will accelerate the integration of assets and business, as soon as possible the formation of industrial and product advantages. Which coal plate above the city company as a platform, through the issuance of such forms, and gradually realize the overall listing of the coal business, improve asset securitization rate.
8 on the evening of June, energy (600403.SH) announcement said that to speed up the province tube coal enterprise strategic restructuring, promoting the optimal allocation of resources, to build large-scale energy and chemical group, according to the deployment of the government of Henan Province, Henan coal chemical industry group limited liability company (hereinafter referred to as "Henan coal chemical industry group") and energy holding shareholder of Yima Coal Industry Group Co., Ltd. (hereinafter referred to as "righteousness coal group") will strategic restructuring, set up according to the operation of a modern enterprise system of the new group.
 Henan Province, two coal giant is planning to carry out a strategic restructuring, and after the formation of large-scale energy and chemical industry group will squeeze into the ranks of the domestic production of 100 million tons of coal enterprises.
< p > Coal ambitious coal zhangzhibin analysts to "First Financial Daily" the reporter said, according to two of the coal enterprises in the current production, after the merger of direct access to the ranks of million tons of enterprise, and will play advantages of the industrial chain.
 however, the energy also said that the restructuring of the Henan provincial government SASAC to consult the report by the SASAC, the State Council approved the implementation of the sasac. In addition, notable is, energy on July 29, had made the announcement, said received coal group, the controlling shareholder of justice notice, by the Henan Provincial consent, the board of directors of the company, righteousness Coal Group Chairman Wu Lu Yu is the Henan Provincial Commission for Discipline Inspection, double ".
The meaning of coal and Henan coal coal business restructuring will be listed as a whole
< p > Henan coal chemical industry group in 2008 with the approval of the provincial Party committee and provincial government of Henan Province, by the original permanent five enterprises reorganization of coal, coking coal group,hogan roma outlet, Hebi Coal Group, Zhongyuan Dahua Group, Henan Gas Group established large state-owned coal chemical enterprises. Currently has about 40000000000 tons of coal resources reserves,air max homme pas cher, molybdenum metal resources reserves of about 1500000 tons, domestic and foreign bauxite resources of nearly 16 tons.
Related Articles:

Telling holding a loss in the three quarter of 28 million 20 thousand yuan before the transition to

Universal acquisition of A123 last fight

The United

It is reported that in June 19th the day of the opening of the super TV appointment, as the music appeared 1 hours to make an appointment with a record of nearly 12 people, the number of people in hours to make an appointment more than 30 thousand people. Plus after an appointment 200 project to commemorate the version of the X60 20 thousand, a total of 50 thousand of the reservation amount has exceeded shipments this time.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113

by users to report and verify, video sharing site 56 Network homemade program micro broadcast arena was Henan, Shandong, Hubei and other TV stations in different degrees of infringement. The television in the authorized by the copyright owner 56 Network situation,hogan outlet online, without playing the micro broadcast rivers and lakes "program,yeezy 350 pas cher, and cut out show 56 produced" titles, subtitles, or even unexpectedly the micro broadcast arena "makeover package into its own program. In this regard, the 56 Network said it would retain the right to pursue its legal responsibility. In recent years,hogan outlet online, mainstream video sites have increased homemade program efforts,hogan outlet, as the stick to the original and entertainment content features of video sharing sites, 56 net homemade brand 56 produced after a year of efforts,scarpe hogan outlet, including "micro broadcast all corners of the country",nike tn pas cher, the 56 Reds hall "and other programs have won the a group of loyal fans, playing has increased steadily. Many users will also "micro broadcast rivers and lakes" and other homemade programs to share the network,scarpe hogan outlet, micro-blog, Sina and other social networking sites, to further promote the spread of 56 Network homemade program on the internet.
56 Network homemade program "micro broadcast rivers and lakes&quot,golden goose saldi; was Pirates broadcast
Related Articls:

24 coupons launched back off system, said the group buying pattern variable is also great

315 exposure net purchase ID

80 after 90 still raging netw

In China's relatively backward economic development in the central and western regions, mutual insurance is more display space? In addition, the "daily economic news" reporter noted that with the rise of Internet plus tide, some organizations and individuals started through the Internet channel initiated the establishment of mutual insurance organization, this model innovation will be the development of mutual insurance form what kind of impact?
خارج شده است

ngfhi3t9we

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 266
    • abc542
Happy activity class
« پاسخ #14 : 30 مه 2016، 04:42:39 am »

Happy activity class
2007
 January 20th
 today,scarpe golden goose, Mr. Xu announced the free movement of the class. Students shout loudly, like opening the gate of the water rushed out of the classroom, rushed to the playground.
 on the playground suddenly lively extraordinary! Look, some female students in the rubber band, and some a large group of male students in football, our volleyball players, of course,pandora charms outlet, is to play. We are a mixed race. The first is to serve each other, Cai Shuqin easily to volleyball. Xu Wan also refused to yield, hard pad in the past. Zhou Jiawen alert busy running up and a pad. CEN bell seems to have one hundred percent of the A fighting spirit soars aloft.,hogan roma online, grasp it,nike tn pas cher, quickly rushed up to the ball. I saw Zhao Yan stared straight at volleyball,golden goose outlet, with a nervous look. I watch the volleyball in my direction "fly" to reach a pad, the small row volleyball appeared a radian in the air,tn pas cher, to the other side. He made several rounds, still closecall. The referee, Yudi eyes stared at the cen, repeatedly applauded, "the ball is really wonderful!"
 happy activity class
 I think: This is our original training hard, and unremittingly for the appreciation of others. We must have confidence in ourselves, persistence is victory. Often the effort, sweat, finally is success. As the saying goes "a hard,hogan rebel outlet, a harvest". Let us go to work,hogan sito ufficiale, go to gain!
Related Articles:

Practice t

Grandmother and little girl _ the fourth grade.

If I could clone _116

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

این صفحه در 0.101 ثانیه 23 نمایش داده شد.