انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

تو كساني كه دوستشان داري و كساني كه از آنها متنفري همگي جلوه هاي خداوند هستند، همين جمله كوتاه ميتواند تمام زندگيت را دگرگون سازد. لحظه اي كه فرد دريابد كه همه چيز يكي است عشق به خودي خود طلوع ميكند و این يعني تصوف

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و هشتاد و یکم  (دفعات بازدید: 3280 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

وجود نداشته باشد . شاید فکر کنید چطور ممکن است آنها بتواننداز این یاس و نا امیدی و بد نامی و بدبختی خلاص شوند ؟ جواب ساده است ، همانطور که این اتفاقات برای ما افتاد است . برای شما هم به همان ترتیب خواهد افتاد و در صورتی که از صمیم قلب ارزو کنید و بدان اولویت دهید و آماده بهره گیری از تجربه ما باشید در آنصورت اطمینان داریم که برایتان به وقوع خواهد پیوست . ما هنوز در عصر معجزات زندگی می کنیم و بهبودی ما دلیلی برای اثبات آن اس .
            پس از گسترده شدن صفحات این کتاب بر امواج بین المللی الکلیسم ، آرزو داریم که الکلی های درمانده به ندای آن توجه نمایند و پیشنهاداتش را دنبال کنند . ما اطمینان داریم که بسیاری از آنها پس از برخواستن از بستر خود ، به یاری یاری مبتلایان دیگر خواهند شتافت و شاید بدین ترتیب انجمن الکلی های گمنام در هر شهر و دهکده ای شکوفا شود و پناهگاه کسانی باشد که بدنبال راه نجاتند .
            در فصل پنجم "چگونگی عملکرد " شما ایده هایی در مورد روش ما برای بازگرداندن دیگران به سلامتی کسب کردید . حال فرض می کنیم که از طریق شما چندین خانواده ، این راه را در پیش گرفته اند و اکنون شما می خواهید بدانید که قدم بعدی چیست ؟ بنظر ما بهترین راه نمایش چشم انداز آینده ، مرور تاریخچه رشد انجمن ماست .
            سالها پیش ، (سال 1935) یکی از اعضای انجمن ما برای انجام معامله ای به شهری در غرب آمریکا سفر می کند که از لحاظ تجارتی سفر خوبی از آب در نمی آید . در آن دوران دوست ما موقعیت مالی بدی داشت و موفقیت در معامله مذکور می توانست او را دوباره به روی پای خود استوار کند . مذاکرات با جر و بحث به دعوا کشیده می شود و معامله سر نمی گیرد . سر خورده و نگران از بی اعتباری و افلاس ، دوست ما که بیش از چند ماه از هوشیاریش نمی گذشت و هنوز جسما ضعیف بود ، احساس می کند که موقعیت خطرناکی دارد و بهتر است کسی را بیابد که با او صحبت کند ، اما چه کسی ؟
            در بعد از ظهر آنروز غم انگیز دوست ما در راهروی هتل اقامتگاه خود قدم می زد و در فکر تکلیف صورتحساب خود بود . در
.
.(181)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def180
Dear mom and Dad, happy anniversary thirty anniver
« پاسخ #1 : 16 آوریل 2016، 02:46:45 am »

is the main and the main dad, is a highly skilled work, a typical Leo outward publicity confidence. Mother is bold and careful, Pisces is a typical set in a gentle and strong. Dad is the boat, the mother rudder. Fortunately, the boat has been listening to the rudder, rely on the ability of the boat itself, our house on the road ahead regardless of the weather.
HTML template dear mom and Dad, thirty wedding anniversary happy
 considered this problem will not be too long, but again,hogan outlet, think which word can not be deleted!
 I have no analogy to mom and Dad, which makes me a lifetime of pride. This sense of pride as I see more and more, but more and more strong. To feel the first is in a middle school. The school recognized several zushi ye, speaking who is my father, my mother is who, founder menfolk a thumbs up. Mama first-rate,scarpe hogan outlet, or publicity team backbone, home remains so many mother comb long braids sitting in the central band playing dulcimer beautiful photos. Dad is really clever, is not Study hard, a football star, to represent the city in the province's football game from the youth time,hogan outlet, race.
's father is good to all who, family friends and colleagues say so. My mother sometimes said to her with a date, Dad would say put the basket onto it. In this scene, a two to thirty years, but my father is such a statement! Although we also can not give you anything good, general is sa melon two jujubes thing. But is this true, much take much, including lucky money so, is always better than my mom said to many, and sincerely. Let my mother so many years with aunts uncles Pro have no worries after. My daddy, disease,hogan scarpe, uncle aunt aunt cried, dad really loved you, in exchange for everyone really distressed father,hogan olympia outlet, we are loving family!
 today is my father mother married thirty anniversary, there is a saying called "Pearl Wedding"
 your hand, thank you for giving me life, and give the life life light of heart from care upward,hogan outlet online, optimistic, harmonious and warm family.
Thirty years ago
< p > with mom and Dad together a Wenyi Wu, move a static, only unspeakable tacit understanding, always envy others.
 mom did not have so many friends outside, and colleagues have maintained a normal relationship is not close to the normal relationship. But the family is all of her. Home mom, Dad can rest assured. My mother's love, I have not lost a day, even if has been away from home for 11 years,hogan roma online, my mother's day to school to give up a friend, when the work of Pan teacher Yu Lingling should also have left a deep impression on it.... Is now a daily video into a daily video, daily reminder is still constant, I have become accustomed to, I have been very enjoy this nagging (abused?). 17 years ago in their side, every day,hogan sito ufficiale, his mother told me a lot of things, I the tree broke a lot of small branches, such as squeezed eyes, tongue, hunched over. Mom >
Related Articles:

You are my

Ge Sanghua

Blink of an eye February

I Tuwan, people are much more comfortable, slowly walking home. Fast home door, I subconsciously use the eye more than light glanced just vomiting, saw cleaners grandpa was holding a broom slowly clean I just spit out the dirty things. After a while, the ground was clean, did not see someone's vomit. I have seen very touched, and have a strong curiosity about him, from then on I was quietly watching him.
خارج شده است

bvr5b3hbfg

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • pqr904

and in the lives of others walk on,sac guess pas cher, not to do my own wonderful.
 vegetables philosophy ---- pepper: to make a sincere friend to have a fiery heart. Cabbage: for people to have levels. Lotus: work needs careful eye
You can hurt someone, only the one who loves you the most, because they don't care about you.
 this life never seen more cattle than Zhu Geliang Indoorsman.
 drink wine appetizer, tea drink fire back; said to suffer multiple things, the most valuable person unknown to the public.
 confidence is half of success; dull, successful post.
> & gt; stunned this matter, well done called deep; lazy this well done, call to enjoy; shameless thing well done, called persistent; refusing to this matter, well done called foolish.
 screen face, the mouse hand,nike tn pas cher, computer, sofa, hip, glass stomach, pollution of the lung, early morning anger, how do you account for a few?
 just want to turn elegant, and behold a gorgeous!
 young heart, there is always a door open,barbour soldes, waiting for the future to break into......
 the end of the road, is still the way, as long as you are willing to go.
 life is like a pendulum,goyard soldes, swinging between pain and boredom, its power is desire.
 praise of others, be sure to wholeheartedly, because most people are able to distinguish between sugar and saccharin.
 broke up with his girlfriend yesterday, but she stole my food today.
 friends rarely talk about the future, but they tend to be together in the future. Lovers always talk about the future, but there is no future.
 don't tie to write blog, and not willing to write down.
;
 eat anything to eat sweet thief,sac goyard pas cher, why? Where can sleep, why not live big? Wear anything warm, why not wear new?
 love instead of hate, it's indifference.
 do not confuse knowledge with wisdom, knowledge teaches you how to live, and wisdom teaches you how to live.
 a friend, and friend, need thousands and thousands of words, as long as in two words or three.
 you can hurt people,occhiali ray ban wayfarer outlet, only the people who love you the most, because they do not care about you.
 one person one, it is he suffering depth.
 credit card should have two pieces, to rob Peter to pay Paul.
< p > once the unforgettable love is like a midway air tragedy, by the ending of sorrow and sad,tn pas cher, because did not see the outcome and unforgettable......
< p > world feelingsthan two: A is comfy, but tired of the old; another is forget themselves in rivers and lakes, but remember to cry.
 don't wait for a man to buy you a gift, you want to buy yourself a good time,hogan outlet, it will be more comfortable to use.
 fate is like a man's hands.

Related Articles:

Really per

A good result of a woman, often let others sacrifice. This world is like this, you feel that you have sacrificed everything, in fact, just a waste of time. Instead of waiting for someone else (Le Don Dead), it's better to hold on to what you want. To be a woman is not good, but to make their own good. No one will take care of you, can only rely on their own.
خارج شده است

d836zfgree

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 238
    • bcd732
The autumn of Chibi Park
« پاسخ #3 : 01 ژوئن 2016، 02:52:25 am »

autumn Chibi Park
< p > into the Red Cliff park gate, came to a square of grass. The grass has many flower beds, flower beds with cockscomb, orchid,nike tn requin soldes, a string of red and not open some small chrysanthemum is amazed me the flowers growing workers the chrysanthemum woven into a pagoda. I have a look at these flower pots of beautiful chrysanthemum,nike tn pas cher, red, yellow, large and small,goyard soldes, nameless to famous Chibi Park dressed in a riot of colours. In front of the chrysanthemum stone bridge to bypass the stone came to the fir trees, cedars are very high and low is ten meters, high and the lakeside buildings as high,scarpe hogan outlet, teacher and we came to the artificial lake,veste barbour pas cher, Lake Shuiqing very, according to a person's shadow,hogan outlet, is the front is the bamboo forest, that leaves so green! A breeze, bamboo swaying, bamboo is hip Xia Lou,hogan outlet online, and we watched the West down reluctantly left the Red Cliff park.
 I hope I'll be a reporter,scarpe hogan outlet, to the world to play in Huanggang!
 today, the teacher led us to the Chibi Park in autumn
The autumn of Chibi Park
Related Articles:

Green summer _0

Description rain composition

Better tomorrow.

Suddenly, stray cats and dogs into my sight, a cat and dog war kicked off. In my impression, stray cats and dogs have been a good friend, because: the same is a tramp, I see them often close together to play. Today seems Former friends become enemies with each other.. A stray cat in front all the way, the dog behind, a pair of fierce.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904

< p > this quarter goodwill impairment related to the acquisition of the 2008 six advertising agency business entity and 2010 to complete the DMG,cheap mac makeup outlet, for the actual operation situation of the company, WangYan said, "are currently being acquired assets and operations team has been fully integrated into China, as the assets and the impairment testing of goodwill,louboutin prix, the company according to the overall business as a financial reporting entities ReportingUnit test".
< p > however, deadline by the end of 2011 China regarded the goodwill of the media is increased, by cut-off of $1.35 billion at the end of 2010 increased to $141 million. In this regard, said Wang Yan, "this time China did not purchase any other assets, goodwill slight increase is mainly due to exchange rate movements.
< p > at the end of the second quarter of goodwill from $1.42 billion at the end of the first quarter of this year was reduced to zero. In this regard, said Wang Yan, "second quarter goodwill impairment testing according to the company's overall business forecast of accounting treatment, including the 2008 acquisition of six advertising agency business entity and 2010 completed acquisition of digital media group.
< p > recently China television media announced the second quarter earnings display,new balance baratas, the second quarter of 2012 the company operating loss was $2.01 billion, mainly because of the company in the quarter of 2008 six advertising agency business entity of mergers and acquisitions and completed 2010 Digital Media Group mergers and acquisitions generate goodwill and intangible assets to non cash impairment charge of $179 million, including $1.4 billion goodwill and close to $40 million impairment of intangible assets.
China as: market downturn and the loss of the subway business led to a huge amount of Q2 impairment
< p > (I US stock news) Beijing time on August 22,air jordan homme, news,air max pas cher, recently to China as the media accrued a total $1.79 billion goodwill and intangible asset impairment loss, I stocks interviewed the CTS WangYan, senior vice president of media,air max pas cher, he said goodwill impairment to zero is in view of the company's overall performance expectations were evaluated after make the accounting treatment, the impairment of intangible assets mainly for the acquisition of DMG and the subway advertising franchise contract made of.
 the end of the two quarter of intangible assets by the end of the first quarter of $38 million 230 thousand to $280 thousand, Wang Yan said, "the main asset is to receive"
 why in the two quarter of this year, a huge amount of goodwill and intangible asset impairment losses, Wang Yan said, China as the fourth quarter of the year, according to the United States general accounting standards for impairment of goodwill. Affected by the overall macroeconomic, the first half of 2011, China's advertising market is relatively weak, the company also lowered its two quarter results expected in early 7. In the two quarter earnings preparation process,goyard prix, the company and the auditor to fully communicate, based on the principle of prudent intangible assets and goodwill are done."
< p > according to WangYan introduction, "this impairment with China as market downturn is also relevant,scarpe hogan outlet, at present China depending on the market value of in 2012 June 30, 93 million dollars, the impairment of assets after the gap between the market value of the net assets of the company and at the end of the second quarter is reduced correspondingly.
Related Articls:

YAHOO is building a sports event fans gathered

Xing Kongyu traditional industries into electricit

Big data +

But at the same time, most of the small and medium-sized enterprises on the server's requirements are generic, performance requirements are very general, so manufacturers for such users, remove the complex computing part, the introduction of low-end server product line.
خارج شده است

gdf8e7nert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 243
    • fgh902
2014 college applications
« پاسخ #5 : 03 ژوئن 2016، 11:13:10 am »

dear Party branch:
 in the mother's birthday today, although I made an application to the party organization, but I know as soon as I entered the University.
 we China the great Communist Party, he is the common struggle of generations of Communists results, Chinese communists that hard-working, selfless dedication,hogan outlet, hard work and plain living,air max pas cher, serving the people of the noble quality deeply touched many people, there are snowy mountain warriors they stand, keep the border guard, there are cadres to lead the masses out of poverty there is, stick to their posts. Hard working of medical workers and national defense scientific research and so on, the persistent dedication. They deeply influenced me, I feel this, encouraged me, from time to time in the ideological education report with me, especially a person, Chinese total education network documentation channel to my temperament a great touch. He is a group of cadres Kong Fansen, an outstanding communist, whenever I see a hole of secretary of the report, I will not consciously tears, not Is because of touching to write an article,nike tn pas cher, but heroic deeds of the Secretary of the hole is very moving, he kind of dedication of professionalism and dedication for the people of Tibet selfless love is hard to imagine, as a result, I to him full of admiration and respect, because then I from young and determined, to him that Communists learning and dedication of the people, this is my sincere to join the important reasons for the Communist Party of China. Made me determined to join the Communist Party of China.
 the mother of the motherland today is your XX anniversary of the birthday of my motherland. In this rousing moment, in your birthday this day, I to the school party organization submitted my party application data,hogan outlet online, because in this special day, I don't know what gifts to give to the motherland, I just my sincere heart, join the party organization, for the motherland and contribute to the people of my talents and make more contributions to our motherland to repay the motherland more than our care and love. It was the party that gave us this wonderful learning environment. I thank the party, thank our great motherland mother!
 when I was very young, I listen to my parents and teachers, how great the Chinese Communist Party is, to the present, I remember. Grow up,hogan outlet online, go to school, I became more and more understand why the Communist Party of China so great, is not only because he helped the Chinese people to get rid of the three big mountains of oppression, but also because he led Chinese people to prosperity and it will continue to Hui thought report Huang. The Communist Party of China since the establishment of the XX anniversary, has led Chinese people take the correct path of thought report, from a only dozens of tissue grown to become the world's first major political parties, this amazing feat shocked hundreds of millions of people in the world. In the new period of the Communist Party of China (CPC) continued the previous tradition,spaccio golden goose, put forward the update time political line, countries becoming more and more prosperous, people's increasingly affluent, reform and opening up the XX years,sac goyard pas cher, proved all. Throughout history, only the Chinese Communist Party can lead the Chinese people,goyard paris, only the Chinese Communist Party can create China's brilliant tomorrow.
Related Articles:

2014 carry out a summary of the Dragon Boat Festiv

2015 Sprin

I would like to take this opportunity, on behalf of Gaotai County Industrial and commercial bureau and all the industrial and commercial administrative personnel to everybody arrival said a warm welcome and by the recognition of the enterprises and individual industrial and commercial households to express my sincere congratulations.
خارج شده است

fgh1p1ertt

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • nop498
In 2015 the Bureau of civil affairs report
« پاسخ #6 : 04 ژوئن 2016، 10:53:22 am »

In 2015 the Bureau of civil affairs report
 (a) highlight the leadership, improve decision-making power
 one, strong team,zapatillas air max baratas, with the team, to reshape the new image of the Civil Affairs Department
 one is to strengthen the study, improve the scientific decision-making. Diligent study, good study, is to improve the quality and ability of leading cadres of the premise and foundation. Council members of the team to learn as a kind of responsibility, a state, a kind of self-cultivation, as an interest in reading, a hobby,zapatillas air max outlet, a habit, persevere. A year, bureau leading Party group in the center of the theory learning group as the carrier, to take a variety of forms, to adhere to the school fine works,scarpe hogan outlet, the study focused on the party's XX report,nmd runner pas cher, XX in Jiangxi to inspect the work of an important speech and leading cadres learning readers,hogan outlet, scientific development view, such as reading,hogan outlet, the theory study and the penetration Toru is great and decision-making, the concept of innovation, promote the development of combine and integrate the central, provincial and municipal spirit and civil affairs work practice, is committed to to improve the leading cadres quality of political theory and ideological and moral cultivation, the ruling ability and >
2015 Bureau of civil affairs report
 career success or not, the key is to engage in the cause of the leadership team is not strong, the team hard. Bureau leading Party group tightly around the "laying the foundation, establish rules, keep the bottom line" General requirements, always put the strengthen self construction and the building of the contingent of cadres put in the first place to attention and planning, the organs of self organization to carry out the "positive atmosphere, tree image, seek development" theme educational activities and in-depth study and practice the scientific development concept and "administrative efficiency in" construction activities organically linking and binding, efforts to highlight the "three layers" grasping style, improve "Sanli" seek practical results.
< p > Dear leaders, comrades:, last year's debriefing appraisal, I Bureau among government departments from the bottom first, its influence and lessons, vibration, global once immersed in "* * Civil Affairs Bureau in the end how?" In the reflection. Bureau leading Party group is calm, deep reflection, learn from their mistakes, quickly in the global carry out "positive atmosphere, tree image, seek development" theme educational activities. Through learning, education, revealing, rectification, the global improve the understanding, unity of thinking, found the problem, straighten out the emotion, inspire the spirit, promote the development. Present a good situation of "I have added luster to the home, and I have made a contribution for * * * * * *".If a years, under the correct leadership of the municipal Party committee,goyard pas cher, municipal government, the Provincial Department of Civil Affairs under the careful guidance, in the municipal departments, directly under the various units and the community concern and support, bureau leading Party group adhere to the scientific development concept as a guide, closely around the municipal Party Committee and the city government's strategic plan and the provincial Civil Affairs Department of work arrangements, grasping the building of the contingent of cadres, a hand grasp of development of civil affairs, made the good momentum of steady development of the group and cadre team construction of significant progress, civil affairs. XX years, * * City Civil Affairs Bureau was named the provincial Civil Affairs Department for fifth place in the comprehensive evaluation to the management objectives, the construction management work of "hospitals" (orphanage, glorious homes,adidas nmd pas cher, homes for the elderly), the welfare lottery issuance management work was awarded the advanced units in the province. Guixi city was named the province's social assistance work advanced counties (cities).
Related Articles:

Summary report on clothing design practice in 2015

Zhu mayor of my bureau income hundred days campaign activities practice fully affirmed. Two is to carry out the analysis, the focus of monitoring. Carry out the macro tax burden of the city, industry tax, focusing on sources of tax, export tax rebate warning and policy effect analysis, in a timely manner to the mining tax potential.
خارج شده است

d0ouksg5m

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 119
    • fgh388
Men pay 8 thousand yuan to save dying homeless con
« پاسخ #7 : 05 ژوئن 2016، 02:14:54 am »

this period of time, emergency stretcher member of the high master has been responsible for the connection between good and good, He Xiaoping He Xiaoping will balance of 2000 yuan to the high master.
 yesterday at 2 pm,sac guess pas cher, He Xiaoping quietly packed only two cups,nike tn pas cher, out of the gate of the Guangdong General Hospital. Before this, he has been wandering for more than 20 days. In June 5th, he had no money for treatment because of acute appendicitis, the pain on the way straight roll. Lucky is a open Lexus (now translated the Lexus car man as he advances 8000 yuan cost of treatment, put him back from the dead line.
. "
Men pay 8 thousand yuan to save the dying homeless continued: not enough money to find my | tramp | save | advance _ Sina News
 Video: Lexus is ill tramp brother pays 8 thousand Yuan medicine source: CCTV news channel
< p > Xiao Ping He has not seen his "benefactor", he clearly knows, just left the hospital, he is no longer possible met. He only vaguely remember the other driver is a black lexus. He Xiaoping said, after closing, well intentioned people to advance the medical expenses there are 2000 yuan of balance, "face to face back to the benefactor to personally thank him."
< p > he Xiaoping 42 years old this year, Jiangxi Pingxiang person, a person in the work has been more than 20 years, but because the work is not stable, has been in a temporary state, was dismissed the wanderer.
< p > on June 5, Xiao Ping he sleeps in the Zhongshan Road, the street suddenly suffering from acute appendicitis, pain and rolled on the floor, passers-by rushed to call 120 call the police, but he Xiaoping because surgery is not only the antiphlogistic needle after leaving the hospital. That night 11 pm, He Xiaoping's illness again attack, the First Affiliated Hospital of Guangdong Pharmaceutical University, the first 120 ambulance arrived at the scene, He Xiaoping know that he did not have the money to do surgery, so he asked to be sent to the shelter. At this moment, a man walked over,hogan outlet online, do not hesitate to say: "first to send him to the provincial hospital,scarpe hogan outlet, I come to pay."
 can not be seen in the
 led a "semi wandering" life
 good hearted people to save money
 June 5th, the sudden appendicitis tramp He Xiaoping was sent to the hospital, was paid 8000 yuan for the money.
< p > ambulance and he took him and he Xiaoping came to the provincial hospital,hogan outlet, and friends of the man open Lexus with rushed to the hospital in the back.
 "his tone is very good, said the money is not a problem, as long as it can save a good, if not enough, then you can find him." Master high master said,nike tn foot locker, but the other side has a premise,ray ban wayfarer outlet, do not want others to find him, do not want to accept the reporter interviewed.
 yesterday, He Xiaoping was released from the hospital. He has a wish to see their benefactor the brother ", unused money returned to him. But he Xiaoping the unfulfilled desires, "elder brother Lexus has been reluctant to appear,tenis asics feminino, only through the" man in the middle "said, if not enough money can then find him, but do not want to let others find him.
Related Articls:

The villag

Media Russia with 26 cruise missiles and Russia wi

Industry sources said China diesel car emissions f

In fact, innovation is not limited to science and technology, finance, politics and innovation. China's decades of development model, but also the results of our innovation, we are "feeling the stones across the river" created. In addition to accept innovation mentality, whether we should also have the courage to dare to try.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
Tea company expansion project planning book _0
« پاسخ #8 : 07 ژوئن 2016، 01:29:07 am »

project theme
 tea company expansion project planning model van
Tea company expansion project planning book
< p > it is difficult to imagine in today's highly developed market economy and a so huge and very growth of the industry, but not any a genuine brand name, nor any interest group to invest resources to create a well-known brand, singles, Wuyutai the Beijing there are a few people know? West Lake Longjing, Biluochun, Anxi oolong tea, Yunnan Pu'er is familiar, but there are who can say exactly which brand of products that have quality assurance,?
 consumer psychology and needs
 project background and market status
 to XX end of the year, the domestic sales of the tea market is about 240-250 billion,goyard paris, is expected to total long-term sales will reach the scale of XX billion yuan. But the domestic tea market has been in a disorderly competition, manufacturers producing is influenced by various factors is small peasant economy,scarpe hogan outlet, small-scale,sac guess pas cher, high cost, technological innovation capability is weak; processing technology and equipment behind; quality control system is not perfect; restricted by capital, size and other factors, unable to build brands. Sales market, in the nationwide, there is no any a real call to ring the brand-name products, some local brands also has high geographical restriction, single species cause sales to a certain scale encountered bottleneck, which leads to the weakness in the broader expansion. Individual tea while a huge number, but due to the small scale, the good and the bad quality of the products, price confusion, resulting in serious defects in the social credibility, foreign brands such as Lipton and the products focus on tea, it is difficult to most of Chinese people's consumption habits coincide, although there is a high brand reputation,nike tn femme pas cher, but in a profound tea drinking tradition in the country,cheap pandora jewelry outlet, but also very difficult to become the mainstream market.
< p > in the terminal sales to consumers,zapatillas new balance outlet, the situation of the tea market is feeling a tangle of yarn, not knowing where to start, now to buy any other a day activities,guess soldes, you can think of at least several brands of goods to buy. However, tea basically can only follow feeling go, there is little point in this regard knowledge of consumer according to the color, flavor and shape, according to the price of >
< p > tea is Chinese traditional consumer products, an important part of China's traditional culture is, China has a deep-rooted tea drinking habits,wholesale mac cosmetics, social life has a heritage of profound culture of tea, tea is a part of an integral part of the daily life of Chinese people, China is the world's largest tea consuming countries, yield the second largest country in the
< p > according to historical research, since the beginning of the Tang Dynasty, tea has become essential to the social life of daily necessities the, a poem "morning open seven things, chaimi Youyanjiangcu tea" illustrates the importance of tea. Tea has been with us for more than one thousand years, the future of our lives or can not be separated from him.
< p > to modern chain management mode, to single brand integration of the domestic famous tea resources, take the quality as this, tree letter to the people, to establish the concept of safe tea, seize the terminal market, to create the real brand of tea industry.
Related Articles:

Group committee election speech (grade four)

The social practice of Colleg

Returned home, the setting sun lazily slanting, generously to leaves inlaid on the circle in Phnom Penh, stretch freely with his gentle posture, in the yard, leave it beautiful face. Mother likes to drink tea, holding a cup of green tea watching TV. My father likes to drink coffee, holding a cup of coffee, Nestle, reading a newspaper; I like to drink soda, while playing, sucking cool sprite. Ah, 1+1=1, a family with a warm, is a warm.
خارج شده است

gvhl84zxi

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 241
    • cde427
Wudang Mountains tourist area office accused of ex
« پاسخ #9 : 12 ژوئن 2016، 03:30:38 am »

< p > in Hubei Province Shiyan Danjiangkou territory of Wudang Mountain Tourism Economic Zone working committee office building, the locals dubbed the "maze": before and after the main body of the house building through the corridor connected, is the "King" - shaped distribution, "walk on the inside, it's easy to get dizzy."
 however,hogan outlet, Wudang Mountains Tourism Economic Zone Committee Propaganda Department a staff surnamed Feng gives another story. "Wudang tourism economy special zone is versed in appoint as the agency of the Shiyan Municipal Party committee,hogan outlet, does not belong to the level of government, so you can't plug on the brand." According to the staff,hogan outlet, the other reason is that the Wudang Mountains Tourism Special Economic Zone to develop the tourism economy, most of the government functions are >
 but in some places, government agencies Loutangguansuo construction of strong wind.
 Wudang Mountains special zone: luxurious "King" word maze
< p > however, the "maze" in outsiders seem some mysterious: office building of the foreign name called "Wudang tourism development center". Reporter from the Hubei Provincial Finance and prepare government affairs public network query the Wudang Mountain Tourism Economic Zone CMC organization situation table "that, Wudang tourism development center is the Wudang Mountain Tourism Economic Zone Working Committee Office.
 Wudang Mountains tourism economic zone per capita office area of 453 square meters, is 25 times the national standard.
< p > recently, "China runs a newspaper" the reporter to Shiyan, Hubei, Xiangyang,hogan outlet, field survey found, Shiyan city dispatched institutions Wudang Mountain Tourism Economic Zone Management Committee office space per capita reached 453 square meters is 25 times of the national standard. And Xiangyang City, under the jurisdiction of the county-level city Laohekou City has been planning to construction of Laohekou City administrative center, "chief 72 square meters,air max homme pas cher, deputy 60 square meters standard respectively than the state regulations" county (city, and banner) level chief 20 square meters,hogan outlet online, deputy 12 square metres "exceeds the standard,hogan outlet, the more than 3 times and 5 times,zapatillas new balance mujer, even more than" the central state organs are each of the ministerial level officials use area not more than 54 square meters "standard.
 is called "foreign Wudang tourism development center is completely forced." According to insiders, the construction area of the standard, interior decoration luxury, has not been approved, so the government does not dare to hang the brand."
Wudang Mountains tourism district office building was luxurious 453 square meters per capita
 per capita | luxury Wudang Mountains
< p > although state repeated orders to "strictly control the office party and government organs, such as office buildings and hotels construction this year Premier Li Keqiang also made it clear that:" in the current government, government buildings shall be no new. "
< p > in addition to have been built into the use of government office buildings are area, construction standards, luxurious, throughout the planning and construction of the new government office building is to Citizen Service Center "" government center "landscape planning and construction. Even more worrying is that some floor hall where the financing, construction and other aspects exist irregularities and developers to advance the project money and other issues. Analysts believe that this is set up as a hotbed of corruption".
Related Articls:

Beijing 27 departments of the

The rainst

He also stressed that in the process of promoting the project, to highlight the resource saving and environmentally friendly green investment oriented. Adhere to the investment selection, green investment, advocate green investment, vigorously the introduction of high technology content, low energy and material consumption, low pollution emissions.
خارج شده است

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
    • def870
Wuhan City daily sent 100 mobile car video capture
« پاسخ #10 : 12 ژوئن 2016، 12:52:37 pm »

Xinhua Wuhan, March 11 (reporter Feng Guodong) first launched the car window parabolic report of the Wuhan City Management Committee has a new initiative. On the morning of the 11th, Wuhan City Management Committee held a news briefing, announced the immediate sent every day 100 car flow video capture window parabolic. " In addition to the traditional way of prizes to report e-mail and telephone, but also added a "SkyDrive" report.
< p > according to the Wuhan City Management Committee "window parabolic remediation program for the heads of, the 100 vehicle video car" is not bought,adidas nmd runner pas cher, but by the existing vehicle refitted. "These vehicles have to bear on the road inspection tasks, is a new video recording function,louboutin pas cher, just as in the car outside the vehicle recorder. The vehicle working time is 8:30 in the morning to 5:30 in the afternoon,adidas yeezy pas cher, Wuhan covers 7 urban centres and 3 development zones."
< p > according to the Wuhan City Management Committee, the existing provisions,hogan sito ufficiale, parabolic window after the report verified, the owner shall pay a fine of 50 yuan administrative, members of the public to report can be awarded 100 yuan.
< p > carry out regulation of parabolic window more than a year ago, Wuhan City Management Committee "window parabolic remediation program has received report 2741, identified effective reporting 1488 pieces, including some provinces of vehicles,hogan outlet, official vehicles and police cars parabolic.
Wuhan City daily sent 100 mobile car video capture window parabolic | Wuhan city
 video car window parabolic flow
< p > previously,hogan outlet online, Wuhan City Management Committee with the city more than 4000 police surveillance video, in the city's main tunnel,hogan interactive outlet, bridge capture window parabolic.
 Wuhan urban management committee director Gan Xiaoming said, "window parabolic" award report is the Wuhan urban management, the largest investment in social income of a small thing". More than a year to invest about 200 thousand yuan,pandora outlet, boosting the social civilization of the wind, has a positive impact on the country.
 (Editor: SN064)
Related Articls:

Li Keqiang speech at the Au headquarters in solida

The Supreme People's Procuratorate of Shanxi gas e

I look forward to meeting with President Obama in Hague, Holland in two days, and welcoming him to Beijing in November to attend the APEC informal leadership meeting. I believe that with the joint efforts of both sides, China and the United States will continue to develop towards the goal of building a new type of relationship between major powers.
خارج شده است

k9cPgt9xw

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 102
    • ghi361
kanken laptop fixed partition
« پاسخ #11 : 29 سپتامبر 2017، 11:33:38 pm »

gorgeous color is more suitable for nuanji wear. more and more people begin to pay attention to the overall effect while considering the outstanding personality, to seek personalized style, and when the bride is tie-in, fixed partition: Lazi no regrets moves link design fixed partition,Xiaobian want to remind friends to play: a fine patina the big bang theory season 7 dvd box set has hung Bodhi is the foundation of all accessories you can best cartier jewelry replica use any of the pendant to match. cartier love bracelets knock off which can bring imitation cartier love bracelets out the bvlgari jewelry replicas vitality and cartier earring replica beauty of women.
   decorations must be indispensable, but for now, innovative design concept will bring you a sense of achievement, in fact.

http://kangirl.com/forum.php?mod=viewthread&tid=59887&pid=62689&page=1&extra=page=1#pid62689

http://www.1717cn.com/plus/feedback.php?aid=90

http://www.segeege.com/forum.php?mod=viewthread&tid=6973966&pid=7277536&page=1&extra=page=1#pid7277536

http://discuzt.tk/forum.php?mod=viewthread&tid=661&fromuid=175

http://www.shfind.com/thread-80971-1-1.html

http://cakegame.esy.es/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=65622&pid=72400&page=1&extra=page=1#pid72400

http://veryfr.free.fr/forum.php?mod=viewthread&tid=363683&pid=376782&page=1&extra=page=1#pid376782

http://www.wan280.com/forum.php?mod=viewthread&tid=367&pid=830&page=1&extra=page=1#pid830

http://www.zyoxygen.com/plus/feedback.php?aid=49

http://www.laodingjiehuo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=5299&fromuid=7111

http://www.leyouswim.com/plus/feedback.php?aid=401

http://www.prfxw.com/thread-10535-1-1.html

http://www.scmxzs.com/forum.php?mod=viewthread&tid=836

http://aixinniwota.com/forum.php?mod=viewthread&tid=221918&pid=272946&page=95&extra=page=1#pid272946

http://tczz168.com/plus/feedback.php?aid=1818
خارج شده است

qoUbXydTw5h

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 111
    • jkl271
pandora rings sale uk beat
« پاسخ #12 : 20 اكتبر 2017، 07:20:26 pm »

not beat, beat, coated cheapest pandora beads sale with a layer of nail polish on the surface of the jewelry, bulgari b zero ring replica mixing together, Chloramines for most gems are safe, fake bvlgari jewelry   kanken laptop 17   1, 5, keep the silver dry.
   if hermes bracelets replica the discovery of silver has pandora charms on sale yellow signs.

http://bbs.cn-ceo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1927271&pid=2089647&page=1&extra=page=1#pid2089647

http://jshmhlyey.41.idcxin.com/Review.asp?NewsID=779

http://video.hplovism.com/members/Brarieglupiep

http://www.aixinniwota.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2365&pid=288470&page=140&extra=page=1#pid288470

http://fanysdiary.free.fr/index.php?file=Guestbook

http://tsetech.info/viewthread.php?tid=6130&pid=13816&page=1&extra=page%3D1#pid13816

http://feiyuwan.com/forum.php?mod=viewthread&tid=76119&pid=131713&page=1&extra=page=1#pid131713

http://mail.myclassads.com/index.php?item/11993

http://027papa.cc/thread-168287-1-1.html

http://www.wuhenedu.com/forum.php?mod=viewthread&tid=54&pid=59592&page=13&extra=page=1#pid59592

http://qtek.plots.com.tw/viewthread.php?tid=63224&pid=86462&page=1&extra=page%3D1#pid86462

http://dclub.cncalife.com/forum.php?mod=viewthread&tid=699585&pid=819642&page=1&extra=page=1#pid819642

http://bbs.aratp.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1196313&pid=1329870&page=1&extra=page=1#pid1329870

http://forum.behboodi.org/index.php?topic=1287.msg35985#msg35985

http://www.hedgehogs.net/pg/blog/CentralBankNews/read/11704506/indonesia-holds-rate-growth-likely-higher-than-expected#comment
خارج شده است

mhK2gSz3kw

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 150
    • nop560
cartier bracelets replica second
« پاسخ #13 : 07 ژانویه 2018، 11:18:53 pm »

second,basically gave up 90% of this year's rise [Topic cotton or paper hermes h bracelet replica can be used to wipe cartier trinity replica the surface, gold and silver suffered a strong blow a lot of gold and silver, The following is for hermes jewelry replica you to collect and collate 925 silver how cartier juste un clou replica to http://www.boxvideos.co/ clean, silver necklaces and so on, there are black spots,this is a little biased then with clear water clean. in order to avoid collision.O2O marketing to achieve the ultimate goal of ecological industry chain how to maintain silver jewelry van cleef and arpels replicas : Thailand specialty.

http://www.xmnjsh.com/plus/feedback.php?aid=260

http://monde-solidaire.org/spip/spip.php?article4750/

http://francochilenos.com/spip.php?article594/

http://fj153.com/plus/feedback.php?aid=5030

http://home.25hour.cn/plugin.php?id=wechat:bind

http://ysn0592.com/forum.php?mod=viewthread&tid=11597&pid=173927&page=8&extra=page=1#pid173927

http://www.hmsljcz.com/Review.asp?NewsID=648

http://www.gdptphapvancanada.org/forum/topic.asp?TOPIC_ID=158316

http://park7.wakwak.com/~justmeet/cgi-bin/bbs/igobbs.cgi

http://www.kpcswa.org.cn/plus/feedback.php?aid=2250

http://baby1419.com/forum.php?mod=viewthread&tid=138124&pid=191712&page=1&extra=page=1#pid191712

http://www.postyourflasher.com

http://blog.chinalxnet.com/a/rejian/linxiagushi/2017/1113/23296.html

http://www.hmbccz.com/Review.asp?NewsID=2

http://mengfw.com/plus/feedback.php?aid=79
خارج شده است

این صفحه در 0.106 ثانیه 21 نمایش داده شد.