سنت چهارم

انجمن های گفتگوی بهبودی

Please login or register.

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید
جستجوی پیشرفته  

اخبار:

كسي شايسته آزادي است كه هر روز بتواند بر هوسهاي خود چيره شود.

ایام ، پیامهای روز و خبرهای مهم تالار

یادمان باشد :
اگر خطای گذشته را نمی توان جبران کرد ،دست کم اثر آن را با مهربانی در حق کسی دیگر می توان کمرنگ و کمرنگتر نمود . زیرا امروز ما فهمیده ایم که : کردارمان است که چرخه تقدیرمان را به حرکت در می آورد .

.
به خاطر دارم زمانی که در اوج نا امیدی به سر می بردم خداوند مرا با یکی از برنامه های دوازده قدمی آشنا کرد و در این راه مسیر زندگی ام تغییر کرد.
بدون شک یکی از دلایلی که باعث پایبندی من در این داستان شد ،  نبود هیچگونه انگیزه انتفاعی در افراد قدیمی تر بود . در ابتدا با بدبینی، اندکی بعد با شک و تردید و تعجب و در انتها با درک اینکه اینجا با تمام دنیا متفاوت است با این مسئله روبرو شدم. برنامه به من روشی ساده اما نه چندان آسان را پیشنهاد کرد و در گام پایانی مرا موظف به رعایت مسائل مطرح شده در یازده گام قبلی نمود و متعهد به رساندن این پیام به آنانیکه درد می کشند و در انتظار راهی برای درمانند. پس از چندی با یکی از روشهایی که برای رساندن این پیام توسط تعدادی از همدردانم در محیط های مجازی راه اندازی شده بود آشنا شدم. مهمترین مسله ای که در روزهای اول با آن روبرو بودم احساس عدم امنیت در این مکانها بود چرا که رعایت ستنها در این محیط بسیار مشکل و عملا غیر ممکن به نظر می رسید پس از چندی دریافتم حضور خداوند در این مکان مثل بقیه جاها پر رنگ است و او به گونه ممکن هدایتگر ماست. افرادی که به این مکان می آیند مثل افرادی که به جلسات می ایند رنج کشیده اند و مورد عنایت خداوند، خدمتگزاران نیز وظایف سنگینی به عهده دارند و در مورد خدمتگزارن این تالار تا آنجا که بنده مطلعم یهترین تلاش را برای حفظ امنیت تالار می نمایند.

باستحضار کاربران عزیز می رساند گزارشهائی در مورد ارسال پیغامهای خصوصی غیر مرتبط از سوی بعضی از کابران به خدمتگزاران تالار رسیده است... امنیت تالار و کم کردن هزینه خسارات احتمالی به کابران مهمترین دغدغه خدمتگزارن تالار می باشد و در صورت تکرار این موضوع حساب کاربری، کاربر متخلف حذف می گردد.

اما در پایان و خطاب به همه عزیزان، اعتماد یکی از اصول زیربنائی بهبودی است اما ما باید بدانیم که در زمان و مکان مناسب به افرادی که احساس می کنیم زیربنای روحانی محکمی در زندگیشان دارند اعتماد کنیم.
.
اوایل فکر می کردم به همه افرادی که 12 قدم رو کار کردند چه زن و چه مرد می تونم اعتماد کنم. فکر می کردم کسی که مُهر 12 قدمی رو خورده یعنی انتهای اعتماد ولی :
بعدها فهمیدم که اینطور نیست. درسته که 12 قدم اصول روحانی هست که به هر انسانی کمک می کنه تا روحانیت رو توی خودش پرورش بده، اما واقعیتش این هست که باید این اصول رو زندگی کرد نه اینکه فقط آنها رو آموزش دید.
فهمیدم که بیماری ما انسانها به شکلهای مختلف خودش رو نشون می ده و انکار و توجیه یکی از قوی ترین قسمتهای اون هست. متوجه شدم که این من هستم که به دیگران اجازه می دم که از من سوء استفاده کنند و احساسات من رو به بازی بگیرند.
فهمیدم که من هم باید اصولی رو رعایت کنم و حواسم به دورو برم باشه، چشمهام رو باز کنم و مسئولیت اعتماد رو به گردن دیگران نندازم، حماقت و بی ملاحظه گی به خرج ندم و بعد اسمش رو اعتماد بزارم و در انتها توقع داشته باشم کسی از این نوع اعتماد (بی مسئولیتی) من سوء استفاده نکنه.
ضمن اینکه متوجه شدم :
اعتماد یکی از اصول زیربنایی برای زندگی می باشد. در صورتی که هیچ گونه اعتمادی در بین انسانها وجود نداشته باشد هیچ انسانی نمی تواند از انسان دیگر برای دریافت کمک یاری بگیرد.
در انجمنهای 12 قدمی انسانهای درد کشیده ای وجود دارند که عجز آنها در مقابل نقصهایشان آنها را به اینجا کشیده است. 12 قدم به انسانها کمک می کند تا اصول روحانی را دریافت کرده و در جهت کاهش نقصهای خود گام بردارند. هنگامی که ما در قدم 4 شروع به نوشتن ترازنامه می کنیم بعد از مدتی متوجه می شویم که این خود ما بوده ایم که وسایلی فراهم کرده ایم تا دیگران از اعتماد ما سوء استفاده کنند.
در بسیاری از زمانها ما می خواستیم که مسئولیت کارهای خود را به عهده نگیریم و این اشتباهات رو به گردن دیگران بیاندازیم. ما می خواستیم به همان گونه که راحت تر هستیم (بدون تلاش و تفکری) کاری رو انجام بدهیم و در انتها اگر نتیجه متناسب با خواسته ما نبود، دیگران را محکوم می کردیم و می گفتیم آنها از اعتماد ما سوء استفاده کردند، آنها رفتار صادقانه ما را ندیدند و... . اما یادمان رفته بود که این خود ما بودیم که برای فرار از کوچکترین تنش همه چیز را به دیگران واگذار کرده بودیم، ما سعی نمی کردیم خودمان رو به زحمت انداخته، احساساتمان رو کنترل کنیم، دعا کنیم تا راه درست را دریابیم، ما فقط می خواستیم راحت باشیم.
و در انتها باید توجه بشود قرار گرفتن برچسب 12 قدمی بر روی یک فرد به معنی این نیست که آن فرد خالی از نقص شده و ما احساس کنیم که می توانیم بدون در نظر گرفتن بسیاری از اصول به آن فرد اعتماد کنیم. این اعتماد چیزی جزء حماقت نیست و دوباره ما را در چرخه ای از رنجش می اندازد، رنجشی که ما مسئولیت رفتار اشتباه خودمان را به گردن 12 قدم انداخته ایم.
.
اینها تجربه هایی بود که من بدست آوردم
.
خدمتگزاران انجمنهای گفتگوی بهبودی

نویسنده موضوع: سنت چهارم  (دفعات بازدید: 2403 بار)

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
سنت چهارم
« : 03 نوامبر 2010، 09:32:06 am »

مطابق سنت چهارم چه تصميماتي مي تواند تاثيرگزار بر ‏گروههاي ديگر و ان.اي در كل گردد.‏

‏1-تصميم گرفتن جهت دادن خدمات متفرقه مانند كيك و شيريني در ‏گروه.‏
‏2-كمك هاي مالي از خارج دريافت كردن.‏
‏3-كمك نكردن به ساختار.‏
‏4-تبليغ كردن راجع به موضوع خارجي.‏‏5-هديه دادن و يا وعده دادن به تازه وارد.‏
‏6-تجمل گرايي.‏
‏7-رعايت شئونات اخلاقي و اجتماعي.‏
‏8-قاطعيت در تصميم گيري و انعطاف پذيري لازم.‏
‏9-استفاده از رهبران ان.جي.او هاي ديگر.‏
‏10-شخصيت پردازي.‏
‏11-عدم رعايت گمنامي.‏
‏12-رعايت نكردن سنتها و مفاهيم دوازده گانه ان.اي.‏
‏13-مشاركت در راستاي سنت دهم.‏
‏14-غيرمسئولانه عمل كردن.‏

يك گروه در چه زمينه هايي استقلال دارد.‏

‏1-چگونگي رساندن پيام.‏
‏2-چگونگي برگزاري جلسات.‏
‏3-استفاده از سخنران مطلوب.‏
‏4-در مورد تايم و زمان برگزاري جلسات.‏
‏5-آزادي در انتخاب موضوعات جلسه ( در راستاي سنت ها و قدم ‏هاي دوازده گانه ان.اي).‏
‏6-شرايط انتخاب خدمتگزاران.‏
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

رضا - اینترنت

• کاندیدای خدمت در تالار
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 1,864
  • آی فلانی ، رسم همه خوبان این است ؟..
    • وبلاگ الکلی ها و معتادان گمنام
پاسخ : سنت چهارم
« پاسخ #1 : 03 نوامبر 2010، 09:32:52 am »

مسعود عزيز :
اين مطالبي كه برايت در بالا متذكر شدم راي وجدان گروهي اعضايي است كه در جلسات ان.اي شركت مي كنندوتاثير گزار بر جلسات آموزي هستند و به قول كتابچگونگي عملكرد فهم اين سنت ها به مرور و آهستگي برايمان امكانپذير مي گردد.
مسعود عزيز :
هميشه و از زماني كه من يادم مي آيد جنگ بين دوفرقه بوده و هست ، مسلمانان و مسيحيان - مسيحيان و يهوديان - شيعه و سني - زن و مرد - الكلي و معتاد - معتاد و ديگر ان.جي.او ها - كمپي ها و انجمني ها...
دوست من ، يادت باشه كه ما هدف انساني خود را فراموش كرده ايم و به حاشيه پرداخته ايم.
خارج شده است
مامیآموزیم که درزندگی تضادها،جزئی اززندگی هستندویادمی گیریم که به جای فرار،آن هاراحل کنیم.آن هاقسمتی ازدنیای واقعی ماهستند.مامی آموزیم که بامشکلات احساسی برخوردنکنیم
مابامسائلی که پیش میآیندروبرومی شویم وسعی نمیکنیم که آنهارابه زورحل کنیم.ماآموخته ایم هرراه حلی که عملی نیست روحانی هم نیست

hfgh5t0wea

• کاربر نیمه فعال
  • **
  • آفلاین آفلاین
  • ارسال: 180
  • من چنینم که نمودم ، دگر ایشان دانند...
    • pqr156
A stream, a river, and the sea
« پاسخ #2 : 28 مه 2016، 11:38:06 pm »

one day,hogan outlet online, they went out to play together, came to a very far place, see there is a lot of water, there are a lot of fish and shrimp in the water. There are a lot of warships in the distance, the water there are many seagulls flying back and forth. There are many people swimming,hogan outlet online, cool water. Originally this is the sea. The sea said modestly: "you two who is a history of what to do here?" They both said, "I am a brook, it is a river." The sea says, "oh! This is the way." "If there were no streams and rivers without us, you would not be the sea." The sea said, "it is true, I am so big, it is the same stream and the river, it is my big ocean."." Finally, the three of them became good friends.
 one day, the stream you swim, see a big place, there are a lot of water, the water is very clear. There are many ships on the top, there are many fish in the water, there are a lot of people on the shore. Originally this is a river. The river and kindly said,mont blanc pas cher, "who are you? What are you doing here?" The stream said, "I am your old friend." The river said: "Oh,tn pas cher, no So that is what it is. you so much, if I cannot become the river stream." The stream is strange,scarpe hogan outlet, "is it?" Then they became good friends.
 streams,hogan outlet, rivers and the sea
 through this matter, the three of them know a truth, anything, anything, not their own independent existence, is dependent on each other, interdependence.
 once upon a time there was a lovely stream. Every summer, people in the stream fishing, swimming and playing. There are a lot of fish swimming in the river,hogan outlet, as if dancing. The stream felt great, and went out to see the world.
A stream,new balance baratas, a river, and the sea
Related Articles:

Financial

Thoughts o

2015 the first semester to te

The proportion of male and female students is more coordinated, so the overall discipline is easy to manage. But because this year just succession, and students from the village of a few, former students of the lazy, literally, not by constraint habits more serious, most parents are farmers with culture is not high, and some are dicker or long-term working outside, also has a small part in the care of grandma and grandpa and grandma.
خارج شده است

این صفحه در 0.063 ثانیه 19 نمایش داده شد.