انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

و خداوند فرمود :
تو ای زیباتر از خورسید زیبایم
تو ای والاترین مهمان دنیایم
بدان ، آغوش من باز است
شروع کن ،
یک قدم با تو
تمام گامهای مانده اش با من .ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: صفحه بیست و چهارم کتاب آبی وابستگان و همبستگان متقابل (کودا)کتابی برای تازه وارد  (دفعات بازدید: 1881 بار)

رضا - اینترنت

 • کاندیدای خدمت در تالار
 • *******
 • امتیاز: +233/-5
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 1,864
 • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
  • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام

تلقین هاي مثبت
.
من حق دارم که احساس خشم کنم .
.
من حق دارم که بدون احساس خجالت و گناه به درخواست ھای دیگران جواب منفی بدھم .
.
"نه " یک جمله کامل است .
.
من بخودم اجازه می دھم که اشتباه کنم .
.
من حق دارم که احترام و حرمت داشته باشم .
.
من حق دارم که متکی بخود باشم.
.
من حق دارم که نیازھایم اھمیت داشته باشد .
.
من حق دارم که به عقایدم احتام گذاشته شود .
.
من حق دارم که دست از تحقیر خود بردارم.
.
من حق دارم که کوشا باشم و تلاش کنم تا زندگیم توسعه پیدا کند .
.
من دوست داشتنی ھستم .
.
من خود را برای انجام تمام اشتباھات گذشته م می بخشم .
.
من خود را برای آنچه که در قلبم ھست دوست دارم نه برای چگونگی انجام کاری که رفتار می کنم .
.
من جرات دارم که ریسک بکنم.
.
من می توانم براحتی عشق بورزم و بگیرم .
.
من پدر/مادر مھربان خود ھستم .
.
من در ھر رابطه ای ھنوز مھم خودم ھستم .
.
من بدن خود را غنیمت و محترم شمرده و آنرا دوست دارم .
.
من زیبا ، قوی ، و پر انرژی ھستم .
.
من خود را از عادات گذشته رھا می کنم .
.
من شخص قوی و مھربانی ھستم .
.
من مھم ھستم.
.
من الان روابط سالم و عاشقانه را بطرف خود جذب می کنم .
.
یک دوست ھدیه ایست که من بخود می دھم.
.
من بدن و فکر سالمی را برای خودم ایجاد می کنم .
.
من برای تمام تغییرات و رشد در زندگیم شکر گزارم .
.
من باندازه کافی ، کافی ھستم.
.
من فرزند با ارزش خدا ھستم .
.
من شھامت و توانایی عوض شدن را دارم .
.
من ھم از درون و ھم از بیرون زیبا ھستم .
.
من شجاعت این را دارم که با ترس خود روبرو شوم .
.
من نجات پیدا خواھم کرد.
.
من احساس اعتماد بنفس داشته و با دیگران راحت ھستم .
.
من زیبایی ، خوشی و فراوانی)نعمات) را بطرف خود جذب می کنم .
.
من حاظرم که تسلیم نیروی برترم شده و باو اعتماد کنم .
.
من حق دارم که برای خود حدود و حصار بکشم .
.
من قادر به احساس کردن ھستم .
.
من قادر به یادگیری ھستم .
.
در ھر کاری که بکنم خدا با من است .
.
من تمامی احساساتم را پذیرفته ، تصاحب و تجربه می کنم .
.
من خود را ھمانطور که ھستیم قبول می کنم.
.
من احیای سلامتی کرده و خودم را دوست دارم .
.
زندگی من یک آفرینش شگفت انگیز است .
.
احساسات حقیقی ھستند و من به احساسات خود احترام می گذارم .
.
من با اجازه دان بخود برای سوگواری ، غم خود را حمایت کرده و برای روزی نو جا باز می کنم .
.
فقط برای امروز من تمام موانع ، ترسھا و شک و تردید خود را رھا می کنم.
.
من بخود اجازه می دھم که توسط دیگران گرامی شمرده شده و بطور سالم حمایت شوم(اجازه می
دھم مرا دوستداشته باشند (
.
من زنده ھستم ، اینجا ھستم ، و سزاوار ھر چیزی که زندگی می تواند بمن عرضه کند ھستم .
.
آرامش ، عشق و زندگی کامل ھدیه امروز من است .
.
من راھھای مثبت و امنی را برای ابراز عصبانیتم ایجاد می کنم .
.
من امروز احساس می کنم که مھربان و آزاد ھستم .
.
من حضور نیرویی برتر از خودم را حس می کنم .
.
من برای اصلاح زندگیم قدم برداشته و باین کار ادامه خواھم داد.
.
من احساس می کنم که با ارزشم حتی وقتی می دانم که اشتباه می کنم .
.
من خود را برای امام بد رفتاریھائیکه در گذشته ام که با من شده است را می بخشم .
.
من خودم را از کینه و رنجش ھا رھا کرده و خودم را می بخشم و دوست دارم .
.
"پایان"

خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

bfh5i2ert

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 281
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • lmn538
skshu
« پاسخ #1 : 17 آوریل 2016، 10:01:09 am »

, Xiuzhu cut, loquat trees do not know where to be transplanted to. A small, cold cement deprived the two old people of this weak sense of well-being. The old man often talked about his childhood,hogan scarpe, how to climb in the tall tree to eat loquat, loquat.
 soon,hogan outlet, a few petals after the rain, the branches appear on the next to the small green apricots crowded crowded. Small apricot grew up, turn color, orange yellow, finally sweet apricot apricot and a beautiful make up. At this time, all over the apricot unknown birds are singing,hogan sito ufficiale, politely remind the elderly: harvest time to. When the trees are still small, as long as the old man grasped the trunk shake, ripe apricot falls on the ground. Apricot in two elder eyes is a fruit, is health care medicine. Besides, failure to grow their own medicine, eat at ease.
But now
< p > the two old man is benevolent, sensible, they plant trees warned their children: Although we kind of tree, but is state-owned. So, every harvest season, they not only make people according to their own wishes and pick one to clear all the neighbors.
< p > if the first half of the year, was the tree loquat tree and a tall bamboos as the home of the East River, not to be found suitable for cars to be parked, this season, on the ground floor of the old man often full of flower bud, the vitality of the loquat tree walk, breath is rich in negative ions of fresh air. The hostess will be standing at the east of the study of the window, looking at the tree, summing up the experience of their own tree of; fertilizer application or more timely and effective sigh; appreciate the huge canopy and finally look forward to the next spring station here can reach out to pick loquat and chuckle.
< p > the three trees under the careful cultivation of the two old man one day grow up, finally early in a year,golden goose outlet, they delighted to find apricot trees squaring the; followed by the apricot tree is angry, let see green garden all of a sudden become worthy of the name. Two old man standing on the balcony, not only to enjoy the apricot beauty, enjoying the neighbors tut praise, the in the mind don't mention meet.
HTML template tree
 in a residential district in the southeast corner of the garden, which had three tall tree. On the south side of the wall, two apricot trees with side by side; East,hogan outlet online, next to the creek cement railing, a loquat tree. This is the two old residential building tenants on the ground floor of the East - a retired for many years. This tree is 15 years ago they moved,golden goose saldi, moved out from the transplantation of the flowerpot.
 three
 two apricot trees have different owners, will encounter a different fate. The tree sent apricot seems to got a "depression", although each year is for its new owner provides many, small but very sweet apricot, but refused to grow up. Many years later, do not understand the people see also think that is Gongsun tree? The two tall trees, a tall,goyard pas cher, manly; a stunted, thin bone arris. At last the apricot tree by its new owner,tn pas cher, cast aside, the year before was siegener sawed off, ended its miserable life.
Related Articles:
 
 
   No regret for their own, no tears for others
 
   The article describes the lotus of West Lake
 
   Outstanding award _ collective Award
 
 
  You ask me why in the old many teachers to choose the teacher Chen? This is certainly not because of other teachers I do not admire it, other teachers I also admire, because the teacher to teach us the knowledge to teach us, I am very much respect for all the teachers. But Chen's unique way of education is different, so that we do not like the language of Chinese students have become like the language, the original like Chinese students become more like chinese.
خارج شده است

gqg8eob9g

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 285
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg174
Thousand-Buddha Cliffside Sculptures
« پاسخ #2 : 19 آوریل 2016، 12:37:23 am »

we're on the board. The board is on the left side of the corridor red iron railings, pillars yellow railings, very bright. Right is for people to watch the Shek Pik, touch very smooth, inlaid with colorful stones, dense, like the sky stars. These walls of peculiar shape,nike tn pas cher, high and low, uneven; interestingly, cliff concave where there are birds build nests!
  &nbsp,louboutin pas cher;     the fourth grade: Li Xinyang
Thousand-Buddha Cliffside Sculptures
The middle
< p > I came to Grottoes on the top of the mountain, looking ahead, Jialing River in the sparkling sunshine, Qian Foya under the background of the river is more beautiful. The more spectacular.
&nbsp,converse pas cher;
 Qianfoya at 108 State Road and the Jialing River, is a national key cultural relics protection units.
< p > to the grottoes area is really let us an eye opener: Lianhua Dong, cloud cave, Wei Kangdong, Buddha cave, hidden Buddha hole -- cave in the form of Buddha. These statues with a large iron gate high true to life,hogan outlet online, but only small, small palm. There is a statue of Ksitigarbha Buddha cloud in his side there are many caves, small Buddha, Jizo Buddha before the introduction, convenient for visitors to learn. Standing in front of the statue,air jordan pas cher, I can not help but think: the Buddha carved exquisite technology, ancient Chinese people are really great!
 walked into the Qianfoya gate,hogan outlet, we see the gate stands a 3 meter high stone. There is a stone,hogan sito ufficiale, a small pond in front of a boulder, pool was very quiet, clear bottomed out, there is also a small goldfish in the play. Across the pond, will be able to see a few antique buildings, orange and red tile roof, red lanterns, give a person a vintage feel.
 <
 Qianfoya is a world heritage site, if you have time to visit,hogan sito ufficiale, will increase a lot of knowledge.
Related Articls:
 
 
   Interest i
 
   Commodity inspection statement
 
   Cute little goldfish _115
 
 
They often say bad things about the United States, often think of some dirty means to trap her. I and the feelings of the · are all of them are destroyed by these people. We quarrel is caused by their mischief. The situation of that day is deeply impressed on my heart.
خارج شده است

hdfg0z2ter

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 276
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def238
Growing social experience to Enhance Our Social Ex
« پاسخ #3 : 08 مه 2016، 04:39:14 am »

Good to Enhance Our increase social experience Social Experience
,air max pas cher
 nowadays,hogan olympia outlet, social experience has been put in a more and more important position in the job search. Therefore,hogan sito ufficiale, some people think that college students should strengthen their social experience rather than focus on academic research. I agree with the above point of view, it is good to enhance our social experience.
< p > there are a few reasons accounting for my opinion. First of all,chaussure jordan pas cher, there is no denying that social experience makes a great contribution to our job hunting because we are usually asked to tell these experiences or information when seeking jobs. In addition,air max pas cher, enhancing social experience is a good way to increase our knowledge and broaden our it the more social experience we collect, the easier for us to understand various people and things. What is more,hogan outlet online, it is also should for seeking our>
< p > nowadays,goyard paris, social experience has increasingly been put into a significant position in job as hunting. the result, some people advocate that college students should enhance their social experience instead of putting emphasis on academic study. And I am in favor of the above view that it is good to enhance our social experience.,hogan outlet online,
Related Articles:
 
 
   Venezuelan opposition leader Lopez has been tried
 
   Eat almonds to clean your lun
 
   China advo
 
 
   The general situation is only ATM card to back cash, the general credit card is not good, but some special credit cards, such as Discover, also has the function to provide back cash. His advantage is that is not restricted by the issuing bank ATM, I in Atlanta Montana's ATM card to Boston can cash back, and totally do not charge fees, please use.
خارج شده است

hawh04xht

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 141
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl479

/ reporter Wu Zhengyi, editor Qiu Hailiang
 according to the previous announcement,hogan outlet, the sanitation machinery company was established in February this year, the registered capital of 2 billion 100 million yuan,hogan outlet, ZOOMLION holds 100% stake. Also Zoomlion has announced, due to Hony capital,scarpe hogan outlet, a subsidiary of Hony investment and management of the company holding the Hesheng investment will as the intention of the transferee to participate in the auction. If the final to determine the transferee,yeezy 350 pas cher, according to the relevant rules of the exchange, the transaction will constitute connected transactions.
 ZOOMLION today disclosed that the company intends to 3 billion 200 million yuan listing price of 80% equity transfer of the assets of ZOOMLION environmental sanitation assessment results,scarpe hogan outlet, has been the Hunan provincial government SASAC for the record. Company in March 23rd in Hunan Province,air max pas cher, the joint equity exchange website published listing transfer announcement,bottes ugg pas cher, the announcement period from March 23rd to April 20th,hogan sito ufficiale, the listed price of the underlying stock price of 3 billion 200 million yuan.
ZOOMLION 3 billion 200 million sanitation machinery sold by the Hunan SASAC for the record
Related Articles:
 
 
   ST Encyclopedia of assets reo
 
   Vanke sales in the first half of the year more than 2009 full year
 
   -ST through the Portuguese marathon reorganization
 
 
   However, the above matters in September last year on the occurrence of misfortune". Lantai industrial scheduled on September 23, held in 2011 the first provisional shareholders meeting and consider issues of non-public offering, but the company in September announcement said, because of the non public offering of stock options plans to buy Jilantai Jianchang and Ji alkali calcium producing Co., Ltd.
خارج شده است

fnzcbq06t

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +2/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 209
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • def884
An auction site is referred to the volume of money
« پاسخ #5 : 27 مه 2016، 11:09:13 pm »

8 14, 31 in Shanghai and the surrounding area of competing users,hogan sito ufficiale, to the Xuhui Municipal Public Security Bureau Xujiahui branch Shanghai police station. He Jianyong and other users to provide the alarm of the video, the police said to send >
 yesterday, Shanghai users to provide a video alarm in the local police. Beijing users, is called Beijing and the surrounding areas of the user, this afternoon to Beijing Police Investigation Corps focus report.
 Beijing user Liu Yang claimed that he was competing with the site's cash account there are $,nmd runner pas cher.
 Liu Yang and He Jianyong and other users said, the day can not be mentioned,tn pas cher, at this time a lot of users through the QQ group expressed concern.
8 13 days,sac goyard pas cher, together with the site to stop visiting the site, the person in charge of the site Zhao Chengan phone can not be switched on. The website of the office in Xuhui District, Shanghai City, user Jian Yong He said he visited found, with competing office have been left vacant.
An auction site is referred to the volume of money to millions of users involved in 19 provinces and cities
 site can not be turned off to mention the current
 newspaper news,air max 95 france, called a competitive auction site suddenly stop recharge, withdrawals, causing hundreds of thousands of users across the country worried that they have deposits or deposits in the site.
 at least ten million yuan involved. He Jianyong said, according to more than 5000 of the estimated user,hogan outlet online, is also a billion dollars.
 sell goods sites with competing points
 money has been rolled away. The website users to establish a number of QQ group, users throughout the country are talking about the matter. The reporter called a conservative estimate, at present the user was swept away by the amount of more than 3 million yuan.
 reporter inquiries, together with the competition was established in December last year,tn requin pas cher, the website, 17JING.COM domain name is actually registered GODADDY company, the server outside. In January 18th this year, the site through the relevant departments of Hunan audit for the record, the site is responsible for Zhao Chengan.
 around the user to report to the police
 in the site's publicity, Zhao Chengan said its CTOC network trading platform, the buyer can auction the way, from the seller in the hands of the market price of less than the purchase price of goods. When participating in the auction, users need to use competing points. Competing points similar to the virtual currency, users need to buy from a competing site.
< p > currently,nmd runner pas cher, the site has stopped access, site is responsible for people unable to contact, users suspected of the Juankuan money, have in the local police. Reporters conservative estimate, involving a total amount of more than 3 million yuan.
 I voted for it. Shanghai user He Jianyong said the site has more than 5000 registered.
8 month 5 days, together with the competition announcement, due to Alipay's sake, together with the current competitive recharge failure.
8 8 days, once again announced the competition, the previously used payment platform is no reason to terminate the service, the current temporary use of ICBC account for the user to do to deal with.
Related Articls:
 
 
   20 thousan
 
   ShopEx will release social el
 
   Three double sided design! Little push personalize
 
 
   However, if the product quality is in line with the requirements, or can do more to do some of the. New Santana on the next half of the capacity also promised not to how many, but started smoothly and the quality of clearance, the capacity is increased. So this is why new Lavida can early to achieve sales of 3 million units.
خارج شده است

gqg8eob9g

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +1/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 285
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • efg174
Twelve online store Hanlei to toss the line mall Dadehuore
« پاسخ #6 : 01 ژوئن 2016، 02:01:55 am »

- online store tired, do not want to toss
 -
 and before every electricity supplier war,timberland sito ufficiale, how this year's shuangshier regardless of strength, or a lot of business. Taobao, Jingdong,tn femme pas cher, suning.com mall, dangdang.com,chaussure tn pas cher, mainstream business seems to be a non-stop busy making festival.
< p > at the same time, Taobao's old rival Jingdong Mall is also not to be outdone, Jingdong will twelve named member day care flagship service brand. Suning Tesco play public service brand, launched last 20 days and a love activity in the end for twelve,air max 90 baratas, including each forwarding microblogging donated $1,.
Modern Express reporter Zhang Bo
 -
< p > Miss Li runs a large Taobao shop,hogan outlet, she told reporters that during the twelve, the shop will give a red envelope, bags of mail. And double eleven during the shop there are some discount. Miss Li said: Double eleven is a discount on the provisions of Taobao, and this time, is the shop to choose their own.
 contrast
 industry analysis, the most recent period of time, the electricity supplier price war has been too frequent many sellers have a promotional fatigue. Miss Li said: a lot of activities,nmd runner femme pas cher, we will be particularly busy, not only delivery, customer service, there are a lot of returns, disputes, to double the eleven we have reached the limit.
 - supplier for play is not the price of
< p > from the initial simple spell price,zapatillas air max baratas, to today's patterns occur repeatedly, electricity supplier of twelve war seems to be for a play, each does not seem to put much attention on the price.
 shopping mall to play the leading role of
< p > another brands. In the lynx, Dangdang and Jingdong Mall has stores, relevant person in charge of Mr. Ban told reporters, efforts to several shops the twelve activities he is responsible for far less double eleven. Eleven almost all brands have half off promotions, but basically no twelve what special activities.
 no longer fight price
Twelve online store Hanlei to toss the line mall Dadehuore
 seller overdraft significant weakness
< p > according to Taobao said, during the twelve Taobao will abandon the previous traditional discount the way, no longer rigidly promotional discounts, but take the two-way play a buyer seller interaction, namely the buyers to set up desire to price, by the seller adjusted according to the requirements and ultimately determine the sale price. In addition,mont blanc porte mine, Taobao has a lot of new SNS social nature of the new trading game play, also introduced in. Buy video, shopping, customization, the experimental operation is also introduced.
< p > double after eleven, ushered in twelve, Taobao, Jingdong Mall and other commercial again Qi Qi debut, set off a promotional war. However, almost every online shoppers can feel, compared with a month ago, the atmosphere is very different now. The shadow of the double eleven has not yet dispersed, no energy to go crazy shopping. One online shoppers said. Have this kind of feeling, not only buyers, some businesses is also a bit tired.
.
Related Articls:
 
 
   Midday Fed
 
   Annexation
 
   The Networ
 
 
   In the 20 years of the 20th century, the world is not so much of Alice, this equipment is useless Wu to, otherwise some popular. Jansen ·, a New Zealand man, decided to make such a route navigator. He put two brass modeling pipe welded together, and cuts a microscope slide door, and put the text portion of Google Maps Navigation Service make the catalog printing to a piece of tissue.
خارج شده است

cdg3bmz6e

 • کاربر نیمه فعال
 • **
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 218
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • nop062

,hogan outlet
 Chai Wenrui said, and everyone in the country,golden goose outlet, so that the embassy and consulate staff are very worried about the safety of passengers and passengers on the plane, looking forward to find lost contact as soon as possible, look forward to a miracle."
 (edit: SN098)
< p > "the most important is the search and rescue work, as soon as possible to determine the aircraft's position, in all kinds of news appears ceaselessly, the exact message is very important,sac goyard pas cher, the embassy or consulate to get a message from Vietnam after the first time notified the." Find suspicious objects at sea for Malaysia and Singapore search and rescue forces, Chinese Consulate General in Ho Chi Minh City,golden goose scarpe donna, Vietnam, deputy consul general Zhoutong the reporter said "have not yet received official notification of the Vietnam". But the Vietnamese media reports said that Vietnam rescue ship is currently heading for allegedly suspicious waters. (end)
I stationed in Vietnam officials: urgent task is to confirm the location of the aircraft in Vietnam,hogan sito ufficiale, Vietnam and the aircraft mission
< p > People's Ho Chi Minh March 9 (reporter Sun Guangyong King HO) Chinese Consulate General in Ho Chi Minh City,sac guess pas cher, Vietnam, local time 9 days afternoon 5 points held a news conference, consul general Chai Wenrui in accepting our newspaper reporter to interview said "up to now still did not find Malaysia Airlines lost contact with the aircraft's whereabouts, the most urgent task is to confirm the position of the aircraft". Chai Wenrui said that Vietnam attaches great importance to the search,zapatillas new balance baratas, in the aircraft and ships have been dispatched on the basis of an increase of 1 security - 26 military transport aircraft, 2 warships to the relevant waters to expand the search scale. Also, and also set the ship warships and planes standby, ready to be put into the search and rescue work,zapatillas new balance baratas, China's efforts of Vietnam expressed appreciation and thanks.
Related Articls:
 
 
   
 
   The food c
 
   Chongqing
 
 
   Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

qoUbXydTw5h

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 110
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl271
dallas cowboys pandora charms Brilliance will be greatly reduced.
« پاسخ #8 : 03 نوامبر 2017، 01:34:48 pm »

then you can dip some soap wipe, wearing jade pendant to the jewelry store bag or pandora bracelets for child jewelry box free scratch and damage of 5. fairy treasure has a variety of exquisite K gold jewelry, if use wiping silver cloth to restore about 80% of silvery pandora cowboy charms white.
  silver Wipe clean.this bracelet either its value or its appearance are affected and sent to the store pandora jewelry united states maintenance. so to reduce the wearing of jewelry in the heavy greasy dirt place in daily life, It has jade grade, rinse with water, can choose to like Kelan provide pandora bracelets rose gold free maintenance service for the jewelry brand to buy jewelry, are their own handpicked baby, is pandora jewelry sterling silver prolong the life of the silver.
   Brilliance will be pandora charm rings greatly reduced.
 
   http://www.mkulimabora.com/index.php?item/26488
 
   http://mail.myclassads.com/index.php?item/13874
 
   http://ballewassociation.org/bbPress/profile.php?id=14
 
   http://world-of-burgers.info/forum/index.php?topic=58247.msg229411#msg229411
 
   http://mkulimabora.com/index.php?item/26489
 
   http://www.puppyintexas.com/index.php?item/create_form/9
 
   http://www.hedgehogs.net/pg/blog/asiablues/read/11705165/the-nfl-branding-crisis-and-players-social-political-causes-free-video#comment
 
   http://video.hplovism.com/members/suzan
 
   http://world-of-burgers.info/forum/index.php?topic=58205.msg229415#msg229415
 
   http://www.homehardwarepro.com/home_projects/index.php?page=item&id=22565
 
   http://www.afcv.it/forum/profile/rckpmydmb6e
 
   http://www.hedgehogs.net/pg/blog/CentralBankNews/read/11705177/boj-maintains-policy-kataoka-wants-low-15year-yields#comment
 
   http://okobi.org/
 
   http://okobi.org/
 
   http://world-of-burgers.info/forum/index.php?topic=58242.msg229410#msg229410
خارج شده است

qoUbXydTw5h

 • تازه وارد
 • *
 • امتیاز: +0/-0
 • آفلاین آفلاین
 • ارسال: 110
 • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
  • jkl271
pandora destination charms to seal.
« پاسخ #9 : 03 نوامبر 2017، 02:24:25 pm »

خارج شده است
 

این صفحه در 0.082 ثانیه 23 نمایش داده شد.