انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

پيام من نظريه فلسفی نيست، بلکه نوعی کيمياگری است! دانش تحول روحانی است بنابر اين فقط آنان که مايلند بر آنچه هستند بميرند و دوباره متولد گردند؛  فقط اين عده از مردم با شهامت و شجاع که معدودند آماده شنيدن پيام من هستند . زيرا شنيدن اين پيام نيز مخاطره آميز است . با شنيدن شما نخستين گام را برای زايش دوباره برداشته ايد. پيام من چيزي كمتر از مرگ و زايش مجدد نيست!

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سوال 14 قدم3  (دفعات بازدید: 1860 بار)

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
سوال 14 قدم3
« : 29 سپتامبر 2012، 10:35:27 am »

14-مفهوم سپردن به خدا چیست؟
خارج شده است

حسین فردین

• مدیر انجمن
  • کاربر نیمه فعال
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 313
پاسخ : سوال 14 قدم3
« پاسخ #1 : 08 اكتبر 2012، 10:16:56 am »

سپردن یعنی واگذار کردن
یعنی من خداوند  را به عنوان امین خود انتخاب کردم و کارهایی که من نمیتوانم انجام دهم
در حد اختیارات من نیست را به خدا بسپارم تا او هر طوری که صلاح است اقدام کند :rose:
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
Calligraphy
« پاسخ #2 : 16 آوریل 2016، 09:43:22 am »

< p > written originally is a kind of tool, but the once a calligraphy pupate into a butterfly, butterfly immortal,jordan pas cher, the achievements of the beautiful life. I do not know who is the brush compared to candles to give his lover, gently song: give you a weasel hair now and never lit the candle will not be extinguished. Yes ah! Brush, not lit candles, put together with the China calligraphy cultural history glorious and resplendent shine.
< p > gently open the admirable Calligrapher's works, a sentiment awake, Wang's work to reach the acme of perfection, wonderful, search as they admired the vocabulary also difficult to describe the profound and beautiful. Liang Wudi Xiao Yanping Wang Xizhi's Calligraphy: day tour group of the sea play, maizuru. How many dynasties make painstaking efforts and ultimate life follows, eventually catch up. The works of Yan Zhenqing massiness, of primitive simplicity, vigorous,scarpe hogan outlet, like a 1000 year old clock,hogan outlet online, each texture are a story, each a separate individual mannered will resonate with the vigorous. Liu Gongquan calligraphy dignified comely, like Xiaojiabiyu River Sha washing next door Mei, or jogtrot, words and deeds, smiles, and compliance,golden goose saldi, according to Shou, gentle and elegant. Ouyang Xun's calligraphy,air jordan pas cher, wind crane bone, like a profound martial arts Paladin, a bold and beautiful. Zhao Mengwan neon beech fine linen bun find dangerous Yan neon Niao stem blanket Sanqu OHL Jinghong tree g,scarpe hogan outlet, Mou access xan fern 9 Chu by Di Mu Fu Tuo buried see women can bad Na Shou Shang Wu Lapel surprised heir graben but clip crescent gluttonous earthworm perch shop at the remonstrance support brain Mei fear, Mu ceramic thin, sprout transient = Ficus greasy Ye muscle @ were beech pancreatic adorned thigh gushes forth posthumous Xie girdle Jian were vexed,nike tn pas cher, and mechanical angered shading starlings. The basin barge tomb rates I,
Calligraphy
< p > a soft rice paper, a piece of floating clouds and dancing in the clouds is song of the soul, and thousands of years of history of the echo. A piece of calligraphy, there seems to be a clever text between chime music came, not reminiscent of long history. Han gown with wide sleeves of the literati, ranking high temple officials,nike tn pas cher, much Fu and memorials. Many Xiwen and Carol, the crowds coming, were drowned in the dust of history, but the like geese sleep in the son-in-law Wang Xizhi's voice still ringing in, leaving the eternal good words.
Related Articles:

Dad where to go to other people's children.

For the fi

Ashes From Fireworks

You have to take the risk, too. In the pan view, the child needs a complete home, but also the biological parents. Go from here, you need to see what kind of life, you are to pay attention to personal feelings, or the emphasis on family values, what kind of thinking, will make what kind of decision.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
Featured humor cold joke
« پاسخ #3 : 21 آوریل 2016، 12:28:42 am »

< p > 3, a jewelry businessman panicked and rushed into the police station report a case to the security authorities, against the pol.ice said: "just now there is a car set, set, container car open to my shop before, open the door of the box, from the inside run, run, run out of an elephant. The beast top, top broken window glass, stretched out his long nose, beads, beads, jewelry,hogan outlet online, ran to the full volume, then drill into the container,hogan outlet online, the train started, and drove the,!&lt,chaussure louboutin pas cher; p > style of rigorous pol.ice asked: "did you see clear bandits appearance? It is an African elephants and Asian elephants?",
, 2 years ago, a small remote village just electricity, every family on the light bulb. An old lady did not know how to turn off the lights, like a kerosene lamp for a long time, still not put out.
 explains: "the ears of the Asian elephant are a bit smaller, and the African elephant is a little larger."
 likes it, but I never slept.
< p > owner regret, pushing his machine, the farmer dismissive: "want to hang me this sell scrap? Those that had obviously been refurbished machines, configuration and rotten, even the" angry birds "are not playing!",
 4, do you like "Sleeping Beauty"?
Pol.ice
 third days, she put on a blue swimsuit, the husband or even the head does not lift.
 "what's the difference between them?"
 she said to herself, &quot,scarpe hogan outlet;this new thing is great, but it's still a storm."."
 to the fourth day, the wife simply do not wear anything, standing in front of her husband,hogan sito ufficiale. At this time, the husband finally raised his head, said: "the day before yesterday, you wear a red swimsuit, really very beautiful,hogan sito ufficiale, very sexy. Yesterday you were dressed in the a navy blue suit, is also very beautiful, today how the body transparent swimsuit so wrinkled, and the ironing out......"
 the jewelry dealer shouted: "my God, have you ever done a robbery before? It's a silk stocking on its head!"
 second days, her husband is reading the newspaper, she was wearing a red sexy swimsuit, in front of her husband, her husband or not look at her.
?"< p > owner chuckle to oneself, is there such a fool? Too one by one to offer too much trouble? Hatchet man waved and said, "5100 kg, just pick!",The
 5, a farmer on the county into the store to buy a mobile phone, asked: "how much is the mobile phone
 6, Xiao Ming has been on the big three, or no girlfriend. In the bedroom of the elder brother's encouragement, he decided to pursue a favorite girl.
 choose a high-grade ultra-thin machine, weighing two two, one thousand yuan.
 1, one night his wife can not wait to hold her husband in her arms: "dear, I want to........." Her husband holding a newspaper, don't even look at a glance at his wife. Then,scarpe hogan outlet, his wife angry,air max 90 pas cher.
Featured humor cold joke
Related Articles:

Personal job summary primary school teachers in the first half of 2015

Being a ma

Nine words

Love and pain are the soul, love is also rich, pain is also wonderful, because that is the most precious life with human emotions! Love and pain are twin, inseparable, so even if sometimes painful, or willing to stick to love in pain, love to pain.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
Martin Eden (MARTIN EDEN) the sixteenth chapter _ English novels _ English readi
« پاسخ #4 : 26 آوریل 2016، 01:42:18 am »

Good of me workin 'like a slave all week. A-savin' minutes,ugg pas cher, AN'them a-comin' AN'ringin' in fancy- starch extras on me? This is a free country,hogan rebel outlet, AN'I'm to tell that fat Dutchman what I think of him. An' I won't tell I'm in French. Plain United States is good enough for me. No, no, no a-ringin'in fancy starch extras! & quot;
/>" We; got to work to-night &quot,hogan roma online; said the next moment he reversing his judgment and surrendering to fate,hogan outlet.

Olympic English 1000 -- what kind of shoes do you want to buy

The spread

Great ecological changes on the Antarctic Peninsula

As a member of the workplace, we must go out to work. In order to make their work more efficient, we need to identify the relevant matters in advance and the other side, this time, the phone has played a very important role. You can use it to solve many of the problems that face to face! This issue, we have to learn how to use the phone to make an appointment and solve the problem. Office ASSISTANT: good morning.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
I really miss you, I really care about you
« پاسخ #5 : 21 مه 2016، 01:28:13 pm »

I really miss you, not because of loneliness, I miss you,hogan outlet, but I want you to be lonely. I don't know what you're doing right now, you're missing me too.
 actually, I really miss you. Because I want you to call you, but I deny that I miss you. The heart is clearly not the way to think, but it is so to tell you. Maybe you are right, but I do not want to admit that.
 I don't want to give you more pressure. I just want to work with you. I know, if you really stay with you, I can not be so tired as it is now.
 really miss you,hogan outlet online, I really care about you,nike tn requin soldes, but I do not come out. I remember you asked me many times, you will come to Shanghai for me? I smiled, maybe I will!
 forgive my wayward, I also love you. Just, I'm afraid I will love you and not yourself. Not that I am not brave, but I want to use their own industrious hands to create their own value.
 really miss you, every time I think you feel very sweet heart. Although you are not in my side with me, but there are your love for me, for my love, for my missing is enough. I am a very easy to meet people, I love you, you love me, enough for me!
 I know you love me, you love me, give me some time, I will go to your side. Let my love slowly close to you, slowly close to you, only in this way, I will not be afraid.
 you think I, I think you, the world can have a few people can say clearly. I love you, you love me, maybe this second I love you, that second! Man is changing, the world is changing, we are all changing. Who is who, who is the only one!
 really miss you, I want you in every night. Because I want you, will feel lonely. All this is because you are not in my side, so I just miss you so much.
 I really miss you,scarpe hogan outlet, especially when it's raining. I hope the rain in the rain, with you by my side. Originally I am thinking of you,ugg soldes, I miss you. I wonder if you are thinking of me when I'm thinking of you.
 really miss you,air max pas cher, I really want to tell you. Now remember, I never said to you sweet and sweet words. I am a real person, can think of, can remember, does not mean I miss you.
 was very fond of this song,scarpe hogan outlet, every time I hear this song, will give me a great shock. Especially the song out of the number of male and female female thoughts of love.
 really miss you, I really want to tell you. However, every time the words to the mouth but said not to export. Every time I call you, you are always the first to ask me, is not to think about me. I said with a smile, is not it, I am looking for you something!
 I love you very much,adidas yeezy pas cher, but I don't want to depend on you. If one day, I accompany in your side, you must be more tired than now. Because you have to take care of me, and our future.
Related Articles:

Classic li

You listen

Heart pale as tea......

Only a life on the edge of love letters, essays and so on, that is honest, tongtongkuaikuai a one-sided view. World is so vast, we staring eyes, face horizontally, vision or provincial poor dog stared at meat, bones, what taste to the care of the next and the dog? As for the usually called prejudice, had to aim than shooting, with an eye to see. However, some people think that it is aiming things in view of hearts.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
QFII for 23 consecutive months to open new househo
« پاسخ #6 : 27 مه 2016، 07:51:25 am »

in addition to QFII, outside the capital is also through the RMB qualified foreign institutional investors (RQFII) to accelerate the entry into the A unit. A share market as a direct investment of new channels, since mid November, RQFII is also continuing net purchase. Data show that in the Third Plenary Session of the decision within a week after the announcement (November 18th to November 22nd), Hongkong 9 ETF RQFII received a total of nearly 1 billion 500 million yuan net purchase. Among them, the proportion of China and the Shanghai and Shenzhen 300ETF net purchase of up to 14.22%, about yuan of capital inflows, A shares in Hong Kong to become the largest source of ETF shares in Hong kong.
 in fact,air max 95 france, this year,tn requin pas cher, QFII account enthusiasm has been high. This year in May to August, QFII accounts are more than 20 households,nmd runner femme pas cher, respectively, for households in 22, 29 households, 24 families, 21, September and October, although less than a few months ago, only 17 households, but in November, QFII accounts number again more than 20 households, and compared with the accounts at the beginning of the year growth more than 58%, showing that QFII stability of enthusiasm into the pace of the city.
< p > morning news (reporter Wang Jie) in spite of a shares to close out a long piece of Yin,spaccio golden goose, but this does not affect the QFII (qualified foreign institutional investors), the pace of. Yesterday, display in the company's release of the monthly, QFII in November this year opened a new 22 A-share stock account, this is the QFII for 23 consecutive months appears to open a new account,christian louboutin pas cher, the sustained and steady the pace of the market is very obvious.
QFII for 23 consecutive months to open new households
 and until the end of the year, the Chinese and foreign investment banks to sing more than A share market. Analysts generally believe that after four years of weakness in the market, 2014 is expected to become the starting point for China to move towards a new round of reform. Currently, including Goldman Sachs, gold, Shen Wan and other Chinese and foreign investment banks,hogan outlet, are on 2014 A share market performance is full of optimism, gold companies and even boldly predicted that 2014 A shares will usher in a reversal. Market participants believe that the smart QFII are clearly not miss A shares in the last few years, some of the difficulties involved in the opportunity to open an account and the enthusiasm of the market is bound to continue to rise.
The month of
< p > the company yesterday released the 2013 November Monthly Bulletin of statistics show that in November this year, QFII in the Shanghai and Shenzhen stock markets the new 12 and 10 A-share stock account, in Shanghai and Shenzhen Stock Exchange,hogan outlet, the total number of accounts to 569. This is the QFII 23 consecutive month,hogan sito ufficiale, the month of new accounts.
11, Zhou Xiaochuan, governor of the people's Bank of China said that to further expand QDII (qualified domestic institutional investors) and QFII subject qualification, increasing the amount of investment, the conditions are ripe to cancel the approval of certificates and quota. And as of November 29th, the foreign exchange bureau of the cumulative approval of QFII investment amount of $.
Related Articls:

B shares to withdraw from the

steel, cement plate see hi

A shares pit father big self-help

Buffett shareholders' meeting is to teach you how to make money, the general meeting of the shareholders of the Alibaba to share with you how to do business, how to deal with difficulties in the process of doing business. We hope that the general meeting of the shareholders of the Alibaba to make the world a small business from the sharing, the experience.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448

< p > the investigation, the gambling web server in the Philippines, CANDU staff through the client directly connect to the web site for betting can also be Republicans and others on gambling, the site responsible for clearing win and collect commissions from. Site also through the development of a large number of 20 thousand yuan deposit margin super members, for its website to open the room to participate in the development of the participating staff, and to give a certain percentage of the commission. According to statistics, in the past 6 months,tn pas cher, the illegal profits of the criminal gangs more than 200 million yuan. At present, the case is under further review in digging.
< p > it is reported that since May this year, Lianyungang, Jiangsu public security organs from together to participate in online gambling losing large sums of money to start job occupation case clues, found offshore gambling sites within the territory of China wantonly development agents and organize online gambling activities, the wager ball plate is very active in the World Cup, has let the ball disk, ball size, wheel, the championship index and other content on gambling.
< br / > the Ministry of public security after receiving the report, immediately set up a task force, to gradually identify a by the domestic and foreign persons in collusion with each other,hogan sito ufficiale, many provinces and municipalities of China large network of gambling crime network of radiation. On July 4,hogan outlet online, Jiangsu, Guangdong, Fujian, Gansu Province public security organs unified carry out net action, destroyed the casino transnational crime syndicates major domestic gangs, the main organizer Hwang, horse and other 17 major criminal suspects arrested, confiscated,hogan sito ufficiale, frozen gambling more than 3000 million yuan.
< br / > the Ministry of public security, the relevant responsible person said, according to the gambling illegal and criminal activities of the new situation and new features, the public security organs will further strengthen key areas, key areas against regulation, focus on combating the casino, gambling and other crimes, organizers, operators,hogan outlet online, the profit and behind the umbrella,golden goose outlet, resolutely curb the spread of the breeding of illegal gambling problem. At the same time, welcome all sectors of the community and the broad masses to actively report gambling clues, the public security organs will each verification, severely punished according to law, and be rewarded meritorious people.
During the world cup, the police cracked a major gambling case involving more than 18 billion gambling ball
< p > Xinhua net Beijing on July 12 - (reporter Baiyang Chen Fei) 12 reporters learned from the Ministry of public security, during the world cup, the public security organs to crack down on gambling illegal and criminal activities,goyard soldes, the detection of a a number of major gambling cases,ray ban wayfarer outlet, 108 suspects were arrested, involving more than 180 billion yuan.
< p > reporter learned that this year, the Ministry of public security deployment of the public security organs continued to carry out the special action to combat illegal gambling, up to now has been detected casino, 7267 Gambling Criminal Cases and arrested the suspect 23000.
Related Articls:

Li Keqiang the development of

People's D

Beijing Me

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448

soon,hogan sito ufficiale, more than 100 students were sent to the town hospital. "The hospital immediately launched the emergency plan." Dr. Hu said. Due to timely treatment, most of the students in the relief of symptoms, back to school. Another more than 20 students symptoms, was transferred to the hospital for treatment of cancer in Fuyang city.
< p > Fuyang City Health Bureau relevant responsible person interviewed by reporters said,scarpe hogan outlet, after a preliminary investigation, students appear toxic reaction is the result of eating undercooked beans, the exact cause also need to further investigation. (Hu Yang reporter >
Anhui Fuyang hundreds of students eating undercooked Sauteed Green Beans poisoning
< p > May 23, over 100 students from Fuyang Yingdong school after lunch appear toxic reaction, was rushed to hospital for treatment. According to preliminary investigation of the local health department, appear toxic reaction to the students the school cafeteria eating undercooked Sauteed Green Beans. At present, most of the students have been back to school,hogan outlet, the school canteen was closed.
 "we were transferred to the cancer hospital in the evening of May 23rd, and it's much better now." Yesterday afternoon, a few students are playing a bit of the students said. The reporter understands, transferred to the tumor hospital of Fuyang City, the students have a number of back to school, when the reporter is interviewed, there are still 10 people admitted to hospital for treatment, be discharged.
 back to school< p > according to the new Wujiang Town Health Hospital of Dr. Hu introduced, yesterday morning, in the hospital to accept treatment and observation of thirty or forty students back to school, and the remaining patients earlier have been discharged or transferred to other hospital for treatment. In May 23rd,golden goose outlet, there were students who had a toxic reaction,chaussure tn pas cher, and went to the school to check on their own. More and more students to see the same symptoms, health staff to the relevant departments to report.
 yesterday morning, the reporters came to Fuyang Yingdong new town of Wujiang Beibei good primary school. The school responsible person said,hogan rebel outlet, this private school a total of more than 200 students, mostly left behind children, because their parents go out to work at school in general.
< p > Beibei good primary responsible person told the reporter, found that students appeared adverse reaction, school immediately to understand, found a toxic reaction to the students at noon that day is in the canteen, full of more than 100 people were taken to hospital.
 after lunch the students suddenly feel unwell
< p > yesterday noon, just returned from the hospital,air max 90 baratas, the school grade six students Wang Keming told reporters that 23 at noon, he in the school canteen eat green beans and other food, not long before have students said the body uncomfortable, and later he also feel a little nausea,hogan outlet, headache, vomiting and do not spit out.
 in a building next to the school, the reporter saw two cottages on the door is sealed (pictured above). The school responsible person told reporters that the Department has been the school canteen closure, the school opened a temporary kitchen, to be unable to go home to eat dinner for the students to eat.
Most of the patients with
< p > yesterday, the reporter saw in the primary schools in Beibei good, local health departments and other departments concerned personnel has arrived at the scene, the investigation.
 school canteen has been closed down

Related Articles:

Jiangsu nearly ten thousand students returned to the automatic isolation

Jiangsu provincial Party Secretary led a delegation to visit Taiwan to complete the $4 billion 100 m

Jiangsu Ch

Although there are many financial institutions at the job fair, the students who are seeking jobs are also many. Due to the number of candidates to increase, the more room for the selection of banks, many banks also significantly raise the threshold, and some directly in the recruitment conditions indicate the need for graduate education.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
Sale contract (two)
« پاسخ #9 : 12 ژوئن 2016، 02:18:11 pm »

had ten -- - ten - + - + - + - ,zapatillas air max baratas
3. commodity quality agreed by the two sides,air max baratas mujer.
 /
 first commodity name, type,air max homme pas cher, specifications, unit, quantity
2. the unit price and the total contract amount.
 /
Mode of transport:
 supply and demand sides in the spirit of equality and mutual benefit,zapatillas new balance baratas, the principle of mutual agreement,charm pandora outlet, the signing of this contract,golden goose sito ufficiale, the two sides abide by the executive.
Delivery time:
 /
 /
: - chrysene -: -: -: -: -
 /
 -- the top - the top - the top - the top - the top - "
2. quality of the goods, in accordance with the standard v. s.. (one may not exceed%).
 third commodity price and the total amount of the contract
 /
 fifth delivery methods
 /
 /
 fourth the packaging and packaging products processing.
 /
 had ten -- - ten - + - + - + -
1. commodity pricing, the parties agree to implement pricing v. s.. As a result of raw materials, materials, production conditions change, the need to change the price, the supply and demand sides should be negotiated. Otherwise, the loss caused by the default party to assume economic responsibility.
3.
The name of
 /
: the
 trading contract (two)
 parties to conclude the contract:
The number of
Sale contract (two)
 /
1. attached to a sample of goods, as a contract attachment.
 note
 sixth >
 /
 /
 /
2.
 supplier:
1,goyard pas cher.
 /
 (in accordance with the different kinds of goods, the provisions of a variety of packaging, packaging materials and specifications. Product packaging with the goods sold to the principle; who shall be refunded to the other packaging materials should be in accordance with the provisions of the railway, Ming haulback method and time order, or otherwise specified.
 people
 second product quality standard of commodity quality standards can be chosen as the Standard No. from the following points:
 people
 /
 /
Place of delivery:
 specifications
,tn requin pas cher,
 /
 /
Related Articles:

Computer s

Rural Part

The employment of graduates lecturer

With the reform of the administrative examination and approval system, and give prominence to the "on administrative licensing" learning, advocacy, through organizational learning and training, forestry system of cadres and workers to deeply understand the basic spirit of the three laws, to further strengthen the administrative law concept, improve the ability and level of agricultural management according to law.
خارج شده است

این صفحه در 0.073 ثانیه 22 نمایش داده شد.