انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

زندگی نه کیفر که پاداش است.با فرصت عظیمی که برای رشد یافتن دیدن دانستن درک کردن و بودن به تو ارزانی داشته اند تو را پاداش داده اند.من زندگی را روحانی میخوانم.در حقیقت از دید من زندگی و خدا مترادف یکدیگرند

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه نهم  (دفعات بازدید: 9201 بار)

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • bcd732
Reading Capriccio
« پاسخ #15 : 17 آوریل 2016، 12:01:34 pm »

HTML template reading Capriccio
 the ancients said: "the book house of gold, a beautiful woman in the book." "People don't read, it is born in the meantime, the mirror is for others hateful appearance,nike tn pas cher, dull language. When we stepped into every Xinhua Bookstore, in striking the wall there is a saying: "the book is the ladder of human progress". Reading a book is like a get through so Wanli, reading is a pleasure and edifying things. A book which will have much impact on people? The answer is inestimable. I remember the first time I read, that is Cao Xueqin's "dream of Red Mansions", begin to read out the meaning, just the careless cursory visit only, did not read in time, the father admitted to me, let me say what a dream of Red Mansions reflects what kind of social phenomenon, because I did not look into my heart, so I understand, rendered speechless, read a good book is not so easy, is not seen, but also to understand the essence of the article, learn how to learn the essence of the article, to its dregs. Later,golden goose mid star, I began to see a dream of Red Mansions, gradually I started getting better, then obsessed with literature. In later days, reading has become a hobby,sac goyard pas cher, my interest, form a habit of reading, I really want to thank my father, although when I was young, my father always bought me a lot of books, I always hate, sometimes there is a feeling of hatred, now I feel that the father's heart, read so many books in the book,hogan rebel outlet, let me learn how to behave, how to work, let me understand a lot of truth. Once again, I read a book called "children of the mountains" of the book, I was completely shocked by this world, actually there are so many children living in dire straits. I understand that a person living in the world,goyard soldes, not just your own well,scarpe hogan outlet, we should also have a good heart, a grateful heart,hogan outlet online, to return to the community. Read a book, more and more flavor, more and more love, actually reading is important, we use the knowledge to arm themselves, to enrich themselves, make yourself more love life, more perfect. I remember watching "how to make steel", understand a truth,hogan outlet, a person yearning and pursuit of life. An ideal, a carry boat, like the sea drift; a person with lofty ideals, but the goal is not clear, it will lead to failure, and even disastrous; a person with lofty ideals, but the goal is clear, will be on the national, ethnic, and has made great contribution to human. The truth is I this book by reading "how the steel was tempered", have some understanding and awareness. Finally, I want to say, the book is not only the human friends, more important is our guide, having read more than ten thousand books, heel walk the world. The book is in my life, let us find the good teachers and helpful friends, tomorrow the sun in the sea of books!Related Articles:

I love bea

Invisible

You have to take the risk, too. In the pan view, the child needs a complete home, but also the biological parents. Go from here, you need to see what kind of life, you are to pay attention to personal feelings, or the emphasis on family values, what kind of thinking, will make what kind of decision.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
40 new workplace basic rules
« پاسخ #16 : 17 آوریل 2016، 03:35:06 pm »

HTML template 40 new workplace basic rules
1, no matter how far you live, every morning at least 10 minutes in advance to the office, if it is the same bus, should also be 5 minutes ahead of time to the waiting point. Do not go to work late and leave less. 2, in any place, meet colleagues and acquaintances to take the initiative to say hello,hogan outlet online, to be sincere. 3, in the car, to take the initiative to the elderly, female colleagues, leadership seat. Don't fight with anyone on the train,air max pas cher, has an seats. 4, enter the office should take the initiative to organize health,golden goose outlet, even if there are full-time cleaners, their own desk to clean up. All this should be done in time before the official start. 5, breakfast should be in place outside the office, work started before completion time. 6, a day before the start of the work, should spend 5 to 10 minutes on all day long work a written arrangement, pay special attention to the unfinished work yesterday. 7, every day must be reported to the leadership, must consult with others on the work schedule in front of. 8, looking for leadership, colleagues reported that the contact work should advance reservations, warmly greeted softly knocking at the door. 9, work time, do not arrange private time special consult the leadership in advance. 10, need to work outside, do not use computer games, chat, watch the news. 11,christian louboutin pas cher, can not use work phone chat,converse all star. Even if the work is the need to call, should also be short, polite. 12, working in the office said, should not be too much of a voice to influence others is not suitable work. Ready for the day required office supplies to 13, before going to work every day. Don't work has nothing to do with things in the office. 14, after work, on the desktop computer, do not place the work documents and materials. Before work, should be encrypted, lock,sca goyard pas cher, turn off the power, do not leave early from work. 15, in addition to carry out,air max tn pas cher, not to work documents, materials, information, goods back to the dormitory. 16, in addition to work needs, technology and information related to their own work can not easily tell others, even colleagues, leadership. 17, and others live in the same room, bedroom and should pay attention to personal hygiene, full respect for other people's living habits, their mutual trust and friendship. 18, on business, to the absolute obedience to the staff, time and money, work arrangements, not to mention has nothing to do with the job requirements, do not take the opportunity to do business. Www.mywenzhang.com 19, travel abroad,air max pas cher, be polite, and leadership, colleagues, customers, partners meeting, breaking up should take the initiative to shake hands and greet and farewell. 20, communicate with others, cooperation, communication, negotiation, must pay attention to speed and tone, not too much too fast, not emotional consequences.Related Articles:

A woman after divorce 20 greatly discerning and ap

Is small! Uncle anxious &lsquo &rsquo warm;

Rich people to explore the spirit of innovation. Learning to seize the key, highlight the blind spots, but also extends the scope of the study, intake; we should not only learn from books, but also learn to practice; it is necessary to to the masses to learn, to learn from the leaders, experts and scholars, but also to the field, other provinces and foreign learning useful experience.
خارج شده است

bgfh7m7xter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 287
    • nop154
Heart, good pain, good fear, how to do
« پاسخ #17 : 19 آوریل 2016، 03:43:05 am »

why in the end I still do not feel any pain in the slightest, is it I was too numb
 death, you come,hogan outlet online, I am waiting for you for a long time, why you haven't come to
 is now the only one around in the death of the decadent and despair.
By virtue of the
 head, good pain, I did not want to go down, good afraid, afraid, afraid to me do not know how to do it
 for sure, I did not want to die, because my heart is dead, it does not allow me to think of the dead
 remember once, a classmate of our class asked me, Tan, and you have thought about death?
 tears,hogan sito ufficiale, but eventually top pain, cry for a long time, blood.
 from the window at recent light, picked up a knife, put
 thought: "is not the only way, the results can save themselves"
 now, heart,goyard paris, finally died.
 think of him,air max one pas cher.
 tired, the whole person lying on the ground.
 no matter,golden goose saldi, try it,bottes ugg france, desperate to close your eyes, and made an effort to draw a few knife
 night,hogan outlet online, deep, own a person sitting in a corner of the room where there is no light in
 blood, slowly from the hand out of the flow to the ground, the pungent smell of blood, has been around in my surroundings, for a long time not to spread
 please, do you want to come quickly,goyard prix, I don't want to wait any longer.
 on my wrist gently
 this moment, I was silent, I do not know how to answer her, because I was numb to death
 reached out his hand and pulled out a cigarette from the drawer, and took up the smoke, and sprayed the smoke into the surrounding
 finally, in order to be able to let oneself no longer feel numb, unexpectedly has the heart to engrave a very deep word "dead"
 heart is very painful, very painful, I really want to go down, never in the up
 on the wrist
Related Articles:

Is my idea too simple, or is

A diary wr

Secret lov

I had no father when I was 13 years old. Father died away his discipline to me and my interest in the lesson, I was 16 years old into the factory, before me two years of school, but did not graduate, I due to fight was expelled. I like working night shift, because I and my friends are used to sleep during the day; I like to play cards to fall in love, because I have nothing else to do.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
Elegance is a state of mind
« پاسخ #18 : 19 آوریل 2016، 08:08:40 pm »

Elegance is a state of mind< br / > I used to think that elegance is a kind of instrument, so I spent the a lot of money, put fashion label in himself. But I have always been talking about my superficial and impetuous, I know it is not elegant.
 < br / > abdominal gas poem from China,scarpe hogan outlet, poetry I do not read, but I still feel shy to ask around: you see I is a temperament elegant? Why weak? Because I am still self-knowledge, read will not necessarily prompted me to become a graceful person. Even I couldn't tell you the poem fall into the belly, what will change what if towards elegant in the opposite direction change? I heard some people say that I am "poor" and &quot,converse femme pas cher;, and these are not pedantic behavior and idea" is elegant. -- if I read less, others at least talk me "poor". Now I was revealed sour "pedantic behavior and idea", visible poetry is not practicing elegant temperament panacea; besides, full read poetry to "gas from China", or let others see you and commend myself, it is inevitable to calculate a vain display, with real elegant or not the same.

< br / > elegant, must not do to others,sac goyard pas cher, the &quot,hogan sito ufficiale;show", &quot,air max tn pas cher;speculation" ah,hogan interactive outlet, "Hyun ah may take the elegant boundary, but often is" serious ". Grace is their own thing, natural, free, free, self-esteem, self love, Jane, even in their own time to entertain,hogan outlet online, singing and listening to their own interpretation to see for himself, he is the star of their own, they are their own director.

< br / > as a flower blooming flowers, it is not open to others, is not, and other flowers flourish, but not for who's a honeyed words and open, it? Representative piece of yourself to see yourself to reveal the joy of life is a kind of natural bloom, ranging from no depend, not early not late, want to open to open,nike tn pas cher, is the life force of nature is the heart, beautiful, fragrant smell, and stretch to their experience, the wilderness ravine worth mentioning, flowerpot crock strike, surging crowds worth mentioning, inaccessible worth mentioning, won't affect it, since I blooming petals of the most beautiful, I continuously unaware of the most pleasing ecstasy, whether it is from the inside looking out, or from outside North Korea, is opening up a flower is elegant, every flower that flowers are elegant.

If elegance is an instrument, it also must have a graceful heart. If insist that elegant is a kind of temperament, this still has some light, because all of the temperament is deep in the heart, it is just a flash of the soul, a kind of cover up not to live the fragrance. Grace is not the heart itself, but a kind of mind, rich and beautiful heart
Related Articles:

How to use the fragmentation of time to open the gap with others

5 simple w

The connotation of joke happy twist

Good things are lost in the day, and then deep memory also have forgotten one day, to love, to flee a day, and then dream of the United States has regained consciousness day. - - this is not to give up the decision to retain, the treasure will never let go. After breaking up can not be friends, because they hurt each other! Can not do the enemy, because love each other deeply.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
If this is what life regret, it is not with you.
« پاسخ #19 : 20 آوریل 2016، 09:09:42 am »

if this is what life regret, that is not with you. Fate is doomed to this life, then I no longer insist, if we must have a conclusion, then I wish you happiness.
      sometimes I think: in this life,hogan outlet, I was not doomed to loneliness,hogan outlet online, enjoying the deserted miserable. Sometimes I also thank fate let me alone, so I can better understand your original
      some people say that I am lonely, some people say that I am lonely, some people say that I am miserable. Is that really true? Maybe it's like this in your eyes.
      think carefully about this period of time,golden goose saldi, suddenly found that a person has a good. A person can sleep to nature to wake,hogan outlet, a person can laugh or cry cry, a person can not injustice perfection lost self.
      what is the thing that makes people worry about when they are not alone? I think it's probably just a memory! Good memories always make people can not help but indulge,hogan outlet, always provoke a heart full of sadness,golden goose, always let me fall.
      some people say that life is a constant habit, habits, habits, habits, habits, habits,golden goose saldi, habits, habits of all habits.
      leave you, is a kind of luck or a kind of misfortune? I don't know,scarpe hogan outlet, I only know that after you leave, I used to see a man to take to the streets, accustomed to a person to listen to the music, also used in the middle of the night a person silently stood at the window watching the sky the moon.
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; do not know when to start, they have become the a lonely creature the, perhaps is to leave you at the moment!
Related Articles:

Pseudo hap

There is grave, buried the su

A move called tight lipped

Moon night and how many people want to see and do not want to see the night, would like to see is because the moon is too pure, it is a beautiful yearning, a lot of good looking forward to. Don't want to see, because the moon quiet such as Yihong clear water, the wind gave birth to many mood ripples, acts add much without resistance to sorrow.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
I told you the password
« پاسخ #20 : 20 آوریل 2016، 04:46:53 pm »

Source: Author: Wang Mingxin of the "story" in 2007 fifth time: 2012-07-05 read: online submission< p > Chang Xiaobing is new, group of trade unions of a general officer,air max pas cher, that day, he went out of town for a meeting, just go downstairs, will meet the neighbors Xu Zhengmao, two people are very close friends and Xu Zhengmao also in the new world,hogan outlet online, work. At that moment, Xu Zhengmao is ready to get on the bus. In a hurry to go to participate in the company of an important meeting, two people say hello and went our separate ways. Five days later, often small third back,air max pas cher, just know Xu Zhengmao because of a car accident had left in the world, every two Yin and Yang,golden goose outlet, no chance to meet! < br / > < br / > Xu Zhengmao the death of, say it is by accident, the thing is this: < br / > < br / > at the end of the year to, the company in accordance with the practice to adjust the number of cadres, that day, Xu Zhengmao hurry to participate in this meeting. Xu Zhengmao is company Dangban, deputy director, early this year,scarpe hogan outlet, 40, in the seat has worked for nearly two years, companies have not matching principal, that is to say, nominally he was deputy, do is the chief thing that he harbored the mood of the complex served as the record of the meeting. < br / > < br / > the meetings, from the afternoon till eight o'clock in the evening, plan to set down, determine the cadres of the promotion,louboutin pas cher soldes, a total of more than 30 people. < br / > < br / > this must be to explain: before this meeting is a pen to make records, now companies to implement paperless office, as recorded Xu Zhengmao used is a laptop, the committee identified a personnel, Xu Zhengmao is on the computer play a word, through the projector cast on a white screen. After the list is determined to be first publicity,scarpe hogan outlet, and then with the company's file with the head of the special paper to print out, the official seal on the cover can be officially issued a document. < br / > < br / > on the day of the meeting was very late, everyone is hungry, party secretary suggested a dinner together, a pedestrian went to the nearby restaurant. Meal to eat for a while, who paid no attention Xu Zhengmao when ahead of the exit, members of the Standing Committee of the meal and taking advantage of the revelry sang karaoke, playing to very late is not scattered. Later, chairman of the union of mobile phone rang suddenly,hogan outlet online, the telephone is called the city traffic police brigade, said second avenue in a traffic accident, a car rear end hit a car Dongfeng truck, because the car speed is too fast, the driver of the car died on the spot, the field has recognized death of our machine is new, the company Dangban, deputy director of the Xu Zhengmao. After inspection, Xu Zhengmao is drunk driving, but also seriously excessive, is fully responsible for the accident. Responsibility after the company opened a memorial service, hot bodies did not go in the freezer was cremated...... < br > < br / > remains were cremated, the trouble is: new appointment of cadres to the public, open Xu Zhengmao office, and open the the computer Xu Zhengmao use and unexpected situation happened -- that to promote cadres list document but how also beat not to open, Xu Zheng Mao to the document with dense, arguably the >Related Articls:

The philos

Balance we

His home in beams, columns, doors, windows and household furnishings are carved with dragons, even clothes quilt embroidered with dragons, house, the walls painted dragon, home of the Lord simply dragon in the world. The real dragon in heaven know, very touched, ye came to visit him.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Ten years later I
« پاسخ #21 : 20 آوریل 2016، 11:18:52 pm »

after ten years,spaccio hogan outlet, no matter I become what kind of person,goyard soldes, I will make good things for people, make our country more beautiful.
< p > If I were a painter, I will free to give people draw a picture of himself,air max 90 pas cher, but also to open a painting exhibition,hogan outlet, visit the people will receive a leaf stickers Oh!
< p > If I were a scientist, I invented a kind of car that is operated by battery can and will not let air pollution, I will invent a chocolate flavor of the plastic bags, people and animals can eat, such small animals and the little friends even if do not eat anything.
 if I was a singer, I would stand in all kinds of parties, wearing a beautiful evening dress, with my songs to make people feel comfortable.
After ten years of I
 &lt,scarpe hogan outlet;
 ten years after me? Here, I can imagine.
&nbsp,hogan outlet online;
 if I were a designer,air max one pas cher, I would design a few beautiful clothes in the world, open a dress, skirt show. Let people come to watch. If you want to buy it, I will reduce the price!
 if I were the mayor, I will take Harbin to create a more beautiful, but also to expand the Harbin countryside, let the farmer's children also came to Harbin to go to school, let Harbin become more beautiful.
      &nbsp,goyard prix; Nangang District of Heilongjiang city of Harbin province for the fourth grade primary school history: Quanyue
Related Articls:

The discip

Crusoe Robison Robinson drift 18-THE SHIP RECOVERED_12 Chapter

Poor ass

The customs at the place of destination shall accept the electronic declaration in advance, and shall handle the formalities of transition, cancellation25 after verification, acceptance of documents, examination and release, etc. after the goods have been carried to the surveillan CE area of the Customs at the place of destination.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Eyre-Chapter XXIV_2 Jane
« پاسخ #22 : 23 آوریل 2016، 10:30:42 am »

he,louboutin pas cher?
" come and bid me good-morning, & quot; said he. I gladly advanced; and it was not merely a cold word now, or even a shake of the hand that I received, but an embrace and a kiss. It seemed only it seemed genial13 to be so well loved, so caressed14 by him.
" Rochester has sent me away to the nursery." Mr.;
" are you going It is time for lessons,nike tn pas cher.&quot,chaussure supra pas cher; Where;
" In there, " pointing to the apartment she; had left; and I went in and there he stood.
" Where is &quot,scarpe hogan outlet;
Mrs. Fairfax surprised me by looking out of the window with a sad countenance11, and saying gravely--", Miss Eyre,hogan outlet online, will you come to breakfast? & quot; during the meal she was quiet and cool: but I could not 'undeceive then. I must wait for my master to give explanations; and so must she. I ate what I could,hogan sito ufficiale, and then I hastened upstairs. I met Adele leaving the schoolroom.
" Jane you, look blooming,air jordan pas cher, and smiling,hogan outlet online, and pretty, " said he>
Related Articls:

Girl Dream

hogan outlet online

Eyre-Chapt

It is impossible to suppose that the customs of any race or tribe remained unaltered during the whole of the long in some instances the immense interval4 between their declaration by a patriarchal monarch5 and their publication in writing. It would be unsafe too to affirm that no part of the alteration6 was effected deliberately.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
While disappointed, one side hope
« پاسخ #23 : 24 آوریل 2016، 02:42:32 am »

so, every place where I hope to appear, almost all will leave the footprints of disappointment.
 once upon a time, a shadow good friend, a called hope, another called disappointment. Whether hope is success or failure,air max pas cher, happiness or sadness, disappointment has never left her half step.
< p > when disappointed again and again to replace hope to become the heartbreak of roots, we so in hope and disappointment of contradictions and disputes, full of hope yearn for beautiful heart to know when will and unexpected disappointment collide >
< p > if you don't insist he must enter a top university, to pursue and the most sought after professional,hogan roma online, contact the best mentor, not in misfortune among three universities or minglasunshan when pain is, in four high tight encirclement and deviate from the dream track low school between hesitate does not decide.
< p > if you don't want children always remember your good, remember that you are a father, do not forget you are a mother,hogan outlet online, then to you respectfully, not half a little defy, not in the child to you really step on the foot, or is disobedience to contradict you, sigh on a sentence "hurt easily, painful difficult!"
< p > if you don't look forward to married life as love is innocent, he unconditional accommodation inclusive pet you, you are constantly immersed in the beautiful love, not in the daily trivial and children in the end of the with what brand of diapers, Hunhunee groggy,louboutin pas cher, eager and their single meet again.
< p > if you don't pray for their future well-off fame prominent,hogan outlet, luxury antiques in the villa to villa, next to his own Audi, the wife of Dior, son of Oreo,scarpe hogan outlet, not in millet gruel ragged,scarpe hogan outlet, pour a cup of bitter, coauthored lips tears together to drink,scarpe hogan outlet, feeling he will be poor life.
< p > if you don't expect they will certainly be able to find a good job, learning room, room to rise, a generous salary and plenty of time to rest, not after experience again and again interview to no avail, completely deny himself, the final choice of a perfunctory job, willing to low wage but stable.
< p > if you don't expect to get their own leadership appreciated, as outstanding maxima encountered eye for excellence in Bole, moment Yibudengtian meteoric rise, not in the forgotten corners secretly sentimental nor at the moment nobody cares lamented the fate of the tease, and in front of the Hong Dazi colleagues, carefully can not go wrong.
< p > if you do not expect he will meet a prince or princess, fresh gentle or chunhongchibai biyuexiuhua, not in a frog or dinosaur near when disappointed, not being forced to accommodate time, doubt their own aesthetic ability.
< p > if you don't expect myself to be in something a moment to say goodbye to their single lives, the end of a person walking lonely journey, not in colleagues and friends are in pairs, former classmates children can play soy sauce, for their own lonely feel sad, for their own can not find soul mate despair.
Related Articles:

Plum bloss

There are

Leave your own songs

A year, tomorrow you must go abroad game, I know you expect this has for a long time, this is the game for the first time since you hurt, I miss the time you are not injured, perhaps we still have the opportunity to see many, maybe the situation will better than it is now a little. But I am very satisfied, although you are not particularly able to understand me, even when I was angry, you never coax me.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Earthquake pushed up inflation in the future for a period of time prices may be
« پاسخ #24 : 25 آوریل 2016، 10:24:10 pm »

With the corresponding
,hogan outlet online, yesterday,sac goyard pas cher, non-ferrous metals and coal sector performance is strong. The non-ferrous metal plate a net inflow of nearly 36 billion yuan of funds,hogan outlet online, directly stimulating the entire sector rose nearly 8%, Chihong Zinc Germanium (600497),hogan sito ufficiale, Zinc Corporation (000751), Luoping zinc power 2114 etc. nonferrous metal shares are trading.
 at the same time, Sichuan is the largest natural gas producing provinces, natural gas production accounted for about 27% of the country. The report estimated that the earthquake led to the assumption that natural gas output was reduced by half, will eventually lead to PPI (PPI) increased by about 0.4 percentage points.
< p > and the view is similar, Shen Ming Gao also pointed out that earthquake is different from at the beginning of the year snow and snowstorm mainly in the central, effect of traffic, and the earthquake in the west is rich in mineral resources, in addition to mineral enterprises will have a direct loss, traffic congestion and post disaster reconstruction possible transport difficulties and other factors, metals, energy and other commodity prices will also have an impact.
;If the
Earthquake pushed up inflation in the future for a period of time prices may be high
< p > although domestic and foreign investment banks report commonly known limited impact of earthquakes on the macro economy, and promote the development of yesterday, the stock market closed higher, but from all walks of life to worries about the economy did not really ease. CITIC Securities (600030) recently released a report that the earthquake may make this year's GDP growth by 0.2 percentage points, and push up the annual CPI up to 0.3 percentage points. In the same view, Shen Minggao, chief economist at Citibank China,hogan outlet online, said yesterday that the earthquake would have a significant impact on commodity prices, including metals and energy.
 pork and resource prices are expected to rise
 tightening or trimming " "
 and earthquake on macroeconomic.
 CITIC Securities report,hogan outlet, Sichuan Province, GDP accounted for about 4.2% of the country,tn pas cher, due to the affected areas accounted for about 50% of the total economy in Sichuan, which is about 2% of the country's GDP. A preliminary estimate of the impact of the earthquake may last about a month, so the impact on this year's GDP is about 0.2 percentage points. And due to the recovery of industrial production to be slower estimated the influence of earthquake is about 0.3 percentage points, at the same time will lead to the consumption decline of 0.6 percentage points, and post disaster reconstruction will stimulate investment,scarpe hogan olympia, make the investment growth of about 0.3 percentage points. < pThe
 report that the impact of the earthquake on the price may be larger. The proportion of resources products and pig production in Sichuan in the country in the production of large, and this kind of products is currently a major factor in the rising prices. Sichuan output accounted for about 4% of the consumption of pork, pork output halved earthquakes may result in the short term, according to the price elasticity of demand for pork is about 3 to measure, it will lead to the price of pork rose about 6%. Due to the price of meat to CPI is about 5%, so it will cause CPI to rise by 0.3 percentage points.
 Shen Minggao yesterday also said that the earthquake will significantly affect commodity prices
Related Articles:

Selina after a divorce in goo

in recent years, Chen i

Chubby Sun

Although the reality has not yet appeared, but the deep mind Ye Liangchen's domineering existing netizens. So, Ye Liangchen will say what, netizens early on guess to the:  "quick, please delete this post. If you do not delete, I Liangchen a hundred ways to allow you to withdraw from the microblogging community, and you feel helpless. But I never talk. I don't love to say nonsense, if you feel the strength of my mind never play with you.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
April 7th weather forecast the next 3 days, the South continued rain and other l
« پاسخ #25 : 26 آوریل 2016، 02:27:16 pm »

< p > 9,mont blanc pas cher, 08 am to 10 days 08 when, northeastern Inner Mongolia, Heilongjiang, Eastern Jilin, northeast of Tibet, Qinghai Province Department of snow or sleet; northeast area in southeastern, southern, South China,hogan outlet, Southwest China and Taiwan to have small to moderate rain. Central Inner Mongolia and other parts of the region there are 4 ~ 5 level of wind.
 (original title: Southern rainy spring sowing area of Jianghuai will present low temperature)
 specific forecast for the next three days.
< p > People's Network Beijing April 7, according to the Central Meteorological Observatory website news, 7, and parts of the eastern part of the southern, Eastern Yunnan,hogan sito ufficiale, Guangxi, Western and eastern Guangdong and other to rain (25 ~ 40 mm); some of these areas and accompanied by thunderstorms and short-time strong precipitation weather.
< p > for the next three days,golden goose scarpe, Jiangnan, South China,chaussure tn pas cher, Southwest China, rainy, temperature is low, among them, Jianghuai, south of the Yangtze River in North Central and other spring zone will appear daily average temperature remains below 12 DEG C low-temperature weather process.
< p > 7 day 08 am to 8 days 08 when,hogan outlet, northeast and southwest Tibet, Qinghai,hogan sito ufficiale, Inner Mongolia Hetao area has light snow or sleet; the greater part of river the Huaihe River, Jianghan, Jiangnan, South China, southwest greater part has small to moderate rain, local heavy rain; the local area and associated with thunderstorm gale or hail weather. Southeast Inner Mongolia and other places have 4 ~ 5 level of wind.
< p > 8 day 08 am to 9 days 08 when, in central Inner Mongolia partial South and northeast, northwest of Heilongjiang Province, northeastern Tibet, Qinghai department to have light snow or sleet; North China,tn homme pas cher, Jiangnan, South China, southwest greater part has small to moderate rain. The Taiwan Strait, Ocean east of Taiwan, the northeast, the South China Sea Bashi Channel will have 7 ~ 8, 9 gust of wind.
Related Articls:

The opening of the second Chi

Xinjiang ethnic costumes and food customs Muslim c

In April, the province reported a total of 11897 cases of infectious disease, 10 cases of death. This month in addition to plague, cholera, infectious atypical pneumonia, polio, human infection of highly pathogenic avian influenza, rabies, epidemic type B encephalitis, anthrax, epidemic brain meningitis, diphtheria, schistosomiasis free case report, the rest were reported.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Mao Jianqing family dissatisfaction with the results of the punishment for the m
« پاسخ #26 : 27 آوریل 2016، 07:45:12 pm »

when the police announced the penalty after Mao Jianqing's uncle, dissatisfied with the punishment,hogan outlet, think the punishment is too heavy. (Xinmin Xu Yuanyuan)
 Mao Jianqing was sent to the detention center, Xu Yuanyuan photo
< br / > the Sohu sports news 12 January morning 5 am, the Shenhua player Mao Jianqing, Liu Yintao and CBA explanation member Xu Yongbing et al in Changle Road,chaussure jordan pas cher, Shanghai a typhoon shelter dining when, with the next table altercation and beat each other was detained by police. 2 am, police informed the media, Mao Jianqing due to assault 7 days of administrative detention,bottes ugg pas cher, a fine of 500 yuan. Xinmin reporter saw at the scene,golden goose saldi, Mao Jianqing expressed dissatisfaction with the families of the punishment results, said the punishment is too heavy.
 uncle Mao Jianqing interview,hogan outlet, said it is an ordinary person Xinmin photo by Xu Yuanyuan
 according to the Xinmin reporter, went to the police station is Mao Jianqing's aunt and uncle. 2, at 1 o'clock in the morning,tn femme pas cher, the aunt uncle told reporters that,golden goose outlet, Mao Jianqing is just an ordinary guy,basket tn requin, this is just an ordinary fights disputes, no need to cause so much attention. Mao Jianqing aunt cried, Mao Jianqing mother body is not good, tomorrow will undergo surgery, at present the mother has for his son worry that lay in bed no tears. She expressed the hope that we don't hit Mao as the Shenhua player, he in the rest of the time, is not a public figure, ordinary people also make mistakes.
Mao Jianqing family dissatisfaction with the results of the punishment for the mother's bed for his son worried
Related Articls:

is perhaps

R & F AFC Champions League Yuexiu mountain or preferred home court officials responded is to declare

Hengda away new strategy perfect effect   so the general will be more terror

We don't want the children so disgusting, their first normal point, not sensational not hypocritical. Convey the newspaper radio and television film and other public media content, adults should also think, the children will also receive all of this. This is the education should have a ring, belong to the category of social education.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Pu Zhong, deputy mayor of Ya'an, Sichuan, the background of the case involved in
« پاسخ #27 : 29 آوریل 2016، 09:41:07 am »

At the
,goyard soldes, deputy mayor of Ya'an municipal government, Party
Party members
< p > 1996.10-1998.04 Sichuan Normal University Law School Student Party branch secretary, Secretary of the Communist Youth League (on hire for politics lecturer) (chief).,< p > 1998.04-2001.06 Sichuan Normal University Student Work Department Vice Minister (during the period: 1998.05-2001.03 Tibet Ren in Changdu area of Tibet normal school Party committee, vice president, 2001.04-2001.06 School of Sichuan Province Committee of young cadre training class); < pCommittee member
2002.12-2003.12
< p > 2004.01-2006.01 CPC Yaan City, deputy secretary, mayor (during the period: 2001.09-2004.07 provincial Party School of regional economics research student in class)
 1988.09-1992.07 of the Sichuan Normal University Department of politics and political education professional learning,golden goose outlet;
 1992.07-1996.10 of Sichuan Normal University Department of political education,hogan outlet, political instructor;
 2002.09-2002.12 Mingshan County People's government,hogan sito ufficiale, deputy magistrate;
 Zhong Pu resume
 2003.12-2004.01 of the Ya'an Yucheng District, deputy secretary, acting mayor;
 2001.06-2002.09, deputy magistrate of Nanxi County People's government;
;< p > 2006.04-2010.02 CPC Ya'an City Yucheng District Party committee secretary,hogan outlet, District People's Congress Standing Committee Director (during the period: 2007.03-2007.07 Sichuan Provincial Committee Party School of the fourteen young cadre training class, 2007.11 Central Party school special training classes to learn).,< p > 2010.02-2010.11 Ya'an city government deputy mayor,hogan sito ufficiale, Party members, Yucheng District Party committee secretary, District People's Congress Standing Committee Director (during the period: 2010.03-2010.05 Sichuan provincial Party school hall class learning,2010.11-2010.12
.
 2006.01-2006.04 of the Ya'an City Yucheng District Secretary, mayor
 recently, the Sichuan Provincial Commission for discipline inspection carried out an investigation of the original Ya'an Municipal Committee, deputy mayor Pu Zhong. The investigation,chaussure louboutin pas cher, Pu Zhong's behavior constituted a serious violation of discipline, in which part of the problem has been suspected of a crime. Recently, the Sichuan Provincial Commission for Discipline Inspection has been transferred to judicial organs according to law Chung po. (Sichuan Provincial Commission for Discipline Inspection)
 Sichuan Ya'an deputy mayor Pu Zhong resume,montblanc plume pas cher, involving crimes were transferred to judicial organs.
, deputy secretary of the CPC Ya'an City Committee of rain city (in the meantime: 2003.09-2003.11 Sichuan provincial Party School of the county Party Secretary of the class learning);
Related Articls:

The State Council approved the implementation of the development plan for the middle reaches of the

Xi'an, a district to buy a ho

Zhejiang Provincial High Court responded by Songcheng group president real-name reportingreal-name w

It is worth noting that the current railway sector requires all 12306 users in December 3 to complete a two-way verification of the phone, not in the specified time to complete the verification of the user may not be able to purchase through the network. But for the specific remedy to miss the user's verification, the railway sector is still in the study.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
The 81 year old actress Hong Xia Hui aunt fainted hospital brokers worried bird
« پاسخ #28 : 29 آوریل 2016، 03:04:23 pm »

,ugg soldes
The 81 year old actress Hong Xia Hui aunt fainted hospital brokers worried bird flu (Figure)
 Hongkong veteran actress Huang Xiahui sudden illness
 a few days ago, when she talked about a friend Zhang Yaorong suddenly passed away, but also sad, said: so the words of life is very short,scarpe hogan online, in their lifetime,hogan outlet online, to do what they should do. This show I was doing a good hard, but I have to complete her, because there are so many good friends like me." The broker said he was most worried about now is Xia Hui aunt stroke or bird flu.
< p > according to Hong Kong media reports, has more than 80 year old Xia Hui Chiam Huang Xiahui, recently busy rehearsal in the end of the three in a row field in the sunbeam theatre in the charity show,hogan outlet online, invited 10 friends very field any guests, Xia Hui Yi himself is engaged in, will also embark upon a political venture,hogan outlet online, labor-intensive, and advanced age, last night also to Tai Wai MV shoot for a new Chen Rifeng and more stay up late into the night. About ten and a half,air max femme pas cher, Xia Hui Chiam in Wan Chai to finally to release the occasion, all of a sudden,hogan outlet online, severe headache, vomiting and once shock,air jordan pas cher, an ambulance to take her to Wan Chai law London treatment to the hospital for emergency treatment, the manager said the doctor after diagnosis without any results. I saw Xiahui aunt on a stretcher bed wearing mask oxygen gas. Many netizens big worry, anxious aunt Xia Hui is not able to deal with all strength.
Related Articls:

South Kore

see "incontinence" two characters

Then two people go to the corner to take green van, although the Gou girl has been deliberately pulled his cap, but in shorts and black stockings modeling remain compelling, car people have voted with curious eyes. She is only the head big eared lower. Peer glasses man first in the Admiralty alight, Gou girl is in north point off the car and taxi back to Tseung Kwan O TV city, so turning is in order to save half the distance taxi money, earnestly carefully.
خارج شده است

yzmj38mbl

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 220
    • uvw451
Japanese media pushed the poster Cleo cover 1000 times threatened revenge Hengda
« پاسخ #29 : 29 آوریل 2016، 07:27:25 pm »

< p > surprised is that the media was uncharacteristically, in the day of the game launched a Cleo character Bai team poster, the revenge quantization is 1000 times, the battle in the day, the AFC Champions League semi-final second 1000 times of revenge (revenge). Bai in the semi-final first home court battle, 1-4 defeat in trouble. Semi final second games away battle team at least scored four goals in order to reverse the situation. This is one of the most striking is Cleo! This season, Cleo joined from Guangzhou Hengda on loan to Bai team, will never be reconciled to the presence of lost to former team-mates. Before the events in the Cleo (September 28 against albirex Niigata competition has kick universe, to a lot of goals in the game, Cleo active in the front line is essential. If the defeat is to revenge, 1000>
< p > in fact,air max pas cher, before the start of the AFC Champions League semi-final first leg,hogan sito ufficiale, the media once before bursts three poster campaign for Kashiwa reysol. Both coach and Kudo Zhuang people, Wagner, Junya Tanaka etc. players become poster of the characters. In the distance, Kashiwa reysol at Guangzhou Evergrande and three days, the media released a Kudo strong human character posters,hogan outlet, posters on the label content is "Revenge of the distance there are three days, for us to show passion Kudo Zhuang people"; after a day, the media released a Brazilian foreign aid Wagner posters for the characters, and the revenge quantified for 10 times,chaussure tn pas cher, "distance of 10 times the Revenge of AFC Champions League semi-final second field,tn requin pas cher, there are two days!" ; in distance races and a day, the media released the Kashiwa reysol at Hengda poster III, not only poster characters replaced Junya Tanaka and posters for the distance of 100 times revenge and one of these days ", poster allotted to annotate text apply the 2013 annual most popular drama" half Ze Naoki "classical actor's lines," a tooth for a tooth,hogan sito ufficiale, a hundred times remand "(including two posters are all) can also be reflected the drama in Japan how fire.
< p > Beijing time on October 2 news, Guangzhou Hengda at 20:00 tonight sits at home in Tianhe Sports Center against Japanese cypress, the God of the sun, the AFC Champions League semi-final second leg against high-profile, Japan professional football website the jsgoal.jp uncharacteristically, after three days prior to the continuous push out Kashiwa reysol AFC at Guangzhou Evergrande posters. On the day of the game and released the A to Hengda old will Cleo for character posters, threatened to 1000 times revenge Guangzhou Evergrande,golden goose outlet, Cleo is not willing to lose to former teammates! From revenge to revenge 10 times to 100 times 1000 times and finally became a revenge,tn requin pas cher, revenge, is really "half" version of the AFC Champions League Ze joe. It is possible to Japanese cypress Sun God at home 1-4 after losing to Guangzhou Evergrande, according to the media statement, Kashiwa reysol need on the road to break Hengda goal 4000 times, per second to about 1.11 goals?
 Japanese media posters threatened to 1000 times the revenge Hengda
Japanese media pushed the poster Cleo cover 1000 times threatened revenge Hengda (Figure)
Related Articls:

Xinhua New

Diamanti except with two wonderful goals, a detail

Shackled ten years memory fou

Whether it is from the squad beat or from Perspective of stroke gimmick, ambition white cross Years War of Hubei TV seems to not let "poaching" Wu Mo sorrow, finish the combination of teachers and students love with Taiwan across the years. When the "voice" of commercial speech may be due to the combination of price and then break the ceiling.
خارج شده است

این صفحه در 0.166 ثانیه 19 نمایش داده شد.