انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

عشق نخستین گام به سوی خداست و تسلیم آخرین گام .... و این دو گام کل سفر است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 2 _ قدم پنجم الانان  (دفعات بازدید: 2152 بار)

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
سوال 2 _ قدم پنجم الانان
« : 22 آوریل 2013، 07:17:11 pm »

در چه مواقعي در گذشته ، مايل بودم كه كاملا صداقت داشته باشم ؟
« آخرين ويرايش: 22 آوریل 2013، 10:00:34 pm توسط narges »
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

sedighe

• مدیر انجمن
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 2,690
  • پروردگارا ..بمن بردباري، فروتني و تسليم عنايت فرما
پاسخ : سوال 2 _ قدم پنجم الانان
« پاسخ #1 : 22 آوریل 2013، 10:15:13 pm »

من دوست داشتم كه در همه موارد زندگي صداقت داشتم . ولي به جهت بيماري و عدم تعادل من توانايي استفاده از اين اصل را نداشتم . ...
 يك باور غلط هم در ذهنم شكل گرفته بود كه در زندگي اعتيادي با صداقت نميتوني جان سالم بدر ببري .
 و از طرفي هميشه از ناصادقي خودم احساس بدي نسبت بخودم داشتم ..تا اينكه در قدم يك شروع به تمرين اصل صداقت كردم و به اهميت صداقت پي بردم و فهميدم كه صداقت از صداقت با خودم شروع ميشود ..صداقت با راهنما و ....
 با تمايل من ، خداوند هم شهامت صادق بودن را بمن هديه داد. 
خارج شده است
مگر ميشود زندگي مرا به هم ريخته آفريده باشد ؟  خداي  دانه هاي  انار !!!!!

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • vwx019
Finally, not finally
« پاسخ #2 : 05 آوریل 2016، 05:28:21 pm »

"you this dead old man went to where, is one to thirteen years!" She hurried over, carefully put rained blows on him,nike tn pas cher, and then he carefully examine it again. Staring at his unkempt face and stupid, Ah Mui a strength of the blame, but heart ached unbearably: "thirteen years ah, really you suffer, my brother Annubar." She clasped her own relatives, tears flow into the not dry up the river,bottes ugg pas cher, "how can you be so heartless leave now for two..."
  Ah Mui had a warm home: twenty years ago, she in Jiapigou has just completed the Ruhuasiyu youth girl, tall figure, bright, such as peach blossom face, slightly skinny but there is no lack of charm, Huo Tuotuo a gold lotus flower blooming, people say she is Luofu,chaussure tn pas cher, some people say she like Fan Bingbing, and said she is the reincarnation of Lin Daiyu, very classical also put together a very modern flavor, let a person see erotic. In his early twenties,hogan outlet, she from the fence out to Shenzhen to work, longing to rely on their own hands to fight to a better world, a good shake lived twenty years too shabby family and honor in the country hanxinruku parents. She went to a toy factory to work hard every day to work overtime to two, eleven points. Finally, her hard work was rewarded. A few months later, her home for the repatriation of the first ten thousand yuan, still on the street bought a few pieces into the clothes. Sure enough, the new clothes just a put on,hogan outlet online, the original "Cinderella" suddenly the Xianshanloushui, her dress detached from the integration of urban and rural areas of the forefront of fashion appearance, people like to listen to the songs have tea in the rock and roll, read what is called "a girl of eighteen a flower". So many pairs of hungry greedy eyes on her tour to sway to come in handy, boys flocked to her vote in peach sent Li,hogan outlet online, hope one day to be able to hit her Hydrangea, is declined, there are some in love shrink a tortoise more let Ah Mui dismissive, while she's still young, also strive to forge ahead; moreover, her dream and looking for her prince charming; also and she gazed around the young man, feel a lot has reached the standard of Wu Dalang scale, most can only when their fans,chaussure louboutin pas cher, "list of hills small" ah.< br / > one night,converse femme pas cher, Ah Mui shopping back, go up not far from the factory, suddenly from the roadside jump a horse satyr and stopped her path: "little girl, to accompany me for a while."After
  "what is not? Lao Tzu rich."
Related Articls:

Heaven _0

I will wai

My friend Li Bao

Mr. Gu is more refined points in the argument is "and said her husband no concubinage is not really love his wife, it is because they are extremely love their wives, concubinage rights and freedom."
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Our memorial
« پاسخ #3 : 13 آوریل 2016، 10:18:03 am »

Our memorial< br / > unforgettable karma campus life,golden goose outlet, the most precious friendship, each school knowledge to Oh karma and friends less,air max femme pas cher, but also how much can friendship for a long time, but I introduce a class friends, each have each characteristics, each have their own style.
 by a strange Gaban collective, into a mutual love of karma in my class, a class of growth, I feel so happy, especially my good friend in class, first introduced this karma system, see little distance meters ah,hogan outlet online, according to a no error because of karma,air max one pas cher, is very strong infinite karma, storage box,hogan outlet, dormitory all met cold sweat all karma, but from my class there is karma for the first time, I introduced a series of pirated karma karma from Sanmao, ah, all my people in the smart one and from the good karma, care about me, take care of me to see a karma, but according to piracy writer, really difficult, according to a combination with Goku but not my banana, sponge gourd, away from the side to go together, eat together, together with water,scarpe hogan outlet, I have good karma burst table bear sister, but blew up, the bear is also terrible Oh but usually, Fasten good karma,golden goose saldi, from the side with a silly dog accompanies live, class a kind, mutual love Kavalan people, my sisters,hogan sito ufficiale, as close as family, I shout together, laugh together, each good care, five can less a karma, I really cherish the goodRelated Articls:

I can't make anyone love me. I'm just a normal per

Drugs and love what do you choose

Broken memory

we all agreed not to cry, not sad, this farewell is for the next meeting, you said you would wait for me to come back, I believe you, I am very moved. Parting of the time do not let you send me, because I know, you do not want me to leave, I do not want to leave you!
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
"hidden are quick old yellow beads"
« پاسخ #4 : 25 آوریل 2016، 09:47:45 am »

< p > Beijing time news on November 15, according to Hong Kong media reports,hogan outlet, Rosamund Kwan (of) in early in Taipei attended the event,goyard paris, said Chen with divorce, the shocking news, friends and business partners Ma Ziyong (Helen) last night (November 13) attended the event when the secret they originally planned at the beginning of this year in the field of wedding, she said: "the thought to see the true face of the people, so the cancellation of the wedding."
< p > when asked the in an interview said Chen news appear in spite of his feelings, is associated with Carina Lau Shan,scarpe hogan outlet, Ma Ziyong refused to comment on whether with the third party concerned, she said: "I think she is not a single thing, two personal feelings is not involved in a troubled, two people together for a long time, not because a thing like this. The two of them was very fit, breaking up is not be friends, naturally, share hands are not too Friend, a good friend will not see, politely nodded, do not need to do the enemy."
 "hidden are quick old yellow beads"
< p > a horse Ziyong and the in Taiwan trip, inseparable, her last night (November 13) to attend the activities brand was asked to Rosamund Kwan's status, Ma Ziyong denied rumors that the alcohol,hogan sito ufficiale, she said: "her mood good, the day is our happiness,hogan sito ufficiale, brand response was good, and she had put down (divorce) the matter, so a celebration dinner,scarpe hogan outlet, good fun, the reporter saw her drink, Lenovo at noon she speak in this way can I write, in fact, she was very happy." She said the trip to Taiwan to be engaged in a number of media visits, no time to meet with Chen Taiming.
< p > for two people divorce has a number of rumors, refers to Chen refused to hold the wedding ceremony and provoke Rosamund Kwan, Ma Ziyong said "actually had a plan in the field of wedding, took a very long time, but the man to want to collect the buried side, Rosamund Kwan feel to eyes to know a person, so I decided to cancel the wedding, she thinks to see really. (what time decides to do the wedding?) You don't ask,hogan sito ufficiale, originally in the first quarter of this year, but she found this thing, do not want to drag. In fact also not found anything, along with two other problems,goyard pas cher, with communication problems, incompatible so will pause. "
 asked if the rumors Chen Taiming is worried about ex-wife daughter love and refused to disclose the relationship with Rosamund Kwan? Ma Ziyong said that people don't know, don't know Chen Taiming, she said: "I think that love a person is to protect her, but not before that, (the problem is not enough love?) A man must not love, love a person, how will think her low-key burial (hide)? Speak low, it.
 share hands will not be too Friend "
 Rosamund Kwan and Chen Taiming were secret originally scheduled for the first quarter of this year in the field to do the wedding.
Friends secret Rosamund Kwan divorce: that man is not enough love her strange
Related Articles:

Hu Ge not in the birthday of

Liu Yifei

girl: 16 y

Although the reality has not yet appeared, but the deep mind Ye Liangchen's domineering existing netizens. So, Ye Liangchen will say what, netizens early on guess to the:  "quick, please delete this post. If you do not delete, I Liangchen a hundred ways to allow you to withdraw from the microblogging community, and you feel helpless. But I never talk. I don't love to say nonsense, if you feel the strength of my mind never play with you.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
The State Administration of Taxation unified second-hand car sales invoice style
« پاسخ #5 : 27 آوریل 2016، 06:42:22 pm »

The State Administration of Taxation unified second-hand car sales invoice style< br / > the State Administration of Taxation recently issued a notice,goyard soldes, decided to second-hand car trading mode change and strengthening tax collection and management,nike tn pas cher, unified style of the second-hand car sales invoice. Used car invoices from the beginning of October 1, 2005,hogan outlet, around the old version of the invoice at the same time to stop using. Local Taxation Bureau of the printing of second-hand car transactions involving the service industry invoices at the same time to enable the above.
< br / > notice explicitly,hogan outlet, second-hand car distribution enterprises, agencies and auction enterprises, collecting money from sales,scarpe hogan outlet, intermediary and the sale of second-hand car, must be issued second-hand car sales uniform invoice. The second-hand car invoice pressure paper,air max 95 france, copy for computer ticket. Computing a ticket first copy of invoice, color is brown; second copy of the registration of the transfer of contact (public security traffic management departments retained),hogan sito ufficiale, color is blue; the triple entry and Ku Lian,hogan sito ufficiale, color is purple; the quadruple for joint account, color is red; the Wulian is stub, color is black.Related Articles:

Find out t

Training a

To enhance the leadership of the six companies is the foundation

Unlike Hotel, as places of entertainment, people will not for drinking a cup of coffee and ran away, usually the nearest handy. So Starbucks's general location in the office on business area, leisure and entertainment field, the downtown business district and other places. In style, the main highlight American style.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
The musical Kunlun myth International Edition exam in Xi'an
« پاسخ #6 : 04 مه 2016، 06:27:12 am »

musical "Kunlun myth"
2013 New Year's day, known as the "Kunlun culture first drama" large-scale original musical "Kunlun myth" international version of the Qinghai Grand Theater even play three games,scarpe hogan outlet, set off the Xining "two" performances of the climax.
< p > just at the end of the performances of the birthplace of the Kunlun culture, the birthplace of the Kunlun myth, the crew then non-stop to go to Chinese civilization -- Xi'an "exam".
 musical "Kunlun myth"
1 9 days, the international version of the Kunlun myth will be staged in Xi'an, Xi'an radio and television theater, a new audio-visual experience for the audience.
The musical &quot,hogan olympia outlet;Kunlun myth" International Edition "exam in Xi'an"
 musical "Kunlun myth"
 musical "Kunlun myth&quot,scarpe hogan olympia;
 Xi'an is one of the four ancient civilizations in the world. It has a long history and profound cultural heritage. At the same time, Xi'an is a modern city with a sense of modernity. Musical is no stranger to Xi'an audience, classic Broadway musical 42nd Street "," Aida "," cat "," Mamma Mia! "(Chinese version) and large-scale song and dance musical" Princess Wencheng, have successively visited Xi'an. Picky Xi'an audience can accept the "Kunlun myth" this large Chinese original musical? In this regard, the production side - Beijing Italian Culture Media Co., Ltd. is intended to not worry. Large original musical "Kunlun myth" creation lasted two years, the international version of the creation and the model of Broadway and the experience of the East and the perfect combination of aesthetic. "Kunlun myth, international edition in Beijing,goyard soldes, Xining has performed eleven games,scarpe hogan outlet, subject to wide acclaim both inside and outside the industry,goyard soldes, this shows that the musical the modern stage art form to express Chinese traditional culture has a strong vitality. Compared with the 42nd Street "," Aida "," cat "foreign classic musicals, original musical" Kunlun myth "more" gas ", more" affinity ". The most important element of a musical is music, and there is no good musical without good music. "Kunlun myth" to create a more than 20 original songs, "the world",golden goose mid star, "thorn" the ceiling sleepless tears "and" songs in both ends "and other classic class is never tire, widely sung. According to the survey data from Chupin provided by Beijing live performances, in your favorite Chinese original musical column, the Kunlun myth,nike tn pas cher, accounted for more than 60% of the valid questionnaires, which is enough to illustrate the play in the audience's popularity.
Related Articls:

The 40 ann

Eason Chan determined to join Hunan TV New Year surprise Faye Wong to help out

Liudong in a website in May on a seat led stunning the audience, she was dressed in dressed in a coloured yarn quality dress, Dixiong harnesses the right show hot body, upload pictures to the Internet, all of a sudden spike of many users. Netizens praised Baidu flotilla.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Snow girl
« پاسخ #7 : 06 مه 2016، 06:11:49 pm »

Snow girl
      承诺常常就像蝴蝶,美丽的飞,盘旋然后不见...        翻开像册,你的笑脸又浮现眼前...现在,hogan outlet online,恐怕只能看见你的照片了吧.      还记得,你离开的时候对我说过的话,scarpe hogan outlet,薇,我不能陪你看这里的第一场雪了.你的眼神那么黯淡,你的泪很快就落下了.我竟不知道如何安慰你...看着你登上机舱,我的泪也落下.我知道,你是真的离开我了.      曾经的我们约定要一起看冬天的第一场雪,可终究没能实现.还记得那年冬天异常寒冷,大概是因为你不在吧.我的心也有些冷了.总是望着天空想,雪花怎么还不落下呢?或许上海的 雪会来的早些吧!      雪花终于纷纷扬扬的落下了,hogan outlet online,连同我对你的思念,悄然落下........      我看着雪花落下,goyard pas cher,泪也流下...倩,你怎么没有陪我看这场雪呢?       我们之间的承诺,会像蝴蝶一样消失不见吗?      我想,不会的.尽管我们现在相隔很远,但我们的心始终会在一起.我会记得那个雪天出生的女孩,bottes ugg france,你也会记得那个喜欢蒲公英和香樟树的女孩.           不知不觉,你已经离开了一年了吧.今天是你的生日,你应该现在也在窗前期盼雪快块落下吧.      如果我没记错的话,hogan outlet, ; & nbs; & nbsp; birth birth you should is the snow kids. I snow oh. So we are on the snow there is a special feeling. We all joked that he is snow's daughter. & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; now of I, still is your good friend. Regardless of our distance how far,golden goose outlet, and always believe that our hearts are interlinked. & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; Qian, birthday happy! & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; you may not see me to your blessing, but I believe, you know, in a snowy day,hogan outlet, a girl would have thought you would smile looking at the sky.Related Articles:

Reading in

DOG diary

mark

Every one of us is a small node in the net. Throughout this network into a major event has a unique feature, that is, "mind" carefully. They are good at "insight to" make of his big advantage, they are good at cooperate with others and eventually reach their purpose, they also cutong social way, easy to get someone else's tripartite balance of forces to help.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
Yu Haoming tells the story of injury after the ret
« پاسخ #8 : 07 مه 2016، 07:30:56 am »

from the burn to come back, Yu Haoming has experienced too much pain and suffering, his strong and brave to move a lot of people. But only a taste of his own the most clearly,hogan outlet online, he in his blog about injured decided to re shoot and shoot the love in the spring, the process and details.
, and rehabilitation along with the harsh physical training. At that time to leave the stage for a long time, people become a little fat, the face is also relatively swollen, so swimming,tn requin pas cher, do the power to become a compulsory, dinner only eat salad, recovery time but also continue to hand, joint stretching...... The tearing pain, the man who has never experienced it can not be imagined.
When asked about my recovery,goyard soldes,
2
 for the first time to hear the Hunan satellite TV to re shoot the love in the spring, is February 2012.
 blog content:
 to be honest, that time also feel that they certainly can not shoot, look at the hand, look at the legs, look at the face, the situation is not really good. To have their own hope to do the best habit, if you do not, it is better not to do.
 idea must,air jordan pas cher, then immediately began to prepare. Dad bought tickets for second days, took me to South Korea, to find a very good local orthopedic rehabilitation hospital, asked if there is no medicine to the short cut can make the scars fade faster.
 in this way,spaccio hogan outlet, although the heart is not at the end, although not yet restored to the best, but I still come back.
 the original time is also a prescription for rehabilitation.
< p > If time could turn the clock back, these cannot wield the moment and, like the trees of the forest, even if the wind and rain, still stands growth.
 first try makeup, is June 2012, in Hongkong.
 two months later, when the station to visit again mentioned this matter. This moment I realized that this drama may really want to start. But burn Kang is not a short duration of time really complex. Hesitation,hogan sito ufficiale, but also think of their previous commitment, if possible, must come back to continue to complete the play. Think of this, and a little bit of hesitation in the collapse.

was not far away from the shoot, and I do not know my face can not make-up. Came to Hongkong and the hospital, the hospital invited a special make-up artist, on my face scar on the face of the trial.
1
, the dean of the hospital, looked at my recovery and said, "it's not really about medical means. It's only a long enough time,chaussure air jordan soldes, and you'll be well." Although not able to get medical help, but these words also let me some accidents, but also some joy.

Two months after
 was vaguely revealing the information that was likely to be taken in the near future. At that time I still difficult in rehab, every day with the body and spirit of fight,ugg soldes, miserable. So did not this seriously.
 okay, I'm going to go back!
Related Articls:

Lin Shen wife Yang Yuchen gave birth to a son unde

Karzai told Obama off the pre

Jay Chou good Kunling been pregnant or because of

During the Long March 1 Red Army in front of the open, when he was Secretary of the army reconnaissance Department staff Su Jing, one of the daily work is rendering the marching line graph. Break through Lazikou, Mao Zedong personally to 1 Corps commanding troops northward, Su Jing every morning to Mao Zedong's report on the day of the line of March.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Dunhuang Lotte Kabuki "Resurrection"
« پاسخ #9 : 08 مه 2016، 04:51:51 am »

< p > recently, the National Grand Theater,hogan rebel outlet, the sixth "Chunhua Qiushi -- art school stage fine arts performances week is in full swing. As the popularity of the National Grand Theater to create a large public art education brand, annual performances week will be planning a series of rich and colorful art education and communication activities. This year, and increase performances week into the University of public welfare activities, so that more college students to elegant art. In November 8th, a special dance practice exhibition came to Beijing Institute of Technology.
 Dunhuang Lotte Kabuki "Resurrection"
< p > performances at the beginning, Professor Shi Min first we introduced Dunhuang dance of choreographies source of inspiration, at the same time is North dance of the artist as a young man on stage performances,nike tn pas cher, dance dance field potential decomposition performances almost perfect to restore the murals in the outline of flying, lux, the beautiful sound of birds, Yaksha, classic image and a time like walked out of Mantang flourishing dancers from the wall. Subsequently, dancers and bring the enlightenment & middot; meditation ",spaccio hogan outlet," gait & middot; Ephraim ", the performers Lotte & middot; 36 posture" and "rebound Pipa goods" such as eight different style combined fragments, combined with dance,hogan sito ufficiale, Professor Shi Min for all explained by the combination of each, style and dynamic characteristics, and interpretation of the Dunhuang fresco dance of the four aesthetic temperament and interest, namely "three bends" dance style beauty, the dynamic of "s" beauty, "vacant",hogan outlet online, "good" religious expression of beauty and action and the connection of the circular curve beauty. Is the side of the stage, one side is the interpretation of the narrator, 90 minute performances like a superb fantastic journey, let the audience as if exposure to painting, call enjoyable.
Fruitful performances week entered Beijing Institute of Technology
 "fruitful" performances week into the Beijing Institute of Technology
 fruitful performances week entered Beijing Institute of Technology
 fruitful performances week entered Beijing Institute of Technology
< p > at 14:00, Shi Min, a professor at the Beijing Dance Academy came early in the student activity center, today she will and North dance classical dance department of the artist as a young man by "wonderful Silk Road dance Dunhuang murals performers Lotte image dance academic performances, lead the audience through the time and space. Dunhuang mural after more than one thousand and six hundred years, is rich in ancient Chinese dance cultural heritage. Image study by mural inspiration inspiration, and through the Dunhuang dance with teaching practice closely, 2007 after launched the "Dunhuang murals performers Lotte image of women's dance show"; 2011 she began a study of Dunhuang male dance project,scarpe hogan outlet, and to much investigation and study,hogan outlet, total node out of Dunhuang male dance hand posture, posture,air max 95 pas cher, feet, pace, dance and movement rules, and ultimately the formation of the ornamental art, and the training of both the Dunhuang man dance style. 8, the students, the honor of being the Dunhuang mural image of the dancing man first audience Lotte.
Related Articls:

Analysis of Nanfang Dushi Bao, May 19 report

[url=http://61.136.169.213:83/E_GuestBook.asp]a number o

rumor "sound good" "just a legend" to prepare for

Need to clean key parts including: the mouth and teeth, before s..e..x to brushing mouthwash, breath; axillary, some people under your armpit sweat gland secretion is more, the smell is heavy to use soap or bath careful cleaning, after the bath also can be sprayed some perfume; genital, men's focus on clean the dirt inside wrapping, and women to wash the vulva secretion.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
In late autumn, I wait for you at the intersection
« پاسخ #10 : 14 مه 2016، 10:02:47 pm »

time such as running water,hogan outlet online, in the raging river on the day and night,nike tn pas cher, no longer for who stay. Although the sough to bring deep coolness, even drilled into the vest thorough the tibia, I still feel hope to bring in the harvest. Yes, autumn is a harvest season. Without which, in a brief period of spring sowing, after a gestation period of the season replacement without growth can attempt to gain full of fruit.
< p > the world spins is so fast, and nostalgic person willing to spoony waiting for in situ a determination can wait for people? I is the rare baby finally extinct, or I didn't go out the hustle and bustle of the busy city, just in the pure countryside retains the original genuine feelings, so carefully to survive in this world, is not the cruel world inundated by the tide. I remember clearly, you said you like my short hair. Yes, the world is just not contaminated with alcohol and tobacco, do not play cards and loving words of ancient spirit demon is to choose the only reason to stay. Your smile is so sweet, I see the first time a bit dizzy, I am afraid I will lose myself in your smile. But look second times, you are like an angel flying in the sky, I can not help but stop for you, no longer endless to the distance.
 our conversation is so true and sincere, without the barrier of the diaphragm to keep us together. You and once upon a time there was a chance encounter the girl as puzzled face, sincere and shy good man in the world and almost disappeared? I have nothing to say. But, I and she just pass by, you stay down into my world. In my messy room, you're careless read me all the clutter of what,hogan outlet, look at the corners of my house every things. I also bring some mysterious beautiful ethereal bleak words, stay in your heart is in your heart to read?
 still in that warm summer, we have a love story between the legend. It is amazing that my heart was surrounded by you,golden goose outlet, not the slightest feeling empty and scared. Because of you the detailed poetic graceful emotion and loving friend met Xiangxi is so true to fill my world,chaussure jordan pas cher, I revel in your and my world, enjoying the two world to bring joy and happiness. You are so dialysis every cell all round ah, your wisdom wise infatuated with me.
 every day has the weather forecast, this year's winter will be more cold. In the frigid Arctic is yet to come my world, a late autumn night,air max homme pas cher, my love is like a spring on the outskirts of the wilderness of weeds,hogan outlet online, began to grow in my sky crazy jointing. Only silence of the night in the passage outside the door was silent, the host of the current sound is so in the dark night brings noise disturb my thoughts, I hit the keyboard sound always could not conceal the voice from another world: this life,scarpe hogan outlet, in the world of love, the autumn harvest season, leaves flying in the sky, there was a I still stay in your world, you bum?
 leaves branches began to ponder, "
Related Articles:

A gust of wind, fleeting memories of loneliness

Terrible and busy night

Fall _6

The car finally to meet us each of us, no lingering on the bus, up to now, it is heartless. Sunlight scattered into the window, we each feel like sunshine, but the teacher must give this piece of sunshine and some shadow - announced the results of the examination, our good although the mood has been hit, but immediately perk up!
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
Cross market held in the exchange of ETF brokerage training will be held
« پاسخ #11 : 24 مه 2016، 08:51:41 pm »

participants believe that the Shanghai Stock Exchange in Shanghai and Shenzhen 300ETF trading mechanism basically a continuation of the previous single market efficient real-time ETF arbitrage,goyard soldes, there is only a small difference between the single market ETF trading strategy can still be used.
Cross market held in the exchange of ETF brokerage training will be held
< p > the cross market ETF securities training will be 22, held in Shanghai, from the stock exchange, the company Shanghai Branch, and other experts across markets ETF investment strategies are discussed. The participants believe that as a basis for financial instruments, the CSI 300 ETF has abundant investment strategy, and the combination of the CSI 300 constituent stocks,sac guess pas cher, stock index futures,nmd runner femme pas cher, ETF, margin financing and other financial tools, can generate more strategies.
< p > Huatai PineBridge fund companies who said that from the perspective of traditional investment,scarpe hogan outlet, in the valuation of the Shanghai and Shenzhen 300 index at historic lows, push the blue chip market building initiatives continue to introduce the background,hogan outlet, CSI 300 ETF is expected to become ordinary investors easily grasp a new round of blue chip market most cheap,golden goose outlet, simple, and efficient tool. From the angle of the alternative investment and operation have been nearly 2 years of stock index futures market expect a match is the cash instrument,chaussure air jordan soldes, t + 0 version of the CSI 300 ETF is expected to become the ideal spot for arbitrage and the Shanghai and Shenzhen 300 stock index futures, also can be used as a pair trading,hogan rebel outlet, high-frequency trading optional subject.
Related Articls:

potential

Investment

February n

Beijing first promotion race after the primary application of the network, there are nearly 30 contestants to participate in the qualifying game, despite Beijing summer people dislike the sauna weather, but players still show the extremely enthusiastic, shortage of a good voice, and conducting registration site in the active site is more a lot of players, they will enter the network division, part of the players after the vote to enter through the two Beijing qualifier.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Wu Jinglian China corruption has reached the temporary but still - to cure corru
« پاسخ #12 : 09 ژوئن 2016، 03:14:44 pm »

why Mexico high iron China tore up the contract
 Toyotomi Hideyoshi hero sad beauty off
< p > Wu Jinglian said China's anti-corruption, has reached a temporary, but still to cure, need to design a mechanism, such as the negative list of the Shanghai Free Trade Zone,tn requin pas cher, as do the good. Nobel Laureate in economics Maskin said that China's anti-corruption, is to the government's economic intervention, the smaller the corruption will be less.
 in terms of SOE reform,hogan outlet online, Wu Jinglian said that now the most important state-owned enterprises reform, although the third plenary session has been clear: the need to from the tube, the tube of money, pipe assets into the tube. But now it's hard to change, and the resistance comes from a very powerful group.
 "boy's Handbook" is the progress of safety education< p > some people think that write for the student's safety manual,hogan scarpe outlet, there is no value, and the one night stands,hogan outlet online, homosexual rape, Baifu beauty temptation incorporated, is in order to attract eyeballs. In my opinion, safety education, not only for girls is very important, for boys is also very important,hogan sito ufficiale, which are an important part of life education.
 fourth plenary session held,adidas yeezy pas cher, "reform" has become the focus of international attention. China's current deepening of market reform, how to deal with the relationship between the government and the market? High house prices this one of the biggest hot spots to promote effective? "Dialogue" invited the United States Princeton Institute of advanced research professor Eric &middot; Maskin, the famous economist Wu Jinglian full interpretation.
Wu Jinglian: China corruption has reached the temporary but still | to cure corruption
11 7 afternoon, the other side of the ocean came such a message: Mexico President Nieto suddenly announced the cancellation of the November 3rd Mexico high speed rail results, the decision to restart the bidding process. For the face, the interpretation of Mexico is to avoid suspicion of bidding procedures for the legitimacy and transparency, will give other competitive enterprises such as Japan, Germany and more tender preparation time.
 Japan's Warring States period is a man of the world, but also a woman performing stage. Even if Toyotomi Hideyoshi will this hero,hogan outlet, hero sad beauty.
 Wu Jinglian said in the event, the new normal term is very hot recently, many people understand the new normal is the economy continued downward,hogan outlet, I think it is also to improve efficiency. When it comes to GDP issues, and now there are people worried that China GDP can not be guaranteed 7%, Wu Jinglian said that as long as the efficiency up, not to mention 6%, 7% or even lower, there is no problem!
 what kind of reporter Xi Jinping hate the most< p > in the November 8, the day, study group with team members to see, Xi in the heart of the good news, bad journalists (such as "purchasing" the reporter "worship" the reporter, see the second part of the body). In addition, he also on how to treat reporters, made clear requirements for the team members of the party members and cadres.
Related Articls:

Hubei Dongfeng social securit

49 sacked

Police to disclose the case o

However, came to the front of the 33 waiting area, you will feel it "different", bench in dribs and drabs sitting some of the passengers, they or twisted askew "share" in the seat, the head buried in the collar of his coat to sleep; or playing down the phone to kill before boarding the boring light, the waiting area is extremely cold and cheerless.
خارج شده است

این صفحه در 0.086 ثانیه 22 نمایش داده شد.