انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

حبابها همیشه قربانی هوای درون خویشند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یازدهم  (دفعات بازدید: 7864 بار)

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • lmn538
Thank you for your concern, I had a very good
« پاسخ #15 : 20 آوریل 2016، 09:58:31 am »

his side there is a woman holding a little girl, should be his wife and children. The woman looks small, but very gentle smile on his face. Little girl is lively and lovely, should also have five or six years old, one hand holding her mother's hand, a hand is to shelves take things, small mouth also hum a "later,air max 95 soldes, I finally in tears understand, once some people miss no longer..."
 not far away, there is a shopping mall, it is okay, as in the mall.
Later
 haven't seen him for a long time, he still hasn't changed.
 was a little surprised, I haven't seen him for many years, I can actually meet him here today. There are so many unexpected things in this world!
< p > there are several continental continued came to my side, each face are very strange, we are in a time passed in the same place. Life is really wonderful.
 is near. I saw him see me, too. Perhaps he also feel incredible, perhaps he also like me feel very surprised, right? The world is so small.
< p > I pretended to look as if nothing had happened, calmly walked, he and his wife holding their children's hands to get that from me through.
He and I were
 in two adjacent to the city, here is the city I live in, I didn't expect such a day, I will meet him in here. Did they come here to play?
 rain was falling, when the density is sparse, xixilili.
 mall radio is put Rene Liu "". A song I love song.
< p > pushed open the glass door,scarpe hogan outlet, a burst of air lunged, I can not help but make the shudder,nike tn pas cher, such a cold day, shopping malls still open air conditioning! Not many customers, in twos and threes, the huge shopping malls is especially deserted. Perhaps it's because of the rain, people are too lazy to come out.
 we just passed by,hogan outlet.
 in the moment we pass by, I left the corner of the eye to see that he did not forget to look at me here. And I didn't dare to look back, just like this has been moving forward, the heart is like a deer hit.
 the name of an umbrella, and a quiet,air max tn pas cher, lonely lonely, aimlessly swinging in the rain. Rain in the face of slanting floated into umbrella, floating on the face, wet and cool; I felt a bit cold, and float wet my skirt.
< p > the heels off the ground, splashes a blossoming of small water droplets, splashes in the calf, the Qing cool,hogan outlet, but it is comfortable.
 look back, inadvertently,hogan sito ufficiale, I went to a familiar figure. Stop, this has been wandering eyes look back again, this time,spaccio hogan outlet, see, really is he, that once loved my man.
I
 I was humming a song with music, while hanging out. In fact, I don't want to buy what thing, but I do not know where to go, and still a rainy day.
Related Articles:

For love s

I just wan

Singing in

Moon night and how many people want to see and do not want to see the night, would like to see is because the moon is too pure, it is a beautiful yearning, a lot of good looking forward to. Don't want to see, because the moon quiet such as Yihong clear water, the wind gave birth to many mood ripples, acts add much without resistance to sorrow.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Don't talk to your boss in 10 sentences.
« پاسخ #16 : 22 آوریل 2016، 05:41:04 pm »

1,scarpe hogan outlet. In a minute..
 you may get along well with your boss,hogan outlet, but there will always be some special occasions, you want to say more than you should. The following is the boss and you do not say 10 words.
Sometimes you'll get called into the boss'office just as you're about to do something that you've been waiting to do. Bosses don't often view our personal wants as an important factor to the job, so when your boss calls you in to see them,air jordan pas cher, it's not good to say you'll be there in a minute.
You may get along well with your boss but there will always be that specific instance1 where you want to say more than you should,goyard prix. Here are ten things that you should not say to your boss.
2. Oops,hogan outlet, I forgot.! i forgot。
 sometimes the boss lets you go to his office,goyard pas cher, you just have to do something you've been waiting to do. In fact, the boss does not regard our personal needs as an important factor in the job, so when your boss asked you to see him, it's best not to wait for a while.
And we do get so busy that we can't remember everything, but some things may not be well received when insted of that. So instead of saying you forgot,chaussure louboutin pas cher, try,golden goose saldi, & quot; I" m on it but I haven't got through to them yet'. it's like saying the glass is half full instead of half EM >
Related Articls:

Law Chapte

Crusoe Robison Robinson drift

Do not lov

Across the country, day care providers resisted the temptation to hug or touch children contact almost all child experts say children need out of a fear that their actions might be interpreted as signs of abuse. Many day care centers were forced to close their doors after insurance companies, fearing molestation lawsuits71, dramatically raised liability insurance rates.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
Childhood sweetheart, leave for various customers
« پاسخ #17 : 23 آوریل 2016، 04:58:49 am »

after they graduated from the University, the boy in the home a middle school English teacher in the past, while the girl was far from home in middle school English teacher. When they are young, just work, life was very hard,air max 95 pas cher, but warm. The boy gets up early every day to make breakfast for the girl, and then ride to send girls to school, they go to work, go to meet her at night. Every day they are very happy life, they love each other, love them personally arranged small home.
< p > one day the doctor to find the girl told her that her husband rely on drug maintenance is not enough, need timely in the kidney, to find the right kidney. A week later, there is still no news the girl can not help but think of their own,hogan rebel outlet, so she told the doctor said this thing and do a detailed inspection, the result is very accidental, her kidney in full compliance with, very happy girl, the doctor said, "he practice for many years, first time saw his wife for her husband presented renal,tn homme pas cher, but surgery certain risk, if the operation is a success they can continue to live up to 25 years, if you fail each other... Girl had regardless of everything, everything about her is to have a boy, she put the matter told the boy, the boy is firmly opposed, holding the girl's hand, said: "Heaven already destined to make this life I owe you, do not give me sad. I can't give you happiness care you for a lifetime, only hope that you will find a good man instead of me to love you, so I in the nether world is not worried about the. "The girl cried and said to the boy:"
 boys and girls live in the same building, also in the same layer, they are growing together. It is childhood sweetheart, this is their encounter.
 girl crying,air max 95 france, she can not ah boy. She thought,hogan sito ufficiale, this time she would not let her husband see her weakness, she could not let her husband worry about her. Her strong laugh, life burden of the total pressure in girls, daily trips between schools and hospitals, and as the boys around the doctor, thin girl, boy to see in the eye pain in my heart,golden goose, the boy thought many times death, girl will be relaxed, and find a good man who loves her, hurt her.
 ten years after they have grown up, and a girl, with more. And they are male, female intentionally,tn requin pas cher, they began to fall in love, love so deep, so real. The spring of second, together they entered the hall of marriage. They have a common ideal, as a teacher, and can work in the same school.
< p > happiness is always short,supra pas cher, the boy's spirit of the day than one day difference, the body is not good, girl repeatedly advised the boy to the hospital for an examination, boy hasn't go until one day the boy fainted on the podium, girl heard the news on the horse rushed to the hospital. The doctor told her that uremia, caused by nephritis, due to the lack of timely treatment, so become uremia.
 but the boy is not assured girl, he should see her happiness, otherwise the boy sleeps. Boys want to live is to hope that the boy alive, the expensive medical expenses for girls out of breath. Friends for her introduction to foreign companies to do translation, treatment, high wages. Girls for boys to give up their ideals, to work in foreign enterprises.
Related Articles:

Picturesqu

What a wedding

Only in front of you, I feel

Fortunately, later three mule pull support things pass by the folks also join the pad road work, about 30 minutes, good basic pad, vehicle barely passed the dangerous section of the road. The driver from the trunk of the car to help us together road pad folks per person a bottle of mineral water, the villagers laughed while yelling mule toward the direction of home to continue the journey.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Little squirrel to save the little bird
« پاسخ #18 : 23 آوریل 2016، 02:02:59 pm »

,hogan outlet
 birds in detail to tell the parents what happened, they thank you, please come to visit the little squirrel. Because of his good deeds, the squirrel has become the animal kingdom ten good boy.
 in this world, whether it is human, animal and plant, as long as we all give a little love, the world will become more beautiful. <
< p >, one morning, frisky squirrels came out of the house, is preparing to go out to play, suddenly found his good friend -- yellow birds from more than ten meters of the giant trees fell down. It looked like it was not a small injury, it flapping wings, on the ground in a groan of pain.
 the slender calf has been broken, the wings have broken a layer of skin, red blood straight to the outside. Due to the excessive loss of blood, the birds remain unconscious. The squirrel thought: it is my good friend, suffered such a heavy injury, how can I from ruin? Well, today I don't go out to play, or the birds will be in danger.
 small squirrels immediately climbed up the tree house, hurriedly dialed 120. But many small animals in the forest have been infected with the bird flu, animal hospital, an ambulance sent out to save the whole,hogan outlet online, not a moment. The little squirrel decided to go straight to the hospital with a bird.
Little squirrel to save the little bird< br / > in a lush forest, with rows of tall and straight trees, each tree live some lovely little animals.
 little squirrel difficult to carry the bird, turned over a mountain, see the hospital immediately to the hospital, but it has been exhausted, a sitting on the ground. Suddenly, a crafty and sinister fox jump out from behind the tree, staring eyes and said fiercely: "hum! I want to eat you!" Small squirrel scared quickly picked up the bird, hurried back. At this time,basket tn requin, a young eagle rapidly from sky dive,scarpe hogan outlet, let small squirrels and birds to ride in the back, like the wind to fly on the forest animal hospital.
< p > at this time, the weather happens to weather,scarpe hogan outlet, the wind blowing in, it began to rain,air jordan pas cher, the bean big rain pitter patter, playing in the little squirrel. The little squirrel, for fear of the cold, covered it with a big, fluffy tail. For a few moments, calm after the storm, the sky appeared a beautiful rainbow, the squirrel has been drenched, whole body was trembling with cold. It thought: in order to save the birds, I pay anything.
;
 monkey doctor saw them, quickly open the window, let the eagle fly in. Monkey doctors rushed to embrace a bird, to give it a shot of anesthetics, and then use cotton balls dipped in alcohol to help it to clean the wound, and then tied on stiff gypsum. After a few days, the bird was fully recovered,hogan outlet online, and was flying happily in the emergency room. The bird gratefully said goodbye to the doctor monkey,hogan outlet online, is the eagle back home.
Related Articls:

In case of

The slogan

because of

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
You're gone, I live in the rain
« پاسخ #19 : 24 آوریل 2016، 01:22:20 am »

In this July
< p > I desire a incisively and vividly of heavy rain, my bellyful of sadness wash away, I still a piece of cloud,hogan sito ufficiale, worldly things, know more increasingly sad, for life lose the inherent prayer,louboutin pas cher soldes, yesterday still in sight. However, today has become a memory, the day the forwarding between chaos in confusion, walking in the vast world of a loss, as if back you can see yourself lost xinluanruma. Watch the days gone, haggard face as display in the heart of a road scars.
 angina prevailed, accompanied by some pain is a cruel fact, crying into sorrow when the label, I began a long silence, cheek lines covered chilled soul hidden bitterness, day of silence, a deep and lonely life, sitting in the bus and look at the people coming and going, forget the once happy, forget arrived at the end, in a crowded street, a person tired low head to walk, that attitude, this expression, I have gradually lost the one that illuminates the Pearl of my life, so also, don't know what kind of expression not only to show sadness naked in front of people, you see, I only occasionally too fragile self-control.
< p > the world seems to have numerous and lively, but I was in love with loneliness,hogan roma online, a person quietly clear, without life, looking for the ferry at the edge of love and pain,hogan outlet online, swim across the whole of his youth left injury Chu and grief. However, after a considerable period of time, through the green stone road, across the broad road of the solemn, passing flower >
 car come, sit on your tomorrow, the car is gone, I still stand by the roadside.
The
 in the middle of the night speech,tn homme pas cher, after drifting in the dreams of others, however, but I remember every word, desolate night, a lonely mood, everything like yesterday,scarpe hogan outlet, in my mind came and went, thinking, in the former war on many years ago, a years later, my love is with the scattered enthusiasm disappeared altogether, time no personnel in between toast each other crushed into pieces, hiding in my heart, from time to time together, trying to restore a go wrong intersection, reducing some hasty decisions, just like the past ten years remaining. How can you say reduction reduction, so I've been walking in the missing intersection,hogan sito ufficiale, then return.
 Jiang said, there will be export, I looked at this word, tears instantly over the eyes, slipped in the white gown, halo edge wet clothes dry air, tired against the bed, looked up at the faint moonlight, feel the sea at the end of this year, two months. The quiet, bright sunlight on my long hair, hot hot, this lonely life, why in the disaster was wrapped a dumping my stick to the calm, I began to hesitate, afraid to go to their description of paradise, live in their own building. He want to sleep, just because I want to, even if the next ten years, I still walk in between heaven and earth,goyard soldes, and it alone, helpless.
 the wind comes, the cloud will be less, you go, I live in the rain.
Related Articles:

By the pas

God, please lend me a pair of wings

Away from their homeland in the drifting journey, exotic city lights reflects my lonely feelings, facing the free lands is unaccompanied helpless, even even the language of illogical, the most exciting is to suddenly heard someone in the crowd said accent in the street. I know a person to a strange country, home in the heart is no longer the anchorage but an inn. I have the hope of life, the pursuit of life are pouring to the journey of wandering.
خارج شده است

x6owtdf4f

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 211
    • jkl202
You need to pay for the cold
« پاسخ #20 : 24 آوریل 2016، 06:31:10 am »

a 70 years ago has closed the trial, but have the power through time and space, still touching. That was a simple theft case, which happened in New York in 1935. At that time, LaGuardia has served as mayor of New York city. He was in a mess in New York's poorest region on the court, witnessed the theft of the trial.  the alleged offender is an old woman grey-haired. Her face was a green,scarpe hogan outlet, gray, green, looked worn out. In stealing bread,scarpe hogan outlet, she was caught on the spot by the bakery owner, and was accused of theft. The presiding judge majestically watched this frail old man,hogan outlet, asked whether she is willing to plead guilty or innocent. The old lady hesitated replied: "yes, I really stole the bread. I need some bread to feed my hungry grandson, they have two days did not eat anything. If I don't give them something to eat, they will starve to death." < br / > < br / > the presiding judge of the answer is: "I must impartially,air jordan pas cher, maintain law dignity,hogan outlet, you can choose fine of $10, or 10 days detention."  Gallery of the atmosphere became solemn. All the people are very surprised,scarpe hogan outlet, but each silently took out 50 cents donated. < br / > < br / > sometimes our fault lies not in what we do wrong, but we have nothing to do with. When our hearts become indifferent, the world will lose the power of love. Love is beyond all difficulties and obstacles,hogan sito ufficiale, to lose it, the world will sink,hogan roma outlet, unable to save.
Collection of the author: rank source: network reproduced time: 2012-04-01 read: online submission
Related Articls:

The story

The most r

Will you h

I have here last year, the Chinese new year, the public is still a lot of people travel during the new year in Putian, the driver is also working overtime to protect travel." Master Lin told reporters that he will stay here this year to continue to drive, and his family will come to Putian and his new year.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
The Olympic team from Fang Shicheng in the key but
« پاسخ #21 : 24 آوریل 2016، 02:33:30 pm »

,tn requin pas cher
 at the end of this month,hogan outlet online, China Football Association will come up with a specific plan for the Olympic competition,air max 95 pas cher, the club research and discussion. Since the Weidi has said publicly that the super team and the Olympic team game not count points, then the plan's impact to the Super League can ignore. The number two is now a key: the Olympic team will be deployed in what way? This is directly related to the Shide team league prospects.
< p > so, Olympic competition program is mainly related to the club is reduced to three, in addition to Germany,,ugg soldes, is only a Chengdu,air max pas cher, Hubei. The person said: "how the final plan, now who also don't know. But as long as it does not affect the interests of several clubs,scarpe hogan outlet, or by means of compensation to their satisfaction,tn homme pas cher, so there will be no obstacle." Senior reporter Sui Haitao
The Olympic team from Fang Shicheng in the key but Shide greatly affected
 on this issue from a player, most of the super team should not have what concerns. The person said: "in a subject effect than super, super in addition to Shide, basically are not used Olympic team." According to statistics,scarpe hogan outlet, in the first two rounds of the super league matches of the Olympic team a total of only five, in addition to the Shide Lu Peng, Yang Boyu, Wang Xuanhong, only Luneng and Jianye the people and the two players are still under the force of suspension or injury, temporary on top. "There are two national Olympic team, but they have no access to the list of 18 people."
Related Articls:

My country in my heart

from Irani

marriage is not easy and line

In the second half, the Chinese team but also a threat to the defence of Uruguay, Feng Renliang from the left attack several times to create opportunities and we defender Lugano repeatedly in the defense by breaking the opponent.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
What is it that determines whether you are rich or poor
« پاسخ #22 : 27 آوریل 2016، 04:21:48 pm »

What is it that determines whether you are rich or poor
< p > what determines you are rich or poor < br > < br / > the rich and the poor is the biggest difference is not money,hogan outlet online, but the concept.
 but the rich have money consciousness, try every way to make money. Always want to have more wealth. < br / > < br / > the poor at home watching TV, soap opera plot moved to tears. But also modelled TV fashion dress up oneself.
 < br / > poor people like poor relatives, poor circles mostly poor, marginalized and rich contacts every day,hogan outlet online, talk about a discounted merchandise,hogan sito ufficiale, communicating and managing skill, although for survival ability training,golden goose scarpe, but also gradually incarcerated trivia,mont blanc porte mine, killed ambition. < br / > < br / > the rich like most making that is helpful and can improve their ability of friends, not only to individual preferences to make friends.
 the poor because of the lack of security, humble,basket tn requin, want their subordinate and dependent on a group. Working for the interests of the group, rushing,scarpe hogan outlet, or even migrating. In a famous enterprise stable work for several decades, is a wonderful ideal.
 the classic concept of wealth: less than to make a little more money. Willing to invest, dare to take risks,hogan scarpe outlet, do great things have passion.
Related Articles:

Who in lif

How to determine the cost of joining

Interest to motivate staff morale

Unlike Hotel, as places of entertainment, people will not for drinking a cup of coffee and ran away, usually the nearest handy. So Starbucks's general location in the office on business area, leisure and entertainment field, the downtown business district and other places. In style, the main highlight American style.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Zoned in the heart of the injury, would like you..
« پاسخ #23 : 30 آوریل 2016، 10:03:13 am »

miss you...
 miss you...
< p > when the emptiness and suffered attacks and when I understood that, originally, to me, strong just in sunny days, and in a good mood when feeling a byword for power, not so easy you can do, even, I never learn, is, is forever. All these days of grievances and uncomfortable, suddenly, I feel a person is so lonely (I have been persistent for so long story, maybe it really was all the later weathering...... Just understand myself, so over the years, somewhere in the heart always have a place for you, those with Twitter age...) I can't take it anymore. Sad time, I always told myself, threw back his head and look at the sky,scarpe golden goose, smile,golden goose outlet, always sunny day, everything will be past. After all, I did not cry, even if I have a thousand reasons to cry, finally out of the trace of a smile, so, no one would see me to be brave. Finally, I insist on to the already very tired when, the sky is still not clear, I have lost his nerve, the moment I can pretend not to go...... Some people say that the person's life is a trip to the end of the train, I have no objection, and you,scarpe hogan outlet, on the train in my train, for a long time for a long time...... Not alone, in fact, everything has changed, just a careless, you learn to be cold...... Like, really for a long time, and sometimes I would like, "do not want to grow up,scarpe hogan outlet," this song is really good to hear......
< p > sunny seems to have not for a long time, when the clouds obscured the sun, outside the window is already no longer is a sunny day,hogan outlet, heart that I originally thought it will be an enduring belief also subsequently and did not. For me the bones Jing, sentimental, weather almost can decide my mood of the day, just in time, the ear maneuver is the Butterfly Lovers Violin, with changes in the rhythm of the music, my mood suddenly very complex, mind appeared butterflies lingering Pianfei scene, indeed, very beautiful, but more is miserable! Maybe just because I am in the mood,scarpe hogan outlet, the song seems to be mixed with my feelings.
HTML template in the heart of the injury, think of you......
< p > the first eye see returning to the sunny, see in the moment of the sun, I think their bones to grow, all of a sudden,golden goose scarpe, I feel I have enough strength to be strong...
 those years,hogan outlet online, those years...... I can use my hand to write out my heart, really
 stay in the heart, even if very light......
 some wounds, row in the hand, after healing has become the past, but some injury, row in the heart, even if it is very light, will stay in the heart, perhaps, will be forever...
 forever hurt
Related Articles:

Watching t

That year, he was twenty years old, and she fell in love, first love of the beautiful dark Xu about the difference between life and death, but do not want the unpredictability of life, his love is to be elected to the house of cousin away, into the depths of the red walls, the palace of the inner court away day and night, to the afterlife.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
For the first time, Hengda 3 consecutive rounds of
« پاسخ #24 : 01 مه 2016، 02:50:06 am »

For the first time, Hengda 3 consecutive rounds of nearly 5 people and numerous home court battle only 1 wins and a nemesis | Hengda | nemesis _ Phoenix Sports
< p > last season, Hengda in AFC + Super 22 games to keep 19 wins 3 flat unbeaten astonishing record,scarpe hogan outlet, in Tianhe games,goyard pas cher, scored at least 4 ball, called by fans to send "minimum consumption". However this season Evergrande home performance is not stable, the Super League third round upset lost to Changchun Yatai, Hengda in the super match unbeaten home record matches stay in 22 games, if you count the AFC Champions League and the FA Cup, Hengda 40 consecutive home games unbeaten Jinshen Gaopo.
< p > this season superior round 11, Hengda 0-1 lose to Guangzhou R & F, suffered a second defeat at home, followed by Hengda again by the same score in the AFC Champions lost to Cerezo Osaka,hogan outlet online, eliminate match against Japan victory record end, 784 days suffered another super + AFC Champions League two game losing streak. After the last round 4-1 away win over Hangzhou Greentown,hogan sito ufficiale, Hengda home the shame of the field and continue to be staged, 1-1 draw with Guizhou and Hengda in the capital since the first consecutive three home greatly.
2010 in March 1st,hogan outlet, Hengda Group bought the team all the shares, the club changed its name to Guangzhou Hengda football club. When the season, Hengda in the middle of a home to lose 1 games, only 1 consecutive home defeat 2. The 2011 season opener, Hengda super, in addition to the 2 games, the remaining unbeaten home court. The 2012 season,jordan pas cher, Hengda lost 3 super AFC Champions League + home court, playing 3 games, but never be continuous. Last season, Hengda home court double draw in only 3 games against the north,hogan outlet online, and Seoul Luneng, the game.

;
 Click to watch the video
 Phoenix sports news 0-1 Guangzhou R & f! 0-1 Osaka cherry blossoms! 1-1 Guizhou people and! Hengda 3 consecutive home 1 flat 2 negative remain. Hengda usher in the first home for the first time since the injection of 3 games for the first time. From last season's minimum consumption to the home again and again this season, Hengda has been in great trouble. Against Guizhou and, Hengda nearly 5 war only 1 wins, the team is not the slightest advantage can be accounted for.
 (Ai Ma)
 this season as the home court results can be said to be the worst Hengda after injection, 3 consecutive games without eye popping. Against Guizhou people and, Hengda lose revenge. Last year Hengda the defending super, winning the first AFC Champions League,tn pas cher, when they expect defending FA Cup completed the treble, result of Guizhou team mercilessly smash Hengda dream. As a matter of fact in five consecutive games against people and the game, Hengda 1 wins, two draws and 2 defeats at a disadvantage, which lost the FA Cup and Super Cup, two League also failed to take the match, called encountered a new nemesis.
Related Articls:

Sarah beauty three repair fun Qinghai satellite TV

Tough! The

Cecilia Ch

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572

Commission decline affect limited
A quarter of a
< p > however, from the point of view of data compared to the same period,hogan outlet, most brokers has yet to pick up to last year's level, only the state securities compared to the same period growth is positive, 5.73% level; Northeast Securities even though the ring data significantly warmer, year-on-year data still 13.31% decline; and leading industry of CITIC Securities, a quarter of the brokerage business income of about 20.9 billion yuan, year on year decline reached 19.28%, more than the other listed firms, the data chain growth 36.74%. In this regard, the CITIC construction investment and financial industry analysts in an interview with the China Securities newspaper reporter said that CITIC's performance was mainly due to commission rate from the fourth quarter of last year,hogan outlet online, 0.15% significantly reduced in the first quarter of this year to 0.13%,hogan outlet, to a greater extent than other brokers, in his view, CITIC Securities to make the adjustment is mainly in order to increase the market share.
 integrity of the brokerage industry released a quarterly report there is no suspense - with the stock index rebounded sharply from the active transaction so that the brokerage brokerage business in the first quarter to stabilize, and even brokerage growth of nearly 80%. Analysts believe that the remaining three quarters of this year will be better than the volume of the same period last year, the commission rate continued to decline in the impact of brokerage brokerage business limited.
Brokerage brokerage business in the first quarter, a large increase in the impact of the decline in commission

addition,nike tn soldes, compared with last year, the brokerage business income accounted for a rebound, analysts believe that this is mainly due to the shrinking of self income. In the market did not appear on the premise of a strong rebound in the brokerage business will be the focus of this year's performance brokerage.
 newspaper reporter Cai Zongqi
 for brokerage business performance, the State Securities and financial industry researcher Chen Zhenzhi said that a quarter of the decline is limited, but it can be seen that the commission rate has declined compared to last year, and the decline will be a trend. However, he believes that the trading volume is the largest factor in securities brokerage business income,chaussure louboutin pas cher, the future volume decline magnitude will not be too pessimistic "and commission rate decreased and will not bring much impact on the brokerage business and brokerage business down space is limited. But he also pre >
< p > has announced a quarterly data from the point of view, the listing broker agent for the sale of the securities business net income in 2009 first quarter appeared positive growth (southwest securities listed for the first quarterly results, there is no data link). Hong Yuan Securities brokerage business income of about 4.1 billion yuan,hogan outlet, growth rate is the highest, up 58.4%; brokerage business accounted for relatively large Northeast Securities income is about 2.71 billion yuan, annulus comparing grows also reached 77.3%; Golden State Securities brokerage business accounted for about $144 million,hogan outlet online, rose to 74.02%; minimum brokerage business income rose Haitong Securities in the first quarter income of more than 1.195 billion yuan,montblanc plume pas cher, growth of 19.17 percent, according to the China Securities Journal Data Center statistics. Compared with the fourth quarter of last year just passable data, the brokerage industry can usher in a "flying start"
Related Articles:

Liu Yase's recapitulation "so

Information Times News & nbsp;  Oscar winning actor Tom Hanks film f

The people

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Meng Tingwei debut golden age love song called Cai
« پاسخ #26 : 01 مه 2016، 07:21:45 am »

What is the
Meng Tingwei debut "golden age" love song called Cai Qin.
Meng Tingwei
 recent copyright law to amend the draft controversial, music people constantly jump out to complain about the market environment is too harsh,scarpe hogan outlet, perhaps because of this, we have a stronger sense of nostalgia. In this (4) late 21:15 broadcast on Anhui TV "golden age", Sun Hao Yikusitian, admit that year ago do popular cover singers, "drill shed, recorded a cover, can earn eight hundred yuan, talk to rise, he also played He Jing's exposure is very small when" in this regard, He Jing shed worm, also not taboo, claiming to be "the shed drilling into the studio, recording a song recorded in one hundred dollars, which singers are the same, I and two other girls voice sound like Teresa Teng, in Teresa Teng, us three special like, later I met Gu Jianfen teacher, she told me Teresa Teng. There is no way out, because I cannot sing Teresa Teng. But Zhao Li, so I later transition, until now I still thank the teacher gu......"
< p > not only Hejing had a cover of a career, a Chinese music record sales of a number of records Tingwei like cover, she in this (4) late 21:15,scarpe hogan outlet, broadcast of Anhui TV "golden age", cover chin likes to admit, "when I had also bought a collection of recordings with a card,golden goose outlet, from inside pick Naing" smoke and mirrors "to cover." Recalling that time, Meng Tingwei couldn't help,hogan outlet online, also live cover Na Ying song, but then it is Hejing kick exposure, then buy Tingwei so-called "collection recording cassette, is authentic, piracy...
 at
 actress's dream? To marry the wealthy? wrong! Like all women, their dreams, looks to negative growth, today (4) night at 21:15 on, Anhui Satellite TV, "the golden age" will be to the audience bring two looks like a negative growth of actress, Meng Tingwei,hogan outlet online, Hejing, two are in married women after the fade out the music, is,hogan sito ufficiale, a husband, loving happiness and another one for husband's debts, pain in growth.
 back then,louboutin pas cher, Meng Tingwei special thanks to the CCTV Spring Festival evening show her song to a national audience, however,tn requin pas cher, want to know, Meng Tingwei appeared in the CCTV Spring Festival Gala background what unexpected situations? "The day before the rehearsal very well and live out of the situation, before I played and the orbit of the moon ship suddenly fell, I'll pull the moon boat rod out, we see a perfect, in fact, I feel so nervous..." Want to know why the "Moon Princess" said that almost in the Spring Festival Gala live on the moon from falling down? Today (4 days) late 21:15 days, please lock Anhui TV "golden age".
Related Articls:

Morning ne

Jianye ext

Foreign me

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
A man in Guangzhou to save 7810 Porn Movie 1 yuan
« پاسخ #27 : 02 مه 2016، 01:44:35 am »

in the decision, Huadu District Court also attached the source of the relevant charges, as well as the standard of the crime, sentencing range. According to reports,chaussure tn pas cher, China's "criminal law" article 363 regulations, to make a profit for the purpose of producing, reproducing, publishing, selling, disseminate pornographic materials, three years following a set term of imprisonment, criminal detention or control, and impose a fine > >
< p > Huadu District Court in the case of the nature of the crime, caused by social factors such as that proposed procuratorate sentencing to be adopted, so a trial to Lee the above charges sentenced to imprisonment for 5 years,scarpe hogan outlet, and punishment gold 7000 yuan. Seized computer hosts and pornographic videos of the 6 to be confiscated.
< p > procuratorial organs that Lee's behavior has constituted copying and selling pornographic materials, but Lee attempted crime,hogan sito ufficiale, truthfully confession of circumstances of sentencing, it is recommended the sentenced to imprisonment for more than five years of fixed-term imprisonment of 7 years.
 according to the verdict, the man Lee from other provinces, only junior high school culture. Huadu District inspection charges, the period from April 2013 to December 2013 13, Lee, for the purpose of making profits, to 1 yuan / price in Shiling Town, Huadu District, a leather factory downstairs computer booth, to others provide pornographic video download service.
 allegedly Lee during the trial, the prosecution alleged criminal facts and charges have no objection.
 why is the plot particularly serious,christian louboutin pas cher?
 Huadu District Court found and identified the above facts, that the evidence is sufficient. The hospital believes that Lee for profit for the purpose of copying and selling pornographic materials,hogan outlet online, particularly serious circumstances, its behavior has constituted the crime of copying, selling pornographic items, should be punished according to law. But Lee has started to implement the crime, due to reasons other than the will not succeed, attempted crime, be given a lighter or mitigated punishment. In addition to Lee justice truthfully confessed,air max pas cher, also can reduce the punishment.
 parsing
< p > 1990 born man Lee, because in April to December 2013 in Shiling Town, Huadu District, Guangzhou a leather factory downstairs computer stalls, at a price of $1 A to others provide pornographic video download service and later was arrested by the police. In Lee's computer mainframe, the police found 7810 pornographic films. Southern reporter recently from the referee documents online was informed that Lee due to copying and selling pornographic materials, if the circumstances are especially serious,bottes ugg pas cher, but in view of the attempted crime and truthfully confessed. A trial is Huadu District Court sentenced to imprisonment for 5 years.
< p > 2013 December 13,golden goose saldi, Li Mou to the price through the computer to the man had a cell phone memory card copy of pornographic video files 3. Day, the public security personnel is at the above address was arrested by the Lee and seized computer host 1, pornographic film directory and the illegal income 5 yuan.
 was identified, the host computer hard disk storage of the police seized 7810 pornographic films. The above 6 directory is also a pornographic film catalog.
Related Articls:

Coca-Cola concentrated orange juice colonies excee

Zhengzhou the world's largest hospital Jing Pen sc

Min lost i

You fill in as long as the website registered mobile phone number, send "999" 12306. Later the phone will receive a six digit digital verification code, in 10 minutes will be 6 digit verification code input in mobile phone verification of the page is blank, click on the "verification". According to the prompt step down, the operation is very convenient.
خارج شده است

cnyeh119a

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 248
    • vwx572
Young Ekin Cheng there will be a new story with th
« پاسخ #28 : 02 مه 2016، 04:48:05 am »

,nike tn pas cher
< p > speaking because the tour,hogan outlet, five brothers almost a week can come together,golden goose saldi, we first tease each other see the trouble ",hogan outlet, then Jordan Chan also revealed that," really is difficult to have the opportunity to together, everyone concert can drink a little wine more rare, which in Hong Kong is also about not. " But before the sensational "sister group" concept of play, five said it depends on who decided to schedule wife.
 Jordan Chan said in an interview: "in fact, we will have a slightly different track, if back to Guangdong, of course,hogan outlet, there will be a lot of Cantonese and Mandarin version of the difference." Talking about the recent rumors a lot of "young and dangerous" series of new movies,golden goose saldi, day Ekin Cheng is revealed, "at the moment we have not received information about new gangster movies, in fact put us in other movies,bottes ugg france, development of other stories may also, but the important or five of us together." That day as guest performers of the ROC, on the spot said: "I hope to continue working with them, if you need me, and my bounden!"
< p > Xinhua October 25, reported last night, Jordan, Ekin Cheng, Michael TSE, chin Ka Lok, Lin Xiaofeng gathered again,golden goose mid star, to complete the lineup appeared Nanjing, this is this year the pancake man "set off a nostalgic boom," friendship years "national tour of the second station, and on November 7, they will also a collective immediate Yangcheng in Guangzhou International Sports and entertainment center and Guangzhou fans meet. The biggest surprise of the night, than the Mirs as a special guest on stage singing cantonese songs, causing the audience cheering.
Young Ekin Cheng: there will be a new story with the most important
 Ekin Cheng
Related Articles:

mother and

scan two-dimensional code

company for funding subsidies

However, because of the rush to catch up with the registration, and ultimately had to go through the article also bare the bottom of the small daughter to change diapers. Ma Yili also said, have criticized today's young Chinese mothers are lazy to breast feeding, not to bring their children, but the reality is that the whole environment is not enough to understand the mother.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Lose, do not have to no longer have
« پاسخ #29 : 04 مه 2016، 11:55:40 pm »

in the vast sea of people just want to find a person who can make their eyes on the eye,
 in the heart will also have to the other half of the vision, hope to meet each other is a romantic beautiful encounter;
 in fact,hogan outlet, because there is a single call "the wrong one".
 will not easily fall in love,tn requin pas cher, do not want to deceive others, do not want to deceive themselves, love is pure and pure,
< p > past glancing back 500 times before this life in exchange for a pass, so unreal not to believe in fate not much,goyard paris, just want to feel,,
 someone to ask you, there is no object?
 in fact, it is true, is not no one to chase, no one wants, but no suitable; not the vision is high,hogan outlet online, the requirements are more, but no feeling.
 sometimes when their own quiet mind to feel that their dedication is ridiculous, why not love? Why do you want to be single? Is falling in love with loneliness and fell in love with loneliness?
 but if you encounter that he (she) will be persistent,scarpe hogan outlet, set their own heart,hogan sito ufficiale, will not be flower heart, heart to love.
.
 everyone has their own the other half of the figure, even if it is just to find the other half of you, is in your heart in addition to him (her) there is no other bottom of the heart of the people?
 respect their feelings and respect for other people's feelings, will not let the other side of a waste of time, if the other party can do, I would like to do, of course, I would like to.
 respect for love, respect for feelings, respect each other, will not start, but once started, then it will be the most cherished person.
 because they believe in love.
 when you meet a person who likes to have no affection,hogan sito ufficiale, you will say "I'm sorry, we don't fit",
 they are very loyal to love is very persistent, have their own unique ideas, be able to stick to their own;
 may sometimes want to love, want to let oneself no longer lonely, but that person but no, don't want to just love.
 Oh, No.
 no, it's not possible.  ......
 but want to change &gt,louboutin pas cher;
 hope that he (she) is your prince (Princess), but it will not indulge in the fantasy of the fairy tale,
 may be in other people's eyes that is silly, but such a silly just want to have their own heart;
 let himself alone to make their own loneliness is not to let themselves and people love;
 when you have a day really meet that he (she), the two people in the interaction will definitely set the bottom line for each other, will not easily cross;
 just want to share their own true encounter, not to be obsessed with the Prince (Princess), as long as my that he (she), just want to find a understand their own willing to accompany their own.
Related Articles:

My grandmother

The secret of treasure

You can be

The walls there poplar stretched out, eager enough flowering temperature, shook his head and refused to withdraw the arm. By twos and threes pedestrians, with the time passed by, you don't say, I'm not language, only the wind. Except the city also heavy makeup, face and body are colorful description of wiping, ostentatious people into glitz, ingratiating smile a fumbled for the world's purse.
خارج شده است

این صفحه در 0.103 ثانیه 21 نمایش داده شد.