انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

آنکه اعتماد می‌کند... مهم نیست که به چه چیزی اعتماد می‌کند، همین اعتماد حاکی از معصومیت اوست. حتی اگر بدلیل اعتماد، فریب بخورد، مهم نیست، چون ارزش اعتماد بسیار فراتر از چنین فریبی است. می‌توانی همه چیز را از او بگیری، ولی اعتماد را هرگز.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه سی و یکم  (دفعات بازدید: 2604 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

من جدا به تمام الکلی ها توصیه می کنم که این کتاب را بخوانند و حتی اگر به نظرشان مسخره هم برسد ممکن است بعدها دعاگو شوند.
                                                                                                ویلیام . د. سیلک ورث.
.
.(31)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def884
Wan Fang development exit medical device sales div
« پاسخ #1 : 17 آوریل 2016، 05:52:11 am »

diversified road poor
< p > Wanfang development yesterday evening announcement said the company recently with the spirit of Beijing Tongtai Trade Co., Ltd., Beijing Boren Yongtai medical instruments Co., Ltd. signed the "equity transfer agreement", the company intends to hold the Boren Yongtai 100% stake to the transfer price of 30 million yuan.
< p > in the sale of the assets of the announcement in,supra pas cher, Wanfang development also said that since the company acquired Boren Yongtai, Boren Yongtai business situation has not reach the expected size. After the completion of the transaction is expected to generate revenue of about 160 yuan.
 data shows, Yongtai Boren is a company engaged in medical equipment sales business enterprise, founded in 2008. In September 2012 to 28 million 7 thousand million yuan price of the acquisition of 100% stake in Yongtai boren.
< p > million acquisition of development Boren Yongtai has admitted, time management and no experience in the operation and management of medical equipment sales management business. Under this background, the development prospect of Yongtai Boren seems conceivable.
< p > financial data show that Boren Yongtai 2011 and 2012 years ago 8 months did not realize operating income, 2011 loss of 41 million yuan,goyard soldes, 2012 8 months loss of 66 million yuan,tn requin pas cher, loss has a tendency to further expand.
< p > wound million to develop that through the acquisition of all the shares of Boren Yongtai, companies can quickly have engaged in medical equipment sales business qualification, is conducive to the development of the company in many business areas,golden goose uomo saldi, avoid the single industrial structure, reducing real estate macro-control impact on the company's, enhance the company's profitability. The company also said that in the long run, Boren Yongtai business with good investment value, if we can form a stable sales income, on the company's future financial situation, cash flow will have a positive impact.
 out of the medical device sales
 is worth mentioning is that the acquisition of Yongtai Boren is actually a pen related transactions. Boren Yongtai wound up controlling shareholder Beijing Huayang Hui spring trade Co.,scarpe hogan outlet, Ltd., the company holds Boren Yongtai 60% stake, and Wanfang development supervisor will chairman Zhang Jun holds 85% of the Beijing cool music communication technology Co., Ltd. Huayang Hui spring controlling shareholder equity,air max pas cher, for the company's actual control of the people.
 however, the reality of the development and the failure to such as the development of the 10000 square as expected. In the development of Yongtai Wanfang acquisition Dhurakijpundit when operating in Yongtai is not very good at dhurakijpundit.
2013, Yongtai Boren sales scale, the annual operating income of 4 million 480 thousand yuan. But the operating costs increase significantly higher than revenue growth, coupled with the decline in gross margin, leading to Boren Yongtai loss of nearly 31 million yuan.
 from the real estate development and transformation of urban development (000638), in order to increase the new profit growth point, but also to expand the diversified business. However, announced the return a house in transition for more than a year,hogan outlet, it is still unable to get rid of the situation of loss of performance. The latest asset announcement of the company's sale of assets, but also shows its diversified business strategy is not up to expectations.
&gt,scarpe hogan outlet;
Related Articls:

The United

303_ 12 _

206_ special mercenary _

Holding their increasingly thin body, trying to find a moment of warmth, this time helpless like a little match girl, perhaps the more often the more the more you want to get it. At the moment, cool has to hide me sleepy frozen up, it seems that this night is a sleepless night.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Old pig learning English
« پاسخ #2 : 21 آوریل 2016، 11:43:41 am »

grade five Houzhuang middle school: Tian Yue
< p > this day,scarpe hogan outlet, eight quit hurried to, but found that the levee in the hall was empty, even the teacher Lao didn't,goyard prix, he felt very strange: so late here how not? May on the early, but where did they go? To finish, he take the cloud came to Lao's house, see Laojun is not in the home, just look in all directions, suddenly, he found the old gentleman's desk has some books, he had a look, found to be English book. It happened that the old gentleman to the,goyard pas cher, eight quit to ask: "what's going on today on the early? Besides,air max pas cher, you learn English?" Laojun said: "this year, the emperor let us travels to a foreign country to open an eye opener, to learn English well, now there are three month period, is also what the levee? Quickly seize the time to learn English! Do not learn on the night!" He said: "So that is what it is! I want to learn, but where to learn?" "Go to your big brother in the cave do" Wu excellent English training class!" Ha! This monkey, when by the gods into a master of English?" Say that finish, he driving clouds to shuilian Dong, saw the water curtain cave above have a nice big, top write "gifted class English training class, beneath use English to write it again, he went in to a look, find Wukong is above lectures. He walked up to say:" monkey,hogan outlet online, I will learn English. " "Yo! The sun is out of the West! You know this slacker learned!" "Hey! Monkey,chaussure nike tn, I also have the diligent moments!" "Yes, you find a place to sit down, as long as you are willing to learn, after three months, you can get the backpacker tourism." Eight quit after hearing, is like the monkey king to the a set of English learning tool, to a seat and sat down, due to Goku to teach well managed strictly, eight quit soon get rid of the lazy fault,hogan interactive outlet, he is now very like learning English,nike air max pas cher, every day early to take a steamed bun went to class. The results rest when he read, even after school he also read, with the bread in the morning actually eat the fifth!
 <
Old pig to learn English
< p > since Tang master scriptures back, each faithfully fairy class, but heaven rules, a day early to the levee.

< p > long-term hard work has finally earned good grades, off the road, the Jade Emperor took out a food and fitted to the journey of the backpack, and took patted him on the shoulder, said: "this is a food is the reward you get rid of the bad habit to study hard!" He listened, feel shy smile.
Related Articles:

The first time cooking

Let the world full of love

Please giv

Overall, virtualization degree more and more high international financial market, its resource allocation function is weakening, gradually become developed countries leading an important place for global redistribution of interests pattern and a few countries to maintain the global governance dominance in contested locations.
خارج شده است

nk75xpre2

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 253
    • ghi910
Nepenthes Revelation
« پاسخ #3 : 25 آوریل 2016، 04:06:56 am »

you see, what a strange Nepenthes ah! The long flower is like a small bottle, a closer look, the bottle also gives out a sweet smell of sweet. Small worms see, but also that there is something good, a little effort to fly. But there are a lot of mucus in the bottle, when insects into the bottle,hogan sito ufficiale, the lid like a leaf will be immediately closed. This can make a meal of Nepenthes,goyard soldes, not because the insects would soon be digested by digestive fluid.
 era,hogan outlet online, the history is moving forward, this kind of trash can also be realized in the near future.
          Dongguan Guancheng District Experimental Primary school six (4): Li Peiming
 in daily life, we will produce a lot of garbage,louboutin soldes, especially on the night of the holidays,converse blanche, the garbage is more. Each trash garbage loaded to full, a lot of rubbish also piled on the side,hogan outlet, especially such as a mountain,golden goose, cleaner to clean up not only the difficulty is big, but also very hard. I thought if I could plant a plant, it would be like a trash can. There is a digestive juice in it. In spring, when the garden is planted, it grows up as a sight. When there is garbage, it pending 0 001 seconds of the rate of digestion into supplement their nutrition liquid and waste from the pipe row to the car, the original of its waste is oil. It will not explode, the use of time for up to ten years, only 5 dollars can buy, is a kind of environmental protection.
Nepenthes Revelation
< p > we from the nature of the body has been a lot of inspiration, access to many benefits,goyard soldes, such as: get inspiration from the birds, invented the airplane; inspiration from prickly grass body, invented the saw... I think according to the digestive insect enlightenment, invented a magical trash.
 <
< p > one day, I in the flower market walked slowly and flowers and ornamental street, suddenly, a pot of green pitcher into my eyes. That is a pitcher plant eating insects. I was suddenly Nepenthes attracted, then look up
Different from the
Related Articles:

pomegranat

Developmen

He said that in the face of the current situation of economic development, but also to send hope to loose monetary and fiscal policies to boosting economic growth is impossible. The world economy, including China economic growth prospects, depends more on structural reform.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
The broken time offering time
« پاسخ #4 : 29 آوریل 2016، 11:13:38 pm »

corner covered with dust with no one knows the sigh,hogan outlet, perhaps carrying too much, so can not load. Some things to do not want to forget, but in a time of memories, learn to forget. The days in this season gradually weathered, wet summer gave some bright,hogan outlet, but for other people to suffocate.
 lay laity. Whether in the sink or busy in the silence of annihilation,hogan sito ufficiale, are not what I can afford. Perhaps, some things do not care about, but can not afford to care.
 paradise left turn. We turn right.
 meets a,chaussure air jordan pas cher. Fireworks show.
< p > derived dust just a pillow desolate, not because in front of someone, will be very low,hogan outlet, low to the dust has full of joy. I think,chaussure louboutin pas cher, I am completely like the night. In the light micro light,hogan outlet online, being naked ridicule is a very pleasant thing.
 maybe, just. Sleepless flowers. Weiyang.
 with a circle of time.
< p > quietly thought,christian louboutin pas cher, no another memory, slowly lonely, so as to continuously cycle, until the tearful, heartache thoroughly.
 staring at the blank, is a very happy thing. To me.
Related Articles:

Executive

I have for

Entrepreneurial guidance how early identification

Everything has a cause, he did not dare to complain about what. He kind of consequences, finally swallowed only yourself. But you will find yourself on so many excuses, like a piece of armor to protect themselves. But did not want to, but my heart tied. Did not dare to act rashly, because it has been unable to bear weight at any time will collapse.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448

5 evening of 6,goyard paris, appeared on the network for a period of 21 seconds long indecent video, scale bold, and the video is believed to be a woman suspected actress Li Xiaolu. But Li Xiaolu broker Guo Hongbo said have seen the video, resolutely denied video woman is Li Xiaolu,hogan outlet online, and said if someone continues to spread and spread the woman in the video is Li Xiaolu, will take all legal means to trace in the end to maintain Lu Lu's image.
Suspected Li Xiaolu indecent video outflow broker resolutely denied
< p > and Lu Lu Jia Nailiang husband after watching this video in their own circle of friends sound,nike tn pas cher, swearing response: "thank you, friends of concern, rest assured,hogan outlet, I see the girl, hey, we do not review,hogan sito ufficiale, hope my friends also contain the spoof of these people, I here form a state,scarpe hogan outlet, if some flames and booing frame Sicko entertainment in the endless framed disinformation, I stay with you, give you two big mouth son,hogan interactive outlet, fuck your mother,louboutin soldes, silly -."
 click on the picture to enter: Jia Nailiang with her daughter shopping big eyes like Li Xiaolu (Figure)
 Li Xiaolu (data)
Related Articls:

Fu Yingceng threatened not to do third

Monte The (Count Cristo _14 of Monte) the eighteen

Day Promo 60 thousand

Everyone had just seen a coach like that; it was in front of five hundred, two hundred, one hundred, and finally they caught up with him, but not his friend. Once, a single carriage crossed by two horses are galloping four wheeled carriage. "Ah!" Cavalcanti heart to himself said, "if I have the carriage, the two horses good running horses, especially, the carriage with the passport, that's OK!
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Liu Yan hot photo exposure Xiangche beauty show figure
« پاسخ #6 : 03 مه 2016، 08:51:08 am »

Liu Yan new portrait ,hogan olympia outlet
< p > and overwhelmed and cars photographed together shooting, Liu Yan said that cars and people is a subtle interaction, the perfect car can give the woman the security sense, the perfect car should be reassuring, low-key texture and full of vitality.
 completed the Gordon Chan film "painted wall" shooting, the official return to the stage of Liu Yan, as well as the preparation of new books and the beginning of the new EP album production, while there is a Taiwan idol drama shooting plan. Liu Yan said: "the time is not wasted, I must race against time. In fact, this is the past few years I have been like this, but this is my happy life."
< p > new network on November 3, recently, sexy female anchor Liu Yan for a magazine shoot a group of Xiangche beauty photo first exposure,golden goose outlet, rich and expressive Liu Yan a head of black hair, has in order to flesh wrapped body narrow skirt, the low bosom denim overalls and dark silk ceremony skirt appearance, proud people surrounded with exquisite physique, perfect vivid interpretation of glamorous Heung Che girl image. But are renowned for their "sexy" famous Liuyan,scarpe hogan outlet, in an exclusive interview with the magazine has said oneself is a delicate sensibility of,nike tn pas cher, "sexy" is only part of the image and does not constitute criteria. Liu Yan also said that if not host the future, she will open a cafe,tn requin pas cher, a as an understanding wife and loving mother. Because the family is very important to me,goyard prix, I have been hoping to live with their families to the old."
 when asked how to interpret their own "sexy",air max femme pas cher, Ryuiwa Naoyan: "I'm not sexy, I am a delicate sensibility of the people. To my life, I have always been asked to do what is supposed to be rational, and what should be done. I can't follow my heart, even though I have a heart of hearts." At the same time, Yagi Ishiya said, in addition to most people in the picture of the recognition of the "sexy", if the reader is because of her "sexy" and that he,spaccio hogan outlet, like her, "I'm sorry, I really did not." Liu Yan replied.
Liu Yan hot photo exposure Xiangche beauty show figure
Related Articls:

wireless "

age gap is too large two people were forced to break up

Japan's 22

According to insiders, Jason & middot; he is in on Thursday night to Britney Spears formally proposed, the proposal is very smooth, Britney Spears and her ex husband's two sons - 6 year old Sean & middot; Preston and 5 year old Jia Deng & middot; James at the scene witnessed the this pile wedding.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Microlab's first wireless speaker FC361W officially listed!
« پاسخ #7 : 26 مه 2016، 11:11:30 pm »

frequency response 35Hz-20KHz
 signal dry ratio > 75dB
 power input 50Hz 200mA
 distortion < 0.3% (1KHz 1W)
< p > and, FC361W bass sound box has entered the new ideas of leather era,hogan outlet online, this is "microlab the audio brands in their own technology accumulation to a certain stage of the perfect release -- in the audio industry took the lead in the sound box body to make leather jerkin. Also for the artillery volume to create a 6.5 inch large caliber speakers, and Microlab's unique eAirbass electronic airflow driven strong bass combination for all the music like the people a more shocking effect.
; >
 input sensitivity 300mV
< p > in addition, its operation is extremely simple, just simply use 2.4G USB dongle (transmitter) inserted into your laptop or desktop computer, so you can in another house through the wall easily enjoy your music, henceforth without the need for messy audio connection line and feel annoyed.
< p > Mai Bo Singh VanGhon FC361W speakers or to fashion the appearance is remarkable characteristics, the first glance will attract consumer's attention to live, pure black noble style, not only has impact in the visual, luxury generous temperament,hogan sito ufficiale, coupled with the superior sound quality effect, leading the multimedia speaker of the new trend of wind direction,nmd runner femme pas cher, in high-quality sound inheritance Mai Bo VanGhon series at the same time, into the innovation of 2.4G wireless technology.
 output power 24W+15W&times; 2 RMS
 at the same time,air max homme pas cher, Microlab FC361W is still a continuation of the independent power amplifier design. Independent amplifier can eliminate vibration, overheating and electromagnetic interference in the audio distortion, making the sound more perfect; and will be past the placement in the amplifier panel button switch design on the top of the power amplifier, so that the various control more convenient. In the bottom of the amplifier panel also increased stereo input interface and an earphone interface,hogan outlet, stereo will more convenient connecting various audio equipment,hogan scarpe outlet, earphone interface can be for music lovers whenever will provide enjoy music space.
 isolation degree 45dB
Microlab's first wireless speaker: FC361W officially listed!
< p > Hubble bubble net audio channel November 17 wheat Boxin FC361W as wheat Expo 2010, the flagship product,hogan outlet, new van Gogh series headed for,nmd runner pas cher, is not only the appearance of the succession of the highly praise of FC361 (10) calm atmosphere, exquisite fashion style and the function has a landmark function wireless, which is the MP for the first time officially launched wireless products. This product has been on display in the CES2010, and now, finally officially released!
 - related parameters
 220V~
Related Articls:

Shanghai further promote the

High moral map of the total u

home, is a

Now, access to the group buying site information daily through the QQ group, QQ space, daily selection, mail and other channels at the same time exposure, to help partner browsing and trading volume rose rapidly. Data from the F group showed that the last month of the transaction amount has exceeded 20 million in the QQ group buying platform.
خارج شده است

bcfg5b1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 157
    • ghi135
View of human and space exhibition _0
« پاسخ #8 : 28 مه 2016، 09:34:21 am »

The concept of &quot,hogan outlet;human and space" Exhibition
 today,spaccio hogan outlet, my father and I went to visit the Museum of human and space science exhibition "".
 entered the hall, hey,scarpe hogan outlet, it is really huge crowds of people, there are many small friends during a visit to the exhibition,tn pas cher, some of them are pointing, carefully observe the different models, some took out a pen and paper, carefully recorded on the satellite and the rocket, around the hall and display a variety of satellites, including the first China's "artificial earth satellite Dongfanghong",guess soldes, with a few long hair round her head, seemed to be in space around the clock to play "Dongfanghong" music and telemetry signal to the rest of the world; there is wearing a solar cell is composed of twenty thousand pieces of woven sweaters "and number two meteorological satellite; communication satellite broadcasting with a long wings,chaussure air jordan pas cher, as if still roaming in space; and China's first manned spacecraft" Shenzhou five "is displayed in the display Eyes, I looked at the "Shenzhou V" magnificent heroic,tn requin pas cher, imagine Yang Liwei in space "survey yaokan 1000 River" of the sublime,scarpe hogan outlet, the heart is very excited: beautiful space, we Chinese people finally come! The magic of space, how many secrets do you have, let us uncover, let us explore?!
 the concept of "human and space exhibition
Related Articles:

Multi ener

I opened the drawer and took out ten automatic folding aid tents and small miniature microphone, micro camera. Sitting on the speeding car, came to the scene of the accident. I took out ten tents, according to the remote control, the tent became as big as the building, so that the people are living in, so I started to do the interview. To record a curtain. Do the live report.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
20 milk prices form D20 alliance jointly issued th
« پاسخ #9 : 30 مه 2016، 04:27:02 am »

The
,hogan rebel outlet
< p > in addition, Wang Yang said that,sac goyard pas cher, under the new market environment, the enterprise shall positive integration mode of e-commerce model, improve the enterprise management, improve efficiency and reduce the cost of circulation, through the integration of resources to enhance the ability to resist risks, recommended combination of agriculture and animal husbandry, to extend the industrial chain. With the further development of the global integration, the future of China's dairy industry is more open, will be more in-depth integration into the international market, which is irreversible. Moderate import dairy products, to meet the diverse needs of consumers; active use of international resources, and enhance the milk prices and production capacity and international competitiveness -- "that is to say, the domestic enterprises to use foreign grass and cattle for the milk production."
 summit, Yili Group Chairman Pan Gang published a report entitled "mission to promote the better development of dairy industry Chinese keynote speech", "Yili share through financial +" and "Internet plus" to speed up the enterprise development experience.
< p > Wang Yang at the summit said that without quality, the development of dairy industry in the future, the quality of the control is to implement the "four of the most stringent standards. In accordance with the most stringent standards, the most stringent responsibility, the most severe punishment, the most serious accountability to implement the regulatory responsibility, increase supervision, to create a fair and standardized market environment.
< p > Pan Gang in his speech said, Erie according to characteristics of the long chain of dairy industry,tn requin pas cher, industry chain and win-win principle,hogan roma online, exploration production integration of financial industry chain model, through cooperation with financial institutions, increase of industrial chain partners, especially farmers upstream capital support. Financial +, especially the industry chain finance has become an effective means to accelerate the development of China's dairy industry, intensive, and become an important driving force to accelerate the transformation and upgrading of dairy industry. In addition, Yili is also thinking of using the Internet and technology,hogan outlet, vigorously promote the food safety Internet plus, based on this, Yili achieve the quality supervision of raw milk, production, transportation, marketing and service of the whole industry chain full coverage; to identify key risk points; and de - >
< p > it is reported that the summit by the initiative of the Ministry of agriculture, 20 dairy enterprises form D20 alliance initiated and organized,hogan outlet online, Erie, Mengniu, modern animal husbandry,hogan outlet, Huishan, ternary, Le Jun Bao, Jia Li bearing animal husbandry, holy animal husbandry tech,scarpe hogan online, Wandashan Dairy, Feihe dairy, Bright Dairy, Weigang Dairy, bein, Changfu dairy, dairy Jiabao, Huahuaniu dairy, Zhongken dairy, new hope dairy, Yinqiao dairy, Western spring dairy and other 20 national well-known dairy enterprise is mainly responsible for all participants.
20 milk prices form D20 alliance jointly issued the "Beijing declaration" | Huahuaniu dairy |
< p > China Securities Network (Reporter Yu Fei) 18, to "safety and quality development, revitalization of the dairy industry in China" for the theme of 2015 China dairy D20 summit the first summit in the Diaoyutai State Guesthouse in Beijing held held, relevant leaders of the State Council and the Ministry of agriculture, and 20 well-known milk prices is mainly responsible for all participants, and published on the revitalization of the Chinese milk powder "Beijing Declaration". The Political Bureau of the CPC Central Committee, vice premier of the State Council Yang made important instructions, put forward "four of the most stringent standards, to improve the competitiveness of China's dairy industry development.
Related Articls:

CSI interp

Hui ball technology emergency

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Guangxi hail flood disaster caused by the over 440
« پاسخ #10 : 05 ژوئن 2016، 09:05:21 pm »

more than 130 Communist Parties in the world today
,air max pas cher
 from the last century since the 80's there are more and more countries of the Communist Party and the socialist party began to varying degrees of mutual exchanges,scarpe hogan outlet, the joint struggle. The Communist Party of China has established relations with the socialist party and the Socialist Party since 1982, and even repeatedly sent representatives to participate in the International Congress of the Socialist International held once every three years as an observer status.
 "Trump phenomenon" is in fact the United States in the new civilization into a recession after a self-help. Trump and behind him is the American people is on the internal and external challenges resolutely take up the challenge and is a burst of American civilization unwilling to sink the vitality. The opposition of the establishment of the school, it is decadent,ray ban outlet, degenerate. Trump election results, will determine the future of the United States is going to ZTE or this sink.
 supports young people to build the future of Science in China
 as long as the understanding of the truth, life is not to be. Life think of in fact and a late stage cancer patient is tantamount to, what all don't too persistent,hogan outlet, like to do something and do something only.
 China's science and technology education system needs to be further improved,hogan outlet, we have a broad consensus on this point. One of the important measure to improve the system is to support young people, especially those independent career started soon, a period, assistant professor of the foreign young scientist, and contemporary scientific research of main force: doctoral and graduate students.
 next American Super Hero Trump
 realize that life is empty, Wuwangbusheng
Guangxi hail flood disaster caused by the over 440 thousand people were affected and 9 deaths | flood disaster
< p > [Guangxi hail and rainstorm and flood disaster caused by 44.3 million people affected] reporter on the 11th from the Department of civil affairs of Guangxi Zhuang Autonomous Region to understand,hogan outlet, Guangxi Baise, Hechi,hogan outlet, Guilin,timberland sito ufficiale, Liuzhou City 8 32 county (District) recently suffered hail and rainstorm and flood disasters, the latest statistics has caused 44.3 million people affected by the disaster, the death tolls of nine people. (reporter He Wei)
Related Articls:

Japan - the recognition of the killing of civilian

Tiejing br

Writer thing the reader is called back by the elem

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Won the national inspirational Scholarship Award
« پاسخ #11 : 07 ژوئن 2016، 02:42:24 am »

won the national inspirational scholarship award of
< p > in addition, for the difficulties encountered in learning, I have the courage to face, to overcome, never give up,chaussure jordan pas cher, to develop spirit of my determination to learn, perseverance, constantly from knowledge of the oceans absorb the nutrition, in the study and practice of exercise their talents.
< p > in the school in the past few years, has served as student cadres,nmd running femme pas cher, to improve their work ability and practice ability, for their all-round development and lay a firm foundation, because of his diligence, outstanding performance, has repeatedly won the title of Colonel "outstanding student cadres", "excellent regiment stem", normal platform skills "second-class award" and so on.
Won the national inspirational Scholarship Award
 as a college student, it is well known that learning time and space is very free. Only for their own set a goal and the ability to match their own self-control, it is possible in such a free case, still keep working hard to learn the state. However, to persevere in the fight for the goal, I think the driving force is essential. For me, the National Award for national motivation is one of the important driving force for me to keep working hard.
< p > I know to get countries affirmation, obtained the national scholarships inspirational,tn requin pas cher, on learning achievement is not enough,air max 95 france, only moral, intellectual,adidas yeezy pas cher, physical, aesthetics and labor all-round development of outstanding students can get this glorious reward. Therefore, I in addition to focus on learning achievements, but also strive to develop their own good habits and moral cultivation. My classmates and honour the teacher and respect his teaching is very harmonious, and helpful.
< p > in the road to keep learning and growing shed the I sweat a lot, also cultivated fruits, I was so by dint of the three semester scores in the class forward five grades and good moral cultivation,hogan outlet online, in national scholarships inspirational boost West ah step by step towards success. Here I want to thank the party and the state and care about me helped me, because of your existence, I obtained the unprecedented prestige, the world because of you beautiful, I believe, our yesterday more beautiful.
< p > National motivational scholarships not only from the scholarship gave me encouragement and more important is from the Spirit gave me encouragement and national motivational scholarships, actually is to get the countries for their efforts in the study as a positive,hogan outlet, which for me is how proud ah. Therefore,hogan outlet online, in the study, I assiduously the professional knowledge, and reasonable arrangements for the time to learn about other professions, efforts to expand their knowledge, enhance their cultural level.
Related Articles:

District Party General Branch of the Party branch 2015 year-end work summary

Uplink tex

Application for the establish

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Haidian Beijing 12 people were convicted of malici
« پاسخ #12 : 11 ژوئن 2016، 07:18:50 pm »

< p > considering Zhang Xin consistently good performance, after appearing in court is really repentant,zapatillas new balance outlet, and the family also actively on behalf of the payment of arrears, the Haidian court today according to the criminal policy of "Leniency",hogan outlet online, combined with the case of social harmfulness, Zhang Xin lighter punishment,hogan outlet online, sentenced to 11 months in prison,nmd runner pas cher, fined 20000 yuan.
 because the company was plagued by a shortage of funds, so Zhang Xin with overdraft credit card to pay the way to ease the company's financial situation.
 in the morning sentencing of these defendants, 80, migrant workers accounted for a large proportion of the two groups.
 according to the judge,pandora outlet, these people generally have a job, but the income is not high,yeezy 350 pas cher, and the cost of living is not low, in order to maintain their "ideal way of life", with luck, the use of credit card overdraft. When the repayment pressure exceeds the tolerance range, to changes the phone number, changing their place of residence and malicious evasion of bank collection, gradually embarked on the road of crime.
 Hebei girl Zhang Xin (a pseudonym) is a typical 80. In 2004, she graduated from Nankai University in Beijing to work hard. After several years of unremitting efforts, she finally broke into a world of their own, and in early 2007 to set up their own company.
< p > this want to earn money to credit card debt to pay off a timely manner, but due to the financial crisis, business has taken a turn for the worse, not only did not earn money, but a loss of hundreds of thousands, had to shut down the company.
< p > because Zhang Xin is unable to repay debts,hogan sito ufficiale, to reject a call, evasion of bank collection,nike tn pas cher, then simply and replaced the telephone number. Collection hopeless bank finally chose to report to the public security organs.
Haidian Beijing 12 people were convicted of malicious overdraft fraud
< p > report from our correspondent (reporter Li Kui) this morning, the Haidian court on a number of cases of malicious overdraft credit card for were focused on sentencing, 12 "through card race were court to credit card fraud conviction, be sentenced to imprisonment of 6 months probation a year to 3 years have prison terms ranging from.
Related Articles:

Ni Mei Shug Leigh suspected death continued - Kang

Guangzhou

Henan 407 college students from Suzhou cheated wor

Zhang Guangning said, did not mention the index is too high, it is considered through the Asian Games to promote green growth, in order to change the mode of economic development, optimize the layout of the industrial structure. Slow down the pursuit of pure economic indicators in blue, and lay the foundation for the long-term development of Guangzhou.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The party self summary _0
« پاسخ #13 : 12 ژوئن 2016، 06:14:08 pm »

two, work on
 four, life
 Hello, everyone, I am XX law class xx. From last year was named activist of join or be admitted to the party has already full a year the, Party member development day again, I hope this glorious joined the Chinese Communist Party, in my recent performances were summarized in this paper, I hope you can put forward valuable opinion and the suggestion, I will humbly accept, a serious correction. Here are my thoughts, work, study,new balance baratas, and all aspects of life:
 early in a school after I submitted an application to join the party, and successfully passed the class lectures,guess pas cher, training. I know that a high ideological consciousness to a qualified party member the importance of, so in peacetime, conscientiously study Marxism Leninism, Mao Zedong thought, Deng Xiaoping theory, "XXXX" important thought and the scientific concept of development,zapatillas new balance outlet, actively to move closer to the party, concerned about national affairs, concerned about political affairs,goyard prix, and strive to improve the their political level and consciousness. In the learning process, gradually more profound understanding to the party's line, guidelines, policies are correct and scientific, only unswervingly adhere to the leadership of the party to achieve the goal of socialist modernization construction.
 three, study on
 optimistic self-confidence, unity classmates. All of us from all corners of the country, to gather here is the fate, can and everybody here studying and living together,sac goyard pas cher, I feel very lucky, very happy. So, whether it is in the dormitory or sister or other students in the class, can live in harmony. In learning and in life, our mutual aid, unite as one, encounter difficulties in conjunction with the solution, really is like a family. Even sometimes life will have a small friction, but it is also a word of things, will soon disappear, and will only make our friendship more robust. In addition,nike tn foot locker, it is worth mentioning is that our hostel because of outstanding achievement of health every year, was named the university dormitory culture, which should credit civilization 529 of all members of the ha.
 since I went to college, I have been learning all kinds of knowledge with full enthusiasm, because I know, as a student, learning is the most should do their job. In these three years, I basically can do on time attendance, class listen carefully, positive thinking,pandora outlet online, class conscientiously sum up, in the previous final exams have made outstanding achievements, every year the school scholarship. And has passed the National English four, six, and two national computer test.
 party identification self summary
 one, thought
The party self summary
1 dear classmates:
< p > in the big moment, I served as class members of the publicity, under the leadership of the headteacher, with other class committee together, for the construction of class collective with the an own strength. Although only a short period of one year, but in that year, my job is serious and responsible,air max femme pas cher, beautify the classroom, on time delivery of newspapers, the students every day can keep abreast of news facts, rich students after-school life.
Related Articles:

Summary of the situation of National Legal Publici

Summer social practice teachi

Concentric build China Dream Speech

Our team has four members of the team, in the face of heavy production tasks, we know that "blacksmith must own hard truth, since the development of" four base "construction work, we in the party's guidance and help, actively fully serviced with a strong team members, establish and improve the work system, strengthen professional knowledge learning, to further enhance the team's cohesion and combat effectiveness.
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
van cleef and arpel alhambra replica jingyan. Moreover.
« پاسخ #14 : 23 اكتبر 2017، 09:33:58 am »

instead you should eat more replica van cleef jewelry carbohydrates and fats, in order to fall out of the 22 that you actually stimulate me! external oblique, the training time for the afternoon. chicken is the chicken chest meat side.
  genuine pandora jewelry at cheap price often concerned about the fitness of people must know that the increase in best cartier jewelry replica muscle diet plan must not beef and chicken breast meat these two kinds of meat If your weight is 140lbs,com morning meal van cleef replicas (between breakfast best cartier jewelry replica and lunch lunch) yeti cups on sale Baidu experience: jingyan. Moreover.

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=706237&pid=828528&page=1&extra=page=1#pid828528

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=2021.msg36033#msg36033

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=560827&p=627919#post627919

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1509&pid=170780&page=26&extra=page=1#pid170780

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=706245&pid=828526&page=1&extra=page=1#pid828526

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=467748#p467748

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1339&pid=170778&page=79&extra=page=1#pid170778

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=4898.msg36032#msg36032

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=706110&pid=828524&page=1&extra=page=1#pid828524

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=3858.msg36031#msg36031

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1359&pid=170776&page=337&extra=page=1#pid170776

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1554&pid=170774&page=467&extra=#pid170774

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=5447.msg36030#msg36030

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1801&pid=170773&page=27&extra=#pid170773

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=396.msg36029#msg36029
خارج شده است

این صفحه در 0.148 ثانیه 21 نمایش داده شد.