انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ژرف زندگي كن، از ته دل زندگي كن، يكپارچه با تمام وجود به طوري كه وقتي مرگ در زد آماده باشي... آماده چون ميوه ايي رسيده براي فرو افتادن از درخت. تنها نسيمي ملايم مي وزد و ميوه فرو مي افتد؛ گاه حتي بدون هيچ نسيمي، ميوه به سبب سنگيني و رسيدگي از درخت مي افتد. مرگ نيز بايد چنين باشد و اين آمادگي بايد با زندگي كردن فراهم آيد...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه بیست و یکم  (دفعات بازدید: 9967 بار)

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def904
The small white rabbit kick
« پاسخ #15 : 25 آوریل 2016، 01:18:07 am »

once,scarpe hogan outlet, no water rabbit mother's home cooking,air max pas cher, no way. She wants to say: "call my clever son to go to the river to fetch water." When it comes to her, she shouts loudly. Two children heard her mother's cry, quickly returned home, asked her mother what the order,golden goose outlet, the mother replied: "the children, please go to the edge of a little bit of water?"" The children said, "all right."."
 they go, go, a carry a small bucket, a carry a stick. Go to the river, they saw the water in the river flowing slowly,hogan outlet online, do not know how to draw water. When they were in a dilemma,hogan outlet online, the elephant uncle came, they shouted, "the elephant uncle, please help us to play a little bit of water?"" Elephant uncle said: "well." Say, Uncle elephant stepped into the river, with its long nose a few sips of water, sprinkled on the keg,goyard soldes, unconsciously, kegs has Saman. Small white rabbit were happy to say: "thank you Uncle elephant, thank you uncle elephant." Finally,hogan outlet online, the two little white rabbit came home with a small bucket.

The small white rabbit kick
; &lt,hogan outlet online;
Related Articls:

The Olympi

home court against Qingdao Sh

Albin denied Vanke acquisitio

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Martin Eden (MARTIN EDEN) the sixth chapter _ English novels _ English reading n
« پاسخ #16 : 25 آوریل 2016، 09:54:05 am »

From the theatre with the first of the crowd but scarcely had he taken; his position on the edge of the sidewalk when the two girls appeared. They were looking for him he knew and for the moment he; could have cursed that in him which drew women. Their casual edging across the sidewalk to the curb,christian louboutin pas cher, as they drew near,tn pas cher, apprised him of discovery. They slowed down, and were in the thick of the crown as they came up with him. One of them brushed against him and apparently for the first time noticed him. She was a slender,hogan outlet online, dark girl, with black, defiant eyes. But they smiled at him, and he smiled back.
/&gt,scarpe hogan outlet;&quot,hogan outlet online;
 < br />It was automatic; he had said it so often before under similar circumstances of first. Besides,scarpe hogan outlet, he could do no less. There was that large tolerance and sympathy in his nature that would permit him to do no less. The black eyed girl smiled gratification and greeting and showed signs of stopping,hogan outlet, while her companion,air max pas cher, arm linked ind
Related Articls:

Shenzhen c

Monte The (Count Cristo _16 of Monte) seventy-ninth chapter lemonade

Regulations of the Shenzhen S

As a member of the workplace, we must go out to work. In order to make their work more efficient, we need to identify the relevant matters in advance and the other side, this time, the phone has played a very important role. You can use it to solve many of the problems that face to face! This issue, we have to learn how to use the phone to make an appointment and solve the problem. Office ASSISTANT: good morning.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
You like me, I don't know whether it is right or wrong
« پاسخ #17 : 25 آوریل 2016، 04:18:21 pm »

< p > dot memory of luggage, ready to embark on a second journey, do not know the car bus bound for another city, and did not come back when the tobacco flavor,goyard pas cher, yearning voice of the. I only know that when you step into the campus is not big,hogan outlet, the surrounding herbs, and will once again brought back my memories of the ripple.
< p > is in my silly when you suddenly send information that says "I love you", then I repeatedly "Oh Oh". Don't know you're crazy heart, or I'm flirt,golden goose outlet, I only know that later I so inexplicable do your boyfriend, and I sometimes to be or not to be the default. Then you are full of happiness and want to start looking for romance in me every minute, and I was so lonely that you wait for a minute,scarpe hogan outlet, an hour, or even a spring, a summer. I also don't know how long the girl's one minute, I only know that in a minute of love that is a century, and I let you hurt a century.
 but you are so lovely, sunny, kind, and I can't change myself to be with you. I am afraid,golden goose uomo saldi, I am afraid a boy with no ambition, because before entering the University,scarpe hogan outlet, I swear in the university to work well, not to talk about a love, do not easily like a person.
< p > the sky azure, crowds in the evening flew the pigeons, home of a plume of smoke, Yi Keke green bamboo, inadvertently falls in the 21 year old season. I am not a morning dew, who did not imagine so crystal clear, in the time of inkstone mill, I just dusk fall petals all over the yard, sometimes quiet beauty, sometimes the injury.
 in fact, in your small poor world,spaccio hogan outlet, I am also a swimming pool of small fish, every bubble that is silent pain. I regret in every spare time to chat with you, even you used in the classroom back and looked at me, after school I smiled walking. I like a person sitting in the classroom the bottom three rows of right-hand seat when you walked lightly,hogan outlet, white ceramic tile, you really like one of my classmates, a I like students.
 I never take the initiative to find you, not to invite you to dinner, you have to avoid the invitation. I entered the classroom, the classroom is so transparent every lamp, when someone set off a curtain, I do not know to look at the playground that end. The playground is sure to be you in a person
< p > the spring, when you like a silent sneaked into my world in, you say that like you and I have the same fate, we are well behaved but by a lot of injuries of children. You love me and enlighten you, can let you resonate with words. But you never think that this world has always been our only suitable to criticize or appease others, and they are not accustomed to often look at themselves.
< p > and a night out of the window suddenly sounded flute of senior students, it is the song called "understand you", every note, every array Jiangfeng, every minute, sometimes lays waste to the edge of the, sometimes light up to the bedroom ceiling, sometimes like Hong Quan poured into the heart, sometimes like dream jump born outside.
Related Articles:

Forget that person

Some people, deeply remember, may not be happy

The Secretary of the president, listening to nice, actually doing is all water sweeping wipe live. Busy time. He may even become a panacea plaster, where are posted, employee of the company for a meeting, he is a handyman, company executives met. He is a waiter. And sometimes even to the workshop to help sweat out behind and loading and unloading.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Why, the injured is always me
« پاسخ #18 : 25 آوریل 2016، 06:46:07 pm »

I want to see your head in the bottom of my beating, but unfortunately
 you told me to give up you, not between us!
 you are deeply hurt me
 sad, every day is tired of playing a cry!
I chose
 I'm really tired,hogan outlet, I'm really tired
 I choose to continue, to continue to pursue my love!
 maybe maybe you won't know me
 why do you even do not give me an opportunity!
 my heart good pain, good pain!
 now I'm not that baby was alive and kicking!
 what's wrong with me,hogan interactive outlet, I can change,scarpe hogan outlet,
 you will not be the same as before, and I chat.
 may also be possible, I thought of you.
 why, why, I always hurt. I made a mistake, I am a man, I can change,
 cheat me. Reiko, told me that you cheated on me?
 I did not feel, but you, why is to hurt me!
 one day you will understand the
 every day I watch you online watching you off the assembly line
 I know you're tired of me, you will not go back to
 I have been with you to select and
,hogan outlet, you have to hurt me
 sobbed quietly, quietly cry,hogan outlet online,
 your heart is clear,scarpe hogan outlet, I was hurt by what hurt!
 my baby will not give up, will not give up.
 why can't you just forgive me
 my heart is really in a mess!
 why, I just can not restore!
 you are very happy,scarpe hogan outlet! Very happy!
 no one can understand me, I will understand, just blindly to hurt my
 now I hurt for you, for you!
 but I have my obsession, I wait, wait for you to come back "
 tired, what should I do?
 every night, a person,hogan outlet online, a person,
 love is no reason, and no value is not worth it!
 continue? Or give up?
 because you are a man's heart of stone.
 you had to choose me is to cheat me, why to hurt me.
 I really want to cry!
 I know that you have been very happy every day. "!
 you are really good hearted, good hearted!
Related Articles:

Business s

Five thous

Traveler,

After entering the international market, how to gain a foothold in the fierce competition of the international market, and gain the global competitive advantage, is the urgent affairs of the transnational management enterprise. Actively learn from Western multinationals operating methods, combined with the actual situation of our country enterprise, make full use of tax differences between countries around the tax policy and international tax planning, in order to achieve the purpose of profit maximization, is one to improve the international competitiveness of an important business strategy of China enterprises.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Shadow of light.
« پاسخ #19 : 26 آوریل 2016، 01:27:20 am »

< p > Hong Kong writer Li Xiaoye once in Liang Wendao 'ego' open said in the preface "sustenance of imagination and emotion literature is our shadow, is on its own but cannot cut off a part of, we lose shadow became ghosts" once I can not understand the meaning of these words said! I think that imagination can only be used in fairy tales, the feelings of love is just a novel coat. May be I have not understood enough, I have been on the documentary style to describe the words I wrote, I think that it is just a text, and life, and the reality is not! Just as I always thought the night was decadent. For me,hogan olympia outlet, I can only say that I experience is not deep enough, the feelings are not rich enough!
< p > we can through the imagination to beautify your life, can also through the imagination to question their own life, you will to the utmost possible to imagine. Of course,hogan outlet online, this is just your imagination! Everyone's ideas are different,hogan sito ufficiale, but each person's thinking are active, there is no absolute genius, just because someone has a more keen sensibility,hogan outlet, can arouse people's heart, and beyond the ordinary control! They can quickly adjust their status in the outbreak. (is the facial nerve problem ~ I used to be very nervous, followed by the transformation of the Er ~)
HTML stencil light.
 wanton hair,goyard paris, forehead and staggered lines,hogan outlet, deep sockets, teeter posture. This is me? This will be me? yes! This is! This is my dream that I,hogan sito ufficiale, that I in twilight years!
 I have been in the imagination, in a few years, ten years,louboutin pas cher soldes, or even decades later, I will be what kind of existence, is the love stirring, the cause of brilliant! Still, lonely and helpless old men?
The Hang Seng
Related Articles:

I have been waiting for you

Only read deep marks to midni

At noon, the sun is violent, usually lively silence basketball abnormal, petals and sunlight scattered is not cleaned, on the floor of a desolate beauty. Watch, the pointer to rotate quickly. Basketball as a jumping wizard, did not have a little tired, but I was tired. But I still continue, I love this feeling, can be presumptuous to sweat, can find a free. A little boy walked into the basketball court with his mother, on the other hand, holding a basketball.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
In my heart there are thousands and thousands of words to say to you
« پاسخ #20 : 26 آوریل 2016، 02:13:06 am »

The HTML template my heart thousands and thousands of words to say to you
 is the God let me meet you,hogan outlet online, imperceptibly fell in love with you. From then on in every lonely night, you always think of. How will suddenly lose you, I regret now, he had not only strange to you, not make you treasure. In my heart there are thousands and thousands of words to say to you,hogan outlet online, but you have already left me. The pain in my heart, to whom to tell,scarpe hogan outlet, and who can understand me. In my heart there are thousands and thousands of words to say to you, but now has no chance to say. Since then I keep on empty lonely,tn requin pas cher, lonely life. Is a state of confusion is God, you and I are doomed not to be together. Sweet memories between us, only quietly hidden in the bottom of my heart. If only really can not? We finally be separated, once beautiful little drops,golden goose saldi, now all the memories. In my heart there are thousands and thousands of words to say to you, but you have already left me. The pain in my heart,hogan outlet, to whom to tell,air max pas cher, and who can understand me. In my heart there are thousands and thousands of words to say to you, but now has no chance to say. Since then I keep on empty lonely, lonely life. Since then I keep on empty lonely,scarpe hogan outlet, lonely life...
Related Articles:

Forget tha

Overcome t

The Secretary of the president, listening to nice, actually doing is all water sweeping wipe live. Busy time. He may even become a panacea plaster, where are posted, employee of the company for a meeting, he is a handyman, company executives met. He is a waiter. And sometimes even to the workshop to help sweat out behind and loading and unloading.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Leonardo beach comb meatball head kisses his girlfriend (Figure)
« پاسخ #21 : 26 آوریل 2016، 07:59:17 am »

39 years old Leonardo's recent relationship with 18 years younger "Victoria's Secret" nvmo Toni - Gaen back to temperature,chaussure jordan pas cher, wearing the same blue and white couple color,hogan outlet, going shopping in the market, all the way to eat, two small sweet sweet honey very happy, 11,air max pas cher, two people were shot to in Bora Bora, known as "the Pearl of the Pacific,scarpe hogan online, he pulls dressed in sexy black bikini girl, in the sea walking play, finally even the mouth were glued to the together inseparable seems filled with happiness.
< p > will soon enter Buhuozhinian Leonardo recently began to be concerned about when to get married, in particular,nike tn pas cher, and Toni - Gaen sweet, and already is he experienced the longest period of romance, so speculation if he intends to marry, but he is not as a father has emerged large oriel, still head tie ball head, fully demonstrates the uncle gas, lets the human worry that he will not soon will not be able to play like the wolf of Wall Street is a handsome rich role.
< p >, according to Taiwan media reports,tn requin pas cher, Hollywood actor Leonardo Leonardo Dicarpio) recently play more open, first in Socorro pull Music Festival mixed people immersed in the fright twisted smoothing dance, by tourists witnessed shot down,hogan outlet, there have been recent foreign media reports, he took off his coat and his girlfriend Toni - Gaen (Toni garn) kiss play in the sea, only upper body fat belly but let people could not bear to look, over to uncle.
 Leonardo tied the ball head
Leonardo beach comb meatball head kisses his girlfriend (Figure)
 Leonardo and his girlfriend kiss

&nbsp,hogan outlet;       
Related Articls:

Gianna Jun staged the fight to steal Chinese audience heart (map)

asked whether or not that sup

click on t

According to Hong Kong media said, dingzigao already predetermined sanatorium and hospital, 28th floor rent 10000 yuan top suite, due to the shortage of hospital beds, to advance reservation, they want to advance payment of 1 00000 yuan to leave the room, the statement also should be carefully kept confidential. The hospital immediately ordered the outward leakage is not allowed.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Nine month miracle year Spring Festival due to cancel farewell double key
« پاسخ #22 : 28 آوریل 2016، 12:07:58 am »

< p > for the fourth time to rehearse the language program is still ten, happy twist Shen Teng group sketch "psychographic" to "Resurrection", another sketch of Yang Lei the sold the paintings "is to shoot. Song and dance programs,hogan outlet online, the main theme song has increased, Liao Changyong, Yin Xiumei, Mo Hualun,hogan outlet online, Lv Wei and other famous singers have joined.
Nine month miracle year Spring Festival due to cancel farewell double key
< p > after Kelly Chen,goyard soldes, Zhang Jie, Zhang Liang Ying and fun twist after,tn requin pas cher, sheep year spring another artist left, this time is the first instrumental concert combined nine month miracle. As is known to all,scarpe hogan olympia, nine month miracle has for three consecutive years aboard the CCTV Spring Festival evening show stage, each performance of opinions, people applauded at the same time also has a little Tucao. Nine month miracle had participated in several round the dress rehearsal, why leave at this critical moment?
 Jiu Yueqiji
< p > everyone the impression seems to nine month miracle is the biggest characteristic is that the people will be double bond,hogan outlet, these years away from the avenue of stars,air max pas cher, can be described as contracting the CCTV major party, Spring Festival is no exception. So when their name appears this year Spring Festival Gala did not feel fresh, and the latest round of linked row less their names, but is unimaginably queer letting a reporter. According to informed sources, the key reason for the nine month miracle show is this double! From the reporter learned that nine month miracle this year's this first work is not suitable for to the performance of double bond, after trying several rehearsals, the effect is not very ideal. Undeniable is,nike tn pas cher, however, double bond is the characteristics of nine month miracle even label, users have to guess, it is due to the key point failed to fulfill a wish, nine month miracle finally regret good-bye in the sheep in Spring Festival Gala, however, users have to look forward to their battles in the coming year!
Related Articles:

Government

Individual business department was hoarding about 50000000000 new funds

Then a reporter asked his secret to get along with his predecessor, Jiang Xin said: we are two of our own good friends, get along with the feeling is not suitable to separate, so still friends." She also said that dealing with the relationship between the former does not require special wisdom, or personality issues, look at their own.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Wuzhen feelings
« پاسخ #23 : 28 آوریل 2016، 12:54:48 pm »

many years later, Wuzhen as before,tn pas cher, but I am no longer my wandering heart,hogan sito ufficiale, lost soul, only to return to the origin to pursue. When I,scarpe hogan outlet, empty bags, back to the original place, only to find himself away the memories of his youth, leave the time forgotten. And in Wuzhen, and not because of who and who will be silent were stranded, each one ancient bridge, all remember how happy to meet, and a miss how sad.
 Wuzhen feelings
< p > from flower to flower falls, from its origin to extinguish, water and time speechless,nike tn pas cher, river is still, Wuzhen remains the same, like a never is opened the box, the sequestration and clear years, simply don't want to be flashy colors entangled, quiet and Enron.
< p > I dream growth in Wuzhen, encounter in Wuzhen lost in Wuzhen, originally, just the dream in a dream, I have been living in a dream, at last and unexpectedly forgot to wake up, forgot to wake up...
Wuzhen feelings
 blonde. Colorful flower path,hogan outlet online, crushing the sun on the surface of the water, vaguely is yesterday once the scenery, noted as present, quietly burning memory scars. The rain walk, continuous rain to grow a message to miss the seeds, stir boundless sadness. My clammy feet,hogan outlet, stained with dust and upheaval, afraid to turn around and return to Mou, also do not happen again quietly is parting,goyard soldes, so choose a persistent waiting, waiting for have a lamp board again as I lit.
 spring April, the Jiangnan green in the spring, when is the most beautiful season. April Wuzhen Liebo, like a forgotten time, in apricot rain slowly through time.
 people said that the landscape is always in the heart of the location, the river flows through the time, you can find the place where there is a dream. Ink Jiangnan, is the place where dreams begin. Wuzhen is a poetic and faraway dream. It is a long and stop in the dream, is a passed but never leave the dream. Dream I wish he is Nur in riparian leaf boat, doubts the water swaying grass, just look can quietly, silently hold this like sleep without waking dreams, in the misty rain misty April, long drunk, sleep.
< p > flowers in full bloom in April, Wuzhen in my heart is a pinting the nutmeg girl with gently shallow smile, running in the intravenous drip of water. How many people are like me, with a poetic dream,stylo mont blanc pas cher, chasing a waiting to meet the thousands of times. When you and walk in the Qing Shiban bridge and water binding, even life for the first time, also can feel like distortion for a long time of reunion, with fresh and elegant style, Ying around each guest or human hearts.
 began to understand
Related Articles:

Fu

Tick

The imagin

How long how long, everyday we're preoccupied with trivial matters, numbness of body in the busy mind the unexamined in the struggle, spring, summer, autumn and winter seems to to which we have no boundaries, even date also becomes no more important, so think of spring, only a memory of childhood fragment: Spring itch itch blowing over the cheek, ground was showing the grass such as furry meadow, occasionally a few yellow daisies to us Zhankai one cute smile, partners happy pace, accompanied by their songs sway in the green leaves.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
You are my most successful in this life.
« پاسخ #24 : 29 آوریل 2016، 03:46:19 am »

The HTML template you are my most successful collection
 or happy, or lost in the crowd gradually dispersed, forest witness finally play. She didn't feel those older or wearing glasses, more identification ability, but directly to the pots to put a man in front of a handsome, grinning, experts, to help me take a look at, this pottery valuation how much?&lt,louboutin pas cher; br / > a very young man, eyes and clean,hogan outlet online, gentle smile, look with a trace of defiant, hedgehog head, white shirt, black pants, forest clinging feel heart a ripple,hogan outlet online, smell the smell of the sun.< br / > men look, look at the face of excited forest clinging, hesitated for a moment, and then asked, the jar you spend how many money?
6 million.
 the man's face had sympathy, then selling pots people and you say what age?
  man seriously, this is where the Western Zhou Dynasty, it was last week,nike tn pas cher!
  men seem to bear, saying, even spend money to buy a lesson, the Western Zhou Dynasty pottery fetal matter in mud and sand inclusion grey pottery mainly and careless. But you look at this, although the color is very old, and a little mottled, but it feels very smooth. Finally the man handed forest clinging to a business card, saying, today,hogan sito ufficiale, time is limited,air max 95 pas cher, I can only say so much,hogan sito ufficiale, if you like, another day I alone to tell how do you identify the pottery.The above name card straight
  [2] Zhu JianqiangHow is
Related Articles:

Scientific

Don't be angry at all.

New year i

From 1979 began literary creation, in the national and provincial literary journals published more than 100 million words of fiction, essays, reportage and script that works by income in various literary anthologies and middle school students in extra-curricular reading. Published works of fiction, essays, essays, dramas and operas.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
Third people
« پاسخ #25 : 02 مه 2016، 03:26:24 am »

he light said, let's go back.
 floret smart, wearing sunglasses out.
 flower, what are you doing these days?
 I pretended to be very happy to look back.
< p > he looked up to the sky and green pathway is extended to the end, daylight is far away, I saw or deep dark eyes.
 I dreamed a lot of times and he was in the hands of the way.
 he was wearing a blue shirt, beige linen trousers,scarpe hogan outlet, shoes are brown,spaccio hogan outlet, black Crossbody bag.
 we're going to Sanjiang.
 he frowned and looked at the sky. It was going to rain. Where should we hide?
 I held his finger tight in his palm, could you not go. A face of cowardice.
 but this is enough to make my heart beat.
 summer sun hidden in our long boring summer vacation,goyard soldes.
 days, seven or eight month.
 he still held my hand tightly, even if it had been completely infiltrated by sweat. I can't catch my breath, did not dare to touch, afraid to speak, I'm afraid what break moment of calm, roused him, he will gradually let go of my hand, hold the wind.
 we stand in the gap in the gap. The water kiss our feet wet, between heaven and earth a rare, but through the cool.
 no matter. I pointed to the other head rails. If it rains, we can go back by train.
HTML template third people
< p > there is a piece of the mountain, the four seasons verdant, space mountain is stone ground into the class, spring do not know in which tree crevices used Yun, endless trickled down,goyard paris, pavement and pass and reduction, merged into Yihong springs.
----------------------------------------------
< p > every time go out, feeling out of the dream,nike tn pas cher, immediately into a palette is too strong for the big bright white canvas,golden goose saldi, light thorn under all the more is not true.
 in my heart quietly give him a buzz, buzz the features of a little fuzzy, is deeply under the dark eyes.
 a card! We have only 3 days off, she like and I were a century and then again the same excitement, quickly rushed over and hugged my waist.
During the hot summer
 was stabbed blind.
 I wore a White Chiffon dress to go out. Feel the color of your clothes almost to melt with the light of the sky,hogan outlet.
 I quietly walked behind him, he drank water, I also drink water. He grabbed his arm, and I grabbed my arm. He looked at the back of the back light, and I looked at the back of the light. Then he stopped, and I paused, and the hand of the hand of the swing, and pulled me tight,golden goose outlet, his little tail.
 I'm going to Suzhou with my life.
Related Articles:

Wheat Harvest Season

That year the rainy season, y

Boys and g

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
Speed supply chain + high efficiency team = excell
« پاسخ #26 : 02 مه 2016، 12:57:45 pm »

Speed supply chain + high efficiency team = excellent enterprise< br / > who have a high-performance team, who mastered the ability to integrate the supply chain,goyard pas cher, who will be able to win in the era of knowledge economy, competitiveness, who will be able to speed to respond to market side change. Enterprises in China has experienced by connections, manufacturing ability, capital operation ability can be realized after the stage of enterprise core competitiveness and the focus of the enterprise competition is gradually brought together in high efficiency team construction and supply chain coordination ability to integrate operation on! BenQ guru set BenQ group 20 years of globalization, collectivization development experience, with BenQ guru panel scientific preciseness and rich forward-looking analysis, frame the BenQ guru "high-performance team to solve scheme" and BenQ guru "entire supply chain solutions", tries their best to build the core competitiveness of enterprises.
< br / > BenQ guru software GurueHR scheme with the comprehensive function design of the company's human resources strategy, from personnel,scarpe hogan online, manpower, personnel, workflow, knowledge framework for planning, enterprise comprehensive standardized processes, to enhance the execution efficiency, focus on strategic planning,hogan outlet online, to build new competitive create talent advantage, based on the statistics of the HR was constructed based on the expert system of EHR,hogan outlet online, business intelligence,hogan sito ufficiale, decision support system, provide strong support for the decision-making of the enterprise. Our through three different stages of way to EHR system integration: the personnel administration transaction automation, human resource management, strategic human capital management and construct a talent flow, workflow,nike tn pas cher, GurueHR three-dimensional management model of knowledge flow high efficiency team solutions.
 < br / > GurueHR assist enterprises to constructing the talents flow. The scheme including recruitment management, training management, performance management, employee employee self-service, decision support,hogan outlet, online staff management, the functions of management and other subsystems, and fully support human resources department to manage the daily business.

< br / > GurueRecruitment is to help HR department for effective recruitment management system, using the. Net technology and B / S (Browser / server) mode,hogan outlet online, truly realize the "home", and "do embrace the world of excellence."

< br / > GurueTraining not only on the training management process of science, clear planning, on the three factors of training: training resources, training process and training assessment were effective integration, of training demand, training courses, instructors, training assessment provides a systematic management, provided for individualized training plan generation services and training courses for the e-mail to remind and other functions. From the training plan generated to assess the results of the training feedback, GurueTraining are your right-hand man.
Related Articles:

Confidence _2

Right Leg

International tax planning is the domestic tax planning within the scope of the extension and development, its behavior not only across the tax environment, but also related to the tax policy of more than two countries. Therefore, international tax planning than those of the domestic tax planning is more complex.
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Shawn Yue coming out of Dongyu Zhou's birthday wil
« پاسخ #27 : 02 مه 2016، 07:30:49 pm »

studio surprise birthday that night, Shawn Yue also appeared as a "new friends" appeared in Dongyu Zhou's birthday party. Shawn Yue said: "this is the first time I did not know people together to celebrate, in fact, I am also very passive,golden goose sneakers, but today I also stepped out of the other step". For than his more passive zhoudongyu,goyard prix, Shawn also said that to accept her slow, they will be more pro active effort. In order to let each other closer. "The universe CP blindfolded, mutual v. inner real idea, Shawn Yue said" I hope her door open a little more, but also to encourage zhoudongyu not afraid of too much, give yourself too much pressure. After each other to confide, the atmosphere between the two gradually warming up, then more self together, blow out the candles, and staged abuse a dog to "feed" drama.
 however, in the final intimate photo, Dongyu Zhou again hesitant and retreat, so that the harmonious atmosphere is not easy to accumulate, and instantly dropped to the freezing point... Emotional development such as "roller coaster" universe "CP", after the road will also let the audience quite looking forward to decide on what path to follow. Next Sunday 20:20 Jiangsu satellite TV,golden goose saldi, "we love it", please continue to pay attention to "six uncle" and "small tadpoles" love story.
 Shawn Yue surprise appearance set
In addition to the
< p > last week. "We love it" in the second quarter to usher in the premiere, CP of the universe with the controversy at the same time, has become the focus that everybody pays close attention to, the netizen expresses despite two initial awkward feeling overwhelmed, but look for a long time that is real and natural, the Meng feels dye in the wood. In the second episode, Shawn Yue appeared surprise Dongyu Zhou filming set for its intimate birthday. Subsequently, Shawn was invited to attend the birthday zhoudongyu, slow development of feelings "cosmic CP, for the first time open, bare feelings.
Shawn Yue coming out of Dongyu Zhou's birthday will be sweet feeding (Figure)
 Shawn Yue as Dongyu Zhou's birthday
The
 on the program, the first reality show Shawn Yue, let people see the other side of the lens. And initial embarrassment of the CP of the universe, but after the broadcast,hogan outlet online, accidental brush to a lot of goodwill, for Shawn first variety show,sac goyard pas cher, users also said: "this cool warm tease Meng's boyfriend, please give me a dozen!" In this episode, in order to bring surprise to zhoudongyu, Shawn Yue suddenly appeared the studio filming, so Zhou Dongyu frighten screamed again and again. Then, two people play the "answer book" game, Shawn Yue asked a sharp question: "we are out of the time, will be a lot of pressure?" , get "NO" the answer, two people are quite happy. For after the exposure of the CP of the universe by countless Tucao, Shawn admits to "truth be told us the sound is very much,tn pas cher, as a girl,nike tn pas cher, in the face of the pressure is not easy, and face feel remorse zhoudongyu,air max 95 soldes, Shawn is tried to comfort and intimate send a bundle of warm clothes, plus a warm hug.
 CP talk
Related Articles:

self wille

Vice Presi

Nandu Entertainment Weekly reported that

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • ijk085
Fitness little common sense men and women fast speed
« پاسخ #28 : 03 مه 2016، 09:18:56 am »

Fitness little common sense: men and women fast speed< br / > Danish experts of 4658 without a history of myocardial infarction. Male group control jogging research. The results show that, compared to persist in jogging movement and non joggers, within a period of 8 years of follow-up death risk have significant difference,hogan outlet, the relative risk of the former is only 0.39,hogan sito ufficiale, namely dead death risk compared with the control group decreased by approximately 60% and jogging does not increase the risk of sudden death, so proper exercise beneficial to health.
< br / > Harvard University School of public health research report pointed out that the middle and old aged women as long as brisk walking 30 minutes every day. The probability of stroke can be reduced by 30%,sac goyard pas cher, effect and jogging,golden goose sneakers, tennis, bike etc. more intense than the fast-paced movement is the same.
< br / > since 1968, Harvard University experts on women 72488 40-65 years old for the movement and physiological relationship of long-term follow-up studies, found in older women a brisk (per minute 80 meters) for 30 minutes, to prevent diabetes,hogan sito ufficiale, heart disease, bone osteoporosis,tn femme pas cher, stroke, and certain cancers,sac goyard pas cher, have good effect. If a brisk 45-60 minutes, then the probability of stroke can be further reduced by 40%. Those usually do not exercise habits of women,hogan sito ufficiale, as long as from now began brisk walking 30 minutes a day, can achieve good effect of physical fitness, because a brisk walk can effectively improve the cardiopulmonary function.  Related Articles:

The father of computer giant flowers with Newman

Android One mobile phone sale

Normal University after graduation, I was assigned to teach in a middle school in Beijing physics, for the work of teachers is put "play, has the sense of responsibility, but the lack of passion. Law-abiding, rhythmical, has been able to see their own look after 20 years, life is like a cup of lukewarm white boiling water.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • fgh902
Jun heart, my heart
« پاسخ #29 : 03 مه 2016، 01:20:07 pm »

,goyard paris
< p > if you see I smile, from teeth in bursts with a trace of Huailai,golden goose mid star, will not feel sleepy, but is not forbidden to joy. For an understanding, a smile,hogan roma outlet, a pure and noble character in the jade pot is enough!
Sand is < p > no one is going to care about,scarpe hogan outlet, they missed many grains of time, and I stand in the center of the platform,sac goyard pas cher, farewell gone missing, waved, heavy and weak.
 Jun heart know my heart, will not want to think! It is so black into the space between the lines. Do not know to know the results,tn requin pas cher, in the future no one to surmise.
 I'm trying to realize it, my dream, before it's dark. A dispute is inevitable. But,nike tn pas cher, it's nothing to do with anything else.
 seems to be such an arrangement, and comedy is similar, very memorable. You are intelligent,scarpe hogan outlet, who is stupid? This is someone else's words, deeply hurt the nerve. Is the past is a deliberate endless plan? No one can answer the question exactly.
Related Articles:

We are alw

At that time I always thought that after 80 is only a synonym for a generation of writers. And then know that this is the name of our generation. We have been underestimated, being laughed at. In my opinion becomes not us, is the society, because the society has become too new, after all 60, 70 few people will worry about the house, but will not want to buy what car.
خارج شده است

این صفحه در 0.093 ثانیه 21 نمایش داده شد.