انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

دلسوزی تنها هنگامی سر بر می آورد که بتوانی ببینی که همه با تو خویشاوندی دارند.دلسوزی تنها هنگامی پدید می آید که ببینی تو عضوی از همه و همه عضوی از تو هستند.هیچ کس جدا نیست.وقتی توهم جدایی کنار رفت دلسوزی سر بر می آورد

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه بیست و پنجم  (دفعات بازدید: 2157 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

دکتر می نویسد :
            " به نظر من موضوع این کتاب اهمیت فوق العاده ای برای افراد معتاد به الکل دارد . من به عنوان کسی که سالها تجربه مدیریت یکی از قدیمی ترین مراکز ترک مخدرات و الکل را داشته است این مطالب را با شما در میان می گذارم.
            وقتی از من سوال شد در مورد مبحثی که در این صفحات مفصلا و با مهارت تشریح شده است چند خطی بنویسم ، حقیقتا احساس رضایت کردم.
            ما پزشکان مدتهاست متوجه شده ایم که نوعی روانشناسی اخلاقی برای الکلی ها شدیدا لازم است اما پیاده مردن آن مشکلات فراوان و خارج از حد تصوری در بر دارد . ما با داشتن استانداردهای بسیار مدرن و دید علمی ایکه در تمام موارد داریم ريال شاید آنچنان برای بکارگرفتن نیروهای مثبتی که در خارج از محی اطلاعاتی ما وجود دارد مجهز نباشیم .
            سالها پیش یکی از نویسندگان اصلی این کتاب در بیمارستان ما بستری شد ، در ول دوران مداوا عقاید بخصوصی در این شخص فرم گرفت و او بلافاصله آنها را به مرحله عمل درآورد .
این شخص بعد ها از ما تقاضا کرد به او اجازه داده شود تا داستان خود را برای بیمارانمان بازگو کند و ما با شک و تردید قبول کردیم . نتیجه پیگیری نل ذر مورد این افراد بسیار جالب است و در واقع بسیاری از آنها شگفت آورند . از خودگذشتگی ، در کار نبودن هرگونه انگیزه انتفاعی و احساس همبستگی آنها واقعا برای من که سالهاست در رشته مداوای الکلی ها زحمات کسالت آوری کشیده ام بسیار الهام بخش است و آنها به خود اعتقاد دارند و خیلی بیشتر از آن به نیرویی ایمان دارند که الکلی های مزمن را از دورازه های مرگ بیرون می کشد .
            البته قبل از هر چیز عطش مشروب و یا ویار که یک حالت جسمی است باید در الکلی آرام شود تا بلکه روندهای روانشناسی بتوانند بهترین تاثیر خود را بگذارند .
.
.(25)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • opq113
Putian Putian road traffic chaos remediation start
« پاسخ #1 : 22 آوریل 2016، 02:31:18 am »

coordinated social parking lot pavement
 Chengxiang traffic police, in order to cure the road irregularities, the best way is to carry out a reasonable road planning, to solve the problem of the surrounding parking. At present, Chengxiang police are coordinating the surrounding more than a social parking lot, open to the public, and guide the public to regulate parking. At the same time, after nine Wan market road guardrail is often damaged, the traffic police department to re planning of the zebra crossing. Traffic police said that the future will be joint urban management, >
 yesterday at 7:30 in the morning, Chengxiang Traffic Police Brigade two squadron to the nine Bay Road Service Law enforcement. According to the traffic police,converse blanche, Tian Jiu Bay is an earlier urban trunk road, Putian, along with shops, and the old station, Tian Jiu Bay farmers market, people flow, traffic conditions are more complex. The beginning of the end of 2012 white to black, Putian road along the fence, additional non motorized vehicles,supra pas cher, traffic convenient traffic. However,hogan outlet, after the road traffic facilities have become better, the traffic order situation has not been significantly improved. "Especially Pu Yang Lu Jiu Wan Market A, vehicle violations stop, pedestrian freely across the road, retrograde phenomenon frequently,hogan outlet online, some greengrocer Lane stall, to road safety brings hidden trouble." Police said the people of the problems reflect the strong, after the reform of policing, Chengxiang police increase the pavement inspection efforts, the establishment of six police district,hogan outlet online, public concern tin Kau WAN traffic problems, has become the police chief to rectify the object.
 set up 6 police areas to strengthen the road inspections
 Southern Network May 5th hearing, the road chaos, every day will be blocked, just like a vegetable market." Putian Pu Yang Lu Jiu WAN traffic chaos for a long time,hogan rebel outlet, as the public criticism, this newspaper has repeatedly on the traffic chaos should be exposed yesterday, Chengxiang police brigade service squadron started Pu Yang Lu Jiu Wan Market Road this year the first phase of the traffic regulation, opened more than 40 ticket. Police said the future quasi and Chengxiang District urban management,scarpe hogan outlet, Phoenix Hill Street unit to carry out a joint law enforcement, on the road traffic chaos to be a comprehensive renovation.
 after a morning of law enforcement, the traffic police department issued a total of more than 40 tickets. Among them, the motor vehicle license without a license 7, a fine of 300 yuan deduction of unlicensed motor vehicles, unlicensed persons fined 200 yuan deduction of motor vehicles. Non motor vehicles and motor vehicles parked at random from 100, a fine of 3 yuan. Motorcycle no annual inspection 4, a fine of 20 yuan deducted 3 points,chaussure supra pas cher, and detain the motor vehicle. Did not carry a driver's license from 2 onwards, a fine of 20 yuan, 1 points deduction, and detain the motor vehicle. Motorcycle did not wear a helmet from 9, 2 points deducted a fine of 100 yuan; electric bicycle did not wear a helmet from 4, a fine of 100 yuan. Car overload 5, deducted 3 points a fine of 200 yuan. Non motorized reverse driving, a fine of 20 yuan. Traffic police said the special rectification actions will last a week.
< p > previously, this newspaper has repeatedly reported traffic chaos Pu Yang Lu Jiu Wan market, have combined the traffic police department to carry out remediation. But after rectification, the surrounding traffic chaos often appear resurgence.
Putian Putian road traffic chaos remediation started yesterday
Related Articls:

Give someone a hint

The most beautiful flower of

Provincial officials intensive adjustment the rece

One day, the ghosts dazhebaoge, drunk and friends out of a pub in the grave. Suddenly, he is the most effective pained affiliated with behind him, cautiously said: adult, today this account is us, however, we eighteen layers of hell money has been inadequate.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
My dad _119
« پاسخ #2 : 07 مه 2016، 04:07:05 am »

My dad< br / > my father is a senior high school chemistry teacher,nike tn pas cher, this year has been 40 years old, temples slightly a few strands of hair, but others old heart is not old, always keep the humor of the mind. I remember it was a summer,tn requin pas cher, father just came back from work, is "to sweat in the face" which, when he is ready to drink two small wine, eat some peanuts, suddenly, he found that his "Darling" peanuts are robbed a mouse, he was furious, threatened to kill a fine light mouse. Not eat peanuts dad, only drink ice water solution and heat, the cup is placed on the table. At night, in order to avenge my father and I decided to burn the midnight oil, evening catching plan. When the night of the clock struck eleven. All of a sudden, wardrobe underneath exposed a shifty eyed rats, my in the mind be complacent, thought: ha ha ha ha ha ha ha ha ha! Today will be the day you die. The mouse look at East, the West looked at. Feel around safety to slowly come out, I in the hands of the broom has long been poised to take off, and my father was reluctant to call the shots, etc. I heart straight itch. Rats with the fastest speed to climb on the table,tn homme pas cher, his sensitive nose, sniffing, so I did not expect, it actually to target the cup body, rats &quot,air max femme pas cher;sou" while drilling the cup, unexpectedly greedy to drink the father didn't drink sugar water, my heart want to: Hey, like the mouse and I, ah,hogan sito ufficiale, all love to eat sweets. The rat left, my father told me: "since this mouse love sweet, let's beat him at his own game......" So the next night, I put preparing Dad things into the cup to,scarpe hogan outlet, again in the cup mouth wipe a little sugar, to a place on the table,tn pas cher, hey, everything is ready, lacking only a mouse. Night around 11:30, the shifty eyed mice appeared again, it is still to launch an attack on the table, when it saw that the cup, greedy desires make it crazy to jump into the cup, then is the tragic cry. My dad and I call: "long live." Haha,hogan outlet online, so we destroyed the mouse. Friends, know what's in the cup...... Well, sulfuric acid! Haha, no, no!Related Articles:

Online offering martyrs

Water _0

Look up to

Now think of the scene, still can feel the strength of unity. Crowds of rioters overturned parked the car in the street, the hands of the stones as the murder weapon and smashed the glass shop grab light in the shop all the valuable things; glass smashed buses, will people dragged off and on the streets of innocent pedestrians together to beat.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Yuntai Mountain play
« پاسخ #3 : 22 مه 2016، 07:38:23 pm »

2 years on 2,scarpe hogan outlet, I with my friends a total of eleven large and small (eleven adults and one child) to go to Yuntai Mountain to play,air max 95 france, the train travel agency tour guide took us to the car. She first introduced themselves. Introduction my name is Wang Zhen, the need to pay attention to this trip in a few days the issues linked, stressed in the process of tourism to have fun at the same time to Caution! Health. The tour guide began the journey of these days. The ticket is the Yuntai Mountain scenic spot ticket, valid for two days, is divided into the area after the scenic spot ticket. First we're going to the Redstone gorge, which is an Underground Grand Canyon is very grand and beautiful. Its characteristics are: the canyon is deep, on both sides of the mountain is very steep,tenis asics masculino outlet, in the mountains is not see any scenery, but in the depths of the canyon, they can enjoy in the hundreds of millions of years before the formation of and experience changes marshes of rock, deep caves, drying up of rivers and magnificent waterfall. As well as smallzhai Gou and Longtan ditch, smallzhai Gou thin stone, the tour guide is this: "if you can sideways in the past, you are a devil figure; if you can vertically in the past, you are a standard body; if sideways shuzhuo can all that you need to lose weight." Smallzhai Gou in the fountain of youth, the tour guide is this description: "this spring than you drink after 2 layer purification of pure water clearer. This is a purely natural, rich in a variety of trace elements. But do not drink. < br / > < br / > then we follow the tour guide to Redstone gorge, here belong to the Danxia landform of rock is red, lined on both sides of the canyon cliffs, streams waterfall Valley,goyard pas cher, both magnificent mountains and rivers in the north, and beauty of the Jiangnan region of rivers and lakes. In smallzhai Gou scenic spot, it is a "three steps a spring, five steps of a waterfall, ten steps one pool", it is no wonder that the Ming Dynasty Huaiqing house prefect Xu Yizhen poem: "what ghost axe wall cliff, the bird flew line open. Hanging curtain disorderly fly snow down Yinzhu thousand thunder roar. See also the Dragon love secluded latent good bird, according to people to come again. The setting sun in the mountain return meaning lazy, painful weight around "walk in the path along the cliff Rock Canyon, sight or deep or Kuangyuan, or handsome, or mist, is picturesque and poetic, let exposure to one of the tourists, pleasing to the eye and mind lightly. Flashing from the falls and to the valleys add smart, splashing and rock the collision graceful posture, quiet valley echoed with the sound of music sense of filling. This is the north not too can see the canyon scenery. Walking in the Redstone, steep water, fortitude and gentle with is so understanding, inner fit from the thousand of years of Baltimore,occhiali ray ban outlet,. With the turn of ups and downs, while water is jingruchuzi,air max pas cher, a jump pentium. Such as green jade debut thorough Yingying such as joyous mood; Pentium happy little splash. Love the stone bridge, lying on the surface of the water, Tim water Yayi, I sometimes with their feet to tease the water, sometimes the wipe wash towel, the spring here to me to go on a blind date with water opportunity. I know of this mountain,adidas yeezy pas cher, the water,air max 95 soldes, I was passing through, love the mountains or love the water, mountain or is hydrophilic, do not change their Xiangshou friend, I can only in the heart of them sighed. I also love that falls under the moss, green, Zi moisten run growth in Europe, still love
Visit Yuntai Mountain
Related Articles:

And it's a

Spring rain Acacia

What kind of mood

Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

vsf24bg23

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 123
    • rst028

according to reports, the project total investment of not less than 500 million yuan,nmd runner femme pas cher, with an investment of not less than 150 million yuan,ugg soldes, excluding government infrastructure investment. The company plans to within 3 years to build a project and put into operation,hogan sito ufficiale, the project completed within 5 years the total investment. This contract has no effect on the Sante cableway operation of the current year and performance.
Sante cableway takes 500 million Tuanfeng county tourism projects
 tourism ropeway project
< p > Changjiang Daily News Report from our correspondent (Reporter Zeng Qian) Sante cableway yesterday evening announcement said,scarpe hogan outlet, December 19, and Huanggang City Tuanfeng County People's government signed the "contract on the development of Osaki mountain tourism comprehensive project Tuanfeng County, projects with a total investment of not less than 5 billion yuan.
< p > announcement,tn requin pas cher, the project planning area to the north of the Tianshan Mountains,golden goose outlet, South to the village of Baizhangyan,hogan interactive outlet, east to small Qi Shan Lin Chang, Xinzhou District Daoguan River scenic area is received on the west, planning a total area of about 120 square kilometers,chaussure tn pas cher, of which the core area of about 60 square kilometers.
Related Articls:

-ST Nangan

China East

And in more than a month today, St Societe Generale disclosure of annual report, the company not only magical losses, to the SSE submitted the application application for revocation of delisting risk warning. St Societe Generale can in a very short period of time occurrence such a reversal of the results, the reason is that actual control person will own gifts of assets of listed companies, completed a "blood type rescue.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842

in the face of such pressure measures, third party payment company how to respond? This reporter has learned that, most of the third party payment companies think this crackdown is not conducive to the normal market competition. Currently, we are and China Merchants Bank speak the truth, China Merchants Bank told such measures are ineffective, but also to guide businesses to choose more appropriate payment channels. A payment company related personnel, said.
 bank to raise rates 4 - 5 times
 and for the third party payment companies, their costs have increased. China Merchants Bank large increase credit card rates of large value payment gateway, originally only a few thousandths, now risen to 1%, an increase of 4 ~ 5 times. A payment company responsible person told the reporter,hogan outlet, this is simply the terms of overlord, users have to pay for big, must spend money to buy u shield, and pay the company to cooperate with the bank must pay more cost, anyway anyway,hogan outlet online, finally is benefit bank.
< p > for users, China Merchants Bank reduced the public version of the credit card payment amount, for users to bring inconvenience, if large sum transactions on the Internet, you must have a China Merchants Bank U shield. This reporter has learned that most banks handle U shield is charged, the price is generally ranging from tens of dollars.
 and reporters from a third party to pay the company's relevant staff confirmed the news, he said, "
 bank to do their own payment company
IT times Pan Shaoying
< p > this newspaper recently reported, China Merchants Bank, substantially reduce the amount of online payment and card version of the popular online payment transactions single and accumulated one-day limit will be from 5000 yuan down to 500 yuan,guess soldes, credit card online payment transaction also by the customers themselves since trading limit variable for a single transaction amount shall not exceed 500 yuan. Reporters in the subsequent follow-up survey found that,pandora outlet online, although banks said cut online payment amount is to guard against the risk of the transaction,nike tn pas cher, but they move and meaning: suppress third-party payment, and third-party payment companies for direct contact with businesses.
< p > reporter from insiders at the learned,scarpe hogan outlet, now in addition to the China Merchants Bank has started to enter the third party payment, some banks have begun to act, they are ready to develop their own third-party payment companies, to all the links of the whole industry chain are digest itself,hogan rebel outlet, no longer for others to do the wedding dress. Prior to cooperation,hogan outlet online, the bank is responsible for basic services, the third party payment company is responsible for expanding the user, a clear division of labor, mutual benefit and win-win. Now the market is done, the development prospects are also increasingly clear, so the bank also wanted to get a piece of the pie from here. The industry said.
< p > the responsible person also told reporters, company cost to increase, will inevitably to digest the increased part, the most direct way is to this part of the cost onto merchants who, so it is easy to loss of business.
Bank online banking drop limit is refers to the third party payment pressure have an ulterior motive.
 from the start of the bank and the third party to pay the company's close cooperation is now increasingly intense competition, once the formation of a win-win situation may be broken, in the final analysis, is to a word.
Related Articls:

The third quarter net profit

NetEase CEO Ding Lei the futu

U.S. lawmakers questioned Google and Apples mobile privacy policy

It is reported that Qiyi video using a variety of advanced P2P technology, built-in accelerator, the user after loading, whether it is through Qiyi video or directly through the web page viewing Qiyi video content, will receive the acceleration effect, in the same network environment to get better viewing effect.This feature is expected to be launched in the near future.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479

Continue to call for help Liu Xinyuan < p > gun,hogan outlet, brother Liu Yumin just to the door,tn requin pas cher, it was hiding in the dark Liu Shuangrui shot fell back. Liu Xinyuan died because of his injuries, Liu Yumin seriously injured.
 Liu Jinshan is the third victim, the injury is relatively light. Back to the room after he dialed 110: "the village was shot!"
 killer Liu Shuangrui
< p > we in Suning were 5 days of investigation, reduction based on the truth of the incident is: the preliminary conclusions of the police investigation, the key fact witnessed the interviews, photo and video evidence.
 55 year old suspect Liu Shuangrui, who was an actor in Suning County circus troupe, junior high school. In the Xi Shi Bao Cun, people put Liu Shuangrui called "miser" crazy. People in the village said everybody joint pouring wheat, Liu Shuangrui only watering, do not pay, but who have no way. Because he was carrying a knife in the village chasing people, we all know that he is crazy".
< p > not far from the East is a chess and card room, news is playing a few people did not care too much about the outside,jordan pas cher, people asked the sentence: "who so late still firecrackers?"
 in wheat is important to grain farmers, in the sun, they will vermin or moldy! Here large shootings occurred in late June 8 is the same,hogan outlet, since it became public events begin, you need to put the truth of a dolphin, a particle drying to the sun.
< p > "Eagle" Double Barrel Shotgun, "elephant" brand shotgun shells,nike air max pas cher, Liu Shuangrui hand weapon is standard bullets, after firing marbles was jet like, within ten meters is lethal.
 5 days, we approached and saw the eyes to the truth, the truth of human nature is printed on the back cover.
Hebei Suning shooting suspect full disclosure for the first time exposure (Photos) | Suning shooting
 villagers Liu Jinshan feel like a firecracker sound, his flashlight out of the room, not far out of the face to meet a person. Liujinshan with the torch light, found to be holding a gun Liu Shuangrui. He turned and ran back,tenis asics feminino, running back is shot.
< p > Liu Shuangrui continue to the east came to Dong tou Cun Guang Chun Liu, first with their feet to kick the door,chaussure air jordan soldes, then hiding in the walls, wait for a while to see no one out, continue to use their feet to kick the door. Seventy year old Liu Guangchun couple holding sticks rushed out of the door, Liu Shuangrui has shot will hit two people. Liu Guangchun was shot dead, his wife.
 at midnight on June 8th, Liu Shuangrui walked out of the house, carrying a shotgun, who held 50 rounds of ammunition.
 Liu Shuangrui in the end is not suffering from mental illness? Require the police to investigate and identify the law, but in this night,air max pas cher, Liu Shuangrui more crazy than the madman.
 from the Liu Shuangrui family to go north more than 50 meters, is his distant relatives of Liu Xinyuan. Liu Shuangrui started to kick the door, Liu Xinyuan found wrong, climbing on the roof in the road opposite the shouting brother Liu yumin. Liu Shuangrui raised his gun at Liu Xinyuan, the village came the night of the first shot.
Related Articles:

1953 Mao Zedong supports batc

The son said no Peng gallons fly away Luding Bridge is to slander _ History Channel _ ifeng.com part

She received a good education, but let go of the ego, and put myself into the Fu Lei's career. However, in Fu Lei's 500 million words translated, but can not find her name. Usually, Zhu Meifu help Fu Lei check dictionary, copying manuscripts, turn over the data, make cards and will even Fu Lei letter to his son, by her transcribed duplicates.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Comparison of four social network data the rise of Facebook lower than MySpace
« پاسخ #7 : 02 ژوئن 2016، 11:59:25 pm »

Foursquare was founded in 2009, currently has more than 2 million registered users. Foursquare the number of users reached 12 took 1 million months, reaching 2 million took only 3 months. Foursquare website sign in the number of more than 1>
Comparison of four social network data: the rise of Facebook lower than MySpace
< p > [techweb reported] reported on January 7,hogan outlet, according to foreign media reports,hogan outlet, MySpace Social networking site for more than the decline,hogan outlet online, the rapid rise of the rival Facebook valuation has been more than $500 million. At the same time, Twitter and Foursquare and other new social Venture Company continue to emerge,chaussure air jordan soldes, stole the show. The following is the four major social networking site data contrast, including the number of users and the degree of participation,scarpe hogan outlet, etc.. All in all, MySpace's hard to beat opponents.
MySpace was founded in 2003, the peak of the global number of users over 100 million. Since the 2008 Facebook MySpace users, the rapid decline in the number of A new force suddenly rises.. July 2010, MySpace UK market monthly visits fell to 3 million 300 thousand. 2005 media A Henry Murdoch News Corporation invested $3, $acquisition of MySpace. At present,hogan outlet, it is difficult to estimate the value of MySpace. In 2009 the famous Wall Street analysts and well-known blogger Henry Blodgett (Henry Blodget) said that MySpace may have been worthless.
Foursquare:
Twitter:
Facebook was founded in February 2004,hogan outlet, is currently more than 500 million registered users. Users spend 700 billion minutes per month on the site. On average,pandora outlet online, 130 per user is a good friend. The site has more than 9 million projects to allow users to interact, such as community web pages. About 70% Facebook users outside the United states. The number of Facebook users increased from 400 million to 500 million for 5 months. Facebook is not currently in Russia, Japan and South Korea occupy a leading position. In the latest round of investment in Goldman Sachs and Facebook, DST valued at $50 billion.
Facebook:
MySpace:
Twitter was founded in 2006. Twitter currently has more than 100 million registered users worldwide. Twitter website published 65 million news every day, more than 2 billion messages per month, published more than 1000 messages per second. Issued a total of more than 15 billion messages. Number of new registered users per day. In the latest round of financing, Twitter valuation reached $3 billion 700 million.
Related Articls:

Search market to reproduce th

SAIC net purchase of packagin

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202

: "the film will be built to Lan Xiang school and Jackie Chan Guoli Zhang
3500 yuan monthly income in the very >
< p > Jinghua times (reporter Zhang pigeon) just, Feng Xiaogang in a group discussion of the Chinese people's Political Consultative Conference said he will with Jackie Chan and Zhang Guoli together, establishment of the television technical school, made the film and television industry Lanxiang, makeup, costumes, props,new balance outlet, scenery, lighting and other Chinese films are most in need of foundation staff specializing in training.
< p > ", for instance, in our crew, almost all of the makeup, costumes, props, scene,air max homme pas cher, lighting are migrant workers, do not have the basic professional skills, such as lighting is often a village, who haven't seen anything to the crew to 'literacy'." Feng Xiaogang said, himself in the crew sometimes "Curse", because often there will be some common problems, the film is romantic, but prop root the never seen also do not understand what is romantic, let them do a display setting, they have never seen, which greatly affected the development of China's film industry.
< p > Feng Xiaogang has done market research,hogan outlet, he explained, at present in China each year about 700 to 800 in the film, which is annually a crew, TV drama film 3 million sets per 30 sets, about 1000 crew, not television column group, nearly 2000 crew, in accordance with the minimum of each crew 100 staff to count, the need for nearly 40 million people, in addition to the actor, director, screenwriter, photography is received professional training, more than 90% of the staff are very low quality, "how much a little experience, but is blind to deal with.
 price doubled, a tax threshold is not adjusted?
< p > Feng Xiaogang said that at present, the Chinese film and the situation is very good, last year China's movie box office is 440 billion yuan, 2017 is expected to more than the domestic box office, but our system of film industry is still very weak, and the Hollywood industry making level there is a big gap. This gap is not only the technical means,adidas nmd runner pas cher, but the professional quality of employees on the gap.
 based on this, next year, Feng Xiaogang said the film and television technician school will be formally established. He said that every year,louboutin pas cher, even if the output of 10 thousand trained film and television Foundation staff, for more than ten years to improve the overall quality of the film team has helped. "We will reference 'Lanxiang' mode, time is not long,occhiali da sole ray ban, 1 year up to 2 years of time,scarpe hogan outlet, to teach them the basics of film knowledge, and then output to the crew." Feng Xiaogang said, currently the biggest problem is the makeup, costumes, props, lighting, king of shortage of teachers, "China has done the best also is not up to the level of instruction". Therefore, they will invest in, to see a number of teachers are from Hollywood, absorption of foreign talent, to enhance the film of our country basic quality of staff do a.
Feng Xiaogang: &quot,bottes ugg pas cher;the film will be built to Lan Xiang school" | Feng Xiaogang Lan Xiang and Jackie Chan Guoli Zhang |
Original title: Feng Xiaogang
Related Articls:

Xi Jinping the Yangtze River ecological environmen

Yang Dongl

Yu Youjun

This is not an external cavity cry, but a writer, regardless of encounter times or in spirit, no matter lived in the temple of high or corners of the far, whether climbing on the culture of Han nationality peak, or to be deeply the profundities of ethnic minorities living, deep experience and constant to keep the basic life sentiment.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
The old man under the green chemical West Lake tou
« پاسخ #9 : 04 ژوئن 2016، 04:03:00 pm »

The old man under the green chemical West Lake tourists fishing
,tn requin pas cher
 water man refuse to take any payment for mobile phone< br / > Green workers master gregory water salvage mobile phone photograph: Zhejiang Online Community visitors get had been salvaged from the phone Master Gregory salvage after the mobile phone in the side wear clothes< p >, the original title: green chemical uncle under the West Lake for visitors to pick up mobile phone users take the hint in the early spring warm, warm,timberland sito ufficiale, circle of friends
< p > netizens said the uncle is not off the phone, nor to help friends and relatives to pick up the phone, but the West Lake Scenic Area of green chemical. A time this post let all the friends touched.
Some netizens said on
 issued the card users also took the whole process under the old man picked up the mobile phone, and posted on the Internet in the form of photos. The reporter saw the photos, soak in the water feeling the middle-aged man to a mobile phone, mobile phone is the final touch up. Many tourists are looking at the old man on the shore, the site has a lot of visitors using a mobile phone to shoot this scene.
 reporters saw the net posts described by the matter occurred in the morning of March 6th, the address in the West Lake scenic Prince Edward bay. Friends said the old man naked and soaked in water for visitors to pick up the mobile phone into the water.
, the old man helping others act like. Some netizens said that now is still early in the spring, the lake is still very cold, young people are afraid to go.
The
< p > reporter from the scenic area management office learned that due to scenic flowers coincided with the bloom of the season,scarpe hogan outlet, and the weather is nice and coincides with the weekend, so to play very much,air jordan homme, and indeed there are many similar net posts the items drowning happened,occhiali ray ban prezzi, and broke the news online tourists phone fell into the Lake is occurred in the prince's Bay area, and the post inside information is also true,,
 to help visitors find mobile phone real, water is green chemical old Ge
 Prince Edward Bay area of the administrator told reporters: "at around 10 pm the same day, there are foreign tourists in the 'put Huai Pavilion' to take pictures,yeezy 350 pas cher, accidentally dropped the phone into the water." Tourists in the phone fell into the water after, for the first time found the scenic area management office,hogan outlet, due to the day of the region for female attendants on duty, water fishing phone is not very convenient, so the administrator can find the not far away, is responsible for the area >
 yesterday, the Internet to the next lake for visitors to touch the phone's old Ge points like the post, the warmth of the net friend.
 old man this was photographed by netizens. Netizens praise for its
 so what's the matter? Yesterday, the reporter also conducted a follow-up interview.
 Hangzhou really warm heart, the phone is not careful out of West Lake, there are staff to help salvage." Yesterday,zapatillas air max baratas, there are users of such a post issued a warm to a lot of people, the net posts to the main picture, the record of the staff to salvage the whole process of mobile phone users. Reporters on the users concerned about "who is this heart warming uncle tracked interview. Reporter trainee reporter He Lin
 reporter tracking: the old man engaged in afforestation for 11 years, has repeatedly to help visitors salvage items
Related Articles:

SFC abnormal fluctuations in

Zhejiang tiger Si Xinliang to his wife to particip

Secret mee

This person is good, we have a good relationship. Mao Zedong behind his hands, slowly walked forward, you said, he will be against me? Yang Chengwu did not have a positive answer, roundabout way: the army of the old comrades are with you to do the revolution, they have feelings for you. Mao Zedong said with deep feeling: Yes ah!
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
A number of companies said the wages of returned w
« پاسخ #10 : 13 ژوئن 2016، 12:42:50 am »

he said, because many workers are enrolled is pieceworkers, so)
 set a good train ticket workers go home early
 Luo Xindong also reflected: some people do not go,wholesale mac cosmetics, afraid to get paid. It's no wonder that, in a hurry, no settlement, we worry about is understandable. Now our company and government leaders have done a complete program to ensure that we come to a week, wages are able to account for all."
 then, while trying to keep in touch Hunan Tianying and front side arrangement at work. "When he learned that the plane landed in Guangzhou, I said at the time so good,woolrich outlet online," Luo Xindong can not help but sigh, "our most of the workers are from Hunan, if you fly to Beijing, go home a little trouble, now landing in Guangzhou, we are here to more convenient. We have arranged here,hogan outlet, would like to rest on the rest, if you want to go home,goyard prix, we have booked a train ticket."
< p > Hunan Tianying zuwara project department team doctor Guo Jianbing Brother Guo Jianping also told reporters: "my brother this morning has come home, and local governments also held a welcome ceremony, our house is near the railway station,hogan outlet online, very convenient."
A number of companies said the wages of returned workers in Libya can be credited to the account
< p > "yesterday reached 150 workers, today you can all go home," Hunan Tianying Construction Co., Ltd. Guangzhou office director Luo Xindong voice tired in the transparent with joy, "and everyone agreed the, wages within a week all to account!"
 March 1st afternoon, Guangzhou ushered in two Southern Airlines to evacuate the Libya staff of the charter flights, 710 compatriots peace home". In the interview process, the workers are most concerned about the things than two, one is how to go home, one is how to pay for wages. Now these two issues have been resolved.
< p > when a reporter yesterday to call again when he said all the workers basically can in the day back to home: "at 8 o'clock last night,new balance baratas, our 49 workers sit on the train from Guangzhou to Zhangjiajie, today morning 6:50 to. County of Henan of 118 workers also in late last night starting, company package under the 3 car air-conditioned sleeper bus, also arranged for the two deputy Mister accompanied, according to the latest news, evening they 8 o'clock can safely arrive. "
< p > since the workers a landing, relevant units responsible person not idle, while the number of statistics, while quickly organized everyone on the bus, rushed to the place of rest.
 "this is the first time our company has undertaken overseas projects and has never encountered such a situation before." Luo Xindong recalled the situation at the time, we are from the site to get the news of the accident,hogan outlet, and then the government will soon contact us on the side, saying that it is necessary to fully guarantee the safety of workers. The head of the company also said that the project should not be managed,hogan outlet, and quickly organize everyone to evacuate, wages will be guaranteed."
 wages can account for the loss of large companies
Related Articles:

Anhui inte

Guizhou, Guangxi, some areas

Shanxi Huozhou Public Securit

Such as Jiangsu compiled three years of housing planning, clear housing construction target, housing security, the corresponding land input, establish a system of transparent market information, under the framework of the main players in the market competition in the market the way into the real estate market, this is not a simple act of government, the government is the rule makers.
خارج شده است

این صفحه در 0.09 ثانیه 19 نمایش داده شد.