انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

به هم رسيدن يعني آغاز ، با هم ماندن يعني بهبودي ، با هم كار كردن يعني كاميابي.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه دویست و نهم  (دفعات بازدید: 2824 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

.شود و مقدار آن از زخیره معینی بالاتر رود باعث نگرانی ما می شود . تجربه بارها به ما نشان داده است که هیچ چیز به اندازه کشمکش های مالی ، ملکل و مرجعیت نم یتواند میراث روحانی ما را به خطر اندازد .
            8)- الکلی های گمنام باید تا ابد همیشه حرفه ای باقی بماند . مفهوم حرفه ای از نظر ما مدد کاری با مشاوره با الکلی ها در کقابل پول بعنوان شغل است اما ما می توانیم الکلی ها را استخدام کنیم تاهمان خدماتی را انجام دهند که در صورت نبودن آنها به غیر الکلی ها واگذار می شود . برای این گونه خدمات مخصوص می توان حقوق مناسب پرداخت کرد . اما برای کارکرد دوازده قدم معمولی ، هر گز نمی توان مزدی پرداخت .
            9)- هر گروه الکلی های گمنام به حداقل تشکیلات و سازماننیاز دارد و بهتر است رهبری گروه به نوبت بین اعضاء در گردش باشد . گروههای کوچک می تونند منشی انتخاب کنند . گروههای بزرگتر می توانند کمیته های نوبتی برگزینند و گروههای بزرگتر هم که در مناطق پر جمعیت هستند می توانند دفتر مرکزی یا دفتر ارتباطات تشکیل دهند . برای اینگون دفاتر معمولا یک منشی تمام وقت استخدام کی کنند . هیات امنای مرکز خدماتی مومی ما در واقع کمیته خدمات عمومی الکلی های گمنام هستند ، آنها نگهبانان سنت های الکلی های گمنام و دریافت کننده گان اعانات داوطلبانه می باشند ، از طریق این اعانات مخارج دفتر خدمات عمومی ما در نیویورک تامی می شود . کمیته هیات امنا از طرف گروهها اجازه دارد روابط عمومی ما را در مجموع اداره کند و تمامیت و ککمال مجله اصلی جمعیت (The A.A Grapevine) ما را تضمین نماید . آرمان تمامی این نمایندگی ها خدمات است و خدمتگزاران مورد اعتماد و با تجربه ما در واقع پیشگویان حقیقی ما هستند . آنها از سمت های خود بعنوان پایگاه
.
.(209)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

cdg3bmz6e

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 218
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • nop062
Smell alarm clock debut Consumer Electronics Show
« پاسخ #1 : 14 آوریل 2016، 08:43:51 pm »

The Sensorwake,scarpe hogan outlet, currently debuting1 at the consumer electronics show in Las Vegas,louboutin soldes, takes a vastly different approach to getting your attention when it's time to wake up. Instead of using sound to stir you,air max pas cher, the clock uses smell,hogan roma outlet, thanks to the & quot; timed release of an aroma2 of your choice" and the.< br / > smell alarm clock recently held in Las Vegas at the consumer electronics show debut,nike tn pas cher, it uses a completely different way to call you get up. Compared with the use of sound to stimulate you,hogan outlet, this alarm clock will use you to choose a good smell before you wake up.
Related Articls:

dear! Did

G20 summit

What is the real good man, th

At that moment a lion appeared; on the scene, and made no attempt to molest5 the Pack-ASS owing to the presence of the driver, but he fell upon the wild ass, who had no one to protect him, and without more ado made a meal of him.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631
memory
« پاسخ #2 : 23 آوریل 2016، 04:02:03 pm »

time drug core is the light of time capsule memory, no, is their own light memory. My time of the medicine core is a silver white small flashlight, I put it when the baby as -- makes clothes for it, paste, wipe. But others put it "down" although it is not worth a hair, send the father to buy wine. At this time, talkative people will ask: "what do you put it?" Hush...... This is a secret, quiet ears stretch to come over, to tell you that I am the person is so kinky that day like to see a ghost story, but happens at night for fear of ghosts, afraid of the dark, that night after the toilet I turn out the light,tn requin pas cher, back to the house in a series of moves fast on the fly, for fear of slow to be eaten by the "ghost". Maybe you will think I'm superstitious and timid. No way, I always think that there is something in the dark will take me the most valuable, but not sell the price of things - my parents, because I can not see them in the dark. Now you know this small flashlight use! I believe that this drug will be the core of the capsule will remember one of the most beautiful, the most bright childhood.
memory
: the end edge of the lake, the tree, Dorothy drift, dream no trace. Time passes,scarpe hogan outlet, the beautiful memory is not returned, the capsule buried, the old dream memories, not regret.
 cited chapter: time is the time, unlike anything else. Because of this,goyard paris, the second thing, it will not be a second of this thing. In this push, the time has been such as water flowing into the sand,sac goyard pas cher, as well as the beginning of the memory of the spark, and later on the trace. If you still have time to regret yesterday (previously) did not leave their own memories, it should now save a tomorrow (future) yesterday (now), time capsule LS (let 's us English).
 <
 Zhang Wen: we've all heard about the time capsule! Is the one thing into a sealed bottle buried in a secret location, and later took it out, I do not want to ask you what, are you willing to tell I told me that do not want do not want to,hogan outlet, this is your secret I totally have no reason to offend you,hogan outlet, I just want to tell you what my time capsule medicine core.

< p > Chapter: Credeteme (Italian: please believe me) time a to never return. If you do not want to grow up regrets look in the past,air max 95 france, please bury the time capsule. Just like me, looking back on the past Resurgam (Latin: I will regenerate).
;
    &nbsp,hogan rebel outlet;   Hebei Chengde paddock a fifth grade: dream wing snow Sakura
Related Articls:

Human ah,

Complain of pumpkin

It is impossible to suppose that the customs of any race or tribe remained unaltered during the whole of the long in some instances the immense interval4 between their declaration by a patriarchal monarch5 and their publication in writing. It would be unsafe too to affirm that no part of the alteration6 was effected deliberately.
خارج شده است

bdfg89exc

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 202
    • mno779
Plastic waste impact on marine ecosystem
« پاسخ #3 : 29 آوریل 2016، 03:18:41 am »

,hogan outlet;
Scientists are revealing how microbes living on floating pieces of plastic marine debris affect the ocean ecosystem,scarpe hogan outlet, and the potential harm they pose to invertebrates,goyard prix, humans and other (invertebrates) animals. New research being presented here today delves deeper into the largely unexplored world of the " Plastisphere" an ecological community of microbial - organisms living on Ocean Plastic that was first discovered last year. When scientists initially studied the Plastisphere,hogan outlet online, they found that at least types of microbes thrive 1000 different on these tiny plastic islands,scarpe hogan outlet, and that they might pose a risk to larger animals,hogan sito ufficiale, including invertebrates and humans. The original studies also showed that the Plastisphere's inhabit Included bacteria known ants to cause diseases in animals and humans.
&nbspThen researchers,hogan outlet, have been
Since trying to figure out why these potentially dangerous bacteria live on the Plastisphere they how got there and how,hogan sito ufficiale.
Plastic waste impact on marine ecosystem
Related Articles:

Rethinking the sun rise money is difficult to save an instant fall

The direct

Detailed rules for the implementation of the training of lis

Everything has a cause, he did not dare to complain about what. He kind of consequences, finally swallowed only yourself. But you will find yourself on so many excuses, like a piece of armor to protect themselves. But did not want to, but my heart tied. Did not dare to act rashly, because it has been unable to bear weight at any time will collapse.
خارج شده است

hdfg0z2ter

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 276
    • def238
The United States team held the Suarez Fang night
« پاسخ #4 : 07 مه 2016، 02:35:07 am »

The Soccer League's Fort Worth Vaqueros announced that they host will &quot,scarpe hogan outlet; Luis Suarez Fangs Night" on June 29,goyard prix.
The United States team held the &quot,hogan roma online;Suarez Fang night barbecue
&nbspNational Premier
Even fans aren't one of the first 50 to show fans to up the barbecue they will be able to get into the game for relatively cheap,sac goyard pas cher. In order to,ugg soldes.
,hogan sito ufficiale;
167 fans before the game because of Suarez bite and profit, but they are not the only beneficiaries of the event.
&nbspIf some
The 167 bettors who cashed in on the Luis Suarez's latest bite aren't the only ones who will benefit from the incident,hogan outlet.
;

;
What again in the & quot; Luis Suarez fangs Night" include? For starters, the first 50 fans to show up to vaqueros owner Michael Hitchcock's barbecue, which includes free & quot; Chiellini" dogs and Jarritos soft drinks in the LaGrave field parking lot on Sunday will receive a free pair of fangs. those fangs will essentially serve as a ticket to the team's game,hogan sito ufficiale, as those fans will get in for free.
Related Articles:

Trench oil Cooking Oil Illega

Ask for the moon whimsical

The Father

Athletes apparently the prone. 20 percent of students who played a university sport admitted to cheating on an exam compared to 9 percent of students who did not. The survey also revealed that men were not only more likely to cheat but were also more likely to admit to it.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Night _7
« پاسخ #5 : 11 مه 2016، 09:41:17 pm »

heart bright, only to find the night of the simple. Fortunately, just a little in the heart of a little pain, just like cold >
 dark affects the nerve tightly wrapped in the skin!
 night with its black cover everything,hogan outlet online, passing a motorcycle, grabbed the shoulder bag, left. Often see such a picture, I always think that it is very small and very small. I always use the worst malicious to speculate on the Chinese, however I also unexpectedly, also don't believe, myself, unexpectedly experience that some of the ups and downs. Street in a handful of several pedestrians hurry on the, the, in the side, not the, throng actually, I hold the phone, the palm of the hand feeling was going to have a blood seeping out, horrors of the black, inch by inch approximation, a little a little swallow my line of sight, I call a life-saving straw move number, trying to find a voice of hope,scarpe hogan outlet, only to hear the intensified my heartbeat.
 graduated from junior high school, I entered the logical class eleven, to tell the truth, this is a proud class. Only one of the two strengthening classes. Besides, it's really not a happy class. As the fourth said "three years of high school is often cut into pieces and finally all of us together." "I found that not every effort will have a harvest, but each harvest is a must have to work hard. An unfair irreversible proposition." I am always very undisciplined towards learning, I just think of learning as a part of life, a small part of. I always in the teacher earnest hope wandering, still undisciplined, still choose to let nature take its course,scarpe hogan outlet, and gradually the so-called edges slowly a bit to find missing tracks, so I liked the night, I in empty darkness, a dim light, silently cling to my only pride. Then, heavy sleep. Maupassant said, people generally do not like the night, curse it, said the whole nature seems to be dressed in mourning, on the sinister wind high,hogan sito ufficiale, and funeral as when the miserable. If he is still alive, I will tell him, in fact,nike tn pas cher, not all people like to describe the night.
< p > said that like the night is a melancholy, lonely, in fact, this does not accord with me, I'm not sad, I said to my friend,air jordan pas cher, I will always with my most beautiful side to face all; I am not lonely, I have many friends, good friends. I just like the quiet of the night, it is very suitable for some things.
 said: "black beauty, light retracted itself,scarpe hogan outlet,

dies!< p > have to admit, I really not a brave child, I was afraid of the dark, afraid of surprisingly,scarpe hogan outlet, but the contrary, I fell in love with Eve, the reach of the empty, really make people elusive. First the heart to feel the night, the source in a story "steal sky fire to earth Prometheus, hair dyed in flames, dreams to dance to the fire light so the dark night to save the night all the black soul. He wanted to let the night to follow him, and finally he was swallowed up by the night! "
night
Related Articles:

The imagination of the sixth

College entrance cartoon clas

Twenty yea

Confucius lived to be 72 years old, 57 years of experience made him Rende both. Knowledgeable and become supreme University asked, great thinkers, it may be said is earthshaking, dare not say no latecomers, at least is unprecedented). In such a status, when his pupil asked him, his answer turned out to be "Wen Chao Xi may be dead Yi", how incredible!
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
Jealousy 600
« پاسخ #6 : 13 مه 2016، 04:17:46 pm »

Jealousy 600
 A: envy
 therefore, when the heart of jealousy signs, to face with the right attitude, the inferiority into self-confidence and self-improvement. If we do, and no matter what the outcome, we have won, we have to overcome their own. If the disgraceful and petty behavior in exchange for "equality", it can only be called.
 some of them died in jealousy; some were raised in jealousy. I hope we can all in front of self confidence,tn homme pas cher, go with head high and chest out of jealousy.  article two: jealousy
 since ancient times,goyard paris, the envy of many people. To say the passions is a kind of psychological instinct of human, I think, envy is like it...... < p > people often see others better than yourselves or than the original their come from behind, heart always feel uncomfortable,tn requin pas cher, so they produced a kind of jealousy. However, jealousy can easily lead to unethical behavior. From ancient times to the present, because of envy and jealousy make a big mistake examples enough of the. Among them, the most known as is in "the romance of the Three Kingdoms", Zhou Yu because of jealous of Zhuge Liang's talent, so try to persecute him,hogan outlet, finally not a successful actually had a blood of the dead, the alliance between Wu and Shu xianzao. Zhou Yu is one of the best talent, is jealous of death, it is not worth it.
 is this aspect, jealous of others, the net is bad. No wonder people say that jealousy is unnecessary trouble. Often people are jealous of the results is their place, want someone else to fall, even with the means to pull the derepressed. But on the other hand, it might be a good thing to have a little jealous. Because a man jealous that he saw the gap between ourselves and others,hogan sito ufficiale, if have a progressive heart,sac goyard pas cher, hope through their own efforts to openly catch up. Isn't that a good thing?? Like Lian Po, he is not in the jealousy of Lin Xiangru in the wake, continue to offer a humble apology to work with him,sac goyard pas cher, Bao?
 remember that is a summer afternoon, I and my little buddy Xu Jing in the yard to play. At this time, my grandmother came out and told me: "my father will come back, you have a rest."!" I said: "play with!" My grandmother met, I have to continue to play crazy. A few minutes later, Dad came back, I threw himself into the arms of his father, to his baby. Dad from his pocket to touch a rectangular object that we have never seen, I asked: "what is this?" Dad said: "this is a camera, is used to take photos, you want to take a picture?" I nodded again and again, and quickly ran back home, grandma took off and took photos.
 in the carefree childhood life, there are many things that I can not forget. Open the record album of my childhood, a kind of photos of the first page is two identical,tn pas cher, a intact, another one is at sixes and sevens. This is how to return a responsibility? Please listen to me explain it to you!
Related Articles:

Memories of growing up

Chuangwei

be more co

For fear of the dog scared away birds, immediately expelled ten feet outside. A sieve with Valley busy, breath pull string. The birds were round, lift the screen to catch birds birds escape. You overtake the foot, but its wings are flying. Today, although no harvest, I am waiting for the moment the most happy.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
Merge department to reduce the middle of the middl
« پاسخ #7 : 14 مه 2016، 04:00:42 am »

"if people are not happy,hogan outlet, I apologize to them, if after a year is not happy, then you may need to shift." This is the Baosteel Group Chairman Xu Lejiang, remarks on the recently held in Baosteel Group headquarters of cadres of the general assembly,hogan outlet, at the meeting,nmd runner homme pas cher, Baosteel informed the group headquarters functions of the organization adjustment, and a series of cadre hired solution and appointment.
Merge department to reduce the middle of the middle of Baosteel Group positions
 28
< p >, general manager of Baosteel Group, Wenbo is the change of the main operator. He points out that this change is after a long time repeated deliberation, the change has two, one is to strengthen and improve the strategic management functions of group company, the second is to improve the efficiency of decision making. By streamlining the organization and personnel, so that the decision-making system flat, to improve the management efficiency of baosteel.
 after the adjustment, by the Department of public relations and corporate culture and other measures, the group headquarters from the original 45 functions of the 14 functions of the 10 functional departments to change 38 functions. The person in charge of the Department, deputy department and responsible positions from 54 reduced to 33 jobs.
< p > Baosteel insiders told reporters that in this adjustment, many ministers,golden goose outlet, deputy secretary and director of management positions is revoked, and are classified as "director" the technical position, current salary is not adjusted, but become less authority, director for company executives report. In addition, the middle of a number of groups have been transferred to the subsidiary,tn requin pas cher, or Baosteel in the field of enterprise.

< p > this is not Baosteel first streamlined organization and management personnel, a few weeks ago, Baosteel shares of listed companies has been the first to initiate change,air max pas cher, the revocation of the Baosteel branch system, and according to the varieties of steel formed stainless steel, special steel division, respectively to the benefit of the related products responsible for, in marketing,nike tn pas cher, manufacturing, procurement,scarpe hogan outlet, research and development, finance, human resource management, enjoy greater autonomy.
Related Articls:

in the 34t

Chinese pi

In fact, the banking will be the concept of prudential supervision, classification regulation, capital adequacy rate reached more than 10% of the bank is likely to get more policy support, including the establishment of branches, comprehensive management, industry mergers and acquisitions, overseas business development and innovation business access, etc.
خارج شده است

vbxc7y2sgf

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 199
    • opq709
I love my hometown 350
« پاسخ #8 : 15 مه 2016، 07:18:03 am »

I love my hometown 350
 A: I love my hometown
&lt,goyard prix; br / > &amp,golden goose saldi; nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; my hometown during the new deal. There is the hometown of Zhu grandfather, is also a beautiful atmosphere of the new town. My home is in the middle of the new town.< br / > the new deal the most beautiful place is the Riverside Avenue. Where there is large,hogan outlet, red classic square, you like the fitness equipment, like children's playground, and long leisure chair.< br / > Red Classic square bronze statue of Zhu grandfather, Zhu De grandfather wearing the Eighth Route Army uniform, standing there looked serious, waving hand as the mixed fighting in command of an army of the bloody. The statue is across from a "battlefield"! There is a statue of the Eighth Route Army, they are of various shapes, some take the sword to kill the enemy, some carrying machine guns in the fire, some in the bugle, some in hand to hand combat with the enemy, spectacular Oh!
 & nbsp & nbsp; & nbsp; & nbsp; however, now, you come to my hometown words will definitely change it surprised, the original appearance has changed drastically,nmd runner femme pas cher, instead is wide roads, and road on both sides of the verdant grassland, a tall modern buildings pulled up, have their own characteristics and countries and to the original old buildings put on a thick layer of "winter clothes", listen to father said. This is our country to the old people's welfare policy, let people began to have a happy winter.< br / > & nbsp & nbsp; &amp,hogan roma outlet; nbsp; & nbsp; is the most worth mentioning,golden goose saldi, with economic prosperity to more and more people in the city, the government in order to meet the housing needs of ordinary people, spend great efforts to build the Xicheng District, and the original dirty water of the river was converted into a beautiful around the Ying River,scarpe hogan outlet, give a person feel of a modern city, through the demolition, was admitted to the beautiful house,hogan outlet, my home is close to the school, the campus clean is where I live and learn, here are my classmates, my beloved teacher. I love them. I love my hometown.
Related Articles:

Qingxiusha

My school 200

Another little monkey cried, he sat in the tree thinking of the other three little monkeys will have any way. A little monkey, think of a way. His name is sitting in the branches of small monkeys breaking a root long branches down and think of a way out of the little monkey picked up branches play pool, fishing, fishing balls back. Finally, they from the far from the pond place happily continue to play ball.
خارج شده است

hdg5epi7c

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 252
    • klm448
Pirate Bay's founder was arrested in Kampuchea, Sweden was arrested
« پاسخ #9 : 30 مه 2016، 11:57:47 pm »

Swedish media quoted anonymous sources as saying that the police suspected Warg to participate in the Swedish tax office services Logica website network attacks. Warg lawyer Salomonsson Ola told Swedish media that he has recently been linked with Warg, but has not made contact with him since landing in Sweden,nike tn pas cher, and said he did not know what the new Warg charges.
Pirate Bay's founder was arrested in Kampuchea, Sweden was arrested
< p > Phoenix technology news Beijing time on September 11 evening news, according to foreign media reports said, the Pirate Bay (Pirate Bay) founder Gottfried svartholm Warg was ejected in Cambodia, to Sweden landing fly was arrested immediately. Pirate Bay is the world's controversial file sharing service. According to news reports,scarpe hogan outlet, Warg in Sweden was computer crime allegations, suspected of illegal network intrusion.
 failed to attend the hearing of the case,gioielli pandora outlet, allegedly had fled Sweden, Sweden, then released the international arrest warrant. But the Swedish media Aftonbladet reported that Warg is now being arrested for alleged hacker attacks, the allegations were released last week.
 by the end of last week, it was believed that Warg was arrested by Kampuchea police for copyright infringement charges in Sweden. In 2009,hogan sito ufficiale, Warg and its Pirate Bay co-founder Sunde Peter and Neij Fredrik were accused of forging 33 copies of copyrighted documents and uploaded to the Piratebay.org website for download.
 Swedish media Aftonbladet reported that the Swedish authorities confirmed that Warg was arrested on suspicion of hacking Logica sites and was arrested. The news also said the police also arrested the remaining two suspects involved in network intrusion. (compile / Kuang Guoqiang)
Warg is one of the founders of the pirate bay. Pirate Bay to file sharing service reputation network. Warg is now charged with hacking into a company that provides IT services to the Swedish tax service and stealing hundreds of thousands of people's tax records,golden goose outlet, according to the Swedish press Aftonbladet.
Warg was
Warg today,tn requin pas cher,
,nike tn pas cher, a foot off the plane to Sweden,tn pas cher, Kampuchea, Sweden, the Swedish police arrested.
Related Articls:

Lining brand struggling to tr

Vip.com li

According to his introduction, Mcglaughlin to clothing as the main commodity, 80% of revenue from online sales, and another 20% from the line under the store. Expansion of the line under the store led to a decline in gross profit Mcglaughlin, while relying entirely on online sales Dangdang does not exist this problem.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
The realistic choice of Chinese scholars in the th
« پاسخ #10 : 05 ژوئن 2016، 11:01:30 pm »

< p > to wash injustice & amp; Morris to the Southern Weekend reporter detailed explains West Africa Benin population management system: Benin does not limit any people of freedom of movement and of residence, just ask them once moving, to live the government department to open a marked proof of current address and identity, used together with the ID card.
40 year old Maurice stared,air jordan homme, like suffered a great injustice.
 this living proof is easy to open. How can there be a household registration system? We are too far away from China, there are rumors that it is hard to find. In the past, there were people saying that we eat human flesh.
; &
,pandora sito ufficiale; &amp,chaussure louboutin pas cher;
 who said that our country has a household registration system?
Third world of Chinese scholars of the reality of choice: the study of classical poetry, or the study of the Chinese dream of the Chinese scholars to the third world
September
25 of a country thirty young Sinologist to China, to jointly sponsored by the Ministry of culture and the Chinese Academy of Social Sciences of the 2014 Youth Sinologist training plan & amp;, China invited the economy, history, Chinese and spread a number of scholars to give them a lecture. Maurice doesn't ask questions.
 China's industrialization degree is above 70%, and the degree of urbanization is only 53%. This is due to the special reason of the land system based on the household registration system. This system. As a result,timberland outlet, there is no technical experience of old migrant workers in China's urban, we call for 'migrant workers leave early' & amp;,
 despite the Chinese doctor's degree,goyard paris, for many years in the Chinese Embassy in Benin cultural center to do public relations and translation, Maurice reluctantly admitted: China and Benin mutual understanding is too small.
 this is one of his understanding of the Chinese cultural virtues of humility &, do not put your level of &.
2014, 2014 young Chinese scholars research program & held second. Half a month, more than 30 young sinologist in addition to listen to the scholars speak Chinese culture, history, economy, etc., will also dispatched to the counterparts, exchanges with experts and scholars research. In addition to participate in such activities as Tai Chi experience. (Yu Yao / chart)
; &
 people to study the Chinese ancient culture for fifty years, finished our applause, he bowed to say,bottes ugg france, let us criticism. What do you say? If we were in Benin,hogan outlet online, I would not be humble. If I know more than the teacher, I will tell him: This is a piece of content I understand.
 in our Benin, I do not humble the &
2014 years in September 4th,hogan sito ufficiale, in Beijing in the classroom, the economist Fang Gang on the household registration system and the relationship between China's national economy to do a detailed explanation, Maurice listened very carefully.
1996, Benin State University for the first time with a Chinese class, a teacher from Beijing Language and Culture University to teach, as the second foreign language elective for students. English student Maurice with a try to see the mentality of the newspaper, and become the most frequently in the class.
Related Articls:

Hebei Yanj

Gunter Gla

Ouyang Jia

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

hdf7k0r8hd

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 237
    • cde661
Summary of the work of teaching vice president
« پاسخ #11 : 07 ژوئن 2016، 09:06:36 pm »

< p > as a vice president of teaching, clear responsibilities, as a good assistant creatively carry out their duties is my years of consistent style of work. Facing the new situation, new demands, new ideas. How new ideas, fully implement the education policy of the party, and actively promote quality education, consciously abide by professional ethics, being a good teacher leaders, student's guide has become all the connotations of the pursuit of my life.
1, grasp the implementation of various types of programs to ensure that education and teaching work is scientific, continuous. The teaching management is based on the scientific nature and the plan. Semester begins each year. I first catch program formulation, ensure the work of education and teaching with scientific, planning, strengthen the overall management and target management, to have a definite object in view, the goals, plans, planning, management. In making all kinds of plans. Pay attention to and strengthen the operability, to ensure that the target is clear,air max femme pas cher, the plan is reasonable,golden goose outlet, and the management is in place. To make all kinds of plans clearly reflect the work of the term. We formulate a plan as follows: "the plan of school teaching", "school education and scientific research work plan, the work programme on school-based teaching and research, the training work plan", "the research group work plan", the teachers' professional learning plan "," teacher's personal work plan "and so on.
Summary of the work of teaching vice president
 teaching vice president summed up the work
 one, grasp the teaching routine management, guarantee the education teaching work smoothly and orderly. Education and teaching work is the center of the work of the school, how to do a good job of regular management, is an important part of the school work.
2,hogan outlet, seize the teaching links and ensure the quality of education and teaching gradually increase the semester, I organized the teachers held a work conference on education teaching, the implementation of the work plan, clear objectives, put forward education and teaching of specific target. (1) to prepare for the preparation of the preparation of the batch test, lesson preparation is the first key. How to improve the quality of teacher preparation is the key to every lesson. At the beginning of school, the school according to the actual work of the school, clearly put forward the specific requirements of preparing lessons. In particular,hogan outlet, it is necessary to do: part of complete,pandora outlet, clear goals, focus, and difficult to break, reasonable design,scarpe golden goose, specification writing on the blackboard, proper exercise, reflection to keep up with. How to finish preparing a lesson, teachers are required to master the curriculum, understand material, accurate knowledge mining in place." Each semester to find the excellent teaching plan. Promotion exhibition in the school, and give awards. (2) how to improve the teaching quality of classroom teaching, the classroom is the leading link. Since the implementation of the new curriculum reform. School made it clear: how to have a good class, the key should be done: "leading role in place, the participation of all, exquisite art class, teachers and students with the tacit understanding, Jingjiang more training, structured, teach students in accordance with their aptitude, have income." In addition, teachers should pay attention to the art of language, writing code neat, audio-visual facilities, reasonable use of teaching aids. Secondly, to carry out full lectures. Teacher lectures to let everyone to listen to,scarpe hogan outlet, to review. A lesson to withstand the scrutiny, comments and "gossip" and "". Teaching leadership to complete the task of attending a lecture first, every semester I according to the school requirements to complete the class festival. At the same time, check the lecture: the number of lectures,zapatillas air max outlet, lectures
Related Articles:

Coal mine

Carry out enterprise loyalty dedication summary of activities

Collecting and writing information, reflecting the style of the group, is one of the important work of the office. This year, the office of the team led the guidance and the joint efforts of all staff, the depth of the first line of police work, to assist the team leader in-depth research, actively writing articles to do a good job of information. Clearing management, actively complete the tasks assigned by the brigade.
خارج شده است

این صفحه در 0.173 ثانیه 19 نمایش داده شد.