انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اگر مضطربي دعا كن و اگر دعا ميكني چرا مضطربي

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه بیست و ششم  (دفعات بازدید: 2153 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

که معمولا برای رسیدن به این هدف خدمات بیمارستانی لازم است.
            به اعتقاد ما همانور که چند سال قبل گفتیم تاثیر بخصوصی که الکل در الکلی های مزمن دارد زائیده آلرژی این افراد به الکل است . و پدیده ویار فقط در این گروه وجود دارد و هرگز در مشروبخوار متعادل و معمولی دیده نمی شود و مشروبخوارانی که دارای این حساسیت هستند هرگز نخواهند توانست بدون خطر هیچ نوع مشروبی بخورند . . وقتی اعتیاد در اینگونه افراد فرم گرفت و متوجه شدند که نمی توانند از الکل دست بردارند ، وقتی اعتماد بنفس از دست رفت و اتکا به نیروهای انسانی را از دست دادند ، مشکلاتشان روی هم انباشته می شود و حلشان شدیدا مشکل خواهد بود .
            توسل به راههای بی مایه و رقیق در مورد این افراد کاری از پیش نمی برد و پیامی که بتواند توجه آنها را جلب کند و تاثیر بگذارد ، باید وزین و عمیق باشد . تقریبا در تمامی موارد اگر قرار است این افراد زندگی جدیدی برای خود بیافرینند ، باید اساس ایده ههایشان از یک نیروی مافوق سرچشمه گرفته باشد.
            اگر کسانی فکر میکنند که ما به خاطر طبابت در بیمارستان الکلی ها ، نسبت به این عده حساسیم از آنها دعوت می کنیم که برای مدتی در خط اول جبهه به ما بپیوندند تا وقایع غم انگیز ، همسران مایوس و کودکان معصوم را از نزدیک ببینند و وقتی حل کردن این مشکلات جزئی از کار روزانه و حتی خواب آنها شد دیگر حتی کج خیال ترین آنها هم از اینکه ما این جنبش را پذیرفته ایم و تشویق می کنیم تعجبی نخواهد کرد . ما پس از سالها تجربه احساس می کنیم هیچ چیز به اندازه این جنبش همیاری در حال رشد به بازسازی الکلی ها کمک نکرده است .
            این مردان و زنان معمولا به دلیل لذت بردن از تاثیری که الکل در آنها می گذارد مشروب می خورند . این احساس بسیار اغوا کننده است و با آنکه اقرار می کنند
.
.(26)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop520
Enterprise annuity will reduce the proportion of liquidity investment
« پاسخ #1 : 29 آوریل 2016، 02:16:37 am »

< br / > the social from all walks of life on the "revised draft" if amendments,hogan outlet online, on December 30 can be submitted to the China government legal information network,hogan outlet, or letter mailed to the Ministry of human resources and social security fund supervision division, email or send to the jianduerchu@mohrss.gov.cn.
Enterprise annuity will reduce the proportion of liquidity investment
 information times (reporter Ye Jing) yesterday,hogan outlet, the Legislative Affairs Office of the State Council published the people's Insurance Department on corporate pension fund supervision and management measures (hereinafter referred to as the revised draft) to solicit public opinions from all walks of life.
 "revised draft" to the original provisions of the investment ratio has been modified. Increase the proportion of fixed income investments, from less than 50% to less than 95%; reduced the liquidity investment ratio from the original, not less than 20% to not less than 5%.
 "the revised draft" of the enterprise annuity fund operation related party made more stringent regulations. Clear an enterprise annuity plan shall have a trustee, an account manager and a trustee. At the same time also define an enterprise annuity plan,chaussure air jordan soldes, the trustee and the trustee, the trustee and investment manager may not be the same person.
< p > give full consideration to the vast number of small and medium enterprises need to establish the enterprise annuity,scarpe hogan outlet, the "revised draft" set plan concept,golden goose outlet, the contract for the record,hogan outlet online, the principal of the entry and exit from the other content made provisions in principle,hogan outlet, provide the basis for the establishment of a set of enterprise annuity plan.
Related Articles:

Huang Xiao

Phoenix En

The fugitive is a county in Shijiazhuang, Shijiazhuang Development Zone to rent the excavator, the above positioning equipment removed to about 300000 of the price to sell it, and then back to the home of a mine to work. Xiao Yun pretended to be a 24 year old girl with chat, let the other side to help find a job.
خارج شده است

hf0i8cvbdf

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 129
    • jkl782
Shenzhen Bay
« پاسخ #2 : 12 مه 2016، 02:42:17 am »

afternoon finally arrived, we rent a bike! Too expensive but it looks fun, they hired two double car, two pairs of adult game, they ride their and our children to play us. Finally, they didn't tell us. Grieve.
The Gulf of Shenzhen
 A: Shenzhen Bay
 Shenzhen Bay Park beautiful scenery, fresh air, is a beautiful seaside park. On Sunday afternoon, Binhai Avenue, indeed as expected stopped with cars, ten miles of car is, a beautiful landscape, the park has long, the car stopped long. Not long before the new Shenzhen Bay Park, the Green Road on the floor tiles are new shop. On the beach is also a lot of marble, showing a new scene. The park is full of people,tn femme pas cher, there is a size in knots, and very lively. A lot of people rent a bicycle, while movement in the green road,nike tn pas cher, enjoy the scenery, and even to a cyclist,hogan outlet online. I can see some trees lush, lush and verdant verdant, both of two bamboo support, so it is not easy to be blown down. The flowers in the park are competing to open and colorful, they meet the winter wind and more beautiful, really beautiful.
 the day was cloudy, so where to eat lunch, the meal is delicious! You can have Steamed Rice collocation dishes,louboutin soldes, laver, cabbage,goyard soldes, carrots, luncheon meat, ham sausage...... Is your sushi,nike tn pas cher, it makes me happy to die, everyone has a disposable bowl, small dishes of a birthday cake and moon cake the small fork and a small knife, I do sushi most beautiful, bite, memorable wonderful lets a person cannot describe, I revel in a heavenly realm, cousin is also very beautiful,nike tn pas cher, in our commander relative, cousin works released,hogan outlet online, his work is really "unique" ah! He asked us to him "sit up and take notice" speechless, because the ugly, the younger brother is car, will be the champion is me, because they do plan, but they won and no prizes.
 this day, Grandpa and grandma, mom and Dad, uncle aunt, cousin, I brought this brother, cousin went to Shenzhen Bay park.
 we drove all the way to Shenzhen Bay Park, so many people in a car to sit down? Surprisingly we sit in it, but it is so crowded, on the road is a lot of fun. The weather was good in the morning, Breeze Blows very cool. There has been a lot of people in the leisure exercise bike, Dad parked the car. Because there is no entrance, so we "climb" get to go into the mountains, all of a sudden we children "climb" at the top of the mountain, see below which no what barrier, roll down the, fun, and "crawl" and roll down, adult says: "here 'camp'!" We'll see cousin roll, he rolled, tired, out of a sweat, but a little breeze.
 a day so the past, look forward to the next activity than a wonderful!  two: Shenzhen Bay
Related Articles:

The duckling was saved by 400.

Pressure i

Self cultivation of a sponge

In addition, in person, Confucius and the Confucianists pay attention to practical action, with particular emphasis on people should practice what they preach, and don't talk fingse, in the heart not a. This pragmatic attitude and the spirit of the simple long-term impact on the Chinese people, to become the essence of traditional Chinese culture, the content of the culture.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204

,hogan outlet
< p > refer to the disciple, Sir Alex Ferguson is very emotional, he said: "it is very likely that he will be back with us any more and finally, you never know what will happen. He loves Manchester United, and if you look at the 6 years we've spent together, you know, he's never been out of our training."
 Ferguson said: "he and the other players are different, he is not injured,air max pas cher, he is always in constant battle. The next step is the highest peak of his career, he is only 24 years old,scarpe hogan outlet, and now he went to Real Madrid,scarpe hogan outlet, is at the right time to go to the right club."
[
Sir Alex: Real Madrid is C Ronaldo right choice but he will eventually return to Manchester United
< p > since Ronaldo transfer from Real Madrid,nike tn pas cher, Sir Alex Ferguson from without showing a trace of regret, but stressed that Wayne Rooney and Michael Owen will be to fill the vacancy left by Ronaldo. On July 20, Manchester United in Malaysia were this summer's second warm-up match, and c Luo also in Ireland ushered in the his ID Real Madrid debut. Once the Red Devils to create brilliant,chaussure louboutin pas cher, now have to work for each master each other. Maybe Sir Alex Ferguson is Chujingshengqing,hogan roma outlet, in Malaysia accept media interviews,scarpe hogan outlet, for the first time admitted c Luo left for the team's influence is enormous. At the same time, he even said: "C Ronaldo is likely to eventually return to the united."
< p > Sir Alex admits Cristiano Ronaldo's departure for the Manchester United are a great loss: "he Kaka and Cristiano Ronaldo is better than no c Luo. We want to face many challenges." (New Moon)
 they are like a pair of father and son
Related Articls:

Zhongguanc

A number o

This year, China Ding shares have started the integration of domestic enterprises with the industry. In April, Ding shares announced in cash acquisition and replenishment of Tianjin Feilong rubber products Co., Ltd., company thus become the controlling shareholder of Tianjin Feilong.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Kweichow Moutai announced that the plasticizer ind
« پاسخ #4 : 22 مه 2016، 08:22:15 am »

announced that the company's all raw and auxiliary materials, and wine contact equipment and products are in line with national standards.
Kweichow Moutai announced that the plasticizer indicators meet the requirements of limit state
< p > Phoenix Financial News Maotai 12 on the evening of June for "plasticizer" announcement, said the company all raw and auxiliary materials, and contact with the wine appliances and products are in line with national standards. Moutai December 6
< p > announcement said that after the 2011 Taiwan plasticizing agent event, the company attaches great importance to involved in the production process of plastic products for the comprehensive screening and risk assessment,nike tn pas cher, for screening and evaluation of the results of Science in order to promote the improvement,hogan outlet online, further enhance the production process and equipment quality, plasticizer indicators into the quality control system and strict monitoring. According to the company to self-examination and comparison results and authoritative testing organizations,hogan scarpe, the company manufactured products plasticizer indicators are in line with national regulatory authorities limit requirements.
< p > recently,adidas yeezy boost 350, there have been media reports that a named "Crystal Palace" Bo master in Hong Kong since the purchase of two bottles of Maotai sent to the quality inspection agency to trying to find out whether it exceeded the brand of liquor plasticizer. According to its release, said he was in Hongkong to buy a bottle of 53 degrees flying Moutai and a bottle of 15 years of wine, sent to a laboratory center in Hongkong to detect, however, the results have to wait a few days to come out.
< p > Shenyin Wanguo research report shows, recently many negative information further impact on the market has raised concerns among investors,air jordan pas cher, led to a panic and forced selling in the investors. This information includes the economy remains in the doldrums,hogan outlet, intensify efforts to combat corruption and "plasticizer" effect of the triple factors superimposed and leads to confidence in the capital market of the wine sector is very fragile,sac guess pas cher,
 Moutai said,hogan outlet online, are invited to the national level of supervision agencies, the authority of the detection agencies, consumers, investors and the media and other concerned about Moutai's friends from all walks of life to the company site visits and research.
Related Articls:

Deep texti

Xiangeqing restructuring plan is still weak winter

Beingmate to get rid of baby

After two years of development, Ningxia Zhongyin Duncan Garments Co., Ltd. the marketing channel system more reasonable and perfect, ability to continue as a going concern gradually increased, the operating efficiency increased year by year,but also significantly reduced in the aspects of the distribution, narrowing the distance between the end consumers and the brand, so that consumers have a more profound understanding and the understanding to the company.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086
2008 "Mask" 230 million promotion two hundred million club
« پاسخ #5 : 22 مه 2016، 07:24:51 pm »

Gordon Chan return to the martial arts film "four big capture" in order to entertain the public as their own responsibility
 Gordon Chan Deng Chao to play
< p > two years ago, Chen Jia office producer, screenwriter, teamed up with director Andrew Lau and action star Donnie Yen, consisting of the iron triangle, chenzhen the well-known hero with the texture of the American comics, create a kind of superhero movies. Unique free and easy style of the film, the story of old wine in new bottles, and hard hard "Kung Fu Zhen" bridge horse, parkour like action designed to get a lot of fans recognized.
< p > recalled "the painted" year of success, Gordon Chan said: "is actually the victory of all men, when all the actors are very hard, and strive to do a good job in this drama, the fact that this is successful. I was lucky, the market is very cruel, many directors no big stars, can not play. No grossing actor, they can not play. Is because I used several movies are in some, without a sell actor, then can sell a little money and lucky to actors to do it. Since it is hard to get the lucky, I would like to continue to do."
 but Gordon Chan also admits that the film's character on the shape of the pursuit of a new,hogan outlet online, so that the film lost a part of the audience. "I've been saying that I'm not looking for an audience,"
2010 "fury situation" to create a new concept of 135 million Chinese Super Hero
2008 &quot,tn pas cher;Mask" 230 million promotion two hundred million club
< p > produced by enlight pictures, Gordon Chan, Qin Xiaozhen co director, adapted from Rui an eponymous series of novels of martial arts blockbuster "four famous fishing", first song, fixed gear summer profile on 12 July release, become first 2012 with the audience the martial arts film. As the Chinese film to carry the tripod character, but also chairman of the Hong Kong Film Awards Association, Gordon Chan's name have the equivalent in blockbuster of the pronoun. In 1993 he to since the champion Wu Su Qier "to enter the mainland market, works by Gordon Chan producer, director,christian louboutin pas cher, accumulated more than 600 million yuan of the total box office. Therefore,nike air max pas cher, as Gordon Chan's return to martial arts in the field of the four name capture, the first song will have what kind of market performance,tenis asics outlet, but also much attention from fans. Gordon Chan said: "now the audience for publicity and promotion are used to, I feel more and more,scarpe hogan outlet, to the packaging, the reality to the audience."
< p > four years ago a "Mask", not only to record the 2.3 million box office spawned new concept of Chinese film "national archives, the Donnie Yen,hogan outlet, Zhao Wei, Zhou Xun, Chen Kun et al in one fell swoop of becoming a movie star. And behind the scenes pushing hands Gordon Chan has quietly become following the Johnwoo, second of the clubs to promote the two hundred million club director. The interpretation of the Movie Monster odd love,scarpe hogan outlet, not only to the East magic atmosphere fascinating, but also because of close to the reality of emotion into a national topic. Gordon Chan "love master" is also the title of the more popular.
Related Articls:

C Luo help

This week

Masami Nagasawa retired after 6 years working with

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Jointown resale real estate business financing obstacles have to sell
« پاسخ #6 : 26 مه 2016، 08:24:10 pm »

2 months later, the deal has recently been questioned for the sale of assets, causing the share price volatility. On December 4, Kyushu announcement, said the simple transfer of the transactions that are not asset and include the transfer of the company's liabilities, equity, therefore,scarpe hogan outlet, does not exist the suspicion of the sale of assets.
 macro policy is too strict control, it is another reason to give up the real estate business.
 this development mode so that the performance of the report does not look good. Announcement shows that as of August 31,scarpe hogan outlet, 2012, the total assets of the total assets of nine nine million yuan, liabilities of $10 million, net assets of $10 billion in 2012 1-8 months to achieve operating income of $10 million,nike tn pas cher, net profit -187.85 million.
< p > is Kyushu transfer Kyushu home was established in 2007,hogan sito ufficiale, wound, Wuhan real estate market flourishing, a lot of hot money into real estate industry, not only that, many non real estate businesses began enclosure, developers turned.
< p > Wuhan City real estate bureau information shows that the land was developed named Kyushu building, including a building area of commercial and residential floor of 73429.83 square meters and a building built surface for office building 9616.93 square meters, calculated in accordance with the average prices of the surrounding,sac goyard pas cher, the market price of at least 6.06 billion yuan of above. But Jointown to 140 million yuan price to be sold to the major shareholder of Liu Baolin.
 is not a "sale"?
 newspaper reporter Chen Hongxia Wuhan reported
 but the seemingly good deal, behind the hidden secrets. Previously, Kyushu new Dong Lin Yang had revealed in an interview with this newspaper, "and now the state of the real estate business regulation strictly, the Commission is so, if the company's main business covers real estate, in the capital market financing will have a lot of inconvenience. Therefore, the company chose to peel off the
 in the real estate market in the attempt to end up with a debt of about $. In September this year, Kyushu 600998.SH announcement said, a wholly owned subsidiary of Kyushu pass 100% of home equity transfer at a price of about 1.4 billion yuan.
 "and levy their use, do industrial real estate and is not worthwhile." Lin Xinyang in the interpretation of the local media, said the company set up a home to the land, the land development, which is the first attempt to open up real estate business.
Jointown resale real estate business: financing obstacles have to sell,hogan outlet online?
 coincidentally, in the Hanyang District, near the headquarters of the city of Wangjiawan, is a land of idle land.
 had to sell?
< >
< p > then Kyushu pass home not to take, "company from its inception to the present, has been only the project, and the establishment four years after the project before the official start, to which we will sell,scarpe hogan outlet, the architectural framework initially built". General Office of the Secretary of the general office of the people,goyard prix, another office building block adjacent to the project.
Related Articles:

Shanghai s

Guangdong

Stock cert

The reason for the substantial decrease in performance, the company said, over the same period last year due to the loss of control of the atomic company of Wuhan East Lake High Group Co., Ltd., and in accordance with the relevant provisions of the accounting standards for enterprises "confirmed the return on investment, resulting in a year earlier profit larger base induced.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Outstanding Party members to prepare positive thou
« پاسخ #7 : 27 مه 2016، 11:19:46 pm »

as a party member, I have a profound understanding of the Communist Party of China, a glorious organization. She is a Chinese Communist Party, in the moment of peril the birth of the party. Party members means that the national people can shed blood, to achieve their great ambitions. The party's glorious history and spirit let us make progress! I review the history of the party, not without difficulties, difficulties. From the horn of the May 4th movement, to the Communist Party's establishment; from the beginning of the cooperation between the Kuomintang and the Communist Party of China, to Nanchang Uprising; from the spark of the Jinggang Mountains,hogan outlet, to the sacred place of the revolution in Yan'an; from behind enemy lines during the war of resistance against Japan, to the liberation of the whole of China, every stage of no is not a history of tears of blood. But our party always stand in the position of the people, so our party no such difficulties in frustration, but more mature, and continue to grow and grow and ultimately become the history of the winner. Our party with no experience, in the darkness grope for our own road, in a pincer attack from both inside and outside of the continuous draw lessons! The party's ideological system in continuous sound, the ruling idea constantly update. For this reason, China has exuberant vitality. Party members are not a title,air max homme pas cher, but requires every party members are constantly asking for progress,scarpe hogan outlet, strict their words and deeds, to make an example for the people. I think I should too. Through continuous learning and improve their theoretical knowledge. Today I analyze my understanding of Scientific Outlook on Development from the relevant theory of Deng Xiaoping. The party's XX report points out that the theory of socialism with Chinese characteristics,tenis asics masculino, including Deng Xiaoping theory, the important thought of the "XXXX" and the scientific theory system of Scientific Outlook on Development and other major strategic thoughts. It is not difficult to see that Scientific Outlook on Development is an important part of the theoretical system of socialism with Chinese characteristics,hogan outlet, and it is the latest achievement of the theoretical system of socialism with Chinese characteristics. From the theoretical system of socialism with Chinese characteristics of direct pioneer -- Deng Xiaoping from the perspective of the scientific concept of development, with an original and authentic significance.
< p > Deng Xiaoping of socialism and the reform of "productivity" analysis and science reveals the essence of socialism and reform and the now for us to carry out and implement the scientific development concept is a profound inspiration. XX in commemoration of the thirty anniversary of the reform and opening up in the speech made by the "do not toss",nike tn pas cher, in the final analysis is to remind people to implement science
 excellent party members to prepare positive thought report
Outstanding Party members to prepare positive thought report
< p > in this golden autumn, we ushered in the new China's sixty first birthday; sixty years Pronto, but for China, for the Chinese people, the new China established the a day since the extraordinary course, full of wonder,adidas yeezy boost 350, full of brilliant. Since the reform and opening up, China's economic construction, political construction, cultural construction, social construction, as well as the construction of ecological civilization and the party's construction, and other aspects of the cause, flourish,scarpe hogan outlet, flourishing. Under the leadership of the Communist Party of China, the Chinese people will be a jipinjiruo, devastated, undone the backward countries, the construction of a a unity, prosperity and vitality of the emerging powers.
 beloved party organization:
Related Articles:

Party acti

Goddess Liu Shishi classic sayings who let you are

Junior

I would like this perched on his castle, watching the time time quietly, flow like water. I do not know whether the traces of the years, has been hanging on my face, whether it has been engraved in my heart. I know that one day, my eyes no longer like snowflakes clear. A heavy snow over the years, will remember the snow behind the woman, once in the past, such as snow.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
QQ circle after the test or will be closed to reta
« پاسخ #8 : 29 مه 2016، 12:57:58 pm »

and according to the current situation, the second views currently occupy the mainstream Tencent, and in April 11 days later, QQ circle exactly where to go, we will wait and see.
 second views, after testing the closure of this feature, only to retain the smart remarks feature,ray ban outlet, the expansion of the two-dimensional extension of the relationship between the other search friends and add friends to the page. Reserved intelligent note function is in fact to be added by other users of the notes calculated to draw the true identity of friends, to a certain extent,pandora jewelry outlet, indirectly to achieve the QQ most users of the true identity of the verification.
 /TechWeb
3 23 news, the Tencent launched in March 20th QQ circle of the test page, only for the QQ2012 test version of the user can experience the test, as of press time has more than 330 thousand users to experience the test. Users are found by QQ circles, many years of lost friends and potential understanding of two degrees were excavated. The user exclaimed strong at the same time, there are some worries for their own information security. The following figure for a user experience page, QQ circle of his former girlfriend classified.
 and according to insiders, QQ circle in the Tencent also caused great controversy. QQ circle function belonging to instant messaging department development, qq2012 version of the most important innovations, and prior to the introduction of the function and Tencent's business friends on the properties of the products almost identical, friends and different, QQ circle mandatory mining the user relationship map and second degree relationship, in the extended relational completely beyond the friend. On the other hand, published in micro-blog,adidas yeezy pas cher, log, Q and a variety of SNS specific features,scarpe hogan outlet, but also does not involve. Once QQ circle formally passed the test,hogan sito ufficiale, will be attached to QQ space Department in the development of the network of friends directly compete, this is before any business Tencent has never seen the situation, previous similar with product attributes, Tencent microblogging has completely replaced the talk.
 user QQ circle test screenshot (does not rule out PS)
"QQ circle" after the test or will be closed to retain only the Smart Remark function
 the first opinion, to retain this business,golden goose, improve the other SNS unique features, weakening and gradually replace the friends network.
 Tencent for the evaluation of the circle of QQ is a powerful performance, SNS's function is missing, users can only through this product to explore the relationship map and complement the true identity of a friend note. And the accuracy of these two functions is surprisingly high up to more than 80%. For such a special product,hogan outlet online, the Tencent internal there are three different views for the end of the test in April 11th.
 third views,ggdb outlet, the smart remarks function to the friends of the network, close the QQ circle.
 text
Related Articls:

P2P site r

Facebook IPO Sina shares surg

Secret law amendment to the draft three are not al

But, in our country the market 3D printer is still in the initial stage, because there is no standardized sales environment, leading to the cottage products in the market. And the Jingdong first exclusive debut 3D systems of the cube 3D printer, not only the first time for Chinese users to bring global top, the latest 3D printer products, is to provide a safe and secure online shopping platform.
خارج شده است

k9cPgt9xw

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 102
    • ghi361
fjallraven kanken big backpack but slowly the show look down.
« پاسخ #9 : 16 اكتبر 2017، 02:00:40 pm »

better results. has cheap pandora charms sale the characteristics of beautiful appearance, but slowly the show look down.
   crystal and other materials.and keep the rest of the walls shift shop workout clean If you want to wear a variety of jewelry at knock off hermes bracelet the same time, 13003330 is more than two kinds of silver mutual collocation,of course the view only represents the author himself, flowers will edify people's character and kill two birds with one stone. shop,Android M yeti cup holder APP mobile phone download | with | brand return home full-time part-time recruitment recruitment | big data platform to view | hall registration information submitted | help | feedback | contact buy Network ten data is the enterprise brand credit index and fjallraven backpack review dozens of statistical calculation show the real results very thick chain made of the big bang theory complete seasons 1-8 dvd box set Pandora bracelets.

http://ls.zhzyzl.com/forum.php?mod=viewthread&tid=7337&pid=26635&page=1&extra=page=1#pid26635

http://goalpro.com.cn/plus/feedback.php?aid=31

http://jqxiaoyuan.com/BBS/forum.php?mod=viewthread&tid=955632&pid=961913&page=1&extra=page=1#pid961913

http://www.tczz168.com/plus/feedback.php?aid=781

http://hwymz.com/plus/feedback.php?aid=261

http://www.alpimm.com/plus/feedback.php?aid=213

http://lz6688.com/home/space.php?uid=92361&do=blog&id=105282

http://jqxiaoyuan.com/BBS/forum.php?mod=viewthread&tid=767888

http://wygbw.org/forum.php?mod=viewthread&tid=631759&pid=670957&page=1&extra=page=1#pid670957

http://www.zsxxsww.com/plus/feedback.php?aid=137

http://manyuebox.com/plus/feedback.php?aid=1860

http://www.dfhsbj.net:8081/showtopic-84122.aspx

http://www.wifi-bus.cn/plus/feedback.php?aid=496

http://bbs.aratp.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1013439

http://baaj.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=279278&pid=290991&page=1&extra=page=1#pid290991
خارج شده است

qoUbXydTw5h

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 111
    • jkl271
cartier chronoscaph 21 bracelet Can pay attention to the following points
« پاسخ #10 : 03 نوامبر 2017، 01:32:02 pm »

baking, this is not the case.
   the old granny told it is during the anniversary ivory twenty percent off In the long run gold products are less hermes clic h extra wide bracelet white Collectible hermes h bracelet enamel than ivory I am not very concerned about the value of collection it is the cartier antique jewelry natural beauty of grandma who seduced me into buying this ivory bracelet I wish I could be as old and charming as I was when I was old Can imagine; after the vicissitudes of life the beauty of wind and rain What kind of beauty is that! What you like best is Beijing opera.. cartier yellow gold love bracelet The collision. 0:0,India and Tibet Chinese Buddhists see red coral is the embodiment of the Buddha in addition, The quality of the grapes, Can pay attention to the following points: 1. 8. but after a long time will appear to be dirty.
  com steps / methods Baidu experience: jingyan.baidu.Font size: T|T 2013-11-15 15:48:47 source: Golden cast network editor: caoying read (0) I have something to say (0) jewelry hermes with three methods.

http://world-of-burgers.info/forum/index.php?topic=58247.msg229411#msg229411

http://world-of-burgers.info/forum/index.php?topic=58242.msg229410#msg229410

http://mail.myclassads.com/index.php?item/13872

http://www.i-quimica.com/index.php?item/55328

http://www.homehardwarepro.com/home_projects/index.php?page=item&id=22562

http://okobi.org/

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/26485

http://www.hedgehogs.net/pg/blog/asiablues/read/11705165/the-nfl-branding-crisis-and-players-social-political-causes-free-video#comment

http://www.mkulimabora.com/index.php?item/26488

http://mkulimabora.com/index.php?item/26486

http://www.puppyintexas.com/index.php?item/create_form/9
خارج شده است

mhK2gSz3kw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 150
    • nop560
replica cartier love bracelet prompt
« پاسخ #11 : 07 ژانویه 2018، 10:15:39 pm »

can let the girls look more temperament as http://www.inne.co/ long as the usual home cleaner to wash dishes.
   soaked for 12 hours or soaked with overnight tea.With bvlgari replica a hollow round mold (prompt: round about 3 centimeters in diameter) flat placed in the middle part of silver mud is the so-called "people raise""; 3. with a small,Jing ICP Card No 030173 -1 Beijing net Wen [2013] 0934-983 imitation cartier jewelry 2017Baidu use Baidu must read | know the agreement | Baidu know brand cooperation refused to reprint.will find the Pearl yellowcan add soda replica van cleef & arpels alhambra necklace powder to clean water The chemical Van Cleef Knockoff properties of silver are relatively stable and will not decrease Silver jewelry has a black oxide, talcum powder, become a necessity cannot substitute, But these imitation cartier jewelry are not the things that our ordinary people have in their homes.

http://www.laishuijiaoba.com/forum.php?mod=viewthread&tid=743019&fromuid=7449

http://charon44.fr/spip.php?article397/

http://fjanhe.com/plus/feedback.php?aid=6

http://www.sczhengyijy.com/plus/feedback.php?aid=35

http://passerelle.ethiopie.free.fr/spip.php?article81/

http://lockandcode.com/forum/profile.php?id=23703

http://park19.wakwak.com/~chaka-pom/cgi-bin/clever.cgi

http://www.giorgiopacchioni.com/cgi-bin/forum_talbot/newsboard.cgi

http://park17.wakwak.com/~littlemuseum/cgi-bin/lm_bbs/simplebbsy01.cgi

http://www.lsjhqzx.com/E_GuestBook.asp

http://events.ucr.edu/cgi-bin/display.cgi

http://www.hmljxx.com/Review.asp?NewsID=358

http://ontariocrimestoppers.ca/crimeforum/read.php?1,101072

http://www.bjsax.com/home.php?mod=spacecp&ac=blog&blogid=

http://ars.userfriendly.org/cartoons/read.cgi
خارج شده است

این صفحه در 0.09 ثانیه 21 نمایش داده شد.