انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تو كساني كه دوستشان داري و كساني كه از آنها متنفري همگي جلوه هاي خداوند هستند، همين جمله كوتاه ميتواند تمام زندگيت را دگرگون سازد. لحظه اي كه فرد دريابد كه همه چيز يكي است عشق به خودي خود طلوع ميكند و این يعني تصوف

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 3 قدم 3  (دفعات بازدید: 2260 بار)

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
سوال 3 قدم 3
« : 08 سپتامبر 2012، 10:14:08 am »

3-ایا خداوند را در زندگی خود کنار گذاشته اید؟یا گذاشته بودید؟مثال بزنید.
خارج شده است

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
پاسخ : سوال 3 قدم 3
« پاسخ #1 : 10 سپتامبر 2012، 11:32:24 am »

در گذشته خدا را کنار نگذاشته بودم بلکه بخاطر افکار و باورهای غلط و کارهایم از خدا دور شده بودم
ولی امروزه با کار کرد قدم دوم و گرفتن تصویر ضحنی از خدا با خداوندی مهربان اشنا شدم که قدرت ان را
در قدم اول و دوم پیدا کردم و روند ایمان اوری من بالاتررفته.امروزه فهمیدم که خداوند من را دوست دارد و در همین سوال میتوانم دوباره او را پیدا کنم :rose:
خارج شده است

sajjad.k

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 247
  • خدایا آنم ده که آنم به.....
پاسخ : سوال 3 قدم 3
« پاسخ #2 : 17 سپتامبر 2012، 06:19:48 pm »

در گذشته اگر به موفقیت میرسیدم ان را کار خود و سبب همه ی بد بختیام خدا رو میدونستم
در گذشته فکر میکردم که خودم به تنهایی بدون کمک خدا میتونم از پس همه ی مشکلاتم بر بیام.
خارج شده است

dfter2x2er

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 12
    • bcd855
Around the flexible _62
« پاسخ #3 : 06 آوریل 2016، 07:53:28 pm »

. A pair of black eyes wet wet wet, fundus streamer slowly, hidden endless love. At the moment, as long as the prime Xiulve hook a finger, he will hit the past, smashed to pieces. But that man is always stern manner expressionless,hogan outlet. Finally Zhang Hua defeated, hang Mou, if there is no sigh. Then the hand pull hair ribbon, waving the sword without hesitation, the waist long hair wisps of cut down. The black hair has become out of order, his wrist turn, the blade against his cheeks, hard to draw. Handsome face immediately emerged a bloodstain. Zhang Hua seems completely not feel pain, a knife to draw down, not for a long time, it is bloody, unrecognizable. In practice be startled at until this time,golden goose uomo saldi, just return to God, suddenly up, said: " what are you doing? & quot; Zhanghua doesn't answer and redraw the few after, the dagger to throw,goyard prix, eyes faint secretly, surface neither sad nor happy, yiziyidun said: & quot; I become the ugly, dare not to see you!! " said, pulling mouth smile, walk away. This is what you want. He continued as king in his romantic fox. He then went on to do his Willes fairy,scarpe hogan outlet, the five hundred years of love hate imbroglio, all is fleeting. From now on, two will not,sac goyard pas cher. However, in Zhanghua turned to leave the moment, prime repair suddenly steps have been taken, the pulled his sleeve, directly to the people around in my arms in. " hey? " Zhang Hua spent stay back, what big eyes. With his scarred face, really terrible. It will be a prime repair eyebrow pick, regardless of whether the pro on vague NOM: " you this... Crazy..! " while the curse, while kissing more hard up, he was simply to swallow the belly. Zhang Hua is shocked. Stay for a while, just move his arms, firmly hold the waist, and then do not let go. After the kiss, repair like suddenly wake up to do it on our own folly,hogan outlet, flustered don't open eyes,ugg soldes, hate hate pushed Zhang Huayi to. But Zhang Hua refused to let go easily? Arms tighter, does not put, smiled said: " I had for you crazy, how do you know now? " repair in Cu Cu eyebrow, sometimes hate yourself too softhearted, sometimes hate someone cunning, only the last sigh out loud. Even and beat and scold, Lengyan, this stupid fox refused to leave to destroy their looks,hogan interactive outlet, it did get no longer meet. In the face of this infatuation, he is not fond of the truth? If it is already make the heart of stone, around the tender feelings. Zhang Huaman is thinking, hand touch bloodstain face, low murmured: " I have now...... cannot find your own heart. " " it doesn't matter, I know where it is. " Zhang Hua press his chest, smile, " however, you are absolutely notRelated Articles:

Turn half a year back to Guangzhou

In winter,

Life is an

Finally, waiting with a dream to heavy mature. Signature. Time flies, the seasons. I still remember the past, once you have. In fact, in the very early days and wanted to write down with you about an article, but until now it dropped the pen. Don't know why ever did not write, or not, or do not want to; or let it lie in the heart, or to make it in time with a long time passes slowly wake up, no sleep.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
Weak water three thousand _96
« پاسخ #4 : 08 آوریل 2016، 05:24:06 pm »

With the great lady general sister but she really can not be compared, who also have a clear body spin no aura". "Who are you?" the man distressed by servant up, it seems that his arm is afraid to waste, dust that foot is not. "You also ask God with the name, you give me remember, this is not the end, as ye go back to find you." This dust wind don't want to stay, the little sister-in-law has enough trouble made,hogan outlet, he also did not want to let people know his identity so early, the top priority now is to get her back, go back to find the son of a bitch. Whatever the cause, the more big knot. Blame him who is not offended, but with his big favorite female! "You..." The man is like wind fierce eyes shocked,golden goose saldi, stammered dare not say it, let the servant hold dares. "We go." Dust wind turned to go,golden goose scarpe donna, he helped to keep up with the busy Qing xuan. "Miss, please stay!" the song for woman caught up, fell to his knees in front of his. "Miss Wan soft thanked for saving, no thought report, please by I worship." He began to knock! "Oh, you don't get up, I knelt down, Cui Liu you to lift her up." He pushed a nasty, beside the green willows, affects the shoulders, can not help but "hiss" gasped, even just by that man grasping a pull between strain. Cui Liu heard sound gas pumping necklace, busy to catch her: "how miss? What is not hurt?" "OK, may be pulled. Let you help people, don't just stand there,golden goose, my grandma?" He just want to reach out and enjoy the green willow a burst of chestnut, the next moment has been clear and hold spin restless hand: "don't move, hurry back to find a doctor to see, can not hurt." He Qingxuan grateful to considerate,goyard prix, back to her a big smile. "The girl get up fast, my lady can't stand this." Cui Liu hand raised a virtual soft wan. "Thank you, miss." The woman insisted to his knock a head, getting up. "Really, no thanks, I don't do what I was in trouble. Do you want to thank you thank him." He turned and pointed to the side of the dust in the wind. Look at the dust wind around the spirits face crumpled with necklace, at the corners of the mouth smile. "Thanks childe." "A girl do not keep in mind." "Oh, yes, you should pay more attention to some,scarpe hogan outlet, it is far from the point,nike tn pas cher, I'm afraid he will trouble you." He turned and walked two steps, he did not forget to remind the back. "First is Guzhe yourself." With a low voice,tn homme pas cher, Luo has stalked over mark. "What are you doing here?" "He saw." The wind and dust cleaning with rotary bent bow. Los mark frown slightly swept them, light way: "do not need a gift." Then a long stretch will help him to necklace.Related Articles:

Protect th

Third golden _220

Waves _110

Youth beautiful flower girl, some for forced by family circumstances, some natural worship character, with older than their own what the rich by hooking up with a piece of, is also a common thing. But Chen Li just is the kind of leader with the crowd. Just middle-aged, in the prime of life, dress, grade extraordinary and standing posture and facial expression also faint to revealing Zoran temperament, a look at knew pampered, of good family, non Fugicque.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Do not regret the eighteen year old
« پاسخ #5 : 10 آوریل 2016، 06:17:15 am »

< br / > 17 years old. I hugged such as spring rolls; across the hot and fiery summer; and kissed the fruits of autumn; sent to pass through the cold winter frost. Today is a water bridge,goyard prix, 100 garden of flowers in spring. I grow old.
 entered at the age of eighteen,hogan sito ufficiale, I will support the snow baptism,scarpe hogan outlet, here I will confidently said: "let the storm come with some of the fierce" I do not fear,hogan outlet online, do not regret it.
 with the perseverance and hope go after 18 years old not regrets dream,sac goyard pas cher, blessing themselves to,scarpe hogan outlet, let hope blossom in the eighteen years old. The.Related Articls:

After 90 of our _0

Look at those who love -- debauch of no great impo

Sorrow is brewing, the injury is release,love is life the most gorgeous of an illusion, too tea millet, sometimes, come to the end of the road to the horizon, also do not want to wake up. Love is a false need to continue to be proved, as fireworks lit to see the brilliant need.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Small business card big problem
« پاسخ #6 : 26 آوریل 2016، 01:47:42 pm »

general information on the name card can be divided into seven parts:

the following points need to pay attention to:
MINGChen
Lector
 (1) on the names of writing, generally follow from place names to the names of the writing.
 (4) Chinese names,golden goose sneakers, the names are written in Chinese pinyin. Some translation methods can be different: such as Zhongshan Road, was Zhong>
 (2) address in the name card, should keep the certain integrity. Number and street name can not be written separately,hogan outlet online, must be on the same line,hogan sito ufficiale, do not break. A name can not be broken.
< p > General Order: room number doorplate - street name - the name of the city and the province (delta) state &lt,louboutin pas cher soldes; />Room * * No,nike tn requin soldes. * * * * * Road (street). * * * City
**** province ****** (zip) < br />***** (2006-20),
 (3) can have a different number of Anglo American writing,hogan outlet online, English writing can write English No. 26 26#.
 we have a look at this business card example:
Harry16075767
Fax:
E-mail: [email  /&gt,hogan outlet;No. protected]Hebei CityWeb P.R.China

1. company name (the name of company) < br />2. my name (person's name) < position of />3., title, title (position, title) < br />4. company (the address address of your company) < br />5. telephone number (telephone number) < br />6. pass real number (fax number) < br />7. electronic mail (e-mail address),goyard prix, head
YING ENGLISH SCHOOL
Tel: Zhongshan.
But people in the workplace for
 name card. In business activities, exchange name card is a very popular and very important activities. For those engaged in foreign trade and foreign exchange business professionals, their name card printed on English is very necessary. The name card English what are the requirements? Please listen to my small talk.
Related Articls:

Interim Provisions on mergers and acquisitions of domestic enter

Click to enter: 64 year old Judy Ongg at the age o

Will - Smi

According to Hong Kong media said, dingzigao already predetermined sanatorium and hospital, 28th floor rent 10000 yuan top suite, due to the shortage of hospital beds, to advance reservation, they want to advance payment of 1 00000 yuan to leave the room, the statement also should be carefully kept confidential. The hospital immediately ordered the outward leakage is not allowed.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Zhang Zhaoyang and Ding Lei why don't you get married
« پاسخ #7 : 05 مه 2016، 11:31:23 am »

however, but people get good luck. Ding Lei and Zhang Zhaoyang are still single, and their personal problems are as slow as a snail, relative to the rapid development of their rockets. What are the reasons for their singles?
 Zhang Zhaoyang earlier told the media that his life "has been in an unstable state," "too much of an inner feeling" and not feeling the urgency of marriage when it comes to marriage. People who understand Zhang's evaluation is a very sincere person, each love life also relatively single-minded, even to the pursuit a cruel point,air max femme pas cher, whether on their own or others, and absolutely can not tolerate the slightest real.
;  < p > was born in the early 1970s China Youth Ding currently holds a 58% stake in the Netease, he was brilliant, worth billions of dollars,golden goose scarpe, and Netease CEO, social status is very respected; and Ding counterparts, the same expensive Sohu CEO Charles Zhang, with his Massachusetts and Dr. Institute of Technology Master of good educational background and the media in high-frequency appearance rate become a high-profile star entrepreneurs. Many young, mate choice in the heart of women's fashion at the highest point of the two will be the "attention economy" to maximize the "Diamond bachelor.
 and long with a pair of baby face Ding Lei, have a landscape of love. Ding Lei's girlfriend is a Taiwanese, 8 people in Guangzhou two years ago, Ding Lei,hogan sito ufficiale, then the beginning of entrepreneurship,goyard soldes, there is nothing. Ding Lei said,sca goyard pas cher, for he is such a busy man,chaussure tn pas cher, through the trials of a long journey is amazing. Ding's girlfriend, give a person at first glance, the feeling is absolutely pure female college students,hogan outlet, two personal feelings or, indeed,tn requin pas cher, "childhood" (Ding language) but, Ding Lei has always been convinced that "wealth is really too important" "wealth can not only bring self-confidence, but also can bring life dignity." He thought that "a man must first have the economic base, in order to ensure that the future life of happiness." So Ding Lei still hovering outside the siege of the outside.
Zhang Zhaoyang and Ding Lei: why don't you get married?
< p > was born in the early 1970s China Youth Ding currently holds a 58% stake in the Netease, he was brilliant, worth billions of dollars, and Netease CEO, social status is very respected; and Ding counterparts, the same expensive Sohu CEO Charles Zhang, the annual "Forbes" mainland China rich list and fresh out of the oven. Sohu Ding Lei and NetEase Zhang Zhaoyang is still ranked in the forefront. < br / > see here, the vast most readers think I then again to talk about money wealth, don't worry, I say this is not money, said money is cheesy, the topic is about their marital problems.
Related Articles:

Peru seize

Refrigerator storage preservation method

nike tn officiel  exempt from further expand the s

But the fairies had her blessed so she just got beauty rest. For a hundred fifty years she missed balls and film premieres, till prince charming came along singing out a cheerful. Kneeling down he say her cheek hoping that she'd wake and speak. Sleeping Beauty raised an arm reaching for the snooze alarm and her waking words were these:just need five more minutes please."
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Cloud face will fall.
« پاسخ #8 : 20 مه 2016، 09:43:49 am »

you are a curtain, quietly rolled.
Cloud face will fall.
< p > you, if in the smoke is curling up in the air, only cloud to tightly around you; you if the red lights waning place, only gently close your eyes, can listen to you; you if in the street dust, only playing a hand Acacia song to touch you reach the figure.
< p > and, when you listened and heard the gentle breeze, smell the fragrant flowers, touched the snow, see the bright moon, only know how to cherish a burial clothing, the youth is put in the water, I do not know whether you forget, where the wind blows, in place of flowers, in the snow, under the moon, had so a piece of Cheng Huang Cheng Huang rape flower field; when you are immersed in the romantic,hogan outlet online, laugh have laughed that accompany you grow up the rape flower field?
< p > but, I am stranger cliff on a piece of unyielding, tenacious rotten, I'm not pepper room temple in the celadon vase, beautiful shell, but no heart, I in the wind and snow rain proudly upright, passers-by far view your face. Several degrees of wind and rain, a few degrees of spring and autumn, a few degrees of sunset red, but only you, have been waiting there. I said, afraid he rich, the flowers bloom, only Zhuyan changed, gorgeous palace is not the best place to go, only the horizon is my best end result. I said, you really fickle and can cut all; high-ranking necessary to pay the price,hogan outlet, how can I get rid of the predetermined fate. To superiors, to a greater extent in order to control their own destiny? We are in pain gradually mature, also between the emotion of the eroded. You said I was too proud, never bow, but I feel that sometimes so unbearable. The past, all the feelings at the time of fly ash annihilation.
 when ten thousand birds perch in the forest,golden goose saldi, choose to make cold branch not to be willing to perch, do you know? That is a noble loneliness. Do you know? The lonelycold shoal, the moon in your heart, but lonely sky Pleiades star?
" a Confidante old Fanghua moment. " want to finish, this may be the time to the roots of the old easy to explain it. If the city has vanished, I wonder if you can put down the heart. Enjoy life better? I wonder if you could regain the pure twilight of that year? Whether you will stand alone at the willow bank, holding a sandalwood comb, wash the thousands of black hair,golden goose outlet, comb down that is filled with resentment?
< p > I hand pick a flower proud Hongmei, covered with a thick robe and smelling the fragrance,hogan sito ufficiale, quietly standing, do not look at the past transmigration under flow. Personnel when changes,scarpe hogan outlet, like flowers Yan,hogan outlet, although installed on the tree a winter, north wind cleared, but not the years unease.
 we, after all Confidante easy old,louboutin pas cher, eventually grey-haired. Doctor Confidante, a world of youth. Fireworks easy cold, leaving only residual cloud...... Is a solo figure who in the dark? Who is to pick up the lip slide down the tears? Confidante easy old, with sorrow sounded, beautiful Confidante will smoke jade yun. I do not know who in the world is not cleared on the stage, to eternal youth?
Related Articles:

The direct

Rain, rain dream, rain for you

Love is love, love is youth

Every night when I used a mobile phone, the phone alarm set. My mother likes listening to the Phoenix legend on the moon, I'll put it to ring the alarm, she wanted to wake up to more comfortable, is booked, I would put my phone quietly back into her pillow, she has slept very familiar, has always been too tired. The second day in the morning, the bell will be on time to wake her up, in fact, sometimes when I do not sleep well, I will be awakened by the bell.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204

Tencent officially announced the opening of the third party application providers will be docking 647 million QQ users
Q+ open the Internet, are you ready?
, QQ as early as 2006 had been brewing in the open plan. QQ2009 lasted three years developed, this version is called "the third generation of QQ platform", inside the Tencent company called "Hummer (Hummer)", take a brisk, and in technology specific performance is modular,nike tn pas cher, component.
< p > in QQ open framework, Internet users no longer need to face the cold operating system, a no longer has a terminal, operating system, scene constraints, covered with rich applications,hogan sito ufficiale, more colorful, more personal online network life is coming. And third party application developers will be available through this platform to provide services directly to the QQ users. An open, more intelligent community operating system will be with the gradual maturity of Q +, in the next few years show in front of the public, whether it is industry, third-party application developers or users, will benefit from it.
QQ
< p > IDG May 16 news, on May 9,scarpe timberland outlet, a entitled "the future of the Internet, are you ready??" advertising very prominently appear in a prominent position in the mainstream media caused a lot of speculation in the industry of QQ open. After a lapse of a week, on May 16,nike tn requin soldes, Tencent QQ through the official website (to) officially launched "Q", and issued invitations to third-party developers, hope for the future with you together to build the Internet. Industry generally believe that following the open qzone, Tencent QQ open is undoubtedly again to trade with the third party injected new vitality,air max pas cher, move will also enable Tencent to open the whole strategy tends to be complete.
In fact,
 social network integration and sharing of the Internet on the fast lane
QQ2009 until 2011 of the various versions are based on Hummer platform development. Modular architecture allows each function or application can be updated at their own pace, rather than all of the updates are concentrated. This platform has been open to the prototype,hogan sito ufficiale, but mainly for the business sector to operate within the company. This is also a process of internal testing. On the one hand to wait for the maturity of the platform,bottes ugg pas cher, on the other hand is also waiting for the Chinese internet".
 with the gradual maturity of China's Internet industry, as well as Chinese Internet users on the QQ application scenarios, functions >
 in the windows operating system under the
 has nearly a active account of QQ, has been the Internet portal of most Chinese Internet users. In a long period of time, just entering the information superhighway of the majority of Chinese people believe that, the Internet is on the QQ". And now with the introduction of Q+, in addition to QQ available to the majority of users of the service, the third party developers can also be combined with the identity of the author,hogan scarpe, together with the Tencent to provide more detailed, more targeted services for QQ users.
After
Related Articls:

Baidu and the 360 war upgrade

Internet w

Gem 48 com

It is reported that Qiyi video using a variety of advanced P2P technology, built-in accelerator, the user after loading, whether it is through Qiyi video or directly through the web page viewing Qiyi video content, will receive the acceleration effect, in the same network environment to get better viewing effect.This feature is expected to be launched in the near future.
خارج شده است

fgh0z1tersx

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • ijk085
Implementation of the overall construction of mora
« پاسخ #10 : 12 ژوئن 2016، 06:54:53 am »

Implementation of the "overall construction of moral education system" research experience
 now in the implementation of the subject of the campus culture change,hogan outlet, let me feel to the education of students which can be limited to a moral lesson, but everywhere in, always some.
 now in the subject of the implementation of the school organized a lecture, topic research to make me know more. Remember last semester moral education field in the salon, the activities of the theme is around how to make students happy growth, in order to effectively implement the theme, before we are reading books,zapatillas new balance baratas, surfing the Internet to obtain information, activity theory will be combined with own education practice and colleagues share. This check, a node,hogan outlet, say that we are in the presence of all the teachers feel the moral education, especially late teacher talking about the problem of children education measures, colleagues in the depth and breadth of wisdom,golden goose outlet, I recognized that the implementation of the diversification of the ways of moral education.
 implementation of "the overall construction of moral education system" research experience
< p > we all know there's a kind of insect in its weak hour ugly and matchless, but after continuous nourishment, a few months later will break the cocoon into a butterfly, adds beauty to human life. In recent years, our school in the implementation of the overall construction of moral education system, "the subject of research we have experienced the numerous studies, carried out a number of activities, in the learning activities, the baptism, let me on moral education of understanding the cocoon into a butterfly in a transformation.
< br / > now in the implementation of the subject and research, through repeatedly class appraisal activities, special events, my classmates and I face individual students are concerned about the topic,hogan sito ufficiale, one student "common disease" and careful preparation, careful held and activities in the see, play, assessment, painting and writing, so I feel that students' thinking and behavior deviation should be in silent drizzle correct, really get twice the result with half the effort.
< p > our object of education is human, for thousands of years,nmd running femme pas cher, whether it is China's Confucius stands in the "Xing Tan" and Aristotle in the west station in his garden, are facing the living education object. Today in the fast changing society, today the high development of society,air max soldes, education object. It needs more courage to face life, to face life happily, the wisdom to face life, and give them courage, ability, we should teach them to,cheap pandora charms, inspiring them to. And my school to carry out the overall construction of moral education system in this a series of activities is the Dongfeng people to recognize, feel, I firmly believe that the "Butterfly" I will make my education object happiness, happy face life with fresh vitality.
 had to remember that the implementation of the subject before the study of moral education, moral education is the best education is the best way, education is also a student thinking, behavior deviation can be solved when the conversation.
Related Articles:

Report on

Personal s

Our team has four members of the team, in the face of heavy production tasks, we know that "blacksmith must own hard truth, since the development of" four base "construction work, we in the party's guidance and help, actively fully serviced with a strong team members, establish and improve the work system, strengthen professional knowledge learning, to further enhance the team's cohesion and combat effectiveness.
خارج شده است

این صفحه در 0.074 ثانیه 23 نمایش داده شد.