کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه اول

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

خداوندا :
دستانم خالیند و دلم غرق در آمال
یا به قدرت بیکرانت دستانم را توانا گردان
یا دلم ا از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه اول  (دفعات بازدید: 8727 بار)

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • ghi554
Shenzhen Huaqiang first quarter forecasted about 6
« پاسخ #60 : 28 مه 2016، 01:48:10 am »

< p > Shenzhen Huaqiang is expected net profit in the first quarter to 1.33 billion ~1.37 billion yuan, and on a year over the same period only for 200.91 million yuan, a year-on-year increase of 6500%~6700%; and basic earnings per share is along with rose, more than the 0.2 yuan,hogan sito ufficiale, the data of the same period last year was only 0.003 yuan.
 for the huge increase in net profit,hogan outlet online, the company explained the three reasons. First company, a wholly owned subsidiary of Shijiazhuang Huaqiang Plaza Real Estate Development Co., Ltd., Jinan Huaqiang Plaza Real Estate Co., Ltd. the junction turn electronic professional market supporting property sales, compared with the same period last year increased profits 1.01 billion yuan; secondly, the company gradually repay the loan, the interest payments over the previous year decrease over the same period of 14 million yuan; in addition, last year the company contemporaneous transfer Shenzhen Huaqiang Laser Electronic Co.,scarpe hogan outlet, Ltd. 40% stake, the investment losses over the previous year decrease over the same period 10.76 million.
< p > Shenzhen Huaqiang mentioned,jordan pas cher, e-commerce as the focus of future development of the sector, the company in 2013 on the existing business of carding, regular, and actively explore the industry chain on the new business direction. Which "Huaqiang electronic network as a B2B platform for electronic components, electronic components supply and demand information release, online trading, operations management, consulting industry, logistics and distribution, supply chain and the whole e-commerce services, construction of ecological system of electronic information industrial production processes. Our company will to B2B trading platform,hogan outlet online, electronic engineer community platform, model of PCB and small batch business to focus on the development, combined with Huaqiang electronic network, network of mobile phone accessories, electronic enthusiasts, Chinese security net industry website to create electronic industry chain cluster platform. In 2013,ray ban outlet, the company's e-commerce services revenue was $.
< p > "daily economic news" reporter noted that because involved in business, Shenzhen Huaqiang's share price since last June, began to shot up, the second half of last years the largest increase already more than 200%. The 2013 annual report in just before the announcement, Shenzhen Huaqiang last year annual revenues of more than 20 billion yuan,scarpe hogan outlet, net profit is 4.12 billion yuan, an increase of 46.51%.

< p > "bully" said the Shenzhen Huaqiang (000062,hogan roma online, closing price of 14.06 yuan) today released a quarterly forecast, the announcement shows that a quarter of the company net profit increase of 65 ~ 67 times.
)
Shenzhen Huaqiang first quarter forecasted about 66 times | Shenzhen Huaqiang | basic earnings per share
Each reporter Song Ge
 (Intern Liu Chuan on the paper with
Related Articles:

Ray media

Coda clean

High level

However, Guodian the reduction to seems to have little effect on the performance in the secondary market of the Hubei energy, December 18, Hubei energy turnover 567 million shares, is a trading day to reduce more than 50 million shares, stock price does not fluctuate, and yesterday the company stock trading volume continue to reduce, shares rose 0.14%, reported 7.09 yuan / share.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
The Chinese news media - bad - stocks high callbac
« پاسخ #61 : 29 مه 2016، 07:12:45 pm »

will be a long period of observation, since the beginning of 2008 11, the stock has been on the rise in the overall trend, the cumulative increase of up to 446.64% since November 4, 2008. February 17th, the highest on the stock to explore to 16.39 yuan, a record high, but soon rushed down, the day fell 2.28%,jordan pas cher, after a trading day again fell 8.7%. At present there is no bad news to suppress the price, in the form of technology, Huawen media in after record pullback should belong to the normal behavior of funds. Company's annual report is expected to be released in March 20th, the notice of net profit of about 900 million yuan -11.5 billion,cheap pandora jewelry outlet, an increase of 70.78%-118.21%, strong performance support, short-term correction is expected to rebound again after the callback. (Wang Zhuying)
< p > yesterday morning, the Chinese news media to 14.55 yuan opened,adidas nmd pas cher, after the shock upstream, highest on the probe to 14.85 yuan, but soon from the highs, early twice turned green, showing the top pressure. In the afternoon the stock once fell to diurnal minimum 14.14 yuan,golden goose outlet, but with the stock price decline, turnover significantly enlarged, showing funds low disk access,nmd runner pas cher, driving the share price higher. At the close,hogan outlet, the stock rose 1.17% to 14.65 yuan a day.
The Chinese news media high callback | bad | stocks
< p > the last three trading days, the Shanghai and Shenzhen 300 index rose 1.91%, constituent stocks of the news media continue to callback,ray ban outlet, the cumulative decline of 9.74% is nearly three trading days fell the largest stocks. But yesterday,tn requin pas cher, the Chinese news media showed signs of stabilization, the day rose 0.17 yuan or 1.17%. The Chinese news media for the Shanghai and Shenzhen 300 index component was 0.2%, the contribution of 0.08% index yesterday.
Related Articls:

Instant no

Sinopec mixed ownership reform plan released a thr

In response to the audit opin

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
The caged bird & good
« پاسخ #62 : 30 مه 2016، 09:19:28 pm »

The caged bird &amp,adidas yeezy pas cher; good?
 clouds hanging gold birds, how are you?
            guarded the door of heaven you dwell in the golden cage bird, only space! Don't you feel lonely? Why don't you fly! Is the cage door open? Twelve meters from heaven, only twelve meters away from you. As long as you get out of the cage door to heaven without blowing rain hit by flying outside,scarpe hogan outlet, free in front of you, quickly fly!/>   
            because God promised to grandpa to keep the Tianmen permanent? But for thousands of years,air max pas cher, you can? For the sake of that moment of promise but to keep the door of heaven forever, never leave!/>   

not you just looked at me, I know you have a little crush!/>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; so I continue to tempt you,pandora outlet online, because I was ordered to demonstrate your commitment to God grandpa that earth shattering./>   
&nbsp,golden goose outlet; &nbsp,air max pas cher;
&nbsp,goyard prix; &nbsp,hogan rebel outlet;

&nbsRelated Articles:

The cloud in different poses

Is you, give me warm

A twelve year old girl naughty, stubborn, white and ruddy face inlaid with a delicate nose, and usually love to sip a small mouth, very cute -- this is who I am. In a corner of a bookstore, you will meet a is there holding the book with relish looking at her for a moment with a smile on his face, seemed to hear the cheers of the winner, while they frown on his face, as if encountered problems in deep thought. She, that's me, a small frequent visitor to the bookstore.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
The combined effect go up 156.53% or 27.35% Youku potatoes
« پاسخ #63 : 31 مه 2016، 05:42:46 am »

Youku potatoes with potatoes will withdraw from the market
The combined effect: go up 156.53% or 27.35% Youku potatoes
< p > (I US stock news) Beijing time March 13,hogan outlet online, Youku and potatoes yesterday disk before the merger announcement, shares of both companies rose sharply; to the closing price of potatoes rise 156.53%, closed at $39.48, Youku shares rose 27.35%,golden goose mid star, closed at $31.85.
 the shares mentioned in this article: $$(YOKU) $, $potatoes (TUDO) $
 related articles:
2012 in March 12,,scarpe hogan olympia, Youku Inc. (NYSE: yoku) ("cool") and Tudou Holdings Co., Ltd. (NASDAQ: tudo) ("potato") jointly announced today the two sides on 11 March signed a final agreement,pandora charms outlet, Youku and Tudou will be 100% of the convertible merger. After the merger, Youku shareholders and holders of American depositary receipts will have about 71.5% of the shares of the new company,scarpe hogan outlet, potatoes,golden goose outlet, shareholders and holders of American depositary receipts will have about 28.5% of the shares of the new company. To swap prices last Friday closing price 114% potatoes, Youku last Friday closing price 17.56%. However,golden goose sneakers, because the two companies position in the video industry, after the merger will make it in the online video industry status significantly enhanced; and copyright, and advertising bargaining and other aspects of the advantages,cheap pandora charms, so investors are optimistic about the merger of the two companies.
Related Articls:

Tmall or w

How to sta

In the 20 years of the 20th century, the world is not so much of Alice, this equipment is useless Wu to, otherwise some popular. Jansen ·, a New Zealand man, decided to make such a route navigator. He put two brass modeling pipe welded together, and cuts a microscope slide door, and put the text portion of Google Maps Navigation Service make the catalog printing to a piece of tissue.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
A mother's love is like water _1
« پاسخ #64 : 31 مه 2016، 11:26:29 pm »

said ~ father ~ I love like water for such things to have the question,hogan rebel outlet, but I still feel the true meaning of this sentence.
 love such as water
A mother's love is like water
< p > remember that, I call to cooking, my father would not let,nike tn pas cher, mom doesn't let, when mother walks meal, I was very unhappy because I myself will do meal,goyard prix, that is, the salt will often put a little more. But mother worry about can not this,air max pas cher, but in the corners of the house,hogan sito ufficiale, there is no good edible oil the oil often involuntarily jumped to my arm, but I have mastered this already but my parents wouldn't let,scarpe hogan outlet, for this thing for good a few days not to him speak. Mom and dad every time I see you have something to say but I run every time. These days,pandora sito ufficiale, my parents are to get up earlier than the chicken, sleep later than the dog. Several times I would like to ask all did not ask the export, until one day someone sent a small pot of brand-name cooking oil,tn pas cher, I just know that mom and Dad this is for me, I cried
Related Articles:

Life topic - soul beauty

Abbreviate

Love readi

Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
Entrepreneurship Our Story
« پاسخ #65 : 01 ژوئن 2016، 01:32:27 am »

to communicate with Aman Chang, I was deeply shocked by her optimism and joy, in the back of more than half an hour's journey, I think a lot, but also think of their own. Alibaba has just started 3 years ago,saldi golden goose, we did not earn a penny, no income, almost every day in the inside money, employees are also very depressed, it is like a company? At that time the Internet was not accepted; e - commerce is very far away; the "Alibaba" the name sounds very strange, including my people are not so much trust, so very depressed. But there is one thing that makes us optimistic and optimistic, and that is that we receive a lot of small businesses every day -- my clients' thanks. The letter said: Alibaba, because of you, we got the order; because you, we recruited a lot of new employees, to get a new order, the company expanded the scale...... These make me think that if I can help 10 today, then I will be able to help 100 in the future, there are 10 thousand in waiting, this market must exist.
 Aman Chang's entrepreneurial experience makes me very touched, probably most of the entrepreneurs do not have such an optimistic spirit like her.
 still have a little bit of you.
 Aman Chang do this cross stitch, I believe it is very boring, very monotonous,hogan outlet online, very boring, to lie on the bed every day to do. Later, I and her in the process of exchange, she mentioned every day to get the joy of the order. I asked her,scarpe hogan outlet, what kind of cross stitch will bring joy? She said to the people of the wedding to do cross stitch, the most let her move, let her feel that each stitch is meaningful. She said she embroidered the things later,chaussure jordan pas cher, is not only to make yourself happy, more is to make people happy; let others go, the road will be walked for a long time,pandora jewelry outlet, will be at ease, will ease. So I saw Aman Chang later, I particularly hope that everyone knows her story, to share such a story,golden goose saldi, because you are not going to venture entrepreneurs, entrepreneurial process, you will encounter frustration and frustration.
 I don't know how you feel after seeing the story of Aman Chang. I've had this experience anyway. Although I do not have the physical pain, but the psychological face is the same, is every time when the business hit a difficult time in the heart of frustration, uncomfortable, and that you do not want to feel the feeling of. But we all came here.
 when the survival rule
 how to get the community to help the early start
 I think I saw an excellent entrepreneur in Aman Chang who want to have the best quality,zapatillas new balance outlet, and that is always optimistic. So many years of entrepreneurship, so many friends to exchange, I found that the people are not optimistic about the success of the pessimistic people are not going to start a business. Optimism is not only to comfort ourselves, we often say that the left hand to warm the right hand,hogan outlet online, but also have to share their happiness to others. This is the most obvious quality I've seen in her.
 snatched from the jaws of death
 Ma commented: the best quality of outstanding entrepreneurs - always optimistic
 - CCTV
Entrepreneurship: Our Story
Related Articls:

Kabasiji r

Stock mark

Sleep cards a wake up to star

Among them, R & D and marketing system of salary levels significantly higher than production and customer service system. Just graduated from the undergraduate students in Huawei's starting salary standards for 6000 yuan / month or so, graduate for 8000 yuan / month or so, this distinction with the work longer years more and more small, mainly competition work performance and ability.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
The United States insisted that the hacking of SONY towards private investigator
« پاسخ #66 : 01 ژوئن 2016، 06:38:39 am »

The United States insisted that the hacking of SONY towards private investigators or ghost as | SONY was black | North Korean hackers
< p > People's daily news on January 1,ray ban outlet, according to U. S. media reports, the United States continues to insist that North Korean hackers penetrated Sony Pictures inside a computer and published a large number of information,chaussure tn pas cher, but some private investigators say,hogan sito ufficiale, they think the network security attack is launched by Sony a disgruntled former employee.
< p > Sony's file to bring embarrassment, including company officials of Hollywood stars and film industry officials sarcastic remarks. These documents were disclosed,occhiali da sole ray ban outlet, when SONY for the release of comedy film "interview" to prepare. North Korea protested that the theme of the film was war, and the United States was reluctant to show the film because of fear of hackers' violence,air max 95 france, so SONY decided to postpone the opening of the week.
 FBI agent this week with the United States a well-known network intelligence company - Knowles Corporation (Norse company) officials met. The company said hackers inside a SONY employees and outside the company to spy on SONY file. Knowles, an official of the company,goyard soldes, said their investigators could not find the North Korea ordered, planned or funded the signs of the attack.
 but in the United States President Barack Obama said SONY's decision is wrong, the company changed its original intention to release the film. After the film was released in the United States did not receive a protest, critics are mostly on the quality of the film.
< p > however,scarpe hogan outlet, the Federal Bureau of investigation in the United States after a meeting with Knowles company officials still insist on their mid December draws the conclusion,nike tn pas cher, and that there is no credible news that in addition to North Korea anyone to deal with the security attacks is responsible for.
Related Articls:

The eighth

Dangdang listed on the first

Reports show that mobile phones and other electronic equipment interference may cause the plane cras

It is reported that Qiyi video using a variety of advanced P2P technology, built-in accelerator, the user after loading, whether it is through Qiyi video or directly through the web page viewing Qiyi video content, will receive the acceleration effect, in the same network environment to get better viewing effect.This feature is expected to be launched in the near future.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Hurry up group escaped missing group purchase website tracking suspected of inte
« پاسخ #67 : 02 ژوئن 2016، 06:04:21 am »

people Chen said that now buy a big problem, the network is not mature,hogan outlet online, the regulatory needs of public security, industry and commerce, banks and other departments to jointly. At the same time, consumers should be rational consumption,adidas yeezy pas cher, if the purchase price is too abnormal, should think about whether it is worth buying.
 newspaper reported by a number of media and websites reproduced, causing widespread concern
 it is understood that the participation in the Group buy a wide range of buyers, involving Shanghai,nike tn pas cher, Guangzhou,hogan sito ufficiale, Beijing, >
 yesterday afternoon, the reporter again with the Shenzhen buyers Miss Chen contact. She said,air max 95 soldes, because the group has not yet been to her website quick delivery,timberland boots outlet, she suspected that his money exchange has been cheated each other. Yesterday morning, Miss Chen to Baoan District police station report a case to the security authorities to turn over, but the police only to her were recorded did not give a receipt of the report.
< p > yesterday, the reporters came to Dragon East Ring Road,scarpe hogan outlet, Jincheng building quickly group registered address, find that there are no network companies in this office. Shenzhen Business Daily reporter Hu Jiawei photo
 consumers have reported to the police
< br / > the reporter then rushed to turn over to the police station, police said, they did not to Miss Chen reflect the situation to be filed, but has the material submitted to the Baoan branch, bureau for review by, they will immediately initiate an investigation.
Hurry up group escaped missing group purchase website tracking: suspected of intentional fraud
 Shenzhen Business Daily reporter Peng Chen Gu Ruting Jiang Xiaocan
 many users have said that Shenzhen police should be put on record as soon as possible. Some users also listed a variety of disadvantages of the network group buying, which most users hate is to deceive users behavior. Because the network group purchase generally used to pay money first, money into the problem of safety supervision. In addition, with the purchase of hot market, more and more variety of group buying sites, but consumers are difficult to identify the integrity of the enterprise group. Even if the last successful group purchase their favorite goods, customer service service is not guaranteed.
 a number of websites reproduced newspaper reported
< p > throughout the 995 consumers across the country in hurry Group buy site order Canon camera, turn after a website, responsible for missing things. After this newspaper reported (see, Shenzhen Commercial Daily, December 4, A4 version), caused by the keen to buy consumer attention. Newspaper reports have been reproduced by a number of media and websites. Yesterday, the newspaper integrated consumer clues to continue to follow the clues found that the site registered address is false. Yesterday, one after another to the area police report.
 yesterday, the Japanese newspaper published in the A4 version of the Group buy a group of money missing, a text, reported the country nearly a thousand users through the group website to buy the camera and tablet PC encounter fraud. After the publication of the article,hogan outlet online, in the community caused widespread repercussions, Baidu, Sina, Phoenix, with dispatch, diyuanxin, smart consumer network, it community, mop, such as skyline many large websites newspaper reported.
Related Articls:

Shang pin is the first Disney

Christmas

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Front plate the market worried about the European debt crisis index slightly low
« پاسخ #68 : 02 ژوئن 2016، 08:28:13 am »

< p > foreign reports, the Greek finance minister Evangelos Venizelos, Evangelos Venizelos said on Friday that there is no need to introduce new austerity measures to fill the budget deficit in 2011, Mr Venizelos Friday to the Greek parliament submitted in 2012 budget after making the above said. In Greece this year's budget deficit is expected to reach 9% of GDP in 2012, as the recession continues, slow progress and tax cuts, and the budget deficit will be lower than expected in,nike tn pas cher, accounting for 5.4% of GDP.
< p > Beijing time 23:00 EST 10:00), Federation of large enterprises will be announced in October the United States leading indicators of changes in the chain, the market had expected >
 peripheral market:
< p > international rating agency standard general company plans in the next three weeks update on the global top 30 banks credit rating, and may be again lowered the ratings of banks, which may again shocked already suffering the battered global bond market. Analysts believe that the S & P has been trying to get the market to accept the rating method reform, but when it officially announced the ratings of individual banks, some banks may still be unexpectedly downgrade.
< br / > the British "Financial Times" reported, closing in 9 at the end of the third quarter of Britain's big four banks of countries in the euro area in the south bank loan scale cut more than 24%,nike tn pas cher, to $105 billion, reflecting on fears of banks in these countries grew. Britain's four largest bank in the quarter to continue to significantly reduce loans to Greek and Spanish banks,goyard prix, and began to cut loans to the Bank of Italy.
 17, the U.S. Congress passed a temporary appropriations bill temporarily lifted the federal government closed the alarm. Due to serious differences between the democratic and Republican parties on the budget, Congress failed to pass the full fiscal 2012 (beginning in October) of the federal budget, the federal government is currently operating under the provisional appropriations act. The current interim funding bill will expire 18 days of this month, if Congress can not pass the new appropriations bill before, then the federal government agencies will be forced to close. The adoption of the new appropriations bill will provide the federal government with the required funds until December 16th.
Front plate: the market worried about the European debt crisis index slightly lower upgrade
< p > (I US stock news) Beijing time on November 18 news,yeezy boost 350 pas cher, because of concerns about the escalation of the European debt crisis,nike tn pas cher, Britain's big four banks within three months has on the periphery of the euro zone countries loans to cut the size of nearly 1 / 4; the S & P will be within three weeks update global top 30 banks rating; the United States will through the temporary funding bill, the government closed the crisis temporary solution. U.S. stock futures slightly lower,ray ban outlet, the Dow Jones industrial average index futures fell 0.17%, reported 11720; NASDAQ index futures fell 0.34%,nike tn pas cher, reported 2260.50; Standard & Poor's 500 index futures fell 0.31 percent, reported 1211; crude oil fell 0.13%,hogan olympia outlet, newspaper 98.51 U.S. dollars a barrel, gold rose 0.06 percent, reported an ounce 1721.30 dollars.
 economic data:
Related Articls:

Lenovo off

Optimistic about the prospect of mobile social networking network of Silicon Valley venture capital

Gold promotions do not engage in gimmick

But at the same time, most of the small and medium-sized enterprises on the server's requirements are generic, performance requirements are very general, so manufacturers for such users, remove the complex computing part, the introduction of low-end server product line.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • lmn538
2013 annual work summary
« پاسخ #69 : 03 ژوئن 2016، 10:16:16 pm »

,charm pandora outlet
2013 to do the annual work summary
7, actively cooperate with the national forestry bureau of the county project of returning farmland to forest land forest focus on verification and acceptance of work. In September 26th I completed the county project of returning farmland to forest land area of forest preservation, verification and acceptance work of forest quality and project management etc.. For standard farmland also forest land also forest stage acceptance, consolidate and develop the project achievement of forest, improve construction quality, and improve the policy of returning farmland to forest grant funds and consolidate grain also achievement of forest special disbursement of funds to provide a reliable basis.
1,new balance outlet, consolidating the results of returning farmland to forest planning
< p > according to market requirements, combined with the actual situation of our county, * * County subsidies to farmers to management information system, in the city's land is forest project stage acceptance starts and training meeting requirements,scarpe hogan outlet, combined with the county land also Lin Lin economic part of the first round of grants due the actual situation, County Forestry Bureau actively organize carried out stage of acceptance of work, on August 12, complete graphs, tables, cards totals and checking and acceptance of the results report.
1, due to farming households after tending consciousness is poorer, tree species selection improper, resulting in part of the township of land annual replanting every year to die, or become small old trees, to achieve the expected results. Returning land for farming to economic forest subcompartment, part of the plot are maintenance is not in place, so that the trees grow slowly,hogan outlet, influence the economic benefits of the phenomenon; besides, there is also the interplanting tall pole crop phenomenon,golden goose outlet, exists the phenomenon of overgrown with weeds.
The work of the
 development in
2, subsidies for farmers returning farmland to forest management information system data entry, proofreading and funds issued by
8, on time completion of their assigned I xx County annual 1.5 million mu of farmland is forest project closing hillsides to facilitate afforestation project, Sakai in the township, implementation of the 1.5 million mu of closing hillsides to facilitate afforestation Ban Feng,hogan sito ufficiale, and the completion of the project design of construction operations at the end of October.
In 2013 to do the annual work summary
< p > a year, according to the county Party committee, county people's government and the Bureau in the arrangements for the deployment, I do in accordance with the beginning of the planning work orderly conduct of returning farmland to forest service work, through the joint efforts of the county forestry cadres,goyard paris, workers and of all ethnic groups in the construction of project of area of the masses of the people, returning farmland to the county also Lin work smoothly, the successful completion of the task assigned by the superiors, forest management and protection are to further strengthen and perfect. I will now use the county this year, returning farmland to forest work are summarized as follows:
< p > according to the provincial development and Reform Commission, the provincial forestry department and other six departments (cloud change farming classics [XX] No. 1811) the notice requirements, combined my county returning farmland to forest and the actual situation, actively cooperate with the county development and reform plan bureau,sac guess pas cher, County Bureau of agriculture, county Water Conservancy Bureau and other five departments, complete * * county farmland forest fruits consolidation of special planning.
 two, the existing problems and difficulties
Related Articles:

Summary of

The 2015 law graduation thesi

2015 District primary school teacher training work

I would like to take this opportunity, on behalf of Gaotai County Industrial and commercial bureau and all the industrial and commercial administrative personnel to everybody arrival said a warm welcome and by the recognition of the enterprises and individual industrial and commercial households to express my sincere congratulations.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
    • lmn538
2015 accounting graduation thesis
« پاسخ #70 : 04 ژوئن 2016، 07:11:40 am »

2015 accounting graduation thesis< p > first,pandora sito ufficiale, thank XX teacher to me guidance and help,gioielli pandora outlet, this paper from the topic, scheme selection,pandora outlet, practical writing, instructors are I proposed a large number of comments and suggestions,cheap mac makeup outlet, which is successful I the paper provides the help can not be ignored, in the outline design,hogan outlet, proposal writing process of the teacher several times to help my discussion on the content of re thinking and support the incoherent,hogan sito ufficiale, the wrong part of the help I'm more smoothly completed the full text.
 finally once again thank XX teacher, thank all the support and help my classmates and friends.
 also thanks to the help of teachers and friends in the process of learning and writing,zapatillas new balance mujer, it is you who provide resources when I need help,spaccio golden goose, let me be able to smooth the data collection. Similarly, without your assistance, I can not successfully complete this questionnaire and a large number of questionnaire integration.
2015 accounting graduation thesis
Related Articles:

2015 new teachers in applications

In 2014 th

Summary of

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Stone dream
« پاسخ #71 : 05 ژوئن 2016، 02:01:41 am »

or standing on the high roof,goyard paris,
 I will realize my dream.
 bumps,
 I am a stone sea shore,
 is still a stone.......
Stone dream
 Oh, is someone I shoveled into the car.
 kicked my arms into the sand,golden goose sneakers.
 I finally realized my dream,
 day if someone will pick up my
 Oh, I finally understand one thing;
 ha ha, I feel like being in heaven.
 stood on the high roof and looked at the city......
 day after day,hogan outlet, year after year,
 stone dream
I came to the city of
 I began my dream:
 is attached to US official nobility, do a beautiful jewelry
 does not have the emotions of life, no sour, sweet, bitter, hot;
 quietly lying on the beach with downtown dream,scarpe hogan outlet.
 rock,
 my dream vanished,
 my life is boring,
,zapatillas new balance mujer.
 one day I suddenly felt eyes bright,golden goose outlet,
?
 a fisherman walked by me,
 is a beautiful mural with value;
 is with me every day and sigh,hogan outlet......
 looked down at the whole city,hogan outlet online......
 has no beginning or end, no The imprint is engraved on my heart.,
Related Articles:

Good description of fruits an

PEP on the

Autumn in

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Special examination
« پاسخ #72 : 05 ژوئن 2016، 01:49:18 pm »

,goyard prix
 special test
 special test
 last year's health director, selected the small white rabbit. This year, they have to choose a health moderator.
 little white rabbit,hogan outlet online, little panda,scarpe hogan uomo, the little monkey came to play. This year's topic is to go to their home to see who is the favorite clean.
Special examination
 the little monkey went home to clean the house, but it was filled with dirty clothes and socks. The little panda saw her family was full of paper and peel,hogan sito ufficiale, it quickly put them into the cabinet drawer, it thought it was OK to look on the line. Small white rabbit was not so prepared, but it put the peel and paper thrown into the trash, the cabinet of clothes clean,louboutin soldes, neat. The rating has begun. Came to monkey home. The cupboard opens the dirty clothes and socks in a mess, to the little panda family, open the cabinet and drawer,goyard paris, peel and paper purposes fell down. To the small white rabbit's house, looks, not how,tn requin pas cher, but the cabinet drawer is very clean and tidy. So,cheap mac makeup outlet, the champion is a small white rabbit.
 Chaozhou Zhende Street Primary School in the third grade blue Mei Xun
Related Articles:

World Women's Day

Magic network _2

Autumn _17

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The romance of the Three Kingdoms
« پاسخ #73 : 08 ژوئن 2016، 07:32:49 pm »

23, Han Lu, Guo self trapped in the front and left field to be also. - Han Lu, >
17, general care outside subject in the name of two suspected opinion, something urgent and constant curse to every day! -- Kongming says Sun Quan
16, children like Sun Zhongmou! If Liu Jingsheng and his son, pigs and dogs ear.
21, this hero, but they Shijun and ears! Cao Cao
20, the world energy minister, troubled jianxiong.
5, dedication from.
3, everything is ready except one crucial element.
 the wise bird chooses its branch
18, the world energy minister, troubled Jianxiong -- Cao Cao
22, the man of life Xi Li fame; Xi Wei for meritorious service. I will comfort life, I will be drunk drunk; Yin Xi! -- Zhou Yu
15, the man of life Xi Li fame, meritorious service, comfort of life. I will comfort life, I will be drunk, drunk Xi Yin.
The romance of the Three Kingdoms
 romance of the Three Kingdoms good word good sentence
14,hogan sito ufficiale, I show the shape of their parents, to show the body of the innocent ear.
 with fingers "
10, dragons can be big or small, can rise to implicit; large Xingyun spit fog, small invisible; Sheng climax in the universe, implicit is latent in the waves. This change by Jews Chunlong,scarpe hogan outlet, frustrated and thief. Dragon is a thing, can be compared to the hero of the world. -- Cao Cao
12, her attitude of life, that is the end of one strain, paranoid? In war,goyard pas cher, so all is according to the vice versa. - up to
19, his hero, ambitious, abdominal liangmou, a parcel of the universe, the throughput of heaven and earth will also. -- Cao Cao
7, her husband was born in between heaven and earth,hogan outlet online, and not the main thing, it is unwise to have! Today's Zuxi death! - Tian Feng
1,hogan outlet online, to sacrifice, Xian Chen
8, psychological, it is heart; war,scarpe hogan outlet, soldiers fight for.
6, make me unforgettable is Jiang Wei's words: life is like a fleeting!
13, my view was, as for the first ear plug.
9, Yin Zai Xu mother, liufangqiangu: a feast without loss, to fill; Godson multi clings Ziku; gas if hill, meaning the reins; praise Yuzhou, destroy touch Wei Wu; defying the cauldron, does not fear the ax; lest the heir dishonor ancestors. Fu Jian with the flow, the cutting machine can be combined; its name: Yin Zai Xu mother It is a worthy death. liufangqiangu! - "Xu Muzan" cauldron,sac goyard pas cher, ancient cooking device, the Ding people to cook a criminal in a cauldron of torture. Fu Jian, mother of Liu Bang refers to the tomb of the period, and Xu mother is a kind person. Breaking machine Wu Kan. His mother had cut the cloth machine line, to "waste learn like a broken string as not to settle a dispute" education truant Mencius.
11, a spent force,zapatillas new balance baratas, the situation can not wear Pseudocaranx lu. -- Kongming to Sun Quan
2, non indifferent to Ming, quiet Zhi yuan.
4, lost his wife and fold.
Related Articles:

Birthday p

Report on

Community

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
Trade and Industry Bureau 2015 work summary and 2015 work
« پاسخ #74 : 09 ژوئن 2016، 02:25:16 am »

(four) to fully service industry transfer, investment and construction. Increase service efforts, strengthening the administrative guidance, open enterprise service train, the further implementation of the main body of market analysis reporting system, improve the investment environment, to attract more and more coastal enterprises to invest in the local,golden goose, of key enterprises in the implementation of key service, for the city government to determine investment >
 (three) to strengthen the "12315" brand building. To "quickly accepted, fast processing, rapid feedback," fast evaluation of target,louboutin pas cher, the city, the Consumer Council to actively explore establish administrative and social resources of organic combination of network thought fors the time being, establish and improve the consumer committee working mechanism, eliminate rights station construction gaps in rural,hogan outlet, establish and improve the leading by the government and operators of self-discipline, public participation, social supervision combination of consumer rights protection mechanism. Actively explore to combine the &quot,golden goose saldi;12315" comprehensive law enforcement system and the public service platform construction method, make consumers fully understand and comprehensive trust, the business sector high-efficient processing demands of the masses and effectively safeguard the interests of the consumer, investigate and punish the illegal behavior of brand.
 (one) to serve the whole people entrepreneurship. To cope with the global financial crisis, in-depth implementation of the Council introduced policies and measures, to carry out the policy to send, send information, technology of "to send three" activities, to actively support the migrant workers engaged in individual business,hogan outlet, founded the peasant cooperatives, engaged in brokerage activities in rural areas, encourage entrepreneurship driven employment. Actively explore equity investment, equity out of the registration, to broaden the financing channels for small and medium enterprises. To begin to develop ideas to promote the development of the service industry, and earnestly implement the opinions on promoting the development of the advertising industry.
 trade and Industry Bureau in 2015 work summary and 2015 work plan
 first, to actively fulfill the duties of market access, with Scientific Outlook on Development to guide enterprises to register and supervise the work of the local economy and the sound and rapid development of the service
< p &gt,adidas nmd runner pas cher; the total way of thinking, is the harmony of the harmony between the harmony with the spirit of the 17th National Congress of the Communist Party of China and 17th session of the fourth plenary session as a guide, thoroughly implement the scientific development view, closely around the city's economic and social development of the overall situation, actively explore the service for local economic and new system and mechanism, strengthen comprehensive active executive and civilized administration, honest and clean administration concept, vigorously promote the institutionalization, standardization, procedure, legalization construction,hogan scarpe, and strive to achieve the harmony between man and man, harmony within the business, industry and Commerce Department and the local Party committees and governments and relevant departments, the business sector and the market main body, industry and commerce departments and consumers and the masses of the people.
Trade and Industry Bureau 2015 work summary and 2015 work
 (two) to fully serve the construction of new rural areas. To further improve the red shield protect farming, the main agricultural activity, contract to help farmers, mark the kulaks,scarpe hogan outlet, market agriculture, one of five services, promote rural economic development and farmers income. Actively explore ways and means of land transfer service, and vigorously promote the farmers contracted land management rights transfer contract demonstration text, actively guide farmers land contract management right circulation cooperatives and forestry development of cooperatives, more solidly carry out the "hundred enterprises Lian Cun Bai activities, vigorously developing agricultural chain.
Related Articles:

Housing le

Responsibilities of company s

A freshman summer camp

At the beginning of the semester is in the class formed a good endeavour, the atmosphere of unity, to help them establish a correct outlook on life, values, seek to develop a suitable for their own life goals, re establishing confidence in learning. Held new Laosheng to exchange experiences, in their own experiences and help the students to have a correct understanding of their own learning, ideological level and ability, in order to better establish a personal goal.
خارج شده است

این صفحه در 0.158 ثانیه 18 نمایش داده شد.