انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ژرف زندگي كن، از ته دل زندگي كن، يكپارچه با تمام وجود به طوري كه وقتي مرگ در زد آماده باشي... آماده چون ميوه ايي رسيده براي فرو افتادن از درخت. تنها نسيمي ملايم مي وزد و ميوه فرو مي افتد؛ گاه حتي بدون هيچ نسيمي، ميوه به سبب سنگيني و رسيدگي از درخت مي افتد. مرگ نيز بايد چنين باشد و اين آمادگي بايد با زندگي كردن فراهم آيد...

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: مشارکت حال واحساس نیکوتینیهای گمنام  (دفعات بازدید: 11457 بار)

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def884
Old boy's way of the Dragon concept Poster Release
« پاسخ #30 : 08 مه 2016، 12:01:11 am »

on a page 123 next page shows the full text
 "old boy New York return" conference
 "old boy's way of the dragon&quot,sac goyard pas cher; poster
 day, "old boy's way of the dragon" concept of exposure posters and trailers. Debut trailer to the utmost subversion, Wang Xiaoshuai Shaw Dabao not only traveled to the United States to participate in the draft, by the green shaking body into play star, in the streets of New York and American Gangster staged war rush, notice of the action,hogan outlet, shooting all the big screen elements. O Akishige pound upgrade, the momentum of the movie. The old boy's Dragon River "creative team still use the micro film original Centaur, starring the exposure of the including central Xiao, Wang Taili and actress Qu Jingjing. The film will be released in May 1st this year.
< p > and Wang Xiaoshuai Shaw Dabao already bid farewell to the "old boy" micro movie ordinary cock wire life, not only New York airborne to draft, more accidents involved in gangs grudges, and gang warfare in the big show fist Kung Fu,air max 95 soldes, many fights, gunplay scenes also makes new Daxian film gas potential. Two people in the trailer will reassert funny funny skills,nike tn femme pas cher, in addition to take the "Godfather" all the classic film clips "baited",hogan outlet, from time to time to speak out different accents of English lines also hilarious.
< p > 9, a field called "old New York boy return" conference held in Beijing,hogan outlet, central Xiao, Wang Taili officially announced on the scene, will join forces to create the old boy's Dragon River ", open had moved to the big screen of countless people" old boy "dream trip.
 long notice to subvert the imagination of the text turned into a hit star
< p > the Raptors of the old boy had River "by chopsticks brothers time-consuming three years to build, Shaw central once again served as screenwriter,nike tn soldes, director and starring, renowned Hong Kong director Daniel Lee served as executive producer. Conference at the scene, the film "old boy's Raptors over river" the debut trailer exposure,air max pas cher, the team up to two and a half of the trailer to the utmost subversion.
Related Articls:

Camacho is

Sir Alex praised one into a midfield new nuclear w

Liu Xiang Robles Shi Dongpeng still ranked third o

During the Long March 1 Red Army in front of the open, when he was Secretary of the army reconnaissance Department staff Su Jing, one of the daily work is rendering the marching line graph. Break through Lazikou, Mao Zedong personally to 1 Corps commanding troops northward, Su Jing every morning to Mao Zedong's report on the day of the line of March.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Protest Anti-Japanese Anti Japanese parade
« پاسخ #31 : 09 مه 2016، 04:48:20 am »

,hogan sito ufficiale
Anti-Japanese in more than a dozen Chinese cities on Sunday after a group of Japanese rightists landed on the Diaoyu Islands,goyard pas cher.
,hogan outlet;
;
Protest Anti-Japanese Anti Japanese parade
Protests erupted
 on Sunday,tn pas cher, China's more than a dozen cities broke out Anti Japanese demonstrations against Japanese right-wing elements boarded the Diaoyu islands.
&nbsp,golden goose saldi;
 < p > a lot of media comment, said to express patriotism peacefully (peaceful expression of patriotism) understandable,scarpe hogan outlet, but in some cities is irrational or violent behavior (irrational violence). This blind patriotism (blind patriotism) will only lead to the loss of property belonging to Chinese compatriots (their compatriots property losses) and damage the country's global image loss of national image in the international.
&nbsp,scarpe hogan outlet;
Anti-Japanese protests is anti Day Parade ", there are calls for the defense of China's territory (to defend China's territory),hogan outlet, calling for a boycott of Japanese products (called for a boycott of Japanese goods).
;
Related Articles:

Three times a day, the body c

Prayer Teacher's (teacher's wish)

Friendship

The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Everyone needs to be accompanied by the world.
« پاسخ #32 : 09 مه 2016، 09:40:19 am »

Everyone needs to be accompanied by the world.
 - that everyone in the world needs. Everyone has a world, the world is not a person into the world, they can not go out. In this world may be lonely, lonely, may be sad, pain, may be happy,scarpe hogan outlet, joy. We all need to be accompanied,golden goose outlet, need someone to understand,nike tn requin soldes, need someone to talk,air max pas cher, need someone to accompany,stylo mont blanc pas cher, but in the heart somewhere, we are lonely, lonely. < br / > < br / > let the passage of years how old, any rain how devastated, we how to get a thorough understanding of, our world needs to be accompanied by,air jordan homme, or lover, or animals, or soul,nike tn femme pas cher, or text, or aspire to, or other, and in the end, we will choose as follows us wherever we go. With us in the ruins of the years epilepsy pull, with us through the vicissitudes of the years, with us in the time with a or sad or happy memories. When we turn the twists and turns, we all need to be together in the heart of the soul.  sometimes, we need to slowly fall asleep accompanied by a song in the night; sometimes, we need to see a concomitant centering article in rainy days; sometimes, we need to upset a beautiful place with comfort; sometimes, we need a comforting friend get hurt sometimes, in order to improve the company; we need to guide people in lost Companions to awake; sometimes, we need to stay looking for lovers only happy; sometimes, we need a word of encouragement with endeavor; sometimes, each of us in the world need to stay, perhaps the consolation, perhaps the words of encouragement,hogan outlet online, perhaps a the scenery.......
Related Articles:

It's a 2014.

The dialectical relationship between loss and gain

Give me half of the warmth, make your life elegant, looking at your signature, memory surge. It was my greatest lucky to have met you a year ago. Maybe it's love at first sight. When you walk into the classroom that moment, my eyes completely attracted by you, you are like an angel, holy and noble, if time can be cut, I hope to cut off the memory, in the heart, thin aftertaste.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062

units: Hong Kong dollar
1990 5 million to buy a Ocean View Villa,scarpe hogan outlet, in September this year to 32 million 360 thousand successfully sold, earn 27 million 360 thousand.
2003 year to buy a sea of 5 million units, earlier to 13 million 680 thousand sold,tn pas cher, fresh earn 8 million 680 thousand.
 - Ada Choi
 - Zhou Runfa
 Jinyang Wang - New Express December 17 reported < / strong > according to Hong Kong media reports, many stars in the entertainment circle in terms of investment in the property market are discerning,scarpe hogan outlet, the original yoyo is one of them. Her 2001 purchase of a property recently successfully sold, the book shows the strength of 4 million Hong Kong dollars (the same below). In September this year, Yoyo Mung has been with the wireless contract, one can concentrate on investment completely,golden goose saldi, and so do the noodles with mrs.".
2004 year to buy a house in 46 million 800 thousand,hogan outlet, in September this year to sell 57 million, fresh to earn 10 million 200 thousand.
.
 Yoyo Mung and Ekin Cheng (photo source: data map)
 - Tony Leung
2008 to buy two units of the same district, she transferred two units last month, the carrying amount of 1 million 520 thousand.
Hongkong artists sold to earn a
 for the sale to make money, Yoyo Mung said: "just a friend to do this line,goyard prix, plus the price is appropriate, so to sell. This can be regarded as the first time in my life investment success, I will rent a house to live for the time being, they have to find a new residence,nike tn pas cher, but will be waiting for the right time to buy." Ask her to earn so much money if they don't have to work, she stressed that he enjoyed filming,tn pas cher, so will continue to work. By the end of 9 this year, she told radio about full, but she did not want to renew cooperation with other brokers. She said: "I have been working with TVB for ten years, I would like to go out to try, the degree of freedom outside the big point." That will consider to sign boyfriend Ekin Cheng's agent Lin Shanshan, the couple files to make money? "No," she said. Lin Shanshan is a good manager, but I think the work of the work, the work of men and women friends must be separated." For future plans, said she had been to the mainland before filming, that can adapt, so decided to go to the mainland denver.
Hongkong artist Yoyo Mung sold to earn a earn HK $4 million sale strength
 - Charmaine Sheh
Related Articls:

Black rose

Mtime time network may 10 reported  "X-Men: Apocalypse" is currently

"Spider Man" director to play

Angelababy white lace skirt, Chao white suit, Tahara white X-ray trousers have unveiled the conference site, interactive sessions, Tahara will represent their first love feeling rose flowers, live media gave as a Christmas gift. Tahara Emiyan: "go to school, when close to male students send flowers do not dare to take home, again afraid teacher found hidden in a drawer, a long time becomes dried the." First, ignorant shy feeling caused by resonance field.
خارج شده است

casrbg1tv

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 144
    • qrs086

Making
 Evans Chris as captain of the United States (picture source: data picture)
"Captain America" first exposed behind the scenes featurette iconic shield big secret
< p > film roadie Barry Gibbs said, "say you may not believe it, only a round shield,hogan outlet, we design the six different sizes to Chris in different situations can flexible use it freely." Director Joe Johnston believes that the "Captain America" is so popular these days,bottes ugg france, is because "he rely on sheer power with mortals." First, starring Chris Evans to curb their excited mood, "as a name 'atypical' superhero 'Captain America' there are a lot of fans, they are the wiping red and blue are attracted, and dream to be him," when talking about his weapon, he is surging continuously, "they gave me to prepare several shields, full of guns marks help me stop bullets, there are new to attack the enemy, even with magnetic,tn pas cher, so that it can honestly stay at my back". Finally, he also recalled his first feeling, "I take it feels great, I but 'Captain America' anymore,scarpe hogan outlet, too cool!"
 "Captain America" exposure (source: picture)
 as the captain of the United States, the eye-catching signs and weapons, shields made of Vibranium material, it is strong and lightweight, can absorb the energy,hogan outlet, its powerful more powerful in combat fully exposed. The shield of Captain America experienced change from triangular to rounded, and in fact, as early as in the movie "Iron Man" and the Iron Man 2 ", it would have been in the form of egg appeared.
< p > and film producer Kevin fee lattice is more straightforward, "Steve Rogers (turned before the" Captain America ") is to have the originator of the super ability of ordinary people!" ; at the same time, he also made special mention of the Howard Stark ("Iron Man" Tony Stark's father), emphasizing its important status in the film; "although the comic has issued 600, but 'Captain America' or with his shield as we staged a amazing wow performances, how successful the image plane into three-dimensional film characters,hogan outlet, has become a problem we need to solve is, but fortunately we have a top designer".
< p > time network news this summer as a masterpiece, surprise comic book movie "Captain America" recently released the debut with a behind the scenes featurette, content revolves around the shield of Captain America,scarpe hogan outlet, including film director Joe Johnston, starring Chris Evans and producer Kevin Feig, creative in interviews with more than three minutes, to we introduce and demonstrate the shield of Captain America "used in the film,hogan sito ufficiale, including both the shiny new and scarred, and many new lens together appearance.
 Cooper Dominic plays Stark Howard (>
Related Articls:

Transformers 3 comment pillar

Han Geng game advertising exposure actress Jia Yuanyuan surfaced (Figure)

"grand track" is a fantasy novel, the story

Angelababy white lace skirt, Chao white suit, Tahara white X-ray trousers have unveiled the conference site, interactive sessions, Tahara will represent their first love feeling rose flowers, live media gave as a Christmas gift. Tahara Emiyan: "go to school, when close to male students send flowers do not dare to take home, again afraid teacher found hidden in a drawer, a long time becomes dried the." First, ignorant shy feeling caused by resonance field.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412

By the U,hogan outlet online.S. stock market dragged down the Nikkei index fell 2,hogan sito ufficiale.28% in early trading
< p > Phoenix Financial News U.S. stocks fell on Friday and yen appreciation,hogan outlet online, the Nikkei 225 index in June the first trading day trading fell 1.62%, then enlarged decline, closing early closing fell 392 points, reported 13384.64,hogan outlet, decline of 2.28%.
 data released this morning showed that: Japan's first quarter capital expenditures decreased by 3.9%, the expected decline of 6%, the former value decreased by 8.7%. South Korea in May HSBC manufacturing PMI 51.1,hogan outlet online, the former value of 52.6. May China's non manufacturing business activity index 54.3,hogan sito ufficiale, down 0.2 percentage points,hogan outlet online, the former value of 54.4. Because there is no comprehensive index of non manufacturing,hogan sito ufficiale, the business activity index is often used to reflect the overall change of the non manufacturing economy.
Related Articles:

Opening Eu

fifty-fifth minutes to break the deadlock, inter. Teles pass in the corner, Melo

Received Lanzhou is expected to become the fifth national new concept stocks rose

This is Kewaxiqiben season for the first time assists. With the high optical performance and Heikki Milicic can finally breathe a sigh of relief, in fact this is not the game he all performance, in 30 minutes of time, Heikki Milicic has also completed the five steals, three successful per capita reflects that he is a complete player.
خارج شده است

dhuk89mll

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 240
    • klm412
Put warrants irrational components high trend
« پاسخ #36 : 13 مه 2016، 03:15:33 am »

,scarpe hogan olympia
 Washington   the latest research report found that the trend of warrants, failed to put warrants is rational reflect the trend of the stock.
< p > National Securities R & D center Liyuan selected now still trading 4 recognizes received warrant: China Merchants Bank CMP1, Valin JTP1, Wuliangye YGP1 and CIMC ZYP1. As the analysis object. She said: we have selected the 4 warrants and their corresponding stocks since June the daily data, basically contains the warrants market this year, the largest and most representative period of time. Through these data, we hope to recognize analysis warrant and stock trend is in most of the time is opposite,hogan outlet, so first we calculate the in the 57 a trading day, the four warrants the daily ups and downs and stocks are. " Surprising is, analysis of the data shows, the only recognize warrant and its shares are the opposite trend trading day accounted for total trading day 54.39%, 54.39%, 57 89% and 50.88% respectively. That is to say, recognize warrant trend only on a little more than half of the trading day in and day is the share of go potential instead, then in in about half the time, recognize the put warrant its shares are up with the fall of.
The warrants were analyzed > Li Yuanyi. "We selected the Wuliangye YGC1, overseas Chinese town HQC1, country electric jtb1 and Erie CWB1 the warrants with puttable varieties as a comparison. Theoretically, the call warrants is a derivative financial products with a fixed price to the issuer to buy some kind of stock, the price movements of the warrants should be the same as the same shares. So we have to calculate the following these 4 warrants and the same trend in the proportion of shares traded on the same day." Li Yuan said, after statistical analysis, these 4 subscription warrants and stocks rose with the same or share trading day accounted for respectively: 78.95%,golden goose saldi, 87.72%, 89.47% and 85.96%, an average of 85.53%. Clearly, the warrants in most of the trading day, keeping the same trend with the trend of the stock, which is in line with its rational trend.
< p > for why will appear serious departure, Liyuan analysis that recognize the warrant prices generally low,hogan sito ufficiale, providing convenience for speculators speculation, there are funds very obvious promoting effect; on the other hand,hogan outlet online, recognize warrant premium rate very high in general is depth of price,hogan outlet, the intrinsic value of very low,air max femme pas cher, so often occurs is shares fell,sac goyard pas cher, put warrants also fell situation.
Put warrants irrational components high trend
Related Articles:

Eastern Ai

Investigation shows that investors are optimistic about the stock market this year expected dividend

Comments r

Arnautovic has been considered as a potential star, he reached the height of 1 meter 92, but at the foot of the flexible technology, characteristics and Ibrahimovic somewhat similar. 2009/10 season, Arnautovic had a brief playing for Inter for a season, but he did not succeed in Italy stadium.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
The daffodils
« پاسخ #37 : 18 مه 2016، 02:01:59 am »

every morning, a group of migrant workers to get up, playing yiyiyaya music. Make her more upset. Until they came back very late. The music playing late into the night.
The
 one day, she happened to see, a migrant workers squatted in the pot before. She did not go past. The migrant workers got up, hands are mud. Then he brought some water, carefully watering. Gentle eyes seemed to care for his children rather than a flower. When the migrant workers leave. She looked at it and get out of order flowers for a neat. She walked away in diameter.
 flowers,scarpe golden goose, and the workers are picking up this thing to leave this place. Help the migrant workers sent her flowers in Putian Specialty: fresh longan, heavy, have a few pounds. She asked him why he wanted to help her flowers. He smiled, said the little girl at home also like flowers. She asked why she had to play music. He is still the Han Han smile, said flowers will be good mood to listen to music.
< p > she in homework, she saw the old aunt hand bailer in the watering pot before gently,goyard pas cher, grumbling A: "this girl can't raise a flower."
 old aunt what to eat to send over, into, down and out. The speed can not be refused. Every morning or before the door is green cabbage. Old aunt sugar, she received chayote, wrapped in glutinous rice Steamed Buns, jujube cake, sugar taro, yolk sac watermelon, cabbage...... Too much,chaussure tn pas cher, she's not going to think about it.
 peel a longan in the mouth, the sweet taste of the moment on the spread in the mouth.
A
On the
The daffodils
 begins to spit out the green leaves.
 she doesn't ask, send a flower to the migrant workers. Send the longan to the old aunt.
 with her mother moved away from home. There is a similar to the courtyard of the place. Strange people live.
 flower petals six, white petals, yellow wine like corona, Marigold is jade taiwan. The faint fragrance is full of small corner.
 flower arrow timidly top out,tn requin pas cher, hiding in the thin film Chanyi,tn requin pas cher, silently waiting for the opening of brewing feelings.
 one day she slept late,hogan outlet, an old aunt who lives next door to knock on the door: "get up late." She instantly awakened from a nightmare.
's mother took some narcissus bulbs back. She took a basin, with some soil, they buried down, lost in the corner, be careless with.
 she smiled from the bottom of my heart.
 green leaves have long drawn arrows, straight up.
 so she was in the old aunt's kitchen, solving the three meals a day.
 mother all day working outside. She wants to go to the street to eat something to fill the stomach is good. The old aunt asked: "did you eat?" "It is not going to the street to eat." Old aunt hurriedly pulled her: "my family just do some rice, come to my house to eat,hogan sito ufficiale, to eat in the street and expensive,hogan interactive outlet, and not clean."
Related Articles:

Peach Blossom Spring

A legacy

You want to be good, in a pla

I hear, the curved moonlight, in microwave beating heart; I saw, that Wang Bay autumn and moon across the empty eye contact, like a lover each other heart to heart affectionate look. That fresh and graceful like crescent moon, Xiumei Mimosa, and like she lovingly, autumn moon on the sky, worried about youthful bud, stream, ocean waves, the noble color.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904

< p > according to the China Merchants Bank,goyard prix, "in accordance with the wishes of my ma Weihua, the board has agreed to its no longer participate in the election of China Merchants Bank, the ninth session of the executive director of the board of directors". At the same time,air max pas cher, holding a China Merchants Bank in appearance will shares more than 3% of the total shareholder of China Merchants Steamship Co., Ltd., to China Merchants Bank directors will submit an interim proposal, proposed addition of Tianhui Yu for the implementation of the candidates to the board of directors,hogan outlet online, and deputy director of the former State Administration of Taxation Xu Shanda as non executive director candidates. The proposal will be submitted to the shareholders' meeting in 2012, China Merchants bank.
 is more valuable than these figures, China Merchants Bank Board said it was "actively promote the strategic transformation, adapt.
China Merchants Bank management new old alternate quickly push Tian Huiyu to replace Ma Yuhua
 this news is very sudden. Because China Merchants Bank announced that in late March, Ma Yuhua was listed as the three candidates of the Executive Board of the. This news even once sparked speculation that the market for Ma Yuhua may be re elected.
< p > and contribution to Ma Weihua, China Merchants Bank Board yesterday will be emphasized, said: "Ma Weihua made outstanding contribution to the said high praise and sincere gratitude",Since January 1999, China Merchants Bank,
< p > however, the latest news means, Ma Weihua, the former China Merchants Bank's "soul",hogan roma outlet, is gradually "completely" exit. If no accident, in June this year, Ma Weihua current strokes on the head of the governor of the expiration of the term of office of the occasion, had been appointed for China Merchants Bank head office Party committee secretary Tianhui Yu took over as governor of the head office of the post.
 board of directors Nada Huiwoo rich pioneering spirit
 Ma Yuhua, has been nearly 15 years. China Merchants Bank Chairman Fu Yuning said, headed by Ma Weihua of management team and bring China Merchants Bank in the path of the coordinated development of benefit, quality and scale has leapt to a new level.
 China Merchants Bank management new and old alternately called efficient. Following the day before yesterday evening announced "the outgoing head office Party committee secretary Ma Weihua, by Tianhui Yu took over after,hogan outlet, China Merchants Bank yesterday evening said" Tianhui Yu replace Ma Weihua become merchants bank executive director candidates. At the same time,sca goyard pas cher, China Merchants Bank Board of directors praised Ma Wei Huawei "rare bank president candidate",air max pas cher, in the past 15 years Ma Weihua, led by a management team led the CMB realization of the total assets of about 25 times, annual compound growth rate of about 25%, net profit of nearly 30 times, annual compound growth rate over 27% of astonishing growth.
 Ma Yuhua gradually out of the
< p > see this year a quarter of China Merchants Bank financial data, and then compared, China Merchants Bank total assets and proprietary deposits, loans for self, net operating income growth of more than or close to 25 times, the compound annual growth rate at 25% or so,basket tn requin, the number of outlets and employee number were increased by 5.8 times and 7.5 times, net profit growth of nearly 30 times, the annual compound growth rate of more than 27%, net, per capita profit increased by 7.5 times and 5.8 times and shareholder equity growth nearly 26 times, the annual compound growth rate of nearly 26%, and the cost to income ratio is reduced by 15 percentage points; adverse rate from the highest 20% down to 0.66% provision coverage rate from less than 50% increased to 328%.
Related Articls:

The concept of speculation stock price doubled in January the sluggish performance of Boya bio volum

Fuchun environmental protecti

Rumors of

Last April 30, Yunnan Tourism (Expo shares) announcement said the company under the controlled subsidiaries Yunnan Expo Xingyun Real Estate Co., Ltd. (hereinafter referred to as "Expo Xinyun real) related to land to be developed about 596.38 acres are classified as suspected of idle land, face the risk that the government free of charge to recover the right to use.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Classic funny sayings that ugly people also want t
« پاسخ #39 : 21 مه 2016، 05:58:14 am »

Classic funny sayings: that ugly people also want to pay attention to art 28 comedy version
 ,louboutin pas cher, long adventure......

2, when you kissed by the pigs?

, you look very patriotic, very dedicated, very backbone.

, really creative,nmd runner homme pas cher, really have the courage to live!

, you are really a long TM modern.

, you look like the scene of the accident.

, you long to shape and didn't play well.

, why are you face with bum!

, I think the world. There are only two kinds of people can attract people, one is extremely beautiful, kind of like you.Very refreshing,
 , you need to make./>2

, you long too well recognized.

,hogan sito ufficiale, long fiction, long very abstract!

,hogan sito ufficiale, saw the ugly, have never seen so ugly. At first glance very ugly, a closer look at the more ugly!

, long very innocent, long Sorry Sorry people's party.

, you long to slow down speed,mont blanc pas cher, your memory consumption is too long.

, you naked after me once I returned to two kilometers head count my xxx!

, big brother, you have to face the resolution is good?

2,hogan sito ufficiale, you long illegal

2, the international face world.

22, very sorry to see him said, "the entire operation can come back?"

2, you break the appearance of the human imagination......

2, you look like a wild animal!!

2, you haven't evolved,hogan roma outlet, long like a man really hard for you.

2,hogan sito ufficiale, I want to watch you speak, why you face buried in your ass?...... Oh? Sorry, I don't know that is your face, that your ass?

2, I did not want to attack you. You go to the zoo to see if there is no suitable work for you, you can easily run in the streets by the police.

2, I have never seen such a long archaeological value.

Related Articles:

Even if there is only one chance, we will not give

Talking to the cats - animal abuse

Recall past statements

Do not complain, do not complain, do not blame, and constantly strive to climb, will eventually be in the dark night, looking to the beautiful flowers in full bloom. Some of life and self, can be used to overcome, but also used to get along. The fate of the wonderful, not only in imposing between those dull and quiet, is another kind of spiritual strength.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
A word classic funny quotations money is not everything.
« پاسخ #40 : 24 مه 2016، 12:44:35 pm »

did you throw it at the time you were born, but was caught 2 times?
 evening don't tell a ghost story,tn requin pas cher, because people like ghost love.
 dear, you have to be sure to believe me,hogan outlet online, I even have a boat, but also the foot of the two boats?
A word classic funny quotations: money is not everything.

Love your woman benefits a person who really love you will not waste your money

Flurries o

Zhang Junwei latest classic quotes edge to edge to edge such as false feelings false feeling like em

The reason is that the society made man. The feudal era is the era of feudal stubborn, landlord rule the roost, warlordism, Weizhuang is feudal poison village, ah q is a coward, he received the despotic landlord oppression, ah q's "false foreign devil" and "men and women protection" thought is the vast of Ah Q is not unique.
خارج شده است

hfg2vj1ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 221
    • cde733
I treasure _0
« پاسخ #41 : 26 مه 2016، 09:41:45 am »

I cherish
 I cherish everything I have.
 I cherish this no war, free flying state, Chinese dove. Because of peace, I have a quiet but not boring life; for peace, I have a heavy but at any time there will be a surprise at school. So I cherish my country, cherish the peace of my motherland. How many children in the war in the envy of me, I am envious of the Chinese people.
< br / > the envy of others, it is better to cherish what you have, even if it is a pain, is superficial, regret, is helpless is ordinary, is silent, don't in the marshes of the envy of others lose yourself, never in the envy of others despise their own, because you envy people may envy you.
 I treasure
 although I also envy others have, but I cherish what they own; although I envy others have and I do not have, but I cherish their own efforts to get through. I although envy avoid what has been brilliant, but I prefer to put myself now, struggling to fight; I although the envy of others and I do not have, but I prefer to cherish their full of confidence,hogan outlet online, I is not inferior!
< p > I cherish the beautiful environment of the school, the affable teacher, the group and I Dadanaonao students; I cherish my school, making it provides a piece of Ren me roam the world, let me swim in the sea of books. I cherish my teachers, they taught me how to behave, how to master the skills,christian louboutin pas cher, even worked tirelessly to my classmates and I travel. During the day, teachers are the vivid speech,scarpe hogan outlet, let us fly freely in the sky of knowledge,hogan outlet online; in the evening, is teachers in light Fenbijishu, corrects our homework. I cherish my classmates and I encounter difficulties in them for I Fenyou problem solving; when I was wandering lost is they accompany me with the tide over the crisis,adidas yeezy pas cher. I cherish our beautiful campus, dear teachers and lovely students, how many poor children in poor areas we have all this,yeezy 350 pas cher.
< p &gt,hogan scarpe; I cherish that only belong to my family, happy, happy, there is no "war", the home, trays and delicious food, oh! It is mother to do; the rest, one after another beautiful piano, oh,hogan outlet! At that time my father played; a beautiful certificate, oh! That's what I got...... I cherish this family, how many unfortunate children to envy me, envy me to have it.
 good, I cherish all I have!
Related Articles:

My grandfa

My ideal _

I have a d

Advocate teachers make full use of network resource access to teaching materials, making use of courseware, give full play to the effective role of multimedia, to improve the effectiveness of classroom teaching, enhance the interest of classroom teaching, the habit and culture., and make students learn knowledge is more solid, more rich.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Autumn tiger angry
« پاسخ #42 : 27 مه 2016، 09:40:42 am »

on my balcony flowers drooped down. The soil has been split,air jordan homme, if not watered every day, make sure that it is only the basin will gradually open. A peach tree of my native species has died.
 there was a man who made an experiment on the street. In order to measure the temperature,hogan sito ufficiale, he put the thermometer on the street, just listen to the "bang" of a sound, after a while, the thermometer exploded!
 God ah God, why is it so hot? The autumn tiger autumn, when will you stop your fierce? When autumn comes to us?
Autumn tiger angry
's hot autumn
 people say, really hot in the summer,hogan roma outlet, to the beginning of autumn, should be very cool. But, unexpectedly,occhiali ray ban outlet, the hot weather to atone, it is still very hot, the beginning of autumn. At noon, the sun burning, according to the floor,scarpe hogan outlet, the floor is hot. In the afternoon, the weather was very hot, I eat two ice lolly is not fun, I simply poked his head in the fridge, but how also not cold. In the evening, we take a bath with a solar water heater, opened a half cylinder water dissatisfaction, just put the foot in, I was too hot to shout loudly. When mom let me accompany her to go shopping, is my most reluctant, I really want to stay in air-conditioned room not to come out,nike tn pas cher, no way,hogan sito ufficiale, be mother urged,hogan outlet, had no choice but to go, to spend the summer vacation, I even with the umbrella. But I feel hot.
Related Articles:

A letter t

About summ

About tree planting day composition - planting tre

Finally, the Chinese players out, he is not a bit like high jumpers, while scratching their heads, while jumping left and right jump, like a quick boxer, I really like the high jump of material. Suddenly, he quickly ran up and jumped into the cloud nine, after a long time before the fall. The foolish eye, do not know how to write the score, had to write "cannot be measured".
خارج شده است

sh5hbzz5l

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 97
    • abc523
Where to publish Q4 earnings for three consecutive quarters of revenue over the
« پاسخ #43 : 02 ژوئن 2016، 06:16:51 am »

< p > the wireless revenue to 2.575 billion yuan (about US $41.5 million),jordan pas cher, an increase of 400.7%, accounting for 49.5% of the total revenue; pay project (P4P) income of 4.925 billion yuan ($79.4 million),pandora outlet online, an increase 116.9%.
 total revenue: total revenue for the year was $,spaccio golden goose, an increase of 106.5%. Wireless revenue of about one billion yuan (about $),montre guess pas cher, an increase of 434.9%, accounting for 40.3% of total revenue. P4P revenue for the full year of $, an increase of 115.9%.
2014 annual key financial data
 total revenue: where the network in 2014 fourth quarter total revenue of RMB yuan (the same below, or about $83 million 800 thousand).
 based >
Where to publish Q4 earnings for three consecutive quarters of revenue over the same period the growth rate of over 100%| where to go where the money to the earnings
 based on non GAAP (Non-GAAP, hereinafter referred to as Non-GAAP),golden goose mid star, net loss attributable to shareholders of the net loss of about $47 million 700 thousand, a net loss of 79 million 400 thousand yuan over the same period last year.
 net loss: Based on GAAP,adidas nmd pas cher, where net loss attributable to shareholders of the net loss of $. ADS basic and share thin net loss per share were 15.78 yuan (about 2.55 U.S. dollars).
2014 fourth quarter of the main financial data
 gross profit and gross profit margin: gross profit for the fourth quarter of 2014 was $90.9% (about $61 million 600 thousand), an increase of; gross margin was 73.5%, compared to 79.8%.
 Phoenix Technology News Beijing time March 17th news, where the network (NASDAQ:QUNR) today announced the fourth quarter of 2014 and the year ended December 31, 2014 without the audited financial report. Money newspaper shows,goyard prix, based on the generally accepted accounting principles (GAAP, hereinafter referred to as GAAP), where to go to net the fourth quarter of 2014 total revenue for 5.198 billion yuan (the same below, or about $83.8 million), 107.1% year-on-year growth; belongs to shareholders where the net the net loss of for6 billion yuan ($1.089 billion) over the same period last year to 1.216 billion yuan, an expansion of 45.5%.
 net loss: Based on GAAP,air max pas cher, net loss attributable to shareholders of the net loss of where to go to the net of about $, compared with the same period last year, an increase of 455%. ADS basic and share thin net loss per share were 5.67 yuan (about 0.90 U.S. dollars).
Related Articls:

Tianyi video Phoenix VIP chan

Shi Yuzhu Alibaba dare to assume responsibility for success is not accidental

However, for a variety of dazzling promotional form, shopping malls who pointed out that the most simple direct discount. But this weekend's direct discount is basically half off for more. But if the application is good, and other forms of promotion and other forms of promotion can be more expensive than direct half off, but more trouble, to be "single" trouble.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554
The ancient civil servants are no tenant Su Shi do
« پاسخ #44 : 03 ژوئن 2016، 12:25:03 pm »

Qin and Han Dynasties to the northern and Southern Dynasties period, the general court officials did not expect to have their own house. The salaries of officials, the rank of stone, direct food when wages. The greater the official position, the only means that he can get more food, and no other privileges. From the Western Jin Dynasty, in order to preferential treatment before the official officials, according to the official product status.
 about China's ancient housing system, the housing problem is the official. It seems that the feudal society is the official chihuangliang emperor privileged class, their housing problems of pipe. This idea,air max pas cher, only half of the.
 after the end of the Tang Dynasty, the retired officials have the honor to receive half of the salary, but after retirement housing problem, the government or whatever.
Hangzhou mayor Su Shi
The ancient civil servants are no tenant Su Shi dormitory was the "floor&quot,scarpe hogan outlet;
 civil residence
< p > core tip: during the period of Yuanyou period of Northern Song Dynasty, Su Shi as the magistrate of Hangzhou,hogan outlet, to the central on a "Pray give Dudie repair Xie Yu shape". Su Shi said that the organs of Hangzhou housing, more than five generations of the construction of the left, all Jane wood giant wood, known as male li. After over a hundred years, the lawsuit not only unable to repair,louboutin prix, and to remove for the cabin, wind and rain on the decay,hogan sito ufficiale, collapse. As for the office space what's so bad like what, Su Shi said, housing has become crooked floor, but with a wooden cross shore, every the, ran chill did not dare stroll Xuhang. And asked the official sentence, all the clouds in every storm, afraid to sleep on the main hall.
, of course,pandora sito ufficiale, not all of the ancient civil servants to retire on the homeless. Some people already have land, never do not have to worry about the housing problem; emperor happy,hogan outlet, also officials to grant land and housing; in addition, jobbery things, also have occurred. Jinshu have such records, said previous officials was transferred to the loan he and his family live in the residence of the appropriate government. The new government took office, had to rebuild.
 since ancient times, the housing problem is a social hot spot for the people. In order to solve the housing problem, all levels of government departments at all levels have also tried many ways to solve the problem. As for the way the end tube does not work, that's another matter. Below to talk about the ancient civil servants of the housing problem.
 ancient civil servants are no room households
< p > in order to save a lot of trouble, it is to the needs of the office, many officials directly to the home security in the conditions of relative superiority Yashu or organs is called a dorm is more suitable. In an official, his family moved to new quarters is. If unfortunately out of officialdom, then to find a way to make a living or home life.
 hostel is floor
 in the Song Dynasty, the House officials want to occupy public > difficulty
< p > however, worked to the emperor, and officials often inconsistent; and according to the rules before the Tang Dynasty, once retired officials, job salary shall be stopped, it also returned to the emperor. Therefore, the kind of stupid to finally gave people live in the house,hogan outlet, to the emperor in temporary ground cover, of course, no one is willing to do.
Related Articles:

Taierzhuang victory in Li Zongren as the train sta

Recalling the founding generals in the Shaolin mon

I casually on the sofa in the house to sit down, not to the whole people will peremptorily mired, the sofa can be for some years the, I secretly think. Shen teacher looked at it, then said: "this sofa you are sitting in my Grandpa stay...... I have seen him and then said: with profound respect and humility, as well as the desk, bookcase, is his, for decades.
خارج شده است

این صفحه در 0.224 ثانیه 20 نمایش داده شد.