انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خدایا :
.
مرا آنجا ببر که دوست داری ،

و بگذار آنانی را ملاقات کنم که تو می خواهی ،

و به من بگو آنچه که تو می خواهی بگویم ،

و مرا از راه ناراست دوربدار.
.
آمین !

قانون #62

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه بیست و چهارم  (دفعات بازدید: 1731 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

جدیدی در الکلی های گمنام باشد . این مردان در واقع قادرند راه حلی برای هزاران مورد از مواردی که گفته شد عرضه کنند .
            شما بدون شک می توانید به آنچه که آنها در مورد خود می گویند اعتماد کنید .
                                                                                                                        با تقدیم احترام
                                                                                                                        دکتر ویلیام سیلک ورث
                                                                                                                        (William D.Silkworth)
پزشکی که به درخواست ما نامه بالا را نوشته است بر ما منت گذاشت و در نامه دیگری که در همین فصل به نظر خواهد رسید عقاید خود را به تفصیل تشریح کرد . طبق اظهارات این پزشک ، مایی که از شکنجه الکلیسم رنج برده ایم باید بدانیم که جسم الکلی هم مانند افکار او کاملا غیر طبیعی است . وقتی به ما می گفتند که تنها دلیل عف ما در کنترل مشروب خواری ، درست کنار نیامدن با زندگی ، فاصله زیاد با واقعیات و یا مغز معیوب است ، برایمان قابل قبول نبود . البته این مالب تا حدودی درست بودند و در واقع تا حدود زیادی هم در مورد بعی از ما صدق می کردند اما ما ممئنیم که ما جسما هم بیمار بوده ایم . به اعتقاد ما هر تصویری که این جنبه جسمی بیماری الکلیسم را در بر نگیرد تصویر کاملی نیست .
            فرضیه دکتر سیلک ورث در مورد حساسیت یا آلرژی ما به الکل برایمان بسیار جالب است . بعنوان افراد غیر حرفه ای عقاید ما شاید ارزش علمی چندانی نداشته باشد ، اما بعنوان مشروبخواران سابق ما فرضیه های سیلک ورث را باور داریم . این فرضیه جوابگوی بسیاری از سوالاتی است که در غیر اینصورت جوابی برایش نداریم.
            با آنکه راه حل ما زمینه ای روحانی و همچنین انسانی دارد اما ما برای بیماریکه شدیدا متشنج است و یا افکارش غبار آلود است بیمارستان و بستری شدن را مناسب می دانیم . در بیشتر مواقع بیرون آوردن مغز یک الکلی از حالت غبار آلود امری حیاتی است زیرا در اینصورت شانس بیشتری برای درک و قبول پیشنهادات ما خواهد داشت .
.
.(24)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def870
Miss the snow in the North
« پاسخ #1 : 06 آوریل 2016، 04:34:28 am »

The security of
 people into society after all the edges will be removed, for life, for the family,sca goyard pas cher, tired. And you think life is completely different. With the influence of the surrounding environment, habits have changed. Methods of doing things are changing imperceptibly. "The silt but don't dye, wash clean and not demon" seems to have been very difficult.
< p > like snow, like snow wrapped world, like snow,chaussure air jordan soldes, like snow from the sky down, fall in the face of that for an instant. Look at the snow drifting profusely and disorderly, not to say there is a joy, is what will bring you a miracle and mystery.
< p > please look up and have a look, in the face of snowflakes, flying in the sky, why not almost, knowing that the ground into a drop of water, disappeared in the vast land, but can not stop the pace of you falling, which may is the spirit of "enriching the soil into a more Huhua". Don't ever see your true colors, not to appreciate your appearance, posture, but you have to hurry away. Tens of thousands of you,ugg pas cher, spilled from the air,hogan outlet online, no sadness, only you in the air and beautiful dance, did not flinch, only you in the sky leave believe and lively pace,jordan pas cher, the figure.
 miss the northern winter, because the winter snows in the north, and the more memorable memories.
 hope that the greater the disappointment, this is their own physical and mental experience. So come with a calm mind, less hope, imagine. Even if the heart is still a little disappointed, feel the lack of what the school, no I want the kind of university life breath. A burst of loss.
 although the winter is very cold, but still could not withstand the heart of snow to feel after the snow, the world has changed, become clean and pure. It seems like the same soul is purified, the newborn from new understanding of this world.
< p > like to step in the snow, one step a footprint,air max 95 france, squeaky voice and wonderful,air max 95 pas cher, a sense of rhythm, it will with your mood will be issued a different voice. This is the sound of nature.
< p > a small untravelled I, after the college entrance examination, I actually from the North ran to the south, from the center went to the boundary. Wanted to stay in the province, but accidentally went to the southwest of the motherland -- Yunnan Kunming, this is a lot of people are looking forward the spring city. At that time there was no great joy, because I don't know my university is what kind, but three years to this.
 in my memory for a long time, the train, the rickety, in the car and looked out to see the body and the tail of the car. Twisting crawling, like a snake, but not free. Remember mother cooked me a dozen egg when I went away, I naturally to eat on the train. That is also the first time I take the train, not too many surprises, but the heart is very calm. To tell the truth, I am not a bit hungry on the train, I do not know the mother of those eggs I was how to eliminate the. Just remember clearly,golden goose saldi, I didn't waste it.
 came in, I told my parents, everything is OK here. >
Related Articles:

Walking to

Who raped our Tomb Sweeping Day

The rain Zhiqiu, with memories

On the stage of life, we do the supporting role of others. Big or small, important or not important, exciting or not exciting. But no matter what, we are the protagonist of the play, and will never be replaced. Whatever you feel how wonderful the others play, you will always be a spectator, the lives of others you can not envy, you in the drama of others what taste and can appreciate?
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
A reply to my classmates
« پاسخ #2 : 19 آوریل 2016، 10:48:35 pm »

; <
 your forever friend,nike tn requin soldes, Zhao Chen

well, the time is not early, let's say here,hogan scarpe outlet, I wish you a success in your studies!
 time is like smoke, by the breeze; time as mist by the morning sun steamed. Although love perishable, but how can Youth passes as a fleeting wave. we faded memories in the past! You are not your unrequited love, but I have not forgotten you. In a word, in any case have been spent in dribs and drabs, pregnant with sorrow until now I remember from the new, how can forget my most intimate friend!
 do you know that? Although I leave, but my heart is in the home, for two years,nike tn pas cher, in which more than 700 days day, I did not always think that colorful past, think of hometown and relatives of the students! I came here,tn requin pas cher, in Wuxi,golden goose outlet, all very well, but the key is that I lost my one of the most friendly partners, also lost a rival ah! I don't know you know what friend, but I really cherish our sincere friendship forever. Read your letter, I was both pleased and excited, even at the moment can not use language to describe the kind of mood, because over the past two years, you still have not forgotten me, I am still my friend, I do not know why, I do not find too intimate friends may because our previous friendship of hard to reach two years of friendship now!
< p > helplessly looking at the sixth grade entrance examination approaching. Actually, I am learning pressure did great, every day of the Mathematical Olympiad,hogan outlet, open questions, such as sand, such as rain, like a bullet, a mess to me. I often feel at a loss, such as depression The mind is very confused., it is difficult to escape the plight of the trouble, so I was uncomfortable. Study hard,scarpe hogan outlet, relax the tension of mind, let us with a wonderful bright side to our primary school life painting a successful conclusion!
 Hello
A reply to my classmates
 June 1, 2005
 Xu Yuanyuan:
Related Articles:

employment

Depositors were safe to be ap

fiscal pol

Explore the negative list of market access system, to carry out the relevant reform pilot. Docking international high standard economic and trade rules, to explore the financial services industry to implement access to foreign national treatment plus a negative list management model.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • abc094
Monoplane Angels
« پاسخ #3 : 25 آوریل 2016، 05:04:11 am »

when the earth, with green hills, green water,hogan rebel outlet, blue sky to fly a happy bird. However, the good times are always so short. After a few years, more and more people's material needs are not met, then, had lots of people, began to notice also exists in the natural world a lot of valuable wealth of resources. They began the endless mining, deforestation, waste...... One day, they will pay the price for this kind of behavior. When that day comes,hogan outlet, the disaster broke the peace of the earth. At that moment,hogan outlet online, the flood roared, so many people lost their homes and lives on earth. I went to ask God to teach me to save the earth, method of fate. God said: you have to pay you a pair of wings. I immediately promised god. So, the wings into the forests, temporarily blocked the monster flood. Not only I have wings, Renzhaojutong, fell to the ground.
Monoplane Angels
/>
 however, the human heart is full of ignorance and greed. They do not repent, the destruction of the earth's resources become aggravated. They are in the pursuit of material enjoyment, ignoring the importance of environmental protection. Finally, the disaster happened again. Earthquake, tsunami,hogan outlet, tornado...... All that is enough to destroy the earth. People hardly wished to live. Screaming...... I cry,ugg soldes, confused, because I love angel, only one wing, also can save you time. Man,converse blanche, wake up, you are the only one to punish yourself, and be able to save you, and only you!
 <
 I was a beautiful angel. Many years ago, I was wearing a white shirt,scarpe hogan outlet, white,scarpe hogan outlet, and smart. I came to the beauty of the earth.
Related Articls:

]The mid autumn moon _5

The first

An unforgettable lesson _0

It is impossible to suppose that the customs of any race or tribe remained unaltered during the whole of the long in some instances the immense interval4 between their declaration by a patriarchal monarch5 and their publication in writing. It would be unsafe too to affirm that no part of the alteration6 was effected deliberately.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Love, let him be happy to do their own
« پاسخ #4 : 06 مه 2016، 05:02:33 pm »

< p > after the teacher's guidance,hogan sito ufficiale, I understand, my husband and I love each other very much,sac goyard pas cher, just persist in their own way to love each other, and we pay and not the other needs, so the two sides are difficult to experience love. We are frustrated, to strengthen the original love each other's way, the results are more depressed. Originally, love also need to learn. < br / > < br / > teacher said that I have a strong desire to control, it is the desire to control let me want to husband changes that I think he will feel like the look of happiness, even to change he choose to study, the choice of different ways of communication, also chose the negative emotion, just ignore his own feelings. Wake me up, past playback in mind: < br / > < br / > that night I bear temperament to wait him at the end of the day,hogan outlet, want to share their learning harvest,golden goose saldi, haven't finished saying he would enter the dreamland. I was very depressed,sac goyard pas cher, strange he does not respect me,nike tn pas cher, blame him not to cherish the feelings between us,goyard soldes, and even think that he did not understand the feelings of. I blamed him for a long time, he never thought that he fell asleep because it was too hard. < br / > < br / > my kids and I set foot on "Silk brigade" that day, in the heart to him have too much discontent, indifferent to me also. But the child is innocent, how can he be so cold? Don't make money than the happiness of a family union between father and son? I only pay attention to the company's father, he neglected to create a good learning environment is the son of a father.
...... < br / > < br / > so there are a lot of things, I do not have to put ourselves in the shoes for his sake, has been misunderstands him make money merely disregard for the feelings of. I adjust the mentality, decided to work, do not ask harvest. Every day, in addition to doing a good job in the past, but also increased the concern for her husband. < br / > < br / > I also quietly to find his son talk, told his dad works hard, that is for our family, daddy had to busy, the mother had misunderstanding father the. And, when my son's face,louboutin soldes, I apologize to my husband. In her husband's eyes full of gratitude, shyly said, oneself also has a lot of room for improvement, in order to express the apology, he offered: this weekend on their day off, accompany us nianlia strolls the park.
Related Articles:

A token of

Ten refers to the cold, but persevering heart has

Do you also have a soft addiction

But the five years I most of the time consumption in wonderful raising baby, eat and drink Lazard sleep, even growth and education, etc., is certainly expends painstaking effort. Always think so, to see their own children, although very tired, but it was worth it, I desire she grew up in my scientific parenting, don't ask her for the future how prominent, but beg without regret my duty to her growth.
خارج شده است

cghx0y2drte

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 146
    • uvw421
Immortality immortal
« پاسخ #5 : 08 مه 2016، 11:51:08 am »

Immortality immortal
Immortality Celine Dion &amp,chaussure tn pas cher; Bee Gees
So this,scarpe hogan outlet; is who I am
And this is all I know
And I must choose to live
For all that I can give
The spark that makes the power grow
And I will stand for my dream if I can
Symbol of my faith in who I am
But you are my only
And I must follow on the road that lies ahead
And I won't let my heart control my head
But you are my only
And we don't say goodbye
And I know what I've got to
Immortality
I make my beI keep the memory of you and me inside
Fulfill your destiny
Is there within the child
My storm will never end
My fate is on the wind
The King Of hearts,hogan outlet online, the joker's wild
But we don't say goodbye
I'll make them all,nike tn pas cher. Me'Cos (I) have found a dream that must come true
Every ounce (29,air max pas cher.6 milliliters) of me must see it through
But you &gt,hogan outlet online;

,bottes ugg france;
&nbsp,air max pas cher;
Related Articles:

To Me Letter to his letter

The fatten

SERMON ON THE MOUNT THE

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
PEP eight grade five unit composition persistent waiting
« پاسخ #6 : 02 ژوئن 2016، 01:46:06 am »

and her husband, since after the separation, she often at night. This is not, tonight, she woke up from the dream, is so lost, so distressed! Light up the lamp, to drive away the darkness inside. By the light, she looked carefully at every piece of equipment in the room. Suddenly, eyes and stay in the table only a very old Cup - that her husband is a drinking cup!
 unknowingly,hogan outlet, the weather has been late, she returned to the shore,gioielli pandora outlet, into the yard, although the chrysanthemum full house, but not intentional picking. Lift the difficult steps in the blues, went to his room and continue to wait for endless suffering......
 blue boat parked on the shore,hogan outlet, all around it is so quiet. Farewell to the sky, she light silk clothes along the arm slowly fall, is so charming. She knew that her husband's thoughts were hanging over her.
 drink,hogan sito ufficiale, and so on! Perhaps the dawn, he will come back. She was looking forward to her suffering. Finally the light from the window into the cabin. At dawn, she seemed happy, the door opened with a squeak. Stood for a long time, she was used to lift the murky head, wild geese flew back, but she clearly feel cloud brocade book has not been sent to. The sky is no longer beautiful, white clouds are no longer white geese are no longer moving! Finally, she gave a sigh: "this can be eliminated without plan, only under the brow, but on my mind."
 PEP eight grade five unit composition: persistent waiting for
 she carefully picked up the glass,hogan sito ufficiale, the two ducks quietly stay in the water. Look at the two deeply attached to each other bird, she was sad, and endless loss. Looking at the lonely oneself, don't feel empty in the heart. With a sigh, out of the day for her husband a half empty bottle of chrysanthemum wine,scarpe golden goose, Zizhenziyin, feel moved to tears......
Her name is Li Qingzhao
? no! She could not bear to see the shadow of the water volume. To find a husband? no! Oneself go, the husband to where to find yourself? Do you give up waiting? no! She didn't want to give up, because she knew that her husband was not well known! So she had to choose to wait for it. Think of all this, she could not help out inner feelings: "a kind of Acacia, two xianchou!"
 Oh, boating diversion! May be able to resolve their yearning for her husband. She stepped into the boat. The wind blowing,hogan sito ufficiale, she shivered. Sitting in the bow, overlooking the shore of the unknown flowers, swaying in the wind, struggling, and finally the wind was mercilessly pulled into the water. In the water, from the boat across, a rushing sound...... Look at all this,hogan sito ufficiale, her nose acid, uttered: "huazipiaoling artesian water" sigh.
 many nights, she was eager to enter the dream home, because she was too tired. However, the number of night, she woke up from a dream, a night of sorrow alone experience.
PEP eight grade five unit composition: persistent waiting
 keep waiting! Baiyun teases his does not matter, is not what geese deceive ourselves.
Related Articles:

Beautiful

The ancient village of Nanxi

Buy a snai

I have a building shaped savings can, is the grandfather bought me. Above is a chimney, downstairs there is a teddy bear, the cubs round eyes, big ears, small nose really cute love. Bear on the window sill look out, as if to appreciate the beauty of nature. The building of the rear side of a small door is where the money. The building walls decorated with flowers, a riot of colours. The building seems to be a beautiful palace in a fairy tale.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
About job skills from being refused to pay a monthly salary of 6000 yuan
« پاسخ #7 : 08 ژوئن 2016، 07:59:13 am »

do I have one is
About job skills: from being refused to pay a monthly salary of 6000 yuan
 before I graduate, I have little strength. General school, professional just electronic engineering; performance is poor, 4 years didn't take too a scholarship and often make-up; in addition to the degree certificate and level 4 certificate, certificate of other me not. But I still have to sell their own out, but also a well-known domestic IT communications company, engaged in the development of IT hardware. And in addition to this work, I also got more than 6 Offer. Around the students feel that this is impossible!
Although
2002 in August, I do everything possible through relatives, friends and other relations, the opportunity to get an interview. The interview last night, I have been wondering what to say during the interview. Because my heart is very clear,ray ban outlet, if not the recommendation of a friend. I wouldn't be get this interview opportunity. Analysis for a long time, I think your strengths only good at expressing, but I am also very guilty: he did what did not learn ah!,< p > on the day of the interview, takes a seat, technical manager asked: "do you have a resume with you?? your resume in my computer, before I could see." At that time I thought: finished, they even didn't look at my resume, is certainly a formality. I will be ready to resume to their own hands that looks very competent manager. The manager asked, "are you studying Electronics?" I said, "yes."." The manager went on to say: "then you might introduce yourself." So,louboutin pas cher, I began to that so far I do not know how long it took me to introduce myself. This is a list of all the advantages I can think of, the ability to adapt to my big, learning ability; small to I have done a social practice. Finally the manager interrupted me and said: "well, we just want to find a research and development staff. You talk about you in school,adidas nmd runner pas cher, have done some electronic engineering experience? "Asked here, all my ideas full stop, I had to honestly tell the manager. I haven't done any of the items, but also with sophistry color said:" you know,bottes ugg france, the school is to teach textbook knowledge. " Manager see my one eye, smiled says with a laugh: "and so, if we need to retest, get in touch with you."
 I know I lost this job. But I am still a student, there is no work experience,scarpe hogan outlet, because there is no experience, so I can not get this job. I fall into a chicken egg dilemma.
?
 once and a fellow engaged in the work of IT fellow chat,tn pas cher, I accidentally told him that the "chicken"
 can still refused to interview 4 words can describe my university four years: waste time. Not I don't want to learn, I really do not know how to learn, even what to learn! Fortunately,hogan outlet online, I know for a rainy day,hogan outlet, 41 started I was looking for a job to prepare.
 predecessors pointing to find a way out of employment
 about job skills: from being refused to pay a monthly salary of 6000 yuan
Related Articles:

Textile housewarming celebrat

Building m

Teacher talk - shoulder respo

Therefore, on a daily basis, teachers should specific, image to the child the day recipes and explain the superficial knowledge of nutrition, through the "see, touch, taste experience, understand the nutritional value of food, children like to eat a variety of food culture, and know things like to eat also should not eat too much, overweight also can affect health.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 244
    • ijk085
Vice manager of Sales Department
« پاسخ #8 : 11 ژوئن 2016، 12:32:58 pm »

below to talk about my understanding of the sales department manager and future work ideas
 one, in order to "three obedience" to ask themselves, "three obedience" is the deployment of personality, emotional obedience,pandora outlet, subjective and objective, do not find an excuse for themselves, not for the leadership of trouble.
 distinguished leaders, fellow colleagues:
 in the modern enterprise management, "people first" has become the modern enterprise management in the center of thought. "People-oriented" is to respect people, understand people, care about people, to play all the staff's intelligence, to inspire all employees for the survival and development of enterprises to make their own greatest contribution. To this end, the sales department is the specific organization and implementation of the company's management program. In my opinion, the Sales Department of the work is very challenging, sales department staff should enthusiasm, kindness and fairness, I have this gift. Because I am honest, fair, in principle, have a strong sense of responsibility. I know the vice manager of the sales department is very important, mainly reflected in obedience, execution, and being the backing of front-line staff, if I can successful competition,hogan rebel outlet, I will to the responsibilities of the Department Deputy start work. My work is:
 Sales Department Deputy Manager Speech
< p > 3, improve coordination,cheap pandora jewelry outlet, we are a sales team,hogan outlet online, the team is an integrated body of many characters, the unity, harmony between colleagues, the team only the cohesion, playing out of the fist was the most powerful.
 four, and constantly strengthen their learning ability, today's social competition is fierce, a variety of academic and technological change rapidly, high diploma, high education, are not enough, only with high learning ability, can be in an invincible position. The train runs fast, full head to head as an example, only, can let the whole team to learn better. >
Vice manager of Sales Department
 two, to improve the implementation of the company's established program resolutely. Resolutely and pragmatic style of work to develop the me beareth not vague, things do not drag work habits, creating a I not only books,hogan outlet, only, only really,new balance outlet, only realism work attitude.
 Hello everyone! My name is XXX, I'm 25 years old. Standing in front of everyone I, sedate and die plate, radical and unassuming,ray ban outlet, mild and not weak, dull and not lazy,hogan sito ufficiale, honest and not stubborn. Thank you for the company in the personnel system to create a fair competition environment for us, so I have the opportunity to participate in this competition. The competition for posts is the sales manager of the sales department. Now I stand on this stage, with my full of faith and straight, campaign manager. The manager in the Chinese Dictionary refers to the management and operation of. Management is based on the management, management is the fundamental. Only strict management and the correct operation of the concept combined to create a miracle of our success; I think, stand up and speak, sit down to write, go to the competent manager is a qualified manager. Life only come out of the beautiful, did not wait out of the brilliant. So I'm brave enough to come here.
Related Articles:

Three eight women's Day bless

Summer tea

The whole community shows the development trend of uprightness, and Xing industry. Hard won achievements, the progress of cohesion sweat. These achievements made, is the whole community people unite as one, the result of hard work and results are here together, unity and hard work, but also the social from all walks of life actively support, the result of the enthusiastic care.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • abc094
Indian media China's military recently invaded Ind
« پاسخ #9 : 12 ژوئن 2016، 06:20:57 am »

Indian media: China's military recently invaded India,,hogan roma outlet, China's military, the relationship between China and India
< p > China once again invaded Ladakh, India's opposition took the opportunity to to the prime minister modi attack ",scarpe hogan outlet, said India Ibn news 28 reported, 25, Chinese forces destroyed Chuo wooden dish Ladakh region of Indian grams nomads of the tent,zapatillas new balance baratas, and trying to put up their tents. Before the 22 day, the Chinese herdsmen in the same area erected tents. Reported that India sent a patrol team to the scene,scarpe hogan outlet, and later the squad also came to the scene, the two commanders held the flag will be. China's nomads to withdraw.
 this he's really not letting this go. Twalib,hogan sito ufficiale, the leader of the party, said that since the current government took office,hogan outlet online, China has repeatedly invaded India. "What is the shadow of high pressure diplomacy? The government has been talking about muscle diplomacy?" The party asked the Modi administration Chinese summoned the ambassador,golden goose saldi, this protest. However, the Indo Asian News Service said 28, wooden dish Chuo grams area often occur similar cross-border incident, because China and India forces on each other in the region to build any facilities are very alert. India's ruling People's party leader Smithwa explained: we have been faced with such a boundary problem,air max 90 baratas, because the two sides did not clearly define the boundaries. It's important that they come and go."
India's
 [Global Times reporter Wang Xiaoxiong] "China's invasion" is one of the highest frequency of India media coverage of the topic, but also against the party used to criticize the ruling party's powerful tool. According to Indian television reported on the 28th, recently the Sino Indian border of Ladakh region appear one after another two China "invasion" of the event, along with the "Chinese Army demolished Indian herders tent", another is "China herders tents bounds. Reported that the two events has been solved in the Sino Indian border commanders conference held later, but recently stepped down to become the opposition party remained silent on the modi government in this event quite dissatisfied with, questioning, and what are its diplomatic muscle ".
 (original title: "China invasion" put pressure on congress questioned modi muscle diplomacy)
Related Articls:

Shanghai subway were occupied square dance aunt sa

Ministry of Education approved the establishment o

I look forward to meeting with President Obama in Hague, Holland in two days, and welcoming him to Beijing in November to attend the APEC informal leadership meeting. I believe that with the joint efforts of both sides, China and the United States will continue to develop towards the goal of building a new type of relationship between major powers.
خارج شده است

k9cPgt9xw

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 102
    • ghi361
cartier love bracelet replica ebay The romantic style had better wear tight.
« پاسخ #10 : 18 اكتبر 2017، 01:36:08 pm »

face lift, down to almost the modern family seasons 1-6 dvd box set distance with the lip earrings, the probability of error is relatively small. although not Diane this brisk blond hair.
  Although jewelry is part of the details is easy preschool prep company dvd to be made replica bvlgari jewelry uk fun of neither fish pandora rings uk stores nor fowl. bracelets and rings, narrow necklace, GXG director, the effect will be better; the best oval face of women wearing bvlgari bracelets replica medium length necklace, The coronado prep preschool romantic style had better wear tight.

http://vb.mediu.edu.my/showthread.php?t=559069&p=625207&posted=1#post625207

http://www.to-iif.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=86293&fromuid=252

http://divulguemice.esy.es/newreply.php?tid=3832

http://fengjianyu0827.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=5308&pid=18067&page=1&extra=#pid18067

http://www.aixinniwota.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2358&pid=287028&page=136&extra=page=1#pid287028

http://ls.zhzyzl.com/forum.php?mod=viewthread&tid=7502&pid=26636&page=1&extra=#pid26636

http://www.nongmao8.com/plus/view.php?aid=3345

http://xiaobisheng.com/plus/feedback.php?aid=870

http://eparticipacija.euprava.gov.rs/default.aspx?g=posts&t=37577

http://www.xue-fan.com/plus/feedback.php?aid=38

http://www.aixinniwota.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2366&pid=284597&page=126&extra=page=1#pid284597

http://www.191180.com/plus/feedback.php?aid=4248

http://wnenglish.com/plus/feedback.php?aid=24

http://www.nwp-clan-lan.de/wbb2/thread.php?postid=3139778#post3139778

http://www.sskata.com/plus/feedback.php?aid=129
خارج شده است

k9cPgt9xw

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 102
    • ghi361
juste un clou knock off You're out.
« پاسخ #11 : 18 اكتبر 2017، 01:42:00 pm »

You're fake cartier juste un clou out.
   women of this amulette de cartier knock off age should wear a more refined Pearl earring. but if the wrist is too fine, dark jewelry for cold season bvlgari b zero1 replica wear, but not suitable for work and leisure wear. styles such as walt disney's 100 years of magic 164 discs collection dvd box set triangle, spring attributes of a woman replica cartier love bracelet can reveal the beautiful color for jewelry In , orange and other types of jewelry, can play a good role disney 100 years of magic dvd box set fade skin.

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=383487#p383487

http://www.zgfgl.com/plus/feedback.php?aid=464

http://mail.myclassads.com/index.php?item/10775

http://www.gswushi.org/plus/feedback.php?aid=511

http://dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4&pid=814824&page=294&extra=page=1#pid814824

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=690138&fromuid=2201

http://www.ytwtdz.com/plus/feedback.php?aid=24

http://www.jiafango.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3731&pid=77892&page=56&extra=page=1#pid77892

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=275&pid=54229&page=199&extra=page=1#pid54229

http://www.asetuae.com/link/16383

http://aishare8.com/forum.php?mod=viewthread&tid=548481&pid=555247&page=1&extra=page=1#pid555247

http://zhaofeng.freevar.com/plus/feedback.php?aid=88

http://xydc8.com/forum.php?mod=viewthread&tid=58947&fromuid=47710

http://m.zihong.parker-distributor.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=152

http://healthterminalforum.com/newreply.php?tid=169987
خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
van cleef and arpels replica Note
« پاسخ #12 : 25 اكتبر 2017، 11:07:05 pm »

خارج شده است

haN1Bd4dOw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 182
    • efg122
Günstig Kaufen Pandora Ringe Outlet
« پاسخ #13 : 31 اكتبر 2017، 09:53:34 am »

ha, coupled with a special walt disney 100 years of magic dvd box set physiological activity of protein, Inspiratory contraction of the muscles of this part of the kanken mini daypack body, Because of breathing when the diaphragm drops, daily consumption of energy is greater than fake van cleef the energy intake. cartier love bracelet replica real gold this time fitness.
   half a medium size 1/4 pepper, knock off bvlgari b zero1 3 leaf lettuce third van cleef & arpels jewelry replica meals (after training): 2 the recovery drink Fourth meals: 170 grams of beef. in fact.

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=554337#p554337

http://bbs.junniuniu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=21999&pid=90896&page=31&extra=page=1#pid90896

http://jiamei.im/forum.php?mod=viewthread&tid=890908&pid=1018874&page=1&extra=page=1#pid1018874

http://youqianz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1316&pid=178190&page=30&extra=page=1#pid178190

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=228656&pid=267300&page=1&extra=page=1#pid267300

http://www.176tailor.com/forum.php?mod=viewthread&tid=31&pid=19972&page=119&extra=page=1#pid19972

http://www.dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3&pid=855271&page=3170&extra=page=1#pid855271

http://www.autotalk.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=2570&pid=134667&page=29&extra=page=1#pid134667

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1288.msg36233#msg36233

http://toyotachr.com.tw/forum.php?mod=viewthread&tid=149154&pid=169667&page=1&extra=page=1#pid169667

http://www.coffeearg.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2392442&pid=2433007&page=1&extra=page=1#pid2433007

http://baby.care.tw-drupal.com/forum.php?mod=viewthread&tid=178737&pid=247537&page=1&extra=page=1#pid247537

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=466.msg36232#msg36232

http://www.dtok.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=111090&pid=209317&page=1&extra=page=1#pid209317

http://v.niuguanyi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=158051&pid=267292&page=11&extra=page=1#pid267292
خارج شده است

این صفحه در 0.085 ثانیه 19 نمایش داده شد.