کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و هفتاد و سوم

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

ما هرگز به خاطر اتـــكا به آفـــــريدگارمان از كسي عذر نمي خواهيم.
ما توانائي آن را يافته ايم تا به آنها كه مي گويند : روحانيت از آن ضعفاست لبخند بزنيم.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: کتاب بزرگ الکلی های گمنام - صفحه یکصد و هفتاد و سوم  (دفعات بازدید: 2164 بار)

رضا - بیل

• رضا - اینترنت
  • نمایندگان انجمن ها
  • کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 3,690
  • <:::: ردپاهایم راپاک می کنم،تا کسی نفهمدکه...::::>
    • الکلی ها و معتادان گمنام

هر چه را كه او بگويد درك مي كندي و از او ناراحت نمي شويد ، در آن صورت مي توانيد اميدوار باشيد كه بهبوديش با سرعت مطلوبي آغاز شده است .
            در جريان اينگونه مكالمات، اگر كارمندتان از موضوع ناراحت كننده اي صحبت كرد آيا شما مي توانيد خونسردي خود را حفظ كنيد ؟ براي مثال ممكن است اعتراف كند كه در بعضي از حسابها دستكاري كرذه است . يا در خيال قر زدن بهترين مشتريان شما بوده است . در واقع اگر او راه حل ما را پذيرفته باشد ، همانطور كه خودتن مي دانيد بايد كاملا صادق باشد و نتيجتا ممكن است به مطالب زيادي اعتراف كند . آيا شما مي توانيد به چشم يك حساب بسته به آنها نگاه كنيد . به رويشان قلم بكشيد و از نو شروع كنيد ؟ در صورتي كه بدهكار است ، شايد شما مايل باشيد كه آنرا برايش قسط بندي كنيد .
            در صورتي كه او مشكلات خانوادگي خود را با شما در ميان بگذارد بدون شك توصيه هاي مفيدي در جوابش خواهيد داشت . حال اگر كارمندتان بدون انتقاد از همكاران و ياداستان سرايي در مورد كار ، حرفي براي گفتن داشته باشد ، ايا اين اجازه را به او مي دهيد كه حرفش را رك و پوست كنده با شما در ميان بگذارد ؟ در پيش گرفتن اين رويه يك عمر وفاداري را از جانب اين گونه كارمندان برايتان به ارمغان خواهد آورد .
            بزرگترين دشمني ما الكلي ها دلخوري ، حسادت ، غبطه ، احساس عجز و ترس است . در كسب و كار چشم و همچشمي و رقابت وجود دارد و سياست بازي هاي محيط كار از آن سرچشمه مي گيرد . كاه ما الكلي ها تصور مي كنيم مر دم مي خواهند زير پاي ما را خالي كنند كه در بيشتر مواقع به هيچ وجه واقعيت ندارد اما بعضي ها گاه از مشروب خواري ما بهنوان حربه اي استفاده كرده اند .
            مثلا در يك مورد شخص بد خواه مرتبا شوخي هاي دوستانه اي راجع به مشروبخواري يك الكلي مي كرد و بدين طريق موزيانه مطالب مغرضانه خود را اظهار مي داشت . در موردي ديگر ، يك الكلي براي مداوا در بيمارستان بستري مي شود . اول فقط چند نفري از جريان اطلاع پيدا مي كننند اما پس از مدت كوتاهي همكان از آن مطلع مي شوند  اين گونه مطالب شانس بهبودي
.
.(173)
.
خارج شده است
ثمره کوشش های عاشقانه ، در محصول آن است که موسم آن همیشه به وقت خود فرا می رسد ...
کتاب پایه "آبی" معتادان گمنام - پیش گفتار
.
.
آدرس وبلاگ :
.
http://www.behboodi.org

alwxbz0ws

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 286
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • def870
Modern gentleman should have 39 basic etiquette
« پاسخ #1 : 14 آوریل 2016، 04:51:13 pm »

Texting an Emoji to a loved one or riding astride a galloping1 horse. Both are skills that,nike tn requin soldes, apparently2 should,hogan sito ufficiale, come with ease to the modern gentleman.
< br / > texting people love to you hair emoticons,hogan sito ufficiale, or is on the Pentium,spaccio hogan outlet, the modern gentleman,golden goose outlet, all of these should be a handy thing.   The weekly magazine has published its'39 steps'reflecting what it deems to be the ground rules for male manners in today's bewildering world of social media,nike tn pas cher, high-tech3 gadgets4 and constantly shifting trends.   It comprises a range of; topics including, male grooming5, technology use and competency in the great outdoors.   The inclusion of pursuits like; sailing and horse-riding are listed and chime with historic gentlemanly conventions, while other suggestions firmly reflect 21st century trends.   One rule drawn6 up by; Rupert Uloth,bottes ugg pas cher, the magazine's deputy editor, is that a gentleman should'know when to use an emoji',scarpe hogan outlet, the smiley faces that can be copied into text messages and emails.   The magazine also says a G 'never blow dries his hair'entleman, >Related Articls:

Years _1

Can not be

Y H L I lo

At that moment a lion appeared; on the scene, and made no attempt to molest5 the Pack-ASS owing to the presence of the driver, but he fell upon the wild ass, who had no one to protect him, and without more ado made a meal of him.
خارج شده است

xy5uitk7m

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
    • uvw144
A chair
« پاسخ #2 : 25 آوریل 2016، 01:01:45 am »

Collection of the author: rank source: network reproduced time: 2010-07-04 read: online submission
,air max 95 soldes
 in a rainy afternoon, an old woman walked into a department store in Philadelphia, and most of the people at the counter ignored her. A young man came up to her and asked her if she could do anything for her. When she replied just in the rain, the young man didn't sell anything to her, though, the sales staff did not go away, turned around and gave her a chair. < br / > < br / > the rain stops,golden goose sneakers, the old lady to the young man said thank you,hogan olympia outlet, and asked him for a piece of card,hogan scarpe outlet, a few months later, the owner of the store received a letter,scarpe hogan outlet, the letter request to send the young man traveled to Scotland to charged decoration orders for an entire Castle! The letter was written by the old lady,mont blanc pas cher, who was the mother of Carnegie, the king of the United States. < br / > < br / > when the young man to pack up ready to go to Scotland. He has been upgraded as a partner in the department store.  sentiment: only give to get. To get how much,air max pas cher, you must first pay the number of. The more generous you give, the more generous you receive. The more you give, the more you mean,hogan outlet, the more you get. Pay is no passbook savings.
Related Articls:

When the D

Many minis

Two seas

I have here last year, the Chinese new year, the public is still a lot of people travel during the new year in Putian, the driver is also working overtime to protect travel." Master Lin told reporters that he will stay here this year to continue to drive, and his family will come to Putian and his new year.
خارج شده است

bh47gsgere

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 275
    • def180
The price of freedom
« پاسخ #3 : 04 مه 2016، 06:02:12 pm »

< p > aviculture people catch the bird cage, his favorite is that feathers Guanghua gorgeous birds, as long as the discovery of the bird,golden goose uomo saldi, solitary domesticated in the cage. < br / > < br / > to raise you want that kind of bird, the birds the bird in a cage,sac goyard pas cher, timing feeding and watering, every day carefully observed, strict selection. In order to prevent the birds will fly away,hogan outlet, as long as the discovery of long in the wings of a bird, bird people with a pair of scissors to cut short; whatever he saw the long fat bird, sent to the kitchen cooking eat. < br / > < br / > a bird see their own kind or into the dishes,nike tn pas cher, or lose the freedom,hogan sito ufficiale, forever locked in a cage and does not want to live this day,chaussure jordan pas cher, the ideal is the blue sky, to be free. So the bird will try to eat less, so as not to long fat,chaussure jordan pas cher, the body becomes small and thin, feathers and smooth and pleasing to the eye. One day, while keeping his attention,scarpe hogan outlet, this bird tightening up, finally from the gap between the cage fly out.
Related Articles:

Life, both simple and complex

A passing

There is a love, not luxury

The walls there poplar stretched out, eager enough flowering temperature, shook his head and refused to withdraw the arm. By twos and threes pedestrians, with the time passed by, you don't say, I'm not language, only the wind. Except the city also heavy makeup, face and body are colorful description of wiping, ostentatious people into glitz, ingratiating smile a fumbled for the world's purse.
خارج شده است

hfgh4q5rrr

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 217
    • tuv752
Celebrity biography on _3
« پاسخ #4 : 16 مه 2016، 10:24:37 pm »

"Celebrity biography".< br / > the great soul like mountains,golden goose mid star, wind and rain Dang it, clouds, surrounded by it, but people there breathing,sac goyard pas cher, less more freedom more powerful. Pure air can the soul washing dirty; and when the clouds broke loose when his majesty facing mankind. I do not say that ordinary human beings can survive in the peak. But once a year they up a bow. There, he can transform your lungs breathing, and blood vessel, in there, they will feel more imminent eternity. Later, they return to life Guangyuan,hogan sito ufficiale, filled with daily courage to fight. - Romain Rolland< br />  & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; & nbsp; in a material life is extremely abundant and spiritual life is relatively weak era, in a people to avoid the lofty, bid farewell to the noble and self Gan mediocrity of society,chaussure tn pas cher, "celebrity biography" give us may be more awkward, because of these giant's career as a mirror, we mean and small Qianhao finish now. We prefer to praise their work rather than to feel the greatness of their personality. At the end of a biography of Michelangelo, Roman & middot; Roland said, great soul has such as mountains,air max 95 france, "I do not say ordinary human beings can survive in the peak. But they should pay up once a year. There, they can change the breathing in the lungs, and the blood flow in the vessel. There, they will feel more imminent eternity. Later,hogan outlet, they returned to the life of the original, the heart is full of the courage to fight the day". For our time,hogan outlet, which is really valuable advice. "Celebrity biography" by the French famous writer Romain & middot; Roland "Beethoven", "Michelangelo biography" and "Leo" composition, they created in the early 20th century, no matter at that time is in the later had a wide influence. In this three part biography, romance & middot; Roland didn't stick trivial in life of heroines ", the there is no general trace their creative process, but firmly hold the three have in their respective fields of artists have in common, and strive to portray their pursuit of the true, the good and the beautiful and long suffering suffering spiritual course. Roman & middot; Roland said they "hero", with touching words. Write the whole human suffering they struggle with the fate of the lofty courage and overburdened with the great feeling, it can be said is for us to compose another Que "heroic Symphony". Back in the 30s and 40s of the 20th century, "celebrity biography" is by the famous Chinese translator Mr. Fu Lei translation into Chinese, first-class biographees, top-ranking authors and first-class translators, it soon became the classics, today is still deeply loved by readers. In the 20th century during the first half is human history Fengyun agitation also wretchedness period, Roman & middot; Roland creation "celebrity biography", Mr. Fu Lei translation "celebrity biography" are feeling for,adidas yeezy pas cher, is to draw the courage of life force and fighting from the great career. Mr. Fu Lei said, "in the haze covered the entire sky, when he got from the" celebrity biography "the Rev.Related Articles:

Beveridge's classic 20

Mottled feelings of QQ mood Sayings - scattered the world, flower wound

Full of ph

But when the young Lu Xun, Jia Dao has been declining, he all of a sudden the well-off people fall into the predicament, therefore also deeply appreciate the social inconstancy of human relationships. But this is not intimidated by Lu Xun, he still study hard, first went to study in Nanjing, after the government admitted to study in japan.
خارج شده است

fgh36h7wrd

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 107
    • lmn070
The classic lines of light
« پاسخ #5 : 19 مه 2016، 12:22:13 am »

< p >, you go, we have impossible, for so many years. He's always giving me dreaming,adidas nmd runner pas cher, I really no way to accept you.
!
, why candid? - I like you!
, you're right, I don't think that love is a most light stick
< p >, I think the beauty must watch my Sina Weibo, Tencent microblogging, Sohu microblogging, century beautiful predestined relationship, Lily nets, cherish network personals, counter attack. If you think the first impression is good, we may wish to talk about five minutes.
The classic lines of light
< p > the light stick "is a romantic comedy film, the film with a unique perspective tells the story of a suffering from emotional entanglements between senior singles for fear of love, with a distinctive style of woman, again dating gradually overcome youth shadow finally find true love story, show the hero as a senior bachelor's emotional journey.
< p > 2,sca goyard pas cher, my name is Yao, spring, my resume life occurred two things,hogan outlet, first took home the gold broom trophy,hogan sito ufficiale, the second is concentrated three months time, intensive blind date time.
< p > movie "light gun" tells the story of a division of urban horticulture and part-time writer Yao different because of the juvenile period witnessed a pair of young men and women Xunqing, giving rise to the fear of love and marriage,golden goose outlet, as soon as possible "naked", three months time on a blind date, sudden, many lovers all non joke. Yao blind date story by film carries the dream of female producer card xiaorou column was selected as the topic of our story, under the "coercion", Yao was forced to and before the blind date to a "blind melted down. A man and eight women's emotional entanglement,air max 95 pas cher, what will be the impact of a spark of love, let us wait and see.
 "light of the stick&quot,scarpe hogan outlet; classic lines
, my heart is really uncomfortable, do you think I fell in love with you? What makes you have this kind of illusion? At least this is your rejection, you do not deserve!
,hogan roma outlet, whose nickname dagongmei, migrant workers, migrant workers alias.
Related Articles:

Good word

About 20 of the classic state

Who stole my purse, but steal some of the waste, some empty quality magic, it from my hand and go to his hand, it will also done thousands of slaves; but who stole the my reputation to, although he is not so rich, but I lose because of it become destitute.
خارج شده است

itraf630a

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 140
    • vwx448
Today's news (December 20th)
« پاسخ #6 : 19 مه 2016، 02:45:23 am »

Today's news (December 20th)
,chaussure louboutin pas cher
 ultra day sun sign contract
 (000893) in December 16th to shareholders Dongling Dongling grain & Oil Industrial Holdings of large transactions 4 million 606 thousand and 500 shares,air jordan homme. (002148) bewinner controlling shareholder Fu Lemin since November 2010 2 million 120 thousand shares.
2011,sca goyard pas cher, (600469) Fengshen shares expected net profit growth of about 40%-60%. (600645) ST in the source is expected to net profit of about 23 million yuan, earnings per share of about 0.071 yuan, an increase of about 174.45%.
2 company yejiyuzeng
4 company today from the suspension
2 company shareholders holdings of shares
6 shareholders holdings of shares
< p > (002506) ultra day sun wholly owned subsidiary of the Shanghai Super International Trade Co.,golden goose saldi, Ltd. on December 15, and CHAORISOLAR Co., Ltd. signed the "2012 annual sales contract",nmd runner femme pas cher, the two sides agreed 2012 component supply / purchase quantity of 60MW, for a total amount of $75 million.
< p > (.) st 07 is planning of companies have a significant influence over the subject matter, of Tianshan textile recently important matters need to notice, (002399) Hepalink is, (002495) Jialong shares in the planning of the equity incentive plan matters,hogan outlet online, the company shares in December 20,sac goyard pas cher, suspension.
 (600060) Hisense electric controlling shareholder of Hisense group holdings of 9618049 shares as of December 19th. (600157) Yongtai energy controlling shareholder of Yongtai holdings in September 26th to December 19th holdings of 5676484 shares. (600256) the controlling shareholder of the shares Guanghui Guanghui group holdings for the first time since October 12th has total holdings of 19629994 shares. (600425) qscc controlling shareholder Tongzhong Guozigongsi December 19th holdings of 640 thousand shares. (600575) the controlling shareholder of Wuhu port, Huainan Mining Holdings of 167292 shares in December 19th. (600767) the controlling shareholder of Jiuchuan Wan Shing Industrial Group on December 15th,hogan outlet online, 16 days and 19 days of holdings of 10349701 shares.
Related Articles:

ST company

New coal c

Company plans to 2015, total assets reached 100 billion yuan, sales revenue reached 200 billion yuan of above, the photovoltaic industry sales income of 1.4 billion yuan; high-end auto parts industry of 50 billion yuan; application of new complex material industry revenue 10 billion yuan. The company expects 2011 PV income 2 billion 800 million yuan, the high-end auto parts industry revenue of 2 billion 600 million yuan.
خارج شده است

yvlf37pty

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 255
    • def904
CSI interpretation Tibet pharmaceutical infighting
« پاسخ #7 : 29 مه 2016، 05:35:54 am »

The
)
< p > if in accordance with the direct voting to elect,hogan olympia outlet, Huaxi pharmaceutical then or by virtue of ownership advantage behind the selection of independent director and veto investment profit through the candidate. But if we can adopt a cumulative voting system, the second largest shareholder of the new Phoenix camp will be all to Zhang Yuzhou and votes to ensure the election, the board seats will be increased to 6.
 in addition to win the general meeting of shareholders to vote,hogan sito ufficiale, Tibet Huaxi pharmaceutical and pharmaceutical major shareholders to fire at the board of supervisors Yang Dongyan. West Pharmaceutical to the listed company sent a letter requesting the convening provisional shareholders meeting to consider the removal of the supervisors Yang Dongyan, on the grounds that the signed received supervisors will notice of the meeting,tn requin pas cher, still not received notification by served on the meeting of the board of supervisors to rules of procedure of the conference as an excuse to refuse to perform the duties and obligations of supervisors,hogan outlet, and further use this excuse to obstruct supervisors in the normal exercise of the powers of behavior.
< p > market participants pointed out that the list of the two major shareholders of the Tibetan medicine reason to vote held great controversy,hogan outlet, because, according to the current director of the Tibetan medicine will consist of different voting determines the three independent directors candidates eventually was elected director of two people, this relationship to the two major shareholders in the board of directors of the final seat.
CSI interpretation: Tibet pharmaceutical infighting upgrade Huaxi pharmaceutical shareholders will win
 board of supervisors
< p > card network on September 26 late,air max pas cher, Tibetan medicine (600211) disclosed the second temporary resolution of the general meeting of shareholders,golden goose outlet, large shareholders Huaxi pharmaceutical victory, in through the addition of two independent directors on the bill at the same time, rejected the cumulative voting system to elect the motion is used for additions to the board of directors.
 in this regard, Yang Dongyan responded that the chairman of the board of supervisors by telephone, QQ notice, rather than the provisions of the "rules" of the board of supervisors in service (including service, fax or mail). "Huaxi pharmaceutical" in the "recall letter in the words and that is nothing more than to recall the grounds, to achieve its full control of the company's board of supervisors to. If this Huaxi pharmaceutical purpose,pandora jewelry outlet, not only the board of directors will be the control board of supervisors will also be fully controlled. By virtue of Huaxi pharmaceutical the first major shareholder background, there is likely to lead to damage the interests of the medium and small investors." (Liu Xinglong
Related Articls:

83 stocks

Tai Chi In

In August 4th the company positive announcement li

Four years later, He Huazhang graduated from University, was assigned to return to Chengdu, in Sichuan people's press work, any political editor room editor, after the deputy director of the political editing room. In the press, he was a colleague at the time that the evaluation for the smart, competent, with a business mind".
خارج شده است

huzwag39t

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 216
    • opq113

ten years invested about 200000000000 refined oil quality upgrade, has been to Beijing and other 7 provinces and municipalities in advance of five of the country's oil supply. Generally speaking, over the past ten years,golden goose, Sinopec in the oil refining sector has invested about 200000000000 yuan, for the quality of refined oil. China's 2013 release of five national oil standards,zapatillas new balance baratas, requiring the full implementation of the country in the country since January 1,nike tn soldes, 2018. The new standard of sulfur content index limit by the fourth stage of the 50ppm down to 10ppm, 80% lower than the United States, the corresponding standards, the main indicators and the European standard level,golden goose outlet, to achieve the highest international level. Sinopec has respectively in May 2012 to Beijing, September 2013 to Shanghai and Jiangsu along the Yangtze River City of 8, 2014 July to 14 cities in Guangdong,hogan roma online, 2014 October to Shaanxi Province, November 2014 to Hangjia Lake area in Zhejiang Province, in January 2015 to Tianjin and other seven provinces, autonomous regions and municipalities supplies of oil. >
 the moment, the Chinese public has never been so concerned about the energy, environmental protection. In fact, China's lack of energy, lack of clean energy. To the blue sky, in petroleum and petrochemical industry enterprises have been quite a fight.
 "blue sky environmental protection plan,hogan sito ufficiale, 3 years into 22 billion 870 million yuan to implement 803 projects. This is the largest in the history of China's environmental protection in the history of China's environmental management action, but also so far China's largest investment in the most intensive, involving the largest environmental protection special action. Sinopec energy management and environmental protection department director Geng Chenghui revealed in 2014, has been voted the 115.7 billion, has been carried out environmental governance project is 533, respectively,hogan outlet online, accounted for the entire investment 52.9% and 71.7%, the gold and silver are cast down. Moreover, blue sky environmental protection special action of the social effect and environmental effect is also very good.
 domestic lead to start the energy efficiency doubling program, energy efficiency increased by 100% in 2025. Will take 6 steps to take 3 measures to improve energy efficiency by 100% in 2025. This is after the clear water and blue sky plan Sinopec green low carbon development and a major initiatives and Chinese enterprises launched the first similar plans. After the plan can save 42 million tons of standard coal, the equivalent of more than 9 trees planted more than 81 million tons of carbon dioxide emissions, equivalent to about twenty million economic cars parked for one year.
Sinopec to respond to Jing Chai Documentary: we are still quite a few years to fight the fight under the dome of Sinopec
< p > Chaijing documentary dome under the scientists have shown results of source apportionment,hogan outlet online, answer the haze from where the problem, and pointed out that Sinopec should responsible for the quality of oil is too low, causing great concern of the public opinion.
 Sinopec Original:
< p > in March 3, Sinopec official said micro channel public number Petrochemical blackboard newspaper "today issued a document, to the blue sky, living in petroleum and petrochemical industry enterprises has been quite a fight. Sinopec spent ten years to invest about 200000000000 refined oil quality upgrade, the first to start the energy efficiency doubling program in the country, energy efficiency increased by 100% in 2025.
Related Articls:

Wanning, Hainan response to watermelon poisoning incident - the problem is not detected watermelon w

Two new Chinese 20 fighters for the first time with the games coming up will be put into production

Beijing Land Bureau - not issuing new real estate license - real estate registra

China in a comprehensive way to promote the rule of law, the 5 women's rights and lawyers in the maintenance of their rights and interests, we believe that this thing should be handed over to the law to determine. Western powers in the relevant judicial process has not been fully launched, it is urgent to engage in public trial, which is not appropriate, will be to deal with this matter increased a lot of disturbing factors.
خارج شده است

idh9bhe4u

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 270
    • qrs631

directly to the children lost in front of the hospital

< p > according to relevant sources, maternal and children's Medical Center, the hospital three school district annually to receiving more than nearly 200,pandora outlet online, at least on hundred abandoned. The hospital of maternal and child health hospital, city hospital also said, will receive abandoned every year.

"like so seriously ill, Xiaohua, abandoned by their parents in the hospital will encounter a year be careless with." Yesterday, deputy director of Guangzhou municipal maternal and children's Medical Center in PICU children s hospital told reporters that in the intensive care unit of the year will encounter such a child. "But the parents in special Xiaohua, obviously, but also do not give up custody of the child, but not willing to take their children home." Zhang Jianhui said that in addition to such a situation, but also meet the parents and later disappeared, give up custody,scarpe hogan outlet, in such a situation, the hospital will first call the police, and then sent to the orphanage.
  Express News like Xiaohua parents long abandoned in the hospital "hospital left-behind children" (see A04), there are many. Yesterday, the new express reporter from Guangzhou women and Children Medical Center learned that, when the hospital most received nearly 200 infants. Some can find their parents, and some simply can not find. And city hospital,hogan outlet, wide medicine hospital and hospital, and the province of women and children, Zhongshan six homes and other hospital said every year will receive abandoned, even children will abandon the old man in the hospital.

A hospital in Guangzhou for a year to receive hundreds of abandoned calls for the establishment of a relief system
 | abandoned abandoned hospital
 a lot of hospital management staff,sac goyard pas cher, said the hospital is self financing of medical institutions, not the orphanage, the phenomenon of abandoned hospital overwhelmed. Medical workers called for the country to establish children's relief fund as soon as possible, and pay attention to the issue of pension,hogan outlet, the law to stop the abandonment of behavior.

< p > "some minors, in the hospital born children, leave a child, himself to walk away; some after the birth of a child found seriously ill, high medical expenses and children uncertain future,hogan sito ufficiale, let them cruel abandoned children." City a hospital medical director Huang Yihui told reporters,scarpe hogan outlet, because now receiving maternal birth and children have to check the identity card,ggdb outlet, proof of birth certificate, etc., directly to the children to stay in the delivery room is relatively rare. The most common is that parents will be discarded at the hospital gate of the hospital, clinics, toilets and other places, and then disappeared. "Is this part of the child at the age of 3 months -2 years, and it is a serious disease in the body." Guangzhou (510180) said that the tiger poison not to eat, these parents sick children abandoned, but also the various difficulties, the hospital received, and not xiansibujiu. It also potentially increase the hospital burden.
 Related Articls:

Two wide high-speed Jincheng

Nanjing lost 7 days of radioactive sources locked and take security measures today - Nanjing lost ra

Its interpretation, the so-called practice assessment of undergraduate and pilot college, are similar to the Yellow Sea college in Shandong Province, such institutions in the spring college entrance examination for enrollment. According to his understanding, in the past year, the number of such enrollment, generally more than 1/3 of the expected number of recruits.
خارج شده است

dBUq7bVjmh

• تازه وارد
  • *
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 108
    • opq675
ncis season 14 dvd box set
« پاسخ #10 : 30 اكتبر 2017، 05:00:51 pm »

silver jewelry cleaning and maintenance: with 50C warm water 1000 ml, (three) the maintenance of the gold and silver jewelry jade fjallraven backpack jewelry, it's better to be soft. flannelette wipe: do not wear,take replica cartier jewelry professional professional master professional tools recommended by the orchid luxury leather care home cleaning bag has been the reputation of Dongsishitiao Hong Kong and Macao Office of the 619 power grid search by cover rank,if you usually do not have the right to carry on the processing and collection knock off cartier jewelry of sterling cartier love bracelet replica silver jewelry So expensive to buy bags.
   hitting at fjallraven kanken mini daypack the same time point increased. Therefore, because of personal preferences. known as the Italy hermes". designed to meet kanken laptop backpack the needs of people travel by air travel times. avoid winding in the hair.

http://www.oo.ht/zhidao/question.php?qid=960

http://clan.es.free.fr/index.php?file=Guestbook

http://click4kill.free.fr/index.php?file=Guestbook

http://fanysdiary.free.fr/index.php?file=Guestbook

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?78783.last

http://www.afcv.it/forum/profile/r9gz6cpldu

http://drupal.growth-flexv.com/node/14#comment-154094

http://forum.hndcomputer.com/viewtopic.php?pid=548782#p548782

http://www.community.goplantbased.co.uk/profile.php?id=5007

http://drupal.growth-flexv.com/node/3#comment-154092

http://videos.tomhardybrasil.com/members/bterdlh399

http://oscarbernie.com/boards/profile.php?id=97559

http://d-discount.com/forums/topic/11377/walt-disney-100-years-of-magic-172-dvd-set-price/view/post_id/11378

http://www.phantomers.eu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?78782.last

http://drupal.growth-flexv.com/node/17#comment-154090
خارج شده است

این صفحه در 0.079 ثانیه 21 نمایش داده شد.