انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

اگر دیگری را دوست می‌داری، اگر می‌خواهی یاریش کنی، کمک کن تا یگانه شود. نه نباید او را اشباع کنی. تلاش نکن با حضور خود بگونه‌ای او را کامل کنی. دیگری را کمک کن تا یگانه شود. چنان سیراب از وجود خود که نیازی به حضور تو نباشد.ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سنت ششم  (دفعات بازدید: 2297 بار)

رضا - اینترنت

  • کاندیدای خدمت در تالار
  • *******
  • امتیاز: +233/-5
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
سنت ششم
« : 03 نوامبر 2010، 09:33:32 am »

سنت ششم :
كتاب چگونگي عملكرد ، قطع جيبي ، صفحه 267
يك گروه معتادان گمنام هرگز نبايد  هيچ موسسه مرتبط و يا سازمان انتفاعي خارجي را مورد تاييد قرار بدهد و يا در آنها سرمايه گزاري مالي كند و يا نام معتادان گمنام را بدانها به عاريت بدهد . زيرا ممكن است مشكلات پولي ، مالكيت و يا شهرت ، ما را از هدف اصلي خود منحرف نمايد.
ما يادمان رفته كه از كجا آمده ايم و همين برنامه هاي ترك پيشنهادي كه توسط ديگران به ما داده شد باعث گرد آمدن امروز ما در اينجا گرديده است.
ما يادمان رفته كه كتاب پايه بعد از تشكر از الكلي بخاطر اهداي قدمهاي خود به ما ما را با آنها در دو تفاوت جدا كرده است.
ما يادمان رفته كه مطابق بولتن سيزدهم الكلي ها ، چه چيزي باعث به وجود آمدن ان.جي.او ي معتادان گمنام گرديده است.
و از تمام اينها مهمتر يادمان رفته كه ما انسانيم.
و بايد به ديگر انسانها نيز حق انسانيت بدهيم.
مسعود عزيز:
 ما نمي توانيم به كسي پيشنهاد روش درماني خاصي را بدهيم.
 ما نمي توانيم به كسي پيشنهاد در مورد اينكه چگونه پاك شود و به ما بپيوندد نظر بدهيم.
 ما نمي توانيم به كسي پيشنهاد رفتن به كلينيك خاص ، دكتر مشخص و يا جايگاه معين را بدهيم.
مفهوم تاييد براي ما كلمه اي بيگانه شده.
انسانيت براي ما جايگاه ديگري پيدا نموده.
فراموش كرده ايم جايگاه ديروز و امروز خودمان را.
فراموش كرده ايم كه ما فقط تاييد ( چه علني يا ضمني) نمي نماييم نه اينكه آنها در ضمر كفار بشماريم.
مسعود عزيز:
تمام اين مطالب به آرامي و آهستگي اتفاق مي افتد و ما به آن درك مي رسيم كه ديگر بحث الكل و مواد و يا بحث ترك در كمپ يا روش يابويي نيست.
تنها هدف ما از قبل تعريف گرديده:
تنها هدف ما رساندن پيام به معتادي است كه در حال عذاب مي باشد.
ما در مشهد فقط در صورتي كه خدمت در ان.جي.او ي ديگر داشته باشي و يا خدمت در كمپ انجام بدهي به تو خدمت در ان.اي نمي دهند.
دليل آن هم مشخص است :
           تاييد تلويحي و يا ضمني
           ان.اي كمپ ندارد...
                  ولي
            حق دخالت در مسائل خارجي را هم ندارد.
            ان.اي روش پاك شدن ندارد
                ولي
            كمك به پاك ماندن مي كند
مسعود عزيز:
ما در مشهد (ناحيه ده ايران)
به تازگي دفتر خدمات جهاني (پنجمين دفتر خدمات جهاني ان.اي در دنيا) را استارت زديم.
به تازگي در مشهد كميته اي جديد تحت عنوان :
            برنامه و بودجه و هدمندي را شروع كرديم.
اگر ما با فشارهايي كه العان از طرف اعضاي شما به كميته هاي خدماتي و گروههايتان وارد مي شود را قبلا طي نكرده بوديم و آن را به عنوان تجربه بكار نبرده بوديم اكنون ما نيز همان مشكلات را مانند تار به دور خودمان مي تنيديم و از هدف اصلي خودمان دور مي شديم.
درصورتي كه كار كميته برنامه و بودجه رفع اينگونه موانع در گروهها و در نهايت در ساختارهاي خدماتي مي باشد.
مسعود عزيز راهكارهاي آن:
گذشت زمان ، صبر ، صبر و گذشت زمان است.
شما بايد سعي و تلاش خود را در اين راستا كه فهم جلسات را چگونه مي توان بالا برد متمركز نماييد و از تمام خدمتگزاران دعوت نماييد در اين راستا شما را ياري دهند.
مسعود عزيز :
وبلاگ من Narcotics-Ananymuse.BlogFa.Com
است مي تواني براي اين مورد به صورتجلسه ها و دستور العمل ها و دفترچه شرح وظايف كميته را در بايگاني هاي قديمم ببيني.
از اينكه برايت آنقدر اهميت داشتم كه نظر من را خواستي از تو متشكرم
شماره تماس من:09153124077
و آماده شنيدن صدايت پر محبت تو هستم.
از ساعت 5 صبح الي 15.30
و 17.30 الي 22.30
قربانت رضا-بيل
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست
 

این صفحه در 0.079 ثانیه 21 نمایش داده شد.