انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خنده عبادت است! اگر بتوانی بخندی چگونه عبادت کردن را آموخته ای. جدی نباش! آدم جدی هرگز نمیتواند مذهبی باشد، آدمی که بتواند بی چون و چرا بخندد  آدمی که همه  مسخرگی و همه ی بازی زندگی را می بیند در میان آن خنده به اشراق میرسد

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یازدهم  (دفعات بازدید: 8721 بار)

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • uvw144
Ma Tianyu Chi Lin sister can arouse my desire to b
« پاسخ #30 : 05 مه 2016، 11:00:29 am »

Xu Fan was privately called Feng Xiaogang "brother" state of love lead Ma Tianyu envy
< p > as upright character director Feng Xiaogang's wife, Xu Fan many times to "big sister next door,louboutin pas cher soldes," or "strong" the queen of the impression, but wma has broke the news, in private, Xu Fan and female man Ling is completely two kinds of style. Married more than ten years of two people still maintained a love, not only two calls per day on time to play, Xu Fan close call Fengdao for "brother", "sail elder sister always feels like a little girl in love, keep it really is not easy." Ma Tianyu Jiedi also did not forget to admire, in the face of all the iron a wave after wave of forced voice and exposes has been brokerage firm "urge marriage" putting horse this time is really to think about the future of their call object. (text / Su Yi)
< p > if the theory of the present variety Yan first program,hogan sito ufficiale, "in the mood for sister must make no apology, not only Xu Fan, Wang Lin," old beauty ", is gathered the Victoria, Lin Chi Ling and other popular goddess, porters wma and aarif Lee is Yan value burst table. Visit the big intrudes ", Ma Tianyu complained the trip pressure too high:" take the five sisters, limited funds,sac goyard pas cher, but also recorded programs. To take good care of them, but also let them play good,hogan outlet, still a lot of pressure." But complain belong to complain, really play, sir Zhong Ma is very happy, for sister Zhiling is truly care, behind the scenes of the latest leaked, Zhiling sister wearing a bikini emptied, Ma Tianyu busy protective demands that the crew cut, so gentle and considerate, it is no wonder that microblogging about "wma Chiling really match" calls one after another. Ma Tianyu also admitted that recording process, to have a new understanding of Lin Chiling is: "thought he would be prettily girls,golden goose saldi, is actually a female man. Can eat, drink, play." Don't forget to fill "Zhi Ling sister very easy-going personality, boys will want to protect such a girl". In contact behind the quick links in the sentence "I accept jiedi". It is to let all the fans fall into a reverie.
 Ma Tianyu guest &quot,hogan outlet online;big" to
 Ma Tianyu frankly accept Jiedi called Lin Chiling eat drink man woman
< p > although already made a debut for nearly a decade, but in recent years with a series of hot TV drama re bursts of, wma has also become a representative of today's "little meat actor. Recently left out of the limelight,hogan outlet, in "in the mood for sister, served as porters role,chaussure tn pas cher, though die hard" second "nature of the crime, but the good temper and then gas performance to win users consistent praise. Program of Zhiling sister meticulous care is let the audience imagination, not putting this time is to to all the people of the goddess laid hands on him?
Related Articls:

Oriental a

Myolie Wu good thing nearly Bring her boyfriend to

Lin Chilin

The reporter found that, when it comes to work, these performances, aunt serious topic, the little girl always nervously kept scratching his skirt. Only talk to the animation and movie these fun things, she was really relaxed, even smile brightened up.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
trainee at Jiro Wang at
« پاسخ #31 : 05 مه 2016، 02:03:39 pm »

,hogan sito ufficiale
 three days to organize a concert? Practice tells us,chaussure jordan pas cher, they will second breaking in half with, but race against time in training, still encounter problems, for example,tn homme pas cher, who used only the dance practice room? Zero dance based re yizha preemption practice dance room, in order to better stage effect, re yizha repeated practice, let the dance practice room outside the Meng Jia is very anxious, is not and dance teacher exchanges of Meng Jia, I wonder if there is a dance also don't know how to dance adaptation,scarpe hogan outlet, but diligent heat Yizha continue "occupied" dance practice room, Mengjia only helpless shook his head and sighed. Then, that in this case the captain Wang is for Meng Jia "s", communication with the dance teacher, the scene full of the smell of gunpowder.
 dance practice room trainee insurance turn &nbsp,stylo mont blanc pas cher;  Jiro Wang for Meng Jia head
 trainee at Jiro Wang at
 Re Yizha high sing
< p > A from different areas of practice students sing, only three days time preparation,air max pas cher, Jiro notch directed music feast will be how to present? On Thursday night, by the Zhejiang satellite TV broadcast of the "youth practice" will broadcast a race against time of music preparatory contest, however the preparatory period of continuous, missa Meng Jia and re yizha due to competition for dance class contradictions, challenge high-altitude Biao song embarrassment. Four practice students. The final presentation in front of the audience singing will also let Wang captain watched in amazement.
< p > Zhejiang satellite TV "youth trainee",scarpe hogan outlet, is a music file inspirational form reality show, music as a trainee from South Korea combination missa Mengjia, actor Geiza, singer DINK Sen and little meat Mar Chen,hogan outlet, will embark on difficult star form. The program group also invited Jiro Wang, Shang Wenjie and Li Quan respectively, Nichkhun as a trainee captain, with the growth of experience to guide their students to practice. In order to make four exercises were rapid growth, they need in a short period of time organizing music feast, respectively, in six cities to meet with the audience, the audience to support practice the highest number of votes will be the winner, in this week's programme, practice of Shenzhen is the first station concert is about to start.
 Meng Jia dance
"Meng Jia Re Yizha" MissA trainee turn sing was Jiro Wang at high altitude
Related Articls:

iron lady

"Star" buzz Korea premiere hot

click into the picture: "beauty without tears" Yu Zheng suspected of Plagiarism: never seen a few eye "Zhen Huan"

At the same time, the energy and dedication of Chen Xiaoqi "is also infected with yourself, make yourself more efforts to give the audience a better film. it is reported that "ah PI Secretary" tells the story of stories in the 1970s and 1980s, reproduces the chenpixian in Hubei served as secretary during the period of time.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
habit
« پاسخ #32 : 06 مه 2016، 10:37:25 am »

< p > standing in the window look gray days, no wind, the sky rain landed, the droplets, falls silent in the leaves, then from initially received their leaves fall down,hogan outlet online, drop a drop of a drop of a drop, like a man in tears, silently silently slipped --,< p > in the morning, the air switch is broken,air max femme pas cher, rushed to buy, the rain in the glass is very urgent, roadside splash has splash, the boss is a diligent person, shop early open.
 into the office to open the computer, to see you a message, no words of comfort! Although just talk a word, very weak ask you: are you in? Know that there is no hope of the kind of mood, you are not in!

< p > in love with you the moment became accustomed to the distressed, all of a sudden, the heart is a a tightening, like autumn in those waving in the wind in the leaves,hogan outlet, pity no one!
 and rain, the kind of very touching, remember when I read the novel, a young couple in the country in the rain story, then about five grades, the first novel in memory.
 distressed without stopping,hogan outlet online!
 I am not the wind in the leaves, I have you, always and sometimes, happy time is always more, can not help but yearn for more happiness, think your heart is endless. I said I dare not ask you anything, I am afraid that I have been disappointed. You said all revel, I said I can only say, you ask me why, I said to grasp the feeling at all, you can't say I'm sad,golden goose saldi, I just couldn't help distressed, distressed and, has been used. Can not say a word, can not help but cry, you hurry to escape.
 think you endlessly!
< p > I know you've given me a lot, you said you do not let me think of you,hogan outlet online, I know not what you had in mind, but I miss you more, you said you do not want me, and I know that is not your truth,hogan outlet online, I know you said that, or more often,chaussure tn pas cher, many thoughts take pity on me, always in the long aftertaste you, I couldn't help distressed.
;
Related Articles:

Star dream

Sing a son

Romantic life

But the five years I most of the time consumption in wonderful raising baby, eat and drink Lazard sleep, even growth and education, etc., is certainly expends painstaking effort. Always think so, to see their own children, although very tired, but it was worth it, I desire she grew up in my scientific parenting, don't ask her for the future how prominent, but beg without regret my duty to her growth.
خارج شده است

terdd54jer

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 168
    • mno487
Beauty in vain
« پاسخ #33 : 06 مه 2016، 03:58:52 pm »

everyone's life is a futile experience. < < br / > > Taiwan writer nine knife said his choice when I was a child, and not become a writer, but became a cartoonist. Primary school he is crazy about cartoons in the astro boy, so will the astro boy as modeled, painted a lot of pictures, cartoons on story is atomic small diamond with monsters, robots and dinosaur speech. The students are very support, break the circulated,nike tn pas cher, and urged the nine knife to draw a recent story. Which makes the nine of these have more blood, finally provoked the teacher began to home tattle said: "your son's math exam finished checking can not, turn over the papers, all in the cartoon." < br / > < br / > however from today's point of view,hogan scarpe outlet, the original dream has not become a reality, nine knives into the writer's success, or even a successful film director, not successful cartoonist. There is no doubt that the experience of obsession with the comics turned into a futile. < br / > < br / > nine knives in their adolescence love experience biography, wrote and directed the film the in those years, we pursue together girl "is a love of futile history. Spend a long time to have a crush on someone,hogan outlet online, and then spend a long time to the pursuit of a person, for example, Ke Jingteng,air max pas cher, finally no results,tn requin pas cher, but also watched the girl and others fall in love, and then get married,christian louboutin pas cher, the groom is not their own. Although in vain, although it may be for the future doesn't make any sense,scarpe hogan outlet, but on the other hand, how can you deny, that is our true life, let us laughed and cried, hate was angry and sad happy every minute. There was a scene in the movie  >. Shen Jiayi teaches Ke Jingteng learn mathematics, Ke Jingteng said, your letter not letter 10 years, I even 1og is what all don't know, can also live well.  the words of Shen Jiayi frank, incisive, wake the theme. Life knowing that a lot of things are in vain, but also to do, this is not a hard labor, exactly is the pleasure of life and suspense beauty, beauty in the unknown and need to in the future journey experience in detail. < br / > < br / > the cassette life down the past, look, nine knife if not trained from childhood with a picture about the habits and potential of the story, his novels and movies wouldn't be so vivid details and plump. < br / > < br / > jobs during the University dropped out of school,goyard soldes, no class, if not bored to self-study some calligraphy course, indulge in calligraphy, later selling Macintosh computers may there will be a variety of fonts and a variable pitch font.  >, as a famous director in Taiwan
Related Articles:

Than firew

Love, it said

To be happ

But the five years I most of the time consumption in wonderful raising baby, eat and drink Lazard sleep, even growth and education, etc., is certainly expends painstaking effort. Always think so, to see their own children, although very tired, but it was worth it, I desire she grew up in my scientific parenting, don't ask her for the future how prominent, but beg without regret my duty to her growth.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
stage parallel space par production
« پاسخ #34 : 08 مه 2016، 04:45:46 am »

The
< p > in the domestic and foreign many film and television works, multi dimension of time and space are directors favorite topic, the content more by advanced science and technology to help can be the perfect presentation in front of an audience, of which the Chinese audience and more known is Hollywood movie "cloud". In the drama on stage,golden goose, it is necessary to show two parallel universe story, you need lighting choreography of cooperation and the actors superb acting,sac goyard pas cher, "Dawu & middot; empty" in different time and space of husband and wife two people also presented on the stage will not only two emotions at the same time to convey to the audience, and show the dislocation of time and space and stage comparable to the effect of making movies.
 index< p > drama "Dawu & middot; space for one more play, by three stories woven into one, from the perspective of a patient see past, present and future of people for life and the illusion of a lot of thinking. Qin Shi Huang for the elixir of life, but in the edge of the illusion and reality into their lives end; continuation of President want to thinking, but had to in the self destruction until forward. Patient in fantasy and reality in the wandering, but can boldly questioned,golden goose scarpe donna, we know that our choice is really right?
 find true self in reality and in the environment? How to choose between the expansion of desire and the fragility of human nature? This is the drama "&middot;" to Dawu; empty throw to audience questions and thinking. On May 12, the tobacco drama studio effort to build the drama "Dawu & middot; empty" will be in Beijing Trojan horse theatre staged, the non realism drama not only to life and death as the theme. At the same time, put forward "parallel space" concept, and the same with "parallel space" as the main body of the major Hollywood movie "cloud" bring audience fantasy visual experience compared to drama "Dawu & middot; empty" to let the audience in the theater across the boundaries of time and space and experience space-time conversion.
< p > this drama by the outstanding graduate of the Central Academy of drama, set up a tobacco drama studio effort to build,scarpe hogan outlet, creative is 80,hogan outlet, and the 90 young people, in the creative process of the novel, they make full use of the thinking of young people, will this tells the story of a profound philosophical drama with relative >
How does
"Dawu - empty" May will play parallel space comparable to the "cloud"
 "Dawu - empty"
 stage parallel space par production
 drama "&middot;" in Dawu empty; the weakness of human nature as the theme, but also puts forward the concept of "parallel universe". In this world there are many parallel space, we live in which space,scarpe hogan outlet, after the death in which space, is always a mystery. On the stage, a couple living in two space miss each other, in their world,louboutin pas cher, each other is dead,scarpe hogan outlet, only oneself also only alive, their hearts are interlinked, how can they meet is dream?
 young team to create a dream of real life
Related Articls:

official t

Good man C

"dirt" foi

Need to clean key parts including: the mouth and teeth, before s..e..x to brushing mouthwash, breath; axillary, some people under your armpit sweat gland secretion is more, the smell is heavy to use soap or bath careful cleaning, after the bath also can be sprayed some perfume; genital, men's focus on clean the dirt inside wrapping, and women to wash the vulva secretion.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Female students in hell
« پاسخ #35 : 08 مه 2016، 04:06:32 pm »

Female students in hell
< p > I have a female student ratio I big one year old,goyard prix, after the birth of a fortune telling lives in the water, < br / > her grandmother let her worship a spring as the godfather.
 her childhood is often met a mess of things.
 today about two years ago in Shanghai. < br / > upside down, said first occurred in Shanghai because at first I to rural areas that Daisen not trust what degree,chaussure air jordan pas cher, < br / > after the matter would have to believe. < br / > the will is just before and after the 5-1,nike tn pas cher, she and several friends who opened two cars to play Suhang. < br / > play nothing down, things are on the way back on the way back.
 she sat in the second car copilot position, < br / > originally two cars have been opened well,scarpe hogan outlet, then do not know why head car ran faster and faster, < br / > 2 bus driver little black be afraid of car accident, it is intended to overtaking car the head pressure down.
 results just over head the car begins to slow down, hit a man riding a motorcycle...
 motorcycle flew, the man on the motorbike shot in the whole car in front of the front windshield all broken. < br / > my classmates wake up to God she has been her boyfriend from the car carried out for a long time, < br / > she could only remember the whole lie prone on the windshield, and full of blood. < br / > then they went home, although Mr. cry / undecided, but after all my classmates without any injury, < br / > fairly unfortunate daiko. No one would have thought that she would have something later. After
 she felt the middle-aged woman to occupy her body, so every time she desperately resist, < br / > one night down, physically and mentally exhausted simply can not rest. < br / > classmates is a Buddhist, toss a few days, gradually the body to support to the temple < br / > (Jing'an Temple,hogan interactive outlet, visited Shanghai should know,golden goose mid star, is very famous temple) < br / > into the temple, the bought a bundle of incense,basket tn requin, fragrant but how also can not. < br / > visited the temple know that Dafan temple is that a lot of incense burning. < br / > incense is the whole bundle of incense inside a, pumping out a very prosperous. < br / > temple at the entrance to sell incense can not be wet, even wet should not a root are not. < br / > can that is strange, a root is not.
 (of course, I did not see, but the students are afraid of the night,sac goyard pas cher, give me a call.)
 then good for a long time, the incense was barely >Related Articles:

Smile encourage

Small Nort

Time and time again hurt the people who love you, but forced to protect people who do not love themselves. Until the people who love you leave, you will understand, you should go to the protection of the people, the love of the people, is the love you. So began to sad, began to shed tears. Try to find the traces of the people who love you, but can not find, really can not find.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
Securities Regulatory Commission: IPO the first thinning dividend policy
« پاسخ #36 : 09 مه 2016، 01:31:15 pm »

< p > the Commission relevant person in charge said yesterday that the Commission will be the introduction of the policy, requires that the quasi listed companies and listed companies have clear dividend return plan, including cash reward scheme and the distribution decision mechanism, this policy will in IPO first performs a.
A financing light return phenomenon for many years, after the Commission chairman Guo Shuqing assumed office,air jordan homme, the 1.6 trillion investors on the "new, new deal, formulation a set of perfect the mandatory dividend policy, and let the A-share market into a commitment to return to investors of the real open market,air max femme pas cher, full of expectation and repeated admonition.
 overall capital is relatively well-off, the Shanghai and Shenzhen stock market volatility is not the result of market expansion
 promote the reasonable dividend tax policy
 the responsible person in the media conference that the current issuance system Chinese basically adapt to the current economic development and the level of market development, and the recent stock market volatility increase is not the result of expansion. Let the A-share investors a little sense of comfort,scarpe hogan outlet, the person in charge yesterday made it clear that will immediately from the initial public offering (IPO), listed in the prospectus in the specification of detailed rules for return,bottes ugg pas cher, dividend policy and dividend plans and as a major event to be prompt. For much,golden goose mid star, criticized the large enterprises frequently issuing and listing, the Commission said it would remind and underwriters pay close attention to the market fluctuations of the offering and underwriting risk issue.
 stressed that volatility is not due to increase in the market due to the expansion of the commitment to improve the level of dividend distribution system to improve the market share of the market to punish dishonesty
 morning news reporter,
< p > the Commission's new chairman Guo Shuqing, a week after taking office, the Commission relevant person in charge yesterday held a media briefing will, investors concerned about the dividends of listed companies, issued audit system,hogan sito ufficiale, the stock market expansion, the integrity of the capital market four hot issues one by one to make a public response.
 the SFC four market hot issues to answer yesterday.
< p > in addition, the Commission also requires all listed companies dividend policy and decision-making mechanism, improve the comprehensive analysis of the reality of the development of the business, shareholders' requirements and preferences, the social cost of capital, external financing environment and other factors,hogan outlet online, scientific decision corporate dividend policy, enhance the transparency of the dividend distribution, not free to adjust the dividend policy has been determined.
 Securities Regulatory Commission: IPO the first thinning dividend policy
 to provide the Commission data show that from 2008 to 2010,hogan outlet, A shares of listing Corporation cash dividend number were 856, 1006 and 1321, accounting for the same period listed.
< p > in addition the source also revealed that the Commission is systematically and the dividend tax policy, to form the views of the Commission to relevant departments to communicate and exchange, to promote the rationalization of the dividend tax policy, encourage listed companies to increase the enthusiasm of the cash dividend.
The Commission's new head office a week for the first time to respond to the stock market hot
Related Articles:

Survey rep

On the disk, the number of stocks mixed basically flat. By the State Council, the deployment of energy-saving emission reduction target message driven, stocks in early trading today, the low carbon economy, energy-saving environmental protection plate rose, Keda Electrical, snow Wright limit, linkage optoelectronics, Vosges shares, new extension and have stronger.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427

for 2011.
< p > "with the market system is perfect with each passing day,nike tn soldes, merger and acquisition (M & A) has become increasingly active, high technology is changing with each passing day, will inevitably lead to greater range of talent,hogan outlet online, capital and resources market factors in the flow and reorganization of the will bring news publishing industry pattern of the depth adjustment." As the news publishing industry in the "Twelfth Five Year Plan" mentioned in, has become a large domestic publishing enterprises of South media,basket tn requin, achieve an endogenous steady growth at the same time, the foreign mergers and acquisitions also has strong development expectation, and in its 2010 annual report to this gives a clear statement.
South Media: 2011 continue to increase the intensity of mergers and acquisitions
< p > General Administration of press and publication of the latest published of the press and publication industry in the "Twelfth Five Year" period of development planning ", pointed out the direction for the future five years of press and publication industry development: to speed up the development of digital publishing and other strategic emerging news and publishing industry; encourage enterprises trans regional and cross industry cross ownership of the business and reorganization, the press and publishing resources appropriate to the advantage of enterprises are concentrated; build a number of large-scale publication and media" aircraft carrier "has become the next major task goal. And in many industry analysts seems to have been looking of the layout of the digital publishing industry and has a strong M & A is expected to South media, seemed to have holds the initiative in the rapid development.
< p > is in January of this year, South media announced with Huawei to carry out strategic cooperation, both sides toward the smell of digital media capital 3 billion yuan,hogan sito ufficiale, South Media owns 51% of the company's equity, and days after the capital increase of the smell of digital media will be in digital reading and publishing, digital education business operations for the main business, in the worldwide development and operation of digital content resources. Not only that, last year the company also with Japanese Kadokawa group cooperation formed Guangzhou day Wen Kadokawa animation company; and extension dimension information complementary advantages,hogan outlet online, a joint venture set up by Beijing palm Net Culture Communication Co., Ltd.,tn pas cher, coupled with some of the original network platform, South media has formed a multiple digital new media platforms. "South Africa's media net, Xiaoxiang Morning Herald digital newspaper, mobile phone newspaper had been smooth operation for a long time, so the company in the digital publishing has accumulated much experience." Some analysts said.
 the search of the recent research report is not difficult to find, brokerage analysts most South Media in the new media business as an important growth point in the future development of the company. Everbright Securities pointed out that the central media the traditional publishing business can still maintain a steady growth, laid the foundation for future growth. And as a leader in the industry, company leveraging the Huawei and other partners efforts to promote the digital transition strategy to cultivate new profit point, value promotion period.
< p > as the A-share market's first full industry chain to be listed as a whole of publishing and media company, South media this month on the 16th released its listing's first annual report,sac goyard pas cher, 2010 594 million yuan net profit compared with the previous year growth 23.80%, from the point of view of classification, despite the publication and distribution business is still the performance of large contributions ", but unlike other media companies,nike tn pas cher, South Media in the digital publishing industry's rapid development has become another focus of attention of the outside world.
Related Articls:

Mancini inter failure to Wolfsburg will not lose one of the gifts - Mancini - Inter

In the gro

the final blow, blue eagle Na

It is understood that the project by the China Metallurgical investment and construction, Zhuhai, China Metallurgical Investment Co., Ltd. is responsible for the implementation of investment. Since the December 16, 2009 project started to start in March 28th this year, only 100 days to complete the work required to complete the work of 500 days.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
sexy dance improvisation
« پاسخ #38 : 10 مه 2016، 07:48:50 am »

,golden goose
 the kitchen play ruffian "Huang Bo exaggerated interpretation  director  praised for his" innate sense of joy "
 Huang Bo dance "sexy&quot,hogan outlet online;
 "embarrassed the new&quot,air max homme pas cher; Huang Bo
< p > from he old file to file the Spring Festival series with the Thai embarrassing, "journey to the west the fell monsters," the 101 courtship "three works Jin received over 20 million at the box office Huang Bo, this >
 sexy dance improvisation   Liu Ye exclaimed "can't stand"
 "kitchen play ruffian" tells the story of a crazy ultimate tricky story, staged a scene game thrilling comedy carnival. Huang Bo film played "embarrassing riffraff" is a loot love, love the transvestite dancing coercive Popi, "the shape is similar to Western Cowboy feeling, action,scarpe hogan outlet, also deliberately exaggerated some, like removed two tendons, always can not stand upright. Who let the director of this scale is relatively large!" And the possession of the director said script didn't write wonderful, many of which are three best actor scene Biao play, talk about Huang Bo cooperation performance the many movies tube used to describe the genius: "Huang Bo play what you don't have a problem with that, his ability is too strong, it is born, he is always no Yidingzhigui, how do you go to said he had a contrast to speak?"
 Huang Bo admitted that the show is mostly on improvisation, even the big red dress is worn directly Liang Jing's clothing, "just want to have fun,air max homme pas cher, to play the whole style". But improvisation brings funny effect make shooting site staff have picked up a mobile phone to shoot,ugg pas cher, "feels like there are nearly 80 cameras in front of me, I have to say I shut out, can be ruined."
 Huang Bo dance costumes gorgeous
< p > the cook actors riffraff "the exposure of the embarrassing riffraff" version of the trailer,air max pas cher, Huang Bo is with tricky plot Fanchuan jump Yanwu fragment is to steal the spotlight. And the West fell monsters "teach Shu Qi dancing, Huang Bo the with colorful costumes, with the music and hip twist and discharge, not only action is diplomatic, charming expression is" sexy ", the large scale attracted Liu Ye said in awe,nike tn pas cher," he treats the lens to spank period, even see the man will be confused! "
< p > directed by Guan Hu, Huang Bo, Liu Ye, Zhang Hanyu headlining starred in the action comedy film the cook actors riffraff "in the upcoming March 29, false start April Fool's Day file. Today the film exposure "embarrassing riffraff" version of the trailer and making of featurette, in the Bohai Sea, the yellow cross dressing dress dance dance, to steal the spotlight index finished blasting fragment of the West fell monsters "and Shu Qi dance of, it is attracted Liu Ye said in awe," he treats the lens to shoot during that ass, even see the man will be confused! ".
.
"Kitchen play ruffian" Huang Bo exposure index broke the record for sultry dance
Related Articls:

The Avengers toy gun with a strange iron man stark exposure

7" "Dwayne Johnson" techykini

The gold to represent Hongkong in the Oscar for Best Foreign Language Film Award

Angelababy white lace skirt, Chao white suit, Tahara white X-ray trousers have unveiled the conference site, interactive sessions, Tahara will represent their first love feeling rose flowers, live media gave as a Christmas gift. Tahara Emiyan: "go to school, when close to male students send flowers do not dare to take home, again afraid teacher found hidden in a drawer, a long time becomes dried the." First, ignorant shy feeling caused by resonance field.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
Weed six
« پاسخ #39 : 11 مه 2016، 09:59:27 am »

finally to second classes, we lined up neatly to enter the team,hogan outlet online, go forward with great strength and vigour Huaguoshan community "".
 spring, mother put it out in a few reclamation, combing ridge. Planted a few ridge ridge a few green onion, eggplant! Can a bed of lettuce,nike tn pas cher, endive!
 2 weeding action
< p > watching gratifying yard, our hearts are very happy, as if in the peach blossom source of Tao Yuanming garden, but gradually we see clues: originally followed the seedlings grew up and weeds.
There is a small open space in front of my house
< p > to Huaguoshan community later, Guo teacher assigned the task of each class, our class in the "jackpot",tn femme pas cher, assigned to a maximum of lawn, lawn,air max pas cher, Wu was the first to tell us what the in addition to, and does not need to be removed,nike tn, I took the teacher's words in mind.
< p > looked green weeds, in the heart not by a move: in the fields of the human mind whether such as weed the yard in general it! Just a few days do not pay attention to, as long as there is a suitable climate and rain would grow up?!
Weed six
 1 weeding
< p > we continue to grow, and the negative factors of living and learning environment also secretly breeding, by the previous don't understand to now half-way! But we all thought we knew,hogan outlet online, we grew up! At this time, only the community, schools, families, and work together to be able to pull out a good breeding in the hearts of students in the soil weeds! Let the students become a qualified personnel have both ability and political integrity!
 I just started and a group of friends as Wang Kai in a tree are the trees grow under the weeds, I >
< p > this afternoon reading time, Wu teacher walked into the classroom, excitedly tells us: "the second day of the afternoon classes all sixth grade students to Huaguoshan community and help weed." The students listened, inevitably some happy,christian louboutin pas cher, Wu gave us "impulse punishment": the first class in the classroom take a penalty.
 the answer is yes! As a student watching the growth of students every day, teachers and parents should always pay attention to their physiological and psychological changes! There was a tiny bit is not conducive to the healthy growth of the signs should be timely communication and exchange! As farmers on vegetables, like the gardener to cultivate flowers! Timely pruning shears! It is a continuous and constantly changing process! Is not easy, to guard against various adverse effects of moment of thought, once discovered, disroot! Only in this way can the children grow up healthily!
< p > so,louboutin pas cher, daily work, father first to small yard in addition to grass again, so that vegetables are not grass runs long is not good! More and more green and thick! Even more and more rain, because rain can not go to weed, just a few days, the grass is like a crazy like to grow up. As the courtyard ground with a green coat! Verdant stretch, can not see where the grass, where is the seedling! We sigh: this grass is really grow fast ah!
Related Articles:

Spring gam

Growth sto

Confucius lived to be 72 years old, 57 years of experience made him Rende both. Knowledgeable and become supreme University asked, great thinkers, it may be said is earthshaking, dare not say no latecomers, at least is unprecedented). In such a status, when his pupil asked him, his answer turned out to be "Wen Chao Xi may be dead Yi", how incredible!
خارج شده است

sgte84uxm

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 227
    • nop520
Lunch review stock index fell 0.26% around 20 daily shock
« پاسخ #40 : 12 مه 2016، 04:08:08 am »

Zhejiang world treasure today, listed on the transaction. Notice,tn femme pas cher, the securities referred to as Zhejiang world treasure today's securities code for the 002703". The total number of shares of the company's ordinary shares of 190943855 shares, including the initial public offering of 15000000 shares from the date of listing of the listed transaction. The morning auction, Zhejiang Shibao opened sharply higher 505.43%, 15.62 yuan. The opening 7 seconds, because turnover over 50% stop plate, stop the price at 16 yuan, up 520.2%. The opening of the stock also hit a record year of small and medium sized board most of the opening price. 10:30 after the resumption,nike tn pas cher, the stock continued to surge to 566.3%, then two times by the temporary stop.
 Phoenix Financial news today morning two cities slightly higher after the shock down,scarpe hogan outlet, the Shanghai index at the bottom of the 20 day moving average to get support. The real estate sector on the disk is still the main prop up the market, aircraft manufacturing, development zones,hogan sito ufficiale, such as the performance of the active plate or home; papermaking, printing decline among the top. As of midday, the stock index at 2098 points, or 0.26%; the Shenzhen Component Index at 8622 points, down 0.47%.
10 month manufacturing PMI for 50>
ST sector stocks in early trading, which is active in the current ST and other stocks intraday limit. As 11:19 and the modern st st Thai complex, *ST Sheng Yun A3 stock trading, St Miami, *ST Kim, St Bo Yuan, St Kelon,hogan outlet, * ST Baoshuo were up more than 3%, * ST group A shares rose more than 2%. 2012, or will become part of the listing Corporation's end". Before the delisting of the new deal in 2012 18 companies to suspend the listing of the remaining 60 days time.
 market
The surface of the
< p > Sansha stocks today early collective activity, which Hyde shares rose more than 4%, in addition, as at 9:58, Hainan high-speed, Hainan Ruize were up more than 1%, Lawton, LUONIUSHAN stocks rose slightly. Sansha city is located in the South China Sea, is located at the southern tip of Chinese geographical latitude City, under the jurisdiction of the Xisha Islands,hogan outlet, Nansha Islands, the Zhongsha Islands and waters. Involving the Sansha islands area of 13 square kilometers, sea area of 260 million square kilometers is China has the smallest land area, the total area of the largest and least populated city. Three Shashi jurisdiction over the south land and waters of the Nansha Islands reef shoal group, site shoal, eight immortals shoal and the sea, but also most of southern China territorial waters.
< p > following yesterday's strong rise, real estate stocks today in early differentiation trend, four real estate shares a slight concussion, part of the stock intraday surge, which Jingneng property, Pearl River Industrial 2 stocks intraday trading. As of 10:23,goyard prix, Shun Fat sunny, Beijing home closed in the limit, near the Pearl River Industrial trading. Manzawa shares rose more than 6%, GREE real estate rose more than 5%, sunshine shares, Hyde shares rose more than 4%. Four large real estate stocks, China Merchants real estate rose more than 1%, Poly Real estate rose slightly,louboutin soldes, Vanke A, golden group fell slightly.
 message face
Lunch review: stock index fell 0.26% around 20 daily shock
Related Articles:

KORS MICHAEL limited pilot Trilogy -MICHAEL- limited pilot Trilogy

Galliani Cassano I didn't promise to return to renew his con

Over 70% of respondents structural market will con

This is Kewaxiqiben season for the first time assists. With the high optical performance and Heikki Milicic can finally breathe a sigh of relief, in fact this is not the game he all performance, in 30 minutes of time, Heikki Milicic has also completed the five steals, three successful per capita reflects that he is a complete player.
خارج شده است

atzkax57c

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 105
    • mno039

< p > league with eight games remaining, Luneng in the last four games will be successively against on Hong, decimating, and Hengda, these are Luneng won the AFC Champions qualifications rival. From the point of view of the current standings and state, Luneng if you lose the FA Cup, want with squeezed into the League for the first three or four in the AFC Champions League is extremely difficult.
  as the Chinese football is one of the few veteran team, before the campaign, Luneng and National League clash number has 41 games,golden goose outlet, Luneng 15 wins and 15 draws 11 negative prevail. In the home, Luneng's record is also the advantage of one side, 7 wins and 11 draws and 2 losses only lost to the national security two times, one of which is 07 years of 1-6, the last time was last year's 1-3. This season, Luneng state of the overall downturn,chaussure jordan pas cher, but in front of the national security like playing chicken as, in addition to the first leg 3-0 away victory over the opponent,hogan outlet, they in the FA Cup also eliminated the national security.
< br / > the last round of matches, Luneng shame 1-4 defeat Greentown, but the match, Luneng in the country against ah returned to the state, but in the Lowe and d'aloisio state well, Luneng did not win a real pity recently two matches, Luneng crazy lost six goals and defense downturn become Luneng winless sequence in the important reasons.
Luneng in nearly 7 home court only 1 wins or to seventh League | Luneng super difficult to dispute AFC Champions League | _ Phoenix Sports
< p > Phoenix sports news lead twice, but eventually, but unfortunately is tied twice, eventually, Luneng at home could not finish against Guoan season triple kill. Both sides drew 2-2. The last 7 at home, Luneng only 1 games, to know that in the early season, they had to get home 4 game winning streak, from home to become the main home worm, which became an important reason for the performance of their league slump. After the end of the current round of matches, Luneng may even fall to the seven,goyard prix, they want to rely on super reached the Champions League dream has almost burst.
 the last 7 home court, Luneng won just 1 games, this dismal performance led the League worst KUKA team. In the League at the beginning of the season, Luneng once received four straight at home,hogan outlet online, but in a loss to Albin, Luneng in the home start flagging, once they get 4 Lianping, and the national security and the draw is their most recent seven home fifth draw!
< p > for today's standings, Luneng multi match two ranked sixth, but integral only 32 points,nike tn pas cher, Hengda gap from the top of the reached 19 points,chaussure louboutin pas cher, at the beginning of the season title rhetoric has become a laughing stock. If tomorrow sainty do win the victory,goyard pas cher, Luneng's ranking dropped to seventh place. In addition, in Hong Kong has won, the amount, if R & F win tomorrow Jianye, Luneng and four gap will reach 8 points.
 (Zhou Kai)
Related Articls:

Liaoning D

Zhongwei Luneng striker Dewey will soon leave or join the Guangzhou R & F Dewey Luneng _ P

Huang Bowe

The 9th minute, Chinese team offensive vigorously foul ball directly thrown into the restricted area, Li lean on a man turned his volley fire break, the score was quickly rewritten as 1-0! After scoring China team morale, just 4 minutes after China team victory. After Tong Wang steals the pass, Li Yuanyi right back door, Zhang Wei was surrounded by foul penalty.
خارج شده است

hawh04xht

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 141
    • jkl479
Open stock index opened sharply lower 0.67% stocks Pudie
« پاسخ #42 : 12 مه 2016، 07:35:59 pm »

Open: stock index opened sharply lower 0.67% stocks Pudie
 Phoenix finance morning auction, stock index opened 0.67%,hogan scarpe outlet, the disk,hogan outlet online, stocks Pudie trend. Today's news overall bearish,adidas yeezy pas cher, outside the stock market decline, A-share opening will be adversely affected,nike tn soldes, the brokerage innovation conference ended, the topics related to tell a paragraph, recommended investors or properly reduce some positions as well and controlled within the warehouse and a half, not do to open new warehouse operation.
 message face
< p > U. S. stocks last night fell, the Dow fell 0.59 percent, the Nasdaq composite fell 0.39%, the S & P fell 0.43%, the major European countries have nearly two point decline. New York June crude oil futures fell 93 cents to close at $97.01 a barrel,goyard prix, down 1%; New York gold futures fell $34.6,mont blanc porte mine, to close at $1604.5 an ounce,adidas yeezy pas cher, down 2.1%;
 peripheral market
< p > Yangzhou announced reward individual housing policy, bonus contract price thousandths ranging from 4-6; environmental protection planning formally introduced, sewage and garbage treatment delimit nearly 700 billion yuan investment blueprint; Miao Wei said the global mobile communications industry is in from 3G to 4G conversion stage, encourage TD-LTE manufacturers and operators to seize the opportunities for development; last year's new credit cards 5500 million; development and Reform Commission of urea prices bright yellow. Ryan Huafeng small loan Co., Ltd. restructuring into village banks approved,goyard paris, the restructuring of the first; South China Sea deepwater oil and gas drilling in our country today. Take; textile powerhouse Gang through; Shenzhen Stock Exchange again warns fry new risks.
Related Articles:

seven, temporary only coated

Fran Inter will win the Champions League in the new season AC Milan is not the most popular

Arnautovic has been considered as a potential star, he reached the height of 1 meter 92, but at the foot of the flexible technology, characteristics and Ibrahimovic somewhat similar. 2009/10 season, Arnautovic had a brief playing for Inter for a season, but he did not succeed in Italy stadium.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
Abu has lost again! Giant to buy the world's large
« پاسخ #43 : 14 مه 2016، 10:45:38 pm »

< p > the French yacht "also lists the world ships, yachts, rising sun, American businessman Ellison was selected to 454 feet in length, and Microsoft co-founder Insurance >
< p > Roman Abramovich's eclipse valuation 7.4 billion pounds, started in 2010, but now in the limelight of the eclipse has been azimut away on. Azimut, the designers think this yacht represents another milepost yacht history. Azimut needs a crew of 50,hogan outlet, it is reported that inside there is a 29 foot Gallery,mont blanc pas cher, and have amazing internal space. There are about 50 packages on the bed, but there is not much space on the deck. Prior to the designer revealed that the yacht buyers from the middle east.
< p > in the past three years, the eclipse is dominated the title of largest yacht in the world, and is responsible for the statistics of the annual yacht ranking of the French yacht "confirmed the eclipse has dropped to second, previously azimut, the new owner is a mystery, but the French yacht" also opened a case to answer: the new ship is the world's first yacht belonging to the president of the United Arab Emirates.
 this yacht has more than 12 double deck bus line is still long, the audience 590 feet (180 meters), in addition to the world's largest yacht, probably the fastest. The yacht is equipped with an engine that is equivalent to a horse power of about 30 knots, which makes him one of the fastest sailing boats in the class. Azimut, the cost in the 260 million pounds to 390 million pounds, while the eclipse is 292 million pounds. Azimut, the width is 20.8 meters, slightly lower than the eclipse 22 meters, but the eclipse speed can only reach 25. And yachts luxury is enough to rival Abu eclipse, azimut, master suites with armor, two swimming pools, two helipads, a hall, a cinema, a mini submarine, and even its own missile defence system.
 azimut No,hogan sito ufficiale.
< p > Chelsea owner Roman Abramovich's goal is to everything to do the best, but Chelsea this summer in the transfer market investment is not as Manchester City, and another competition in Abu but also in the wind the,scarpe hogan outlet, Abu the ship cited that ho is the world's biggest yacht eclipse will lose the first throne, which in turn with Manchester City about.
< p > "Daily Mail" reported,scarpe hogan outlet, UAE president Khalifa - bin Zayed - O al Nahyan $3.9 billion pound bought azimut, yacht,hogan sito ufficiale, aboard the yacht length reached 180 meters, than Abu eclipse to 16.5 meters,hogan outlet, "Daily Mail," quipped, which happens to be a restricted area of the length, and Khalifa - bin Zayed - O al Nahyan is Manchester City chairman Mansour's brother.
 designers say: I have never seen the Arabs have a big yacht like the Russians,christian louboutin pas cher, there are large gatherings, a lot of girls on top. It doesn't seem to be a regular departure from the pier, which is a problem of prestige, especially with the world's largest yacht.
Abu has lost again! Giant to buy the world's largest yacht (Figure)
Related Articls:

after all is said and done is

Guizhou po

Sainty new signings Iceland defender Sun Ke Wu Xi

In addition, according to many entrepreneurs said, due to various reasons, in terms of credit, tax, funds to support and preferential policy of the government still exist the phenomenon difficult to implement, especially in terms of credit, even complete B round of start-up companies are also difficult to obtain bank loans, not to mention on which early entrepreneurs.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
The Bundesliga Bayern Munich Hannover lost 13 game
« پاسخ #44 : 15 مه 2016، 04:16:52 am »

, Bayern Munich leading the standings listed second in the Dortmund team 3 points. In another game, the Leverkusen team 0:1 defeat to Schalke 04, Schalke 04 to third in the table.
The
 October 23rd sports special telegram tenth Bundesliga round 23 ended the last two games. The "leader" of Bayern Munich team on the road to 1:2 defeat Hannover 96 teams, ending 13 game unbeaten record, Hannover 96 ranking rose to fourth.
 twenty-third minutes, Abd Rao penalty successful opener. 3 minutes later, Munich Hannover players on the Bayern 96 players foul trigger player conflict. Soon after the match resumed, the Bayern Munich defender Boateng pushing each other's Schultz is punished by the red card,hogan outlet online, Schultz also received a yellow card.
 Pander fiftieth minutes from Hannover 96 to rewrite the score to 2:0. Sixty-third minutes,scarpe hogan outlet, 96 Hannover captain Qielunduoluoyin foul. 7 minutes before the end,bottes ugg france, Alabbar Bayern Munich draw a ball, but this time the team has been powerless.
 war two full,hogan roma outlet, each one is out,hogan sito ufficiale, the two sides conducted 10 battle. And lower half Hannover 96 Abd Rao and pander the ball, indicating the Bayern Munich this season, the Bundesliga's second defeat.
 lost the Bayern Munich coach heyncks not depressed. Both sides are committed, Bayern Munich performance of super, but is not smooth,nike tn pas cher, not only gave each other a penalty,scarpe hogan outlet, and one was sent off, he said: "Boateng and Schultz should be booked, but the referee awarded the Boateng," he says.
The process of gunpowder
The Bundesliga: Bayern Munich Hannover lost 13 games unbeaten termination
Xinhuanet,goyard soldes.com Berlin
Related Articls:

Express _4

Four ring

With the previously published annual report of the Chinese life and peace Chinese compared to Chinese Taibao net profit growth significantly ahead. China Life annual report shows that last year, net profit of $95.47%, an increase of, China Ping An net profit of about 17 billion 400 million yuan, an increase of 126%.
خارج شده است

این صفحه در 0.118 ثانیه 19 نمایش داده شد.