انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

عشق نخستین گام به سوی خداست و تسلیم آخرین گام .... و این دو گام کل سفر است

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و هفتاد و ششم  (دفعات بازدید: 3421 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

ممكن است روساي دواير سازمان شما ، با مطالب اين كتاب هم عقيد نباشند ، نيازي هم ندارند و معمولا نبايد اين كتاب را به زير دستان الكلي خود نشان بدهند اما حداقل خود مشكل الكليسم را درك مي كنند و ديگر قول و قرار هاي تو خالي زير دستان الكلي گمراهشان نخواهد كرد . آنها خواهند توانست در مورد اينگونه كارمندان تصميم گيري بجا كنند و ديگر دليلي براي سرپوش گذاشتن برو مشكل الكلي هاي زير دست خود نخواهند داشت .
            خلاصه تمام اين مطالب اين است : هيچكس نبايد به خاطر الكلي بودن اخراج شود و در صورتي كه تمايل به ترك داشته باشد ، لازم است فرصت بهبودي در اختيارش گذاشته شود ، اما در صورتي كه نمي خواهد و يا نمي تواند ترك كند بايد اخراج شود . در مورد اين مطلب ، استثناهاي زيادي وجود ندارد .
            به نظر ما اين طرز برخورد و رويه نتايج مثبتي دارد ، اينكار امكان بهبودي يك كارمند خوب را فراهم مي كند و شك و شبهه را براي اخراج كساني كه نمي خواهند و يا نمي توانند ترك كنند از شما دور مي كند . ممكن است الكليسم ، زيانهاي هنگفتي به سازمان شما زده باشد و بخاطر اتلاف وقت و از دست دادن كارمندان سابقه دار خود ضررهاي فراوان ديده باشيد . اميدواريم پيشنهاد ما بتواند در مورد اين گونه هرزرويها كه گاه سنگين است ، شما راياري دهد . ما فكر مي كنيم تشويق كردن شما در جلوگيري از هرزرويها و فرصت دادن به كارمندان با ارزشتان كار عاقلانه ايست .
            چندي پيش با معاون يك سازمان بزرگ صنعتي تماس گرفته شد ، او اظهار داشت بسيار خوشحالم كه شما از شر مشروبخواري خلاص شديد . سياست سازمان ما حكم مي كند كه در زندگي و عادات كارمندان خود دخالت نكنيم اما اگر كامندي آنقدر مشروب بخورد كه در كارش اثر بگذارد ، اخراجش مي كنيم . من نمي دانم شما چطور ممكن است بتوانيد كمكي به ما بكنيد ، همانطوريكه مي بينيد ، ما مشكلي بنام الكليسم در اين سازمان نداريم . و همينطور سازمان هر ساله ميليونها دلار صرف تحقيقات مي كند و قيمت تمام شده آنها هم به دقت و با ارقام اعشاري حساب مي شود . اين سازمان تاسيسات ورزشي و تفريحي در اختيار كارمندان خود گذارده است و همگي بيمه هستند و در مورد سلامت ، چه از نقطه نظر انساني و چه تجارتي ، به كارمندان خود
.
.(176)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

vbb5c4rqp

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 193
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • bcd204
War and hot scene Guoan Sally Dejan Zhou Ting was
« پاسخ #1 : 22 آوریل 2016، 12:08:34 pm »

,hogan outlet online

< p > game after the start of both offensive efficiency is not high,scarpe hogan outlet, but the Team Guoan or seize the first opportunity, the 35th minute, leading the Team Guoan, Dejan and teammate's long ball, then he lightly a buckle dispossessing Sally and Sun Jihai pass the ball to the Elton, which makes it easy to score. In defense of this goal, as a defender of Sally is difficult to say no responsibility, this also let his mood some excited, 37 minutes, he in the penalty area and Lei Tenglong conflict,hogan sito ufficiale, Lei Tenglong homeopathy fell on the ground, Sally is and the referee will continue to explain.
War and hot scene Guoan Sally Dejan Zhou Ting was after the two match + shovel _ Phoenix Sports
The two sides of
< p > Phoenix sports news Super League No. 21 at the end of a battle ushered in a strong dialogue,goyard prix, results as expected in that game in addition to the goal, conflict situations also many, this also let the scene is unusually hot. However, the outcome of the game or by scoring, with Elton's may open two degrees, the national security team at home 2-1 thrilling victory over Guizhou and home to get a valuable 3 points.
< p > little friction in the second half of the match between the two sides are still many, many of whom are Guizhou and coach Zhu Jiong in and on the sidelines and GUOAN FANS yell, as well as the referee to vent their dissatisfaction with the scenarios. Game compared to the first half has been greatly improved, first to sea header for people and tie, then Elton complete lore,hogan outlet, the game scene has occupied the dominant Beijing Guoan at home wish to get 3 points, Hengda and they still have 7 points behind.
< p > just after 1 minute, he in the field on the other side and national team player conflict,goyard pas cher, he in the siege of high heels, Dejan to push his expressed dissatisfaction with the then also not to be outdone, constantly pointing to Dejan, two people a shouting match the scene until the referee came before the end. Worth mentioning is that Elton came over and Sally pushing, the players of both teams around together, but fortunately did not occur large-scale conflict.
< p > this is not the end, the 43 minute of the match, the game once again occurred intense physical conflict, Zhou Ting backcourt is Ma Xinsi based shovel inverted on the ground, but magdzinski has signaled the Zhou Ting diving, hurry up. This scene also angered the Zhou Ting,hogan roma outlet, he got up and magdzinski top cow, two people tip to maimang confrontation but also to the scene is very chaotic, Guoan coach Manzano is on the sidelines will continue to to Zhou Ting sketch to be calm,hogan sito ufficiale, avoid conflict occurred.
 (NATE)
 conflict between the two sides
Related Articls:

FIFA China has bid for the Cl

Camacho is very confident in the foot like opening

Verdi always stressed when facing the media, for the club's penalty to be determined after the sentencing. And two years ago, football association punishment Guangzhou, Chengdu sheffey association, Qingdao hailifeng is unusually rapid, Weidi even at that time also said that the club's match fixing is corporate behavior, can not judge the first penalty.
خارج شده است

fnzcbq06t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 209
    • def884
That age of love and desire _5
« پاسخ #2 : 22 آوریل 2016، 12:45:29 pm »

called dear? Is good,scarpe hogan outlet, can not be any place for ah,
 suddenly, in the endless flow through the crowd, Guo Rui saw a su ye.
 in fact,hogan outlet, I like her small look like! OK, I still call her "small look" this is the most beautiful! And I will use my life to call her...
 love? No, too sophisticated, and too formal
!
!
 after today?
< p > in fact, Guo Rui came to the street waiting time of Su ye but half an hour or so,golden goose scarpe donna, but for him seems too long, really feel Widder. From time to time he anxiously looked around the cabin and from time to time are found out from the alley, every person, calm on the surface of he, the heart is surging passion. His mind is a mess, he remembered and Su Ye just met, the shy red the face, students flavour is dye in the wood of the girls. Again I imagine what to call her
!
!
 Guo Rui surprised at this beautiful face of rare deep and bitter. He was in a hurry, he will she invade his arms, he gently rolling with her body after asked: why? What happened? Who bully you? Ill? Ask questions? Guo Rui almost finished the brain this time can be complex from the around and see what conditions, while holding her hand more tightly
 had a good Su Yecai recovered slowly, she wiped her eyes looked up at Su rui. She once again look at the man with his beloved, she wants to see the heart of the unhappy out as soon as possible. But she's still adorable gives birth to an ambiguous and difficult.
 suddenly, he felt the Su ye against his body sobbing, and very sad. He knew he should not ask the horse so eagerly asking her.
 she comes, she comes,chaussure tn pas cher, I do not know how to do? "When it comes to the crunch," Guo Rui has rattled up. Otherwise, the same as the night to meet her, kiss her, or... ! today I pretended not to see her,louboutin soldes, turned back to deliberately looked at street there nothing thing, then waiting for her arrival,chaussure supra pas cher, then she will be gently from behind to come over,goyard pas cher, covered my eyes with my hands, then I'll hold her hands, intentionally guessing is Almagro, Agou hands covered with me, to be she just wanted to get angry when I turned around to energetically hugged her, and kissed her gently on her...
? What a circle around the back? I like to call her: look like small...
 he thought this name:
 all of Guo Rui's interpretation is wrong. When he held his breath waiting for the arrival of Su ye, ears came her weak cry: Guo rui...
's wife? Well, no, although appropriate but there is a word "old" in it. I don't love to call her old words,hogan outlet online, and I don't want her old! I want that she always "small." my heart is
Related Articls:

Python and

Students talk about ghost story frightened primary

Ten years, ask you how long will be ten years _15

It is due to these devoid of human behavior, so that the public have a negative impression of "officer the second generation", that present a adverse "officer the second generation", the public generally are outraged. Is shocking, medicine Xin plead guilty form proved he is not a "officer the second generation", the parents not only have no background, and even their lives is unit has no property, family economic financially.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
If you insist, I reserved
« پاسخ #3 : 22 آوریل 2016، 11:15:10 pm »

if you insist, she doesn't love,goyard pas cher, she will also be moved, if love,converse all star, finally no longer reserved.
 love is a wonderful thing. I love you just want good, so,golden goose, I also love you so much, not easy. So many people have stumbled on this road, at a loss.
< p > there are some boys always complain, that girl is not well after, saying how much he loved each other, but because the other side not cheerful, always so reserved, so a hit. In fact, girls are very eager to be loved, but you are not enough to adhere to. If you really enough to adhere to, enough love,nike tn pas cher, you will not feel this is a painful process,hogan outlet online, also won't feel in "chasing" what, really like, should be accompanied. If you chase the people some time, then give up,chaussure tn pas cher, you also don't blame others reserved not a good chase, you are not like, to let go,air max 90 pas cher, don't pretend to be injured. You are just feel no face. If you really love to chase, how will not give up on the success before, give her to others?
 Hing Fat Girl
The HTML template if you insist,hogan sito ufficiale, I reserved
The
 / yaya
Related Articles:

Advised to close also advised off

By the spr

According to the window to li

Rain is too difficult, presumably there is no water. To go halfway, rain again, small, sparse, fell upon the little mud. Thought, this may be under a while. But the ground was wet, and the rain stopped. The sky is still overcast, the sun slowly come out through the clouds, a glance, and pulled back by clouds. Misty sky, no light and no rain.
خارج شده است

bfh5i2ert

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 281
    • lmn538
A secret love
« پاسخ #4 : 24 آوریل 2016، 03:20:30 pm »

men in the cement plant dry for more than 20 days. Towards the end of the month. He didn't know that the poor salary could have been a woman. After dinner that day, the woman suddenly said: "you don't work in that company, I know there is a company in the recruitment, to help you find out, all the requirements you meet, go to try tomorrow?" A man was in ecstasy, but said, "why do you want to change?" Said the woman, "the environment is not very good? Besides this treatment is very good." So on the second day, the man to apply, the results were successfully admitted.
      5 days later, he was in a small cement plant to find a part-time job. Where the environment is bad, flying dust to his throat is always dry. Labor intensity is very big, when working, he is tired all over the body is sweat. Leader said: "you do not dry, you are not the body bone." The man said,hogan sito ufficiale, "I can." He clenched his teeth and gently shaking legs. Men's body covered with thick dust, he is like a statue of activities of the clay sculpture of fatigue.
      that day,goyard pas cher, the man burned a lot of food, and drank a lot of wine. He knew that this was not a secret. Perhaps from the cement plant to work that day, perhaps from the day he lost his job, the woman will know the truth. Dodge his eyes betrayed him? Is his exhausted body betrayed him? Is the woman from the window to see him in the opposite direction of the bus? >
      man is out of work,goyard paris. He didn't tell a woman.
      he still goes out and goes home on time. He didn't forget to make up some stories to cheat the woman. He said the new director of the very kind, the new female college students very pure...... The woman pinched his ear and said with a smile,hogan outlet, "you're careful." At that time he was out walking, a woman stopped to help him organize his shirt collar.
      under the class,hogan outlet, men rushed to a bath in the factory, put on the trim suit, play a lithe home. He knocked on the door and shouted, "I'm back!" The woman ran to open the door. House of green onion flavor, so that peace of mind of men. The table woman asked him, "work is satisfactory?" He said: "well, the new female college students very pure." Get angry women,air max 95 france, men given a folder chopsticks fungus. The woman said, "the water is open, should you take a bath?" The man said: "washed, and colleagues to wash the back of the sauna." Croon a song a woman, began to clean up the dishes. Man: that was a close call,hogan sito ufficiale, a see through. The tired man rushed to wash brush, and then go to sleep.
      men clip the briefcase, squeeze onto the bus,golden goose scarpe, and then come down after the three stop. He sat down on a bench in the park, with a long face on the square in dove. In the evening, the man for a smiling face to go home. He knocked on the door and shouted, "I'm back!" The man insisted on the 5 day.
Related Articles:

Wind over the south...

A love for who

sample

Away from their homeland in the drifting journey, exotic city lights reflects my lonely feelings, facing the free lands is unaccompanied helpless, even even the language of illogical, the most exciting is to suddenly heard someone in the crowd said accent in the street. I know a person to a strange country, home in the heart is no longer the anchorage but an inn. I have the hope of life, the pursuit of life are pouring to the journey of wandering.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
art punk wind Gothic style & steam punk
« پاسخ #5 : 08 مه 2016، 01:16:28 pm »

"half demon Qingcheng" story from 300 years ago in late Ming and early Qing dynasty. When the spacecraft crashed into Changbai Mountain, a group of long winged aliens came to the earth, the people did not see the long wings of the people, in fear of the desire to be in addition to the. Aliens should be No. 001 was saved by Nur Ha Che and Dong song. Two men and a woman, launched a love triangle: Dragon Dongo,ugg soldes, East Nur Ha Che love song.
< p > in the half demon Qingcheng ", the so-called" demon "is an alien; and" half demon "is refers to the aliens and the earth produced the" hybrid "! The heroine of the play is little, the mother should be alien butterfly, father is earth like the wind, and she is a half demon". "Allure" a corner by the new Li Yitong starred, but set according to a,hogan outlet, netizens exclaimed: "this is really not the Zheng Shuang?!"
 war against alien technology
 see "half demon Qingcheng" this name, do you think this is a magical fantasy drama? Yu Zheng surprised people again. Last October, in the blog said the show is "swordsman" sequel: "story from the early Qing Dynasty Nurhachu the Dragon establishment has been spread to the early years of the Republic of China, also relates to the Kepler planet and humanity's first contact with the... Open the brain is big, but the background is Invincible Eastern growth history."
 previously, Yu Zheng Qing drama is often users Tucao the color is too bright,basket tn requin, or even the birth of "the mother color" of the new vocabulary. In February 15th, micro-blog was released "half demon Qingcheng" leading role "
 plot brain hole big no demon but have alien
 art punk wind Gothic style &amp,hogan sito ufficiale; steam punk
< p > Nurhachu because of a tight battle, then refused to East song; distraught Dong song accepted Yinglong, in depressed and end before charge Yinglong auxiliary Nuerhachi. So, should be used in high-tech alien spare no effort in the war. Nur Ha Che drove up invincible, eventually became the founder of the Qing dynasty.
Yu Zheng "half demon" brain hole big open big big big Qing depend on the alien to save?
<br calm="" makeup
 About
< p > because of palace dramas, through the drama and the popularity of the positive, does not meet the to be a contract of the Qing Dynasty palace of man, in the new drama "allure" half demon, "the mother" the story background extends across the Ming and Qing, the Republic of China three times,sac goyard pas cher, even the aliens is involved! Recently,air max pas cher, in micro Bo released new drama "allure" half demon makeup and synopsis: the empress in order to save in the morning to find a waving wings of the woman, the original this turned out to be in the late Ming and early Qing Dynasties, the accidental falling of aliens on earth family. To the Republic of China,hogan interactive outlet, aliens and humans born offspring allure and police bureau ever burning summer sexual gratification, but the allure of demon appears day by day... At this time,tn pas cher, there are more alien visitors lurking in the city...... After the new news attracted much controversy, many netizens said, frightened".
Related Articls:

Liu Yong, the beloved "father" Le Jia cited inciti

China fans

fraud! Th

While Kaine and Spurs signed a new contract expires in 2020, but Real Madrid still continue to focus on the development of Kaine. Kaine's length and the attitude of Levi, chairman of the Spurs are made in the next two years to sign Kaine is very difficult. But before Real Madrid have bought from Baer and Modri, so Real Madrid will continue to observe the situation of Kaine.
خارج شده است

hgsdrt13ser

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 163
    • lmn171
The ghost - victims of the class
« پاسخ #6 : 08 مه 2016، 04:50:12 pm »

this happened in the ninety's, when I was in primary school. At that time, Wenzhou's school every year to organize Qiuyou,hogan outlet online, where are the wild. When one of the six class Wenzhou autumn back. Forty one class sitting back of the bus charter school. Just when everyone jubilant, drivers do not know in what evil, driving a car to go to the reservoir in such way. The whole class, including the teacher in addition to four people were rescued, the rest of the victims. At the time of great influence  this matter, Wenzhou local people basically know this thing. Also since then,nike tn soldes, the Wenzhou Education Bureau to cancel the outdoor activity. Here,scarpe hogan outlet, one of the rescued four people is my cousin. Cousin said after falling into the water almost fainted, but I feel a lot of people pulling her. She certainly is not a classmate, because the strength of the general is not a common six fifteen year old child's strength, let alone in the water. People say to find a substitute kelpy,nike tn pas cher.  the school felt is severely criticized the arbor, groundless statement,hogan outlet online, said Bai superstitious. But in the morning of the second day, the school found the expression of twisted arbor basketball in the school. It is hereby stated that the playground in Wen six is separated from the teaching area. The playground door with iron doors locked,hogan outlet online, the key only sports teacher group. That is probably not arbor itself in it can not be Dutch act. Because the police did not find any thing in the field of stepping. Finally, the case settle a matter by leaving it unsettled. Students pass is the ghost. In this case,christian louboutin pas cher, there is an unwritten rule in the six. One to six in the evening, the school includes all the teachers from school. So the students in six will never be bothered by what night.  you are legend,scarpe hogan outlet, the class is still six in the evening classes.
The ghost - victims of the class
Related Articles:

tolerant

This is al

The night

Time and time again hurt the people who love you, but forced to protect people who do not love themselves. Until the people who love you leave, you will understand, you should go to the protection of the people, the love of the people, is the love you. So began to sad, began to shed tears. Try to find the traces of the people who love you, but can not find, really can not find.
خارج شده است

pe44apbe8

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 242
    • ghi554

Jinshan listed on the first day of the lawyer's door encounter: Usa Inc sued its Infringement
,goyard prix
< p > as to why give up the United States NASDAQ and Hong Kong, he said, and popularity of the company's products are mainly in Asia, Hong Kong market to the company's approval degree is high; in addition,scarpe hogan outlet, Hong Kong listing costs also more the United States has more advantages.
< p > the representative in the listing ceremony sent to reporters a message,louboutin pas cher, which provide the lawyer in the United States in front of the Jinshan software listed sent to the Hong Kong stock exchange the letter, the letter said, Kingsoft's intelligent classroom on the core technologies and products belong to the Mintel, developers for the famous brain scientists Yang Ningyuan Dr.. The United States Mint and Dr. Yang Ningyuan was never in any way to provide the Beijing Jinshan and other technologies and products.
 print news   Kingsoft (3888.HK) recently listed on the main board in Hongkong, the first day rose 39% to close at HK $5. "I'm very pleased with today's stock price performance!" Qiu Baijun,hogan outlet, chairman of the company said after the listing ceremony.
Qiu Baijun of < p > when accepting a reporter to interview also pointed out that the company ultimately selected in the overseas market,hogan outlet, because the domestic high-tech enterprises at present most choose to overseas listing,air max pas cher, Jinshan as an international enterprise,hogan sito ufficiale, also hope to enter the international market.
< p > in the listing ceremony also appeared in a small episode, a claim on behalf of the United States Mint Intelligent Technology Co.,hogan sito ufficiale, Ltd to Jinshan, Jinshan management level of complaints of alleged infringement. Qiu Baijun said it was not clear about this thing, there is no positive response.
< p > the letter also said that Beijing Kingsoft to provide the allegedly infringing products Mintel Chaoyang Beijing Science and technology development company controller Lin Yalin et al, and Beijing Kaidi education, science and Technology Development Co., Ltd., is the Mintel recently on charges of breach of contract, theft of trade secrets, copyright infringement, false wide reports, civil fraud and unfair competition to the Northern California Court filed a lawsuit, and the court dismissed the Beijing Kaidi and Lin Yalin request revocation litigation request, the case is pending in.
< p > the Hong Kong stock exchange where this reply said that the letter has caused the stock exchange listing department's attention, but the stock exchange are generally not to the complainant explain complaints are and how they were treated. However, the complaint apparently did not affect the smooth listing jinshan.
Related Articles:

News the coal sector rose 1.8

IPhone 5 officially announced the price of Apple stocks trend differentiation

Collective

This is Kewaxiqiben season for the first time assists. With the high optical performance and Heikki Milicic can finally breathe a sigh of relief, in fact this is not the game he all performance, in 30 minutes of time, Heikki Milicic has also completed the five steals, three successful per capita reflects that he is a complete player.
خارج شده است

gqg8eob9g

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 285
    • efg174
Bayern captain in the event of an ecstasy too happ
« پاسخ #8 : 21 مه 2016، 08:01:20 pm »

< p > Phoenix sports news Bayern in the quarter final meeting with Manchester United, Guardiola's disciples can be described as full of self-confidence, skipper Philipp Lahm made no attempt to conceal his excitement, he bluntly such a draw to make him happy, called the dream. And Dante, Robben have also said Manchester United is a good sign, from the point of view of the current situation, Bayern Munich Manchester United game like Bundesliga giants meet bye as.
< p > at present,hogan outlet, Manchester United's official is not a player or coach station out comments draw,hogan outlet, "CNN" and "Milan Sports Newspaper" reporter Tancredi Palmeri comment, Moyes mood now like is just to wash his car, suddenly not a few hours when it began to rain.
4 years ago, Robben is to help Bayern out of Manchester United hero, this time, he is full of confidence that is a good sign, this is a good draw, we first kicked away. Manchester United is not in the best form,chaussure jordan pas cher, but it is always a top team. In Manchester, the best is the atmosphere at Old Trafford, very special, we want to enjoy this kind of atmosphere. Fans will be Manchester's twelfth people.
 Bayern sports director Samer said, when the state is good, they are very dangerous. We can't let them feel good in the two day of the match. Former Bayern coach Hitzfeld is evaluated, said Ferguson left is a huge loss. Moyers's control over the team is a problem. They missed the chance of youth.
Bayern captain in the event of an ecstasy: too happy this is a fantastic draw,nike tn pas cher! Manchester United Bayern

Real Madri

United's 1

These years, the mainland TV market rescreens becomes common practice, from Jin Yong's drama, Qiong Yao drama, red classics to four famous and "on the beach" "fearless" and other classic TVB, the audience almost can up to the classic movies have been remade over again. Classic in the former, 99% of the remake of the drama is condemning, little beyond the former works, but rescreens the play continue to be intensified.
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113
The flames of war 3Q reburning QQ over buttoned bodyguards
« پاسخ #9 : 23 مه 2016، 08:48:17 am »

class action men reunion court
 yesterday, into the Supreme People's court hall, a large screen prominently written 12&middot; 4 trial zero distance. Yesterday the day coincides with the law, the trial court sent a strong lineup: 5 judges appear simultaneously. According to court staff, the last time the Supreme Court of 5 judges in court or in 2008.
10 days, 3Q series of litigation and a big drama staged. Following the November 26 Qihoo 360 v. Tencent antitrust case in the Supreme People's court hearing yesterday, Tencent sued Qihoo 360 unfair competition case is in the court of final appeal.
 and 360 party responded that the buckle is an innovative security guards tool software, does not involve the QQ core chat feature, will not touch >
< p > in the past three years,scarpe hogan outlet, Tencent and 360 the old enemy crossfire, a accused each other of unfair competition, a blamed each other for the abuse of a dominant market position of monopoly. However, the two sides from began endless war of words, to choose the court, through the legal channels dimension protecting their own interests, not to say is to improve the legal consciousness of Internet companies. At the same time,tn homme pas cher, the field you to me to suit, also to the public free of charge on the hall vivid Internet law popularization of knowledge class.
 the war finally spread to the court. Tencent sued Qihoo 360 abuse of a dominant market position in a case, Tencent sued Qihoo 360's buckle buckle bodyguard unfair competition case, successively in Guangdong Province Higher People's Court of first instance, after losing 360 twice were choose to appeal. In November 27th, 360 Tencent monopoly case just the end of the trial in the Supreme Court,tn requin pas cher, but has not yet been convicted.
10 days, the two companies is almost the original class to participate in the proceedings of the Supreme Court were reunited. In April this year, Guangdong Higher People's court in the buttoned bodyguards case of first instance ruling judge, Qihoo 360 losing, was fined to Tencent compensation of 500 million yuan. In court yesterday,air max pas cher, business model whether it should be subject to legal protection, buttoned bodyguard whether the destruction of the integrity of the QQ, buttoned bodyguard the existence of unfair competition and technological innovation and unfair competition definition of four issues become the focus of heated debate between the two sides.
 let the court so go to war is known for the industry began 3 years ago 3Q war. September 2010 Qihoo 360 launched privacy housekeeper, accused QQ software to spy on user privacy documents,hogan outlet, subsequently released buttoned bodyguard security tools that can help QQ users to better protect privacy and prevent hacking. Tencent and then tough fight back, issued a letter to the majority of QQ users of a letter, requiring users to choose between QQ software and 360 software two.
The flames of war 3Q reburning QQ over buttoned bodyguards
Within
 trial scene, the Tencent's agent lawyers,nike tn pas cher, QQ panel on a variety of services,hogan outlet, users can choose points,hogan scarpe outlet, but also choose not to point, there is no mandatory use of behavior. While users use 360 buttoned bodyguards after making the safety protection function of QQ itself is malicious damage, QQ users in the streaking.
Related Articls:

IPO should be open as soon as possible

CCID report Hengsheng gradually lead Chinese like UPS

PPTV netwo

According to foreign science and technology media Engadget reported that Israel Corp Insinct Deep said it is developing a depth of learning anti-virus software, users do not need to update the software on a regular basis to get the latest data identification. The software using the skills of autonomous learning, found that the accuracy of new malware than the current best anti-virus software to be higher than 20%.
خارج شده است

yzhq82ury

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 230
    • lmn842
Barclays Bank raised Motors Tesla target stock price to $65
« پاسخ #10 : 01 ژوئن 2016، 09:18:03 pm »

if you want to change into a large market share of the car manufacturers,goyard prix, Tesla Motors need to seriously improve their size. In this regard, analysts skeptical.
Barclays Bank raised Motors Tesla target stock price to $65
, of course, Bluestar is not the market's most concerned about the current object. Comparatively speaking, the market is more concerned about the performance of the upcoming report, investors are also so.
 (I U,hogan outlet.S. stocks Mina compiled reproduced please indicate)
 according to the report, although Tesla Motors in the luxury car market to complete a strong debut, but the move does not guarantee that the car company can change into a large number of market share of the car manufacturer. In addition, the third generation of Tesla electric vehicle market outlook,hogan outlet online, analysts also hold an attitude of.
 (I U.S. stocks News) Beijing time in May 7th, Tesla Motors is currently the stock market is one of the most talked about companies. According to reports, the local time 6, the stock market closing, Tesla Motors will be announced in the first three months of this year's results of the report. Some analysis pointed out that after the exposure of the results of the report,nike tn pas cher, it is bound to give the company's stock price volatility.
 in order to allow Bluestar to create success, Tesla Motors need to sell 300 thousand cars. Obviously, this is a difficult thing for the company.
< p > Barclays Bank's latest report shows that the Bank of Tesla Motors the short-term prospects for holding a positive and optimistic attitude, but to the company "into have a large market share in the carmaker ability to skepticism. The report,bottes ugg pas cher, the Tesla car 12 months target price set at $65, an increase of 71% over the same period last year, the target price of $38.
 for the third generation car Tesla car, that is,barbour soldes, Bluestar, analysts did not hold an optimistic attitude. It is understood that Bluestar is the next big move Tesla Motors, until four years later may be listed.
 figure shows the Tesla car on its own future sketches. Roadster has become the past,hogan scarpe, and S Model pure electric cars become the main product. It is predicted that Tesla Motors in the first quarter results released data or will exceed market expectations,tenis asics outlet, and the results are mainly due to the S Model pure electric cars.
Related Articls:

Lang Xianping Lairong speech

Word of mo

Econo Hotel sector rose 8.5% led Biao Hanting volley

It is reported that Qiyi video using a variety of advanced P2P technology, built-in accelerator, the user after loading, whether it is through Qiyi video or directly through the web page viewing Qiyi video content, will receive the acceleration effect, in the same network environment to get better viewing effect.This feature is expected to be launched in the near future.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
Foreign ministers of Japan and South Korea for the first time in three years aft
« پاسخ #11 : 07 ژوئن 2016، 04:46:00 am »

reported that Japan and South Korea since 2008 every year after the foreign minister held talks, talks between the three countries in rotation. However,hogan outlet online, in September 2012, Japan completed the "nationalization" of the Diaoyu Islands and its affiliated islands, the talks due to China's opposition to the interruption. At the urging of the two countries,scarpe golden goose, this time finally contributed for the first time since April 2012 in Japan and South Korea foreign ministers meeting.
 is expected to hold talks in March 21st will not make any major breakthroughs, but analysts believe that the talks back on track is a meaningful step toward easing tensions.
< p > according to Japan's "Daily News" on March 20, reports, Japanese hope that on the occasion of the 70th anniversary of the post-war, with talks with foreign minister in the early realization of three summit and with China and South Korea alone summit talks to make progress in the unsolved "neighbor diplomacy". However, China's prime minister Abe Shinzo plans to publish in August 2015, after the war 70 years of talk highly alert,zapatillas new balance outlet, how Japan's foreign minister to create an environment to become the focus of attention of the outside world.
 according to the The Associated Press reported on March 20th, foreign ministers of Japan and South Korea this weekend will be held for the first time in 3 years meeting. Prior to the intense dispute over historical and territorial issues led to a sharp reduction in high-level contacts,nike tn pas cher, and even lead to security concerns.
Foreign ministers of Japan and South Korea for the first time in three years after the meeting for Chinese against
 trilateral meeting interrupt
< p > Reference News Network March 21 reported that foreign media said that China, Japan and ROK foreign ministers on March 21,tn pas cher, will be in Seoul held talks, which is 3 years for the first time. Analysts believe that the talks back on track is a meaningful step toward easing tensions.
 reported that in recent years, South Korea and China's domestic anti Japanese sentiment suddenly warming. China and South Korea believe that Japan's nationalism continues to heat up, and tried to hide the last century on the Korean Peninsula, the brutal colonial rule and aggression against china.
< p > Yonhap March 20, reported. The seven times of South Korea, China and Japan foreign ministers meeting in March 21, will be in Seoul held, the meeting of foreign ministers of the three countries may discuss years held in Japan and South Korea summit matters, before the meeting, China, Korea and Japan foreign ministers will separate bilateral talks, parties to the common heart problem to exchange views.
 Japan and South Korea foreign ministers' meeting after a lapse of nearly three years to &gt,zapatillas new balance baratas;
 the political battle to make the United States uneasy. The United States wants to consolidate its alliance with key allies in South Korea and Japan to better respond to China's rising and growing North Korean nuclear issue.
 for Japan, Andouble is about to visit the United States by the end of 4 2015,hogan sito ufficiale, this is a good opportunity to ask the United States to improve relations with China and South Korea to show dialogue efforts.
 reported that Chinese foreign minister Wang Yi, Japanese Foreign Minister Kishida Fumio and South Korean Foreign Minister Yin Bingshi will attend the meeting. In addition to the three parties to discuss the situation in Korea,hogan outlet online, but also to strengthen environmental disaster prevention and economic cooperation in the field of consultation. This is the foreign minister Kishida took office in December 2012 since the first visit to South korea.
Related Articls:

Yangzhou Zhu Minyang yesterday guests invited friends at home and abroad to Yangzhou - Yangzhou - th

The strong

China in a comprehensive way to promote the rule of law, the 5 women's rights and lawyers in the maintenance of their rights and interests, we believe that this thing should be handed over to the law to determine. Western powers in the relevant judicial process has not been fully launched, it is urgent to engage in public trial, which is not appropriate, will be to deal with this matter increased a lot of disturbing factors.
خارج شده است

fgh5p6ter

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 52
    • fgh310
Private school principal's inaugural speech
« پاسخ #12 : 07 ژوئن 2016، 10:45:09 pm »

< br / > the current higher education organization has been from the traditional bureaucratic and rigid and stable, adapt to the complex, diverse and non deterministic knowledge city, education administrative operation from the loosely bound, emphasizing individual, freedom and creativity, is closely integrated, emphasizes teamwork, discipline and performance. Adult organization members need to develop the spirit of continuous learning, continuous innovation, in order to achieve the common vision and mission of the organization. The administrative process should be decentralization and authorization to the staff, pay attention to team cooperation and speed,golden goose saldi, to meet and exceed customer needs. Leaders need to play a multi-faceted thinking fox, in order to be market-oriented, increase organizational competitiveness and create the future.
Kerr
< p > individuals from 75 years of the Republic of China served as executive vice president has to assist the former President Chen, Zhao president, President Lin with incumbent president Zhang to promote the school affairs. Recalling since the nearly twenty years of educational administration, although did not participate in the hardships of Tamkang adult early-stage, however, in everybody elder worthies Junsu's coattails, through the school from the second wave to the third wave of growth and development process,hogan sito ufficiale, and you work to pay the effort to Tamkang to fight. The ancients said: "the difficult, is not easy to hold. "In the future, people will continue to uphold the director and served as president of the ideal, to follow the vision Lin Meishan Tamkang slope of tough spirit started, continue to stride forward towards the goal of education. Therefore, sincerely hope each colleague to uphold the original intention,hogan outlet online, and I work together, let Tamkang to sustainable management, the pursuit of excellence.
clark believes that in the early twenty-first Century, the expansion of adult education, the use of information technology, the Department of adjustment and activation, as well as close and other issues related to the production of science and technology will impact on the role and function of today's adults. In the face of the increasingly competitive education ecology, universities should seek their own position and develop their own characteristics. The school will still in internationalization, informationization, the future policy of solid foundation, promote three policy, attaches great importance to the education of three functions,scarpe hogan outlet, continued commitment teaching and learning environment, academic research, administration and service expansion and deep plowing, with the national social demand and master the world academic artery, to enhance competitiveness and create the academic reputation, training with professional skills, Tokuchi Kaneshu, Chinese and Western fusion penetration, and plain and resolute people, towards the fourth wave, and create a four campuses.
 founder, Chen directors,gioielli pandora outlet, principals, two former Minister of the Ministry of education, as well as colleagues:
< &gt,sac guess pas cher;
 private school principals inaugural speech
 everybody good!
< p > thank board of directors of the trust and support, thanks to successive principals lead the business affairs of Tamkang team effort, at the same time, also for every supervisor and colleagues,golden goose, over the years on the job to pay serious, towards our common hope of creating world class quality refined our efforts, making the school's reputation growing.
< p > just now, from the hands of the director Chen took the seal, the person's heart to really feel heavy pressure, facing the 54 year history of Tamkang University, 30000 staff industry, and nearly 2 00000 alumni,nike tn femme pas cher, feel deeply henceforth shoulder heavy responsibilities.
Private school principal's inaugural speech
Related Articles:

November wedding presided ove

Party secr

According to the deployment of the Autonomous Region Party committee, government and municipal Party committee, municipal government, we put the governance in the field of medicine purchases and sales of commercial bribery special work as the focus of this year's clean government and anti-corruption work, after a full x, the city's governance of commercial bribery special work meeting, timely on the job were research and deployment.
خارج شده است

dfg8x5sdfy

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 161
    • abc659
Shanghai City Housing sub sub contract sample
« پاسخ #13 : 08 ژوئن 2016، 07:44:53 pm »

< p > 2, before signing the contract,nike tn requin soldes, both parties should according to the provisions of the "Shanghai housing lease regulations" and the implementation of the views of, cross examination on the documents, such as housing lease contract registration certificate,hogan outlet, lessors agreed leased written proof or lease contract agreed turn can hire the terms and the parties ID etc.. Among them,tn pas cher, the leased housing leased to foreign mobile staff, the sub tenant should be issued by the public security departments of the "housing rental security permit".
 Shanghai City Housing sub tenant contract sample
)
 15, three days after the signing of this contract, should be in accordance with the provisions of the housing area, the county real estate trading center or the farm system to accept the housing sub tenant contract registration certificate. In order to protect the interests of both parties, not to apply for registration, not against third people.
 (Jia Fang):
< p > according to the provisions of the contract law of the people's Republic of China, the "Shanghai housing lease regulations", a, B and the two sides on the basis of equality, voluntary, fair and honest credit basis, after consultation with the consistent, Party A will be the according to the lease of the premises to Party B, income, by Party A Party B to pay the rent and other matters, entered into the contract.
 Shanghai City Housing sub tenant contract (contract number:
The
 five, the text of this contract is the Resources Bureau and the Shanghai Municipal Bureau of industry and commerce under the Shanghai city housing lease regulations, the development of the model text. The terms and conditions of the contract are suggestive clauses, which are agreed by the parties to the sub contract. In this contract matters by consensus by both parties, the form of supplementary clauses.
 four,hogan outlet, where the parties to a request for registration,goyard paris, the other party does not cooperate with the requirements of the registration of one party may hold this contract, valid identity documents and other relevant documents for registration.
< p > 8,louboutin homme, the contract of lease by the broker agent or intermediary institutions of,hogan sito ufficiale, the parties to the lease shall require brokers and dealers in the last page of this contract signed, sealed.
< >
Shanghai City Housing sub sub contract sample
 six, the text of the contract to the housing area,hogan outlet online, the county real estate trading center or the farm system to accept the purchase. Both parties should carefully read the contract before the contract, carefully understand the contents of the provisions of the contract. If there is not clear, can be to the District, county real estate management or real estate trading center.
 parties to the contract:
 seven, the contract for the demonstration of the text, for the parties to use the reference.
 to the parties (Party B):
 one, the contract applies to the city administrative region within the scope of the housing (including public housing) rental, the tenant in the lease period will be part of the rental housing or all re rental behavior.
--------------------------------------------------------------------------------
Related Articles:

Human Resources Assistant Intern

Three supp

Commercial

Eager to learn and improve skills. Be responsible for the enterprise, responsible for the consumer. With good professional quality, take the initiative and enthusiasm, patience and thoughtful service concept, harmonious and friendly service attitude, rich professional knowledge, skilled operation skills, to serve every customer, at the same time to consciously abide by the rules and regulations of the company and the position of the discipline required.
خارج شده است

dfg2s5erty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 226
    • nop773
High school graduates to friends
« پاسخ #14 : 11 ژوئن 2016، 08:31:44 pm »

] Guo words
 are together every day, so that students and teachers often put us confused or mistaken,hogan sito ufficiale, hey, fun ~
< p > I don't know should use what words to describe our relationship, because hungry Oh between us is too intimate, like sisters as was like peas and carrots! We have to talk about it,golden goose sito ufficiale, talk things together on the toilet, do morning exercises, together eat together, play together. These happy things are really good for us, we are together in this 3 years, there are too many things happen, there are happy, sad, but we always together. Mutual encouragement, mutual promotion, never abandon.
 the four of us are best friends
 Guo is the longest time I sat at the same table, has always taken care of me with nothing to describe, it really wasn't over.
 [
 I know clearly that life wants to meet a person who is really difficult,new balance outlet, a person who has nothing to say,scarpe golden goose! Our subsidiary in a situation like, so I should be more to you this hard won fate, really afraid of the university no relationship with you such a good friend. Want to bless a lot, then we will often contact the =3=
 bask in my friendship __________________________________________________ _______________________
 lily, sit at the same table, daughter: your name is too much. For a moment to write the first to write 3,hogan outlet, we have to work with the school for 6 years, although in junior high school when we are not very familiar, but the junior high school in a school, I think this is the fate of it.
Because
 this is the graduation they left me the words of t t
] mosquito words:
 high school graduates to friends
 A and a two figure you, you and me! Yl&middot; smile &middot; happiness,scarpe hogan outlet.
 about you, I would like to take care of, know forever..
- mosquito stay.
High school graduates to friends
[
 dedicated to the most closely related sister, King Kong gourd younger sister]

< p > mosquito is my best friend from high school, our classmate for three years,goyard soldes, very good relationship never because of some trivial quarrel, schools recognized good friend,chaussure tn pas cher, because what are together, a lot of teachers and students often can't tell us always admit --
_____
 in my eyes you are a gentle kind and considerate girl, this is in the beginning >
Related Articles:

Personal house lease contract

Report on the review of power supply enterprises

The openin

2004 January completed and put into operation of automatic centralized monitoring system marks the industrial zone electric management level, the safe operation of the power system are on the to a new level, the industrial zone over the years of substation operation maintenance evolution as a center of the region's monitoring of regional power network is becoming more and more perfect, the industrial zone safety power provides a good basis.
خارج شده است

این صفحه در 0.108 ثانیه 21 نمایش داده شد.