انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

نه آنقدر نرم باش كه بفشارندت ، و نه آنقدر سخت باش كه بشكنندت .

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و بیستم  (دفعات بازدید: 3221 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

مفاهیم دوازده گانه (فرم مختصر)
            "دوازده گام " الکلی های گمنام اصولی هستند برای بهبودی شخصی . سنت های دوازده گانه وحدت اعضا را تضمین می کنند . "دوازده مفهوم برای خدمات جهانی " که در سال 1962 توسط Bill.W یکی از بنیان گذاران سازمان نوشته شده تعدادی از اصول مربوط به هم را عرضه کی کند تا اطمینان حاصل کند که عناصر مختلف ساخترا خدماتی الکلی های گمنام جوابگو باقی مانده و در برابر کسانی که به آنها خدمت می کند مسئول باقی بماند .
            "فرم مختصر مفاهیم " که در زیر می اید در سال 1974 توسط "کنفرانس خدمات اجتماعی " تهیه شده است .
            1)- مسئولیت نهایی و اختیارات کامل خدمات جهانی الکلی های گمنام همواره در وجدان جمعی کل اعضای ماست .
            2)- کنفرانس خدمات عمومی الکلی های گمنام ، برای تقریبا همه مقاصد هملی ، به صورت صدای فعال و وجدان موثر تمامی انجمن ما در امور جهانی آن در آمده است .
            3)- برای تضمین رهبری موثر ، ما باید به هر کدام از عناصر الکلی های گمنام کنفرانس ، هیئت خدمات عمومی و شرکت های خدماتی ، اعضاء ، کمیته ها ، و مدیران اجرایی - یک "حق تصمصم گیری " سنتی اعطا کنیم .
            4)- در تمام سطوح مسئولیت ، ما باید یک "حق شرکت کردن " سنتی داشته باشیم که به ما اجازه دهد به نسبتی معقول در برابر مسئولیت های خود ، دارای نماینده با حق رای باشیم .
.
.(220)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • efg174
Rain heart knot
« پاسخ #1 : 02 آوریل 2016، 10:39:31 am »

for the earth, rain is enough to make it The imprint is engraved on my heart.
  - childhood fantasy, youth dream time marks the past chain, all in the rain wash rinse emerges from the dust of memory......At the junction of the dusk and dawn of the

, I do not know who was drunk and crazy how many Italian poetry.

have Sasa rain,goyard prix, careful to listen to the rain movement, people have stepped into the dreamlike artistic conception like many luxuriant feeling,sac goyard pas cher, you seem to have all the passions are melting into the life and soul like line,hogan interactive outlet, driving a light rotation of the boat,golden goose saldi, swinging the years flow,golden goose mid star, the rich and diverse in the past the edge into the feelings of the heart, once again unrestrained life. You can feel like years was tempered sculls, the life boat into a harbor already dying. In that distant harbor, and a lot of people met. Every time there's a handshake, goodbye, have a beginning or the end of the story, and life is a story, you have the story of him,converse femme pas cher, some of you will soon forget, you have some memory forever and forever......
   alive in the evolution of the rise and fall, in all things...

Related Articles:

Let your life bloom the most beautiful flowers

Life and death

Learn to b

I believe that the flower is life, or how it will be when there is no wind, among them will have several strains of flowers in a peristaltic, each other directed at other nodded, seemed to whisper.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
The chicken live Let
« پاسخ #2 : 15 آوریل 2016، 10:49:52 pm »

I wanted to make my mark as the new food-service officer at a recruit training center. The menu was loaded with red meat,hogan scarpe outlet, so I devised a new one to reduce cholesterol1 (cholesterol). I substituted chicken for beef,tn requin pas cher, and awaited comments from the suggestion box. & nbsp; the first one summed up the recruits'. It read simply,goyard paris, "let the chicken." & nbsp; I at a recruit training center when the logistical service officer,hogan outlet online, want to leave some merit. The menu was red meat,golden goose mid star, so I devised a new menu,hogan sito ufficiale, with chicken instead of beef,montblanc plume pas cher, to reduce cholesterol. I'm waiting for comments from the suggestion box.   the first opinion summed up the recruits feeling,hogan sito ufficiale, very simple: "let the chicken alive."
Related Articls:

Lost a happy Christmas

Hungarian President Parr Schmidt was withdrawn _ d

It is illegal for children in Spain to do housewor

The man was being treated as a tuberculosis1 patient. Earlier, doctors in Sierra Leone had diagnosed his illness as pneumonia2.   A death from Ebola was; confirmed in Sierra Leone on Jan. 15 hours after the World, Health Organization declared an end to the deadly virus in West Africa.
خارج شده است

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
    • nop062
Small rise in early March A admitted I to the fourth
« پاسخ #3 : 19 آوریل 2016، 12:45:15 pm »

Small rise in early March A admitted I to the fourth
< p > torture & quot; junior high school" finally passed, I also wish to enter the school,chaussure nike tn, I have been longing for the fourth. Recall is fourth admissions experience, I can not help but big & quot; really do not experience wind and rain, how can see the rainbow"! < pOverture - policy has not to been
!< p > a March.
 resume can account for a large advantage
< P & gt; because my parents very conscientious,tn pas cher, so at the time of the introduction of the policy did not will resume to 80,bottes ugg france, the fourth,golden goose scarpe donna, the three sails, 101,hogan outlet online, the National People's Congress attached such schools,hogan outlet online, after that this decision is wise. Because we resume most of the school gave us a notice of the interview. But unfortunately,hogan outlet online, the mother forgot to vote in the fourth to resume on the way to contact us! Fortunately, found in a timely manner,chaussure jordan pas cher, and will be a new cast in the past. So here I want to remind all crop and it must be modified to resume ve>
Related Articls:

The story

Regulations on emergency management of nuclear acc

Sox Trial

To start a debate, let's go home and get ready. A listen to is about Chinese hurdler Liu Xiang, the classroom suddenly blasted away the pot, everyone NiYiYan me a language, talking, and agreed tomorrow to launch the PK war.
خارج شده است

hfgh6p5ess

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 259
    • nop792
How I wish I could forget everything to love a per
« پاسخ #4 : 23 آوریل 2016، 12:02:42 am »

HTML template how I hope to be able to put aside everything to love a person
,scarpe hogan outlet
< p > a debt of more than 30 million 36 year old man. < br / > there are many girls dare to marry him,golden goose saldi, < br / > my doubts,hogan sito ufficiale, I worry,supra pas cher, who understand < br / > < br / > may in the eyes of some people this is not what < br / > but we are alone a North drift ethnic < br / > the North drift family love < br / > < br / > so don't know will go long,tn requin pas cher, < br / > every time very seriously,hogan outlet, < br / > every time very sad < br / > < br / > how hope can put aside everything to love a person,scarpe hogan uomo,Related Articles:

The scener

7-30 syndrome

Fortunately, later three mule pull support things pass by the folks also join the pad road work, about 30 minutes, good basic pad, vehicle barely passed the dangerous section of the road. The driver from the trunk of the car to help us together road pad folks per person a bottle of mineral water, the villagers laughed while yelling mule toward the direction of home to continue the journey.
خارج شده است

lyd0f8blr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 251
    • vwx019
Taiwan knife guard was rated the best in Taipei th
« پاسخ #5 : 02 مه 2016، 01:29:37 am »

in the first 8 rounds of the league, Chen Changyuan, a total of 6 times the first play, a number of data in the forefront of the super. In yesterday's match, Xavier Chen in the defense limit Yatai horse wings Zhang Wenzhao. And in attack we plug in assists. When the game ended in a draw the, Xavier Chen did not give up,tn pas cher, before the whistle before in other in the hinterland,hogan outlet online, to keep a neat header to help the team to win the match. Chen Changyuan after scoring a very excited,nike tn pas cher, he is also the Chinese Taipei players in the league's first goal in the super league.
 Chen Changyuan was born in Belgium, his father came from Taipei,tn requin pas cher, and his mother came from France. He grew up in the Belgian League, served as vice captain of the Belgian League mechelen. At the beginning of the season for the introduction of the from the Anderlecht youth camp of Chinese guy,nike tn pas cher, people and the boss Daixiu Li Sangumaolu, go to France and Belgium and Xavier Chen and his family meet.
< p > match later coach Gong Lei and on Xavier Chen give affirmation: "his arrival the team in conjunction with the side road,golden goose outlet, more three-dimensional,hogan interactive outlet, he snatching a very positive, in offensive plays a very important role." This win,hogan outlet, and rewrite in Yatai away over the history, Gong Lei believes the team win is the proper tactics.
Taiwan knife guard was rated the best in Taipei the first goal was born
< p > Jinghua times (reporter Sun Yongjun) as the season and focus on the introduction of players, from the island of Taiwan Chen Chang source scored the winning goal. The game was named the best spot players.
Related Articls:

Li Weifeng Chinese football needs to change the re

R & F offi

Li Weifeng was exposed to strange attacks by the i

A new reporter to grab headlines, deal with the fish man snobbish girlfriend. Exposure experience worshiped, do the experiment, being reviled, is captured, the male fish woke up feel world of human selfish to have no room for a big head, the rest of his life to pass? Producer Li Cangdong, director of the five power by using cross species alien black absurd story, accusing people lustrous and dazzling.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
How to say eating the old family
« پاسخ #6 : 05 مه 2016، 05:14:54 pm »

< p > in fact strictly said,hogan outlet online, live on the back to with sth,louboutin soldes, with sb; and live off the back can with sb or sth meaning is "rely on people support" and "what to rely on to live", there is no "live on sb" match. For example: live on a diet of bread and cheese. They (they live on bread and cheese.) Unemployed worker lives on unemployment benefit. This (the unemployed worker is living on unemployment benefits.)
 "eating the old family" is the product of the current tense and busy life. There is such a sentence: this eating the old family has been 30 years old, but still rely on his parents to live. Some people are like this translation:
Boomerang>
Neet is already
In young people have joined in the Neet group who neither go to collage nor go to work,hogan scarpe.. (an increasing number of Japanese youth to join the old and not to go to school and do not work of eating the old family.)
This years 30 old but still lives on his parents.
The
Boomerang refers to the original Aboriginal dart,chaussure air jordan pas cher. For example:
How to say &quot,golden goose outlet;eating the old family&quot,hogan scarpe outlet;?
 "eating the old family" means that there is no school or employment or vocational skills training, but must rely on their parents to support young people. In British English,scarpe golden goose, "NEET" refers to a member of the old family, "group NEET" refers to the old family group. "Neet" is an acronym for "not currently engaged in education, employment or training" or "not in education,hogan scarpe outlet, employment or training". American English is called "child/kid boomerang"".
Japan more and more
An investigation indicates that about 70% of the unemployed young people in our country now live off their parents, thus becoming Neets. "surveys show, in our country at present about 70% of the unemployed young people rely on their parents to feed, and thus become neets.)
Related Articles:

Eat your n

English tr

In Summer Night Life in the s

But the fairies had her blessed so she just got beauty rest. For a hundred fifty years she missed balls and film premieres, till prince charming came along singing out a cheerful. Kneeling down he say her cheek hoping that she'd wake and speak. Sleeping Beauty raised an arm reaching for the snooze alarm and her waking words were these:just need five more minutes please."
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
we will never fail
« پاسخ #7 : 08 مه 2016، 04:12:01 pm »

we will never fail< br / > I don't know how many stars bent during volatile waved his hand and how can erase the unending stream of attachment even if in the future more beautiful scenery better I can't light threw a smile in spite of bid farewell to life, unusual thing really say goodbye when it comes to say goodbye to serine serine
        &nbsp,hogan outlet;   when I think, and numerous; today I to say all,air max pas cher. But the south wind gently blowing, spend time in a hurry. Dear friends, please don't be sad, farewell to each other after the treasure. The "/>   
      &nbsp,hogan outlet online;   &nbsp,hogan outlet online; dear friends please shake hands, then to the west towards the east,goyard prix. The "/>   
  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp,hogan outlet; my friends are, we have to temporarily respectively; "treasure treasure", I said no more. In the desire to go to the night, trying to cast a few tiny Morningstar; although not much light, but also can enable the early people happy. The "/>   
&nbsp,nike tn pas cher;   

& nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp,hogan sito ufficiale; in the face of the years placed under the table, we smile to each other politely urges to drink, as if all did not say love and sadness, are used in the back of the statement. Because we all know, this is no longer than the hands of this cup of a more mellow wine. The "Related Articles:

You in my eyes

I have a d

Lantern Fe

To save the drowning child and the sacrifice of college students like a magnificent beautiful poem, and those who do not blink of an eye criminals, can only be counted as the next three pirated books. The book has its own content, people have their own life. Content is full of suspense, the plot ups and downs of the book, will be a best-selling book, the general light of the book is not willing to see the book.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870

In contrast,spaccio golden goose, Schneider's situation is much more complicated than that of. Pellegrini wants to keep Schneider, but the Real Madrid executives have decided to sell it. Although Schneider wants to stay at Real Madrid, and he is also trying to convince the fans that he has a future at Real Madrid, but the club's officials have been working on his transfer. In the warm-up match last weekend, Schneider scored a wonderful direct free kick, but this did not change his position. Florentino,hogan outlet, he will sell for about 18 million euros transfer fee. Up to now, the international Milan is the team of Schneider's most interested, they may be in the next few days with the Dutch contract. International Milan coach Mourinho even personally call to Schneider,yeezy 350 pas cher, told the latter he will play an important role in the international Milan,scarpe hogan outlet, but also in the city of Milan live a more happy life in the city of madrid.
Real Madrid to sell Holland to help inside the two people will go to leave Raul named 1 people
< p > Spain "Marca newspaper reporter Raul Castillo Sina for special sports from the summer transfer window closed leaving only less than half a month the, but the effect in real help Dutch player of the future is still pending. Van der Vaart, Wesley Sneijder and Arjen Robben this may at any time will leave,nmd runner femme pas cher, the possibility of Drenthe and Ruud van Nistelrooy at Real Madrid to some large, although the club some officials hope the Dutch one-time cleaning is completed. Because the Dutch players are joined Real Madrid in the term of the former president Ramon Calderon,hogan outlet online, so they are very difficult to escape the fate of being cleaned, because incumbent president Florentino Perez didn't want to have any contact with Calderon.
 is the most uncertain at present Van Der Vaart's future, Real Madrid last season 23 will leave. Because in the training of more than a month before the season, he never entered the Pellegrini coach plan. Van Der Vaart did not have a minute to play in the 6 warm-up game he has recently played for Real Madrid. Van Der Vaart himself has decided that he will leave Real Madrid in the next few days. But the problem is that, so far, there is no club to make Real Madrid and Van Der Vaart I are satisfied with the offer, although the A Senna team sent an invitation to the dutch. Van Der Vaart want to stay in Spain, or go to Italy or England, and Real Madrid just want to recover as much as possible from the Dutch who. In this case, time is on the side of the player. If all goes well, Van Der Vaart wants to be free to leave Real Madrid, in order to be able to negotiate with the new owner to get a lucrative contract.
 Robben has also been put on the transfer market for Real Madrid, but he is not a strange thing to stay. In pre-season, Robben is one of the best players, which makes the possibility of his being sold down. Bi >
 so,air max pas cher, why Real Madrid want to sell Sneijder? First of all, he was a Holland player who bought Calderon. Secondly,air max pas cher, Schneider in private life fame is not very good (affairs). Last season, Sneijder long time not in the state, some people think that he is not in the field of self-discipline.
Related Articls:

stoppage in 2 minutes Chelsea

Champions

The game postiga still as an arrow with a top on the front, but desire to attack the strong c Luo many times before in into the penalty area, and in the Netherlands strong attack before, Portugal after a huge defence and midfield defensive pressure and basic too busy saving organization. The heavy duty of the offensive team organizes falls on Nani's shoulder, but he basically did not make a contribution.
خارج شده است

npg5euy1d

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 258
    • abc094
Zhu Xian "Yun Zhi" concept poster exposure
« پاسخ #9 : 18 مه 2016، 06:29:36 am »

,tn homme pas cher
 Zhu Xian "Yun Zhi&quot,hogan outlet; concept poster exposure
 is expected to build hundreds of scenes
Zhu Xian "Yun Zhi" first concept poster Qingyun early hidden mystery
 concept Poster
As the art director > kill celestial being "Albatron ambition" the special awards gold medal art director Lei Chuxiong. The will build hundreds of scene, which only the underground palace scene will exceed 6000 square, is expected to the build scene with a total area will reach nearly 4 million square meters. Prior to the scene of the scene after the exposure, will gain high praise, the book describes the picture perfect reproduction of the real picture, the difficulty is evident.
 concept Poster
< p > the exposure of Party of kill celestial being "Albatron ambition" concept poster in the Chinese style elements as the main body,chaussure jordan pas cher, Albatron door occupies the high position, zhangxiaofan independent on. The images revealed the oppressive feeling, Albatron door and zhangxiaofan between delicate relationship between subtle changes to show.

< p > Phoenix Entertainment News by Huan Rui century produced,hogan rebel outlet, adapted from the novels of Xiao Ding "kill celestial being" the ultimate IP to carry the tripod of kill celestial being "Albatron ambition" today for the first time concept poster, picture Albatron door jade Qing Temple mountains surround,golden goose mid star, zhangxiaofan handheld standing of soul back to the body. It is reported that the play was officially launched earlier this month, Yang Zi, Qin Junjie, Cheng Yi, Tang Yixin, TFBOYS and other starring has been gradually exposed to the exposure.
< p > boot from the day, the film side have been exposed,adidas nmd runner pas cher, including Yang Zi, Qin Junjie, Chengyi, Tang Yi Xin, Mao, and Liu Xueyi, to, Pu Shuo, tfboys etc. all the starring Dingzhuang Zhao, causing widespread concern. Also "kill celestial being", the author of the novel,nike tn pas cher, Xiao Ding also was released a few days ago Yang Zi played six snow QIS and Qin Junjie plays had Studio Video Shushu two people, not only the picture color by the users must, two people in the performance of the play is full of harvest from, also for unexposed the he mystery starring fans is also looking forward to the endless.
 is a mountain Qingyun< br / > the kill celestial being "Albatron ambition" first concept poster, with blue tone enhancement picture of deep feeling,hogan outlet, Albatron door Yuqing Temple independent in the median, sunlight through the mountains sprinkled, coupled with group of flying crane, indicating that Albatron door as the leader of the path can not shake the position. The image of Zhang Xiaofan standing back, armed with weapons eater Qingyun Mountain is, although in faint convey the meaning of confrontation.
 mystery starring much anticipated
Related Articls:

My grandpa Zihan Chen led 194

Guo Degang sighed carefully alluding to the disciple Shoutu encounter betrayal

Twenty-sixth minutes, Real Madrid houchangchangzhuan, C Luo pole into the area by Adrian with the ball down a man. Thirty-first minutes, C Luo area on the left side of the pass, the ball hit the other players in the arm, but the referee did not say. Thirty-fifth minutes, Real Madrid players pass three consecutive break in Bettis at the left, Campbell shot Dapian volley hook up. After 2 minutes, Bettis right pass, Castro Leavalane header high.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Three fund this one has been issued
« پاسخ #10 : 27 مه 2016، 03:02:12 pm »

bank fund's first six fund products - Solid Silver increased profits bond funds will be officially released in October 13th,hogan sito ufficiale. This is the Bank of the fund's first bond fund,tn requin pas cher. (Ma Xinting Shi Chuanfa)
Three fund this one has been issued
 reporter recently learned that some fund companies have issued new funds. Tian Hong fund under the first three funds - day Hong Yongding value growth equity fund in October 8th officially started to raise,hogan outlet, which is currently the current market environment is becoming increasingly warm after the new one of the few equity funds.
 Nord fund's new fund Nord theme flexible allocation fund 8,montblanc plume pas cher, the official release. It is understood that the theme of Nord flexible configuration funds will be included in the Construction Bank,air max homme pas cher, Bank of communications,nike tn soldes, CITIC Bank and the major brokerage firms,chaussure tn pas cher, including dozens of agencies officially issued. The fund is a mixed product.
Related Articls:

March full

In January, A shares will usher in a rare low tide

Buffett shareholders' meeting is to teach you how to make money, the general meeting of the shareholders of the Alibaba to share with you how to do business, how to deal with difficulties in the process of doing business. We hope that the general meeting of the shareholders of the Alibaba to make the world a small business from the sharing, the experience.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904
Drifting bottle
« پاسخ #11 : 04 ژوئن 2016، 10:48:28 pm »

< p > in my hometown spread such a story: the drift bottles thrown into the river,golden goose deluxe brand, let it along the river "wandering" until one day it drift back once put it away that a river, to illustrate your dreams, your desire to achieve.
Drifting bottle
< p > when you are successful, you suddenly look back, you will find that once traversed the road is so long; you'll see the drift bottles have encountered storms; you will think oneself originally used to be so hard. You'll be glad.
 standing on the sea front, gently close your eyes, quietly through every place,air max pas cher, suddenly found, I still stand in situ, my shy smile......
 I do this, I put the bottle into the vast sea. I tried it, and at the same time working together, and move on to their wishes.
 in fact, in everyone's mind will have their own "drifting bottles". However,golden goose mid star, the difference is that this drifting bottle is invisible,hogan sito ufficiale, can not touch the. Can feel its existence. Because it's in your heart. I put my own desire to go in, and I hope it can help me to realize my desire.
 drifting bottle
< p > not long ago, I was very confused, but in the end I finally understand: drift bottles in the vast sea to, from time to time a wave swept, but drift bottles still forge ahead, it is in advance for their own goals. So a man, when you have a desire to work,hogan outlet, you will fling caution to the winds to struggle, but when you encounter difficulties, you will do anything to rush forward,nike tn pas cher, because you are close to your goal. As the bottle unremitting efforts.
 on my desk, put a lavender drifting bottle,sac goyard pas cher, which put my dream, desire.
< p > when encountered storms in each individual heart drift bottles should forge ahead,hogan sito ufficiale, meet your will is proud, proud of the success, the dream of pride. You'll be glad.
Related Articles:

PEP on the fourth grade four

Avalokitesvara Mimosa

We can take some human 's basic needs as an example we do not want to wear the same clothes all the time and we want better and better. We wish to live in a more spacious flat. Of course not all human beings are the same. For instance, some people try to climb up socially or politically all the time, while others never stop trying to make more money. The children long for new toys while the old hope to live longer.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
College students in the second quarter of thought
« پاسخ #12 : 07 ژوئن 2016، 03:38:20 pm »

beloved party organization:
 two, to strengthen the study, improve the professional quality. The Communist Party of China is an advanced organization, as an active molecule, the development of professional quality is also the requirement of the party organization. This quarter, we participated in a very wide range of learning. Our department opened to enhance the students' quality of course, I have been studying hard and carefully in class, finish homework. Have the courage to ask questions,hogan rebel outlet, make careful and meticulous thinking, strengthen the development,hogan outlet, develop skills, deepen the professional. This extreme, I participated in the Putonghua, English, computer grade examination, completed a comprehensive test of sports. In these tests, I have achieved excellent results. For the opening of the mechanical processing, circuit analysis, analog circuit, I can conduct in-depth study, and ultimately to the deepening of the professional. Professional endless, in the future career, I will continue to strengthen the professional learning.
 one, to strengthen the ideological construction, so that they know the level of improvement. US Department of electrical engineering has been strengthening the party class learning. Monday to Thursday lectures through learning, more comprehensive and in-depth understanding and I the purpose of the Communist Party of China, thought, history, policy,zapatillas new balance outlet, for the current domestic and international situations also has the profound understanding, more from the realm of thought to enhance the oneself to the understanding of the party and to their own requirements. In the turbulent international situation of the moment, this is more so that I feel proud for life under the leadership of the Communist Party of China China, the party is able to create a new situation under the peace and harmony of the heart China produced to admire. This year, our country has experienced a complex international and domestic problems. The change of political situation in Thailand, the continuation of the international financial crisis, Haiti and Wenchuan earthquake are still in the process of rebuilding, Yushu in Qinghai Province and earthquake,hogan outlet, Southwest drought around endanger the safety of the students of the murders, mine. These events made me filled with emotion, the Communist Party of China are solved domestic peace, I don't by the love of the party organization more layer. Through the understanding of these international and domestic affairs, but also deepen the understanding of my thoughts.
 to enter the University for a year, I also made a number of times for the party organization thought to report. In the report, these words, though brief, thought may still not mature, but it bears witness to the my this year's thought, learning,scarpe hogan outlet, life's journey. The second quarter of 2010 spring soon came to an end, as a party activists, I now put their thoughts in this quarter or style changes,hogan outlet, improve the reporting to the party organization.
 college students in the second quarter thought
College students in the second quarter of thought
 three, do a good job of management, strengthen the comprehensive quality. As a student of the Department of propaganda, I have a model to complete their work responsibilities and cooperate with other departments, which makes us a table of my photographic works, news reports, correspondence. Daily activities organization, publicity I have due diligence, out of the characteristics of our department. In order to improve the comprehensive quality, I sacrificed a lot of weekends, holidays and other spare time. I read widely, consciously writing, practicing calligraphy, studying art,scarpe hogan outlet, listening to all kinds of lectures. It can be said,golden goose outlet, >
Related Articles:

Six months

I graduate

For a start, the doctor let me go to the film, I thought what great event happened, actually let me go to the film, but there is no way, finally to shoot. There outside the room has an iron gate, went in, there is hot, I think it must be in order to prevent heat fled, and go into the room, the doctor let me take off your coat, standing in front of a machine, hands behind his back, suddenly, behind a bright light, a machines constantly close to me, so I startled, thought is to pinch me.
خارج شده است

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
    • bcd204
In Sri Lanka, city officials said the investment department of commercial behavi
« پاسخ #13 : 07 ژوئن 2016، 10:53:03 pm »

Agence France-Presse, said the new city will build ecological parks,tn requin pas cher, residential areas, office buildings, luxury hotels and shopping centers, etc.. The Associated Press said that since the end of the 30 years of civil war in 2009,nike tn pas cher, Sri Lanka began to attract foreign investment, accelerate infrastructure construction, China is the main source of investment. "Chinese companies have built ports,goyard prix, highways, railways, etc. in this strategic location on the very important South Island of South Asia."
 (original title: enterprise investment to build a new town, Sri Lanka officials said the Department of pure commercial behavior)
< p > Vic Rama 24 also said that by another Chinese enterprises to build the Colombo port first phase project next month will end, when Sri Lanka will and Singapore,scarpe golden goose, Dubai competition marine trade. He also denied that Chinese enterprises to invest in the development of the pearl chain, the suspect,air max femme pas cher, for us, the development of the harbor is purely commercial interests,hogan outlet online, we do not allow it to be used for military purposes".
In Sri Lanka,goyard pas cher, city officials said the investment department of business
 in Sri Lanka | commercial behavior
< p > [Global Times reported] according to the Associated Press reported on the 24th, the port authority of Sri Lanka announced the same day has and China Communications Construction Co., Ltd. reached an agreement, CE will invest $14.3 billion, close to the capital Colombo harbour construction a new mini port city,tn pas cher, covers an area of 230 hectares. Vee Klama, chairman of the port authority, said the project will be officially started in September this year, is expected to be completed within 39 months. Investment in the construction of the enterprise will hire new city 50 hectares of land for 99 years.
Related Articls:

Beijing fu

Sichuan Qu

Anhui stan

Among them, requiring schools to students to strictly abide by the laws and regulations on road traffic safety, do not chase each other on the road; students under the age of 12, are not allowed to ride a bike on the road; students under the age of 16, are not allowed to ride a electric bicycle on the road.
خارج شده است

bg3px3ser

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 132
    • hij592
High school freshman speech
« پاسخ #14 : 11 ژوئن 2016، 09:39:55 am »

two, students, from junior high school to high school, you realize the life of an important leap, high school three years is your journey of life is the most critical three years. The end of the nine year compulsory education, means that the future of the road, really rely on your own to go. In the past three years,adidas nmd runner pas cher, you will by 15, six year old youth, to 18, at the age of nine adult mature; the three years, your old learning stage will fold, in addition to new learning stage will be by you to re build; the three years, from a certain angle is truly your own dream of life of three years, who want to own bright future, everyone wants to own future taste and grade. In the past three years, Tian Xingqiao middle school with your peers, teachers and you overnight companions, school leadership and your presence, strong teaching support is to ensure your success, following assembly carries on the third item: Please school address to the headmaster. Thank you to the school
 high school freshman speech
High school freshman speech
< p > A, "excellent" as Tian Xingqiao middle school "of the word" education ideal and absorb excellent,scarpe hogan uomo, cultivate excellent, excellent output is Tianxing Qiao middle school basic guiding, for outstanding should propagate, from the spirit, from the material, so that the good becomes a habit, make excellent become a fen Wai, excellence becomes a kind of yearning, make excellent become a certain trendency, following assembly to the second: please Xu Jianlei president announced, Tian Xingqiao middle school on behalf of the high grade outstanding freshman of commendation and awards scholarships to decide. What an encouraging reward, I hope that in the next higher grade conference, there are more people in recognition, the school also hopes to more outstanding students awarded scholarships.
 good afternoon everyone! Just the end of the seven day National Day holiday, we returned to the school, thinking carefully, from the beginning up to now already superabundant in January, students a month ago, you carry of parents to pray,cheap mac makeup outlet, carry on to the end of life yearning, longing, came from all directions to tianxingqiao middle school, start your career in high school. A month, the high grade students, are you ready? Do you really know about high school? Did you fit in? Have you entered the role? Are you on the road? A month, and a high grade of some students, you are still confused? Still mengmenglonglong, muddleheaded? Time goes ran, when no man,scarpe hogan outlet. Therefore, today we Tianxing Qiao middle school held a special "high grade learning education in the mobilization of the General Assembly&quot,scarpe hogan outlet;, the purpose is to help students realize high school, as soon as possible into the high school,nmd running homme pas cher, effectively grasp the high school,goyard soldes, the ultimate success of high school. Following assembly for the first item: I first introduce today's meeting of the leaders present at the: Tian Xingqiao general Party branch secretary of the middle school, the headmaster Xiang Yuejin comrade. Tianxingqiao middle school was in charge of the teaching work of the president of Xu Jianlei, Tian Xingqiao middle school in charge of student work President Chen Liyong Ding, tianxingqiao middle school students at the Zhang Wei, chief, tianxingqiao high school XX grade (grade one director; Zhang Yangcheng teacher,pandora outlet, high grade director Hou Juan teacher). Let us again with warm applause, welcome to the leadership of the visit.
 fellow students:
Related Articles:

Housing land lease contract

Engineering labor subcontracting contract

Higher voc

2004 January completed and put into operation of automatic centralized monitoring system marks the industrial zone electric management level, the safe operation of the power system are on the to a new level, the industrial zone over the years of substation operation maintenance evolution as a center of the region's monitoring of regional power network is becoming more and more perfect, the industrial zone safety power provides a good basis.
خارج شده است

این صفحه در 0.086 ثانیه 21 نمایش داده شد.