انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

کاش در کتاب قطور زندگی ، سطری باشیم ماندنی ، نهحاشیه ای از یاد رفتنی...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 5 _ قدم پنجم ال_انان  (دفعات بازدید: 1341 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 5 _ قدم پنجم ال_انان
« : 22 آوریل 2013، 07:25:38 pm »

5 _ چه تجربياتي را بعد از اعتراف خطاهايم به دست خواهم آورد ؟ در اينكه چه احساسي بايد داشته باشم و چه تجربه اي كنم ؟
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 5 _ قدم پنجم ال_انان
« پاسخ #1 : 26 آوریل 2013، 06:49:50 pm »

تجربياتي كه بعد از اعتراف به خطاهايم بدست آوردم ..آگاهي از جايگاهم كه خارج شده بودم و هر چه زودتر بايد در جايگاهم و قرار گيرم .
 آگاهي از نقش خودم در مسائل و اتفاقات و آگاهي از نواقص و ابزارهاي بيماري ..
 تجربه ديگر بعد از اعترافات  نحوه برخورد من با مشكلات و زندگي و ديگران تغيير يافت ..ميتوانستم خودم را كمي به جاي طرف مقابل بگذارم و احساس  اش را درك كنم .
 وقتي در جايگاه خودم قرار ميگيرم احساس راحتي و آرامش به من دست ميدهد ...
 با اين اعتراف ، احساس منفي و بيمورد مثل : احساس گناه و خجالت و احساس قرياني شدن كمتر به من دست ميدهد .
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • pqr904
The lame cicada
« پاسخ #2 : 05 آوریل 2016، 02:07:54 am »

: a lame cicada book
 has the courage to hone their ability to have brilliant brilliant, experienced the pain and frustration, in order to more efforts, to better cherish life; without a painful struggle, how can we create brilliant? Therefore only continue to hone their efforts of the struggle, life was perfect.
< p > read "lame cicada" this class, I feel a lot, just a very small thing, let me realize a truth, that is: in the life of pain and frustration is another indispensable wealth.
< p > this article wrote a group being transformed cicada undergoing the baptism of pain and sufferings, out of kindness,goyard paris, Socrates help which a cicada, for ripping it molt to ease the pain of it, however, this process, other cicadas are free to fly, and the cicadas can fly.
 the lame cicada
< p > Yes, doting parents, the child as the apple of the eye, one has a difficult let the children their arms retracted, that their practices and Socrates to cicada kindness help what is the difference? So is "help" cicadas can't fly, so is the child's pet "station" up to no, the so-called "do not experience rains and winds, how can we see the rainbow?"
 two:
 friends, if I repeat the beginning of the question, I think you will choose the latter, because the pain and frustration is a valuable asset in life on the road.
 to tell you the truth, I also had many such experiences, but when I read the "lame cicada" this article,air max femme pas cher, I see light suddenly.
>
< p > life examples of this very much, like a great philosopher Socrates taught a number of students the, he let the students do the smoothing action, a week the class to do, a month left half, a year only a student persevered. Later on, he became a a great philosopher, Plato. Without this smoothing action of hard, and not the unremitting efforts,hogan outlet online, life is not complete; the struggle and hard work, in order to become a true philosopher.
< p > text speak Socrates is observed cicada molting and help a cicada ecdysis, but help the inverted busy, verifies the "must have the courage to hone his" this fact. The lame cicada no through their own efforts,golden goose scarpe donna, nutrition is not sufficient, the lame cicada; those by its own strength to molt cicada, although there are a lot of pain, but has been indispensable in the process of growth of wealth, pain and frustration to hone their own,hogan outlet, turned into a beautiful cicada, be full of life.
 I think, Socrates did something of things, then in the US, there is no similar incident? I ask my mother, my mother smiled and stroked my head and said: "of course, you usually encounter difficulties, mom didn't help you, but let you come up with the solution, why, I just don't want to make Socrates as wrong ah."
 in life, there will be some small difficulties, when you face it, what will you do? Do you rely on others or yourself? The former will make you comfortable and safe,tn pas cher, which will make you stumble. What is your choice?
Related Articles:

Mouse's se

Prospects for writing

There are several advanages we can benifit from the holiday economy.To begin with, the holiday economy can prompt the consumption. During the tour, tourists spend money on playing, living, eating and shopping, all these are the impetus to the development of society. In addition, it also brings profit to the transportion.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Maybe the whole world only I stupid love...
« پاسخ #3 : 16 آوریل 2016، 06:58:10 am »

Maybe the whole world only I stupid love...
 tonight,goyard prix, Russia and Russian turn off the lights, crouch down,     hold your cold body... These days don't know how to come over... Maybe the whole world only Russia so silly, so naive... I know everything has changed, I finally convinced myself that I was not in the fact... I always said that I would always say that I would always be in Russia... Because I believe you, I always believe in... But the result is not that way... I walk too fast,goyard prix, I can not keep up with the pace of russia...         every time I want to Seoul, I squat down, with tears on his arm, because do not want to hurt so much... In fact, the heart is piercing...         maybe only Russia so idiot,converse pas cher, friends say not to torture yourself... & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; Russia do not know Russia to do, Er is Russia only pillar,chaussure louboutin pas cher, only happiness,golden goose saldi, Russia and Ireland more than love themselves, & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; as I like life...         no Er, he is happy...             but I don't have anything in your mind... If one day I can go to the heart of Russia, you will cry,air max pas cher, because it is full of heart... If one day I can go to Seoul's heart,golden goose outlet, I will cry,hogan interactive outlet, because there is no... I should be forgotten...                     snow;;;;Related Articls:

What is the definition

Enjoy life, harmonious life

The next page --- we don't fit hurt the number of

Because of this, the imperial court transferred him to the central government from being the perfect of the Donghai Prefectu Re to being a commander in charge of the appointment and dismissal of the local officials.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
This is an egg pain man _5
« پاسخ #4 : 22 آوریل 2016، 04:50:15 pm »

with a red fruit heart [this is like three hearts,hogan olympia outlet.

one is not online.

so only after Han Ziyue name card.

I spoiled cards again to experience the thrill of cards burstA person accustomed to
    see this glittering room.

felt a awful.

two months did not see,hogan outlet.

she remember me

indeed.

a roomful of bird.Experience in

I again to that year's "unique" feeling.

I side to hypnotize yourself.

[you are a master, to coax cattle master, egg set]

pretend to be very indifferent to send a word.
    world into a short silence &nbsp,goyard prix; &nbsp,stylo mont blanc pas cher;

(laugh at your uncle ah laugh)

bird 1: ha ha ha ha, in that month, the farmer said understanding you!

(no doubt, I really was a novice + farmer. Because a man jumps...... Ah ah ah ah ah!
     I in the case of desperation.

headset out "bite&quot,hogan outlet online; sound.

said there were a noble purple diamond into the room,bottes ugg france.
     bah,scarpe hogan outlet!

&gt,chaussure air jordan soldes; and

Related Articls:

The fox is a traitor.

The night is falling

The scorpion and the frog

It is due to these devoid of human behavior, so that the public have a negative impression of "officer the second generation", that present a adverse "officer the second generation", the public generally are outraged. Is shocking, medicine Xin plead guilty form proved he is not a "officer the second generation", the parents not only have no background, and even their lives is unit has no property, family economic financially.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Rain _11111111111117
« پاسخ #5 : 23 آوریل 2016، 03:58:57 pm »

D - Winter - D - winter......
            <

;
< p > in the rain,golden goose, in the mountains every piece of rocks,hogan outlet, each piece of leaf, per a clump of grass,hogan outlet online, have become a wonderful keys. Fluttering Sasa rain is countless nimble fingers, playing a song and a song elegant songs,scarpe hogan outlet, every note with fantasy.
 is like a great finish.
< p > first heard the sound of it, from the distant mountains came, from very high slopes to upload, Sha la la, Sha la la...
 suddenly bursts - followed by a humid mountain, with a plume of light cloud, rain, quietly come.

< p > as a wordless song of songs, the magic from all directions floating in the sky, gradually clear up,scarpe hogan outlet, up and loud, youyuanerjin, youyuanerjin......
;
 Ningxia Grade Six: Ma Rong
 rain changed the color of the mountains. The sun, the color level of the mountain is almost illegible, dark green and light greenish blue, yellow, red fire. In the rain, all colors are melted in the water dripping green,scarpe hogan outlet, green bright,air max pas cher, transparent green. This fresh green seems to flow in the rain, Liu Jin my mind.
rain
 do not know when, rain, quietly stopped. The wind, also held his breath,christian louboutin pas cher, Yamanaka Ichi suddenly become very quiet. The distance has been unknown birds were singing together as if in the beginning, pour out the bath after the joy. Nearby, the cohesion of the rain on the leaves of Zhuhai dripping with, dropping in a small roadside puddles, issued a abnormal crisp sound,
Related Articles:

Guo Nian

Owning fam

Ministry o

He said that in the face of the current situation of economic development, but also to send hope to loose monetary and fiscal policies to boosting economic growth is impossible. The world economy, including China economic growth prospects, depends more on structural reform.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Directory of managed banks (January 2012)
« پاسخ #6 : 06 مه 2016، 11:46:41 am »

Everbright Bank China Limited by Share Ltd
 registered region

1998-7-7

The custodian bank list (January 2012)
4

1998-7-3
95577
 Bank of Communications Ltd
1
 Beijing city Xicheng District fuxingmennei Street No,air max pas cher. 55

3

Beijing

Beijing Dongcheng District Jianguomen Avenue No,scarpe hogan outlet. 22 Huaxia Bank Tower
 Shanghai

95595
 Beijing
5
6
 serial number
 Bank of China Limited by Share Ltd
2
 has custody qualification time

Xicheng District,hogan rebel outlet, Beijing City, the main street,tn requin pas cher, the main street, 1
95588
 phone
2002-11-6

of Industrial Commercial Bank of China Ltd
8
 Beijing
,scarpe hogan outlet.cn
95533
,scarpe hogan outlet.cn
 Beijing
 address
 Beijing city Xicheng District Fuxingmenwai Street No. 6 Menara KOMTAR

Shanghai City, Silver City Road No. 188,
China Merchants Bank Limited by Share Ltd

Huaxia Bank Limited by Share Ltd

7
1998-3-18
 Shenzhen
 Beijing
, No. 25 Financial Street, Xicheng District, Beijing
1998-5-29

95559

95599
 Agricultural Bank China Limited by Share Ltd
2005-2-23
Guangdong city of Shenzhen Province, >
 Beijing
 Beijing City Fuxing Road No,scarpe hogan outlet. 23 Haidian District

The name of the custodian
95566

,goyard prix.

China Co truction Bank Corp
2002-10-23
1998-2-24
Related Articles:

Shanghai license plate auction price over $

The list of acne products and you end the war pitt

Morning of the trial was only carried out for half an hour.  the plaintiff argues that the bona fide sale stock behavior, and Huang Guangyu, cuckoo, who buy stock is the same time reverse trading, insider trading behavior in the loss and Huang Guangyu, cuckoo exist causal relationship.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
> > Director Ren Ming
« پاسخ #7 : 07 مه 2016، 12:38:47 am »

< p > from the perspective of the series aimed at a "Koshien" apartments for the elderly, occurs through a return to the young returnees and old people between the conflict, reveal the current social several generation of people care for life and cultural conflict and fusion many realistic topic. To play a distinct personality is also open-minded man,jordan pas cher, 90 year old Zhu Lin as long as it is into the rehearsal hall,tn requin pas cher, you will come up with the full spirit of the boss, she added lines, so he Jiping screenwriter tears. The 88 year old Zheng Rong is to their roles, personally visited a ninety year old general, listen to him talk about the war years the real people and things.
< p > Ren Ming, for example, "Tianye LAN teacher is a very passionate artist, as an art director, he give us proposed many good suggestions, before we worry about the body of the old artists, but Tianye LAN teacher said, 'as long as I can play a game, I can all'." Ren Ming said, Zheng Rong teacher for characterization is carved. I accompanied him to interview a 90 year old general, he took the next note, for every word repeatedly. Ren Ming said, although he >

> > Director Ren Ming
 /
 on creative play
 to be a lifetime< p > the Drama Director Ren Ming said that drama "Koshien" is a manifestation of the theater and the spirit of the Beijing People's art theater style of play, "and these old artist cooperation, directed the film works, I got the privilege to,hogan olympia outlet, for a lifetime." Ren Ming said: "these old artist on the stage performance shows their devotion to art, they bring the audience the kind of beautiful is very great, with the passage of time, more proof of the value of the play."
< p > as excellent repertoire "celebrates the spirit of Beijing eulogize great era,nike tn requin soldes, the 2012 Beijing outstanding drama performances, the Beijing People's Art Theater of the 60th anniversary of the birthday original drama the Koshien" at the capital theatre staged. Zhu Lin,tn requin pas cher, Zheng Rong, Lan Tianye, Wang Ji, Lei Jia, Lan Yingying and other Beijing people's five generation actors Biao play". Yesterday, the Koshien "in Beijing held a forum, Xi Lai He, ye Tingfang and solution Xi Zhang, Wei Jun Huang and Zhang Xian etc. 14 experts for drama" Koshien "show pulse.
Beijing held "Koshien forum" old play bone show feelings
 Beijing held "Koshien&quot,hogan olympia outlet; Forum
25 years did not play the Heidi, overwhelmed by the regression stage drama also do not have a lot of experience, "starred in the play is to me was a nurturing the maiden, the Beijing People's Art Theater, I itself is" returnees ",scarpe hogan outlet, in the play also play a" returnees "." With the old artist to play on the same stage, Wang Ji is the rehearsal of the beautiful memories. She said: "Zhu Lin teacher 90 years old, wearing a hearing aid,bottes ugg france, lines can easily say, a play, only half an hour in the drained, the old play bone of the charm and skill lets the human sigh."
Related Articls:

Zhou Hui woman denied the full face of plastic sur

2013 Xie T

Through the experience on the development of narrative, reflects the character of Mongolia people's mapping. With the narrative poetry of freehand brushwork in traditional Chinese painting, parallel time interleaved structure, with the shock through the music, modern and ethnic integration of dance, real dynamic choreography, the classical features of clothing, eye-catching dazzle light, broad picture vividly displayed.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
financing to buy volume significantly
« پاسخ #8 : 09 مه 2016، 01:42:44 pm »

< p > as of Wednesday, Shanghai cumulative financing purchase amount compared with last week, continued to increase, reaching 8786.3 million yuan, the Shenzhen total financing amount to buy 3980.2 million yuan, the two cities total financing purchase amount to 12766.5 million yuan. The
 addition, it is worth noting that, from the beginning of Tuesday, due to the stock index futures market soon, the market trend of the market in the future there are clear differences in the margin trading operation is also beginning to be cautious
The margin on peatlands has gradually become the market leader in the theme of investment opportunities previews
Each reporter Ceng Zijian
 last week and margin tentative transactions are different, this week started on peatlands intervention stock index stage. At the same time, is worthy of note, usually institutions generous financing to buy stocks, although short-term had been fitted, but then tend to appear strong trend and become hot markets, such as China Ping An, China Pacific Insurance and other financial stocks particularly evident.
 financing to buy volume significantly
 yesterday, the highly anticipated stock index futures officially debut,goyard paris, but the margin start has entered the second week. From the second week of the margin trading situation,louboutin soldes, as expected in trading volume gradually enlarge, especially the substantial growth in financing transactions,scarpe hogan outlet, financing balance exceeded billion yuan, reached 120 million yuan. By Thursday, Shanghai unilateral financing balance has exceeded billion yuan,hogan roma outlet, the Shenzhen balance reached 47 million 980 thousand yuan.
, however, from the beginning of last Friday, the margin amount suddenly exploded. Day, Shanghai unilateral financing to buy the amount of 2207.7 million yuan and Monday in the Shanghai stock market financing for the purchase amount is reached a record 4037.7 million yuan, the Shenzhen financing to buy 1041 million yuan, the total financing the balance of two city first breakthrough billion mark, reaching 11387.3 million yuan. And on Tuesday, despite the decline in the amount of financing to buy, but further amplifying the financing balance, 9217 million yuan of financing the balance of the Shanghai Stock Exchange, Shenzhen financing balance reached 2804 million yuan. And on Wednesday, Shanghai to buy the amount of financing continues to shrink, transactions only 796.5 million yuan,hogan outlet, financing compared to the balance of a trading day down to 8948 million yuan, and Shenzhen financing the purchase amount in excess of the Shanghai Stock Exchange,hogan outlet, 942 million yuan, financing the balance of 31.44 million yuan.

< p > this Thursday, stock financing volume of re amplification,goyard paris, to 2091.7 million yuan, financing the balance of breakthrough billion mark, reached 10309.9 million yuan, the Shenzhen and financing 1660.7 million yuan, balance 4798 million yuan.
 last week, margin start, March 31st ~4 month 8 days, the Shanghai and Shenzhen two cities financing balance of only 4000 yuan, while the cumulative amount of financing to buy only 60 million yuan. It can be said that in the early start, most institutions are still in the exploratory stage of trading.
 in addition, starting from the second half of this week, institutions financing to repay the amount suddenly increased,goyard pas cher, perhaps the operating mechanism has started to become cautious, the introduction of stock index futures before Thursday's sharp correction in the market.
Related Articles:

Google bou

On Septemb

innovative major non regulatory initiatives

On the disk, the number of stocks mixed basically flat. By the State Council, the deployment of energy-saving emission reduction target message driven, stocks in early trading today, the low carbon economy, energy-saving environmental protection plate rose, Keda Electrical, snow Wright limit, linkage optoelectronics, Vosges shares, new extension and have stronger.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • qrs631
Panda 2 28 release of the dream factory to China's second love letter
« پاسخ #9 : 12 مه 2016، 11:32:00 pm »

's back
< p > If "Kung Fu Panda" is DreamWorks wrote a love letter to China,hogan outlet online, then the three years after late of the second letter,hogan outlet, whether more sincere? Is said to at the beginning of the film preparation,montblanc plume pas cher, production staff had specifically to Chinese folk songs, visited Beijing, Pingyao, Shanxi, Sichuan,chaussure air jordan soldes, Chengdu and other places, the film will be the emergence of a large number of elements of Sichuan, Mount Qingcheng, narrow lane,hogan outlet online, Dan Dan noodles, bean curd and so on. "Kung Fu Panda 2" or as "Rio" in Rio, become a publicity film in Sichuan? Let us wait and see.
 Washington a fat and clumsy panda become a first-class kung fu master, this story occurred in the summer of 2008,hogan outlet online, attracting countless fans. Three years later, the "Dragon Warrior" Po finally returned! Hollywood animated film "Kung Fu Panda 2" will be 28 in the general cinema and IMAX theaters simultaneously.
2008, DreamWorks' Kung Fu Panda D-Will, immediately in the world to win super high popularity,hogan outlet, the cumulative box office 6 billion 26 million dollars. The global fans are looking forward to the arrival of "Kung Fu Panda 2". It is understood that the "biggest secret Kung Fu Panda 2" to uncover, why is the Po's father is a duck. In this department, has become a "dragon heroes" of the Po and the Furious Five guarding and Pinggu, but evil peacock have a powerful secret weapon, intended to conquer China and destroy Kung Fu, Po only unlock their mystery of life in order to find the key to defeat the enemy.
&quot,chaussure jordan pas cher;Panda 2" 28 released on DreamWorks to Chinese second love letter
Related Articls:

1905 movie

movie netw

ifeng.com entertainment news

Yesterday afternoon, reporter several search, and finally in the vicinity of the Pujiang hotel is located in Sichuan Road Zhapu road to see a crew vehicle. Replaced by a "President" of the iconic suit, Takuya Kimura yesterday wearing a white T-shirt and white shirt, looks also a few years younger.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • nop498
CPA internship experience _0
« پاسخ #10 : 05 ژوئن 2016، 01:23:13 pm »

2, when it comes to the internship opportunities, of course,scarpe hogan outlet, to special thanks to about classmate Xiaoman, because this internship classmate Xiaoman help contact. Although the year-end audit business busy, firms are strongly attract interns, but because the University passed the final exams too late and my next semester will have a class,air max femme pas cher, you can practice time is short, missed a lot of internship opportunities. Thank you very much for helping contact. And Xiao Yu, Qian Qian, Allison, you before in practice outstanding performance, won the manager and teacher's praise and praise Oh ~ ~,guess soldes,
3, should be the summer vacation in order to test CPA to learn accounting reasons, this practice let me have theoretical knowledge into practice. Finally feeling, ha ha, is very meaningful. Of course, the winter vacation time is too short to say the harvest is certainly not small, but what is learned is really superficial. Knowledge of accounting theory is very important, and a lot of practice is necessary,pandora outlet online, practice makes perfect thing ~ ~ have the opportunity in the future is really should have more practice.
CPA internship experience
4,goyard prix, finally to thank the people in the firm, managers, teachers, and other colleagues of my age. Thank you for giving guidance and help me!!
CPA internship experience
 time flies, to begin a new semester. Yesterday I went to the firm away,hogan sito ufficiale, my firm has officially ended the practice life. The school semester holiday time,goyard paris, and winter vacation is too short, so get rid of the Spring Festival holiday,hogan sito ufficiale, there is one month internship. However, the practice of just one month is very rewarding.
1, as a financial professional students, undergraduate when I never been to CPA practice. This has been my one regret - banks and foreign enterprise human resources department of practice, after all, is with the professional not too counterpart well ~ ~ and firm a recognized growth skills it is a good place, the firm internship opportunities, I am still very happy.
Related Articles:

Summary of

Class Union speech contest plan book

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

این صفحه در 0.075 ثانیه 23 نمایش داده شد.